close
تبلیغات در اینترنت
ممسنی،رستم،خومه زار،مصیری،کوپن،نورباران،مجلس،نماینده،سورنا،بابامنیر،دل
loading...

نورباران ویژه ممسنی و رستم

ماهور،جاوید،بکش،دشمن زیاری،نورباران،جلیل،گجستان،مالکی،شولستان،کوپن،تنگ

دکتر نوذر شفیعی در نشست نمایندگان ادوار مجلس در نورآباد


طایفه الزامات خودش را بر من تحمیل می کند و چاره ای هم ندارم

 

نمایندگان ادوار گذشته ی ممسنی و رستم با معتمدین و ریش سفیدان جلسه ای در راستای نفی تعصبات طایفه گرایی برگزار کردند.
به گزارش خبرنگار نورباران،  جمعی از افراد ریش سفید و معتمد به همراه نمایندگان ادوار گذشته گرد هم جمع شدند تا با مساله طایفه گرایی مبارزه کنند.
هر چند برگزاری چنین نشست هایی می تواند برای شهرستان مثمر ثمر واقع شود اما لایه های پنهان این جلسات و اینکه گروهی از نمایندگان درصدد حمایت از یک کاندید خاص اقدام به برگزاری این جلسه نموده اند و از سوی دیگر زمزمه هایی مبنی بر گردآوری نیروهای ممسنی و رستم در شیراز و کاندیداتوری یکی دیگر از نمایندگان ادوار گذشته در شیراز و اعلام حمایت از وی در حاشیه های جلسه نیز وجودداشت که می تواند شائبه انگیز باشد.
به هر صورت ما نیز برگزاری این جلسه را به فال نیک می گیریم اما بایدها و نبایدهایی مطرح است که باید نمایندگان محترم ادوار گذشته به آن توجه و پاسخ دهند. نمایندگانی که خود در زمان نمایندگی شان داعیه دار و به وجودآورنده ی جو طایفه گرایی بودند در قدم اول اعلام پشیمانی از اقدام های گذشته شان را باید مدنظر قرار دهند که ظاهراً که هیچ کدام از نمایندگان اوار گذشته حاضر به قبول اشتباهات خود نیستند و به قول سیدعبدالرسول موسوی نماینده دور سوم: باید نمایندگان از گذشته و از گناهانانی که از دستشان دررفته است از پیشگاه خدواند و کسانی که حقدار هستند طلب مغفرت نمایند.

غیبت عبدالرضا مردای نماینده دوره هشتم در این نشست هم مشهود بود و ایشان دلیل این عدم حضور را دعوت نکردن مسئولان همایش از وی دانست و بیان کرد: این نشست ها و اقدام های اولیه از ماه ها قبل زمزمه هایش وجودداشت و حتی یکی از دوستان نماینده در تماسی با من بعد از مشورت و نظرخواهی در موضوعی خاص اشاره داشت که چنین جلسه ای هم داریم و قراراست کسانی که نمی خواهند در انتخابات اینده نامزد بشوند شرکت کنند و در خصوص جلسه کسی با من هماهنگی انجام نداد.در گذر از غیبت نماینده دور هشتم حضور نماینده دور نهم –که بالطبع یکی از کاندیدهای دور آینده انتخابات مجلس است- نیز بر شائبه های جلسه افزود. وی در این همایش گفت: نصیحت خوب است اما جوابگو نیست از اینجا که بیرون رفتیم فراموش می شود و توصیه های کلی فایده ای ندارد.
نماینده شهرستان های ممسنی و رستم ادامه داد: گاهی اوقات ما با یک پروژه سر و کار داریم و گاهی اوقات با یک پروسه و جلسه ی ما یک پروژه است یعنی ما می خواهیم یک مهندسی اجتماعی کنیم و شما به سختی می توانید جامعه را مهندسی کنید. ایشان با اشاره به اینکه مشکلات موجود در ممسنی در افغانستان و عراق هم وجوددارد ادامه داد: جامعه برای اینکه شکل و مسیر درست خودش را طی کند باید در چارچوب فرآیندهای خودش حرکت کند.ما چون یک جامعه مکانیکی هستیم وابسته به زمین هستیم و جامعه ای قوم محور و چون ما وابسته به زمین هستیم دور طایفه و قوم و زمین خودمان را حصار می کشیم و می گوییم اینجا جاوید است و آنجا بکش و ...
شفیعی ادامه داد: در چنین جوامعی طایفه حکم حزب را دارد. من در تهران تحصیل کرده ام و از سال 66 در ممسنی نبوده ام و در هیچ انتخاباتی هم در ممسنی شرکت نکرده ام، آمده ام و اینجا طایفه بر من الزامات خودش را تحمیل می کند و چاره ای هم ندارم و هیچ کدام از شماها هم چاره ای نخواهید داشت و هر کدام از شماها هم که جای من باشید این رفتارها از شما سر خواهدزد.
همچنین در این نشست حجت الاسلام محمد یعقوبی امام جمعه ممسنی با اشاره به بار علمی شهرستان خواستار استفاده ی بهینه از این ظرفیت شد و بیان داشت: فرقه گرایی و تفرقه عاقبت به خیری ندارد و حتی سطح فرهنگ شهرستان را نیز نمی تواند بالا ببرد.وی افزود: در سیاست و انتخابات عاقلانه رفتار کنید و اجازه دهید کسی که رای آورده است فرصت خدمت داشته باشد. اتفاقاتی در انتخابات ممسنی رخ داده است که دیگر نباید اجازه داد تکرار شود.
وی گفت: شایسته سالاری خط و محور نمایندگان باشد و حتی در عزل و نصب ها باید دقت کرد افراد صالح و مدیران موفق که حتی شاید با خط نماینده مخالف باشند فعالیت کنند.
صمد شجاعیان نماینده دوره اول و دوم ممسنی نیز در این جلسه با این ادعا که همه ی ما نمایندگان که به این جایگاه رسیده ایم به لطف و نطر و رای شما مردم بوده و از شما تشکر می کنم، گفت: هر کسی دم از طایفه گرایی بزند کم لطفی است یا نادانی.شجاعیان افزود: وظیفه نماینده نظارت بر قانون و اجرای آن است نه انتخاب فرماندار و مدیر مدرسه و رئیس اداره.
سیدعبدالرسول موسوی نماینده دوره سوم نیز اظهار داشت: قانون اساسی به صراحت وظیفه دولت و مجلس را مشخص کرده است اما حالا مثل ماشین که آب و روغن قاطی کرده، کارهای مجلس و دولت با هم یکی شده است.وی افزود:اگر مسئولان به دید نمایندگان انتخاب شوند دولت کنار می رود و می گوید: شما نمایندگان خودتان گفتید فلانی مسئول باشد و حالا خودتان بچشید.
رضا قلی الهیاری نماینده دوره چهارم نیز مطرح کرد: طایفه بر مجموع شهرستان غلبه کرده است. مشکلات اقتصادی و اشتغال زایی باعث شده است هرکسی از هر طایفه ای که بالا می رود مجبور باشد اشتغال جوانان طایفه ی خود را تامین کند و طایفه را به مسند برساند. وی ادامه داد: تاکنون از این مساله جلوگیری نشده و چاره ای اندیشیده نشده است و باید مسئولین امنیتی و انتظامی از هم اکنون اقدام کنند و اجازه ی تکرار این کارها را ندهند. وی افزود: چون رقابت طایفه ای شده است نمایندگان ممسنی یکبار مصرف هستند.
فریبرز انصاری نماینده دوره پنجم هم افزود: همواره نمایندگان پیشین باید به صورت مشاوره ای نماینده ی وقت را حمایت کنند. وی افزود: وجود نیروهای متخصص ممسنی در سرتا سر کشور فرصت بسیار خوبی است و باید راهکاری پیدا کرد که از ظرفیت نخبگان استفاده کرد و باید در جلسات تخصصی به این مساله پرداخته شود.
علی احمدی نماینده ی دوره هفتم اهداف این جلسه را دیدار با نخبگان و معتمدان و ایجاد وحدت در جامعه ممسنی خواند و بیان داشت: نمایندگان به دغدغه های مشترک رسیده اند و انتظار می رود مردم و معتمدین نیز حتی اگر گرایش ها و تفکرات متفاوتی دارند در کنار هم باشند و شعله رقابت های طایفه ای را کاهش بدهند و در کوتاه مدت تنش های طوایف را پایین آورده و تصویر و ارزش واقعی این مردم را به جامعه های بیرونی منعکس کرد و در میان مدت و دراز مدت به توسعه و آبادانی شهرستان کمک شود. این نماینده اسبق نورآباد در مجلس تصریح کرد: قوه مقننه نباید در کار قوه مجریه دخالت کند اما متاسفانه کار دولت و مجلس در هم شده است و این یک اشکال اساسی است.
سیدابراهیم امینی نماینده دوره ششم گفت: هدف از این نشست این است که انتخابات باعث اختلاف و تنش بین مردم دو شهرستان نشود و آنچه ما دنبالش هستیم این هست که آستانه ی تحمل مردم دو شهرستان بالا برود و اختلاف نطرها باعث نشود که با خشونت مقابل هم قرار بگیرند و حکمیت را صندوق های رای قراربدهند و بعد از انتخابات نیز همه تلاش کنند در کنار نماینده به فکر آبادانی دو شهرستان باشند. وی ادامه داد: احترام به تفکرات دیگران و ملاک قراردادن قضاوت مردم را باید بپذیریم. امینی آزادی احزاب را در چارچوب قانون اساسی یکی از راه حل های مبارزه با طایفه گرایی خواند و گفت: در این صورت مردم به جای اینکه در قالب طایفه به رقابت بپردازند در قالب طیف اقدام می کنند و این به تحقق امنیت شهرستان و کشور کمک می کند. نماینده دوره ششم مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پیشرفت دنیا به واسطه حاکمیت عقلانیت است و در عرصه انتخابات هم باید عقلانیت حاکم باشد و حاکمیت عقلانیت در گرو این است که حصار طایفه بشکند.
اولین نشست نمایندگان ادواری در شهرستان ممسنی به هر صورت همراه با حاشیه هایی برگزار شد اما امیدواریم که نتیجه و خروجی این جلسات کمک به وضعیت فعلی شهرستان باشد نه پیگیری اهداف خاص جناحی و گروهی.

درباره گزارش ,
نورباران بازدید : 773 چهارشنبه 19 فروردين 1394 زمان : 8:0 نظرات ()
مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط علی بی غم در تاریخ 1394/6/15 و 23:02 دقیقه ارسال شده است

مرد درستکار انست که وقتی مسولیت دارد بدرستی عمل کند نه ان هنگام که منصب را از دست داد بنشیند و برای دیگران راهکارهای خوب ارائه دهد .کدامیک از نمایندگان ادوار گذشته ما بر چاپلوسان دور و بر خویش نهیب زدندند .ایا مرتب به تشویق وتایید انها با اهدای حق مردم به انها نپرداختند ؟ چرا از این کار خود شرمنده نیستند و حال با کمال .......به ارائه راه حل میپردازند ؟ خوشا به سعادت اخری که حداقل بصورتی ناتوانی خود را از عدم گریز از طایفه گرایی بیان میکند و بران صحه میگذارد . به او دست مریزاد باید گفت اگر به صراحت بگوید که حمایت کنندگان غیبی اش هم چنین دستوری براش دیکته کرده اند . سلامت باشند و صریح اللهجه .

این نظر توسط مهراد احمد در تاریخ 1394/2/15 و 21:02 دقیقه ارسال شده است

جلسات بی ثمر، مردان بی عمل

نویسنده : مهراد احمد - ساعت ۱٠:۱۸ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢۳ بهمن ۱۳٩۳

حافظ سروده است:

نه من ز بی عملی در جهان ملولم و بس

که ملالت علما هم ز علم بی عمل است!!!!!!!

حکایت علم بی عمل و حرف بی عمل دیر زمانیست
همچنان که بسیاری معضلات و مشکلات دیگر دامن فرهنگ این خطه که ایران زمین را به
خود آلوده است!!! سعدی همچنین سرود:

علم هرچند که بیشتر خوانی/ چون عمل در تو نیست
نادانی

نه محقق خوانندش نه دانشمند/ چارپایی بود کتابی
بر او چند!!!!!!

سخرانان بی عملی که فقط در کلام و در جلسات عموم
اقدام به نظریه پردازی می کنند، اما از نیم عمل و نیم کردار در آنچه بر آن تاکید
دارند خود معذورند و ناتوان!!!! بر مصداق آن شعر که:
دو صد گفته چون نیم کردار نیست!!!!!!!!!!! ویا:

خرما خورده کی تواند منع خرما کند!!! طایفه
گرایان کی توانند منع طایفه گرایی کنند!!!

باری
حکایت این افراد پر فیس و افاده، پر طمطراق به جلسه دیر امده، بازی کنندگان با کلمات،
رقص های مودبانه و توهمات عامدانه فاتحه ای دگر است بر این فرهنگ و تمدن
چندین هرار ساله!!!!!!!!!! ادعای کاملیت از آن دسته ادعاهای ویران کننده است که در
شخصی حلول و حضور می یابد. برادران چنان صحبت کرده و می کنند که گویی نه از این
دیار که از قبله ی کاملیت اند؛ شهید بلخی شعر بسیار پر مغز و معنایی دارد:

خویشتن را کامل ندیدن خود کمالی دگر است!!!

همچنین فاصله ای که نمایندگان ادوار قبل از این
مردم و فرهنگ ممسنی گرفته اند چه توجیهی برای ارائه ی راهکار و برنامه دادن
دارد!!!؟؟؟؟

سوال اساسی: سهم این افراد از حضور در ممسنی به
جز آن هنرمند محبوب جوان خوش فکر کتاب اندیش و تنی چند که انگشت شمارند، چقدر است و یا چقدربوده!!؟؟؟؟که امروز بر مسند متفکران و مصلحان جامعه ی ما در این وادی ها گام
میزنند!!!!؟؟؟ به غیر از نمایندگی مجلس و ماندگاری در تهران و سایر شهرها کدامیک
دل سوزانده و برای اعتلای فکری و فرهنگی شهر و دیار ممسنی برای زندگی به ممسنی
آمده باشند!!! با مردم زندگی کرده باشند!!! و به گوشه ای از مشکلات چشم عنایتی
کرده و یا طرحی نو در انداخته باشند!!! اینان که بودند!!! این همه سال کجا بودند!!
و ... اگر سهمی هم بوده در گذشته بوده و امروزه امور باید به ماهیان این دریای بیکران فرهنگی و مردمی
سپرده شود و بس!

اما
سخنی با گردانندگان و اجرا کنندگان؛ این جلسات بی شک فایده های مزید بر هزینه ی ان
دارد اما هنر و شاهکار ان در تداوم استمرار آن است که متاسفانه وجود ندارد!!! چنین
است که در این برهه از زمان فقط می توان انرا در راستای مقاصد سیاسی و تامین منافع
و مطامع گروهی خاص آنرا قلمداد کرد!!!

به زعم این قلم تاریخ مصرف مهره های سوخته و
پندهای مرشدانه و نواختن بر این طبل فقط اسباب گوش درد است، برای نسل جدید و فاتحه
ای برای آرامش خاطر و قلب سوختگان این داستان!!! و چه جالب است مسببان و ایجاد
کنند گان طایفه گرایی خود نیز برای آن برنامه ها داده؟!!!!! نه فقط در مذمت آن سخن می رانند!!!
چرا قبلنا که در عرصه های سیاسی، به وجود منحوس این پدیده نیاز داشتید بر طرد و نفی
آن چیزی نگفتید و نیم کردار خرج آن نکردید!!!! حقیر نیز به عنوان یکی از شهروندان ممسنی ضمن
تشکر از تمامی دوستان و دغدغه ی این مهم به چشم انداز تداوم و تاثیر آن بیشتر
انگشت تاکید می نهم. و در مجال و مقال مبسوط تری در آینده ی نزدیک به این موضوع می پردازم.

به امید ممسنی آباد و سرافراز

شاد باشید و شادکام

این نظر توسط kohsar در تاریخ 1394/1/21 و 9:35 دقیقه ارسال شده است

سلام ودرود بر به سر دبیر مجترم وکارکنان زحمت کش مجله وهزاران درود و سلام به بر کذار کنندکان وشرکت کنندکان در سمینار. در جامعه وقتی درد شناخته شد درمانش اسان است نکات مهمی را که حاج اقا موسوی وحاج صمد وحاج الهیاری وحاج انصاری وحاج امینی فرمودند درد جامعه است نمایند هرکسی باشد نباید در عزل ونصب کارکنان کلیدی دولت دخالت نماید باید ناظر بر عمل کرد انان باشدچنانچه در وظیفه ای که بعهده داردتخلف ویا سهل انکاری نماید به دست قانون داده شود تا هرکس در هر منصبی قرار میگیرد حساب کار دستش بیاید انکاه نظم وقانون بر جامعه حاکم خواهد شد ومسئله طایفه کرائی کم رنک تا زمانی که در کل کشور مسئله اشنائی وبارتی بازی حل نشود مردم ممسنی ورستم نیز نمیتوانند نسبت به موضوع بی تفاوت باشند منحصرا در شهرستان هر مسئولی که بین افراد طوایف فرق بکذارد به ارمان وملیت خودش خیانت کرده است از همه مهمتر این است که در اینکونه سمینار ها افرادی که شرکت می کنند در واقع امین مردم هستند ومردم به راحتی درد دل خود را به انها منتقل می نمایند وباز کوکردن این درد دلها به غده چرکین مبدل نمی شود که کاهی بترکد وباعث درد سر جامعه شودبامید نشست مکرر وموفقیت جامعه بویا برای مردم رستم وممسنی بزرک

این نظر توسط همشهری در تاریخ 1394/1/20 و 8:03 دقیقه ارسال شده است

سلام ..
برا چی کامنتها رو نمی زنید.. ترس که نداره رسانه ها آزاد هستن

این نظر توسط سجادی در تاریخ 1394/1/19 و 8:36 دقیقه ارسال شده است

اگر آقای حاج فریبرز انصاری و دکتر شفیعی این همه تقلایی که برای این تریبون می کردن رو برای تریبون صحن علنی مجلس برای دفاع از حق و حقوق مردم شهرستانشون می کردند الان این روزگارمون نبود که بقولا برای یک استخر سرپوشیده با مینی بوس بروند یاسوج یا تحصیل کرده های مقاطع فوق لیسانس و دکترا برای حراست فیزیکی ((نگهبانی)) بروند عسلویه التماس کنند .. بخدا در روز قیامت شما جوابگو هستید

این نظر توسط شهروند در تاریخ 1394/1/19 و 8:26 دقیقه ارسال شده است

باسلام \"
مدیر \"و مدیریت \" مدیر کسیست که بتواند از حداقل منابع و امکانات حداکثر استفاده را کند
مدیریت \" مدیری که بتواند بین اعضای تیم کاری خود هماهنگی ، برنامه ریزی ،اجرا و کنترل مناسب را انجام دهد و هر تهدیدی را به فرصتی مناسب جهت پیشبرد اهداف خود تبدیل نماید \"
متاسفانه در انتخابات دور نهم مجلس شورای اسلامی ممسنی و رستم برادر کشی موجب سکوی پرتاب دوست عزیزمان به سوی صندلی گرم و نرم بهارستان شد \"همین عامل سبب شد که ایشان در جلسات متعدد بخصوص در نماز جمعه ممسنی و رستم علنی بگوید قبولیم را مدیون کسی نیستم و شهروندان ممسنی و رستم یا بعارتی مردم حوزه انتخابیه خود را به فراموشی بسپارد \"و تیم تصمیم گیرنده خود جهت انتصاب مدیران را فقط و فقط از روستای رازیانه کاری انتخاب نماید و هر مدیری که بتواند از فیلتر این افراد با زد و بند خاص خودشان رد شود بعنوان مدیر منصوب می شود \" بهمین خاطر است که الان اکثر مدیران ایشان دیپلم \" تحمیلی غیربومی و یا رشته های غیر مرتبط و یا از روستای رازیانه کاری می باشد \" حال این افراد چگونه می توانند سند توسعه برای شهرستانهای ممسنی و رستم تنظیم نمایند \" نتیجه می گیریم که آتش طایفه گرایی توسط افراد خاص شعله ور می شود و هیزم آن آتش هم فقط و فقط جوانان تحصیل کرده ما می باشد \"
(( با سپاس))


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
همه ی کسانی که دستی در کار چاپ و انتشار دارند می دانند که بیرون آوردن یک نشریه چه مشقاتی دارد اما قدمی برداشته شده و باید سعی در ادامه ی آن به بهترین صورت ممکن را داشت و در این راه نیاز به مساعدت و همکاری همه ی اهل فن صاحبان اندیشه و قلم داریم و امیدواریم که بتوانیم مکانی برای بیان نظرات و اندیشه دوستانمان که همه ی هم شهرستانی هایمان در شهرستانهای ممسنی و رستم است باشیم و آنها نیز ما را از ارائه ی هرگونه مطلب ، نوشته ، پیشنهاد و انتقاد محروم ننمایند و نشریه ی نورباران را مکانی برای بیان آنها بدانند و ما هم سعی و تلاش خواهیم کرد که این نشریه این فرصت را به همه ی افراد با هر دیدگاه و نظری بدهد هر چند با آن مخالف باشیم . آدرس دفتر نشریه : نورآباد ممسنی – میدان معلم،خ کشاورز ، منازل سازمانی ، سمت چپ درب چهارم noorbaran99@yahoo.com noorbaran90@gmail.com پیامگیر: 30005825000019
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • لینک دوستان
 • وبلاگ روستای دهنو مرکزی
 • اخبار ستاد نمازجمعه ممسنی
 • مالکی- خبری-تحلیلی و اجتماعی
 • آپدیت آنلاین نود 32
 • خبر نورآباد
 • اداره راه وشهر سازی ممسنی
 • پایگاه خبری سرزمین سبز
 • شهر خبر
 • امید آل امیر
 • سایت خبری اداره ارشاد رستم
 • پایگاه اطلاع رسانی صالحین ممسنی
 • جامعه ایران
 • رجا نیوز
 • بانک وبلاگی ممسنی و رستم
 • سایت تخصصی شعر لری
 • بسیج دانش آموزی ممسنی
 • احمدرضا رنجبر
 • هیئت کاراته شهرستان ممسنی
 • تاریخ اصفهان
 • اخبار شهرستان های ممسنی و رستم
 • دهتینـــــــــــــــی
 • محسن زارعی
 • وبلاگ جوانان ممسنی و رستم
 • رستم وطن
 • مطبوعات فارس
 • دنیای تفریح و سرگرمی
 • وب سایت شهرستان رستم
 • امیرحشمت اله رحیمی بویراحمدی
 • سایت موزیک-گالری عکس
 • ممسنی وب
 • مهرزاد احمدی
 • پایگاه خبری شهرستان های ممسنی و رستم
 • امرالله یوسفی
 • مراسخون
 • خبرگزاری ندای رستم
 • پل فهلیان
 • ممسنی و رستم
 • عبدالرضا مرادی
 • مشایخ
 • فهلیان
 • پارینه برد
 • فردین علمداری
 • ناول دانلود
 • دیار ممسنی
 • چهره های موفق شهرستان ممسنی
 • پرسش و پاسخ در رستم
 • سایرت لری
 • امیر ایوب
 • سرزمین ادب و فرهنگ
 • بردنگان
 • لیدوما
 • فــــــرهـــنـــگ...تــــاریــــخ...ایران،فارس،ممسنی
 • ادیب عربی
 • به تکرار تمام با تو بودن ها
 • شکوفه های خاموشی
 • سایت ممسنی
 • به یاد اسماعیل عزیز
 • ممسنی .مورکی جاوید.بهلو.دیار خوبان
 • رستم شهر
 • دکتر مرتضی اشرافی
 • ماهور نیوز
 • محمدکریم حیدری-تهران
 • شولستان
 • ماهنامه لیدوما
 • درخید رستم
 • اخبار ممسنی
 • داریوش بادپا
 • ماهور زادگاه من
 • روستای بابامنیر
 • دیار دشمن زیاری
 • دشمن زیاری
 • سردشت
 • سایت خفرک
 • سرزمین لر
 • وبلاگ تخصصی مهندسی برق
 • غزل های علی قیصری
 • ممسنی جوان
 • احمد خاکیان
 • خبرگزاری شهرستان رستم
 • سامانه پیامک پارس لیدوما
 • روستاهای ایران-دانش بومی
 • دهیاری روستای حسین آباد
 • هیئت اباالفضل العباس ع شهرستان نورآباد ممسنی
 • آخرین مطالب ارسال شده
 • آرشیو
 • جمعه 01 خرداد 1394
 • سه شنبه 25 فروردين 1394
 • دوشنبه 24 فروردين 1394
 • شنبه 22 فروردين 1394
 • جمعه 21 فروردين 1394
 • پنجشنبه 20 فروردين 1394
 • چهارشنبه 19 فروردين 1394
 • سه شنبه 18 فروردين 1394
 • دوشنبه 17 فروردين 1394
 • يکشنبه 16 فروردين 1394
 • شنبه 15 فروردين 1394
 • جمعه 14 فروردين 1394
 • پنجشنبه 13 فروردين 1394
 • چهارشنبه 12 فروردين 1394
 • شنبه 23 اسفند 1393
 • دوشنبه 11 اسفند 1393
 • چهارشنبه 06 اسفند 1393
 • سه شنبه 05 اسفند 1393
 • دوشنبه 04 اسفند 1393
 • يکشنبه 03 اسفند 1393
 • شنبه 02 اسفند 1393
 • جمعه 01 اسفند 1393
 • پنجشنبه 30 بهمن 1393
 • چهارشنبه 29 بهمن 1393
 • يکشنبه 12 بهمن 1393
 • شنبه 11 بهمن 1393
 • پنجشنبه 09 بهمن 1393
 • چهارشنبه 08 بهمن 1393
 • سه شنبه 07 بهمن 1393
 • دوشنبه 06 بهمن 1393
 • يکشنبه 05 بهمن 1393
 • شنبه 04 بهمن 1393
 • جمعه 03 بهمن 1393
 • پنجشنبه 02 بهمن 1393
 • چهارشنبه 01 بهمن 1393
 • دوشنبه 29 دی 1393
 • شنبه 27 دی 1393
 • جمعه 26 دی 1393
 • پنجشنبه 25 دی 1393
 • چهارشنبه 24 دی 1393
 • سه شنبه 23 دی 1393
 • دوشنبه 22 دی 1393
 • يکشنبه 21 دی 1393
 • شنبه 20 دی 1393
 • جمعه 19 دی 1393
 • پنجشنبه 18 دی 1393
 • چهارشنبه 17 دی 1393
 • دوشنبه 15 دی 1393
 • يکشنبه 14 دی 1393
 • شنبه 13 دی 1393
 • جمعه 12 دی 1393
 • چهارشنبه 10 دی 1393
 • دوشنبه 08 دی 1393
 • يکشنبه 07 دی 1393
 • شنبه 06 دی 1393
 • دوشنبه 01 دی 1393
 • دوشنبه 17 آذر 1393
 • پنجشنبه 13 آذر 1393
 • چهارشنبه 12 آذر 1393
 • سه شنبه 11 آذر 1393
 • دوشنبه 10 آذر 1393
 • يکشنبه 09 آذر 1393
 • شنبه 08 آذر 1393
 • جمعه 07 آذر 1393
 • پنجشنبه 06 آذر 1393
 • سه شنبه 20 آبان 1393
 • دوشنبه 19 آبان 1393
 • يکشنبه 18 آبان 1393
 • شنبه 17 آبان 1393
 • دوشنبه 05 آبان 1393
 • يکشنبه 04 آبان 1393
 • شنبه 03 آبان 1393
 • جمعه 02 آبان 1393
 • پنجشنبه 01 آبان 1393
 • چهارشنبه 30 مهر 1393
 • سه شنبه 29 مهر 1393
 • دوشنبه 28 مهر 1393
 • يکشنبه 27 مهر 1393
 • سه شنبه 22 مهر 1393
 • شنبه 19 مهر 1393
 • جمعه 18 مهر 1393
 • پنجشنبه 17 مهر 1393
 • چهارشنبه 16 مهر 1393
 • سه شنبه 15 مهر 1393
 • دوشنبه 14 مهر 1393
 • يکشنبه 13 مهر 1393
 • شنبه 12 مهر 1393
 • پنجشنبه 10 مهر 1393
 • دوشنبه 17 شهريور 1393
 • جمعه 14 شهريور 1393
 • پنجشنبه 13 شهريور 1393
 • چهارشنبه 12 شهريور 1393
 • سه شنبه 11 شهريور 1393
 • دوشنبه 10 شهريور 1393
 • يکشنبه 09 شهريور 1393
 • شنبه 08 شهريور 1393
 • چهارشنبه 05 شهريور 1393
 • سه شنبه 04 شهريور 1393
 • دوشنبه 03 شهريور 1393
 • يکشنبه 02 شهريور 1393
 • شنبه 01 شهريور 1393
 • پنجشنبه 23 مرداد 1393
 • پنجشنبه 16 مرداد 1393
 • سه شنبه 14 مرداد 1393
 • دوشنبه 13 مرداد 1393
 • يکشنبه 12 مرداد 1393
 • جمعه 10 مرداد 1393
 • پنجشنبه 09 مرداد 1393
 • چهارشنبه 08 مرداد 1393
 • سه شنبه 07 مرداد 1393
 • دوشنبه 06 مرداد 1393
 • چهارشنبه 25 تير 1393
 • شنبه 21 تير 1393
 • جمعه 20 تير 1393
 • پنجشنبه 19 تير 1393
 • چهارشنبه 18 تير 1393
 • سه شنبه 17 تير 1393
 • يکشنبه 15 تير 1393
 • پنجشنبه 12 تير 1393
 • سه شنبه 10 تير 1393
 • دوشنبه 09 تير 1393
 • چهارشنبه 04 تير 1393
 • سه شنبه 03 تير 1393
 • دوشنبه 02 تير 1393
 • يکشنبه 01 تير 1393
 • شنبه 31 خرداد 1393
 • جمعه 30 خرداد 1393
 • پنجشنبه 29 خرداد 1393
 • يکشنبه 25 خرداد 1393
 • شنبه 24 خرداد 1393
 • پنجشنبه 22 خرداد 1393
 • چهارشنبه 21 خرداد 1393
 • يکشنبه 11 خرداد 1393
 • شنبه 10 خرداد 1393
 • جمعه 09 خرداد 1393
 • پنجشنبه 08 خرداد 1393
 • چهارشنبه 07 خرداد 1393
 • دوشنبه 05 خرداد 1393
 • شنبه 03 خرداد 1393
 • جمعه 02 خرداد 1393
 • پنجشنبه 01 خرداد 1393
 • سه شنبه 23 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 22 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 21 ارديبهشت 1393
 • شنبه 20 ارديبهشت 1393
 • جمعه 19 ارديبهشت 1393
 • پنجشنبه 18 ارديبهشت 1393
 • چهارشنبه 17 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 16 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 15 ارديبهشت 1393
 • چهارشنبه 10 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 09 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 08 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 07 ارديبهشت 1393
 • شنبه 06 ارديبهشت 1393
 • جمعه 05 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 02 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 24 فروردين 1393
 • شنبه 23 فروردين 1393
 • جمعه 22 فروردين 1393
 • پنجشنبه 21 فروردين 1393
 • چهارشنبه 20 فروردين 1393
 • دوشنبه 18 فروردين 1393
 • يکشنبه 17 فروردين 1393
 • شنبه 16 فروردين 1393
 • چهارشنبه 06 فروردين 1393
 • دوشنبه 04 فروردين 1393
 • چهارشنبه 21 اسفند 1392
 • سه شنبه 20 اسفند 1392
 • دوشنبه 19 اسفند 1392
 • سه شنبه 13 اسفند 1392
 • دوشنبه 12 اسفند 1392
 • يکشنبه 04 اسفند 1392
 • شنبه 03 اسفند 1392
 • جمعه 02 اسفند 1392
 • پنجشنبه 01 اسفند 1392
 • چهارشنبه 30 بهمن 1392
 • دوشنبه 28 بهمن 1392
 • يکشنبه 27 بهمن 1392
 • شنبه 26 بهمن 1392
 • دوشنبه 21 بهمن 1392
 • سه شنبه 15 بهمن 1392
 • دوشنبه 14 بهمن 1392
 • يکشنبه 13 بهمن 1392
 • شنبه 12 بهمن 1392
 • جمعه 11 بهمن 1392
 • پنجشنبه 10 بهمن 1392
 • چهارشنبه 09 بهمن 1392
 • سه شنبه 08 بهمن 1392
 • يکشنبه 06 بهمن 1392
 • جمعه 04 بهمن 1392
 • سه شنبه 01 بهمن 1392
 • دوشنبه 30 دی 1392
 • يکشنبه 29 دی 1392
 • شنبه 28 دی 1392
 • جمعه 27 دی 1392
 • پنجشنبه 26 دی 1392
 • چهارشنبه 25 دی 1392
 • سه شنبه 24 دی 1392
 • دوشنبه 23 دی 1392
 • يکشنبه 22 دی 1392
 • شنبه 21 دی 1392
 • پنجشنبه 19 دی 1392
 • يکشنبه 15 دی 1392
 • شنبه 14 دی 1392
 • جمعه 13 دی 1392
 • پنجشنبه 12 دی 1392
 • چهارشنبه 11 دی 1392
 • سه شنبه 10 دی 1392
 • دوشنبه 09 دی 1392
 • يکشنبه 08 دی 1392
 • شنبه 07 دی 1392
 • چهارشنبه 04 دی 1392
 • يکشنبه 01 دی 1392
 • شنبه 30 آذر 1392
 • پنجشنبه 28 آذر 1392
 • چهارشنبه 27 آذر 1392
 • سه شنبه 26 آذر 1392
 • دوشنبه 25 آذر 1392
 • يکشنبه 24 آذر 1392
 • شنبه 23 آذر 1392
 • جمعه 22 آذر 1392
 • سه شنبه 19 آذر 1392
 • شنبه 16 آذر 1392
 • چهارشنبه 13 آذر 1392
 • سه شنبه 12 آذر 1392
 • يکشنبه 10 آذر 1392
 • يکشنبه 03 آذر 1392
 • پنجشنبه 30 آبان 1392
 • چهارشنبه 29 آبان 1392
 • سه شنبه 28 آبان 1392
 • يکشنبه 26 آبان 1392
 • جمعه 24 آبان 1392
 • دوشنبه 20 آبان 1392
 • پنجشنبه 16 آبان 1392
 • يکشنبه 12 آبان 1392
 • شنبه 11 آبان 1392
 • جمعه 10 آبان 1392
 • چهارشنبه 01 آبان 1392
 • سه شنبه 30 مهر 1392
 • دوشنبه 29 مهر 1392
 • يکشنبه 28 مهر 1392
 • شنبه 27 مهر 1392
 • جمعه 26 مهر 1392
 • چهارشنبه 24 مهر 1392
 • سه شنبه 16 مهر 1392
 • دوشنبه 15 مهر 1392
 • يکشنبه 14 مهر 1392
 • شنبه 13 مهر 1392
 • جمعه 12 مهر 1392
 • پنجشنبه 11 مهر 1392
 • چهارشنبه 10 مهر 1392
 • سه شنبه 09 مهر 1392
 • دوشنبه 08 مهر 1392
 • شنبه 06 مهر 1392
 • جمعه 22 شهريور 1392
 • پنجشنبه 21 شهريور 1392
 • سه شنبه 19 شهريور 1392
 • دوشنبه 18 شهريور 1392
 • جمعه 15 شهريور 1392
 • پنجشنبه 14 شهريور 1392
 • چهارشنبه 13 شهريور 1392
 • يکشنبه 10 شهريور 1392
 • سه شنبه 29 مرداد 1392
 • دوشنبه 28 مرداد 1392
 • چهارشنبه 23 مرداد 1392
 • دوشنبه 21 مرداد 1392
 • چهارشنبه 16 مرداد 1392
 • دوشنبه 14 مرداد 1392
 • جمعه 11 مرداد 1392
 • پنجشنبه 10 مرداد 1392
 • پنجشنبه 20 تير 1392
 • دوشنبه 17 تير 1392
 • يکشنبه 16 تير 1392
 • شنبه 08 تير 1392
 • شنبه 01 تير 1392
 • پنجشنبه 30 خرداد 1392
 • شنبه 28 ارديبهشت 1392
 • يکشنبه 15 ارديبهشت 1392
 • سه شنبه 10 ارديبهشت 1392
 • يکشنبه 08 ارديبهشت 1392
 • سه شنبه 03 ارديبهشت 1392
 • شنبه 17 فروردين 1392
 • جمعه 27 بهمن 1391
 • شنبه 21 بهمن 1391
 • پنجشنبه 19 بهمن 1391
 • شنبه 14 بهمن 1391
 • چهارشنبه 04 بهمن 1391
 • جمعه 29 دی 1391
 • سه شنبه 05 دی 1391
 • سه شنبه 28 آذر 1391
 • يکشنبه 26 آذر 1391
 • دوشنبه 20 آذر 1391
 • جمعه 17 آذر 1391
 • سه شنبه 23 آبان 1391
 • جمعه 12 آبان 1391
 • چهارشنبه 19 مهر 1391
 • سه شنبه 18 مهر 1391
 • شنبه 15 مهر 1391
 • جمعه 07 مهر 1391
 • جمعه 31 شهريور 1391
 • جمعه 17 شهريور 1391
 • جمعه 20 مرداد 1391
 • پنجشنبه 19 مرداد 1391
 • يکشنبه 15 مرداد 1391
 • چهارشنبه 11 مرداد 1391
 • دوشنبه 09 مرداد 1391
 • جمعه 30 تير 1391
 • چهارشنبه 28 تير 1391
 • سه شنبه 20 تير 1391
 • سه شنبه 13 تير 1391
 • يکشنبه 07 خرداد 1391
 • جمعه 05 خرداد 1391
 • جمعه 15 ارديبهشت 1391
 • سه شنبه 12 ارديبهشت 1391
 • جمعه 01 ارديبهشت 1391
 • جمعه 25 فروردين 1391
 • پنجشنبه 17 فروردين 1391
 • سه شنبه 23 اسفند 1390
 • يکشنبه 23 بهمن 1390
 • دوشنبه 23 آبان 1390
 • دوشنبه 07 شهريور 1390
 • چهارشنبه 23 آبان 1380
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1239
 • کل نظرات : 313
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 15
 • آی پی امروز : 15
 • آی پی دیروز : 47
 • بازدید امروز : 107
 • باردید دیروز : 2,076
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 4
 • بازدید هفته : 3,221
 • بازدید ماه : 9,977
 • بازدید سال : 87,252
 • بازدید کلی : 768,985