close
تبلیغات در اینترنت
نورباران39-صفحه 12-اعتقاد داریم حاشیه ما را از اهداف اصلی که همان خدمت به مردم است دور می‌کند
loading...

نورباران ویژه ممسنی و رستم

نورباران: ابتدا مختصری از خودتان بگویید وبفرمایید روند آمدن شما به شهرداری چگونه بود؟ قبل از هر چیز درود می فرستم به روح امام بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی و روح مطهر شهیدان انقلاب وجنگ تحمیلی وسلام و درود به ساحت مقام عظمای ولایت امام خامنه ای، از سال 1362 در اداره کل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد مشغول به کار شدم. در سال 1369مسئول فنی و اجرایی بنیادمسکن غرب استان فارس(کازرون و ممسنی)، عضویت در ستاد معین فارس دربازسازی رودبار پس از زلزله سال 69، مسئول دفتر پیگیری نظارت عالیه نظارت…

نورباران: ابتدا مختصری از خودتان بگویید وبفرمایید روند آمدن شما به شهرداری چگونه بود؟
قبل از هر چیز درود می فرستم به روح امام بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی و روح مطهر شهیدان انقلاب وجنگ تحمیلی وسلام و درود به ساحت مقام عظمای ولایت امام خامنه ای، از سال 1362 در اداره کل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد مشغول به کار شدم. در سال 1369مسئول فنی و اجرایی بنیادمسکن غرب استان فارس(کازرون و ممسنی)، عضویت در ستاد معین فارس دربازسازی رودبار پس از زلزله سال 69، مسئول دفتر پیگیری نظارت عالیه نظارت بر طرح‌های عمرانی و در ادامه مسئول دفتر فنی و کارشناس امور عمرانی فرمانداری ممسنی از سوابق من بوده‌است و در تاریخ 24 آذر ماه 92 با انتخاب اعضای محترم شورای اسلامی شهر نورآباد به عنوان شهردار انتخاب و معرفی شدم.
پدر من یک فرد وزارت کشوری بود و همیشه دوست داشتم پس از کسب تجربیات لازم در این وزارت خانه و سازمان های مرتبط با آن به مردم خدمت کنم ولذا با عنایات به سوابق اجرایی ام با توجه به شناخت کاملی که از مسائل و مشکلات شهر نورآباد داشتم با پیشنهاد تنی چند از دوستان و همکاری اعضای محترم شورای اسلامی شهر نورآباد این مسئولیت را پذیرفتم و عقیده دارم که با توجه به پتانسیل‌های موجود در نورآباد و با همکاری مسئولین سیاسی و امنیتی و اجرایی و شهروندان شریف، می‌شود کار کرد و طی این مدت کوتاه نیز با راهکارهایی ساده و باحداقل امکانات سعی در رفع موانع و مشکلات و خدمت رسانی به مردم خوب شهرمان گامهایی برداشته ایم و امیدواریم بقیه طرح‌های اجرایی و رفاهی که در برنامه داریم، را نیز بتوانیم با مشارکت احاد مردم انجام دهیم.
نورباران: از نظر شما پتانسیل‌های موجود در نورآباد چیست؟
بزرگترین پتانسیل ما برای اجرای اهداف توسعه و تعالی شهر مردم است و باید این پتانسیل در جهت منافع عمومی، هدایت و راهنمایی شود و مردم شریف هم باید بدانند که تنها با یک عزم جدی و مشارکت همگانی می توان در ساختن و آباد کردن شهر همت کرد و شهردار به تنهایی کاری از پیش نمی‌برد یعنی اگر همکاری مردمی نباشد شهردار ومجموعه شهرداری در انجام وظایفش موفق نخواهدبود. و لذا در همین جا می طلبد که آحاد مردم متخصصین صاحب نظران دلسوزان واقعی توسعه و آبادانی شهر و دیار مان بیایند و آستین همت را بالا زنند این نهاد مردمی همکاری داشته باشند.
 

نورباران: مشکلات چه مواردی هستند و برای رفع آن چه برنامه‌هایی مدنطرتان است؟
مسئولین و متولیان و مدیران معمولاً در تمام صحبت‌ها ومصاحبه ها و همایش‌ها روی مسائل ومشکلات شهرستان ممسنی تأکید دارند و کلی گویی می شود . و شهرستان را چندین روستای برخوردار و یا محروم مي‌دانند. اعتقاد من این است که نورآباد را جزوی از شهرستان به حساب نمي‌آوريم درحالی که گسترش شهر نشینی ومسائل ومشکلات خاص زندگی شهری بیشتر از دیگر موضوعات ضروری است و شهر نورآباد آیینه و نماد شهرستان ممسنی و قلب شهرستان است و تمام هویت شهرستان ممسنی ، به مرکز شهرستان که شهر نوراباد است وابسته است.
ببینید مدخل‌های ورودی ما در چهار نقطه‌ی شهر مشکل دارد و باید این ورودی‌ها را از نظر روشنایی،نصب تابلو راهنمای مسیر و امکانات رفاهی و پارک برای استراحت مسافران ورهگذران تجهیز کنیم. واین مهم نیازمند یاری همه مسئولان شهرستان است در رژیم گذشته دو پارک بزرگ در شهرستان ممسنی ایجادشده که بدون کار کارشناسی تغییرات اساسی در انها انجام گرفته باید آنها را بهسازی و بازسازی کنیم. دو نقطه حادثه خیز "چهاراه موردآبی و امامزاده درب‌آهنی" را شناسایی و نقشه برداری نموده ایم تا با در نظر گرفتن طرح ترافیک تا شهریور ماه شروع به بازسازی انها شود. حدود 14 خیابان برای آسفالت و مرمت در برنامه داریم. خیابان موردآبی و شهید باهنر باید تعریض شوند تا به صورت پلکانی بار ترافیکی را از روی میدان جمهوری اسلامی وسایر میادین برداریم. نقطه بحران شهری، بلوار بسیج است که تنها قطب تجاری،اداری وترافیکی شهر محسوب می‌شود و باید مکان‌های تجاری را با دسته‌بندی‌های صنفی به صورت مجزا در تمام سطح شهر گسترش دهیم و به خیابان های اطراف شهرگسیل دهیم . ومردم ومالکین مراکز تجاری نباید صرفا این دو خیابان مرکزی شهر را برای بازار وکسب کار وتجارت ببینند بلکه باید همانند شیراز و دیگر شهرها در سایر مراکز وخیابان ها به ساخت و ساز و توسعه شهری بپردازند.
حدود چهار سال از طرح تفصیلی شهر نورآباد گذشته است و ما نیاز به بازنگری این طرح داریم که با استفاده از نظر کارشناسان مجرب واداره کل راه وشهرسازی و با همکاری فرمانداری، اداره صنعت، معدن و تجارت، اصناف و سایر صاحب نظران این پیشنهاد را به صورت جدی محقق نماییم. یکی دیگر از مشکلات شهر آلایندگی صوتی غیرمجاز در شهر است که مالکین آنها برای جابجایی، تقاضای زمین و سرمایه‌ی معوض را دارند.که در حال حاضر امکان خرید وجلب رضایت مالکین این گونه صنوف نمی باشد.نمی‌خواهم زحمات گذشتگان را کتمان کنم اما در زمینه شهرسازی و طرح تفصیلی به دلیل استفاده نکردن ازنیرو های متخصص ونبود کار کارشناسی ومعماری لازم در شهرداری در سال‌های قبل، در طرح تفصیلی، آینده‌نگری‌های لازم برای توسعه شهر وزیر ساخت ها توجه مطلوب نشده و این باعث ایجاد مشکلاتی برای توسعه آتی شهر و شهروندان شده‌است که در طی صحبت‌ها به گوشه‌هایی از آن اشاره خواهدشد. و من این نوید را بدهم که در طرح تفصیلی که در حال حاضر در اداره کل راه و شهرسازی در دست مشاوره است با نظر کار شناسی و مجربین کار دنبال می‌شود تا مشکلات سابق تکرار نشود. البته بعضی از مشکلات نیز ناشی از کارکردهای غیرمجاز اصناف است. از آب معدنی نورآباد تا سه راه برمک مجتمع‌های تجاری نورآباد قراردارند اما بیشتر آنها فاقد مجوز هستند ولی از خدمات شهرداری و شهری استفاده می‌کنند و ما برای حل آنها مشکل قانونی و اجتماعی داریم که حتی در صورت برخورد قانونی مسئولان شهرداری با آنها با لابی‌گری‌های و فشارهایی مواجه می‌شویم. البته ما در نظر داریم خیابان شهید باهنر، آیت‌اله طباطبایی موردآبی، بخشی از بلوار هفت تیر به طرف سه راه برمک و بنیان را در قالب تنوع‌های شغلی و کاربری‌های تجاری تعریف نماییم تا بخشی از این مشکلات نیز رفع گردد. در زمینه ساماندهی تابلوهای تجاری نیز با مشکلاتی مواجه هستیم و بعضاً مشاهده شده که مغازه‌ای که 12 متر مربع می‌باشد دارای تابلویی به طول چند متر است که اقدامات اولیه انجام گرفته اما برای ادامه کار با چالش‌هایی مواجه هستیم. در نورآباد صد درصد پارکینگ‌ فضاهای تجاری و مسکونی به تجاری تبدیل شده‌است و در بازار اصناف ماشین‌های خود را جلو مغازه‌ها پارک می‌کنند که این کار ضمن تضییع حقوق شهروندی باعث ایجاد ترافیک و ازدحام مردم می‌شوند.
نورباران: به نظر شما مهمترین علل این مانع‌تراشی ها و مشکلات چیست؟
موانع و مشکلات همیشه وجوددارند و ما دوست نداریم وارد مسائل حاشیه‌ای شویم چرا که اعتقاد داریم حاشیه ما را از اهداف اصلی که همان خدمت به مردم است دور می‌کند.
نورباران:چه توقع و انتظاری از شهروندان برای گذر از این موانع آشکار و پنهان دارید؟
ابتدای صحبت‌هایم گفتم که مردم بزرگترین پتانسیل ما هستند. در زمینه وصول عوارضات قانونی شهرداری نورآباد محروم مانده‌است. در ساختمان‌سازی شاهد تخلفاتی هستیم و وقتی پرونده به کمیسیون ماده 100 می‌رود تقاضای تقسیط وکاهش عوارضات قانونی را دارند. خوشبختانه کارشناسان سازمان بازرسی کشور که برای بررسی عملکرد شهرداری در سال‌های گذشته آمده بودند، با ابلاغ نامه‌ای تقسیط جریمه کمیسیون ماده 100 را غیرقانونی اعلام نمودند که جای تقدیر دارد. ما باید بتوانیم فرهنگ مسئولیت پذیری شهروندان را از ابتدا در قالب کتاب‌های درسی و کلاس‌های فوق‌العاده با همکاری اداره آموزش و پرورش نهادینه کنیم و با فرهنگ سازی مردم را تشویق داشتن شهری خوب با همکاری شهرداری، نماییم.
نورباران: بحث سدمعبر در شهر مشکلات زیادی برای مردم و کسبه ایجاد کرده‌است. در این زمینه چه برنامه ای دارید؟
بر اساس ماده 55 قانون شهرداری با هر گونه سدمعبر باید به صورت قانونی برخوردشود و در این زمینه با دو موضوع سدمعبر و بحث اجرائیات ساختمانی سر و کار داریم. ما در این دو بخش ماهانه حدود 15 میلیون تومان هزینه می‌کنیم تا با متخلفین ساختمانی و سد معبر برخورد کنیم اما نتیجه مطلوبی ندارد و اگر بخواهیم برخوردها را جدی‌تر انجام دهیم با مسائل پشت پرده و لابی‌گری‌ها و فشار ها مواجه می‌شویم البته می‌شود موضوع دستفروش‌ها و سد معبرکنندگان را با ایجاد شنبه بازار، جمعه بازار و ... در بعضی نقاط شهر حل نمود. در سال 91 شهرداری چیزی حدود دو هزارمترمربع زمین را روبروی اوقاف برای تشکیل بازارچه اختصاص داد که به دلیل عدم استقبال و استاندارد نبودن فضا استقبال خوبی از آن به عمل نیامد و در برنامه داریم با واگذاری این بازارچه به بخش خصوصی رونق دوباره‌ای به آن بدهیم.
نورباران: انتظار شما از سایر مسئولان شهر در همکاری با شهرداری چیست؟
صادقانه باید عرض کنم تیم فعلی کاری در شهرستان تیمی منسجم و کاری است که چشم انداز آتی آن نوید بخش رشد وتوسعه شهرستان خواهدشد و خوشبختانه از فرماندار متخصص و دلسوز و کاردان ممسنی گرفته تا امام جمعه محترم و محبوب و دانشمند، در اکثر جلسات اداری حمایت و همکاری خوبی با شهرداری دارند و همواره سعی نموده‌اند توقعات غیرمنطقی برخی ادارت را از شهرداری تقلیل دهند و همچنین از فرماندهی محترم منطقه انتظامی و پرسنل این نیرو که در بحث سدمعبر و اجرائیات ساختمانی همکاری خوبی با ما دارند، تقدیر می کنم. در همین جا گلایه‌های هم از شرکت های آب و فاضلاب، برق و شرکت گاز داریم چون این ادارت در دادن مجوز و امتیازها به واحد‌های ساختمانی جدیدالتاسیس، فاقد مجوز حق و حقوق شهرداری را در نظر نمی گیرند، موارد فراوانی از این دست اقدامات مشاهد شده که در این میان شهرداری متضرر شده است و از این سه شرکت خدمات رسان انتظار داریم بدون هماهنگی با شهرداری و اخذ استعلام به این واحدها انشعاب ندهند و حفاری هم بدون اجازه شهرداری انجام ندهند تا شهر، از قانونمندی بهره مند گردد و در همین جا از ادارات و نهادهایی که بدون مجوز قانونی از شهرداری مبادرت به ساخت و ساز نموده اند تقاضامندیم با مراجعه به شهرداری و دریافت مجوز و پرداخت عوارضات در شکوفایی این شهر مشارکت جویند و حقوق مردم و شهروندان را پاس دارند
نورباران: تیم خدمات‌دهی شهرداری منوط به اعضا و کادر شهرداری می‌شود و یا از کمک‌های مردمی نیز بهره می‌برید؟
البته که شهرداری در هر محله، افرادی مورد اطمینان و دلسوز به حال شهر را شناسایی کرده و آنها همکاری‌های لازم را با شهرداری دارند. ضمن اینکه یک تیم کارشناسی در زمینه شهرسازی و معماری تشکیل شده که طراحی و ایجاد امکانات تفریحی و رفاهی در پارک‌های "انقلاب، ایثار، معلم، کوثر و گلستان تربیت" را بر عهده دارند که علاوه بر موارد فوق محصولات فرهنگی و صنایع دستی و گذراندن اوقات فراغت وکلاس های آموزش خانواده، زبان، خیاطی و سلامت کودکان تا بزرگ سالان را در این طرح‌ها داریم که امیدواریم با تامین بودجه‌ی لازم به اجرای کامل برسند.
نورباران: منابع مالی شهرداری چیست؟
 خوب با عنایت به اینکه سال جاری را رهبر معظم انقلاب سال تلاش اقتصادی با توجه به فرهنگ ومدیریت جهادی دانسته می طلبد که ما تلاش بیشتری در این راستا داشته باشیم و در اصل درآمد شهرداری مبتنی بر اخذ عوارض و مالیات از ساخت و سازها، میادین میوه و تره‌بار، ماشین‌ها، بنگاه‌های معاملاتی، کارخانه ها و کارگاه‌های سطح شهر است و کمتر کمک دولتی دریافت می‌کنیم چون شهرداری یک نهاد خودگردان است. و متکی بر درآمدهای مردمی است البته سال گذشته از محل دو درصد نفت و گاز مبلغ 418 میلیون تومان به شهرداری اختصاص یافت که تاکنون حدود نصف آن تخصیص شده و از زمان تصدی شهرداری نیز قرار بود دیدارهایی در راستای کمک های مالی با وزیر کشور و شهردار تهران داشته باشیم که تاکنون محقق نشده است.
نورباران: به نظر می‌آید ساختمان آتش‌نشانی و اطراف ان احتیاج به بهسازی و حتی گسترش دارد که در طی سال‌ها همان مکان وجوددارد و با چهره‌ای نامناسب بنا بر دلایلی خودنمایی می‌کند!
خوب این ساختمان در حال حاضر وسیله نقلیه موتوری شهرداری است و در اطراف آن دو موضوع دردسرساز است: یکی عبور خط لوله نفت به تلمبه خانه حسنی و دیگری سخت گیری اداره میراث فرهنگی. در ارتباط با وزارت نفت توافقات لازم انجام گرفته و منتظر اقدام آن شرکت هستیم اما میراث فرهنگی همچنان دردسر ساز است و ما باید برای هر کاری از این سازمان مجوز بگیریم. من اینجا از همین رسانه اعلام می‌کنم که: اگر میراث فرهنگی ادعا دارد این بخش آثار باستانی و مربوط به نیاکان ماست، بررسی و کاوش لازم صورت گیرد تا با فنس‌کشی و کشف آثار به یک موقعیت توریستی-سیاحتی تبدیل شود و گر نه مجوز بهره‌برداری از آن را به شهرداری بدهند تا این مکان به جایگاهی امن برای تجمع معتادان و ولگردان و در خطر افتادن امنیت اجتماعی نشود.
نورباران: شهرداری‌ها تنها وظیفه‌شان خدمات رسانی شهری نیست و باید در برنامه‌های فرهنگی نیز حضور موثر و جدی داشته‌باشند و ما شاهد این رویداد در نورآباد نیستیم! چرا؟
 البته شهرداری در زمینه موضوعات فرهنگی بیشترین همکاری را با مجموعه های متولی فرهنگی شهرستان دارد مثلاً در اختیار گذاشتن پارک ها برای جلسات مذهبی وجشن ها و دیگر برگزاری نمایشگاه های فصلی کتاب ومحصولات فرهنگی و سایر موضوعات فرهنگی و هنری از این نمونه ها است ولی کمبود اعتبار و عدم وجود پست سازمانی روابط عمومی نیز تا حدودی از پررنگ شدن کار فرهنگی کاسته است و بنده خود علاقه‌مند به اجرای کارهای فرهنگی هستم و معتقدم که با فرهنگ‌سازی و ایجاد برنامه‌های هنری در قالب طنز وغیره می‌توانیم حضور شهروند مسئول را میان جامعه نهادینه کنیم. با توجه به همه‌ی این امور در نظر داریم با حل نمودن مشکل پست روابط عمومی در چارت سازمانی برای رسیدن به اهداف و برنامه‌های فرهنگی و هنری تلاش جدی تری داشته‌باشیم.
نورباران: در نورآباد بحثی به نام "تفکیک زمین بدون اجازه شهرداری" و مشکلات حاشیه‌ای آن وجود دارد. این مشکل چرا و چگونه به وجود آمد و راه‌حل آن چیست؟
این تفکیک‌ها بیشتر در اراضی کشاورزی و فضای سبز و سایر کاربری های غیر مسکونی صورت گرفته و غیرقانونی محسوب می‌شود و عده‌ای آگاهانه و به خاطر سودبردن و عده‌ای نیز به خاطر ناآشنایی با قانون به این کار نادرست وغیر قانونی اقدام می‌کنند و متاسفانه مشکلات زیادی برای مردم و شهرداری در این زمینه به وجود آورده‌است و امیدواریم در بازنگری طرح تفصیلی جدید با پیش بینی مکان‌های جدید شهری و تفکیک اراضی این مشکل به گونه‌ای حل شود. البته مردم عزیز هم می‌توانند قبل از خرید زمین با مراجعه به شهرداری و بدون پرداخت هزینه کارشناسی از وضعیت زمین مورد نظر مطلع شوند. مشکل فقط همین نیست و الان مناطق ذخیره شهری تقریباً پر شده و حتی زمین‌های با کاربری فضای سبز، بهداشتی و آموزشی نیز به عناوین مختلف به ساختمان مسکونی تبدیل شده که می بایست در بازنگری و تهیه طرح جامع و تفصیلی جدید چاره ای جهت این معظل اندیشید.
نورباران: به نظر می‌آید باید اقدامی انقلابی و شجاعانه در برخورد با مشکلات فراروی شهر و شهرداری انجام داد.
روز اول که برای ارائه برنامه به شورای شهر رفتم، قول دادم که برچیدن واسطه‌گری‌ها و دلال‌بازی‌ها وطایفه گرایی و قوم گرایی در شهر را هدف اصلی خودم بدانم و در روز معارفه نیز به این جریان اشاره کردم. تاکنون هم تمام تلاشم را برای عمران و آبادانی شهر و پیگیری برنامه هایم گذاشته‌ام به گونه‌ای در این چند ماه، در طول شبانه روز 5 ساعت استراحت داشته ام و تلاش کرده ام هر لحظه وقت خودم را صرف پاسخگویی به مشکلات مردم و جلب اعتماد آنان و اعضای شورای شهر که به من اعتماد کرده اند نمایم البته برخی بنا بر دلایلی با بهانه‌های واهی و نامربوط به کار شهردار، و پرسنل شهرداری سعی در ماجراجویی وساختن حاشیه را دارند اما مهم نیست برای ما پاسخگویی مناسب و دوری جستن از حاشیه‌ها برای ارائه خدمت مناسب به مردم عزیز شهر است. در بخش آگاهی عمومی نیز از همین جا اعلام می‌کنم شماره تماس‌های 0714 الی 4230711 و 4230716 مربوط به شهرداری و آماده پاسخگویی به مردم و شهروندان عزیز می‌باشد و مطمئن باشند که به پیشنهادات و انتقادات آنها با حوصله گوش داده می‌شود و به دقت پیگیری می‌شود و با جدیت عمل می‌گردد.
نورباران: پاساژها و بازارهای شهر از نظر امکانات خدماتی، رفاهی، بهداشتی و امنیتی در آن به خوبی رعایت نمی‌شود، مسئول رسیدگی چه کسی یا کسانی هستند؟
پاساژها ملک شخصی اشخاص هستند و روال عمومی بر این است که امنیت و نظافت پاساژ بر عهده خود بازاریان و مجتمع های تجاری باشد البته این نقیصه در نورآباد وجوددارد. ما برای ساماندهی امورات، آنها را دعوت به جلسه نموده‌ایم که حاضر به حضور در جلسه و همکاری نشدند و ما نیز طبق این که پاساژها ملک شخصی هستند امورات خدماتی و رفاهی به آنها را به خود آنها واگذار نموده‌ایم.
نورباران: راه حل این مشکل چیست؟
 خوب شهرداری برای این مشکلات ابزار ی در اختیار ندارد و تقاضا داریم ابتدا خود مالکان محترم این مکان های تجاری رعایت حقوق مردم را داشته باشند و سپس دادستان محترم و فرماندار شهر در این قضیه پیگیری ویژه‌ای داشته باشند.
نورباران: در کنار مشکلات پاساژها ما با حجم حضور انبوه پزشکان در خیابان پزشکان و هنرستان مواجه هستیم.
ما برای انتقال این مطب‌ها به سایر نقاط و پراکندگی آن در سطح شهر حاضر به تعامل و همکاری ویژه هستیم و گلایه‌هایی از پزشکان ممسنی داریم. پسماندها و زباله‌های پزشکی در شهر به صورت اصولی و به درستی تفکیک نمی‌شوند و همکاری‌های لازم در این زمینه صورت نمی‌پذیرد و برخی از پزشکان حتی در پرداختن عوارض شهرداری کوتاهی می‌کنند. اگر زباله‌های پزشکی به درستی تفکیک و دفع نشود باعث ایجاد شیرآبه‌های غیربهداشتی و خطرناک و شیوع انواع بیماری‌ها می‌شود ضمن اینکه مشاهده می‌شود به علت دفع نامناسب، زباله‌های پزشکی توسط کارگران و افراد بی‌بضاعت برای فروش تفکیک می‌شود که این موضوع عواقب بهداشتی وخیمی را به دنبال دارد. در بازرسی اخیر توسط بازرس ویژه وزرات کشور این مورد گوشزد گردید که برای ساماندهی مطب‌های پزشکان و دفع زباله‌های پزشکی نیازمند تعامل مناسب و جدّی شبکه بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشکی هستیم.
نورباران: با توجه به میزان ساخت و سازها به نظر می‌رسد درآمدزایی مناسبی در این زمینه در شهرداری وجودندارد؟
بطوركلي متاسفانه شهرداري نورآباد به علت ضعف منابع درآمدي وابستگي شديدي به درآمد حاصل از ساخت و ساز دارد از آنجا كه درآمد حاصل از ساخت و ساز به دليل نوسان حاكم بر بازار ساخت و ساز از جمله درآمد هاي پايدار نمي باشد و مضافاً اينكه مصوبه مجلس شواري اسلامي در بودجه سال 1393 مبني بر پرداخت حق بيمه كارگران ساختماني از طرف كارفرمايان مي توان گفت كه در حال حاضر ركود كامل بر ساخت و ساز و درآمد در شهرداري نورآباد حاكم مي باشد.
نورباران: بخش خصوصی می‌تواند چه تاثیری در میزان درآمدزایی شهرداری داشته‌باشد؟
همکاری بخش خصوصی لازمه‌ی انجام کارهاست و با توجه به هدف سوددهی بخش خصوصی به خوبی می‌تواند کارها را انجام دهد اما در ممسنی بخش خصوصی فعال نیست. شهربازی شهرداری 3 سال در اجاره بخش خصوصی بود و به محض اتمام زمان اجاره و تملک توسط شهرداری، موسسه استاندارد، شهربازی را فاقد ایمنی و استاندار لازم اعلام و پلمپ کرد. سؤال ما این است که" آیا سازمان استاندار در این سه سال از این قضیه بی‌خبر بود؟ چرا و چگونه به محض تملک شهربازی توسظ شهرداری آنها یادشان افتاد که ...؟ ماهیانه 280 میلیون تومان حقوق پرسنل شهرداری است و ما درآمدزایی لازم را نداریم. بحث استخر که از توقعات اساسی مردم است به علت عدم همکاری بخش خصوصی پیگیری نمی‌شود و در نظر داریم اگر منابع طبیعی همکاری نموده و در اختصاص زمین پشت پمپ بنزین رحیمی برای ساخت استخر همکاری نماید، اقدامات اجرایی و شروع به کار را انجام دهیم. همچنین در نظر داریم با همکاری منابع طبیعی، غار و تپه پشت هتل لیدوما را به عنوان "بام نورآباد" به یک مکان گردشگری، سیاحتی و تجاری تبدیل کنیم.
نورباران: به نظر می‌آید بار ترافیکی شهر نورآباد خیلی زیاد است!
بله. نورآباد از لحاظ شهرسازی، خیابان‌هایش به صورت طولی گسترش یافته‌است و همه‌ی خیابان‌ها به بلوار خلیج فارس و آیت‌اله خامنه‌ای منتهی می‌شوند که باید سعی شود ارتباط فرعی خیابان‌ها را گسترش داد و بار ترافیکی این دو بلوار را کم نمود. ودر اینده نیز به فضل خدا نسبت به آزاد سازی بلوار بیست متری شهید آیت الله مدنی نیز با همکاری مالکین که با برخی از آنها هم مذاکراتی داشته ایم اقدام خواهیم کرد وهدف ما جلب رضایت مالکین می باشد.
نورباران: برای کم کردن بار ترافیکی شهر اقدام‌های دیگر مثل بازگشایی خیابان پشت فرمانداری به عنوان کمربند گریز از ترافیک و مسیر مسدود شده پشت هنرستان را نیز می‌توان انجام داد.
ایجاد کمربندی گریز از ترافیک شهری از طریق خیابان پشت ثبت احوال طرح بسیار خوبی است و می‌تواند با همکاری مردم و ارائه تسهیلات مناسب از سوی شهرداری عملی شود. ضمن اینکه بازگشایی محور هنرستان با هماهنگی فرماندار و رئیس آموزش و پرورش مدّنطر است و درصدد اجرای این طرح هستیم. همچنین طرح وصل شدن خط گاز از سه راهی صالحی به سمت رستوران خلیج فارس در برنامه‌ی کاری قراردارد.
نورباران: یکی دیگر از طرح‌های شهرداری راه‌اندازی نشریه بود. این طرح به کجا انجامید؟
الان سایت اطلاع رسانی شهرداری ممسنی فعال است و با حل مشکل روابط عمومی به امید خدا درصدد راه‌اندازی نشریه ارگان شهرداری ممسنی خواهیم بود و همچنین وب سایت شهرداری به روز خواهدشد.
نورباران: به نظر می‌آید دکه‌های مطبوعاتی شهرستان از وظیفه اصلی خود که همان توزیع مطبوعات است دور مانده‌اند و به فروش سایر اقلام روی آورده‌اند.
من حسن نظر و دقت شما را نسبت به مسائل ریز شهری می‌ستایم. برای بیشتر دغدغه‌هایی که شما مطرح نمودید اقدام‌های لازم صورت گرفته‌است. تاکنون چندین جلسه با دکه‌داران محترم ممسنی داشته‌ایم و سه بحث را مطرح نمودیم: 1-پیش‌بینی کانکس برای دکه‌ها 2-واقعی نمودن میزان کرایه پرداختی به شهرداری 3-مطبوعاتی نمودن دکه‌ها. و امیدواریم با همکاری دکه‌داران گرامی به نتیجه‌ی لازم و مفید برسیم.
نورباران: برای کمک به شهرداری از مردم چه انتظاری دارید؟
هر کمکی و یاری باید در محورهای زبانی، قلبی و عملی باشد. شهروندان گرامی در نظر داشته‌باشند که دادن عوارض ساختمانی، گرفتن پروانه کسب از طریق قانونی، پرداخت مالیات و عوارض مربوط به اصناف، بازار و ... اهرم‌های شهرداری برای توسعه و زیباسازی شهر است. ما از مردم می‌خواهیم که نسبت به شهر و اموال عمومی احساس مسئولیت کلی داشته‌باشند و با توجه به قانون به ساخت و سازها بپردازند. در کوچه پزشکان تمام منازل مسکونی بدون سیر مراحل قانونی به ساختمان تجاری تبدیل شده و اداره صنعت و معدن و تجارت و اصناف بدون در نظر گرفتن حق و حقوق شهرداری، مجوز و پروانه کسب داده‌است. موضوعات و قانون‌گریزی‌های اینچنین مسائل حاشیه‌ای برای شهر و شهرداری ایجاد می‌کند.
نورباران: در چارچوب اطلاع‌رسانی از وظایف مردم نسبت به شهرداری چه اقدام‌هایی صورت گرفته‌است؟
هر سال در مواقعی خاص بحث بخشودگی جرائم و هزینه‌های پروانه‌ها را داریم که از طریق بنر و اطلاعیه، به آگاهی مردم می‌رسانیم. برنامه‌ای نیز به نام "برنامه قانونی عوارض شهرداری" داریم که به تفکیک هزینه تعمیرات آسفالت، هزینه‌های پروانه کسب، هزینه‌های ساخت و ساز و ... در آن اندیشیده‌شده و در تیراژ وسیع تکثیر و به صورت رایگان پخش می‌شود و حتی در مورد نصب تابلوها و حتی پسماندهای زباله‌های اصناف نیز اطلاعاتی در این بولتن ارائه می‌شود.
نورباران: دست‌اندازها و موانع سرعت‌گیر در شهر غیراستاندار و بدون علائم هشداری است و باعث ناراحتی‌های در این زمینه می‌شود. همچنین بلوک‌های سیمانی و نرده‌های حفاظتی در ایستگاه دوراهی و اسکان عشایر وضعیت نامناسبی را به شهر داده‌است.
سرعت‌گیرها در شهر طبق تعریف نباید ارتفاع آنها از 15 سانتی‌متر بیشتر شود و با شیب ملایم متناسب با طول اتومبیل‌ها باشند و با علائم هشداری مانند چراغ‌های چشم گربه‌ای و رنگ‌های روشن قابل شناسایی باشند. از پرداخت جرائم رانندگی، مبلغ 60 میلیون تومان به شهرداری اختصاص داده‌شده که قصد داریم این مبلغ را در بهسازی و بهینه‌سازی سرعت‌گیرها و نصب تابلوها مصرف کنیم. مسافران محترم اسکان‌عشایر و مسیر دوراهی همگی در یک نقطه در میدان اصلی شهر برای تاکسی تجمع می‌نمودند که با ایجاد بلوک‌های سیمانی و میله‌های فلزی سعی کردیم خط ویژه تاکسی را در در میدان اصلی شهر ایجاد کنیم و ایستگاه اسکان عشایر را از مسیر دوراهی جدا نموده تا مسافران بتوانند با آرامش بیشتر به عبور و مرور بپردازند. در نورآباد بالغ بر 400 دستگاه تاکسی درون‌شهری داریم که 60 درصد آنها به خدمت‌دهی مشغول هستند. جلساتی با تاکسی‌داران برگزار شده و مقرر شده با معرفی نماینده، اتحادیه تاکسی‌داران را تشکیل دهیم و با خط بندی و کدبندی مسیرها و اختصاص یک نیرو و یک ماشین به عنوان گشت ویژه تاکسی به ساماندهی آنها بپردازیم. گذشته از این موارد در میدان اصلی شهر یک دوربین با قابلیت چرخش 360 درجه نصب نموده‌ایم تا به مسائل شهری اشراف داشته‌باشیم. در همین جا لازم می‌دانم از معاون عملیاتی منطقه انتظامی فارس، فرمانده انتطامی منطقه ممسنی سرهنگ امجدی، سرهنگ ابراهیم‌پور، سروان محمدی و کلیه کادر پلیس راهور که در اجرای برنامه‌های مربوط به کم کردن بار ترافیک شهری، با شهرداری همکاری لازم را داشته‌اند، کمال تقدیر و تشکر را نمایم.
نورباران: پارک مورب و نداشتن سرپوش‌های جداول باعث ایجاد مشکلاتی برای شهروندان شده است و بسیاری از ماشین‌ها با افتادن در جدول‌ها دچار خسارت می‌شوند.
باید در نظر داشته‌باشیم که سیستم پارک مورب با توجه به شرایط خیابان‌ها در ممسنی مشکل‌ساز است و خودش یکی از علل ایجاد ترافیک محسوب می‌شود و این موضوع را در شورای ترافیک دنبال خواهیم نمود. در مورد پوشش کانال‌ها و جداول، اقدام‌هایی شروع‌شده و در خیابان بسیج از سمت دادگستری با انتخاب پیمانکار پوشش کانال‌ها اجرا می‌شود و این طرح را ادامه خواهیم‌داد و با پوشش کانال‌ها بر عرض خیابان‌ها افزوده شده و سیستم پارک ماشین و بار ترافیکی تسهیل می‌شود.
نورباران: در ایام عید میزان رضایت مسافران نوروزی از دادن امکانات شهرداری مثبت ارزیابی شده بود. چه اقدام‌هایی در این مورد انجام داده‌بودید؟
در دو پارک ورودی شهر پارک انقلاب و کوثراختصاص حدود 50 سکوی سیمانی با چادر به همراه امکانات کامل روشنایی و برق رسانی کامل، چهار دوش حمام آب گرم، گشت ویژه کارکنان زحمتکش شهرداری و نیروی محترم انتطامی به صورت شبانه‌روز، اختصاص نمازخانه از اهم خدمات به مسافران محترم نوروزی بود. ضمن اینکه در مواقع بارندگی با همکاری آموزش و پرورش مسافران را به مکان‌های تعیین‌شده منتقل نموده و سعی در ایجاد محیط امن و آرام برای آنها داشتیم و خوشحالیم که ماحصل این زحمات، رضایت مسافران نوروزی و داشتن خاطره‌ای خوش از شهر نورآباد بوده‌است.
نورباران: چه برنامه‌های کلان شهری را در آینده در نظر دارید دنبال کنید.
جز برنامه‌های عمرانی و زیرساختی، برنامه‌های خدماتی و رفاهی و ایجاد درامدهای پایدار برای شهرداری مهمترین اولویت کاری ماست و در این زمینه ایجاد بام نورآباد در پشت هتل لیدوما، احداث سنگ‌شکن که منبع آن رودخانه نباشد، راه‌اندازی مجدد کارخانه آسفالت شهرداری، راه‌اندازی پارک و شهربازی، ایجاد غرفه‌های دائم عرصه صنایع دستی و مشاغل خانگی و تعریض و بهسازی معابر و وردی ها از مهمترین برنامه‌های کاری ماست. در اجرای این برنامه صمیمانه دست همکاری مردم و بخش خصوصی را می‌فشاریم و برای اجرایی شدن این طرح‌ها، در حد توان از نظر مجوزها و تسهیلات همکاری‌های لازم را انجام خواهیم داد.
نورباران: بحث ایجاد پارکینگ در شهر و پایانه‌ی مسافربری شهر در چه مرحله‌ای است؟
پایانه‌ی مسافربری که در پشت پلیس‌راه در بلوار خلیج فارس در دست اقدام بود متاسفانه متوقف شده‌است و برای ایجاد پارکینگ در شهر برنامه‌ها و طرح‌های مختلفی را برنامه‌ریزی نموده‌ایم که امیدواریم با همکاری بخش خصوصی و مردم به نتیجه‌ی مطلوب برسیم.
نورباران: در زمینه رضایت‌مندی کارکنان شهرداری چه اقدام‌هایی صورت گرفته‌است؟ با یک برنامه‌ریزی منسجم سعی در پرداخت معوقات حقوق کارمندان و کارگران شهری داشته‌ایم. در قانون پیش‌بینی شده‌است که اگر سطح درآمد شهرداری از بودجه‌ی تعیین شده بیشتر باشد یک درصد آن به کارکنان موئر در افزایش درآمد به آن واحد اختصاص می‌یابد. در سال 92 یک میلیارد و صد میلیون تومان افزایش درآمد داشته‌ایم که این ناشی از تلاش همکاران عزیزم در شهرداری است واین میزان را بین تمام کارکنان به نسبت فعالیت آنان تقسیم نموده‌ایم.
نورباران: برای رسیدگی به تخلفات شهردار و کارمندان آن چه مراجعی وجوددارد؟
1- هركس از تعديات مأمورين دولتي و شهرداري ها، آئين نامه ها، مصوبات- بخش نامه هاي ادارات دولتي وشهرداري ها و مصوبات شوراي اسلامي شهر شكايتي داشته باشد مي تواند به ديوان عدالت اداري مراجعه و عرض حال تقديم آن مرجع نمايد.2- هريك از كارمندان شهرداري اعم از شهردار و پرسنل ( قراردادي ،پيماني ، رسمي ) مرتكب تخلفي شوند به تخلفات مأمورين مذكور در هيأت رسيدگي به تخلفات اداري استانداري مربوطه رسيدگي مي شود توضيحاً اينكه شهردار چه كارمند شهرداري باشد يا مامور به خدمت ، متصدي پست شهردار مي باشد به تخلفات ايشان در هيأت رسيدگي به تخلفات استانداري رسيدگي مي شود. 3- اگر شهردار مرتكب تخلف قانوني ( در اجراي مصوبه شوراي اسلامي شهر ) گردد علاوه بر تخلف اداري كه هيأت رسيدگي به تخلفات اداري استانداري پيگيري مي كند شوراي اسلامي شهر مي تواند از اهرم نظارتي خود جهت عزل شهردار استفاده نمايد.
 نورباران: تیم فوتبال شهرداری ممسنی چرا علی‌رغم موفقیت‌های به دست آمده ناکام ماند و الان در چه وضعیتی است؟
تيم فوتبال شهرداري نورآباد عليرغم مشكلات زيادي كه دارد ولي با توجه به تعصب و غيرت بازيكنان و كادر فني توانست دوسال در ليگ برتر كشور حضور داشته باشد، ولي متاسفانه بخاطر اينكه چند نفر از بازيكنان خود را به خاطر ضعف بودجه نتوانست حفظ كند به تيم هاي ديگر بپوستند و از ليگ دسته سه كشور به ليگ برتر استان سقوط كرد و در سال 92 هم عليرغم اينكه تا چند هفته به پايان مسابقات يكي از تيم هاي صعود كننده بود متاسفانه با برنامه ريزي هايي كه بعضي از عناصر هيأت قبلي استان براي اين تيم بوجود آوردند سه هفته قبل از اتمام مسابقات چهارنفر از بهترين بازيكنان تيم ما از جمله آقاي افشين عسكري (آقاي گل مسابقات) را بدون دليل از ادامه مسابقات محروم كردند تا تيم مورد علاقه شان يعني برق نارنجي پوش صعود كند. اما با همه ظلمي كه به تيم شهرداري روا داشتند اين تيم توانست مقام سوم استان را كسب و جواز شركت در مسابقات جام حذفي را بدست آورد.
عدم توجه مسئولين شهرستان از جمله اداره ورزش و جوانان وهيأت فوتبال به اين تيم و ضعف شديد بودجه و عدم برگزاري مرتب و منظم مسابقات فوتبال داخلي در چند سال گذشته در شهرستان از ديگر مشكلات تيم شهرداري است كه در آينده بيشتر در مورد آن صحبت خواهد شد.
نورباران: بعضی از مردم گلایه دارند که شهرداری برای آسفالت کوچه یک بار تحت عنوان عوارض و یک بار هم در طرح خودیاری تقاضای هزینه دارد.
عوارضي كه در زمان مراجعه از متقاضيان ساخت و ساز اخذ مي گرددمربوط به صدور پروانه ساخت مي باشد كه براساس نوع كاربري، متراژ عرصه و اعيان و موقعيت قرارگيري ملك به استناد تعرفه مصوب وصول مي گرددو ارتباطي به بهسازي معابر ندارد.
درخصوص بهسازي معابر به استناد ماده 22 تعرفه عوارض، شهرداري موظف است كه30 درصد هزينه كل بهسازي شامل جدول گذاري ، زيرسازي و آسفالت را از مالكين اراضي و املاك واقع در معابر مورد بهسازي دريافت نمايد.
نورباران: بیشتر سیلاب‌های شهری به طرف محله توتستان سرازیر می‌شود و باعث ایجاد مشکلاتی برای اهالی این محله است. چه تدبیری می‌توان برای این موضوع اندیشید؟
ساختار جغرافیایی شهر نورآباد به صورت کاسه‌ای است و حوزه‌های آبریز دور تا دور شهر است و شیب شهری هم به سمت جنوب است. مسیرهایی طبیعی در سابق برای دفع آب های سطحی وجود داشته که امروز به واسطه ساخت و سازها و تجاوز مالکان به حریم‌های مسیرهای آب موجب انحراف آبها به معابر مرکزی شهر گردیده اند
همان طور که بیان نمودیم این مسیرها دچار انحراف و مشکل شده‌است و سیستم فاضلاب شهری و جدول‌ها هم قادر به هدایت سیلاب‌های شهری نیستند و برنامه‌ای در دست داریم که با ایجاد ارتباط خطی بین کانال‌ها و جدول‌های درون شهری کمی از میزان آب گرفتگی معابر و خیابان‌ها کاسته شود. ضمن اینکه طی برآورد ما برای مطالعه دفع اب‌های سطحی شهر نورآباد حدود 300 میلیون تومان بودجه نیاز داریم.
نورباران: همکاری متقابل شهرداری و شورای ترافیک چگونه است؟
 خوب البته شهرداری یکی از اعضا و دبیر شورای ترافیک است وچیزی که در آنجا حاکم است حرف فنی وتخصصی است نه سلیقه ای اماوظیفه ذاتی شورای ترافیک ایمنی وروان سازی و رفع مشکلات ترافیکی وبرنامه ریزی اجرایی است ودر شورای ترافیک با همکاری اعضا چند کار عمده را انجام داده‌ایم: که از جمله 1- بستن تقاطع برمک و ایجاد دور برگردان به صورت چپ گرد و راست گرد در 500 متر بالاتر از سه راه برمک که الان برج نورش روشن شده است. 2-نرده‌گذاری و نصب گاردریل در سه راهی امامزاده شاه‌دادوود که وظیفه شهرداری نبود اما به خاطر آسایش شهروندان این اقدام صورت گرفت. 3- برچیدن و بهینه سازی اکثر دست اندازها و سرعت گیرها در شهر 4- ایجاد رفوژ وسط خیابان از فلکه جمهوری به سمت بلوار خلیج فارس وتکمیل رفوژ وسط بلوار ایت الله خامنه ای تا سه راهی برمک است
نورباران: در پایان اگر صحبت خاصی دارید بیان کنید.
لازم است مجدداً عرض کنم که بزرگترین سرمایه هر شهری مردم شریف و نجیب ان است و معتقدیم که اجرای طرح‌ها و توسعه و زیباسازی شهر جز با همکاری و مشارکت مردمی میسر نخواهد بود و شهروندان عزیز هم باید شهرداری راخانه خود دانسته و بدانند که برای هر گونه همکاری با انها آماده‌ایم و وظیفه‌ی خود را پاسخگویی و خدمت به مردم می‌دانیم و از این بابت هیچ منتی نداریم و شاکر خداوند هم هستیم که افتخار خدمتگزاری و نوکری مردم را به ما عطا نموده‌است. از دادستان محترم شهر ستان ممسنی وقضات محترم دادگستری، نیروهای امنیتی و فرماندهی محترم نیروی انتطامی، فرماندار عزیز ومحبوب، اعضای محترم و فرهیخته شورای شهر، اعضای شورای اداری و مردم فهیم و قدرشناس نورآباد که در تمام زمینه همیشه حامی وهمیار شهرداری بوده‌اند، کمال تقدیر و تشکر را دارم و از همه‌ی‌ اصحاب رسانه و رسانه‌های مجازی و نوشتاری به خصوص "نورباران" ممسنی تقدیر وتشکر نموده وتقاضامندیم که در انعکاس مسائل و مشکلات شهر وشهرداری و آگاهی بخشی در این زمینه با ما همکاری ویژه‌ای داشته‌باشند و به زحمات راهنمایی دوستان عزیزم در شورای شهر که مشوق و راهنمای اینجانب هستند وپرسنل خدوم شهرداری ارج می‌نهم و امیدوارم با همکاری هم شهری آباد و باطراوت داشته‌باشیم و بتوانیم با همدلی و اتحاد ووفاق روز به روز شاهد توسعه و زیبایی برای رسیدن به جایگاه متعالی به منظور رضایت مندی هرچه بیشتر شهروندان باشیم.
 گزارش عملكرد واحد عمران شهرداري نورآباد در سه ماهه آخرسال 92 و سه ماهه اول سال 93


1- جدول‌گذاري خيابان 24 متري مولوی 4 ضلع جنوبي بهشت زهرا به طول 250 متر
2- شيب‌گيري جدول كوچه شماره 41 بلوار وليعصر (عج) به طول 70 متر
3- اجراي جدول كوچه شماره 3 شهيد لشكري به طول 40 متر
4- اجراي جدول كوچه گلستان 6 به طول 50 متر
5- اجراي جدول انتهاي مولوي 3 به طول 30 متر
6- اجراي جدول محله برمك، كوچه چوبينه به طول 30 متر
7- اجراي شيب‌گيري و ليسه‎‌كشي جدول ميدان جهاد عشاير به طول 30 متر
8- اجراي شيب‌گيري جدول خيابان مولوي ضلع شمالي مسجد دوراهي به طول 50 متر
9- اجراي جدول بلوار هفت تير حدفاصل بين بازارچه جانبازان و اداره ثبت به طول 50 متر
10- پوشش جدول كنار مسجد دوراهي به طول 50 متر
11- اجرای قرنیز بتونی وگاردريل پل بيمارستان قديم و پل بلوار خليج فارس سه راهی امام زاده داوود (ع) و اجرای حفاظ فلزی دو دستگاه پل در محله بیگدلی  
12- تکمیل كانال سيل‌بر سنگی محله توتستان تا انتهاي خيابان و هدایت آن به رودخانه به طول 450 متر
13- اجراي پوشش دال بتونی مسلح كانال سيل‌بر توتستان به طول 50 متر
14- اجراي پل هاي عرضي پياده‌روهاي خيابان سپاه، كوچه كفش بلا، خيابان طالقاني، جنب بانك ملي، كوچه هنرستان، میذان معلم
15- بازسازی قسمتی از كانال سیل بر بلوار آيت‌اله خامنه‌اي به طول 70 متر
16- تعريض پل كوچه شماره 33 بلوار وليعصر(عج) حدود 20 متر
17- احداث بيش از 60 دستگاه پل عرضي بتونی مسلح در سطح شهر
18-تکمیل  زيرسازي و‌ آسفالت انتهاي خيابان مدرس توتستان
19-تکمیل  زيرسازي و آسفالت كوچه هاي 4و5 قدوسي توتستان
20- تکمیل زيرسازي و آسفالت بن‌بست‌هاي كوچه 3 شهيد لشكري
21-تکمیل زیر سازی و آسفالت بن بست خيابان خيام 2
(جمع كل آسفالت حدود 4500 مترمربع)
آگهي مناقصه بیش از پنج پروژه کانال و جداول و آسفالت و تعمیز و مرمت آسفالت معابر سطح شهر نیز انجام شده است .
22- مخلوط‌ريزي كوچه 33 بلوار وليعصر(عج)
23- مخلوط‌ريزي، تسطيح و كوبيدن كوچه‌هاي بعثت
24- مخلوط‌ريزي و تسطيح پياده روي  پارکینگ  وسائط نقلیه حاشيه بيمارستان بلوار وليعصر(عج) تا اموزشکده فنی و مهندسی امام رضا (ع)
25- مخلوط‌ريزي كوچه مدرسه دارابي و منشعبي
26- مخلوط‌ريزي كوچه ضلع شمال جنب باسكول جابه
27- مخلوط‌ريزي كوچه روبروي هلال احمر
28- مخلوط‌ريزي خيابان 20 متري جنب باسكول جابه
29- مخلوط‌ريزي بيش از 6 كوچه در محله جابه
30- مخلوط‌ريزي چندين كوچه در محله برمك سفلي و خيابان اصلي
31- مخلوط‌ريزي كوچه‌هاي محله امامزاده داوود محله بيگدلي
32- مخلوط‌ريزي كوچه متصل به خيابان رودريا
33- تعريض خيابان شهيد باهنر از پمپ گاز تا بلوار خلیج فارس
34- تعريض خيابان موردآبي طباطبايي
35- مخلوط‌ريزي در محله قلعه‌كهنه كوچه‌هاي آزادگان و طلاب
36- لايروبي جدول خيابان به طرف دانشگاه پيام‌نور
37- خاك‌برداري حاشيه بلوار آيت‌اله خامنه‌اي و مخلوط‌ريزي قسمتي از آن
38- مخلوط‌ريزي تعداد چندين كوچه در محله گازرگاه و سنگان
39- خاك‌برداري حاشيه خیابان شهید باهنر
40-خاك‌برداري برخی ازمعابر در محلات سطح شهر
41- بازسازي و مرمت سرويس‌هاي بهداشتي پارك انقلاب و پارک کوثر
42- تأمين چهار چشمه حمام برقي و نصب در پارك كوثر
43- نگهداری و توسعه فضای سبز
44- تامین  نوردهي معابر و پارك‌ها( میدان معلم و پارک انقلاب و قسمتی از پارک کوثر)
45- تعمیر و تجهیز  اساسی  ناوگان موتوري و نقليههزینه ای با هزینه ای  حدود 450 ميليون تومان
46- فراهم نمودن روابط فی مابین متقاضیان با مديريت شهرداري و حاكم شدن نظم و انضباط اداري و اجراي طرح تكريم ارباب رجوع
47- مدیریت و برنامه ریزی اداری  و قناعت در مصرف امورات جاري
48-پرداخت مبلغ 650 ميليون تومان بدهكاري سنوات قبل شهرداری به پیمانکاران  و صنوف
49-آزاد سازی معابر و برچیدن تابلو های غیر قانونی در معابر شهر
50-بهسازی میدان جمهوری اسلامی و راه اندازی آب نما و تامین روشنائی .
51- پاکسازی  و مخلوط ریزی حاشیه  وتعریض تقاطع بنیان جهت اجرای دور برگردان و مسدود نمودن سه راهی برمک بر اساس مصوبه شورای ترافیک شهرستان
52-شروع عملیات اجرایی سرپوش جدول بلوار بسیج به منظور کاهش ترافیک و ایمنی شهرو ندان
53- فعال نمودن واحد های تخلفات ساختمانی و سد معبر شهرداری
انشاءالله متعاقباً گزارش ساير واحدها ی درآمد ، کمیسیون ماده صد، ساختمانی، اداری، مالی و فضای سبز و خدمات شهر در برنامه های آتی به سمع و نظر شهروندان عزیز و بزرگوار خواهد رسید.

 

 

درباره مصاحبه ,
نورباران بازدید : 550 شنبه 21 تير 1393 زمان : 8:50 نظرات ()
مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
همه ی کسانی که دستی در کار چاپ و انتشار دارند می دانند که بیرون آوردن یک نشریه چه مشقاتی دارد اما قدمی برداشته شده و باید سعی در ادامه ی آن به بهترین صورت ممکن را داشت و در این راه نیاز به مساعدت و همکاری همه ی اهل فن صاحبان اندیشه و قلم داریم و امیدواریم که بتوانیم مکانی برای بیان نظرات و اندیشه دوستانمان که همه ی هم شهرستانی هایمان در شهرستانهای ممسنی و رستم است باشیم و آنها نیز ما را از ارائه ی هرگونه مطلب ، نوشته ، پیشنهاد و انتقاد محروم ننمایند و نشریه ی نورباران را مکانی برای بیان آنها بدانند و ما هم سعی و تلاش خواهیم کرد که این نشریه این فرصت را به همه ی افراد با هر دیدگاه و نظری بدهد هر چند با آن مخالف باشیم . آدرس دفتر نشریه : نورآباد ممسنی – میدان معلم،خ کشاورز ، منازل سازمانی ، سمت چپ درب چهارم noorbaran99@yahoo.com noorbaran90@gmail.com پیامگیر: 30005825000019
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • لینک دوستان
 • وبلاگ روستای دهنو مرکزی
 • اخبار ستاد نمازجمعه ممسنی
 • مالکی- خبری-تحلیلی و اجتماعی
 • آپدیت آنلاین نود 32
 • خبر نورآباد
 • اداره راه وشهر سازی ممسنی
 • پایگاه خبری سرزمین سبز
 • شهر خبر
 • امید آل امیر
 • سایت خبری اداره ارشاد رستم
 • پایگاه اطلاع رسانی صالحین ممسنی
 • جامعه ایران
 • رجا نیوز
 • بانک وبلاگی ممسنی و رستم
 • سایت تخصصی شعر لری
 • بسیج دانش آموزی ممسنی
 • احمدرضا رنجبر
 • هیئت کاراته شهرستان ممسنی
 • تاریخ اصفهان
 • اخبار شهرستان های ممسنی و رستم
 • دهتینـــــــــــــــی
 • محسن زارعی
 • وبلاگ جوانان ممسنی و رستم
 • رستم وطن
 • مطبوعات فارس
 • دنیای تفریح و سرگرمی
 • وب سایت شهرستان رستم
 • امیرحشمت اله رحیمی بویراحمدی
 • سایت موزیک-گالری عکس
 • ممسنی وب
 • مهرزاد احمدی
 • پایگاه خبری شهرستان های ممسنی و رستم
 • امرالله یوسفی
 • مراسخون
 • خبرگزاری ندای رستم
 • پل فهلیان
 • ممسنی و رستم
 • عبدالرضا مرادی
 • مشایخ
 • فهلیان
 • پارینه برد
 • فردین علمداری
 • ناول دانلود
 • دیار ممسنی
 • چهره های موفق شهرستان ممسنی
 • پرسش و پاسخ در رستم
 • سایرت لری
 • امیر ایوب
 • سرزمین ادب و فرهنگ
 • بردنگان
 • لیدوما
 • فــــــرهـــنـــگ...تــــاریــــخ...ایران،فارس،ممسنی
 • ادیب عربی
 • به تکرار تمام با تو بودن ها
 • شکوفه های خاموشی
 • سایت ممسنی
 • به یاد اسماعیل عزیز
 • ممسنی .مورکی جاوید.بهلو.دیار خوبان
 • رستم شهر
 • دکتر مرتضی اشرافی
 • ماهور نیوز
 • محمدکریم حیدری-تهران
 • شولستان
 • ماهنامه لیدوما
 • درخید رستم
 • اخبار ممسنی
 • داریوش بادپا
 • ماهور زادگاه من
 • روستای بابامنیر
 • دیار دشمن زیاری
 • دشمن زیاری
 • سردشت
 • سایت خفرک
 • سرزمین لر
 • وبلاگ تخصصی مهندسی برق
 • غزل های علی قیصری
 • ممسنی جوان
 • احمد خاکیان
 • خبرگزاری شهرستان رستم
 • سامانه پیامک پارس لیدوما
 • روستاهای ایران-دانش بومی
 • دهیاری روستای حسین آباد
 • هیئت اباالفضل العباس ع شهرستان نورآباد ممسنی
 • آخرین مطالب ارسال شده
 • آرشیو
 • جمعه 01 خرداد 1394
 • سه شنبه 25 فروردين 1394
 • دوشنبه 24 فروردين 1394
 • شنبه 22 فروردين 1394
 • جمعه 21 فروردين 1394
 • پنجشنبه 20 فروردين 1394
 • چهارشنبه 19 فروردين 1394
 • سه شنبه 18 فروردين 1394
 • دوشنبه 17 فروردين 1394
 • يکشنبه 16 فروردين 1394
 • شنبه 15 فروردين 1394
 • جمعه 14 فروردين 1394
 • پنجشنبه 13 فروردين 1394
 • چهارشنبه 12 فروردين 1394
 • شنبه 23 اسفند 1393
 • دوشنبه 11 اسفند 1393
 • چهارشنبه 06 اسفند 1393
 • سه شنبه 05 اسفند 1393
 • دوشنبه 04 اسفند 1393
 • يکشنبه 03 اسفند 1393
 • شنبه 02 اسفند 1393
 • جمعه 01 اسفند 1393
 • پنجشنبه 30 بهمن 1393
 • چهارشنبه 29 بهمن 1393
 • يکشنبه 12 بهمن 1393
 • شنبه 11 بهمن 1393
 • پنجشنبه 09 بهمن 1393
 • چهارشنبه 08 بهمن 1393
 • سه شنبه 07 بهمن 1393
 • دوشنبه 06 بهمن 1393
 • يکشنبه 05 بهمن 1393
 • شنبه 04 بهمن 1393
 • جمعه 03 بهمن 1393
 • پنجشنبه 02 بهمن 1393
 • چهارشنبه 01 بهمن 1393
 • دوشنبه 29 دی 1393
 • شنبه 27 دی 1393
 • جمعه 26 دی 1393
 • پنجشنبه 25 دی 1393
 • چهارشنبه 24 دی 1393
 • سه شنبه 23 دی 1393
 • دوشنبه 22 دی 1393
 • يکشنبه 21 دی 1393
 • شنبه 20 دی 1393
 • جمعه 19 دی 1393
 • پنجشنبه 18 دی 1393
 • چهارشنبه 17 دی 1393
 • دوشنبه 15 دی 1393
 • يکشنبه 14 دی 1393
 • شنبه 13 دی 1393
 • جمعه 12 دی 1393
 • چهارشنبه 10 دی 1393
 • دوشنبه 08 دی 1393
 • يکشنبه 07 دی 1393
 • شنبه 06 دی 1393
 • دوشنبه 01 دی 1393
 • دوشنبه 17 آذر 1393
 • پنجشنبه 13 آذر 1393
 • چهارشنبه 12 آذر 1393
 • سه شنبه 11 آذر 1393
 • دوشنبه 10 آذر 1393
 • يکشنبه 09 آذر 1393
 • شنبه 08 آذر 1393
 • جمعه 07 آذر 1393
 • پنجشنبه 06 آذر 1393
 • سه شنبه 20 آبان 1393
 • دوشنبه 19 آبان 1393
 • يکشنبه 18 آبان 1393
 • شنبه 17 آبان 1393
 • دوشنبه 05 آبان 1393
 • يکشنبه 04 آبان 1393
 • شنبه 03 آبان 1393
 • جمعه 02 آبان 1393
 • پنجشنبه 01 آبان 1393
 • چهارشنبه 30 مهر 1393
 • سه شنبه 29 مهر 1393
 • دوشنبه 28 مهر 1393
 • يکشنبه 27 مهر 1393
 • سه شنبه 22 مهر 1393
 • شنبه 19 مهر 1393
 • جمعه 18 مهر 1393
 • پنجشنبه 17 مهر 1393
 • چهارشنبه 16 مهر 1393
 • سه شنبه 15 مهر 1393
 • دوشنبه 14 مهر 1393
 • يکشنبه 13 مهر 1393
 • شنبه 12 مهر 1393
 • پنجشنبه 10 مهر 1393
 • دوشنبه 17 شهريور 1393
 • جمعه 14 شهريور 1393
 • پنجشنبه 13 شهريور 1393
 • چهارشنبه 12 شهريور 1393
 • سه شنبه 11 شهريور 1393
 • دوشنبه 10 شهريور 1393
 • يکشنبه 09 شهريور 1393
 • شنبه 08 شهريور 1393
 • چهارشنبه 05 شهريور 1393
 • سه شنبه 04 شهريور 1393
 • دوشنبه 03 شهريور 1393
 • يکشنبه 02 شهريور 1393
 • شنبه 01 شهريور 1393
 • پنجشنبه 23 مرداد 1393
 • پنجشنبه 16 مرداد 1393
 • سه شنبه 14 مرداد 1393
 • دوشنبه 13 مرداد 1393
 • يکشنبه 12 مرداد 1393
 • جمعه 10 مرداد 1393
 • پنجشنبه 09 مرداد 1393
 • چهارشنبه 08 مرداد 1393
 • سه شنبه 07 مرداد 1393
 • دوشنبه 06 مرداد 1393
 • چهارشنبه 25 تير 1393
 • شنبه 21 تير 1393
 • جمعه 20 تير 1393
 • پنجشنبه 19 تير 1393
 • چهارشنبه 18 تير 1393
 • سه شنبه 17 تير 1393
 • يکشنبه 15 تير 1393
 • پنجشنبه 12 تير 1393
 • سه شنبه 10 تير 1393
 • دوشنبه 09 تير 1393
 • چهارشنبه 04 تير 1393
 • سه شنبه 03 تير 1393
 • دوشنبه 02 تير 1393
 • يکشنبه 01 تير 1393
 • شنبه 31 خرداد 1393
 • جمعه 30 خرداد 1393
 • پنجشنبه 29 خرداد 1393
 • يکشنبه 25 خرداد 1393
 • شنبه 24 خرداد 1393
 • پنجشنبه 22 خرداد 1393
 • چهارشنبه 21 خرداد 1393
 • يکشنبه 11 خرداد 1393
 • شنبه 10 خرداد 1393
 • جمعه 09 خرداد 1393
 • پنجشنبه 08 خرداد 1393
 • چهارشنبه 07 خرداد 1393
 • دوشنبه 05 خرداد 1393
 • شنبه 03 خرداد 1393
 • جمعه 02 خرداد 1393
 • پنجشنبه 01 خرداد 1393
 • سه شنبه 23 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 22 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 21 ارديبهشت 1393
 • شنبه 20 ارديبهشت 1393
 • جمعه 19 ارديبهشت 1393
 • پنجشنبه 18 ارديبهشت 1393
 • چهارشنبه 17 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 16 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 15 ارديبهشت 1393
 • چهارشنبه 10 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 09 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 08 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 07 ارديبهشت 1393
 • شنبه 06 ارديبهشت 1393
 • جمعه 05 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 02 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 24 فروردين 1393
 • شنبه 23 فروردين 1393
 • جمعه 22 فروردين 1393
 • پنجشنبه 21 فروردين 1393
 • چهارشنبه 20 فروردين 1393
 • دوشنبه 18 فروردين 1393
 • يکشنبه 17 فروردين 1393
 • شنبه 16 فروردين 1393
 • چهارشنبه 06 فروردين 1393
 • دوشنبه 04 فروردين 1393
 • چهارشنبه 21 اسفند 1392
 • سه شنبه 20 اسفند 1392
 • دوشنبه 19 اسفند 1392
 • سه شنبه 13 اسفند 1392
 • دوشنبه 12 اسفند 1392
 • يکشنبه 04 اسفند 1392
 • شنبه 03 اسفند 1392
 • جمعه 02 اسفند 1392
 • پنجشنبه 01 اسفند 1392
 • چهارشنبه 30 بهمن 1392
 • دوشنبه 28 بهمن 1392
 • يکشنبه 27 بهمن 1392
 • شنبه 26 بهمن 1392
 • دوشنبه 21 بهمن 1392
 • سه شنبه 15 بهمن 1392
 • دوشنبه 14 بهمن 1392
 • يکشنبه 13 بهمن 1392
 • شنبه 12 بهمن 1392
 • جمعه 11 بهمن 1392
 • پنجشنبه 10 بهمن 1392
 • چهارشنبه 09 بهمن 1392
 • سه شنبه 08 بهمن 1392
 • يکشنبه 06 بهمن 1392
 • جمعه 04 بهمن 1392
 • سه شنبه 01 بهمن 1392
 • دوشنبه 30 دی 1392
 • يکشنبه 29 دی 1392
 • شنبه 28 دی 1392
 • جمعه 27 دی 1392
 • پنجشنبه 26 دی 1392
 • چهارشنبه 25 دی 1392
 • سه شنبه 24 دی 1392
 • دوشنبه 23 دی 1392
 • يکشنبه 22 دی 1392
 • شنبه 21 دی 1392
 • پنجشنبه 19 دی 1392
 • يکشنبه 15 دی 1392
 • شنبه 14 دی 1392
 • جمعه 13 دی 1392
 • پنجشنبه 12 دی 1392
 • چهارشنبه 11 دی 1392
 • سه شنبه 10 دی 1392
 • دوشنبه 09 دی 1392
 • يکشنبه 08 دی 1392
 • شنبه 07 دی 1392
 • چهارشنبه 04 دی 1392
 • يکشنبه 01 دی 1392
 • شنبه 30 آذر 1392
 • پنجشنبه 28 آذر 1392
 • چهارشنبه 27 آذر 1392
 • سه شنبه 26 آذر 1392
 • دوشنبه 25 آذر 1392
 • يکشنبه 24 آذر 1392
 • شنبه 23 آذر 1392
 • جمعه 22 آذر 1392
 • سه شنبه 19 آذر 1392
 • شنبه 16 آذر 1392
 • چهارشنبه 13 آذر 1392
 • سه شنبه 12 آذر 1392
 • يکشنبه 10 آذر 1392
 • يکشنبه 03 آذر 1392
 • پنجشنبه 30 آبان 1392
 • چهارشنبه 29 آبان 1392
 • سه شنبه 28 آبان 1392
 • يکشنبه 26 آبان 1392
 • جمعه 24 آبان 1392
 • دوشنبه 20 آبان 1392
 • پنجشنبه 16 آبان 1392
 • يکشنبه 12 آبان 1392
 • شنبه 11 آبان 1392
 • جمعه 10 آبان 1392
 • چهارشنبه 01 آبان 1392
 • سه شنبه 30 مهر 1392
 • دوشنبه 29 مهر 1392
 • يکشنبه 28 مهر 1392
 • شنبه 27 مهر 1392
 • جمعه 26 مهر 1392
 • چهارشنبه 24 مهر 1392
 • سه شنبه 16 مهر 1392
 • دوشنبه 15 مهر 1392
 • يکشنبه 14 مهر 1392
 • شنبه 13 مهر 1392
 • جمعه 12 مهر 1392
 • پنجشنبه 11 مهر 1392
 • چهارشنبه 10 مهر 1392
 • سه شنبه 09 مهر 1392
 • دوشنبه 08 مهر 1392
 • شنبه 06 مهر 1392
 • جمعه 22 شهريور 1392
 • پنجشنبه 21 شهريور 1392
 • سه شنبه 19 شهريور 1392
 • دوشنبه 18 شهريور 1392
 • جمعه 15 شهريور 1392
 • پنجشنبه 14 شهريور 1392
 • چهارشنبه 13 شهريور 1392
 • يکشنبه 10 شهريور 1392
 • سه شنبه 29 مرداد 1392
 • دوشنبه 28 مرداد 1392
 • چهارشنبه 23 مرداد 1392
 • دوشنبه 21 مرداد 1392
 • چهارشنبه 16 مرداد 1392
 • دوشنبه 14 مرداد 1392
 • جمعه 11 مرداد 1392
 • پنجشنبه 10 مرداد 1392
 • پنجشنبه 20 تير 1392
 • دوشنبه 17 تير 1392
 • يکشنبه 16 تير 1392
 • شنبه 08 تير 1392
 • شنبه 01 تير 1392
 • پنجشنبه 30 خرداد 1392
 • شنبه 28 ارديبهشت 1392
 • يکشنبه 15 ارديبهشت 1392
 • سه شنبه 10 ارديبهشت 1392
 • يکشنبه 08 ارديبهشت 1392
 • سه شنبه 03 ارديبهشت 1392
 • شنبه 17 فروردين 1392
 • جمعه 27 بهمن 1391
 • شنبه 21 بهمن 1391
 • پنجشنبه 19 بهمن 1391
 • شنبه 14 بهمن 1391
 • چهارشنبه 04 بهمن 1391
 • جمعه 29 دی 1391
 • سه شنبه 05 دی 1391
 • سه شنبه 28 آذر 1391
 • يکشنبه 26 آذر 1391
 • دوشنبه 20 آذر 1391
 • جمعه 17 آذر 1391
 • سه شنبه 23 آبان 1391
 • جمعه 12 آبان 1391
 • چهارشنبه 19 مهر 1391
 • سه شنبه 18 مهر 1391
 • شنبه 15 مهر 1391
 • جمعه 07 مهر 1391
 • جمعه 31 شهريور 1391
 • جمعه 17 شهريور 1391
 • جمعه 20 مرداد 1391
 • پنجشنبه 19 مرداد 1391
 • يکشنبه 15 مرداد 1391
 • چهارشنبه 11 مرداد 1391
 • دوشنبه 09 مرداد 1391
 • جمعه 30 تير 1391
 • چهارشنبه 28 تير 1391
 • سه شنبه 20 تير 1391
 • سه شنبه 13 تير 1391
 • يکشنبه 07 خرداد 1391
 • جمعه 05 خرداد 1391
 • جمعه 15 ارديبهشت 1391
 • سه شنبه 12 ارديبهشت 1391
 • جمعه 01 ارديبهشت 1391
 • جمعه 25 فروردين 1391
 • پنجشنبه 17 فروردين 1391
 • سه شنبه 23 اسفند 1390
 • يکشنبه 23 بهمن 1390
 • دوشنبه 23 آبان 1390
 • دوشنبه 07 شهريور 1390
 • چهارشنبه 23 آبان 1380
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1239
 • کل نظرات : 313
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 15
 • آی پی امروز : 17
 • آی پی دیروز : 56
 • بازدید امروز : 1,321
 • باردید دیروز : 847
 • گوگل امروز : 3
 • گوگل دیروز : 15
 • بازدید هفته : 2,359
 • بازدید ماه : 9,115
 • بازدید سال : 86,390
 • بازدید کلی : 768,123