close
تبلیغات در اینترنت
نورباران ویژه ممسنی و رستم - 9
loading...

نورباران ویژه ممسنی و رستم

ماهنامه نوربارن بدون هیچ مقدمه ای در حال انتشار است و همه ی کسانی که دستی در کار چاپ و انتشار دارند مماهنامه نورباران-ویژه ممسنی و رستم-

کارشناس پرورش ماهیان خاویاری اداره کل شیلات فارس از موافقت احداث یک مرکز پرورش ماهیان خاویاری در ممسنی خبر داد. یعقوب علی پور گفت: موافقت اصولی با احداث یک مزرعه پرورش ماهیان خاویاری در ممسنی با ظرفیت 50 تن صادر شده است و بعد از اینکه مشکل واگذاری زمین برای آنها حل شود، تاسیس می شود. وی گفت: ماهی های خاویاری اعم از شیب ماهی، استرلیاد، اوزن برون، قره بیرون، سیبری و فیل ماهی از گونه های پرورش یافته در مزارع فارس هستند.
یعقوب علی پور ادامه داد: به منظور تنوع بخشی به پرورش گونه های ماهیان خاویاری مدیریت شیلات فارس اقدام به ورود انواع ماهیان خاویاری به استان کرده است. کارشناس پرورش ماهیان خاویاری اداره کل شیلات فارس افزود: اگر مدیریت مناسب باشد تولید خاویار بازده اقتصادی خوبی در پی خواهد داشت. بچه ماهی هایی که به مزارع آورده می شوند بعد از سه سال تعیین جنسیت می شوند و نرها به خاطر گوشتشان به فروش می روند ولی ماده های خوب برای تولید خاویار نگه داشته می شوند.
 

نورباران بازدید : 303 شنبه 17 آبان 1393 زمان : 14:4 نظرات ()

گودرزی و ابراهیمی برای یک سال آینده به ترتیب ریاست شورای اسلامی خومه زار و بابامنیر را بر عهده گرفتند.
انتخابات هیئت رئیسه شورای اسلامی شهرهای خومه زار و بابامنیر برگزار شد.
انتخابات هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر بابامنیر اسدالله ابراهیمی با 3 رای موافق توانست برای یک سال به عنوان رئیس جدید شورای اسلامی بابامنیر معرفی شود در سال گذشته علی صالحی این مسئولیت را برعهده داشت. گفتنی است در این انتخابات روح الله نجفی به عنوان نائب رئیس و بهرام جلیلی به عنوان خزانه دار انتخاب شد.
 در انتخابات هیئت رئیسه شهر خومه زار نیز تغییراتی صورت گرفت و کوچکعلی مرادی نتوانست برای سال دوم سکان ریاست شورای این شهر را برعهده بگیرد و حمید رضا گودرزی  به عنوان رئیس جدید انتخاب گردید و کاظم مودب نائب رئیس شد و ابوطالب کریمی خزانه داری را بر عهده گرفت. نورباران برای همه ی این عزیزان آرزوی موفقیت و توفیق خدمت رسانی بیشتر و مطلوبتر به مردم را دارد.
 

نورباران بازدید : 271 شنبه 17 آبان 1393 زمان : 13:4 نظرات ()

 با حضور کارشناسانی از استان و شهرستان کلاس توجیهی آموزش ‌دهندگان دوره ‌های سواد آموزی در شهرستان رستم برگزارشد.
به گزارش حسین سرکوهی خبرنگار نورباران، در این جلسه که با حضور کاوس گرمیجانی کارشناس دوره‌های سوادآموزی استان فارس برگزارشد، آموزش‌دهندگان دوره‌های سوادآموزی در شهرستان رستم شرکت داشتند و با مبانی نظری و عملی و شیوه‌های مختلف آموزش آشناشدند.
در حاشیه این نشست، کارشناس اداره کل سوادآموزی در گفتگویی با خبرنگار نورباران گفت: وضعیت و استقبال آموزش دهندگان سوادآموزی خوب بود و بیشتر محتواهای که احساس نیاز می‌شد بیان و تدریس شد.
وی ادامه‌داد: در این جلسه روش تدریس دوره‌های سوادآموزی برای آشنایی بیشتر این عزیزان و کاربرد بهتر آن در مبارزه با جهل و بیسوادی مدنظر بود و در این جلسه تعدادی بالغ بر 150 نفر حضور داشتند.
 

نورباران بازدید : 263 شنبه 17 آبان 1393 زمان : 13:3 نظرات ()

پيـام بـاران
"نورباران" از چاپ پیام‌های مناسبتی و تقد‌‌‌‌یمی معذور است و به پیامک‌های عمومی و بیان مشکلات می‌پرد‌‌‌‌ازد‌‌‌‌ و به د‌‌‌‌لیل حجم انبوه اظهار لطف و محبت د‌‌‌‌وستان، منتخبی از پیامک های ارسالی چاپ می‌شود‌‌‌‌.
برای چاپ، پیگیری و انعکاس مسائل و مشکلات
به این شماره پیامک بزنید‌‌‌‌: 30005825000019

نورباران بازدید : 289 شنبه 17 آبان 1393 زمان : 12:0 نظرات ()

امیدم بود خاقانی دریغاگوی من باشد
 

دراج عربی- بازنشسته آموزش عشایر
در امتداد سال‌های سیاه و طوفانی و مرگ‌بار ایل، سرگردان و خانه به دوش، کوچروان عشایری را نه یاری بود و نه یاوری، نه سرپناهی و نه زیراندازی، نه چراغی و نه غذایی که ناگاه ایلخان بزرگ عشایری، سراپرده‌ی سپید رنگ و الوان مزیّن به پرچم ایران را در گستره‌ی جغرافیایی کشور به اهتزار درآورد.
بزرگان ایل سر فخر به آسمان سائیدند آنگاه که چادرهای سفید آموزشی و چادرهای سیاه معنی داد. او لشکری از جوانان برومند ایل را برگزید تا به جنگ نادانی و جهل بروند، قهرمانان این اردوی آسمانی که با شمشیرهای دانش استان‌های ایران را درنوردیدند –بدون آنکه دیوارهای طایفه‌ای، لهجه‌ای، سیاسی، اجتماعی و ... مانعی در پیشروی علم‌آموزان پدید آورد. او پایتخت این سرزمین پهناور را در "بل و برم" دشمن‌زیاری آراست و خود با خاطری آسوده فضای آموزشی گسترده‌ی ایل را در جای‌جای ایران فرمانروایی می‌کرد.
 

نورباران بازدید : 291 دوشنبه 05 آبان 1393 زمان : 16:9 نظرات ()

نورباران: در ماه‌های اخیر طرح تحول سلامت در کشور اجرا شده و به طور نسبی باعث رضایت‌مندی مردم شده‌است و در زمینه هزینه‌های پزشکی دغدغه‌های زیادی را برطرف نموده‌است که جای تقدیر و تشکر از مسئولان اجرای این طرح وجوددارد.
به گفته‌ی مسئولان در طرح تحول سلامت، پوشش جامع و همگانی مردم و پوشش عادلانه خدمات سلامت در اولویت قرار دارد و در طرح جامع بهداشتی که در قالب طرح تحول نظام سلامت در کشور اجرایی می شود، مشارکت مردمی و مشارکت دستگاه‌های بین‌بخشی بسیار پررنگ دیده شده‌است هم چنین ارایه خدمات جامع بهداشتی به اقشار محروم جامعه، حاشیه شهرها و اقشار کم درآمد در اولویت این طرح است اما از سوی دیگر به نظر می‌رسد یک طرح در طول اجرای خود با چالش‌ها و مشکلاتی که هم برای مسئولان طرح و هم برای مردم ایجاد می‌کند موجب آشکار شدن زوایای مبهم و نادیده گرفته شده در اجرای طرح است و هدف اصلی طرح سلامت تنها نباید پایین آوردن هزینه‌های پزشکی باشد بلکه دادن خدمات بهتر بهداشتی می‌تواند در کم کردن هزینه‌های پزشکی و بار مالی بر دوش خانواده‌ها و دولت‌ها موثر باشد چرا که یک تشخیص نامناسب و یا یک کوتاهی در کنار صدمات جسمی و روحی به شخص و اطرافیان، باعث چند برابرشدن هزینه‌های پزشکی در کنار ایجاد مشکلات جانبی برای خانواده‌ها می‌شود.
در این نوشته هدف ما نادیده گرفتن زحمات و تلاش‌های پزشکان و دست اندرکاران سلامت جامعه‌ی ممسنی نیست بلکه بیان گوشه‌هایی است که گاهی نادیده گرفته می‌شود و گاهی هم در پیچ و خم‌هایی خاص گم می‌شوند.
در طی چند سال اخیر، چندین مورد گلایه‌های پزشکی در شهرستان وجودداشت که چند مورد آن رسانه‌ای و البته بیشتر موارد آن در چارچوب‌های اداری و دغدغه‌های مردمی به فراموشی سپرده‌شد به گونه‌ای ما کمتر شاهد برخورد با تخلفات پزشکی در شهرستان بودیم. مواردی نیز از مشکلات پزشکی و مراکز بهداشتی شهرستان بیان شده‌است که تاکنون شاهد اقدام‌هایی از سوی مسئولان نبوده‌ایم.
در این مجال بنا بر اهمیت بحث ازدیاد نسل و حتی دیدگاه‌های مقام معظم رهبری در این موضوع، صحبت‌های مادری را می‌خوانیم که شاید هم مثل گلایه‌های مادر صبا-کودکی از دیار دشمن‌زیاری که به علت رسیدگی نامناسب پزشکی جان خود را از دست داد- و دیگران به چشم مسئولین نیاید اما می‌شود به عنوان درد دل و گلایه‌ی یک مادر شنید.

نورباران بازدید : 323 دوشنبه 05 آبان 1393 زمان : 10:47 نظرات ()

امیر اسکندری خبرنگار آزاد
7 کیلومتر از پل تاریخی بریم در جاده رستم به گچساران از کنار کوه سربه فلک کشیده مرجان گونه مشرف بر رودخانه تاریخی "شیو" که بگذریم به دو روستای مراسخون سفلی و علیا می‌رسیم که رازهای نهفته و پنهان زیادی از دل تاریخ کهن ایران را با خود به همراه دارد.
ساکنان امروزی این دو روستای بزرگ را "دهتینی" می‌نامند، طایفه‌ای که در افتخارآفرینی در این کشور ید طولایی دارند، مردمانی شجاع غیور و دلاور متمدن و با فرهنگ ایلی استوار، که شرف ملی ایران زمین را همواره پاس داشته‌اند. بیش از دوهزار نفر از طایفه ی ده هزار نفری "دهتینی" امروزه در دو روستای مرازخون علیا و سفلی ساکن هستند.

نورباران بازدید : 391 دوشنبه 05 آبان 1393 زمان : 8:40 نظرات ()

ملامحمد زهی از اطبا و محقین گیاهان دارویی ساکن شهر "سراوان" استان سیستان و بلوچستان با حضور در دفتر نورباران گفت: ما "نورآباد" را به نام "نور محمد آباد" می‌شناسیم که به اعتقاد ما "نورمحمد" شخصی بوده که در زمان نادرشاه افشار به مشرق کوچ نموده یا کوچانده می‌شود و بعد از مدتی چون نادرشاه افشار از این قوم بیمناک می‌گردد عده‌ای از آنها را به هند تبعید می‌کند که در آنجا "براهویی" شناخته‌می‌شوند و اصالت خود را از نورآباد می‌دانند.

با سپاس از: حاج کرامت گودرزی
 

نورباران بازدید : 574 یکشنبه 04 آبان 1393 زمان : 14:38 نظرات ()

چند سالی است که استفاده از کودهای شیمیایی در کشاورزی ایران به خصوص در شهرستان‌های ممسنی و رستم رایج شده‌است و مشکلات و عواقب احتمالی آن را باید قبول داشته‌باشیم اما جوامع بشری امروزه برای رسیدن به کشت سالم و دور از مواد شیمیایی باید به راهکارهایی بیندیشند.
توسعه کشاورزی پایدار اقدامی حیاتی است در جهت حفظ محیط زیست وبقای خاک که با استفاده از منابع طبیعی حاصل می‌گردد.این منابع انواع گوناگونی داردکه مهمترین آنها عبارتند از: منابع آب و منابع خاک، تخریب بافت خاک و ساختان خاک، عدم تعادل موادغذایی، عدم تهویه، کاهش ظرفیت زراعی مزرعه و بلاخره نابودی موجودات خاکزی. پس باید در جهت احیای خاک با استفاده از مواد آلی کمک گرفت و حرکت نوینی در جهت پیشرفت به سوی کشاورزی ارگانیک به وجود آورد که تولید ورمی کمپوست از جمله نهادهای ارگانیک محسوب می‌گردد.
در این میان به علت اینکه زمین‌های کشاورزی در سال چند بار کشت می‌شوند، زمین‌ها از مواد عالی و معدنی خالی می‌شوند و برای جبران این کمبودها مردم به استفاده از کودهای شیمیایی روی می‌آورند که در طی این سال‌ها عواقب بهداشتی و ناسلامتی آن نقل محافل و مجالس شده‌است.
افزایش روزافزون قیمت کودهای شیمیایی و کاهش عملکرد زمین‌های کشاورزی به دلیل از بین بردن حاصلخیزی خاک از جمله مشکلات کشاورزی امروز است اما راهکارهایی نیز برای مقابله با این مشکلات وجوددارد و کشاورزان به گونه‌ای باید به سمت و سوی استفاده از کودهای "گرانوله کمپوست" هدایت شوند.

نورباران بازدید : 245 یکشنبه 04 آبان 1393 زمان : 13:34 نظرات ()

احمدرضا رنجبر، 14 ساله، اول دبیرستان علامه دهخدا
نیروی انسانی از باارزش‌ترین سرمایه‌های هرجامعه‌ای است و آن چیزی که بیش از پیش ارزش این سرمایه را واقعی می‌کند تخصص داشتن نیروی انسانی و تعهد در قبال انجام وظایف محوله به آنهاست. دو مورد ذکرشده موارد اصلی هستند ولی موارد فرعی دیگری از جمله سلامت جسمانی، سلامت فکری و عدم‌آلودگی اندیشه و روان و سلامت اعتقادی افراد برخی از این شاخصه‌های فرعی هستند که البته در هر کار و هر شرایطی صدق نمی‌کنند.
متاسفانه در جامعه‌ی ما به خصوص شهرستان، ما شاهد فقر شدید اقتصادی برخی خانواده‌ها و نیازمندیشان و در مقابل ثروت بیش از حد برخی و اسراف بی حد و مرز آن‌ها هستیم. گاهی حتی در مراجع قضایی و انتظامی شاهد افراد بسیارکم سن و سالی هستیم که به جرم دزدی بازداشت شده و یا افرادی که به خاطر فساد و بی بند و باری اخلاقی در دادگاه‌ها و یا عده‌ای در محضر‌های طلاق مشاهده می‌شوند. در دفاتر روانشناسی هم شاهد افرادی هستیم که افسردگی شدید گرفته‌اند. وقتی این موارد را درسطح کلان و عمومی بررسی می‌کنیم از عوامل گوناگون نشأت گرفته‌اند اما اینکه شاهد هستیم متاسفانه قشر جوان ما بیشتر در معرض این خطرها قرارگرفته‌اند بیشتر به مسئله کمبود و یاعدم وجود کار و یا وجود نداشتن وجدان‌کاری پی می‌بریم.

نورباران بازدید : 299 یکشنبه 04 آبان 1393 زمان : 12:5 نظرات ()

در چهارمین ماه سال 2010 نیروهای آمریکایی به عملیاتی نظامی در منطقه «الثرثار» عراق علیه خانه ابی عمر البغدادی و ابی حمزه المهاجر دست زدند و پس از درگیری های شدید و بمباران این خانه هر دو رهبر دولت اسلامی در عراق کشته شدند و یک هفته بعد این گروه به قتل رهبران خود اعتراف کرد و در حدود 10 روز بعد مجلس شورای دولت اسلامی در عراق تشکیل و «ابی بکر البغدادی» که امروز امیر «دولت اسلامی در عراق و شام» (داعش) است به جانشینی «ابو عمر البغدادی» برگزیده شد؛ اما این امیر چه کسی است؟
ابوبکر البغدادی کیست؟
«ابراهیم بن عواد بن ابراهیم البدری» در سال 1971 در شهر سامراء عراق متولد شد. وی دارای نام و القاب زیادی است ازجمله «علی البدری السامرایی»،  «ابو دعاء»، «دکتر ابراهیم»، «الکرار» و بالاخره «ابوبکر البغدادی» است. وی فارغ التحصیل دانشگاه اسلامی بغداد است و دوره های لیسانس و فوق لیسانس و دکترا را در این دانشگاه گذرانده و به عنوان استاد و معلم و داعیه مذهبی در عراق فعالیت کرده و با فرهنگ اسلامی و علوم و فقه شرعی آشناست و اطلاعات زیادی نیز در علوم تاریخی دارد.
 

نورباران بازدید : 331 یکشنبه 04 آبان 1393 زمان : 10:57 نظرات ()

* اگر امورات روزمره مردم به ما مربوط نباشد، پس چرا مردم ما را به عنوان مسئول خود برگزیده و انتخاب کرده‌اند

 

 

در جامعه‌ی اسلامی که رهبری و ولایت فقیه عنوان زعامت جامعه را دارد ائمه جمعه و نماینده‌های رهبری در شهرستان‌ها نیز به عنوان پدر معنوي مردم با تمام وجود براي آگاهی از مشکلات مردم و رفع آن از جان، مايه
مي‌گذارند و مانند یک خانواده‌ای بزرگ به کل جامعه نگاه می‌کند که مشکل تک تک آنها و تلاش برای رفع آن را مسئولیت اصلی خود می‌دانند.
مردم وقتي دلسوزي و اقدام سنجيده همراه با حکمت امام جمعه را مي بينند، احساس آرامش و اطمينان مي کنند و مطمئن هستند که ملجأ و پناهگاهی عظیم و سترگ برای ناملایمات روزگار و بی مبالاتی بعضی‌ اشخاص دارند و به همین دلیل است که مسیر حل مشکلات جامعه برای پیگیری از دفتر امام جمعه نیز می‌گذرد چرا که این مردم اعتقاد دارند امام جمعه نقش پدري در جامعه دارد.
مردم ممسنی هنوز طنین صدای مطالبه‌گرانه‌ی خود را از زبان امام جمعه دلسوز و مهربان شان در روز کلنگ‌زنی سد پارسیان –که امروز به دغذغه‌ی نیروها و جوانان بیکار تبدیل شده‌است-به یاددارند که به شیوایی، مطالبات مردمی را به گوش مسئولان وقت رسانید. برای آگاهی و تجدید دیدار و استفاده از رهنمودهای امام جمعه‌ی محترم شهرستان ساعاتی را میهمان وی بودیم.با هم می‌خوانیم.
 

نورباران بازدید : 519 شنبه 03 آبان 1393 زمان : 8:14 نظرات ()

نعیمه معصومی-17 ساله-دانش آموز چهارم ریاضی حضرت مریم- عضو سازمان علمی زمان سنجی اختفاهای نجومی، بخش خاورمیانه‌ای
زمانی که تنها یک جنین بودم، دنیایم به شکم مادرم محدود می‌شد؛ به راحتی در آنجا زندگی می‌کردم و کاملاً احساس رضایت داشتم. تا وقتی به سن 9 ماهگی رسیدم و در دنیای بزرگتری به رویم گشوده شد که علاوه بر تاریکی، نور هم داشت، و چیزهای بیشتری را می‌توانستم در آن ببینم.
تا مدت‌ها بعد مرز دنیایم حیاط خانمان بود یا دست کم بزرگترین دنیایی را که متصور می‌شدم محله ای بود که در کوچه‌هایش بازی می‌کردم، زمانی که برای مدرسه رفتن مجبور شدم از دنیای کوچکم پا بیرون بگذارم، مردمان بیشتری را دیدم و با فکر اینکه هر کدام دنیایی به اندازه محله شان دارند به این نتیجه رسیدم که در شهری زندگی می‌کنم با چندین محله، با اولین سفرم، دور شدن از شهری با دنیاهایی به اندازه‌ی محله‌های کوچک،مرز دنیایم منطبق شد بر مرز کشوری که در آن متولد شدم، و طی سال‌ها بعد در کتاب جغرافیا خواندم که کشورهای دیگری هم هستند که هر کدام متعلق به قاره ای می‌باشند و تمام قاره‌ها جزئی از توپی بزرگ به نام زمین هستند.
در کشمکش با خود، برای درک عظمت زمین بود که سرم گیج رفت، لیز خوردم و از سر به زمین افتادم، تازه آن زمان بود که صفحه ای تیره رنگ با نقطه‌های طلایی نظرم را به خودش جلب کرد. صفحه‌ی دورویی بود، زیرا گاهی اوقات او را آبی و بدون نقطه نیز دیده بودم.
 

نورباران بازدید : 277 جمعه 02 آبان 1393 زمان : 23:59 نظرات ()

مهندس عبدالحمید ندری رئیس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ممسنی
در مورد قدمت تاریخی تشکیل تعاونی می‌توان به دوران اولیه زندگی انسان‌ها اشاره‌داشت چرا که با مروز زمان و تبدیل زندگی به غارنشینی و کشاورزی و صنعتی، انسان‌ها به این نتیجه رسیدند که به تنهایی نمی‌توانند در مقابل مسائل و مشکلات مقاومت کنند و یا در سیر مراحل اجتماعی و توسعه و پیشرفت قراربگیرند و این بود که به نظر می‌آید اولین تعاونی‌ها در شکارهای دسته‌جمعی شکل گرفت و بعدها در طول مروز زمان روند شکلی و اجرایی پیداکرد.
در گذر از تاکیدات اجتماعی و دینی می‌توان تعاون را بهترین قالب برای به کارگیری ظرفیت‌های انسانی و سرمایه‌های خرد مردمی دانست به صورتی که این نهاد  می‌تواند عموم مردم و افراد جویای کار و به ویژه فارغ‌التحصیلان و دانش‌آموختگان دانشگاهی را در قالب مجموعه ها و شبکه‌های تعاونی هدایت کند تا با جمع‌آوری سرمایه‌های خرد و ایجاد کسب و کار  و تولیدی های کوچک، گام به گام در روند توسعه و پیشرفت قرارگیرند.
 

نورباران بازدید : 414 جمعه 02 آبان 1393 زمان : 10:0 نظرات ()

عوامل موثر در موفقیت هر انسانی فراوان است: پدر، مادر، جامعه و فرهنگ عمومی و ... اما شاید مهمتر از همه تراوش خواستن‌ها و اراده‌های شخصی هر انسان و توانایی‌ها و پتانسیل‌های نهفته‌ی اوست که می‌تواند سوق دهنده‌اش در رسیدن به مسیر تکامل انسانی و شخصیتی باشد. به یقین اگر فرزندان‌مان به این خودباوری و فهمش واقعی از درون مایه‌های خود آگاه باشند و برسند، می‌توانند به والاترین درجات و ارزش‌های مادی و معنوی جامعه دسترسی پیدا کنند.
در این شماره به معرفی و ارائه‌ی نظرات کوتاه دو تن از جوانان خوش قریحه و باهوش کشورمان می‌پردازیم. دکتر رضا اکبری، ترک‌زبانی از دیار آذربایجان، استاد دانشگاه در رشته‌ی معماری و شهرسازی و دیگری همسر ایشان نفر اول دکترای شهرسازی دانشگاه شهید بهشتی تهران از دختران خوب و فرهیخته‌ی ممسنی، دکتر سمانه خسروانی که در یکی از روزهای پایانی شهریور ماه 93 در دفتر نشریه نورباران مهمان ما بودند.
با هم گوشه‌هایی از صحبت‌های خوب این زوج جوان را می‌شنویم.
با سپاس از سرکار خانم سکینه انصاری
 

نورباران بازدید : 553 پنجشنبه 01 آبان 1393 زمان : 10:36 نظرات ()

عبدالخالق کرمی


اگر چه پیشرفت‌های تکنولوژی درقرن بیستم سبب تحولات دایمی و نیز پیشرفت همه جانبه معیارهای زندگی از جمله بهداشت عمومی گردیده و در بهبود زندگی مردم موثر واقع شده‌است اما در عین حال عوارضی چون ترس از آینده و تشویش و اضطراب نیز با خود به همراه آورده‌است که در بسیاری از مردم، منجر به پیدایش کشمکش‌های روانی شده‌است.  کشمکش‌ها حتی بیش از محرومیت‌ها سبب  در هم ریختن مکانیسم‌های دفاعی افراد  می‌شود و از این رو بیماری‌های روانی ناشی از کشمکش‌ها و اظطراب‌ها بیش از بیماری‌های جسمی بشر را آزار می‌دهند.
جوانان و نوجوانان به علت عدم اطلاع از عواقب وخیم و خطرناک اعتیاد برای تفریح و خوشگذرانی و لذایذ آنی مواد مخدر را مصرف و با تکرار آن معتاد می‌شوند.
 

نورباران بازدید : 399 پنجشنبه 01 آبان 1393 زمان : 10:31 نظرات ()

 

 

رانند‌‌‌ه‌ی تاکسی د‌‌‌ر گذر از هیاهوی زند‌‌‌گی، هر بار و یا د‌‌‌ر هر مسیر،  برگی از زند‌‌‌گی د‌‌‌یگران را می‌خواند‌‌‌ و همراه آنها ورق می‌زند‌‌‌. رانند‌‌‌ه‌ی ما گاهی محرم اسرار د‌‌‌یگران می‌شود‌‌‌ و گاهی قربانی اتفاقاتی که خود‌‌‌ هیچ نقشی د‌‌‌ر آن ند‌‌‌ارد‌‌‌.  ...  او با خاطراتش تنها یک "کورس" مهمان اند‌‌‌یشه هایمان می شود‌‌‌. ... این شماره، راننده تاکسی در کنار مسافرانش گویا هوای بخش ماهور را به سر دارد ...

نورباران بازدید : 327 چهارشنبه 30 مهر 1393 زمان : 23:26 نظرات ()

مهندس محمد نیکنام رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای ممسنی در بین مدیران مراکز آموزشی فنی و حرفه‌ای استان فارس به عنوان مدیر نمونه‌ی استانی معرفی و به جشنواره مدیران برتری کشوری راه یافت.
وی در گفتگویی با خبرنگار نورباران گفت: با یاری خداوند و همت همکاران خوبم در مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای به عنوان مدیر برتر استان فارس انتخاب شدم. رئیس مرکز فنی و حرفه‌ای ممسنی افزود: در این انتخاب، ارزیابی‌ها و بازرسی‌های متفاوتی در آیتم‌های بودجه‌های اخذ شده، کارهای عمرانی صورت گرفته، انجام تعهدات آموزشی، پیشرفت آماری آزمون، قرارداد با شرکت‌ها و ... دخیل بوده‌اند.
مهندس نیکنام گفت: در طول مدیریتم حدود 8 آموزشگاه آزاد در ممسنی تاسیس شده‌است و 5 رشته جدید در مرکز فنی و حرفه‌ای خواهران و دو رشته در مرکز فنی و حرفه‌ای برادران اضافه نموده‌ایم ضمن اینکه مجوز رشته صنایع چوب را اخذ نموده و در حال حاضر مشغول خرید تجهیزات و امکانات آن برای جذب کارآموزان هستیم.
 

نورباران بازدید : 579 چهارشنبه 30 مهر 1393 زمان : 11:23 نظرات ()

حسن حبیبی فهلیانی


بانگ بر من زد خری رنجور و زرد
رنج‌های خود را به آواز و به درد
زار می نالید او در دشت و کوه
جمله خرها ز انسان‌ها ستوه
ما خران زار و ذلیل ز انسان ها
جملگی در پیش آنها بی بها
گفته اند که خر ز عقل عاری بُوَد
هم ز هوش و هم ز فکر خالی بُوَد
این چنین گویند، خران باشند خر
جمله بی فرهنگ و نادانند به دهر
ما بگوییم نکته ای زین ماجرا
ماجرایی که پر از اسرار ما
تو بدان که ما خران بس عاقلیم
هوشیار و راهبر، نی جاهلیم
در ازل دست ازل داده به ما
عقل و هوش و فکر که بُد در خورد ما
باربر فرمانبریم در روز و شب
اعتراضی نیست در این تاب و تب
گاه بی جو و علیق شب را به روز
شِکوه‌ای ناکرده‌ایم زین درد و سوز
 

نورباران بازدید : 268 چهارشنبه 30 مهر 1393 زمان : 10:20 نظرات ()

بهنام احمدی/ رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان فارس

نگاهی گذرا به رسالت رسانه‌ها نشان می‌دهد که هدف در این حوزه افزون بر اطلاع رسانی و گفتمان، رویکرد مطالبه‌گری و پرسشگری منطبق بر منطق است که در واقع رسانه‌ها هویت و جایگاه خود نزد مخاطبان را از این مولفه کسب می‌کنند.
از نگاه مسئولیت شناختی، رسانه‌ها بنا به فراگیری ماموریت خطیرشان باید در کنار پرداختن به خدمات و اقدامات برجسته‌ای که در جامعه صورت گرفته و یا در حال انجام می‌باشد و همچنین با بررسی و تحلیل صحیح مزیت‌ها و نارسایی‌های این اقدامات، مطالبه‌گری را به عنوان عامل هویت بخش که مقامی بس سترگ دارد در اولویت کار خود قرار دهند.
گرچه روحیه‌ی پرسشگری برخی رسانه‌ها و مطبوعات در مقاطعی از تاریخ پر فراز و نشیب 200ساله در کشورمان برای خبرنگاران جسور به عنوان موتورهای محرکه و دروازه‌بانان اصلی خبر دردسر ساز بوده و خبرنگار را تا حد سلب آسایش و محرومیت از نوشتن، اظهار بیان و حتی تا مرز دوختن زبان سرخ مطالبه‌گری‌اش پیش برده ولی در دوره حاضر که به مدد حماسه 24خرداد یکبار دیگر تدبیر و امید توامان بر فضای مطبوعات حاکم شده باید فعالان رسانه‌ای با مطالبه‌گری مسئولانه توام با راهکار، ضمن صیانت و مراقبت از این فضای امید ایجاد شده، نسبت به انتظارات واقع بینانه افکار عمومی از اهالی قلم نیز ادای دین کنند.

نورباران بازدید : 235 سه شنبه 29 مهر 1393 زمان : 17:14 نظرات ()

سعید رشیدی


امیدوارم طرح‌های نیازمند اعتبارات –چه استانی و چه ملی- و مصوب شده

و دستور گرفته، به زودی اجرایی شوند


ابتدا زیردو را معرفی می کنم. زیر شامل 6 روستا است که این روستا است که جایگاه علمی، فرهنگی، مذهبی و سیاسی خوبی را در سطح کشور، استان و شهرستان دارند.
زیردو در شهرستان رستم دهلیط چپ بخش مرکزی محسوب می‌شود اما با مشکلات فراوان ...
این منطقه دارای آثار تاریخی و مناطق گردشگری فراوانی است که نیازمند رسیدگی و اجرای طرح‌های توریستی و گردشگری است از جمله نقش رستم در منطقه منگودرز، تپه میرزا میرزا محمد که به قول آقای حبیبی قدمتش به پیش از میلاد می‌رسد و منطقه تفریحی نارنجون که سال‌هاست در حسرت جاده مانده و در صورت توجه می‌تواند به یکی از مناطق بکر تفریحی و گردشگری شهرستان رستم تبدیل شود تا گوشه‌ای از بار اشتغال‌زایی جوانان این خطه را به دوش بکشد.
الحمدللـه بنده‌ی حقیر به پشتوانه‌ی مردم، معتمدین و بزرگان این دیار،-که دست همه‌ی انها را می‌بوسم و به گرمی فشار می‌دهم- پیگیری‌هایی برای رفع مشکلات این منطقه انجام داده‌ام که امیدوارم نتیجه‌ای اجرایی و مثبت داشته‌باشد.
زیر دو سه مشکل اسای دارد که تعداد زیادی از مردم به خاطر این موضوعات به شهر مهاجرت نموده‌اند و خالی از سکنه بودن یکی از روستاهای این منطقه مؤید این صحبت است. این مشکلات عبارتند از: مشکلات آب شرب، نداشتن گاز، از بین رفتن جاده و راه و نیاز به تعمیر و بازسازی آن.
 

نورباران بازدید : 475 سه شنبه 29 مهر 1393 زمان : 12:11 نظرات ()

سیده غزل رستمی

این روزها همه‌ی ما شاعر شده‌ایم و دیگر قلم‌های آبی رنگ مان چیزی جز تکراری بودن نمی‌نگارند. هر کسی درد ناگفته‌اش را در شعرش می‌گنجاند، بسا تا اندکی درمان و یا شاید گوشی برای شنیدن آنها پیداشود.
دردها فراوان شده‌اند و درمان‌ها اندک، انسانیت‌ها کمتر شده‌است و دردها نفوذ ناپذیرتر. آری این است دنیای رویایی و پر محتوای ما انسان‌ها ...!
دنیایی که گاه در اوج سختی‌ها و ناتوانی‌ها به دستان پر از خواهش و التماس تو دست رد می‌زند تا معنای واقعی سقوط را به قلب پر از تلاطم‌ات بچشاند!
دنیایی که گاه تو را وادار به شکست می‌نماید تا شاید اندکی از آن درس بگیری، دنیایی که گاه تنها همدم و شنونده‌ی صدای گرفته‌ی و سرشار از بغض تو می‌شود!
دنیایی که کتابی است قطور و هر سطری از آن درسی است شیرین و آموختنی، دنیایی که نشیب‌هایش همیشه یک سر و گردن از فرازهایش بلندتر است!
دنیایی که در آن توانستن خواستن است نه خواستن توانستن! دنیایی که در لالایی‌های پر از عشق و مهربانی‌اش، لولوها نقش اصلی را بازی می‌کنند!
دنیایی که لبخندهایش اجباری است و گریستن‌هایش هیچ اختیاری نیست، دنیایی که ... آری این است دنیای رویایی و پر محتوای ما انسان‌ها ...!
 

نورباران بازدید : 443 سه شنبه 29 مهر 1393 زمان : 10:8 نظرات ()

خط انتقال فیبر نوری در روستای پرین متوقف شد.
به گزارش خبرنگار نورباران، یک دستگاه بیل مکانیکی که در خط انتقال فیبر نوری در روستای پرین در پشتکوه رستم مشغول بوده در طول مسیر خود گودالی به عمق 4 تا 5 متر حفر می‌نماید که با تذکر یکی از اعضای شورای اسلامی روستا این گودال را پر می‌کند. 

نورباران بازدید : 1896 سه شنبه 29 مهر 1393 زمان : 7:55 نظرات ()

از شمار تن یک نفر کم
وز شمار خرد هزاران بیش
"چند باید بگذرد تا به حقیقت انسان پی ببریم، الهی، عاجز و سرگردانم، نه انچه دارم، دانم و نه آنچه دانم، دارم، الهی مکش این چراغ افروخته را و مسوز این دل سوخته را ..."
دکتر هاشم محمدی در سال 1337 در خانواده‌ای فقیر و محروم و کارگر در روستای "رازیانه‌کاری" ممسنی زاده‌شد و تا مرحله سیکل در مدارس زادگاه خود و شهر نورآباد ادامه تحصیل داد. البته در این میان به علت فقر مالی و تامین مخارج زندگی و کمک خرجی به خانواده، مقاطعی را مجبور به ترک تحصیل و کسب و کار و کارگری و کشاورزی شد.
بعد از مدتی ایشان در دانشسرای عشایری پذیرفته می‌شود و پس از طی دوره‌های آموزشی در کسوت معلمی عازم شهرستان لامرد می‌شود و حدود سه سال در این شهرستان به امر تعلیم و تربیت دانش‌آموزان لامردی مشغول می‌شود و سپس به شهرستان منتقل گشته و در مدرسه روستای رازیانه کاری مشغول می‌شود.
علاقه به ادامه تحصیل باعث گردید تا هاشم محمدی مقاطع دهم و یازدهم را به صورت جهشی و در یک سال طی نماید و پس از ادامه سایر مقاطع در رشته فرهنگ و ادب فارغ‌التحصیل می‌شود و سپس در دانشگاه دولتی تا مرز دکترا به ادامه تحصیل ادامه‌می‌دهد.
 

نورباران بازدید : 595 دوشنبه 28 مهر 1393 زمان : 11:52 نظرات ()

سلام. نورباران همزمان با اجرایی شدن تغییر و تحولات در شهرستان آن هم در دانشگاه پیام نور، چاپ شد هر چند که خبر اولیه ی آن در شماره ی قبلی نورباران درج شده بود. این شماره نورباران را با هم می خوانیم:
صفحه 2:
مـقـام مـعظـم رهـبـری: داعش براى مقابله‌ى با جمهورى اسلامى و حرکت بیدارى اسلامى
حجت الاسلام خرسندی امام جمعه شهرستان رستم در جشن استقبال از دانشجویان جدید الورود دانشگاه پیام نور شهرستان رستم:دانشجویان نباید خود را به وسیله‌ای برای پیروزی جناح‌های سیاسی تبدیل کنند
برگزاری دومین عصر شعر گریه های اروند
سیدمحمدرضا رستمی/ مهر  ماه 93: نامه‌ای نوشتم تا تو را در سختی‌های زندگی رهنمون باشد

 


 

نورباران بازدید : 359 یکشنبه 27 مهر 1393 زمان : 13:2 نظرات ()

تاکنون در طرح جمع آوری دواطلبانه ماهواره و دریافت رايگان دستگاه دیجیتال در شهرستان ممسنی بیش از 50 ماهواره جمع آوری شده است. احد صادقی دبیر قرارگاه امر به معروف و نهی از منکر شهرستان ممسنی در گفتگویی بیان داشت: ماهواره يكي از تهديدات و طراحي هاي جنگ نرم دشمنان است كه با هدف تخريب بنيه هاي مذهبي و اعتقادي ما در حال شبكه سازي و برنامه سازي هستند.
افزايش چند برابري شبكه هاي ماهواره اي در چند سال گذشته به بيش از 50برابر، نشان از هدف گذاري و برنامه ريزي هاي كلان و هدفمند دشمنان براي جوانان و نوجوانان ماست.
بر اساس این گزارس، اجراي طرح جمع آوري دستگاه هاي ماهواره و دريافت دستگاه ديجيتال بصورت داوطلبانه توسط سپاه ممسنی از اوایل شهریور ماه اجرا شده است و تاکنون بیش از 50 دستگاه به قرارگاه امر به معروف واقع در سپاه ناحیه ممسنی تحویل داده شده است و در مقابل قرارگاه نیز یک دستگاه  دیجیتال به افراد اهداء کرده است.
 

نورباران بازدید : 275 سه شنبه 22 مهر 1393 زمان : 4:14 نظرات ()

شهریه ثابت دانشگاه پیام نور هم همانند شهریه دانشگاه آزاد برای ورودی‌های سال‌های گذشته افزایش یافته‌است این در حالیست که بر اساس گفته‌های رئیس دانشگاه پیام نور، شهریه ثابت نباید برای ورودی‌های قبلی افزایش یابد.
بعد از دانشگاه آزاد اسلامی که شهریه های ثابت و متغیر را با فرمول میانگین ۱۵ درصدی برای تمام ورودیها افزایش داد، دانشگاه پیام نور هم شهریه ثابت خود را برای ورودیهای گذشته افزایش داده است.
بر اساس گزارش خبرگزاری مهر در یکی از دانشگاه‌های کشور، شهریه ثابت دانشجوی کارشناسی در ترم جدید تحصیلی ۱۱۰ هزار و ۴۰۰ تومان شده، در حالی که منهای ترم تابستان که مبلغ ۴۸ هزار تومان پرداخت شده، شهریه ثابت بی‌تغییر مانده و حتی در ترم‌های گذشته هم کمتر بوده است و شهریه ثابت در ترم جدید تحصیلی ۶۲۱ هزار تومان شده در حالی که ترم‌های گذشته ثابت مانده و حتی نسبت به نیمسال دوم کاهش یافته است.
در همین باره ابوالفضل فراهانی - رئیس دانشگاه پیام نور در گفتگو با خبرنگار مهر درباره میزان افزایش شهریه برای ورودیهای جدید این دانشگاه، تاکید کرد: شهریه برای دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد که امسال به پیام نور وارد می شود افزایش یافته و برای ورودی‌های گذشته بی تغییر باقی مانده است.
وی ادامه داد: هرگونه افزایش شهریه بر اساس مصوبه هیأت امنای دانشگاه پیام نور اعمال شده و افزایش امسال شهریه های دانشگاه پیام نور برای ورودیهای جدید طبق مصوبه، ۱۵ درصد افزایش یافته است.
به گزارش مهر، طبق مصوبه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاههای شهریه پرداز امسال می توانستند شهریه خود را برای ورودیهای جدید افزایش دهند، هرچند میزان شهریه دانشگاه آزاد و پیام نور کاملاً متفاوت است اما باز هم دانشجویان پیام نور با شهریه‌هایی مواجه شده‌اند که افزایش یافته‌است.

 

نورباران بازدید : 267 سه شنبه 22 مهر 1393 زمان : 3:15 نظرات ()

سید محمد احمدی استاندار فارس، در بازدید سرزده از روستاهای "قلعه سفید و ده گردو" شهرستان ممسنی گفت: خدمت بی منت به مردم تمام نقاط کشور بخصوص مناطق محروم و کمتر برخوردار، از اولویت های دولت تدبیر و امید است.
به گزارش ایرنا، سید محمد احمدی، در این  دیدار افزود: بهره‌مندی از بیت‌المال حق تمام مردم است و مردم مناطق محروم نیز حق دارند از امکانات موجود به همان میزان که مناطق برخوردار استفاده می‌کنند، بهره‌مند شوند. وی، یکی از نیازها و خواسته‌های مناطق محروم را برخورداری از راه مناسب برشمرد و ادامه داد: راه اساس همه کارها و زیربنای توسعه است و می‌کوشیم با تامین اعتبار مورد نیاز در این زمینه اقدامات قابل توجهی در استان انجام شود.

 

نورباران بازدید : 345 سه شنبه 22 مهر 1393 زمان : 3:11 نظرات ()

عبدالحسین لطفی دادستان ممسنی گفت: شهدا جانفشانی کردند تا شرف و عزت این انقلاب پایدار باشد و رهبر خود را تنها نگذارند و در تشکیل حکومت اسلامی تاثیر گذار باشند.
دادستان ممسنی در یادواره شهدای روستای کلگاه بیان داشت: با انقلاب اسلامی ارزش ها دگرگون شد قبل از انقلاب، مسئولین طاغوتی به دنبال کشف حجاب بودند و بی عدالتی، ظلم و ستم و وابستگی به بیگانگان ، از دست دادن ثروت ها، کشور را تهدید می کرد اما انقلاب اسلامی اینها را دگرگون کرد و ارزش های اسلامی و مردم داری را رواج داد.
امروز دغدغه مسئولین این است که نکند فاصله بین نسل اول انقلاب با نسل های آینده ایجاد شود یکی از راه های کم کردن فاصله ها برگزاری برنامه های فرهنگی مدون از جمله یادواره هاست یاد شهدا باعث می شود که انسان خود را بشناسد و بین رابطه ی خود و خدای خود تجدید نظر کند و این رابطه را نزدیک تر کند.
یادواره شهدا فرصتی است که راه شهدا و آرمان های شهدا را با اعمال خود تطبیق بدهیم و به دنبال اصلاح اعمال و رفتار خود باشیم. شهدا جانفشانی کردند تا شرف و عزت این انقلاب پایدار باشد و رهبر خود را تنها نگذارند و در تشکیل حکومت اسلامی تاثیر گذار باشند.
حال باید از خود پرسید که آیا در این راه گام برداشته ایم؟ شاید در این راه قدم هایی برداشته شده باشد اما نباید این حرکت کند باشد و باید به آن سرعت بخشید و برای اینکار نیاز به خودسازی و حفظ راه و آرمان شهدا است.
 

نورباران بازدید : 377 سه شنبه 22 مهر 1393 زمان : 1:39 نظرات ()

این چند روزه - روزهای آخر بستری در بیمارستان - تفریحى داشتم و آن تفریح عبارت از این بود که گوش می‌کردم به حرف هاى آمریکایى‌ها در زمینه‌ى داعش و مبارزه‌ى با داعش و حرفهایى که می‌زنند؛ حرف هاى پوچ و توخالى و جهت‌دار. از جمله‌ى آن چیزهایى که براى من واقعاً مایه‌ى تفریح بود، این بود که دیدم، هم وزیر خارجه‌ى آمریکا، هم آن دختر - سخنگویشان که مى‌آید وامى‌ایستد آنجا حرف می‌زند -صریحاً گفتند که ما از ایران براى ائتلاف علیه داعش دعوت نمی‌کنیم! اوّلاً چه افتخارى بالاتر از این براى ما که آمریکا در یک کار دسته‌جمعى، در یک کار خلافِ غلطى که دارند انجام می‌دهند، از ما مأیوس باشد و نخواهد که ما باشیم؛ این براى ما مایه‌ى افتخار است، مایه‌ى تأسّف نیست. ثانیاً دیدم همه‌شان دروغ می‌گویند؛ براى اینکه همان روزهاى اوّلى که مسئله‌ى داعش در عراق پیش آمد، آمریکایى‌ها به‌وسیله‌ى سفیرشان، از سفیر ما در عراق، درخواست کردند که بیایید بنشینیم درباره داعش با هم هماهنگى کنیم. سفیر ما این را منعکس کرد؛ بعضى از مسئولین ما هم حرفى نداشتند، من مخالفت کردم؛ گفتم در این قضیّه، ما بخصوص با آمریکا همراهى نمی‌کنیم؛ چون اینها خودشان دستشان آلوده است؛ در این قضیّه ما چطور بیاییم با کسانى که دستشان آلوده است و نیّتشان آلوده است همکارى کنیم؟ بعد از آن هم همین آقاى وزیرخارجه‌اىکه این حرف را آمد جلوى چشم همه‌ى دنیا پشت دوربین گفت که «ما از ایران همکارى نمی‌خواهیم»، همین ایشان، شخصاً از آقاى دکتر ظریف درخواست کرده بود که بیایید ما در این قضیّه همکارى کنیم؛ دکتر ظریف رد کرد. معاون او هم - که او هم یک زنى است که مى‌بینید، مى‌شناسید -از آقاى عراقچى در مذاکراتش درخواست کرده بود که بیایید ما همکارى کنیم؛ اینها رد کردند. بعد از آنکه آنها رد کردند و ما صریحاً گفتیم با شما در این قضیّه همکارى نمی‌کنیم، حالا می‌گویند ما ایران را نمی‌خواهیم وارد کنیم!

نورباران بازدید : 293 سه شنبه 22 مهر 1393 زمان : 0:32 نظرات ()

 

 

با خبر شدیم که دکتر کوروش عزیزی معاون فرهنگی-دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز بازدیدی از بیمارستان و مجتمع آموزش عالی ممسنی دارند. مسائل مربوط به طرح تحول سلامت در ممسنی و روند اجرایی مجتمع آموزش سلامت ممسنی شاید یکی از دلایل مصاحبه با دکتر کوروش عزیزی بود اما معرفی وی به عنوان یکی از فرزندان و افتخارات شهرستان ممسنی مهمترین دلیل ما برای انجام این مصاحبه بود. با هم می‌خوانیم.

نورباران بازدید : 607 شنبه 19 مهر 1393 زمان : 23:24 نظرات ()

دکتر هاشم محمدی استاد و مدیر گروه رشته زبان و ادبیات فارسی دانشگاه آزاد اسلامی گچساران دار فانی را وداع گفت.
به گزارش خبرنگار ایرنا، این استاد برجسته بیش از 20 سال است که در مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد خدمات ماندگاری در سنگر علم و دانش این مرکز علمی انجام دادند.
تلاش های این استاد فقید برای مستقر شدن مقطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی هیچ گاه از اذهان دانشجویان این رشته پاک نخواهد شد.
دکتر هاشم محمدی در سال 1337 در روستای رازیانه کاری از توابع شهرستان نورآباد ممسنی دیده به جهان گشود و دانش آموخته مقطع دکترای دانشگاه شیراز در رشته زبان و ادبیات فارسی در سال 1380 است.
از این استاد برجسته 162 مقاله و کتاب در موضوعات مختلف ادبی به یادگار مانده است. فرهنگ نام‌ها در داستانهای غنائی منظوم از فخرالدین اسعد گرگانی تا جامی و داستان رستم و کک کوهزاد از آثار اوست.

نورباران بازدید : 401 شنبه 19 مهر 1393 زمان : 22:12 نظرات ()

سید ابوالحسن موسوی قائم مقام باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری نورآبادممسنی در گفتگو با خبرنگار نورباران گفت: قصد ایجاد تغییر در کادر فنی تیم فوتبال بزرگسالان را نداشتیم ولی مسائلی رخ داد که ما را وادار به تغییر کادر فنی کرد،سرانجام به پیشنهاد شورای محترم شهر، کادر فنی تیم فوتبال تغییر کرد که متاسفانه با موضوع‌گیری‌های کادرفنی و بازیکنان مواجه شدیم و بازیکنانی که تا سال 1394 با ما قرارداد داشتند حاضر به حضور در تیم شهرداری نشدند و یک سری جبهه‌گیری‌های علیه تیم انجام شد.
وی ادامه داد: هیچکس به باشگاه شهرداری کمک نمی‌کند حتی از اعتبارات نفت و گاز شهرستان نیز چیزی به ورزش اختصاص داده‌نشد. در سال‌های قبل از حمایت فرماندار سابق و نماینده سابق شهرستان در مجلس برخوردار بودیم ولی امسال علی‌رغم علاقه فرماندار محترم برای حمایت از ورزش ولی ناظر معین شهرستان اجازه ندادند که بودجه ای به ورزش اختصاص داده شود.
ایشان افزود: باتوجه به اینکه هیچ‌گونه حمایت و کمکی از تیم شهرداری در شهرستان نمی‌شد و با توجه به عدم نتیجه‌گیری در چندسال اخیر تصمیم به کناره‌گیری تیم از لیگ گرفته بودیم و مقرر شده بود هزینه حضور در مسابقات امسال صرف کارهای زیربنایی همچون احداث و تکمیل زمین چمن تمرین اختصاصی، احداث مدرسه فوتبال، سالن سرپوشیده ورزشی و .. شود تا در سال آتی با امکانات مناسب و قدرت بیشتر در لیگ  شرکت کنیم.
رئیس شورای اسلامی نورآباد، نیز ضمن اعلام حمایت مهندس حاجتی شهردار نورآباد و مدیرعامل باشگاه از باشگاه فرهنگی ورزشی، تاکید کردند: فرماندار محترم قول دادند که همکاری لازم را انجام دهند و ما با اتکا به  قول جناب آقای مهندس پیکری در مسابقات فوتبال لیگ برتر استان فارس شرکت می‌کنیم.
 

نورباران بازدید : 244 شنبه 19 مهر 1393 زمان : 22:10 نظرات ()

به گزارش خبرنگار نورباران به نقل از روابط عمومي كميته امداد امام خميني(ره) شهرستان ممسني، احمدی مدیر کل مناطق محروم کمیته امداد مرکز در جلسه‌ای  که به منظور بازدید از مناطق محروم شهرستان ممسنی با مدیر کمیته امداد شهرستان ممسنی داشت، گفت: برای اشتغال پایدار و خدمت به محرومان منطقه باید تلاش وجدیت بیشتری داشته باشیم و روند خوب اشتغال زایی که توسط کمیته امداد در حال اجراست باید ادامه پیدا کند.
احمدی در دیدار با مدیر کمیته امداد ممسنی اظهار داشت: اگر بتوانیم بیکاری را مهار کنیم، فقر ناشی از آن را نیز  کنترل کرده و ریشه بسیاری از ناهنجاری‌ها ی اجتماعی و امنیتی را از بین می بریم. ایشان  در معیت شکری معاون حمایت استان فارس و زارعی مدیر کمیته امداد شهرستان ممسنی از مناطق محروم وتنگ‌للـه بازدید نمود و افزود: شهرستان ممسنی با  توجه به محرومیت‌هایی که دارد باید در اولویت اقدامات کمیته امداد قرار گیرد.
 

نورباران بازدید : 247 شنبه 19 مهر 1393 زمان : 21:11 نظرات ()

در مراسمی با حضور مشاور رئیس سازمان بهزیستی کشور تودیع و معارفه مدیر کل بهزیستی استان فارس برگزار و "سید مرتضی موسوی" از فرزندان ممسنی مدیر کل بهزیستی استان فارس شد. مدیرکل جدید بهزیستی فارس در مراسم تودیع و معارفه مدیران کل قدیم و جدید بهزیستی فارس گفت: باید فرهنگ سنتی نگاه ناتوان بودن به معلولان از جامعه ما حذف و زمینه توانمندسازی و ورود آنها به جامعه فراهم شود. موسوی افزود: باید توانمندی هر فرد را شناخته و زمینه ورود وی به جامعه را برایش فراهم کنیم.موسوی ابراز داشت: بهزیستی به تنهایی نمی تواند پاسخگوی مشکلات اجتماعی باشد و به کمک دیگر دستگاه ها نیازمند است و هر دستگاهی که در حوزه خود خوب کار نکند، بهزیستی نیز باید پاسخگو باشد. مدیرکل بهزیستی فارس گفت: اخلاق من در مدیریت فراهم آوردن یک فضای باز برای ایجاد فضای با نشاط و پویاست تا سازمان مددکاری، با نشاط، با ابتکار و علمی و تخصصی داشته باشیم.
دکتر موسوی متولد 1346 از نورآّباد ممسنی، دارای سوابقی چون 8 سال مدیرکلی بهزیستی استان کهگیلویه و بویراحمد و استان خوزستان و مدیرکل نمونه کشوری در سال 1379 است.

نورباران بازدید : 1015 شنبه 19 مهر 1393 زمان : 20:7 نظرات ()

تعداد صفحات : 28

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
همه ی کسانی که دستی در کار چاپ و انتشار دارند می دانند که بیرون آوردن یک نشریه چه مشقاتی دارد اما قدمی برداشته شده و باید سعی در ادامه ی آن به بهترین صورت ممکن را داشت و در این راه نیاز به مساعدت و همکاری همه ی اهل فن صاحبان اندیشه و قلم داریم و امیدواریم که بتوانیم مکانی برای بیان نظرات و اندیشه دوستانمان که همه ی هم شهرستانی هایمان در شهرستانهای ممسنی و رستم است باشیم و آنها نیز ما را از ارائه ی هرگونه مطلب ، نوشته ، پیشنهاد و انتقاد محروم ننمایند و نشریه ی نورباران را مکانی برای بیان آنها بدانند و ما هم سعی و تلاش خواهیم کرد که این نشریه این فرصت را به همه ی افراد با هر دیدگاه و نظری بدهد هر چند با آن مخالف باشیم . آدرس دفتر نشریه : نورآباد ممسنی – میدان معلم،خ کشاورز ، منازل سازمانی ، سمت چپ درب چهارم noorbaran99@yahoo.com noorbaran90@gmail.com پیامگیر: 30005825000019
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • لینک دوستان
 • وبلاگ روستای دهنو مرکزی
 • اخبار ستاد نمازجمعه ممسنی
 • مالکی- خبری-تحلیلی و اجتماعی
 • آپدیت آنلاین نود 32
 • خبر نورآباد
 • اداره راه وشهر سازی ممسنی
 • پایگاه خبری سرزمین سبز
 • شهر خبر
 • امید آل امیر
 • سایت خبری اداره ارشاد رستم
 • پایگاه اطلاع رسانی صالحین ممسنی
 • جامعه ایران
 • رجا نیوز
 • بانک وبلاگی ممسنی و رستم
 • سایت تخصصی شعر لری
 • بسیج دانش آموزی ممسنی
 • احمدرضا رنجبر
 • هیئت کاراته شهرستان ممسنی
 • تاریخ اصفهان
 • اخبار شهرستان های ممسنی و رستم
 • دهتینـــــــــــــــی
 • محسن زارعی
 • وبلاگ جوانان ممسنی و رستم
 • رستم وطن
 • مطبوعات فارس
 • دنیای تفریح و سرگرمی
 • وب سایت شهرستان رستم
 • امیرحشمت اله رحیمی بویراحمدی
 • سایت موزیک-گالری عکس
 • ممسنی وب
 • مهرزاد احمدی
 • پایگاه خبری شهرستان های ممسنی و رستم
 • امرالله یوسفی
 • مراسخون
 • خبرگزاری ندای رستم
 • پل فهلیان
 • ممسنی و رستم
 • عبدالرضا مرادی
 • مشایخ
 • فهلیان
 • پارینه برد
 • فردین علمداری
 • ناول دانلود
 • دیار ممسنی
 • چهره های موفق شهرستان ممسنی
 • پرسش و پاسخ در رستم
 • سایرت لری
 • امیر ایوب
 • سرزمین ادب و فرهنگ
 • بردنگان
 • لیدوما
 • فــــــرهـــنـــگ...تــــاریــــخ...ایران،فارس،ممسنی
 • ادیب عربی
 • به تکرار تمام با تو بودن ها
 • شکوفه های خاموشی
 • سایت ممسنی
 • به یاد اسماعیل عزیز
 • ممسنی .مورکی جاوید.بهلو.دیار خوبان
 • رستم شهر
 • دکتر مرتضی اشرافی
 • ماهور نیوز
 • محمدکریم حیدری-تهران
 • شولستان
 • ماهنامه لیدوما
 • درخید رستم
 • اخبار ممسنی
 • داریوش بادپا
 • ماهور زادگاه من
 • روستای بابامنیر
 • دیار دشمن زیاری
 • دشمن زیاری
 • سردشت
 • سایت خفرک
 • سرزمین لر
 • وبلاگ تخصصی مهندسی برق
 • غزل های علی قیصری
 • ممسنی جوان
 • احمد خاکیان
 • خبرگزاری شهرستان رستم
 • سامانه پیامک پارس لیدوما
 • روستاهای ایران-دانش بومی
 • دهیاری روستای حسین آباد
 • هیئت اباالفضل العباس ع شهرستان نورآباد ممسنی
 • آخرین مطالب ارسال شده
 • آرشیو
 • جمعه 01 خرداد 1394
 • سه شنبه 25 فروردين 1394
 • دوشنبه 24 فروردين 1394
 • شنبه 22 فروردين 1394
 • جمعه 21 فروردين 1394
 • پنجشنبه 20 فروردين 1394
 • چهارشنبه 19 فروردين 1394
 • سه شنبه 18 فروردين 1394
 • دوشنبه 17 فروردين 1394
 • يکشنبه 16 فروردين 1394
 • شنبه 15 فروردين 1394
 • جمعه 14 فروردين 1394
 • پنجشنبه 13 فروردين 1394
 • چهارشنبه 12 فروردين 1394
 • شنبه 23 اسفند 1393
 • دوشنبه 11 اسفند 1393
 • چهارشنبه 06 اسفند 1393
 • سه شنبه 05 اسفند 1393
 • دوشنبه 04 اسفند 1393
 • يکشنبه 03 اسفند 1393
 • شنبه 02 اسفند 1393
 • جمعه 01 اسفند 1393
 • پنجشنبه 30 بهمن 1393
 • چهارشنبه 29 بهمن 1393
 • يکشنبه 12 بهمن 1393
 • شنبه 11 بهمن 1393
 • پنجشنبه 09 بهمن 1393
 • چهارشنبه 08 بهمن 1393
 • سه شنبه 07 بهمن 1393
 • دوشنبه 06 بهمن 1393
 • يکشنبه 05 بهمن 1393
 • شنبه 04 بهمن 1393
 • جمعه 03 بهمن 1393
 • پنجشنبه 02 بهمن 1393
 • چهارشنبه 01 بهمن 1393
 • دوشنبه 29 دی 1393
 • شنبه 27 دی 1393
 • جمعه 26 دی 1393
 • پنجشنبه 25 دی 1393
 • چهارشنبه 24 دی 1393
 • سه شنبه 23 دی 1393
 • دوشنبه 22 دی 1393
 • يکشنبه 21 دی 1393
 • شنبه 20 دی 1393
 • جمعه 19 دی 1393
 • پنجشنبه 18 دی 1393
 • چهارشنبه 17 دی 1393
 • دوشنبه 15 دی 1393
 • يکشنبه 14 دی 1393
 • شنبه 13 دی 1393
 • جمعه 12 دی 1393
 • چهارشنبه 10 دی 1393
 • دوشنبه 08 دی 1393
 • يکشنبه 07 دی 1393
 • شنبه 06 دی 1393
 • دوشنبه 01 دی 1393
 • دوشنبه 17 آذر 1393
 • پنجشنبه 13 آذر 1393
 • چهارشنبه 12 آذر 1393
 • سه شنبه 11 آذر 1393
 • دوشنبه 10 آذر 1393
 • يکشنبه 09 آذر 1393
 • شنبه 08 آذر 1393
 • جمعه 07 آذر 1393
 • پنجشنبه 06 آذر 1393
 • سه شنبه 20 آبان 1393
 • دوشنبه 19 آبان 1393
 • يکشنبه 18 آبان 1393
 • شنبه 17 آبان 1393
 • دوشنبه 05 آبان 1393
 • يکشنبه 04 آبان 1393
 • شنبه 03 آبان 1393
 • جمعه 02 آبان 1393
 • پنجشنبه 01 آبان 1393
 • چهارشنبه 30 مهر 1393
 • سه شنبه 29 مهر 1393
 • دوشنبه 28 مهر 1393
 • يکشنبه 27 مهر 1393
 • سه شنبه 22 مهر 1393
 • شنبه 19 مهر 1393
 • جمعه 18 مهر 1393
 • پنجشنبه 17 مهر 1393
 • چهارشنبه 16 مهر 1393
 • سه شنبه 15 مهر 1393
 • دوشنبه 14 مهر 1393
 • يکشنبه 13 مهر 1393
 • شنبه 12 مهر 1393
 • پنجشنبه 10 مهر 1393
 • دوشنبه 17 شهريور 1393
 • جمعه 14 شهريور 1393
 • پنجشنبه 13 شهريور 1393
 • چهارشنبه 12 شهريور 1393
 • سه شنبه 11 شهريور 1393
 • دوشنبه 10 شهريور 1393
 • يکشنبه 09 شهريور 1393
 • شنبه 08 شهريور 1393
 • چهارشنبه 05 شهريور 1393
 • سه شنبه 04 شهريور 1393
 • دوشنبه 03 شهريور 1393
 • يکشنبه 02 شهريور 1393
 • شنبه 01 شهريور 1393
 • پنجشنبه 23 مرداد 1393
 • پنجشنبه 16 مرداد 1393
 • سه شنبه 14 مرداد 1393
 • دوشنبه 13 مرداد 1393
 • يکشنبه 12 مرداد 1393
 • جمعه 10 مرداد 1393
 • پنجشنبه 09 مرداد 1393
 • چهارشنبه 08 مرداد 1393
 • سه شنبه 07 مرداد 1393
 • دوشنبه 06 مرداد 1393
 • چهارشنبه 25 تير 1393
 • شنبه 21 تير 1393
 • جمعه 20 تير 1393
 • پنجشنبه 19 تير 1393
 • چهارشنبه 18 تير 1393
 • سه شنبه 17 تير 1393
 • يکشنبه 15 تير 1393
 • پنجشنبه 12 تير 1393
 • سه شنبه 10 تير 1393
 • دوشنبه 09 تير 1393
 • چهارشنبه 04 تير 1393
 • سه شنبه 03 تير 1393
 • دوشنبه 02 تير 1393
 • يکشنبه 01 تير 1393
 • شنبه 31 خرداد 1393
 • جمعه 30 خرداد 1393
 • پنجشنبه 29 خرداد 1393
 • يکشنبه 25 خرداد 1393
 • شنبه 24 خرداد 1393
 • پنجشنبه 22 خرداد 1393
 • چهارشنبه 21 خرداد 1393
 • يکشنبه 11 خرداد 1393
 • شنبه 10 خرداد 1393
 • جمعه 09 خرداد 1393
 • پنجشنبه 08 خرداد 1393
 • چهارشنبه 07 خرداد 1393
 • دوشنبه 05 خرداد 1393
 • شنبه 03 خرداد 1393
 • جمعه 02 خرداد 1393
 • پنجشنبه 01 خرداد 1393
 • سه شنبه 23 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 22 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 21 ارديبهشت 1393
 • شنبه 20 ارديبهشت 1393
 • جمعه 19 ارديبهشت 1393
 • پنجشنبه 18 ارديبهشت 1393
 • چهارشنبه 17 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 16 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 15 ارديبهشت 1393
 • چهارشنبه 10 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 09 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 08 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 07 ارديبهشت 1393
 • شنبه 06 ارديبهشت 1393
 • جمعه 05 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 02 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 24 فروردين 1393
 • شنبه 23 فروردين 1393
 • جمعه 22 فروردين 1393
 • پنجشنبه 21 فروردين 1393
 • چهارشنبه 20 فروردين 1393
 • دوشنبه 18 فروردين 1393
 • يکشنبه 17 فروردين 1393
 • شنبه 16 فروردين 1393
 • چهارشنبه 06 فروردين 1393
 • دوشنبه 04 فروردين 1393
 • چهارشنبه 21 اسفند 1392
 • سه شنبه 20 اسفند 1392
 • دوشنبه 19 اسفند 1392
 • سه شنبه 13 اسفند 1392
 • دوشنبه 12 اسفند 1392
 • يکشنبه 04 اسفند 1392
 • شنبه 03 اسفند 1392
 • جمعه 02 اسفند 1392
 • پنجشنبه 01 اسفند 1392
 • چهارشنبه 30 بهمن 1392
 • دوشنبه 28 بهمن 1392
 • يکشنبه 27 بهمن 1392
 • شنبه 26 بهمن 1392
 • دوشنبه 21 بهمن 1392
 • سه شنبه 15 بهمن 1392
 • دوشنبه 14 بهمن 1392
 • يکشنبه 13 بهمن 1392
 • شنبه 12 بهمن 1392
 • جمعه 11 بهمن 1392
 • پنجشنبه 10 بهمن 1392
 • چهارشنبه 09 بهمن 1392
 • سه شنبه 08 بهمن 1392
 • يکشنبه 06 بهمن 1392
 • جمعه 04 بهمن 1392
 • سه شنبه 01 بهمن 1392
 • دوشنبه 30 دی 1392
 • يکشنبه 29 دی 1392
 • شنبه 28 دی 1392
 • جمعه 27 دی 1392
 • پنجشنبه 26 دی 1392
 • چهارشنبه 25 دی 1392
 • سه شنبه 24 دی 1392
 • دوشنبه 23 دی 1392
 • يکشنبه 22 دی 1392
 • شنبه 21 دی 1392
 • پنجشنبه 19 دی 1392
 • يکشنبه 15 دی 1392
 • شنبه 14 دی 1392
 • جمعه 13 دی 1392
 • پنجشنبه 12 دی 1392
 • چهارشنبه 11 دی 1392
 • سه شنبه 10 دی 1392
 • دوشنبه 09 دی 1392
 • يکشنبه 08 دی 1392
 • شنبه 07 دی 1392
 • چهارشنبه 04 دی 1392
 • يکشنبه 01 دی 1392
 • شنبه 30 آذر 1392
 • پنجشنبه 28 آذر 1392
 • چهارشنبه 27 آذر 1392
 • سه شنبه 26 آذر 1392
 • دوشنبه 25 آذر 1392
 • يکشنبه 24 آذر 1392
 • شنبه 23 آذر 1392
 • جمعه 22 آذر 1392
 • سه شنبه 19 آذر 1392
 • شنبه 16 آذر 1392
 • چهارشنبه 13 آذر 1392
 • سه شنبه 12 آذر 1392
 • يکشنبه 10 آذر 1392
 • يکشنبه 03 آذر 1392
 • پنجشنبه 30 آبان 1392
 • چهارشنبه 29 آبان 1392
 • سه شنبه 28 آبان 1392
 • يکشنبه 26 آبان 1392
 • جمعه 24 آبان 1392
 • دوشنبه 20 آبان 1392
 • پنجشنبه 16 آبان 1392
 • يکشنبه 12 آبان 1392
 • شنبه 11 آبان 1392
 • جمعه 10 آبان 1392
 • چهارشنبه 01 آبان 1392
 • سه شنبه 30 مهر 1392
 • دوشنبه 29 مهر 1392
 • يکشنبه 28 مهر 1392
 • شنبه 27 مهر 1392
 • جمعه 26 مهر 1392
 • چهارشنبه 24 مهر 1392
 • سه شنبه 16 مهر 1392
 • دوشنبه 15 مهر 1392
 • يکشنبه 14 مهر 1392
 • شنبه 13 مهر 1392
 • جمعه 12 مهر 1392
 • پنجشنبه 11 مهر 1392
 • چهارشنبه 10 مهر 1392
 • سه شنبه 09 مهر 1392
 • دوشنبه 08 مهر 1392
 • شنبه 06 مهر 1392
 • جمعه 22 شهريور 1392
 • پنجشنبه 21 شهريور 1392
 • سه شنبه 19 شهريور 1392
 • دوشنبه 18 شهريور 1392
 • جمعه 15 شهريور 1392
 • پنجشنبه 14 شهريور 1392
 • چهارشنبه 13 شهريور 1392
 • يکشنبه 10 شهريور 1392
 • سه شنبه 29 مرداد 1392
 • دوشنبه 28 مرداد 1392
 • چهارشنبه 23 مرداد 1392
 • دوشنبه 21 مرداد 1392
 • چهارشنبه 16 مرداد 1392
 • دوشنبه 14 مرداد 1392
 • جمعه 11 مرداد 1392
 • پنجشنبه 10 مرداد 1392
 • پنجشنبه 20 تير 1392
 • دوشنبه 17 تير 1392
 • يکشنبه 16 تير 1392
 • شنبه 08 تير 1392
 • شنبه 01 تير 1392
 • پنجشنبه 30 خرداد 1392
 • شنبه 28 ارديبهشت 1392
 • يکشنبه 15 ارديبهشت 1392
 • سه شنبه 10 ارديبهشت 1392
 • يکشنبه 08 ارديبهشت 1392
 • سه شنبه 03 ارديبهشت 1392
 • شنبه 17 فروردين 1392
 • جمعه 27 بهمن 1391
 • شنبه 21 بهمن 1391
 • پنجشنبه 19 بهمن 1391
 • شنبه 14 بهمن 1391
 • چهارشنبه 04 بهمن 1391
 • جمعه 29 دی 1391
 • سه شنبه 05 دی 1391
 • سه شنبه 28 آذر 1391
 • يکشنبه 26 آذر 1391
 • دوشنبه 20 آذر 1391
 • جمعه 17 آذر 1391
 • سه شنبه 23 آبان 1391
 • جمعه 12 آبان 1391
 • چهارشنبه 19 مهر 1391
 • سه شنبه 18 مهر 1391
 • شنبه 15 مهر 1391
 • جمعه 07 مهر 1391
 • جمعه 31 شهريور 1391
 • جمعه 17 شهريور 1391
 • جمعه 20 مرداد 1391
 • پنجشنبه 19 مرداد 1391
 • يکشنبه 15 مرداد 1391
 • چهارشنبه 11 مرداد 1391
 • دوشنبه 09 مرداد 1391
 • جمعه 30 تير 1391
 • چهارشنبه 28 تير 1391
 • سه شنبه 20 تير 1391
 • سه شنبه 13 تير 1391
 • يکشنبه 07 خرداد 1391
 • جمعه 05 خرداد 1391
 • جمعه 15 ارديبهشت 1391
 • سه شنبه 12 ارديبهشت 1391
 • جمعه 01 ارديبهشت 1391
 • جمعه 25 فروردين 1391
 • پنجشنبه 17 فروردين 1391
 • سه شنبه 23 اسفند 1390
 • يکشنبه 23 بهمن 1390
 • دوشنبه 23 آبان 1390
 • دوشنبه 07 شهريور 1390
 • چهارشنبه 23 آبان 1380
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1239
 • کل نظرات : 313
 • افراد آنلاین : 3
 • تعداد اعضا : 15
 • آی پی امروز : 48
 • آی پی دیروز : 65
 • بازدید امروز : 325
 • باردید دیروز : 191
 • گوگل امروز : 13
 • گوگل دیروز : 12
 • بازدید هفته : 516
 • بازدید ماه : 7,272
 • بازدید سال : 84,547
 • بازدید کلی : 766,280