close
تبلیغات در اینترنت
نورباران 44-صفحه 8-به دنبال تاسیس بیمارستان جدیدی با توجه به رشد جمعیت در ممسنی هستیم
loading...

نورباران ویژه ممسنی و رستم

    با خبر شدیم که دکتر کوروش عزیزی معاون فرهنگی-دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز بازدیدی از بیمارستان و مجتمع آموزش عالی ممسنی دارند. مسائل مربوط به طرح تحول سلامت در ممسنی و روند اجرایی مجتمع آموزش سلامت ممسنی شاید یکی از دلایل مصاحبه با دکتر کوروش عزیزی بود اما معرفی وی به عنوان یکی از فرزندان و افتخارات شهرستان ممسنی مهمترین دلیل ما برای انجام این مصاحبه بود. با هم می‌خوانیم.             نورباران: لطفاً خودتان را معرفی کنید؟ کوروش عزیزی هستم. فرزند…

 

 

با خبر شدیم که دکتر کوروش عزیزی معاون فرهنگی-دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز بازدیدی از بیمارستان و مجتمع آموزش عالی ممسنی دارند. مسائل مربوط به طرح تحول سلامت در ممسنی و روند اجرایی مجتمع آموزش سلامت ممسنی شاید یکی از دلایل مصاحبه با دکتر کوروش عزیزی بود اما معرفی وی به عنوان یکی از فرزندان و افتخارات شهرستان ممسنی مهمترین دلیل ما برای انجام این مصاحبه بود. با هم می‌خوانیم.

 

 

 

 

 

 

نورباران: لطفاً خودتان را معرفی کنید؟
کوروش عزیزی هستم. فرزند ممسنی و متولد روستای شورآب که در حال حاضر یک روستای کوچک پنج خانواری از توابع بخش بکش و روستای چمگل است. پدر و مادرم معلم عشایری بودند و دوران تحصیل را در مدرسه عشایری شیراز، مدرسه راهنمایی شهید باهنر شیراز و دبیرستان توحید گذراندم که سال آخر تحصیلم در دبیرستان مصادف با حمله هوایی عراق به شیراز بود و من به نورآباد آمدم و این افتخار نصیبم شد که دیپلم را مدرسه شهید ایزدی نورآباد اخذ کنم. کارشناسی مهندسی گیاه‌پزشکی را در دانشگاه شیراز، فوق‌لیسانس در رشته حشره‌شناسی پزشکی با رتبه 1 کشوری در دانشگاه تربیت مدرس تهران و دکترا در دانشگاه تهران و رشته حشره‌شناسی پزشکی با رتبه 1 کشوری اخذ کردم و در سال 85 به عنوان عضو هیئت علمی دانشگاه هرمزگان شروع به کار کردم. مدیر گروه حشره‌شناسی، رئیس دانشکده بهداشت، معاون فرهنگی-دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی، مشاور اجرایی و قائم‌مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی از سوابق اجرایی‌ام در دانشگاه هرمزگان بود.
در سال 89 به دانشگاه علوم پزشکی شیراز منتقل شدم و از مرتبه استادیاری به دانشیاری ارتقا یافتم. مدیریت امور هیئت علمی، قائم‌مقام معاون آموزشی دانشگاه شیراز بودم و الآن چند ماهی است که به عنوان معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز منصوب شده‌ام و همچنین سردبیر مجله علمی-پژوهشی انگلیسی زبان به نام مجله علوم بهداشتی و نظام مراقبت در خدمت اساتید هستم.
نورباران: هدف شما از بازدید از بیمارستان ولی عصر و مجتمع آموزش عالی ممسنی چه بود؟
طرح تحول نظام سلامت چند ماهی است که در سراسر کشور با هدف افزایش کیفیت ارائه‌ی خدمات درمانی و کاهش پرداختی مردم برای امر سلامت شروع شده و دانشگاه علوم پزشکی شیراز در اجرای این طرح پیشقدم بوده است. لازم است که برای اجرای بهتر این طرح و رفع نواقصات احتمالی مرتباً بازدیدهایی از بیمارستان‌های فارس صورت پذیرد و در بازدیدی که از بیمارستان ولی عصر (عج) داشتیم میزان رضایت مندی مردم بسیار خوب بود که انتظار این امر را نداشتم و از مباحث اقتصادی نیز مردم راضی بودند که جای دارد از آقای دکتر تقی‌زاده و تیم فعال بیمارستان ممسنی تشکر داشته باشیم.
نورباران: دانشگاه علوم پزشکی شیراز چه تمهیداتی را برای توسعه امر بهداشت و مراکز آموزش سلامت در ممسنی دارد؟
نورآباد از سالیان پیش دنبال تاسیس دانشگاه علوم پزشکی بوده و قرار بوده خیلی قبل‌ها این مرکز در ممسنی به وجود آید که به دلایلی این امر محقق نشد. زحماتی را مسئولان قبلی نورآباد کشیدند و آموزشکده پیراپزشکی ممسنی تأسیس شد. این مرکز آموزش عالی بنا بر پسوند نامی خود "پیراپزشکی" برای توسعه و تاسیس رشته‌های جدید دارای محدودیتی‌هایی بود و سیاست دولت جدید نیز بر این است که این مراکز تحت عنوان مجتمع آموزش عالی سلامت ادامه فعالیت دهد.
نورباران: سوال ما نیز همین است. آیا ارتقا دانشکده پیراپزشکی به مجتمع آموزش عالی سلامت باعث تنزل جایگاه و رتبه این مرکز نخواهدشد؟
در حقیقت بنده هم از این قضیه نگران بودم و نگرانی خود را به کرّات به مسئولان اعلام نمودم ولی در جلسه ای اختصاصی آقای دکتر ضیایی معاون آموزشی وزارت بهداشت ما را متقاعد نمود که این یک ارتقا محسوب می‌شود( ؟) و دست ما برای اضافه کردن سایر رشته‌های علوم پزشکی باز می‌شود و از قول ما به مردم بگویید که این یک ارتقا است. گر چه مجتمع آموزش عالی سلامت و سیستم دانشگاه علوم پزشکی را نباید با سیستم دانشگاه آزاد مقایسه کرد زیرا در دانشگاه آزاد برای تاسیس رشته‌های جدید سخت گیری زیادی وجودندارد و بدون وجود عضو هیئت علمی کافی هم شاید بتوان رشته‌ی جدید تاسیس کرد اما در سیستم وزرات بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی اول باید زیرساخت‌ها به وجود آید و اعضای هیئت علمی رشته‌ی مربوطه جذب شوند و سپس این رشته ی خاص مستقر شود و سخت گیری‌های زیادی وجود دارد که به نظر ما این سخت گیری لازم است و با این امر از کیفیت آموزشی بالایی در این مراکز برخوردار خواهیم شد.
نورباران: با توجه جمعیت نورآباد، آیا احداث بیمارستان جدید احساس نمی‌شود؟
بیمارستان ولی عصر ممسنی 96 تختخواب مصوب دارد با 126 تخت فعال. هر چند شرایط عمومی بیمارستان خوب است اما از نظر ساختار فیزیکی کمبودهایی وجود دارد. ما به دنبال تاسیس بیمارستان جدیدی با توجه به رشد جمعیت در ممسنی هستیم اما دست دانشگاه از لحاط اعتباری باز نیست و لازم است خیرین شهرستان در زمینه تهیه زمین مثل سایر شهرستان‌های استان فارس همکاری داشته باشند و من هم قول می‌دهم که بخشی از هزینه‌های لازم زمین برای بیمارستان از طریق دانشگاه پرداخت شود. تاییدهای اولیه برای یک بیمارستان 200 تخت خوابی داده شده است که لازم است خیرین شهرستان آستین همت را بالا بزنند و ما هم همکاری لازم را خواهیم داشت.
نورباران: مردم برای پیگیری مشکلات اجرای طرح اجرای سلامت چه راهی را باید دنبال کنند؟
می‌توانند به مسئول شبکه بهداشت و درمان ممسنی آقای دکتر رحمانی و رئیس بیمارستان آقای دکتر تقی زاده مراجعه کنند ضمن اینکه یک شماره تلفن همراه به صورت ویژه در بیمارستان ذکر شده است که همیشه روشن است و پاسخگوی این مشکلات است و در این گام‌ها اگر جواب نگرفتند با سامانه 1590 تماس بگیرند که هم مربوط به پزشک خانواده است و هم مربوط به طرح تحول سلامت و در گام اخر می‌توانند از طریق وب سایت دانشگاه علوم پزشکی شیراز مکاتبه نمایند.
نورباران: ما اعتقاد داریم که نواقصات و مشکلات مردمی برای پیگیری و حل آن باید بیان گردد. در ممسنی متاسفانه  بعضی از مطب‌های پزشکان از وضعیت مناسبی برخوردار نیست و حتی پسماندهای بهداشتی بعضی از مطب‌ها مثل زباله‌های عادی در دسترس مردم است که این امر می‌تواند مشکلات بهداشتی خطرناکی را به وجودآورد ...
بهداشت محیط باید بر این امر نظارت داشته باشد و برای دفع این زباله‌ها قائدتاً باید قرارداری بین مراکز و شهرداری منعقد باشد.
نورباران: ما چندی پیش در مصاحبه ای با شهردار نورآباد این موضوع را مطرح کردیم اما ایشان از عدم همکاری لازم پزشکان ممسنی خبر دادند.
طبق قانون مدیریت جامع پسماندها ، برای دفع پسماند غیرخانگی بایستی هزینه پرداخت نمود و این مسأله به شبکه بهداشت و واحد بهداشت برمی‌گردد که بایستی مرتباً بازدید و نظارت داشته‌باشند و موارد را گزارش و برخورد نمایند. اگر این مشکل حل نشد باید مسأله به دانشگاه علوم پزشکی ارجاع داده شود. ضمناً نظام پزشکی شهرستان نیز می‌تواند وارد این ماجرا شود ضمن اینکه برای رفع این مشکل همکاری فرمانداری، شبکه بهداشت و درمان و شهرداری لازم است.
نورباران: در کنار رضایت مندی از بیمارستان ولی عصر (عج) که نتیجه بازدید شما بوده، بیشترین گلایه‌های مردمی از بخش زنان و زایمان و وجود ماماهای طرح در این مرکز است. به نظر شما نباید با توجه با تاکیدات مقام معظم رهبری و مسئولان بر بحث زنان و زایمان از کادر مجرب در بخش زنان استفاده شود و شاهد مشکلات گوناگونی در این زمینه برای مادران نباشیم ...
لازم می‌دانم بگویم که قبل از اجرای طرح سلامت در ممسنی میزان سزارین در زایمان‌ها بالای 60 درصد بوده که الان این میزان به حدود 30 درصد رسیده است. راجع به مشکلی که بیان کردید این یک مشکل کلی در کشور است و باید پزشک و متخصص زنان و زایمان در بیمارستان مقیم باشد. کمبودهایی در این زمینه وجودداشت که با رایزنی‌های انجام شده و استقرار دو نفر از متخصصان زنان و زایمان در بیمارستان سعی در بهبود این بخش از شهریور ماه خواهیم داشت. دوباره تاکید می‌کنم مردم عزیز برای پیگیری مشکلات درمانی از طریق سامانه‌های 1819 مخصوص شکایت و انعکاس مشکلات درمانی و سامانه 1590 مخصوص پطشک خانواده و طرح تحول سلامت تماس بگیرند و کارشناسان ما پاسخگو و پیگیر قضیه خواهندبود.
نورباران: چه خاطره از دوران زندگی در ممسنی داید؟
من پایان نامه دوره‌ی دکتری ام را در روستاهای ماهور میلاتی گذراندم که در طی این مدت با انسانی شریف اشنا شدم که لازم می‌دانم از او یادی کنم. دکتر فیروزبین در بابامنیر مشغول انجام وطیفه بود و مردم همیشه و حتی حالا هم به خوبی و نیکی از وی یاد می‌کنند. وی با توجه به اینکه از نطر مالی و خانوادگی در شرایط مساعدی بود و می‌توانست در جاهای دیگر مشغول باشد خدمت در منطقه  بابامنیر و روستاهای ماهور را انتخاب کرده بود. ایشان در حال حاضر در حال گذراندن دوران تخصص خود در شیراز هستند.
نورباران: در پایان اگر صحبت خاصی داید بفرمایید.
باعث مسرت است که نشریات و مطبوعات و رسانه‌های خبری در شهرستان ممسنی فعال هستند و با تورق چند شماره از نشریه "نورباران" به این نتیجه رسیدم که برخلاف سایر نشریات "نورباران" در قالب تجاری نیست و بیشتر به مسائل فرهنگی و اجتماعی می‌پردازد و باعث خوشحالی است که این فرصت را پیداکردم که از طریق نورباران با فرهیختگان شهرستان‌های ممسنی و رستم صحبت کنم.خیلی از تحصیل کرده‌های شهرستان به دلایل مختلفی از جمله نبودن فرصت استخدامی در شهرستان، از ممسنی و رستم کوچ می‌کنند ولی حداقل لازم است که در برهه‌هایی به شهرستان رجوع کنند. الزام ندارد برای ادای دین به منطقه و دیار به صورت میلیاردی هزینه کرد و یا تمام وقت خود را در شهرستان گذراند بلکه می‌توان با یک مشاوره ساده به مسئولان و یا یک حضور، نیز برای شهرستان مفید بود. من تقاضا دارم فرهیختگان شهرستان یک دبیرخانه دائم تشکیل دهند و مجتمع آموزش عالی ممسنی این توان و پتانسیل را دارد که به عنوان مرکز و هماهنگی کننده این دبیرخانه عمل نماید. لازم می‌دانم از مسئولین قبلی دانشکده آقایان دکتر لشکری و دکتر امیریان تشکر کنم، تلاش‌های این عزیزان در طول خدمتشان قابل تقدیر است ضمن اینکه آقایان مهندس انصاری زاده و مهندس یوسفی و سایر اعضای هیئت علمی و پرسنل زحمتکش مجتمع آموزش عالی سلامت ممسنی زحمات زیادی را برای بهبود و کیفیت اموزش و خدمات این مرکز انجام می‌دهند. بنده به آینده‌ی این مرکز آموزش عالی بسیار امیدوارم و قول می‌دهم حمایت‌های دانشگاه علوم پزشکی برای تاسیس رشته‌های جدید و جذب اعضای هیئت علمی و تامین نیازهای تجهیزاتی به صورت تمام و کمال وجود داشته‌باشد. برای همه عزیزان آرزوی موفقیت دارم.
 

 

 

درباره مصاحبه ,
نورباران بازدید : 608 شنبه 19 مهر 1393 زمان : 23:24 نظرات ()
مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط hamed در تاریخ 1393/7/23 و 0:26 دقیقه ارسال شده است

به جای تاسیس بیمارستان جدید بروید به سراغ آوردن امکانات خوب و به روز و دکتر های باتجربه و مجرب تا لازم نباشه همه مریض ها حتی اونی که سرما میخوره بخواد انتقالش داد برای شیراز


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
همه ی کسانی که دستی در کار چاپ و انتشار دارند می دانند که بیرون آوردن یک نشریه چه مشقاتی دارد اما قدمی برداشته شده و باید سعی در ادامه ی آن به بهترین صورت ممکن را داشت و در این راه نیاز به مساعدت و همکاری همه ی اهل فن صاحبان اندیشه و قلم داریم و امیدواریم که بتوانیم مکانی برای بیان نظرات و اندیشه دوستانمان که همه ی هم شهرستانی هایمان در شهرستانهای ممسنی و رستم است باشیم و آنها نیز ما را از ارائه ی هرگونه مطلب ، نوشته ، پیشنهاد و انتقاد محروم ننمایند و نشریه ی نورباران را مکانی برای بیان آنها بدانند و ما هم سعی و تلاش خواهیم کرد که این نشریه این فرصت را به همه ی افراد با هر دیدگاه و نظری بدهد هر چند با آن مخالف باشیم . آدرس دفتر نشریه : نورآباد ممسنی – میدان معلم،خ کشاورز ، منازل سازمانی ، سمت چپ درب چهارم noorbaran99@yahoo.com noorbaran90@gmail.com پیامگیر: 30005825000019
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • لینک دوستان
 • وبلاگ روستای دهنو مرکزی
 • اخبار ستاد نمازجمعه ممسنی
 • مالکی- خبری-تحلیلی و اجتماعی
 • آپدیت آنلاین نود 32
 • خبر نورآباد
 • اداره راه وشهر سازی ممسنی
 • پایگاه خبری سرزمین سبز
 • شهر خبر
 • امید آل امیر
 • سایت خبری اداره ارشاد رستم
 • پایگاه اطلاع رسانی صالحین ممسنی
 • جامعه ایران
 • رجا نیوز
 • بانک وبلاگی ممسنی و رستم
 • سایت تخصصی شعر لری
 • بسیج دانش آموزی ممسنی
 • احمدرضا رنجبر
 • هیئت کاراته شهرستان ممسنی
 • تاریخ اصفهان
 • اخبار شهرستان های ممسنی و رستم
 • دهتینـــــــــــــــی
 • محسن زارعی
 • وبلاگ جوانان ممسنی و رستم
 • رستم وطن
 • مطبوعات فارس
 • دنیای تفریح و سرگرمی
 • وب سایت شهرستان رستم
 • امیرحشمت اله رحیمی بویراحمدی
 • سایت موزیک-گالری عکس
 • ممسنی وب
 • مهرزاد احمدی
 • پایگاه خبری شهرستان های ممسنی و رستم
 • امرالله یوسفی
 • مراسخون
 • خبرگزاری ندای رستم
 • پل فهلیان
 • ممسنی و رستم
 • عبدالرضا مرادی
 • مشایخ
 • فهلیان
 • پارینه برد
 • فردین علمداری
 • ناول دانلود
 • دیار ممسنی
 • چهره های موفق شهرستان ممسنی
 • پرسش و پاسخ در رستم
 • سایرت لری
 • امیر ایوب
 • سرزمین ادب و فرهنگ
 • بردنگان
 • لیدوما
 • فــــــرهـــنـــگ...تــــاریــــخ...ایران،فارس،ممسنی
 • ادیب عربی
 • به تکرار تمام با تو بودن ها
 • شکوفه های خاموشی
 • سایت ممسنی
 • به یاد اسماعیل عزیز
 • ممسنی .مورکی جاوید.بهلو.دیار خوبان
 • رستم شهر
 • دکتر مرتضی اشرافی
 • ماهور نیوز
 • محمدکریم حیدری-تهران
 • شولستان
 • ماهنامه لیدوما
 • درخید رستم
 • اخبار ممسنی
 • داریوش بادپا
 • ماهور زادگاه من
 • روستای بابامنیر
 • دیار دشمن زیاری
 • دشمن زیاری
 • سردشت
 • سایت خفرک
 • سرزمین لر
 • وبلاگ تخصصی مهندسی برق
 • غزل های علی قیصری
 • ممسنی جوان
 • احمد خاکیان
 • خبرگزاری شهرستان رستم
 • سامانه پیامک پارس لیدوما
 • روستاهای ایران-دانش بومی
 • دهیاری روستای حسین آباد
 • هیئت اباالفضل العباس ع شهرستان نورآباد ممسنی
 • آخرین مطالب ارسال شده
 • آرشیو
 • جمعه 01 خرداد 1394
 • سه شنبه 25 فروردين 1394
 • دوشنبه 24 فروردين 1394
 • شنبه 22 فروردين 1394
 • جمعه 21 فروردين 1394
 • پنجشنبه 20 فروردين 1394
 • چهارشنبه 19 فروردين 1394
 • سه شنبه 18 فروردين 1394
 • دوشنبه 17 فروردين 1394
 • يکشنبه 16 فروردين 1394
 • شنبه 15 فروردين 1394
 • جمعه 14 فروردين 1394
 • پنجشنبه 13 فروردين 1394
 • چهارشنبه 12 فروردين 1394
 • شنبه 23 اسفند 1393
 • دوشنبه 11 اسفند 1393
 • چهارشنبه 06 اسفند 1393
 • سه شنبه 05 اسفند 1393
 • دوشنبه 04 اسفند 1393
 • يکشنبه 03 اسفند 1393
 • شنبه 02 اسفند 1393
 • جمعه 01 اسفند 1393
 • پنجشنبه 30 بهمن 1393
 • چهارشنبه 29 بهمن 1393
 • يکشنبه 12 بهمن 1393
 • شنبه 11 بهمن 1393
 • پنجشنبه 09 بهمن 1393
 • چهارشنبه 08 بهمن 1393
 • سه شنبه 07 بهمن 1393
 • دوشنبه 06 بهمن 1393
 • يکشنبه 05 بهمن 1393
 • شنبه 04 بهمن 1393
 • جمعه 03 بهمن 1393
 • پنجشنبه 02 بهمن 1393
 • چهارشنبه 01 بهمن 1393
 • دوشنبه 29 دی 1393
 • شنبه 27 دی 1393
 • جمعه 26 دی 1393
 • پنجشنبه 25 دی 1393
 • چهارشنبه 24 دی 1393
 • سه شنبه 23 دی 1393
 • دوشنبه 22 دی 1393
 • يکشنبه 21 دی 1393
 • شنبه 20 دی 1393
 • جمعه 19 دی 1393
 • پنجشنبه 18 دی 1393
 • چهارشنبه 17 دی 1393
 • دوشنبه 15 دی 1393
 • يکشنبه 14 دی 1393
 • شنبه 13 دی 1393
 • جمعه 12 دی 1393
 • چهارشنبه 10 دی 1393
 • دوشنبه 08 دی 1393
 • يکشنبه 07 دی 1393
 • شنبه 06 دی 1393
 • دوشنبه 01 دی 1393
 • دوشنبه 17 آذر 1393
 • پنجشنبه 13 آذر 1393
 • چهارشنبه 12 آذر 1393
 • سه شنبه 11 آذر 1393
 • دوشنبه 10 آذر 1393
 • يکشنبه 09 آذر 1393
 • شنبه 08 آذر 1393
 • جمعه 07 آذر 1393
 • پنجشنبه 06 آذر 1393
 • سه شنبه 20 آبان 1393
 • دوشنبه 19 آبان 1393
 • يکشنبه 18 آبان 1393
 • شنبه 17 آبان 1393
 • دوشنبه 05 آبان 1393
 • يکشنبه 04 آبان 1393
 • شنبه 03 آبان 1393
 • جمعه 02 آبان 1393
 • پنجشنبه 01 آبان 1393
 • چهارشنبه 30 مهر 1393
 • سه شنبه 29 مهر 1393
 • دوشنبه 28 مهر 1393
 • يکشنبه 27 مهر 1393
 • سه شنبه 22 مهر 1393
 • شنبه 19 مهر 1393
 • جمعه 18 مهر 1393
 • پنجشنبه 17 مهر 1393
 • چهارشنبه 16 مهر 1393
 • سه شنبه 15 مهر 1393
 • دوشنبه 14 مهر 1393
 • يکشنبه 13 مهر 1393
 • شنبه 12 مهر 1393
 • پنجشنبه 10 مهر 1393
 • دوشنبه 17 شهريور 1393
 • جمعه 14 شهريور 1393
 • پنجشنبه 13 شهريور 1393
 • چهارشنبه 12 شهريور 1393
 • سه شنبه 11 شهريور 1393
 • دوشنبه 10 شهريور 1393
 • يکشنبه 09 شهريور 1393
 • شنبه 08 شهريور 1393
 • چهارشنبه 05 شهريور 1393
 • سه شنبه 04 شهريور 1393
 • دوشنبه 03 شهريور 1393
 • يکشنبه 02 شهريور 1393
 • شنبه 01 شهريور 1393
 • پنجشنبه 23 مرداد 1393
 • پنجشنبه 16 مرداد 1393
 • سه شنبه 14 مرداد 1393
 • دوشنبه 13 مرداد 1393
 • يکشنبه 12 مرداد 1393
 • جمعه 10 مرداد 1393
 • پنجشنبه 09 مرداد 1393
 • چهارشنبه 08 مرداد 1393
 • سه شنبه 07 مرداد 1393
 • دوشنبه 06 مرداد 1393
 • چهارشنبه 25 تير 1393
 • شنبه 21 تير 1393
 • جمعه 20 تير 1393
 • پنجشنبه 19 تير 1393
 • چهارشنبه 18 تير 1393
 • سه شنبه 17 تير 1393
 • يکشنبه 15 تير 1393
 • پنجشنبه 12 تير 1393
 • سه شنبه 10 تير 1393
 • دوشنبه 09 تير 1393
 • چهارشنبه 04 تير 1393
 • سه شنبه 03 تير 1393
 • دوشنبه 02 تير 1393
 • يکشنبه 01 تير 1393
 • شنبه 31 خرداد 1393
 • جمعه 30 خرداد 1393
 • پنجشنبه 29 خرداد 1393
 • يکشنبه 25 خرداد 1393
 • شنبه 24 خرداد 1393
 • پنجشنبه 22 خرداد 1393
 • چهارشنبه 21 خرداد 1393
 • يکشنبه 11 خرداد 1393
 • شنبه 10 خرداد 1393
 • جمعه 09 خرداد 1393
 • پنجشنبه 08 خرداد 1393
 • چهارشنبه 07 خرداد 1393
 • دوشنبه 05 خرداد 1393
 • شنبه 03 خرداد 1393
 • جمعه 02 خرداد 1393
 • پنجشنبه 01 خرداد 1393
 • سه شنبه 23 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 22 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 21 ارديبهشت 1393
 • شنبه 20 ارديبهشت 1393
 • جمعه 19 ارديبهشت 1393
 • پنجشنبه 18 ارديبهشت 1393
 • چهارشنبه 17 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 16 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 15 ارديبهشت 1393
 • چهارشنبه 10 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 09 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 08 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 07 ارديبهشت 1393
 • شنبه 06 ارديبهشت 1393
 • جمعه 05 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 02 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 24 فروردين 1393
 • شنبه 23 فروردين 1393
 • جمعه 22 فروردين 1393
 • پنجشنبه 21 فروردين 1393
 • چهارشنبه 20 فروردين 1393
 • دوشنبه 18 فروردين 1393
 • يکشنبه 17 فروردين 1393
 • شنبه 16 فروردين 1393
 • چهارشنبه 06 فروردين 1393
 • دوشنبه 04 فروردين 1393
 • چهارشنبه 21 اسفند 1392
 • سه شنبه 20 اسفند 1392
 • دوشنبه 19 اسفند 1392
 • سه شنبه 13 اسفند 1392
 • دوشنبه 12 اسفند 1392
 • يکشنبه 04 اسفند 1392
 • شنبه 03 اسفند 1392
 • جمعه 02 اسفند 1392
 • پنجشنبه 01 اسفند 1392
 • چهارشنبه 30 بهمن 1392
 • دوشنبه 28 بهمن 1392
 • يکشنبه 27 بهمن 1392
 • شنبه 26 بهمن 1392
 • دوشنبه 21 بهمن 1392
 • سه شنبه 15 بهمن 1392
 • دوشنبه 14 بهمن 1392
 • يکشنبه 13 بهمن 1392
 • شنبه 12 بهمن 1392
 • جمعه 11 بهمن 1392
 • پنجشنبه 10 بهمن 1392
 • چهارشنبه 09 بهمن 1392
 • سه شنبه 08 بهمن 1392
 • يکشنبه 06 بهمن 1392
 • جمعه 04 بهمن 1392
 • سه شنبه 01 بهمن 1392
 • دوشنبه 30 دی 1392
 • يکشنبه 29 دی 1392
 • شنبه 28 دی 1392
 • جمعه 27 دی 1392
 • پنجشنبه 26 دی 1392
 • چهارشنبه 25 دی 1392
 • سه شنبه 24 دی 1392
 • دوشنبه 23 دی 1392
 • يکشنبه 22 دی 1392
 • شنبه 21 دی 1392
 • پنجشنبه 19 دی 1392
 • يکشنبه 15 دی 1392
 • شنبه 14 دی 1392
 • جمعه 13 دی 1392
 • پنجشنبه 12 دی 1392
 • چهارشنبه 11 دی 1392
 • سه شنبه 10 دی 1392
 • دوشنبه 09 دی 1392
 • يکشنبه 08 دی 1392
 • شنبه 07 دی 1392
 • چهارشنبه 04 دی 1392
 • يکشنبه 01 دی 1392
 • شنبه 30 آذر 1392
 • پنجشنبه 28 آذر 1392
 • چهارشنبه 27 آذر 1392
 • سه شنبه 26 آذر 1392
 • دوشنبه 25 آذر 1392
 • يکشنبه 24 آذر 1392
 • شنبه 23 آذر 1392
 • جمعه 22 آذر 1392
 • سه شنبه 19 آذر 1392
 • شنبه 16 آذر 1392
 • چهارشنبه 13 آذر 1392
 • سه شنبه 12 آذر 1392
 • يکشنبه 10 آذر 1392
 • يکشنبه 03 آذر 1392
 • پنجشنبه 30 آبان 1392
 • چهارشنبه 29 آبان 1392
 • سه شنبه 28 آبان 1392
 • يکشنبه 26 آبان 1392
 • جمعه 24 آبان 1392
 • دوشنبه 20 آبان 1392
 • پنجشنبه 16 آبان 1392
 • يکشنبه 12 آبان 1392
 • شنبه 11 آبان 1392
 • جمعه 10 آبان 1392
 • چهارشنبه 01 آبان 1392
 • سه شنبه 30 مهر 1392
 • دوشنبه 29 مهر 1392
 • يکشنبه 28 مهر 1392
 • شنبه 27 مهر 1392
 • جمعه 26 مهر 1392
 • چهارشنبه 24 مهر 1392
 • سه شنبه 16 مهر 1392
 • دوشنبه 15 مهر 1392
 • يکشنبه 14 مهر 1392
 • شنبه 13 مهر 1392
 • جمعه 12 مهر 1392
 • پنجشنبه 11 مهر 1392
 • چهارشنبه 10 مهر 1392
 • سه شنبه 09 مهر 1392
 • دوشنبه 08 مهر 1392
 • شنبه 06 مهر 1392
 • جمعه 22 شهريور 1392
 • پنجشنبه 21 شهريور 1392
 • سه شنبه 19 شهريور 1392
 • دوشنبه 18 شهريور 1392
 • جمعه 15 شهريور 1392
 • پنجشنبه 14 شهريور 1392
 • چهارشنبه 13 شهريور 1392
 • يکشنبه 10 شهريور 1392
 • سه شنبه 29 مرداد 1392
 • دوشنبه 28 مرداد 1392
 • چهارشنبه 23 مرداد 1392
 • دوشنبه 21 مرداد 1392
 • چهارشنبه 16 مرداد 1392
 • دوشنبه 14 مرداد 1392
 • جمعه 11 مرداد 1392
 • پنجشنبه 10 مرداد 1392
 • پنجشنبه 20 تير 1392
 • دوشنبه 17 تير 1392
 • يکشنبه 16 تير 1392
 • شنبه 08 تير 1392
 • شنبه 01 تير 1392
 • پنجشنبه 30 خرداد 1392
 • شنبه 28 ارديبهشت 1392
 • يکشنبه 15 ارديبهشت 1392
 • سه شنبه 10 ارديبهشت 1392
 • يکشنبه 08 ارديبهشت 1392
 • سه شنبه 03 ارديبهشت 1392
 • شنبه 17 فروردين 1392
 • جمعه 27 بهمن 1391
 • شنبه 21 بهمن 1391
 • پنجشنبه 19 بهمن 1391
 • شنبه 14 بهمن 1391
 • چهارشنبه 04 بهمن 1391
 • جمعه 29 دی 1391
 • سه شنبه 05 دی 1391
 • سه شنبه 28 آذر 1391
 • يکشنبه 26 آذر 1391
 • دوشنبه 20 آذر 1391
 • جمعه 17 آذر 1391
 • سه شنبه 23 آبان 1391
 • جمعه 12 آبان 1391
 • چهارشنبه 19 مهر 1391
 • سه شنبه 18 مهر 1391
 • شنبه 15 مهر 1391
 • جمعه 07 مهر 1391
 • جمعه 31 شهريور 1391
 • جمعه 17 شهريور 1391
 • جمعه 20 مرداد 1391
 • پنجشنبه 19 مرداد 1391
 • يکشنبه 15 مرداد 1391
 • چهارشنبه 11 مرداد 1391
 • دوشنبه 09 مرداد 1391
 • جمعه 30 تير 1391
 • چهارشنبه 28 تير 1391
 • سه شنبه 20 تير 1391
 • سه شنبه 13 تير 1391
 • يکشنبه 07 خرداد 1391
 • جمعه 05 خرداد 1391
 • جمعه 15 ارديبهشت 1391
 • سه شنبه 12 ارديبهشت 1391
 • جمعه 01 ارديبهشت 1391
 • جمعه 25 فروردين 1391
 • پنجشنبه 17 فروردين 1391
 • سه شنبه 23 اسفند 1390
 • يکشنبه 23 بهمن 1390
 • دوشنبه 23 آبان 1390
 • دوشنبه 07 شهريور 1390
 • چهارشنبه 23 آبان 1380
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1239
 • کل نظرات : 313
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 15
 • آی پی امروز : 21
 • آی پی دیروز : 75
 • بازدید امروز : 278
 • باردید دیروز : 411
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 21
 • بازدید هفته : 4,200
 • بازدید ماه : 10,956
 • بازدید سال : 88,231
 • بازدید کلی : 769,964