close
تبلیغات در اینترنت
نورباران 45 / صفحه 7 / حجت‌الاسلام مهدی رحمانی امام جمعه شهر نورآباد: منافع مردم را با هیچ چیز عوض نمی‌کنم
loading...

نورباران ویژه ممسنی و رستم

* اگر امورات روزمره مردم به ما مربوط نباشد، پس چرا مردم ما را به عنوان مسئول خود برگزیده و انتخاب کرده‌اند     در جامعه‌ی اسلامی که رهبری و ولایت فقیه عنوان زعامت جامعه را دارد ائمه جمعه و نماینده‌های رهبری در شهرستان‌ها نیز به عنوان پدر معنوي مردم با تمام وجود براي آگاهی از مشکلات مردم و رفع آن از جان، مايه مي‌گذارند و مانند یک خانواده‌ای بزرگ به کل جامعه نگاه می‌کند که مشکل تک تک آنها و تلاش برای رفع آن را مسئولیت اصلی خود می‌دانند. مردم وقتي دلسوزي…

* اگر امورات روزمره مردم به ما مربوط نباشد، پس چرا مردم ما را به عنوان مسئول خود برگزیده و انتخاب کرده‌اند

 

 

در جامعه‌ی اسلامی که رهبری و ولایت فقیه عنوان زعامت جامعه را دارد ائمه جمعه و نماینده‌های رهبری در شهرستان‌ها نیز به عنوان پدر معنوي مردم با تمام وجود براي آگاهی از مشکلات مردم و رفع آن از جان، مايه
مي‌گذارند و مانند یک خانواده‌ای بزرگ به کل جامعه نگاه می‌کند که مشکل تک تک آنها و تلاش برای رفع آن را مسئولیت اصلی خود می‌دانند.
مردم وقتي دلسوزي و اقدام سنجيده همراه با حکمت امام جمعه را مي بينند، احساس آرامش و اطمينان مي کنند و مطمئن هستند که ملجأ و پناهگاهی عظیم و سترگ برای ناملایمات روزگار و بی مبالاتی بعضی‌ اشخاص دارند و به همین دلیل است که مسیر حل مشکلات جامعه برای پیگیری از دفتر امام جمعه نیز می‌گذرد چرا که این مردم اعتقاد دارند امام جمعه نقش پدري در جامعه دارد.
مردم ممسنی هنوز طنین صدای مطالبه‌گرانه‌ی خود را از زبان امام جمعه دلسوز و مهربان شان در روز کلنگ‌زنی سد پارسیان –که امروز به دغذغه‌ی نیروها و جوانان بیکار تبدیل شده‌است-به یاددارند که به شیوایی، مطالبات مردمی را به گوش مسئولان وقت رسانید. برای آگاهی و تجدید دیدار و استفاده از رهنمودهای امام جمعه‌ی محترم شهرستان ساعاتی را میهمان وی بودیم.با هم می‌خوانیم.
 

حجت‌الاسلام مهدی رحمانی در دیدار مدیرمسئول و برخی اعضای هیات تحریریه نشریه نورباران ممسنی و رستم با قدردانی از زحمات دست‌اندرکاران این نشریه بیان داشتند: نورباران مطالبه‌گری را به حق در برنامه‌ی‌کاری خود قرارداده و خدا را شکر که نورباران هست و درد مردم را فریاد می‌زند.
امام جمعه ممسنی با اشاره به اینکه رسانه‌ها به معنای عام باید مطالبه‌گری را در دستور کار خود قرار دهند، گفت: تقویت این مهم در نشریات محلی به منظور سامان‌بخشی مطلوبتر کارها نیز الزامی است.
وی گفت: رسانه‌ها با مطالبه‌گری واقعی می‌توانند ضمن بیان اقدامات برجسته دستگاه‌های اجرایی به شناسایی نارسایی‌ها پرداخته و با بیان و انتقال به هنگام این مشکلات به بدنه‌ی مدیریتی کشور به روند توسعه شتاب ویژه بخشند.
ایشان افزود: نورباران در انعکاس مشکلات مردمی تاکنون خوب و موفق عمل کرده است و از آنجا که این نشریه را صدای مردم می‌دانم، توصیه می‌کنم با شجاعت درد دل مردم را بیان کند.
حجت الاسلام رحمانی برخی از مشکلات دست و پاگیر و پیش روی این شهرستان را توسعه نیافتگی، بیکاری، بالا رفتن سن ازدواج، مشکلات اقتصادی، قوم‌گرایی و به کار نگرفتن نیروهای بومی در شرکت سد پارسان و زلزله‌نگاری ماهور دانست  و ادامه داد: اگر زمانی هم طی زحماتی طولانی در شهرستان سدی بنا شد متاسفانه اولویت را به نیروهای غیربومی می‌دهند و جوانان تحصیل کرده‌ی در رشته‌های فنی بیکار هستند. اینها درد مردم است، مردم مشکل معیشت و بیکاری دارند و زندگی قسطی و انواع وام‌ها ، مردم را دچار مشکل کرده‌است.
امام جمعه ممسنی با بیان اینکه مردم ولی نعمت ما هستند و ما نوکر آنها و حق نداریم با آنها تند صحبت کنیم، ادامه داد: مردم هر روز در مراجعات حضوری و در نمازجمعه و مساجد رنج‌ها و دردهای متراکم‌شان را اظهار می‌دارند و دردهای دوا نشده و قول های عمل نشده‌ی مسئولان را بیان می‌کنند، دلیل همه‌ی اینها مشکلات زیربنایی نیست، مردم بعضی مواقع از این که در ادارات تکریم نمی‌شوند، گله‌مند هستند و می‌گویند: حالا که مسئولین می‌گویند بودجه نداریم و دستشان از لحاظ قانونی بسته است، چرا به ما درست جواب نمی‌دهند  و محترمانه با ما صحبت نمی‌کنند و از این اتاق به آن اتاق ما را پاس می‌دهند.
وی ضمن بیان اینکه ممسنی بر سر شاهراه ارتباطی چند استان قرار دارد و ما در کوچه‌ی بن‌بست قرارنداریم، ادامه‌داد: متاسفانه از پتانسیل‌های طبیعی و خدادادی منطقه برای توسعه و پیشرفت شهرستان استفاده نمی‌شود و مسئولان بهتر است به جای حاشیه‌سازی به بطن مشکلات مردم بپردازند.
رحمانی ضمن اشاره به بازدید اخیرش از بخش دشمن‌زیاری ادامه داد: اگر صنایع تبدیلی در این بخش تاسیس می‌شد خوب بود ولی متاسفانه سرمایه‌گذار دولتی نمی‌آید و بخش خصوصی هم حاضر نمی‌شود، مردم را تشویق به تشکیل تعاونی کنند.
وی افزود: منطقه تنگ‌للـه چندین آبادی پر از درد و رنج است و مطالبات شان گاز، راه روستایی، صدا و سیما، تلفن و ... است و بخش ماهور نیز پر از بیکاری است و سوال ما این است با توجه به پتانسیل منطقه در بخش دامپروری و کشاورزی چه کاری برای مردم ماهور انجام شده‌است؟
رحمانی با اشاره به مشکلات شهر تازه خومه‌زار و نبود زیرساخت‌های لازم در آن ادامه داد: مردم هر روز در دیدارها رنج‌ها و دردهای روزافزون‌شان را اظهار می‌دارند و دردهای دوا نشده و فریادهای جدی گرفته نشده‌شان را بیان می‌کنند.
امام جمعه ممسنی گفت: دلیل همه‌ی این دردها مشکلات زیربنایی نیست. مردم بعضی مواقع از اینکه تکریم نمی‌شوند گلایه دارند و می‌گویند: حالا که به ادعایشان به خاطر مشکلات قانونی و کمبود بودجه دستشان بسته‌است، چرا به ما جواب نمی‌دهند و با ما محترمانه صحبت نمی‌کنند و برای مطالبتمان ما از این اتاق به آن اتاق و از این مسئول به آن مسئول پاس می‌دهند.
نماینده ولی فقیه در شهرستان ممسنی ادامه‌داد: بعضی از مسئولان متاسفانه کارشان را بلد نیستند و یا به مردم بی اعتنایی می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه مردم حقیقت و صداقت‌گویی را می‌پسندند، گفت: مسئولان با مردم جلسات مکرر داشته‌باشند و در جلسات عمومی حرف‌های آنها را بشنوند و با کمال احترام پاسخ دهند و اگر مسئولان نسبت به قول‌هایشان عمل نکنند مردم نسبت به آنها دلسرد می‌شوند.
ایشان اظهار داشت: روستاهای شهرستان و نقاط محروم شهرستان را به خوبی می شناسم و میزان درد و رنج و محرومیت آنها اطلاع کامل دارم. دردهای روستاهای دشمن زیاری را می دانم، از میزان محرومیت روستاهای تنگ لـله خبر دارم و تنگناهای امکاناتی و معیشتی روستاهای ماهور را درک کرده ام و به عنوان خادم آنها همیشه مدافع حقوق این مردم وفادار به انقلاب و نظام هستم. این مردم
رحمانی افزود: مسئولان باید با کسانی نشست و برخاست داشته‌باشند که دارای اهلیت باشند و با کسانی ارتباط داشته‌باشند که دیگران آنها را با صفت‌های شریف، اهل دین و اهل احترام می‌شناسند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی ممسنی با توضیح اینکه مردم، عقد برادری با اسلام و جمهوری اسلامی دارند، تبیین کرد: مردم به انسان‌های خدوم احترام می‌گذارند و آنها را حمایت می‌کنند و من از خدا می‌خواهم همه نیروهای وفادار به ممسنی، به فکر ممسنی واحد و یک‌پارچه باشند و به جای واگرایی به فکر همگرایی باشند.
ایشان با برشمردن نقاط قوت نشریه نورباران اظهارداشت: من نمی‌گویم کار شما نقص ندارد، دارد اما رو به پیشرفت است و این روند رو به رشد، نواقصات شکلی و اجرایی را کم می‌کند اما خدا را شکر که نورباران هست و خدا را شکر که جمعی هستند حرف مردم را بزنند و مشکلات را فریاد بکشند.
رحمانی ضمن تشکر از انعکاس اخبار و خطبه‌های نمازجمعه در نورباران گفت: ما از دورترین روستاهای شهرستان در کلیه بخش ها و مناطق ممسنی، همراه مسئولان به خصوص فرمانده سپاه ممسنی بازدید داشته‌ایم و وعده‌های مسئولان به آنها را شنیده‌ایم، حالا وقت عمل است و مردم هم برای نمره‌دادن دست به قلم هستند و اگر مسئولان به واسطه‌ی فراموشی و یا ضعف حافظه، قول‌هایشان را فراموش کرده‌اند و یا اولویت‌هایشان تغییر کرده‌است، مردم حافظه‌شان بسیار قوی است.
نماینده ولی فقیه در شهرستان ممسنی بیان نمود: دلم می‌خواهد با مردم باشم و با مردم زندگی کنم. ما در تریبون نمازجمعه همیشه درد مردم را منعکس کرده‌ایم و اگر خدا بپذیرد و مردم قبول کنند من نوکر مردم هستم. من از دیدن و شنیدن دردها و رنج های مردم دلم به درد می آید و پیگیری و رسیدگی به مشکلات آنها را وظیفه ی خود می دانم.
رحمانی افزود: از خدا می‌خواهم رشد و توسعه ی ممسنی همراه با شایسته سالاری باشد و از شایستگان و نیروهای متخصص استفاده شود و بدون حبّ و بغض رفتار شود و نیروهای متدینی که جایگاه مردمی دارند و دلسوز هستند و دید کلان دارند به صحنه بیایند و کار را به دست بگیرند و به مردم خدمت نمایند. من مردم را همیشه بیدار می‌دانم چرا که همیشه سوی هوشیاری و بیداری حرکت می‌کنند و مردم بلوغ سیاسی بالایی دارند.
وی ضمن اشاره به استقبال باشکوه مردم ممسنی از مقام معظم رهبری و حضور گسترده در راهپیمایی‌ها و همایش‌ها ادامه‌داد: از همه‌ی نمایندگان ادوار و مسئولان فعلی و گذشته تشکر می‌کنم و امیدوارم هیچ کس به فکر واگرایی و تخریب و اینکه مردم از هم دور شوند، نباشد. رئیس شورای فرهنگ عمومی ممسنی افزود: اگر مردم می‌بینند حقی وجوددارد حق را جانانه حمایت کنند و از مردم به خاطر لطف و محبت وافرشان نسبت به اینجانب تشکر می‌کنم و این لطف و محبت مردم، وظیفه را بر من سنگین‌تر نمود.
وی با تبیین اینکه منافع مردم را با هیچ چیز عوض نمی‌کنم، اظهار داشت: بهتر است مسئولان به جای ارائه گزارش عملکردهای خود به نشریات استانی در نشریات بومی شهرستان به ارائه گزارش عملکرد خودشان بپردازند تا مردم از عملکرد واقعی آنها مطلع باشندو اگر هم نسبت به مطالب درج شده در نورباران انتقاد دارند، نورباران حرف‌ها و انتقادهای آنها را هم می‌پذیرد مثل جوابیه‌ای که اداره جهاد کشاورزی ممسنی نسبت به یکی از مقالات نورباران اظهارکرده‌بود و اتفاقاً تیتر آن در صفحه‌ی اول درج و مطلب نیز در یکی از صفحات خوب نشریه به چاپ رسید.
امام جمعه ممسنی بیان داشت: ما از بر قضایای شهرستان اطلاع کافی و وافی و اشراف داریم. شما نشریات و اصحاب رسانه مستحکم باشید و با همه‌ی توان از حق دفاع کنید و به صورت آنلاین نیاز است که از حق دفاع کنید.
رحمانی ضمن اظهار اینکه فضا و جوّ حاکم در ممسنی به گونه‌ای است که مردم برای پیشبرد کارهای اداری و سایر اموراتشان در شهرستان، استان و جاهای دیگر از مسئولان نامه می‌خواهند، ادامه داد: این وظیفه‌ی ماست که حداقل خواسته‌ی مردم را جوابگو باشیم و پیگیر انجام امور آنها باشیم. اگر امورات روزمره مردم از قبیل مشکل سربازی، معرفی به فلان اداره، مشکل اخذ وام و تسهیلات و ... به ما مربوط نباشد، پس چرا مردم ما را به عنوان مسئول خود برگزیده و انتخاب کرده‌اند.
نصیب‌اله حیاتی مدیرمسئول نورباران هم در این دیدار گفت: ادب این بود که خدمت امام جمعه شهرستان ممسنی برسیم و تجدید دیداری داشته‌باشیم و از راهنمایی‌ها وارشادات ایشان پیرامون مسائل مختلف استفاده کنیم و آنها را برای ادامه‌ی کار نصب‌العین قراردهیم.
حیاتی ضمن تشریح تاثیرات فعالیت‌های این نشریه خواستار همراهی بیشتر مسئولان منطقه شد و ادامه داد: دست‌اندرکاران این نشریه که تاکنون بیش از 40 شماره‌ی آن منتشر شده با حداقل مزایا و تنها به عشق کار فرهنگی و روزنامه‌نگاری و خدمت به مردم، با تلاش خود نورباران را سرپا نگه داشته‌اند.
وی با اشاره به اینکه بیش از سه سال است که فعالیت خود را شروع کرده‌ایم اظهار داشت: طی این مدت تلاش داشته‌ایم با رویکردی انتقادی و فرهنگی به مطرح کردن مسائل، مشکلات و پتانسیل‌های شهرستان های ممسنی و رستم بپردازیم. مدیرمسئول نوربارن همچنین گفت: در راستای توسعه‌ی چتر خبری و اطلاع‌رسانی با ایجاد یک پایگاه اینترنتی، شماره پیامگیر و ایجاد ستون‌های مختلف در نورباران سعی در ارتباط بیشتر با مردم و انعکاس دغدغه‌ها، نظرات و مشکلات مردم داریم.
 ایشان افزودند: این نشریه مطالبه‌‍گری و ترویج روحیه‌ی پرسش‌جویانه را در اولویت کاری خود قرارداده و امید است که مسئولان با نقدپذیری و بالا بردن آستانه‌ی تحمل، فضا را برای استمرار این روحیه که در نهایت به توسعه منطقه منجر می‌شود، بیشتر فراهم سازند. وی اظهارداشت: امید است در سایه‌ی حمایت معنوی و ارشادات و رهنمودهای علما بتوانیم در راستای خدمت به مردم و اقناع ذائقه‌ی مخاطبان روز به روز موفق تر عمل کنیم.
سردبیر نشریه نورباران هم در این دیدار گفت: اولویت نخست و در واقع هدف اصلی و جامع نشریه نورباران، پوشش‌دادن مسائل فرهنگی و کمک به توسعه و پیشرفت شهرستان است و برای رسیدن به این ایده‌آل، خوشبختانه تاکنون بسیاری از قلم به دستان و اندیشمندان و ممسنی تبارهای خارج از شهرستان با ما همکاری نموده و برای ما ارسال مطلب داشته‌اند.  
سید محمدرضا رستمی ادامه‌داد: بی‌تردید همراهی و همگامی مسئولان دستگاه‌های اجرایی در سرعت‌بخشی به این روند و تحقق این مهم می‌تواند در کوتاه مدت موثر افتد.

 

درباره مصاحبه ,
نورباران بازدید : 508 شنبه 03 آبان 1393 زمان : 8:14 نظرات ()
مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
همه ی کسانی که دستی در کار چاپ و انتشار دارند می دانند که بیرون آوردن یک نشریه چه مشقاتی دارد اما قدمی برداشته شده و باید سعی در ادامه ی آن به بهترین صورت ممکن را داشت و در این راه نیاز به مساعدت و همکاری همه ی اهل فن صاحبان اندیشه و قلم داریم و امیدواریم که بتوانیم مکانی برای بیان نظرات و اندیشه دوستانمان که همه ی هم شهرستانی هایمان در شهرستانهای ممسنی و رستم است باشیم و آنها نیز ما را از ارائه ی هرگونه مطلب ، نوشته ، پیشنهاد و انتقاد محروم ننمایند و نشریه ی نورباران را مکانی برای بیان آنها بدانند و ما هم سعی و تلاش خواهیم کرد که این نشریه این فرصت را به همه ی افراد با هر دیدگاه و نظری بدهد هر چند با آن مخالف باشیم . آدرس دفتر نشریه : نورآباد ممسنی – میدان معلم،خ کشاورز ، منازل سازمانی ، سمت چپ درب چهارم noorbaran99@yahoo.com noorbaran90@gmail.com پیامگیر: 30005825000019
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • لینک دوستان
 • وبلاگ روستای دهنو مرکزی
 • اخبار ستاد نمازجمعه ممسنی
 • مالکی- خبری-تحلیلی و اجتماعی
 • آپدیت آنلاین نود 32
 • خبر نورآباد
 • اداره راه وشهر سازی ممسنی
 • پایگاه خبری سرزمین سبز
 • شهر خبر
 • امید آل امیر
 • سایت خبری اداره ارشاد رستم
 • پایگاه اطلاع رسانی صالحین ممسنی
 • جامعه ایران
 • رجا نیوز
 • بانک وبلاگی ممسنی و رستم
 • سایت تخصصی شعر لری
 • بسیج دانش آموزی ممسنی
 • احمدرضا رنجبر
 • هیئت کاراته شهرستان ممسنی
 • تاریخ اصفهان
 • اخبار شهرستان های ممسنی و رستم
 • دهتینـــــــــــــــی
 • محسن زارعی
 • وبلاگ جوانان ممسنی و رستم
 • رستم وطن
 • مطبوعات فارس
 • دنیای تفریح و سرگرمی
 • وب سایت شهرستان رستم
 • امیرحشمت اله رحیمی بویراحمدی
 • سایت موزیک-گالری عکس
 • ممسنی وب
 • مهرزاد احمدی
 • پایگاه خبری شهرستان های ممسنی و رستم
 • امرالله یوسفی
 • مراسخون
 • خبرگزاری ندای رستم
 • پل فهلیان
 • ممسنی و رستم
 • عبدالرضا مرادی
 • مشایخ
 • فهلیان
 • پارینه برد
 • فردین علمداری
 • ناول دانلود
 • دیار ممسنی
 • چهره های موفق شهرستان ممسنی
 • پرسش و پاسخ در رستم
 • سایرت لری
 • امیر ایوب
 • سرزمین ادب و فرهنگ
 • بردنگان
 • لیدوما
 • فــــــرهـــنـــگ...تــــاریــــخ...ایران،فارس،ممسنی
 • ادیب عربی
 • به تکرار تمام با تو بودن ها
 • شکوفه های خاموشی
 • سایت ممسنی
 • به یاد اسماعیل عزیز
 • ممسنی .مورکی جاوید.بهلو.دیار خوبان
 • رستم شهر
 • دکتر مرتضی اشرافی
 • ماهور نیوز
 • محمدکریم حیدری-تهران
 • شولستان
 • ماهنامه لیدوما
 • درخید رستم
 • اخبار ممسنی
 • داریوش بادپا
 • ماهور زادگاه من
 • روستای بابامنیر
 • دیار دشمن زیاری
 • دشمن زیاری
 • سردشت
 • سایت خفرک
 • سرزمین لر
 • وبلاگ تخصصی مهندسی برق
 • غزل های علی قیصری
 • ممسنی جوان
 • احمد خاکیان
 • خبرگزاری شهرستان رستم
 • سامانه پیامک پارس لیدوما
 • روستاهای ایران-دانش بومی
 • دهیاری روستای حسین آباد
 • هیئت اباالفضل العباس ع شهرستان نورآباد ممسنی
 • آخرین مطالب ارسال شده
 • آرشیو
 • جمعه 01 خرداد 1394
 • سه شنبه 25 فروردين 1394
 • دوشنبه 24 فروردين 1394
 • شنبه 22 فروردين 1394
 • جمعه 21 فروردين 1394
 • پنجشنبه 20 فروردين 1394
 • چهارشنبه 19 فروردين 1394
 • سه شنبه 18 فروردين 1394
 • دوشنبه 17 فروردين 1394
 • يکشنبه 16 فروردين 1394
 • شنبه 15 فروردين 1394
 • جمعه 14 فروردين 1394
 • پنجشنبه 13 فروردين 1394
 • چهارشنبه 12 فروردين 1394
 • شنبه 23 اسفند 1393
 • دوشنبه 11 اسفند 1393
 • چهارشنبه 06 اسفند 1393
 • سه شنبه 05 اسفند 1393
 • دوشنبه 04 اسفند 1393
 • يکشنبه 03 اسفند 1393
 • شنبه 02 اسفند 1393
 • جمعه 01 اسفند 1393
 • پنجشنبه 30 بهمن 1393
 • چهارشنبه 29 بهمن 1393
 • يکشنبه 12 بهمن 1393
 • شنبه 11 بهمن 1393
 • پنجشنبه 09 بهمن 1393
 • چهارشنبه 08 بهمن 1393
 • سه شنبه 07 بهمن 1393
 • دوشنبه 06 بهمن 1393
 • يکشنبه 05 بهمن 1393
 • شنبه 04 بهمن 1393
 • جمعه 03 بهمن 1393
 • پنجشنبه 02 بهمن 1393
 • چهارشنبه 01 بهمن 1393
 • دوشنبه 29 دی 1393
 • شنبه 27 دی 1393
 • جمعه 26 دی 1393
 • پنجشنبه 25 دی 1393
 • چهارشنبه 24 دی 1393
 • سه شنبه 23 دی 1393
 • دوشنبه 22 دی 1393
 • يکشنبه 21 دی 1393
 • شنبه 20 دی 1393
 • جمعه 19 دی 1393
 • پنجشنبه 18 دی 1393
 • چهارشنبه 17 دی 1393
 • دوشنبه 15 دی 1393
 • يکشنبه 14 دی 1393
 • شنبه 13 دی 1393
 • جمعه 12 دی 1393
 • چهارشنبه 10 دی 1393
 • دوشنبه 08 دی 1393
 • يکشنبه 07 دی 1393
 • شنبه 06 دی 1393
 • دوشنبه 01 دی 1393
 • دوشنبه 17 آذر 1393
 • پنجشنبه 13 آذر 1393
 • چهارشنبه 12 آذر 1393
 • سه شنبه 11 آذر 1393
 • دوشنبه 10 آذر 1393
 • يکشنبه 09 آذر 1393
 • شنبه 08 آذر 1393
 • جمعه 07 آذر 1393
 • پنجشنبه 06 آذر 1393
 • سه شنبه 20 آبان 1393
 • دوشنبه 19 آبان 1393
 • يکشنبه 18 آبان 1393
 • شنبه 17 آبان 1393
 • دوشنبه 05 آبان 1393
 • يکشنبه 04 آبان 1393
 • شنبه 03 آبان 1393
 • جمعه 02 آبان 1393
 • پنجشنبه 01 آبان 1393
 • چهارشنبه 30 مهر 1393
 • سه شنبه 29 مهر 1393
 • دوشنبه 28 مهر 1393
 • يکشنبه 27 مهر 1393
 • سه شنبه 22 مهر 1393
 • شنبه 19 مهر 1393
 • جمعه 18 مهر 1393
 • پنجشنبه 17 مهر 1393
 • چهارشنبه 16 مهر 1393
 • سه شنبه 15 مهر 1393
 • دوشنبه 14 مهر 1393
 • يکشنبه 13 مهر 1393
 • شنبه 12 مهر 1393
 • پنجشنبه 10 مهر 1393
 • دوشنبه 17 شهريور 1393
 • جمعه 14 شهريور 1393
 • پنجشنبه 13 شهريور 1393
 • چهارشنبه 12 شهريور 1393
 • سه شنبه 11 شهريور 1393
 • دوشنبه 10 شهريور 1393
 • يکشنبه 09 شهريور 1393
 • شنبه 08 شهريور 1393
 • چهارشنبه 05 شهريور 1393
 • سه شنبه 04 شهريور 1393
 • دوشنبه 03 شهريور 1393
 • يکشنبه 02 شهريور 1393
 • شنبه 01 شهريور 1393
 • پنجشنبه 23 مرداد 1393
 • پنجشنبه 16 مرداد 1393
 • سه شنبه 14 مرداد 1393
 • دوشنبه 13 مرداد 1393
 • يکشنبه 12 مرداد 1393
 • جمعه 10 مرداد 1393
 • پنجشنبه 09 مرداد 1393
 • چهارشنبه 08 مرداد 1393
 • سه شنبه 07 مرداد 1393
 • دوشنبه 06 مرداد 1393
 • چهارشنبه 25 تير 1393
 • شنبه 21 تير 1393
 • جمعه 20 تير 1393
 • پنجشنبه 19 تير 1393
 • چهارشنبه 18 تير 1393
 • سه شنبه 17 تير 1393
 • يکشنبه 15 تير 1393
 • پنجشنبه 12 تير 1393
 • سه شنبه 10 تير 1393
 • دوشنبه 09 تير 1393
 • چهارشنبه 04 تير 1393
 • سه شنبه 03 تير 1393
 • دوشنبه 02 تير 1393
 • يکشنبه 01 تير 1393
 • شنبه 31 خرداد 1393
 • جمعه 30 خرداد 1393
 • پنجشنبه 29 خرداد 1393
 • يکشنبه 25 خرداد 1393
 • شنبه 24 خرداد 1393
 • پنجشنبه 22 خرداد 1393
 • چهارشنبه 21 خرداد 1393
 • يکشنبه 11 خرداد 1393
 • شنبه 10 خرداد 1393
 • جمعه 09 خرداد 1393
 • پنجشنبه 08 خرداد 1393
 • چهارشنبه 07 خرداد 1393
 • دوشنبه 05 خرداد 1393
 • شنبه 03 خرداد 1393
 • جمعه 02 خرداد 1393
 • پنجشنبه 01 خرداد 1393
 • سه شنبه 23 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 22 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 21 ارديبهشت 1393
 • شنبه 20 ارديبهشت 1393
 • جمعه 19 ارديبهشت 1393
 • پنجشنبه 18 ارديبهشت 1393
 • چهارشنبه 17 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 16 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 15 ارديبهشت 1393
 • چهارشنبه 10 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 09 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 08 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 07 ارديبهشت 1393
 • شنبه 06 ارديبهشت 1393
 • جمعه 05 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 02 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 24 فروردين 1393
 • شنبه 23 فروردين 1393
 • جمعه 22 فروردين 1393
 • پنجشنبه 21 فروردين 1393
 • چهارشنبه 20 فروردين 1393
 • دوشنبه 18 فروردين 1393
 • يکشنبه 17 فروردين 1393
 • شنبه 16 فروردين 1393
 • چهارشنبه 06 فروردين 1393
 • دوشنبه 04 فروردين 1393
 • چهارشنبه 21 اسفند 1392
 • سه شنبه 20 اسفند 1392
 • دوشنبه 19 اسفند 1392
 • سه شنبه 13 اسفند 1392
 • دوشنبه 12 اسفند 1392
 • يکشنبه 04 اسفند 1392
 • شنبه 03 اسفند 1392
 • جمعه 02 اسفند 1392
 • پنجشنبه 01 اسفند 1392
 • چهارشنبه 30 بهمن 1392
 • دوشنبه 28 بهمن 1392
 • يکشنبه 27 بهمن 1392
 • شنبه 26 بهمن 1392
 • دوشنبه 21 بهمن 1392
 • سه شنبه 15 بهمن 1392
 • دوشنبه 14 بهمن 1392
 • يکشنبه 13 بهمن 1392
 • شنبه 12 بهمن 1392
 • جمعه 11 بهمن 1392
 • پنجشنبه 10 بهمن 1392
 • چهارشنبه 09 بهمن 1392
 • سه شنبه 08 بهمن 1392
 • يکشنبه 06 بهمن 1392
 • جمعه 04 بهمن 1392
 • سه شنبه 01 بهمن 1392
 • دوشنبه 30 دی 1392
 • يکشنبه 29 دی 1392
 • شنبه 28 دی 1392
 • جمعه 27 دی 1392
 • پنجشنبه 26 دی 1392
 • چهارشنبه 25 دی 1392
 • سه شنبه 24 دی 1392
 • دوشنبه 23 دی 1392
 • يکشنبه 22 دی 1392
 • شنبه 21 دی 1392
 • پنجشنبه 19 دی 1392
 • يکشنبه 15 دی 1392
 • شنبه 14 دی 1392
 • جمعه 13 دی 1392
 • پنجشنبه 12 دی 1392
 • چهارشنبه 11 دی 1392
 • سه شنبه 10 دی 1392
 • دوشنبه 09 دی 1392
 • يکشنبه 08 دی 1392
 • شنبه 07 دی 1392
 • چهارشنبه 04 دی 1392
 • يکشنبه 01 دی 1392
 • شنبه 30 آذر 1392
 • پنجشنبه 28 آذر 1392
 • چهارشنبه 27 آذر 1392
 • سه شنبه 26 آذر 1392
 • دوشنبه 25 آذر 1392
 • يکشنبه 24 آذر 1392
 • شنبه 23 آذر 1392
 • جمعه 22 آذر 1392
 • سه شنبه 19 آذر 1392
 • شنبه 16 آذر 1392
 • چهارشنبه 13 آذر 1392
 • سه شنبه 12 آذر 1392
 • يکشنبه 10 آذر 1392
 • يکشنبه 03 آذر 1392
 • پنجشنبه 30 آبان 1392
 • چهارشنبه 29 آبان 1392
 • سه شنبه 28 آبان 1392
 • يکشنبه 26 آبان 1392
 • جمعه 24 آبان 1392
 • دوشنبه 20 آبان 1392
 • پنجشنبه 16 آبان 1392
 • يکشنبه 12 آبان 1392
 • شنبه 11 آبان 1392
 • جمعه 10 آبان 1392
 • چهارشنبه 01 آبان 1392
 • سه شنبه 30 مهر 1392
 • دوشنبه 29 مهر 1392
 • يکشنبه 28 مهر 1392
 • شنبه 27 مهر 1392
 • جمعه 26 مهر 1392
 • چهارشنبه 24 مهر 1392
 • سه شنبه 16 مهر 1392
 • دوشنبه 15 مهر 1392
 • يکشنبه 14 مهر 1392
 • شنبه 13 مهر 1392
 • جمعه 12 مهر 1392
 • پنجشنبه 11 مهر 1392
 • چهارشنبه 10 مهر 1392
 • سه شنبه 09 مهر 1392
 • دوشنبه 08 مهر 1392
 • شنبه 06 مهر 1392
 • جمعه 22 شهريور 1392
 • پنجشنبه 21 شهريور 1392
 • سه شنبه 19 شهريور 1392
 • دوشنبه 18 شهريور 1392
 • جمعه 15 شهريور 1392
 • پنجشنبه 14 شهريور 1392
 • چهارشنبه 13 شهريور 1392
 • يکشنبه 10 شهريور 1392
 • سه شنبه 29 مرداد 1392
 • دوشنبه 28 مرداد 1392
 • چهارشنبه 23 مرداد 1392
 • دوشنبه 21 مرداد 1392
 • چهارشنبه 16 مرداد 1392
 • دوشنبه 14 مرداد 1392
 • جمعه 11 مرداد 1392
 • پنجشنبه 10 مرداد 1392
 • پنجشنبه 20 تير 1392
 • دوشنبه 17 تير 1392
 • يکشنبه 16 تير 1392
 • شنبه 08 تير 1392
 • شنبه 01 تير 1392
 • پنجشنبه 30 خرداد 1392
 • شنبه 28 ارديبهشت 1392
 • يکشنبه 15 ارديبهشت 1392
 • سه شنبه 10 ارديبهشت 1392
 • يکشنبه 08 ارديبهشت 1392
 • سه شنبه 03 ارديبهشت 1392
 • شنبه 17 فروردين 1392
 • جمعه 27 بهمن 1391
 • شنبه 21 بهمن 1391
 • پنجشنبه 19 بهمن 1391
 • شنبه 14 بهمن 1391
 • چهارشنبه 04 بهمن 1391
 • جمعه 29 دی 1391
 • سه شنبه 05 دی 1391
 • سه شنبه 28 آذر 1391
 • يکشنبه 26 آذر 1391
 • دوشنبه 20 آذر 1391
 • جمعه 17 آذر 1391
 • سه شنبه 23 آبان 1391
 • جمعه 12 آبان 1391
 • چهارشنبه 19 مهر 1391
 • سه شنبه 18 مهر 1391
 • شنبه 15 مهر 1391
 • جمعه 07 مهر 1391
 • جمعه 31 شهريور 1391
 • جمعه 17 شهريور 1391
 • جمعه 20 مرداد 1391
 • پنجشنبه 19 مرداد 1391
 • يکشنبه 15 مرداد 1391
 • چهارشنبه 11 مرداد 1391
 • دوشنبه 09 مرداد 1391
 • جمعه 30 تير 1391
 • چهارشنبه 28 تير 1391
 • سه شنبه 20 تير 1391
 • سه شنبه 13 تير 1391
 • يکشنبه 07 خرداد 1391
 • جمعه 05 خرداد 1391
 • جمعه 15 ارديبهشت 1391
 • سه شنبه 12 ارديبهشت 1391
 • جمعه 01 ارديبهشت 1391
 • جمعه 25 فروردين 1391
 • پنجشنبه 17 فروردين 1391
 • سه شنبه 23 اسفند 1390
 • يکشنبه 23 بهمن 1390
 • دوشنبه 23 آبان 1390
 • دوشنبه 07 شهريور 1390
 • چهارشنبه 23 آبان 1380
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1239
 • کل نظرات : 313
 • افراد آنلاین : 4
 • تعداد اعضا : 15
 • آی پی امروز : 63
 • آی پی دیروز : 77
 • بازدید امروز : 293
 • باردید دیروز : 590
 • گوگل امروز : 10
 • گوگل دیروز : 8
 • بازدید هفته : 293
 • بازدید ماه : 7,775
 • بازدید سال : 67,338
 • بازدید کلی : 749,071