close
تبلیغات در اینترنت
نورباران شماره 2-نشست صمیمی و پرسش و پاسخ عبدالرضا مرادی نماینده مردم شهرستان‌های ممسنی و رستم با اساتید و دانشجویان دانشگاه‌های پیام نور،
loading...

نورباران ویژه ممسنی و رستم

    ماه آذر هم ماه بسیج است و هم ماه دانشجو. سزاواراست که بسیج‌های دانشجویی در این مدّت از فعّال‌ترین‌ها باشند. در این راستا بر آن شدیم تا در یک نشست صمیمی، جلسه‌ی پرسش و پاسخی را با نماینده‌ی فرهیخته و پرتلاش شهرمان که خود مدّت‌ها از اساتید برجسته‌ی شهرمان بوده و اینک در کسوت نمایندگی انجام وظیفه می‌نماید-به گفت و گو بنشینیم- با ما باشید... * * * عبدالرضا مرادی در این دیدار و نشست صمیمی ضمن تقدیر و تشکر از حاضرین به جهت تشکیل جلسه، حضور گرم و صمیمی…

 

 

ماه آذر هم ماه بسیج است و هم ماه دانشجو. سزاواراست که بسیج‌های دانشجویی در این مدّت از فعّال‌ترین‌ها باشند. در این راستا بر آن شدیم تا در یک نشست صمیمی، جلسه‌ی پرسش و پاسخی را با نماینده‌ی فرهیخته و پرتلاش شهرمان که خود مدّت‌ها از اساتید برجسته‌ی شهرمان بوده و اینک در کسوت نمایندگی انجام وظیفه می‌نماید-به گفت و گو بنشینیم- با ما باشید...
* * *
عبدالرضا مرادی در این دیدار و نشست صمیمی ضمن تقدیر و تشکر از حاضرین به جهت تشکیل جلسه، حضور گرم و صمیمی استاد و دانشجو در کنارهم و هم سو بودنشان را به فال نیک گرفت و با توجه به اینكه روز دانشجو در سال جاری تقارن با ماه محرم پیدا كرده است بیان کرد: من این جلسه را جلسه دانشجو و محرم می‌دانم و معتقدم هر حرکتی که در راستای رضای خدا و تقرّب الهی و در راستای دین باشد، پایدار و استوار است و هیچ گاه با شکست مواجه نخواهد شد.
ایشان با اشاره به قیام‌های مردمی خاورمیانه و فلسفه قیام امام حسین (ع) این قیام‌ها را ناشی از تاثیرات حرکت امام حسین (ع) و انقلاب اسلامی كشور عزیزمان  ایران به رهبری امام  خمینی  (ره) دانست و گفت: در بطن حرکت های مردمی تاثیرپذیری از دین اسلام و تفکرات مذهبی آنان نمودی عینی دارد و موید این مطلب پیروزی اسلام‌گرایان در انتخابات اخیر مصر و اظهار‌نظرهای اسلام گرایانه‌ی رهبران انقلاب تونس است‌.
نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس  با اشاره به اعتراضات مردم در برخی از كشورهای غربی اظهار داشت: آنچه در آمریکا و دیگر کشورهای غربی مشاهده می شود در واقع مقابله ی مردم آن کشورها با اقدامات استکباری حاکمان نظام سلطه است. همان  چیزی که سال‌ها توسط نظام اسلامی ما و در راس آن مقام معظم رهبری به صورت شفاف و به طور دقیق بیان می شود.
آماده پاسخگویی به مردم و دانشجویان عزیز در حوزه تخصصی خود، وظایف نمایندگی و امورات سیاسی، هستم

 

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی در خصوص عملکرد خود در دوره‌ی هشتم مجلس اظهار داشت: آماده پاسخ‌گویی به مردم و دانشجویان عزیز در حوزه تخصصی خود، وظایف نمایندگی و امورات سیاسی، هستم. امروز آنچه از دانشجویان انتظار می‌رود و بارها مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفته است این است که دانشجویان به عنوان نرم افزارهای محرک عمل نموده و انتقادهای سازنده انجام دهند و در راستای حل مشکلات جامعه راه‌کار ارائه دهند.
نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی با بیان فرازهایی از صحبت های مقام معظم رهبری در مورد شأن و منزلت دانشجویان بیان داشت: برگزاری  جلسات پرسش و پاسخ با دانشجویان از تاکیدات مقام معظم رهبری است و در برخی از دیدارهای اساتید و دانشجویان با ایشان مورد تاکید قرار گرفته است.
مرادی با اشاره به صحبت های مقام معظم رهبری در دیدار با اساتید و دانشجویان استان کرمانشاه در سفر اخیر به آن استان در خصوص پیری و جوانی انقلاب و در صورت لزوم تغییر ساختار انتخاب رئیس نظام اجرایی، آن را موید توجه ویژه معظم‌له به حوزه و دانشگاه دانستند و اظهار‌داشتند: بر همین اساس بود که تایید کردند این مطلب باید در مراکز حوزه و دانشگاه پرورش یابد.
عضو کمیسیون تلفیق بودجه 90 مجلس افزود: دانشجویان باید وارد میدان عمل شوند و سکان‌دار هدایت جامعه باشند و این امر نیاز به حرکت و خودباوری عظیم دارد که در وجود شما نهادینه است.
عبدالرضا مرادی ضمن اشاره به نزدیکی زمان انتخابات مجلس شورای اسلامی و هجمه‌ی گروهی به عملکرد نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی افراد و گروه‌ها برای جذب آراء مردم  مجهولاتی را در جامعه مطرح می كنند که برای انحراف اذهان عمومی است و انتظار می رود شما قشر تحصیل کرده‌ی جامعه هیچ حرفی را بدون سند و دلیل قبول نکنید و تلاش كنید كه دیگران نیز قبل از قضاوت در مورد یك موضوع به دنبال اسناد و مدارك آن بروند و تحقیق كنند.
 یک مجموعه زحمت می کشد تا یک کار به نتیجه برسد
مرادی با بیان این نکته که هر کاری انجام می شود منحصر به یک فرد به تنهایی نیست و یک مجموعه زحمت می کشد تا یک کار به نتیجه رسد، ادامه داد: در دانشگاه آزاد اسلامی ممسنی تا قبل از نمایندگی اینجانب 9 رشته تحصیلی در مقطع کاردانی وجود داشت و رشته حقوق نیز که خودم در آن رشته تدریس می‌نمودم، زیر نظر مرکز شیراز بود و در این دوره رشته های کارشناسی پیوسته‌ی کامپیوتر، کارشناسی ناپیوسته‌ی کامپیوتر، کارشناسی ناپیوسته‌ی مهندسی برق، کارشناسی ناپیوسته‌ی حسابداری، کارشناسی ناپیوسته‌ی آموزش ابتدایی، کارشناسی پیوسته‌ی علوم تربیتی، کاردانی پیوسته‌ی عمران، کارشناسی تربیت بدنی، کاردانی الکترونیک و کارشناسی پیوسته‌ی معماری ایجاد شد و کارشناسی حقوق نیز در مرکز ممسنی به تصویب رسید.

ایشان ادامه دادند:  دانشگاه پیام نور ممسنی بعد از مرکز شیراز از لحاظ تعداد رشته و دانشجو، دومین مرکز دانشگاهی پیام نور فارس است و در دوره نمایندگی اینجانب 10 رشته مهندسی مدیریت پروژه، مترجمی زبان انگلیسی، مهندسی صنایع،  مهندسی آب و خاک، مهندسی مدیریت اجرایی، مهندسی منابع طبیعی، برنامه ریزی شهری، مدیریت صنعتی، تربیت بدنی و اقلیم شناسی به رشته های این دانشگاه اضافه گردید و همچنین دانشگاه پیام نور رستم با رشته‌های حسابداری، حقوق،  مدیریت بازرگانی و برنامه ریزی شهری شروع به کار نمود.
عضو شورای مرکزی فراکسیون اصول گرایان ممسنی راه اندازی دانشگاه دولتی را هدیه‌ای ارزنده برای ممسنی دانست و گفت: در سفر دور سوم ریاست جمهوری به استان فارس، ایشان دستور تشکیل دانشگاه دولتی ممسنی را صادر‌کردند و با پیگیری‌های اینجانب در بودجه سال 90 برای آن ردیف بودجه ای مستقل در نظر گرفته شد و بعد از تهیه‌ی ساختمان مورد نیاز در مرحله تکمیل ظرفیت در گروه علوم ریاضی و فنی دانشجو پذیرفت و ان شاءالله از نیم سال دوم نیز شروع به کارخواهد نمود.
 بیش از سه و نیم میلیارد تومان اعتبار برای توسعه‌ی عملیات عمرانی و اجرایی دانشگاه‌های پیام نور ممسنی و رستم
عبدالرضا مرادی اشاره داشت: در کنار افزایش رشته‌های تحصیلی به توسعه ‌کارهای عمرانی دانشگاه نیز توجّه ویژه ای گردید که لازم    می دانم گزیده‌ای از کارهای عمرانی مراکز آموزش عالی و دانشگاهی شهرستان های ممسنی و رستم را بیان کنم:
ساختمان دانشگاه دولتی به صورت استیجاری تهیه شده و به امید خدا به زودی شاهد شروع به کار  احداث ساختمان این دانشگاه باشیم.
احداث ساختمان دانشگاه پیام نور رستم با برآورد هزینه یک میلیارد تومان شروع شده و در مرحله اول 500 میلیون تومان تامین اعتبار شده است و روند اجرایی کار به خوبی پیش می رود.
در دانشگاه پیام نور ممسنی کارهای عمرانی خوبی در حال انجام است که فضای آموزشی، فرهنگی و ورزشی دانشگاه را افزایش می دهد. برای امور عمرانی این دانشگاه یک میلیارد تومان در 2 مرحله (هر مرحله 500 میلیون ) در نظر گرفته شده است
برای تکمیل فاز دوم (ساختمان اداری) 700 میلیون تومان بودجه تخصیص داده شده است.
یک میلیارد تومان بودجه جهت احداث سوله ورزشی پیام نور ممسنی به مساحت و زیر بنای 2500 متر مربع مدنظر قرار گرفته است.
همچنین جهت نمای ساختمان همین دانشگاه 90 میلیون تومان و برای زیبا‌سازی محیط دانشگاه 100 میلیون تومان بودجه پیش بینی و بودجه لازم برای فنس کشی پیرامون آن به مبلغ 70 میلیون تومان در اختیار این دانشگاه قرار گرفته است.
مرادی ضمن اشاره به این که تمامی بودجه های ذکر شده در دانشگاه پیام نور در مرحله اجرایی است، گفت: با افزایش رشته‌ها، فضایی جدید برای به کارگیری نیرو به وجود خواهد آمد.
مرادی ادامه داد:  باحضور دکتر جاسبی ساختمان اداری دانشگاه آزاد اسلامی ممسنی نیز افتتاح گردید و بعلاوه سلف سرویس آن تا بهمن ماه به بهره برداری خواهد‌رسید.
یک شعبه بانک ملی برای رفاه حال دانشجویان و اهالی شریف اسکان عشایر درکنار دانشگاه آزاد اسلامی راه‌اندازی شده و شش هزار متر لبه گذاری و آسفالت و 700 متر پارکینگ در دانشگاه ایجاد شده است و هفت هزار متر فضای سبز پارک نیز در حال تکمیل شدن است.
 بیش از 50 بار از تریبون رسمی مجلس چه به عنوان مخالف یا موافق ، طراح، تذکر، اخطار و نطق، صحبت و سخنرانی داشته‌ام
عبدالرضا مرادی با بیان عضویت‌های خود در کمیسیون های مختلف مجلس شورای اسلامی گفت: بعضی از افراد با تبلیغات منفی اظهار می‌دارند که نماینده ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی هیچ گونه فعالیت داخلی در مجلس ندارد و اظهارنظرهایی در سطح ملی و کلان از ایشان نمی بینیم، لازم می دانم صرفاً   برای آگاهی این عزیزان به مسئولیت‌های خود در مجلس شورای اسلامی اشاره کنم.
• عضو هیئت رئیسه شعبه 14 تحقیق
• عضو کمیسیون مشترك بررسی طرح نظارت برنمایندگان مجلس    
• عضو کمیسیون مشترك تغییر نظام انتخاباتی مجلس شورای اسلامی
• عضو شورای مرکزی فراکسیون اصول گرایان مجلس
• رئیس کمیته حقوق عمومی و بین الملل کمیسیون قضایی و حقوقی
• نائب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس
• عضو کمیسیون تلفیق بودجه در سه سال گذشته
• عضو کمیسیون تلفیق برنامه پنجم توسعه كشورمان
سه دوره متوالی عضو کمیسیون تلفیق بودجه بودم که این اتفاق در 7 دوره گذشته نمایندگان مجلس بی‌سابقه بوده است و همین جا لازم است عرض كنم كه  این کمیسیون مهم‌ترین و اثرگذارترین کمیسیون مجلس می‌باشد زیرا بودجه کلیه نهادهایی که در نظام جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کنند در این کمیسیون مشخص می شود و با حضور متوالی در این كمیسیون با چگونگی تقسیم بودجه و ردیف های درآمدی و هزینه ای آن آشنا شدم و این موضوع به ما کمک کرد به گونه ای که استفاده از تجربه سه ساله در این کمیسیون، نقش مهمی در گرفتن بودجه و تخصیص اعتبارات طرح‌های کلان برای حوزه‌ی انتخابیه‌ام ‌داشته است.
دوبار استیضاح وزیر نیرو به علت عدم تحقق قول هایی كه داده است و به منظور تسریع در شروع بکار سد پارسیان (گورک)
نائب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اشاره نمود: تاکنون 2 بار از طریق قوه قضائیه و مجلس سفر خارج از کشور داشته‌ام که یک بار در چهاردهمین اجلاس حقوق بشر سازمان ملل در ژنو شرکت داشته و بار دیگر با تعدادی از اعضای کمیسیون تخصصی برای بررسی نظام پارلمانی و قضایی هند به آن کشور سفر کردیم.
مرادی گفت: بیش از 50 بار از تریبون رسمی مجلس چه به عنوان مخالف یا موافق طراح، تذکر، اخطار و نطق، صحبت و سخنرانی داشته‌ام و سابقه آن در وب‌سایت شخصی اینجانب «mooradi.ir» و سایت مجلس شورای اسلامی «parliran.ir»،ثبت و مشخص است و دوستان می‌توانند با جستجویی ساده در قسمت جستجوی سایت، اطلاعات و  صحبت‌های بنده یا هر نماینده‌ی دیگری را در آن به دست آورند.
ایشان افزود: چهار بار استیضاح وزرا را امضا نموده ام که از جمله موارد آن، استیضاح مرحوم کردان بود و یک بار نیز در استیضاح وزیر جهاد کشاورزی شرکت داشتم که بعد از انجام مذاکرات لازم و تأمین خواسته‌های نمایندگان امضاء كننده طرح ، امضا خود را پس گرفتیم.
نائب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دو بار در امضاء طرح استیضاح وزیر نیرو شرکت داشته‌ام و در بار اول به عنوان یکی از موافقان استیضاح در مجلس صحبت نمودم و دومین استیضاح ایشان را نیز امضا نموده‌ام  كه در حال حاضر در هیأت رئیسه مجلس منتظر اعلام وصول است که در صورت به نتیجه رسیدن مذاکرات در خصوص سد پارسیان، تصمیم دیگری
خواهم‌گرفت.
نماینده مردم ممسنی و رستم اظهار داشت: در طول دوران نمایندگی بیش از 12 بار از وزرا در مجلس سوال نموده‌ام و دو سوال از وزیر نیرو که به علت ملّی بودن سوال ها آماده طرح در صحن علنی مجلس است و بعد از اینكه نوبت طرح آن رسید، مطرح می‌شود.
وی با بیان این‌که بیش از 15 تذکر به رئیس جمهور و وزرا داده‌ام که بیشتر موارد ذکر شده دروب‌سایت شخصی اینجانب                  «mooradi.ir» در دسترس همگان است، افزود: از طریق مکاتبه با مراجع ذی صلاح تاکنون مطالبات مردم در حوزه‌ی انتخابیه را در موارد برگزاری کنکور در شهرستان رستم، مطالبات بازنشستگان، مشکلات سیفی کاران، ارتقای دانشگاه آزاد ممسنی، ایجاد دانشگاه آزاد در رستم و ... پیگیری کرده‌ام.
بودجه های ممسنی و رستم روند صعودی خوبی داشته است
مرادی گفت: بودجه شهرستان ممسنی نسبت به سال 86 تا 45 درصد افزایش داشته است  و این در حالی اتفاق می افتد که در بعضی سال‌ها سقف بودجه ها دچار نوسان شده است و بعضی سال‌ها بودجه کشور کاهش داشته یعنی این‌که علی‌رغم کاهش بودجه در بعضی موارد شهرستان ما افزایش بودجه داشته‌است.
عضو کمیسیون تلفیق بودجه 90 اشاره داشت: بودجه شهرستان رستم نسبت به سال 86،  302 درصد رشد داشته و این شهرستان اولین شهرستانی بود که در بودجه‌ی كشور، اعتبارخاص راه اندازی گرفت
مرادی اظهار داشت در مورد افزایش بودجه به برخی از موارد آن به عنوان مصداق اشاره می كنم   
پوشش کانال‌های کشاورزی رستم تا قبل از نمایندگی اینجانب ، از اول انقلاب تا پایان سال 86 تنها 1500 متر بوده و در این 3 سال  20  کیلومتر کانال و جدول آبی پوشش داده شده است یعنی در طول این 3 سال 13 هزار درصد پیشرفت داشتیم
در 30 سال گذشته تسطیح لیزری شهرستان رستم صفر بوده و در دوره نمایندگی حقیر ، بیش از 570 هکتار زمین به صورت لیزری تسطیح شده است .
در شهرستان رستم جاده بین مزارع كمتر از 7 کیلومتر بوده  و در این دوره قریب 50کیلومتر جاده بین مزارع احداث شده است.
عضو كمیسیون مشترك بررسی طرح نظارت بر نمایندگان در مورد برخی از كارهای انجام شده در بخش كشاورزی در شهرستان ممسنی اظهار داشت:  پوشش کانال‌های کشاورزی ممسنی تا قبل از نمایندگی اینجانب ، از اول انقلاب تا پایان سال 86 تنها 20000 متر بوده و در این 3 سال قریب80  کیلومتر کانال و جدول آبی پوشش داده شده است یعنی در طول این 3 سال 4000 هزار درصد پیشرفت داشتیم
در 30 سال گذشته تسطیح لیزری شهرستان ممسنی صفر بوده و در دوره نمایندگی حقیر، بیش از 500 هکتار زمین به صورت لیزری تسطیح شده است .
در شهرستان ممسنی جاده بین مزارع قریب 90 کیلومتر بوده  و در این دوره بیش از 90 کیلومتر جاده بین مزارع احداث شده است.
ایشان با ذكر نام تعدادی از پروژه های ملی كه در حوزه ممسنی و رستم در حال اجراء می باشد و در این دوره نمایندگی عملیات اجرایی آن شروع شده است ادامه داد: در سال‌های گذشته  در حوزه انتخابیه ممسنی و رستم حتی یک ردیف ملی در بودجه کشور نداشتیم و الان بیش از 7 ردیف مستقل بودجه ملی داریم. وی اشاره نمود لازم‌است توضیح دهم در بودجه‌های سالیانه كشور، ابتدا ردیف های بودجه ملی تامین اعتبار می شود و سپس اعتبار برای سایر پروژه‌ها.
مرادی توضیح داد:‌ به دلیل حضور متوالی‌ام در کمیسیون تلفیق بودجه، به راه های قانونی و اجرایی‌ بودجه آشنایی کامل دارم و همین امر در کسب بودجه‌های لازم کمک شایانی به من نموده‌است، به عنوان مثال توانسته‌ام از محل خاص "توسعه توازن منطقه ای " مبلغ 2 میلیارد تومان بودجه برای گازرسانی حوزه انتخابیه ام اخذ نمایم و سپس موضوع را با شرکت ملی گاز مطرح کردم، آنان اظهار داشتند علاوه بر بودجه‌ی تخصیصی شهرستان‌های ممسنی و رستم ما نیز 2 برابر آن  بودجه به این دو شهرستان اختصاص می دهیم و با این تفاسیر با دو میلیارد بودجه‌ی توسعه ی توازن و 4 میلیارد تومان بودجه‌ی تأمین شده توسط شركت ملی گاز، مبلغ بودجه‌ی شهرستان‌های ممسنی و رستم  را به شش میلیارد تومان رساندیم.
بیش از 30 هزار مورد مکاتبه و نامه برای پیگیری مشکلات مردمی داشته‌ام
مرادی  در مورد درخواست های مردمی گفت: در مراجعات مردمی قریب 30 هزار مورد مکاتبه و نامه برای پیگیری مشکلات مردمی داشته‌ام . البته در همین جا لازم است عرض نمایم كه برخی از موكلین درخواست هایی را برای اینجانب ارسال یا به دفتر تحویل می دهند لكن برای دریافت پاسخ دیگر مراجعه نمی كنند و انتظار دارند كه مكاتبات را ما به آنها برسانیم كه این به لحاظ تعدد مكاتبات و عدم وجود امكانات به این راحتی مقدور نیست و موكلین عزیز لطف كنند برای دریافت پاسخ نامه تقدیمی به دفتر مراجعه نمایند. ایشان  راجع به موضوع اشتغال گفتند: این موضوع مشکل عمومی کشور است و حل آن در دست یک نفر نیست، بلكه همه ی مسئولین و مردم و نمایندگان مجلس باید برای حل این مشكل اقدام كنند.
ایشان توضیح داد: اجازه پذیرش و جذب نیرو در دست نمایندگان مردم نیست و نمایندگان در چارچوب وظایف قانونی خود با ارائه طرح‌ها و تصویب بودجه‌های لازم، دولت را در حل مشکل اشتغال یاری می‌دهند و این وظیفه دولت‌است در حل این مشکل تلاش کند و راجع به تامین نیروهای شهرستان باید بگویم نماینده فقط می تواند پیگیر اخذ مجوز نیرو باشد و سایر مراحل از طریق آزمون و مصاحبه انجام می‌گیرد و احذ و جذب همین بودجه‌ها، راه‌اندازی دانشگاه دولتی، احداث سد پارسیان، توسعه‌ی دانشگاه‌های آزاد و پیام‌نور، خود می‌تواند گوشه‌‌ای از مشکل اشتغال شهرستان را در آینده حل نماید. تنها باید در آینده، این پروژه‌ها و اقدامات زیربنایی توسط شخصی آشنا و آگاه به این مسائل دنبال و پیگیری شودتا نتیجه بدهد.
باید به حرف قرآن عمل نمود چون ناسیونالیست های قومی هیچ موقع به نتیجه نمی‌رسد
نماینده مردم ممسنی و رستم در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان در مورد حرکت‌هایی که سعی در ایجاد چند دستگی در ممسنی و رستم دارند و نماینده را متهم به دامن زدن به مسایل طایفه گرایی می‌کنند، اظهار داشت: خداوند در قرآن با لفظ کلی " ای مردم " می‌گوید ما شما را از یك زن و مرد خلق کرده‌ایم وشما را قبیله و گروه‌ قرار دادیم برای  اینكه هدیگر را بشناسید  و گرامی‌ترین شما نزد خدا باتقواترین شماست.
مرادی ادامه داد:  باید به حرف قرآن عمل نمود چون ناسیولیست‌های قومی، هیچ موقع به نتیجه نمی‌رسند و با عمل و استناد با این آیه‌ی شریف، این مسائل و صحبت‌ها، مجالی برای جاری شدن بر سر زبان نمی‌یابد و پیرو صحبت‌های مقام معظم رهبری، همه‌ی مردم را به اتّحاد و انسجام، برای اعتلا و پیشرفت ایران اسلامی و شهرستان‌های ممسنی و رستم دعوت می‌کنم.
 ما بارها در مجلس، دولت را  مورد خطاب قرار داده‌ایم
نماینده مردم ممسنی و رستم اظهار داشت: من سعی نمودم به قول‌های انتخاباتی‌ام در زمینه‌ی کارهای عمرانی و علمی و دانشگاهی عمل نمایم.
رئیس کمیته‌ی حقوق عمومی و بین‌الملل کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در جواب سوال یک دانشجو که از عدم وجود بازار‌کار برای فارغ التحصیلان رشته های قبلی گلایه‌مند بود، گفت: در مورد رشته های که قبل از دوره نمایندگی اینجانب ایجاد شده‌است باید دیگران جوابگو باشند اما ما در ارتقای جایگاه کمی و کیفی دانشگاه‌ها و ایجاد رشته‌های جدید به بازار کار آن توجه کرده‌ایم و لازم به تاکید مجدد دارم که حل مشکل اشتغال وظیفه دولت است و ما بارها در مجلس دولت را مورد خطاب  قرار داده‌ایم و درخواست نموده ایم كه برای بیكاران جامعه اقدام عملی نمایند.
مرادی راجع به طرح های عمرانی موثر در حل مشکل اشتغال اظهار داشت:
در مورد پتروشیمی ممسنی فقط کلنگ زنی صورت گرفته بود وبخشی از اراضی ملکی اشخاص، توسط پتروشیمی تملک شده بود اما بخشی از زمین مورد نیاز که جزء اراضی ملی بود با مشکل واگذاری روبرو شده بود و به لطف خدا، تلاش و پی‌گیری و همکاری مسئولین اداره کل منابع طبیعی فارس و فرماندار شهرستان زمین مورد نیاز به پتروشیمی واگذارگردید و به لطف خدا مشکلات خرید دانش فنی، ‌تسطیح زمین، مجوز حفر چاه، مجوز محیط زیست، برق رسانی و ارتباط مخابراتی آن حل شده است. علاوه براین برای تسریع در روند اجرایی آن در تذکری به وزیر وقت نفت و مورد سوال قرار دادن ایشان، مسئولین امر به صورت جدی پیگیری کردند و به نقل قول از مدیر عامل پتروشیمی اعضاء هیئت‌مدیره برای مذاکره و انعقاد قرارداد به کشور چین رفتند. همچنین در جلسه ای که مجمع نمایندگان فارس با وزیر نفت داشتیم در آن جلسه وزیر اشاره‌نمودند که یک تفاهم‌نامه‌ای بین وزیر امور اقتصاد‌ و‌ دارایی و رئیس کل بانک مرکزی و وزارت نفت تنظیم شده تا بانک مرکزی تضمین ارزی لازم را در برنامه کاری خود، قرار دهد و قرارداد منعقد گردد.
ایشان در پاسخ سئوال دانشجویان در زمینه حل مشکل بیکاری بیان داشتند: مجوز تاسیس و راه اندازی کارخانه تولید انژکتور دیزل را در ممسنی   از سازمان صنایع و معادن استان فارس اخذ نموده‌ایم و به دنبال سرمایه گذار برای شرکت در این طرح هستیم.
وی همچنین ادامه داد: علاوه بر این با نماینده یک شرکت سوئیسی برای راه‌اندازی کارخانه تولید برق از زباله مذاکراتی انجام گرفته و نتایج آن ان‌شاءالله مثبت است و به ادامه روند کار بسیار خوشبین هستم و مجوز کارخانه سیمان سابق به علت عدم پیگیری باطل شده است و درصدد هستیم مجوز جدیدی را اخذ کنیم در همین مورد با نماینده یك كنسرسیوم خارجی مذاكراتی داشته ایم و نماینده‌ی سرمایه گذار اعلام داشته که حاضر است کل سرمایه طرح را برعهده بگیرد که برای هماهنگی با سایر شرکا یک فرجه زمانی طلب نموده و امیدواریم این امر هر چه زودتر عملیاتی شود و همچنین با وزیر صنایع و معادن  وقت برای مشارکت 20 میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان و جانبازان برای سرمایه گذاری در منطقه مذاکراتی داشته‌ام كه ایشان موافقت خود را برای 20 میلیارد سرمایه گذاری با مشاركت بنیاد مستضعفان اعلام نمودند و منتظر اقدام بنیاد مستضعفان هستیم.
نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی افزود: رسالت دانشجویی، بیداری، آگاهی دادن و اطلاع رسانی است که امیدواریم شما دانشجویان فعالی در این عرصه‌ها باشید و هم خودتان خوب راه متعالی شدن را بیابید و هم در نشان دادن آن به دیگران پرچمدار باشید.
مرادی در پایان از دانشجویان و مسئولان و متولیان برگزاری این نشست صمیمی پرسش و پاسخ تشکر و آنها را برای حضور در عرصه های مختلف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دعوت نمود.

 

درباره مصاحبه ,
نورباران بازدید : 912 دوشنبه 23 آبان 1390 زمان : 17:37 نظرات ()
مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
همه ی کسانی که دستی در کار چاپ و انتشار دارند می دانند که بیرون آوردن یک نشریه چه مشقاتی دارد اما قدمی برداشته شده و باید سعی در ادامه ی آن به بهترین صورت ممکن را داشت و در این راه نیاز به مساعدت و همکاری همه ی اهل فن صاحبان اندیشه و قلم داریم و امیدواریم که بتوانیم مکانی برای بیان نظرات و اندیشه دوستانمان که همه ی هم شهرستانی هایمان در شهرستانهای ممسنی و رستم است باشیم و آنها نیز ما را از ارائه ی هرگونه مطلب ، نوشته ، پیشنهاد و انتقاد محروم ننمایند و نشریه ی نورباران را مکانی برای بیان آنها بدانند و ما هم سعی و تلاش خواهیم کرد که این نشریه این فرصت را به همه ی افراد با هر دیدگاه و نظری بدهد هر چند با آن مخالف باشیم . آدرس دفتر نشریه : نورآباد ممسنی – میدان معلم،خ کشاورز ، منازل سازمانی ، سمت چپ درب چهارم noorbaran99@yahoo.com noorbaran90@gmail.com پیامگیر: 30005825000019
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • لینک دوستان
 • وبلاگ روستای دهنو مرکزی
 • اخبار ستاد نمازجمعه ممسنی
 • مالکی- خبری-تحلیلی و اجتماعی
 • آپدیت آنلاین نود 32
 • خبر نورآباد
 • اداره راه وشهر سازی ممسنی
 • پایگاه خبری سرزمین سبز
 • شهر خبر
 • امید آل امیر
 • سایت خبری اداره ارشاد رستم
 • پایگاه اطلاع رسانی صالحین ممسنی
 • جامعه ایران
 • رجا نیوز
 • بانک وبلاگی ممسنی و رستم
 • سایت تخصصی شعر لری
 • بسیج دانش آموزی ممسنی
 • احمدرضا رنجبر
 • هیئت کاراته شهرستان ممسنی
 • تاریخ اصفهان
 • اخبار شهرستان های ممسنی و رستم
 • دهتینـــــــــــــــی
 • محسن زارعی
 • وبلاگ جوانان ممسنی و رستم
 • رستم وطن
 • مطبوعات فارس
 • دنیای تفریح و سرگرمی
 • وب سایت شهرستان رستم
 • امیرحشمت اله رحیمی بویراحمدی
 • سایت موزیک-گالری عکس
 • ممسنی وب
 • مهرزاد احمدی
 • پایگاه خبری شهرستان های ممسنی و رستم
 • امرالله یوسفی
 • مراسخون
 • خبرگزاری ندای رستم
 • پل فهلیان
 • ممسنی و رستم
 • عبدالرضا مرادی
 • مشایخ
 • فهلیان
 • پارینه برد
 • فردین علمداری
 • ناول دانلود
 • دیار ممسنی
 • چهره های موفق شهرستان ممسنی
 • پرسش و پاسخ در رستم
 • سایرت لری
 • امیر ایوب
 • سرزمین ادب و فرهنگ
 • بردنگان
 • لیدوما
 • فــــــرهـــنـــگ...تــــاریــــخ...ایران،فارس،ممسنی
 • ادیب عربی
 • به تکرار تمام با تو بودن ها
 • شکوفه های خاموشی
 • سایت ممسنی
 • به یاد اسماعیل عزیز
 • ممسنی .مورکی جاوید.بهلو.دیار خوبان
 • رستم شهر
 • دکتر مرتضی اشرافی
 • ماهور نیوز
 • محمدکریم حیدری-تهران
 • شولستان
 • ماهنامه لیدوما
 • درخید رستم
 • اخبار ممسنی
 • داریوش بادپا
 • ماهور زادگاه من
 • روستای بابامنیر
 • دیار دشمن زیاری
 • دشمن زیاری
 • سردشت
 • سایت خفرک
 • سرزمین لر
 • وبلاگ تخصصی مهندسی برق
 • غزل های علی قیصری
 • ممسنی جوان
 • احمد خاکیان
 • خبرگزاری شهرستان رستم
 • سامانه پیامک پارس لیدوما
 • روستاهای ایران-دانش بومی
 • دهیاری روستای حسین آباد
 • هیئت اباالفضل العباس ع شهرستان نورآباد ممسنی
 • آخرین مطالب ارسال شده
 • آرشیو
 • جمعه 01 خرداد 1394
 • سه شنبه 25 فروردين 1394
 • دوشنبه 24 فروردين 1394
 • شنبه 22 فروردين 1394
 • جمعه 21 فروردين 1394
 • پنجشنبه 20 فروردين 1394
 • چهارشنبه 19 فروردين 1394
 • سه شنبه 18 فروردين 1394
 • دوشنبه 17 فروردين 1394
 • يکشنبه 16 فروردين 1394
 • شنبه 15 فروردين 1394
 • جمعه 14 فروردين 1394
 • پنجشنبه 13 فروردين 1394
 • چهارشنبه 12 فروردين 1394
 • شنبه 23 اسفند 1393
 • دوشنبه 11 اسفند 1393
 • چهارشنبه 06 اسفند 1393
 • سه شنبه 05 اسفند 1393
 • دوشنبه 04 اسفند 1393
 • يکشنبه 03 اسفند 1393
 • شنبه 02 اسفند 1393
 • جمعه 01 اسفند 1393
 • پنجشنبه 30 بهمن 1393
 • چهارشنبه 29 بهمن 1393
 • يکشنبه 12 بهمن 1393
 • شنبه 11 بهمن 1393
 • پنجشنبه 09 بهمن 1393
 • چهارشنبه 08 بهمن 1393
 • سه شنبه 07 بهمن 1393
 • دوشنبه 06 بهمن 1393
 • يکشنبه 05 بهمن 1393
 • شنبه 04 بهمن 1393
 • جمعه 03 بهمن 1393
 • پنجشنبه 02 بهمن 1393
 • چهارشنبه 01 بهمن 1393
 • دوشنبه 29 دی 1393
 • شنبه 27 دی 1393
 • جمعه 26 دی 1393
 • پنجشنبه 25 دی 1393
 • چهارشنبه 24 دی 1393
 • سه شنبه 23 دی 1393
 • دوشنبه 22 دی 1393
 • يکشنبه 21 دی 1393
 • شنبه 20 دی 1393
 • جمعه 19 دی 1393
 • پنجشنبه 18 دی 1393
 • چهارشنبه 17 دی 1393
 • دوشنبه 15 دی 1393
 • يکشنبه 14 دی 1393
 • شنبه 13 دی 1393
 • جمعه 12 دی 1393
 • چهارشنبه 10 دی 1393
 • دوشنبه 08 دی 1393
 • يکشنبه 07 دی 1393
 • شنبه 06 دی 1393
 • دوشنبه 01 دی 1393
 • دوشنبه 17 آذر 1393
 • پنجشنبه 13 آذر 1393
 • چهارشنبه 12 آذر 1393
 • سه شنبه 11 آذر 1393
 • دوشنبه 10 آذر 1393
 • يکشنبه 09 آذر 1393
 • شنبه 08 آذر 1393
 • جمعه 07 آذر 1393
 • پنجشنبه 06 آذر 1393
 • سه شنبه 20 آبان 1393
 • دوشنبه 19 آبان 1393
 • يکشنبه 18 آبان 1393
 • شنبه 17 آبان 1393
 • دوشنبه 05 آبان 1393
 • يکشنبه 04 آبان 1393
 • شنبه 03 آبان 1393
 • جمعه 02 آبان 1393
 • پنجشنبه 01 آبان 1393
 • چهارشنبه 30 مهر 1393
 • سه شنبه 29 مهر 1393
 • دوشنبه 28 مهر 1393
 • يکشنبه 27 مهر 1393
 • سه شنبه 22 مهر 1393
 • شنبه 19 مهر 1393
 • جمعه 18 مهر 1393
 • پنجشنبه 17 مهر 1393
 • چهارشنبه 16 مهر 1393
 • سه شنبه 15 مهر 1393
 • دوشنبه 14 مهر 1393
 • يکشنبه 13 مهر 1393
 • شنبه 12 مهر 1393
 • پنجشنبه 10 مهر 1393
 • دوشنبه 17 شهريور 1393
 • جمعه 14 شهريور 1393
 • پنجشنبه 13 شهريور 1393
 • چهارشنبه 12 شهريور 1393
 • سه شنبه 11 شهريور 1393
 • دوشنبه 10 شهريور 1393
 • يکشنبه 09 شهريور 1393
 • شنبه 08 شهريور 1393
 • چهارشنبه 05 شهريور 1393
 • سه شنبه 04 شهريور 1393
 • دوشنبه 03 شهريور 1393
 • يکشنبه 02 شهريور 1393
 • شنبه 01 شهريور 1393
 • پنجشنبه 23 مرداد 1393
 • پنجشنبه 16 مرداد 1393
 • سه شنبه 14 مرداد 1393
 • دوشنبه 13 مرداد 1393
 • يکشنبه 12 مرداد 1393
 • جمعه 10 مرداد 1393
 • پنجشنبه 09 مرداد 1393
 • چهارشنبه 08 مرداد 1393
 • سه شنبه 07 مرداد 1393
 • دوشنبه 06 مرداد 1393
 • چهارشنبه 25 تير 1393
 • شنبه 21 تير 1393
 • جمعه 20 تير 1393
 • پنجشنبه 19 تير 1393
 • چهارشنبه 18 تير 1393
 • سه شنبه 17 تير 1393
 • يکشنبه 15 تير 1393
 • پنجشنبه 12 تير 1393
 • سه شنبه 10 تير 1393
 • دوشنبه 09 تير 1393
 • چهارشنبه 04 تير 1393
 • سه شنبه 03 تير 1393
 • دوشنبه 02 تير 1393
 • يکشنبه 01 تير 1393
 • شنبه 31 خرداد 1393
 • جمعه 30 خرداد 1393
 • پنجشنبه 29 خرداد 1393
 • يکشنبه 25 خرداد 1393
 • شنبه 24 خرداد 1393
 • پنجشنبه 22 خرداد 1393
 • چهارشنبه 21 خرداد 1393
 • يکشنبه 11 خرداد 1393
 • شنبه 10 خرداد 1393
 • جمعه 09 خرداد 1393
 • پنجشنبه 08 خرداد 1393
 • چهارشنبه 07 خرداد 1393
 • دوشنبه 05 خرداد 1393
 • شنبه 03 خرداد 1393
 • جمعه 02 خرداد 1393
 • پنجشنبه 01 خرداد 1393
 • سه شنبه 23 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 22 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 21 ارديبهشت 1393
 • شنبه 20 ارديبهشت 1393
 • جمعه 19 ارديبهشت 1393
 • پنجشنبه 18 ارديبهشت 1393
 • چهارشنبه 17 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 16 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 15 ارديبهشت 1393
 • چهارشنبه 10 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 09 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 08 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 07 ارديبهشت 1393
 • شنبه 06 ارديبهشت 1393
 • جمعه 05 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 02 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 24 فروردين 1393
 • شنبه 23 فروردين 1393
 • جمعه 22 فروردين 1393
 • پنجشنبه 21 فروردين 1393
 • چهارشنبه 20 فروردين 1393
 • دوشنبه 18 فروردين 1393
 • يکشنبه 17 فروردين 1393
 • شنبه 16 فروردين 1393
 • چهارشنبه 06 فروردين 1393
 • دوشنبه 04 فروردين 1393
 • چهارشنبه 21 اسفند 1392
 • سه شنبه 20 اسفند 1392
 • دوشنبه 19 اسفند 1392
 • سه شنبه 13 اسفند 1392
 • دوشنبه 12 اسفند 1392
 • يکشنبه 04 اسفند 1392
 • شنبه 03 اسفند 1392
 • جمعه 02 اسفند 1392
 • پنجشنبه 01 اسفند 1392
 • چهارشنبه 30 بهمن 1392
 • دوشنبه 28 بهمن 1392
 • يکشنبه 27 بهمن 1392
 • شنبه 26 بهمن 1392
 • دوشنبه 21 بهمن 1392
 • سه شنبه 15 بهمن 1392
 • دوشنبه 14 بهمن 1392
 • يکشنبه 13 بهمن 1392
 • شنبه 12 بهمن 1392
 • جمعه 11 بهمن 1392
 • پنجشنبه 10 بهمن 1392
 • چهارشنبه 09 بهمن 1392
 • سه شنبه 08 بهمن 1392
 • يکشنبه 06 بهمن 1392
 • جمعه 04 بهمن 1392
 • سه شنبه 01 بهمن 1392
 • دوشنبه 30 دی 1392
 • يکشنبه 29 دی 1392
 • شنبه 28 دی 1392
 • جمعه 27 دی 1392
 • پنجشنبه 26 دی 1392
 • چهارشنبه 25 دی 1392
 • سه شنبه 24 دی 1392
 • دوشنبه 23 دی 1392
 • يکشنبه 22 دی 1392
 • شنبه 21 دی 1392
 • پنجشنبه 19 دی 1392
 • يکشنبه 15 دی 1392
 • شنبه 14 دی 1392
 • جمعه 13 دی 1392
 • پنجشنبه 12 دی 1392
 • چهارشنبه 11 دی 1392
 • سه شنبه 10 دی 1392
 • دوشنبه 09 دی 1392
 • يکشنبه 08 دی 1392
 • شنبه 07 دی 1392
 • چهارشنبه 04 دی 1392
 • يکشنبه 01 دی 1392
 • شنبه 30 آذر 1392
 • پنجشنبه 28 آذر 1392
 • چهارشنبه 27 آذر 1392
 • سه شنبه 26 آذر 1392
 • دوشنبه 25 آذر 1392
 • يکشنبه 24 آذر 1392
 • شنبه 23 آذر 1392
 • جمعه 22 آذر 1392
 • سه شنبه 19 آذر 1392
 • شنبه 16 آذر 1392
 • چهارشنبه 13 آذر 1392
 • سه شنبه 12 آذر 1392
 • يکشنبه 10 آذر 1392
 • يکشنبه 03 آذر 1392
 • پنجشنبه 30 آبان 1392
 • چهارشنبه 29 آبان 1392
 • سه شنبه 28 آبان 1392
 • يکشنبه 26 آبان 1392
 • جمعه 24 آبان 1392
 • دوشنبه 20 آبان 1392
 • پنجشنبه 16 آبان 1392
 • يکشنبه 12 آبان 1392
 • شنبه 11 آبان 1392
 • جمعه 10 آبان 1392
 • چهارشنبه 01 آبان 1392
 • سه شنبه 30 مهر 1392
 • دوشنبه 29 مهر 1392
 • يکشنبه 28 مهر 1392
 • شنبه 27 مهر 1392
 • جمعه 26 مهر 1392
 • چهارشنبه 24 مهر 1392
 • سه شنبه 16 مهر 1392
 • دوشنبه 15 مهر 1392
 • يکشنبه 14 مهر 1392
 • شنبه 13 مهر 1392
 • جمعه 12 مهر 1392
 • پنجشنبه 11 مهر 1392
 • چهارشنبه 10 مهر 1392
 • سه شنبه 09 مهر 1392
 • دوشنبه 08 مهر 1392
 • شنبه 06 مهر 1392
 • جمعه 22 شهريور 1392
 • پنجشنبه 21 شهريور 1392
 • سه شنبه 19 شهريور 1392
 • دوشنبه 18 شهريور 1392
 • جمعه 15 شهريور 1392
 • پنجشنبه 14 شهريور 1392
 • چهارشنبه 13 شهريور 1392
 • يکشنبه 10 شهريور 1392
 • سه شنبه 29 مرداد 1392
 • دوشنبه 28 مرداد 1392
 • چهارشنبه 23 مرداد 1392
 • دوشنبه 21 مرداد 1392
 • چهارشنبه 16 مرداد 1392
 • دوشنبه 14 مرداد 1392
 • جمعه 11 مرداد 1392
 • پنجشنبه 10 مرداد 1392
 • پنجشنبه 20 تير 1392
 • دوشنبه 17 تير 1392
 • يکشنبه 16 تير 1392
 • شنبه 08 تير 1392
 • شنبه 01 تير 1392
 • پنجشنبه 30 خرداد 1392
 • شنبه 28 ارديبهشت 1392
 • يکشنبه 15 ارديبهشت 1392
 • سه شنبه 10 ارديبهشت 1392
 • يکشنبه 08 ارديبهشت 1392
 • سه شنبه 03 ارديبهشت 1392
 • شنبه 17 فروردين 1392
 • جمعه 27 بهمن 1391
 • شنبه 21 بهمن 1391
 • پنجشنبه 19 بهمن 1391
 • شنبه 14 بهمن 1391
 • چهارشنبه 04 بهمن 1391
 • جمعه 29 دی 1391
 • سه شنبه 05 دی 1391
 • سه شنبه 28 آذر 1391
 • يکشنبه 26 آذر 1391
 • دوشنبه 20 آذر 1391
 • جمعه 17 آذر 1391
 • سه شنبه 23 آبان 1391
 • جمعه 12 آبان 1391
 • چهارشنبه 19 مهر 1391
 • سه شنبه 18 مهر 1391
 • شنبه 15 مهر 1391
 • جمعه 07 مهر 1391
 • جمعه 31 شهريور 1391
 • جمعه 17 شهريور 1391
 • جمعه 20 مرداد 1391
 • پنجشنبه 19 مرداد 1391
 • يکشنبه 15 مرداد 1391
 • چهارشنبه 11 مرداد 1391
 • دوشنبه 09 مرداد 1391
 • جمعه 30 تير 1391
 • چهارشنبه 28 تير 1391
 • سه شنبه 20 تير 1391
 • سه شنبه 13 تير 1391
 • يکشنبه 07 خرداد 1391
 • جمعه 05 خرداد 1391
 • جمعه 15 ارديبهشت 1391
 • سه شنبه 12 ارديبهشت 1391
 • جمعه 01 ارديبهشت 1391
 • جمعه 25 فروردين 1391
 • پنجشنبه 17 فروردين 1391
 • سه شنبه 23 اسفند 1390
 • يکشنبه 23 بهمن 1390
 • دوشنبه 23 آبان 1390
 • دوشنبه 07 شهريور 1390
 • چهارشنبه 23 آبان 1380
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1239
 • کل نظرات : 313
 • افراد آنلاین : 3
 • تعداد اعضا : 15
 • آی پی امروز : 14
 • آی پی دیروز : 47
 • بازدید امروز : 67
 • باردید دیروز : 2,076
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 4
 • بازدید هفته : 3,181
 • بازدید ماه : 9,937
 • بازدید سال : 87,212
 • بازدید کلی : 768,945