close
تبلیغات در اینترنت
نورباران ویژه ممسنی و رستم - 8
loading...

نورباران ویژه ممسنی و رستم

ماهنامه نوربارن بدون هیچ مقدمه ای در حال انتشار است و همه ی کسانی که دستی در کار چاپ و انتشار دارند مماهنامه نورباران-ویژه ممسنی و رستم-

 تهران بزرگ - ایرنا - مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران گفت: تشکیل سازمان‌های مردم نهاد از ابتدای دولت تدبیر و امید رشد فزاینده‌ای یافته است.
سیاوش شهریور در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: سیاست دولت تدبیر و امید بر حمایت از تشکل‌های غیر دولتی و بها دادن به این نوع تشکل‌ها سبب شده روند تشکیل سازمان‌های مردم نهاد از سرعت بیشتری نسبت به قبل برخوردار شود.
وی عنوان کرد: تمرکز دولت بر مفهوم توسعه اجتماعی و سیاسی و تغییر افق فهم دولتمردان از مفهوم دولت نوعی انبساط خاطر را در حوزه مدنی فراهم آورد.
شهریور بیان داشت: نشانه این انبساط خاطر در حوزه مدنی در تدبیر قانونی آن در برنامه‌های سوم و چهارم توسعه در قالب گسترش نهادهای مدنی و تشکل‌های اجتماعی غیردولتی NGO بیان شده است.
 

نورباران بازدید : 297 پنجشنبه 06 آذر 1393 زمان : 13:42 نظرات ()

 تقاطع برمک بدون هیچ گونه علائم و تابلوی راهنمایی!

سایت www.mamasanijavan.com"ممسنی جوان" در یکی از پست های خودنوشته: تقاطع برمک اولین ورودی شهر نورآباد از سمت خوزستان می‌باشد که سالیان درازی است بحث از ایجاد تقاطع غیرهم سطح و گاهی نیز احداث میدان از آن به میان می‌آید. کلنگ احداث تقاطع غیر هم سطح نیز توسط نماینده سابق شهرستان به زمین زده شد اما همچنان این تقاطع به حال خود رها شده است.
اهمیت توجه به امنیت این تقاطع از آنجایی دوچندان می‌شود که این تقاطع در مسیر جاده ترانزیتی کشور که محل عبور تعداد قابل توجهی خودروهای عبوری بخصوص ماشین‌های سنگین است، قرار گرفته است و به عنوان ورودی و خروجی مرکز شهرستان ممسنی به شهرستان رستم و بخش جاوید تردد بسیاری از آن صورت می‌گیرد.
بحث احداث میدان یا تقاطع غیر هم سطح بارها و بارها در رسانه‌های محلی و استانی مورد بحث قرار گرفته که ما نیز امیدواریم در آینده ای نزدیک شاهد اقداماتی برای رفع این نقطه حادثه خیز از شهرمان باشیم.
حال موضوعی که بسیار قابل تامل است بی توجهی کامل اداره راه و شهرسازی به نصب تابلوهای راهنمایی و تابلوهای هشداری به هم وطنانی است که بدون هیچ گونه آشنایی به مسیر قصد عبور از جاده کمربندی نورآباد را دارند. بزرگراهی که سرعت بالا را برای خودروها به همراه دارد پس نصب تابلوهایی که راننده ناآشنا به مسیر را از وجود چنین نقطه حادثه خیزی باخبر سازد را، یک امر بسیار مهم و ضروری می‌سازد.
 

نورباران بازدید : 229 پنجشنبه 06 آذر 1393 زمان : 12:40 نظرات ()

 باقر گودرزی- بازنشسته آموزش و پرورش
مجلس یا قوه‌ی مقننه یکی از نهادهای سیاسی حاکم بر هر کشور است که وظیفه‌ی تصویب قوانین را بر عهده دارد و اعضای آن که نمایندگان مجلس را تشکیل می‌دهند، توسط مردم انتخاب می‌شوند.
اهمیت و ضرورت مردم‌سالاری ایجاب می‌کند که توده‌ی مردم در مسائل مربوط به تصمیم‌گیری در مورد خودشان دخالت و اظهارنظر نمایند و این مهم با ایجاد مجلس تحقق می‌یابد.
و امّا بعد ...، انگار همین دیروز بود که چه شور و حالی داشتیم، سر از پا نمی‌شناختیم و برای کاندیدای مورد علاقه‌ی خود در تحرک و تلاشی وصف‌ناپذیر بودیم. حق داشتیم چون تا آن زمان انتخاباتی را ندیده‌ و تجربه نکرده‌بودیم.
سرگرمی خوبی با مشارکت دوستان و همفکران خود داشتیم. ابراز وجود در سرنوشت خود و عشق و علاقه به میهنمان ایران، ایرانی که بعد از قرن‌ها می‌رفت تا طعم شیرین دموکراسی و مردم‌سالاری دینی را بچشد.
شاید این گفته‌ی حقیر را جوانان امروزی باورشان نشود که ما با جیب تازه آشناشده، با مبلغی ناچیز، وسیله‌ای نقلیه کرایه کرده و به روستاها رفته و برای کاندیدای مورد علاقه‌ی خود تبلیغ می‌کردیم.
عشق و علاقه چنان سرمان را گرم کرده‌بود که اصلاً احساس خستگی نمی‌کردیم امّا بنالیم از دست روزگار که با ما چه کرد!!!
معظلی به نام طایفه‌گرایی بر سرمان سایه افکند و تا توانست در شهرستان‌مان ریشه دوانید. آمادگی نداشتن برای تحمل سلیقه‌ها و نظرات مخالف، چند دسته‌گرایی را رونق بخشید و منجر به اختلافات طایفه‌ای، فامیل و حتی خانوادگی تأسف‌بار شد.
این اختلافات سبب شد که بیشترین قشر شهرستان لطمه بخورد. خیلی از افراد در حقشان اجحاف شد و جوانان که آینده‌ی کشور هستند زیر تیغ ناجوانمردانه‌ی گزینش رقیبان خود قرارگرفتندو استعدادهای خدادادی و آمال و آرزوهایشان به خاطر اعمال و کارکرد پدران بر بادرفت که این ظلم بزرگی بر این جوانان و بر آینده‌ی این کشور بوده و هست.
 

نورباران بازدید : 227 پنجشنبه 06 آذر 1393 زمان : 11:38 نظرات ()

بنا به پیشنهاد فدراسیون والیبال ایران، آقای سهام جعفری به عنوان استعداد یاب و ارزیاب رده‌های سنی در رشته والیبال ایران منصوب شد.
به گزارش خبرنگار نورباران، سهام جعفری از والیبالیست‌های جوان و شایسته‌ی ممسنی و برادر علی جعفری ملی پوش تیم ملی نوجوانان والیبال ایران در سال‌های گذشته می‌باشد. این موفقیت را به ایشان و خانواده‌ی بزرگ ورزش ممسنی تبریک می‌گوییم. امیدواریم ایشان در کشف و معرفی استعدادهای ناب والیبال استان فارس به خصوص شهرستان‌های ممسنی و رستم، پرتوان و موفق عمل نمایند.
 

نورباران بازدید : 427 پنجشنبه 06 آذر 1393 زمان : 10:59 نظرات ()

مسابقه کل کله برد -دامپا- بیش از 100 جوان را گرد هم جمع کرد تا برنامه ای پر شور و پرهیجان برگزار شود.
به گزارش نورباران حوزه مقاومت امام علی (ع) یک دوره مسابقات بومی محلی کل کله برد ویژه‌ی پایگاه‌های بسیج تابعه در منطقه اسکان عشایر برگزار کرد. در این دوره از مسابقات 16 تیم شش نفره در قالب 4 گروه با هم رقابت کردند که در نهایت تیم‌های صاحب ‌الزمان (عج) و شهید بهشتی به مرحله فینال راه پیدا کردند. در بازی نهایی تیم صاحب ‌الزمان(عج) پایگاه بسیج میثم توانست تنها با اختلاف یک امیتاز قهرمانی این دوره از مسابقات را کسب کند. کیامرث خان احمدی فرمانده حوزه مقاومت امام علی (ع) در گفتگو با خبرنگار ما بیان داشت: در هفته دفاع مقدس اقدام به برگزاری یک سری مسابقات کردیم که با رویکرد بومی و محلی است و رشته «کلکله برد» امروز با حضور پرشور جوانان برگزار شد. وی افزود: هزینه ی اجرای بازی‌های بومی محلی بسیار پائین است از طرفی در جامعه سنتی شهرستان تاثیر گذاری خاص خود را دارد و شور و نشاط عجیبی را بین جوانان بوجود می‌آورد و انجام برنامه‌ها و مسابقه‌هایی چون «طناب کشی»، «الختر» و ... از طرف این حوزه نیز در برنامه خواهدبود.
 

نورباران بازدید : 249 پنجشنبه 06 آذر 1393 زمان : 10:50 نظرات ()

جلسه هم اندیشی هنرمندان تعزیه شهرستان ممسنی در محل اداره ی فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار شد. سید ابراهیم حسینی رئیس اداره ی فرهنگ و ارشاد اسلامی ممسنی گفت: این هم اندیشی با موضوع ایجاد هماهنگی و برنامه ریزی و اتحاد و همدلی در بین اعضای کانون تعزیه با توجه به نزدیک شدن ماه محرم برگزار شده است.
وی یاد آور شد: تعزیه یک ابزار سیاسی قوی است جهت انتقال ارزش‌ها و فرهنگ عاشورایی چرا که ابزار هنری قوی ترین ابزار جهت انتقال ایده‌هاست. وی گفت: الحمدالله تعزیه شهرستان جزء برترین‌های استان است و نیاز به همدلی و اتحاد در بین گروه‌ها و اعضا می‌باشد.
وی افزود: با هماهنگی‌های صورت گرفته یک مکان دائمی در شهر نورآباد -خیابان طالقانی، چهار راه استادیوم- جهت اجرای نمایش تعزیه در دهه محرم در نظر گرفته شده است و در صورتی که تصویب نهایی شود انشاالله گروه‌های تعزیه می‌توانند با هماهنگی هر شب در آن مکان به اجرا بپردازند.

نورباران بازدید : 189 پنجشنبه 06 آذر 1393 زمان : 10:39 نظرات ()

عروسک قشقایی «ایران گَلِن» ثبت ملی شد. عروسک‌ گلن، عروسکی بومی و محلی دست‌ساخت عشایر شهرستان فیروزآباد است که در فهرست آثار ملی ناملموس کشور به ثبت رسیده است. به گزارش خبرنگار نورباران طرح اسباب‌بازی "شهناز هادی‌نیا" به‌نام "ایران گَلِن" در طرح خودکفایی و اشتغال‌زایی کمیته امام خمینی (ره) فیروزآباد تولید و گواهینامه ثبت طرح اسباب‌بازی و سرگرمی را نیز دریافت کرده‌است. شایان ذکر است این عروسک‌، از پارچه، چوب و دیگر اشیاء موجود در خانه تولید می شود و قابلیت انجام حرکات بسیار را دارد و برای سرگرمی کودکان بسیار مناسب است. گلن در گویش ترکی قشقایی به معنای عروس است.

 

نورباران بازدید : 301 پنجشنبه 06 آذر 1393 زمان : 10:38 نظرات ()

مسابقات کورس سوارکاری جنوب کشور در یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با شناخت سوارکاران برتر پایان یافت.
این مسابقات ‌با حضور 35 سوارکار در دو بخش بانوان و آقایان از استان‌های فارس، خوزستان، بوشهر و کهگیلویه وبویراحمد در محل پیست سوارکاری یاسوج و در مسافت 1000 متر و در دو گروه اسب‌های عرب و دره شوری برگزار شد. در این دوره از مسابقات علی حسینی با اسب مورگان به مالکیت مهدی یوسفی از شهرستان رستم به مقام دوم رسید و وحید اکبری با اسب رعد به مالکیت ستار اکبری از بویر احمد سوم شد.  در گروه اسب‌های دره شوری رضا عباسی و علی ضرغامی از نور آباد ممسنی استان فارس به ترتیب دوم و سوم شدند.
در قسمت بانوان این مسابقات نیز ماندا شیرمردی با اسب ناز بانو و به مالکیت حسین ضرغامی از نور آباد ممسنی به مقام دوم دست یافت و کیمیا رستمی با اسب مورگان و به مالکیت رستمی از رستم سوم شد. این در حالی است که سوارکاران ممسنی در مسابقات کورس بهاره استان فارس به میزبان کازرون با اقتدار قهرمان شده بودند.
 

نورباران بازدید : 301 پنجشنبه 06 آذر 1393 زمان : 10:26 نظرات ()

 برنج‌هایی که با دستگاه ساخته می‌شوند

پیش از این بسیاری از محصولات کشاورزی و خوراکی غیر واقعی در چین ساخته می‌شد که دنیا را متحیر کرده بود و یا به رسوایی‌هایی بزرگ بدل شده بود؛ از شیرخشک مصنوعی تا تخم مرغ و گوشت غیرواقعی اما حالا به نظر می‌رسد که پای این محصولات و حتی دستگاه‌های ساخت این محصولات نیز به ایران باز شده است، بدون اینکه به خریداران اعلام شود برنجی که به نام «برنج ایرانی» در حال خریدن هستند، برنجی فرآوری شده است.
«الف» به نقل از سایتی به نام «معادله» نوشت: پیش از این، سفره ایرانی‌ها برنج‌های خارجی که به طرز عجیب و غریبی در حین فرآیند پخت قد می‌کشیدند و به چند سانت می‌رسیدند را دیده بود؛ برنج‌هایی که گاهی «برنج ماکارونی» خوانده می‌شوند. به گفته برخی از واردکنندگان برنج، این دقیقاً ماحصل ابتکارات عجیب و غریب چینی‌ها در تولیدات تقلبی خوراکی است؛ برنج‌هایی که هم برنج هستند و هم برنج نیستند. در واقع اینها برنج‌های دانه، برنج‌های خردشده یا به اصطلاح «نرمه» هستند که با استفاده از یک دستگاه که ابتکار چینی‌هاست، با اضافه کردن مواد افزودنی از جمله اسانس و نشاسته و ... تبدیل به برنج‌های دان و «واقعی» می‌شوند.

 

نورباران بازدید : 147 پنجشنبه 06 آذر 1393 زمان : 10:20 نظرات ()

فرشاد همتی قاری و موذن برتر شهرستان ممسنی توانست به مسابقات مرحله کشوری راهیابی پیدا کند.
به گزارش خبرنگار نورباران دهمین دوره مسابقات قران  زیر نظر اداره کار و امور اجتماعی فارس  در شیراز برگزار شد.در این مسابقات به رشته های اذان، ترتیل، تلاوت، تحقیق، تفسیر نهج البلاغه، خطبه غدیر، حفظ10جز، 20جز و حفظ کل قران کریم و تفسیر باحضور کلیه قاریان و مودنین و مفسرین  پرداخته شد. در پایان فرشاد همتی قاری و موذن برتر شهرستان توانست در رشته اذان و تلاوت قرآن کریم  با بالاترین نمره  رتبه نخست را کسب کند و به مسابقات مرحله کشوری راه پیدا کند.
فرشاد همتی از قاریان بین المللی شهرستان و از موسسان  گروه تواشیح و قرآنی آل‌یاسین شهرستان ممسنی است.وی همچنین خبرنگار بخش معارف و قرآنی نشریه نورباران می باشد. نورباران این موفقیت را به ایشان و مردم شهرستان ممسنی تبریک عرض می نماید و امیدواریم شاهد موفقیت و افتخارآفرینی بیشتر وی در عرصه ملی و بین المللی باشیم.
 

نورباران بازدید : 339 پنجشنبه 06 آذر 1393 زمان : 10:6 نظرات ()

"نورباران" از چاپ پیام‌های مناسبتی و تقد‌‌‌‌یمی معذور است و به پیامک‌های عمومی و بیان مشکلات می‌پرد‌‌‌‌ازد‌‌‌‌ و به د‌‌‌‌لیل حجم انبوه اظهار لطف و محبت د‌‌‌‌وستان، منتخبی از پیامک‌های ارسالی چاپ می‌شود‌‌‌‌.
برای چاپ، پیگیری و انعکاس مسائل و مشکلات
به این شماره پیامک بزنید‌‌‌‌: 30005825000019

نورباران بازدید : 305 پنجشنبه 06 آذر 1393 زمان : 10:0 نظرات ()

 محمدحسن آزادی/نظامی بازنشسته


صبحگاهی مرغکی دیدم برون
دانه‌ها می‌جُست و می‌کرد اندرون
مورکی شد اندرون در کوی او
کس ندانست چون بُوَد تقدیر او
بَست راهش مرغک اندر صبحگاه
کای نگون بخت! بالا کن نگاه!
از برای آب و دانه آمده ام
دانه‌ها را می‌خورم تخمی بِدَم
چشم صاحب خانه بر من دوخته‌است
خانه‌ای از تخم من او ساخته‌است
چون دو دیده پیش او هستم عزیز
گردنت را می‌زنم با تیغ تیز
مور گفتا کای رفیق نیک بخت
این چنین برخورد بر من گشت سخت
انتظارم می‌کشد ریز و درشت
بَهرِ آنها می‌برم نان و خورشت
راه من را برگشای از کوی خود
ای خدا از چه مرا کردی تو خُرد؟
رب بگفتا از چه تو غم می‌خوری
تو به عبرت جو به روزن می‌بری!

نورباران بازدید : 253 پنجشنبه 06 آذر 1393 زمان : 9:2 نظرات ()

  دکتر لطفعلی کریمی

پرنده‌ی سیاه
آن پرنده‌ی سیاه
ایستاده روی تخته سنگ
با وقار عاشقانه
ساچمه ربا
می‌شناسم‌اش:
روی چتری از بلوط
آشیانه‌اش،
چکه‌های جاری از شکاف سقف غار روبرو
سنگریزه‌ها،
ارزن و تمشک
آب و دانه‌اش.
آسمان مسخّر از
نغمه‌ی شبانه‌اش.
با همه سیاهی و نژاد که است
دوست دارم‌اش
 

نورباران بازدید : 279 پنجشنبه 06 آذر 1393 زمان : 8:53 نظرات ()

 محبوبه لطیفیان

من شاید‌‌ منقارکوچک یک کرکسم
د‌‌ر آرزوی سخاوتی
یا شاید‌‌
         د‌‌ند‌‌ان پلنگی
 که بر د‌‌وراهی ایستاد‌‌ه است
                                خموش
یا
   شاید‌‌
پیچید‌‌گی اند‌‌ام نسیم
د‌‌ر پریشانی یال‌های ماد‌‌یانی سیاه
یا شاید‌‌ من
یک مرز ساد‌‌ه ام
یک مرز ساد‌‌ه ی منزوی با د‌‌شت‌هایی پهناور
که د‌‌ر آن
هر صبح  ماد‌‌ران زمین  به شکار می‌روند‌‌
تا هر نیمه شب با پیکری د‌‌رید‌‌ه د‌‌ر منقار کوچکی
با نسیم به خانه باز گرد‌‌ند‌‌.       
 

نورباران بازدید : 293 پنجشنبه 06 آذر 1393 زمان : 8:45 نظرات ()

 

پیش از هر سخنی باید دانست که سروده‌های حافظ، همه سرشار از عشق است! آنگاه که سرراست از شیفتگی خویش سخن می‌گوید، پیداست که چه مایه، توان عشق ورزیدن و بیان کردن این والایی را دارد! و چه آنگاه که بر ریاکارانِ زمانه می‌تازد، خوارداشت و نکوهش او از سر عشق است. در پس زبان تند حافظ، روانی بدخواه و خشمگین نیست. او به نیکی، این آموزه‌ی بزرگ را دریافته است که: «با خنده می‌کُشند نه با خشم!». حافظ،‌ آشکارگی روان‌ها را خوش می‌دارد! او چون آفتاب و باران بر هر کسی می‌تابد و می‌بارد.
اگر کسی پرورده ی آفتاب و باران نباشد، این دست نوازش و مهر، برای او تازیانه ای خواهد شد. گناه از حافظ نیست اگر نوش او برای کسی نیش است. باید در چیستی خویش بیاندیشیم نه در چیستی آنچه که به سوی ما آمده است. اگر ما چنین نبودیم، چنین چیزهای را فرا نمی‌خواندیم.
 

نورباران بازدید : 263 پنجشنبه 06 آذر 1393 زمان : 7:40 نظرات ()

در پی انتشار مقاله دکتر پرویز غلامی با عنوان " در اجرای سد پارسیان آیا به دغدغه‌های زیست-محیطی توجه خواهدشد؟ " در شماره 39 نورباران و باز نشر آن در تارنمای نشریه نورباران ( noorbaran90.ir)، و باز نشر این نظرها در شماره 44 این مقاله هنوز بازتاب هایی بین خوانندگان نورباران و سایت داردکه برای آگاهی دیگران درج می شود.
منتظر حضور شما  noorbaran90.ir هستيم. وتارنما و نشریه نورباران در راستاي اطلاع‌رساني و  بيان مسائل و  مشكلات از سوي همشهريان گرامي آماده انعكاس هر آنچه از بايد و نبايد شهرستان‌هاي ممسني و رستم مي‌باشد كه به قلم و ذهن شما مي‌آيد.

نورباران بازدید : 253 پنجشنبه 06 آذر 1393 زمان : 7:7 نظرات ()

بیماری ابولا (Ebola) یک بیماری ویروسی است که از سوی ویروس ابولا ایجاد می‌شود. این ویروس از خانواده فیلوویروس‌ها است که پس از وارد شدن به بدن، نوعی بیماری تب دار و خونریزی دهنده ایجاد می‌کند که در ۵۰ تا ۹۰درصد بیماران علامت دار به مرگ منجر خواهد شد. البته از ۴ گونه ویروسی ابولا یک گونه تنها به یک ابتلای بدون علامت منجر می‌شود و به مرگ نیز منتهی نخواهد شد.
 بیماری ابولا اولین بار در سال ۱۹۷۶ در یکی از استان‌های سودان و نیز منطقه ای در نزدیکی زئیر جایی که هم اکنون جمهوری دمکراتیک کونگو واقع شده است پیدا شد. بین ژوئن تا نوامبر آن سال ، ۲۸۴ نفر به این بیماری مبتلا شدند که در نهایت ، ۱۵۱ نفر، جان خود را از دست دادند. طی سال‌های بعد، این ویروس به دیگر کشورهای آفریقایی هم گسترش یافته و هرچند سال یکبار تعدادی کشته و قربانی برجا می‌گذارد. البته فقط آفریقا درگیر نشده و بیماری پای خود را از آفریقا نیز بیرون گذاشته است.
 ویروس ابولا  گاه به گاه به طور مرگباری در میان انسان‌ها و میمون‌ها در آفریقا شایع می‌شود. این ویروس با ایجاد تب شدید و خونریزی بیمار را از پا درمی‌آورد و خیلی سریع گسترش می‌یابد.

نورباران بازدید : 253 پنجشنبه 06 آذر 1393 زمان : 6:31 نظرات ()

 

در سال 1340 در قلعه نو جنجان از روستاهای اطراف ممسنی در خانواده‌ای مذهبی نوزادی به دنیا آمد که پدر و مادرش به خاطر عشق به خاندان امام حسین (ع) نام او را "علی‌اکبر" گذاشتند.
علی‌اکبر، سنگ و خاک روستا را با نشاطی کودکانه حس کرد و بزرگ شد. کنجکاوی و ذکاوت او باعث شد تا خانواده‌اش در عین تهیدستی او را به مدرسه‌ی ابتدایی روستای "آب‌بید" بفرستند تا او هر روز مسیر خانه تا مدرسه را از بین دو روستا طی کند.
علاقه‌ی او به تحصیل علم و موفقیت‌هایش در تحصیل باعث شد که برای ادامه تحصیل به فهلیان و شهر نورآباد برود و پس از اتمام دوران تحصیل در سال 1361 در دانشگاه تربیت معلم قبول شد.

نورباران بازدید : 349 پنجشنبه 06 آذر 1393 زمان : 5:30 نظرات ()

 رئیس و کارکنان اداره دامپزشکی شهرستان رستم به مناسب 14 مهرماه روز دامپزشکی با امام جمعه این شهرستان دیدار و گفتگو نمودند.
به گزارش خبرنگار نورباران در این دیدار، حجت‌الاسلام خرسندی ضمن تبریک روز دامپزشک بر همه‌ی فعالان این عرصه و تشکر و قدردانی از زحمات گرانمایه‌ی این قشر کم ادعا و جهادگر تذکراتی پیرامون پیگیری احداث کشتارگاه و اجرای نظارت ذبح شرعی و نظارت بر ذابحین به منظور ارتقا بهداشت عمومی و تهیه‌ی واکسن‌های ضروری و مورد نیاز دامداران و عشایر  و روستائیان در جهت محرومیت زدایی این قشر مولد و زخمتکش ارائه نمودند.
در ادامه دکتر سالاری رئیس دامپزشکی شهرستان رستم ضمن تقدیر از توصیه‌های عالمانه نماینده مقام معظم رهبری در شهرستان و تبریک روز ملی دامپزشک به همه‌ی همکاران گفت: مسئولیت‌ این اداره حفظ سلامت سرمایه‌های دامی شامل انواع دام، طیور، ماهی و سایر آبزیان، زنبور عسل، حیوانات خانگی و متعاقب آن بهبود تولید و اقتصاد در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در سال عزم ملی و مدیریت جهادی می‌باشد.

نورباران بازدید : 171 پنجشنبه 06 آذر 1393 زمان : 4:16 نظرات ()

 دومین عصر شعر گریه های اروند در شهرستان ممسنی برگزار شد.
به گزارش خبرنگار نورباران به نقل از روابط عمومی اداره ی فرهنگ وارشاد اسلامی ممسنی دومین عصر شعر گریه های اروند به مناسبت هفته دفاع مقدس در شهرستان ممسنی برگزار گردید. عصر شعر گریه های اروند توسط انجمن شعر و ادب شهرستان با همکاری اداره ی فرهنگ وارشاد اسلامی ممسنی و بسیج هنرمندان با حضور هنرمندانی از شهرستانهای ممسنی،رستم،مرودشت و شهر قائمیه برگزار شد.
سید ابراهیم حسینی رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی ممسنی گفت: توجه به فرهنگ ایثار و شهادت و حفظ ارزشهای دفاع مقدس وظیفه اصلی هنرمندان است چرا که حفظ و انتقال فرهنگ با ابزار هنری ماندگارتر و اثر گزارتر می باشد همچنان که فرهنگ عاشورایی که هر ساله با شور و هیجان بیشتری انجام می گیرد از دلایل اصلی آن حفظ و انتقال آن با ابزراهای هنری است.
ایشان گفتند: الحمدالله در حوزه هنری درخصوص دفاع مقدس از جمله نمایش انیمیشن فیلم های کوتاه و بلند،مستندها،هنرهای تجسمی،شعر و نویسندگی و ... کارهای خوبی انجام شده است اما در برابر آن همه افتخارات 8 سال دفاع مقدس، کافی نیست و باید کارهای بهتر و بیشتری صورت گیرد تا این فرهنگ نهادینه و به عنوان یک میراث اصلی حفظ شود.

نورباران بازدید : 259 پنجشنبه 06 آذر 1393 زمان : 4:0 نظرات ()

سیدمحمدرضا رستمی/ مهر  ماه 93
غدیر خم، عید ولایت است ،عید امامت است. غدیرخم پیمان نامه‌ای است در حجه‌الوداع؛ غدیر برکه و آبگیر نیست، دریایی است خروشان از جمعیتی موّاج که با جانشین محمد(ص) به هم پیمانی بر نشستند؛  غدیر تاریخ زنده تشیع است؛ غدیر روزی است که دستان پولادین مردی با عنوان امام و پیشوای مسلمین توسط محمد مصطفی(ص) آخرین فرستاده‌ی الهی  به بیعت گرفته می‌شود و بالا برده می‌شود. غدیرخم آغاز ولایت و امامت علی(ع)است ! خدایا دوستانش را دوست و دشمنانش را دشمن بدار! خدایا به تمام مردم ما، به کارگزاران ما و به مسئولان و اندیشمندان ما فهم وبصیرتی دوچندان عطا کن تا در سایه‌ی الطاف الهی، شیواترین و حکیمانه‌ترین اندرزهای این مُصلح بزرگ و این پیشوای شیعیان را در زندگی خود به کار بندیم.
کتاب نهج‌البلاغه مشتمل بر 241 خطبه ،79 نامه و 480 حکمت است و از گرانبهاترین آثارشیعی به حساب می‌آید. علی(ع) در قالب نوشته‌هایی بسیارزیبا ، ادیبانه و سرشار از پند و اندرز، نه فقط مردم روزگار خود بلکه تمامی آیندگان را نیز مخاطب می‌داند . طرف خطاب امام در این نامه ها دسته‌های سیاسی، اجتماعی، نظامی و حتی مردم عادی نیز هستند.

نورباران بازدید : 280 پنجشنبه 06 آذر 1393 زمان : 3:10 نظرات ()

 نظام جمهورى اسلامى، انقلاب بزرگ ما، امام عظیم‌الشّأن ما، توانست تفکّرات دنیاى اسلام را متوجّه خود بکند، دلهاى آنها را جذب کند، به انگیزه‌هاى آنها و به حرکات آنها جهت‌دهى بکند؛ این، دشمن را ترساند؛ استعمار را، استکبار را، صهیونیسم را، به‌طور مشخّصْ دست‌هاى سیاست در آمریکا را ترساند، و به همان سلاح قدیمى متوسّل شدند که سلاح «اختلاف‌افکنى» است. این سیاست استعمار است؛ متخصّص این سیاست هم دست‌هاى سیاسى و امنیّتى دولت انگلیس خبیث است که از دیرباز، در این زمینه فعّال بودند، تلاش کردند، بلدند چگونه بین فرقه‌هاى مسلمان اختلاف بیندازند، راه‌هاى آن را تجربه کردند، آگاهى دارند و به شدّت مشغولند.
این جریان «تکفیر» - این چیزى که امروز در عراق و در سوریّه و در برخى از کشورهاى دیگر منطقه بُروز کرده و در واقع با همه‌ى مسلمان‌ها مواجه‌‌اند، نه فقط با شیعه-  ساخته‌‌ى دست خود استعمارگران است؛ اینها چیزى به نام القاعده، چیزى به نام داعش درست کردند براى مقابله‌ى با جمهورى اسلامى، براى مقابله‌ى با حرکت بیدارى اسلامى، منتها دامن خودشان را گرفته است؛ امروز دامن خود آنها را گرفته است.

نورباران بازدید : 277 پنجشنبه 06 آذر 1393 زمان : 3:7 نظرات ()

 45 در صد از سالمندان استان فارس تحت حمایت کمیته امداد شهرستان ممسنی
به گزارش خبرنگار نورباران مدیر کمیته امدادامام خمینی(ره) گفت: با اهتمام متولیان سلامت کشور شاهد ارتقاء سطح سلامت افراد در جامعه هستیم و این توجه خاص موجب شده است سن امید به زندگی در بین مردان حدود 72 و در زنان 74 شود که نشان دهنده ارتقاء سطح سلامت افراد وبرنامه ریزی در نظام سلامت کشور است.َهوشنگ زارعی خاطر نشان کرد: 45 درصد جمعیت سالمندان در شهرستان ممسنی قرار دارد و این افراد در قالب 4048 خانوار از خدمات این نهاد بهره‌مند می‌شوند که 59 درصد مرد با جمعیت6 هزار و500 نفر و41 درصد را زنان با جمعیت3 هزار و228 نفر تشکیل می‌دهد.
پیشنهاد یک فرمانده داعش برای جنگ با ایران
به گزارش عصرایران، روزنامه ساندی تایمز چاپ لندن نوشته: داعش برای جنگ علیه ایران برنامه‌ریزی می‌کند. این موضوع براساس یکی از نوشته‌های سران داعش فاش شده است. واحدی از نیروهای ویژه ارتش عراق به هنگام بازرسی منزل مسکونی یکی از فرماندهان داعش، اسنادی را به دست آورد که نشان می‌دهد داعش برای به دست آوردن اسرار هسته‌ای ایران تلاش می‌کند. این اسناد همچنین از اعضای داعش می‌خواهد به ترور دیپلمات‌ها، بازرگانان و فعالان اقتصادی و دانشگاهیان ایرانی اقدام کنند.
 

نورباران بازدید : 193 پنجشنبه 06 آذر 1393 زمان : 2:20 نظرات ()

 خبرنگار عقیل مهدی پور

حجت‌الاسلام علی خرسندی امام جمعه شهرستان رستم در حاشیه جشن دانشجویان جدیدالورود پیام‌نور رستم در گفتگو با خبرنگار نورباران با اشاره به بخشی از سخنان رئیس جمهور در جمع دانشجویان گفت: دانشگاه جای سیاست و سیاست بازی و باشگاه سیاسی نیست بلکه دانشگاه جایی برای جهت‌دهی به سیاست اسلامی است. ورود جناح‌های سیاسی و درواقع سیاست بازی‌ها انگیزه را از دانشجو می‌گیرد و از ارتقاء سطح علمی جامعه جلوگیری می‌کند، اصل سیاست در دانشگاه باید علم سیاست باشد. وی با اشاره به جریانات فتنه 88 و 18 تیر گفت: دانشجویان از مسائل این روزها عبرت بگیرند و اجازه ندهند افرادی آنها را در سیاست، بازی دهند و عده‌ای در این زمان با تحریک دانشجویان به دنبال منافع خود بودند. دانشجو اگر معیارش عالم شدن، متقی شدن و مجاهد فی سبیل‌الله شدن باشد هرگز در جریانات سیاسی و جناح‌های سیاسی بازی نخواهدخورد و تحریک احساسات نخواهدشد بلکه با دید علمی به قضایا نگاه خواهدکرد.
نماینده ولی فقیه در شهرستان رستم ادامه‌داد: دانشجویان کاری کنند که مایه‌ی آبروی دانشگاه و جامعه باشند و نباید خود را وسیله‌ای برای برد و پیروزی جناح‌های سیاسی تبدیل کنند.
وی افزود: سال‌هاست که با دانشجویان ارتباط دارم و متاسفانه مشاهده می‌شود که اطلاعات دانشجویان ناکافی است و دانشجویان به بلوغ سیاسی نرسیده‌اند و بصیرت سیاسی ضعیفی دارند و باید سعی کنند بصیرت سیاسی خود را تقویت کنند که راه آن چیزی جزء مطالعه نیست و باید در رخدادهای سیاسی به چیستی، چرایی و چگونگی آن بپردازند و اگر نتوانند این 3 مقوله را کشف و درک کنند هر گز نمی‌توانند به خوبی تحلیل کنند و هرگز نمی‌توانند به خوبی به آن قضیه ورود کنند.

نورباران بازدید : 251 پنجشنبه 06 آذر 1393 زمان : 1:59 نظرات ()

 

در عصر حاضر را كه عصر دوم رسانه‌ها و يا عصر ارتباطات مي‌نامند. پيشرفت علوم و فناوري، چنان رشد سريعي دارد كه توان مقاومت در برابر آن به سختي امكان پذير است و راه اندازي شبكه‌هاي متعدد ماهواره اي در سرار دنيا نيز مي‌تواند موجب نوعي جنگ رواني عظيم گردد. حتي اگر بخواهيم ابعاد منفي را ناديده بگيريم و جنبه‌هاي مثبت موضوع مورد بحث را كه ممكن است مفيد وسازنده هم باشند در نظر آوريم، باز هم اين واقعيت وجود دارد كه كشورهاي دريافت كنندهْ امواج، هيچ گونه نقش و دخالتي در انتخاب برنامه نخواهد داشت و اين امر برخلاف اصل حاكميت دولت‌ها در عرصه حقوق بين الملل است.

نورباران بازدید : 391 سه شنبه 20 آبان 1393 زمان : 3:43 نظرات ()

حمید گنجایش از اعضای طرح ملی یاوران نماز در یادداشتی خطاب به مسئولان و مردم شهرستان‌های ممسنی و رستم از بی‌توجهی مردم و مسئولین به اقامه نماز و فرهنگ‌سازی برای نماز به شدت انتقاد کرده است و خطاب به مسئولان، نهادهای اداری و فرهنگی شهرستان ممسنی و رستم مواردی را متذکر شده است.
 

 «الَّذِينَ إِن مَّكَّنَّاهُمْ فِي الْأَرْضِ أَقَامُوا الصَّلَاةَ وَآتَوُا الزَّكَاةَ وَأَمَرُوا بِالْمَعْرُوفِ وَنَهَوْا عَنِ الْمُنكَرِ وَلِلَّهِ عَاقِبَةُ الْأُمُورِ»(حج: 41).
خداوند متعال در قرآن کریم وظیفه اصلی و اساسی حکومت صالحان را توجه به نماز و فرهنگ‌سازی برای نماز می‌داند زیرا نماز  همچون قطب‌نما و معیار شاخصی است که به دیگر رفتارها و برنامه‌ریزی‌های انسان در ابعاد مختلف زندگی جهت می‌دهد و انسان را به قله رفیع سعادت و خوشبختی رهنمون می‌کند:«...إِنَّ صَلاَتِي وَنُسُكِي وَمَحْيَايَ وَمَمَاتِي لِلّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ»(انعام: 162)،. در این راستا در یک جمله رسا و گویا باید یادآور شویم که:« زندگی مسئولین و مردم  شهرستان‌های ممسنی و رستم باید به سبک نماز باشد، و بنا به فرموده ارزشمند شهید مطهری(ره)«ما باید با نماز تربیت شویم»(گفتارهای معنوی،ص85).
در این جا بر خود واجب دیدم به عنوان کوچکترین عضو از جامعه بزرگ یاوران نماز نکاتی را از باب دلسوزی و دغدغه شناسی به مسئولین و مردم شهرستان ممسنی و رستم در باب کم‌توجهی و عدم فرهنگ‌سازی مناسب برای بزرگداشت والاترین فریضه الهی و مهمترین وظیفه انسانی و اداری مسئولین و مردم در شهرستان متذکر شدم:
1)مسئولین و کارکنان ادارات شهرستان ممسنی و رستم باید هم خود اهل نماز و نماز جماعت باشند و هم دیگران را به نماز دعوت نمایند:« «صِبْغَةَ اللّهِ وَمَنْ أَحْسَنُ مِنَ اللّهِ صِبْغَةً وَنَحْنُ لَهُ عَابِدونَ».

نورباران بازدید : 247 دوشنبه 19 آبان 1393 زمان : 23:42 نظرات ()

 نورباران شماره 47 در حالی منتشر شد که به علت تراکم کاری و دهه ی محرم نتوانستیم به موقع و خوب اطلاع رسانی نماییم و خوانندگان و دنبال کنندگان نورباران را به موقع از کم و کیف مطالب و تیترهای آن آگاه نماییم. شماره 48 را نیز  به صورت اگاهی نامه -ویژه آگهی های ثبتی-  منتشر نمودیم. به امید خدا انتشار شماره جدید نورباران فصل جدیدی در راه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی از انتشار این نشریه باشد.

صفحه 2:
مـقـام مـعظـم رهـبـری: باید دنبال علم و تحقیق رفت
سیدمحمدرضا رستمی/ مهر  ماه 93: میراث خواران فرهنگ غنی ممسنی کیانند؟
حجت الاسلام رحمانی امام جمعه شهرستان ممسنی: باید نقش و جایگاه عفاف و حجاب را  در جهت هدایت دانشجویان بیشتر روشن کنیم
گلایه مردم ممسنی و رستم از نبود امکانات اهدای خون

 


 

نورباران بازدید : 449 دوشنبه 19 آبان 1393 زمان : 15:2 نظرات ()

 

 

قربان کرمی در وبلاگ خود نوشته: اصالت وداشته های تاریخی نورآباد نشان از نجابت قومی دارد که بیش از شش قرن قبل از میلاد معمار شهری به نام لیدوما بوده اند . این میدان بزرگ با مساحتی حدود پنجاه هکتار از معبرهای دوران هخامنشی که بر سر راه شاهی پاسارگاد و تخت جمشید به شوش قرار داشته و شاهان و فرمانروایانی که بنا به ضرورت کشور گشایی و یا مقتضیات زمانی در این فاصله، رفت و آمد می کردند از این شهرها و از کاخ های بین راهی آن بهره می بردند.
لیدوما یکی از شهرهایی است که در نوشته‌های هخامنشی به کرات از آن نام برده شده است و به واسطه نوع معماری و موقعیت جغرافیایی مورد عنایت بوده است .در گل‌نوشته‌های تخت جمشید از ۲۶ شهر میان تخت جمشید تا شوش نام برده شده که لیدوما به تناسب ذکر قابلیت های موجود بیش از دیگر عناوین بوده است .
 

نورباران بازدید : 259 دوشنبه 19 آبان 1393 زمان : 12:36 نظرات ()

 احمد خاکیان

 

دوستان من  از این حیث که قلم به دست گرفته، اندیشه فرمودید، سپاسگزارم. اما از آنجایی که  به جای نقد سازنده در راستای تعالی آثارم به ترور شخصیت پرداخته و از عدالت و انصاف عدول نموده اید با اندک بضاعت ادبی، خامه‌ی ناتوان به دست گرفته و با کمال احترام و فروتنی این چند اشارت را به پیشگاه هم تباران نازنینم تقدیم می‌دارم.
سوء تفاهم اول، فرمودید: «سال‌هاست توسط مردی با اصالت غیرلر مسخره می‌شویم!»
پاسخ: شگفتا در هزاره‌ی سوم، عصری که فرزانگان و صاحبان اندیشه‌اش همه‌ی خطوط جغرافیای سیاسی و فرهنگی را در نوردیده‌اند و در این دهکده به وحدت آفرینش نظردارند که همه کائنات، انسان و خالق کیان هستی عضوی از یک پیکرند،هنرجویی چون بنده حقیر را سرزنش کردن به تبارش، اعجاب برانگیز والبته شرم آوراست. (اگرچه من خویشاوند نسبی قوم  لر نیزهستم و همه دوران کودکی و جوانیم را در این کهن دیارسپری نموده‌ام.)

نورباران بازدید : 405 دوشنبه 19 آبان 1393 زمان : 10:31 نظرات ()

 این گدازه‌ی آذر/ از گلوی پر تاول زاگرس/ پائین نمی‌رود
این بهمن داغ/ از نرگس بیمار زاگرس/ فرو نمی‌غلتد
این اختر کوچ سیه‌چادرها/ از دیرک استوار زاگرس/ سر برنمی‌زند
دریغا، دریغ!
اسب تنگه‌های گجستان/ از یال افراشته‌ی زاگرس/ بیرون نمی‌جهد
هیمه‌ی پاییزی ققنوس/ آتش در چشم خورشید خلید/ که تا بهار نروید
این مردان لر/ در کسوف/ بنه‌زاران بلوط/ بن‌های یورت/ سیه پوشاندند
اسماعیل! اینجا، هیچ کس، تو را، نشسته ندید/ نه شب و نه روز
اسماعیل! اینک خوابیده/ در سرزمین بی‌لحظه و نور/ چه می‌کنی؟
لابد با خاکستر پرهایت/ خدنگ آتش گذشته‌ی آرش را/ از جانب جیحون/ بر سینه‌ی اروند می‌نشانی!
لابد بر شانه‌های شکسته‌ات/ ان اجاق همیشه روشن را/ صخره به صخره/ از مشعل دریای پارس/ برای کومه‌های باران‌خیز خزر/ به سوغات می‌بری؟
لابد با شیار خشکیده‌ی چشمانت/ ایل راهی کشیده‌ای/ از کپنگ تا تخته‌سیاه/ از نی لبک/ تا سمفونی‌های الفبا/ از خیمه‌های باد/ تا مدرسه‌ی آفتاب
آه ای شهد ریخته پرسنگ/ کجا کندوی قلبت شکست؟/ که زنبوران مست/ از بنفشه‌زاران اسپیددژ/ دل برنمی‌کنند!
آه ای لبخند گم شده!/ شمع محفل ما کجاست که سینه‌های فراخ مردم دشت/ طغیان شیون را/ اشک آجین می‌کنند.
***
 

نورباران بازدید : 293 یکشنبه 18 آبان 1393 زمان : 23:28 نظرات ()

 

 

 سیدقاسم حسینی در وبلاگ درخید نوشته: غلامرضا تاجگردون نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی در وبگاه  خود گزارشی از عملکرد خود در تعطیلات سه هفته‌ای مجلس نوشته است که بخشی ازآن به شهرستان‌های ممسنی و رستم ارتباط داشته و لذا جهت اطلاع مردم فهیم و آگاه رستم و ممسنی به آن اشاره می کنیم.
"هفته اول تعطیلاتم را با دعوت از چهار گروه از مرکز آغاز کردم. مدیران مرتبط با بخش آب، راه، طرح‌های ورزش و جوانان از نفت و حوزه تخصصی بودجه شرکت نفت. مدیریت این چهارگروه به شکل همزمان کار ساده‌ای نبود چون می‌خواستم با چهارگروهش باشم و طرح‌ها را ببینیم.
 

نورباران بازدید : 461 یکشنبه 18 آبان 1393 زمان : 17:22 نظرات ()

 سیدیونس آبسالان از فرزندان ممسنی با حکم حسین طاهری، مدیر کل هنرهای نمایشی کشور به عنوان مدیر تماشاخانه سنگلج معرفی شد.
در متن این حکم آمده است:
"تماشاخانه سنگلج تهران، حالا دیگر خانه نمایش ملی ایران و نگین ارزشمند تئاتر کشور است. از این‌رو و با عنایت به تخصص، شایستگی و سوابق ارزشمندتان در حوزه نمایش، شما را به عنوان مدیر تماشاخانه سنگلج منصوب می‌نمایم. امیدوارم با اتکال به خداوند متعال و اتکا به تجربیات گرانسنگ‌ و برنامه‌ریزی‌های همه‌جانبه‌تان، در بهره‌مندی از توان و تخصص هنرمندان و مشارکت و همدلی اهالی تئاتر، برای ارتقا جایگاه و تعالی این مجموعه تاریخی و شاخص موفق باشید."
سیدیونس آبسالان، متولد سال 1340 شهرستان ممسنی استان فارس است. وی که به عنوان نویسنده، کارگردان، بازیگر، پژوهشگر و مدرس دانشگاه چهره‌ای شناخته شده است، تحصیلات کارشناسی خود را در رشته‌ کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران و کارشناسی ارشد را در همین رشته از دانشگاه تربیت مدرس تهران کسب کرده است.

نورباران بازدید : 287 یکشنبه 18 آبان 1393 زمان : 13:18 نظرات ()

مهندس رهام پیکری فرماندار شهرستان ممسنی در گفت و گویی با خبرنگار نورباران گفت: در هفته دولت 33 پروژه شامل افتتاح و کلنگ زنی با اعتباری معادل نه میلیارد و دویست میلیون تومان داشتیم. وی ضمن بیان اینکه ما به دنبال این نیستیم که پروژه‌ها را به عنوان مانور تبلیغاتی افتتاح و کلنگ زنی نماییم ادامه داد: ما به دنبال پروژه‌هایی هستیم که اشتغال‌زایی و بارمالی در جهت توسعه شهرستان داشته‌باشد هر چند بر اساس مصوبه‌ی هیئت دولت ما نمی‌توانیم طرح جدید را شروع کنیم و باید طرح‌های نیمه تمام را به اتمام برسانیم.
 

نورباران بازدید : 173 یکشنبه 18 آبان 1393 زمان : 10:15 نظرات ()

 

 

 

به گزارش خبرنگار نورباران، یاسین هاشم‌پور دروازه‌بان تیم نونهالان ممسنی با حضور در دفتر نورباران گفت: یاسین هاشم‌پور فرزند شهرام هستم و در روستای جونگان در سال 1385 به دنیا آمدم. در خانواده‌ای مذهبی به دنیا آمدم و پدرم مداح اهل بیت است و حالا در پایه‌ی سوم ابتدایی مدرسه شهید نجف گلستان درس می‌خوانم.
وی ادامه داد: از سن 7 سالگی فوتبال را در تیم آینده‌سازان ممسنی زیرنظر آقایان بهرام خداپرست و علی رضایی شروع کردم و تاکنون با این تیم در تورنمت‌های مختلف از جمله در شهرهای تهران، یاسوج، شیراز و پاسارگاد شرکت نمودیم که در تورنمنت تهران تیم‌های پرسپولیس، استقلال و نیروی هوایی را بردیم.
 

نورباران بازدید : 447 یکشنبه 18 آبان 1393 زمان : 8:12 نظرات ()

سید حسین حسینی از فرزندان ممسنی قهرمان شطرنج رده سنی زیر 16 سال استان فارس شد و به مرحله کشوری راه یافت.
به گزارش خبرنگار نورباران، سید حسن حسینی با حضور در دفتر نورباران اظهار داشت: فرزند سید جلال و متولد 1379 از روستای جوزار جاوید هستم. از سن 7 سالگی بازی و قواعد اولیه‌ی شطرنج را پدرم به من آموخت و در مراحل مختلف تحصیلی در مسابقات شطرنج که در سطح شهرستان برگزار می‌شد، شرکت می‌نمودم اما موفق به کسب امتیاز نمی‌شدم.
وی ادامه‌داد: این موضوع من را بر آن داشت تا به صورت علمی و حرفه‌ای شطرنج را دنبال کنم و در یک مقطع آقای شهرام فریدونی رئیس هیئت شطرنج ممسنی آموزش‌های لازم را به من داد و به من آموخت که: شطرنج فقط جا به جا کردن مهره در صفحه نیست بلکه تابع قوانین خاصی است که مراحل سه گانه شطرنج می‌باشد.

 

نورباران بازدید : 295 شنبه 17 آبان 1393 زمان : 18:6 نظرات ()

به گزارش خبرنگار نورباران، دو فیلم کوتاه سجاد ایمانی با نام های "من تهرانی بودم" و "سقوط آزاد" به جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران معتبرترین جشنواره خاورمیانه راه یافت و از میان 2750 فیلم، این دو فیلم بین 75 فیلم بخش مسابقه قرارگرفتند.
این فیلم مستند اجتماعی در جشنواره منطقه ای سینمای جوان اراک شرکت کرده و به عنوان چهار کاندیدای اصلی بخش فیلم مستند قرارگرفت و افتخارآفرینی کرد.
فیلم مستند "من تهرانی بودم" 40 دقیقه ای و موضوع پرتره اجتماعی و در مدت سه سال در شهرستان ممسنی و تهران ساخته شد.
فیلم "سقوط آزاد" کاری تجربی با تجربه ای نو در تصئیربرداری هوایی از ساخته های جدید سجاد ایمانی است و این برای اولین بار است که دو فیلم از یک فیلمساز در جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران انتخاب شده است.
 

نورباران بازدید : 259 شنبه 17 آبان 1393 زمان : 17:0 نظرات ()

به گزارش خبرنگار نورباران به  نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ممسنی  مسابقه اذان با حضور موذنین کانون‌های فرهنگی هنری مساجد  در روز دوشنبه 17/6/93 برگزار گردید. سید ابراهیم حسینی رئیس  اداره  فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ممسنی گفت:  این برنامه با همکاری دبیرخانه  کانون‌های  فرهنگی-هنری  مساجد استان فارس، به منظور ترویج فرهنگ نماز و ایجاد بستر و زمینه مناسب نماز برای نسل جوان  و انتقال این فرهنگ به نسل‌های آینده در بین کانون‌های مساجد شهرستان صورت گرفت.  وی افزود: این مسابقه در دو رده سنی   از 10 تا 20 سال  و 20 تا 30 سال  برگزار و در هر رده سنی 3  نفر  و مجموعاً 6 نفر توسط هیات داوران برگزیده شدند که  برگزیدگان و شرکت کنندگان مسابقه لوح تقدیر و هدایایی به رسم یادبود اهداء گردید.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان از مسئول ستاد اقامه نماز، حاج خدانظر ایزدی که در اجرای برنامه و داوری و همچنین کانون فرهنگی صاحب الزمان (عج) و امام جماعت مسجد حاج‌آقا رضایی تقدیر و تشکر کرد.       
 

نورباران بازدید : 245 شنبه 17 آبان 1393 زمان : 15:17 نظرات ()

تعداد صفحات : 28

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
همه ی کسانی که دستی در کار چاپ و انتشار دارند می دانند که بیرون آوردن یک نشریه چه مشقاتی دارد اما قدمی برداشته شده و باید سعی در ادامه ی آن به بهترین صورت ممکن را داشت و در این راه نیاز به مساعدت و همکاری همه ی اهل فن صاحبان اندیشه و قلم داریم و امیدواریم که بتوانیم مکانی برای بیان نظرات و اندیشه دوستانمان که همه ی هم شهرستانی هایمان در شهرستانهای ممسنی و رستم است باشیم و آنها نیز ما را از ارائه ی هرگونه مطلب ، نوشته ، پیشنهاد و انتقاد محروم ننمایند و نشریه ی نورباران را مکانی برای بیان آنها بدانند و ما هم سعی و تلاش خواهیم کرد که این نشریه این فرصت را به همه ی افراد با هر دیدگاه و نظری بدهد هر چند با آن مخالف باشیم . آدرس دفتر نشریه : نورآباد ممسنی – میدان معلم،خ کشاورز ، منازل سازمانی ، سمت چپ درب چهارم noorbaran99@yahoo.com noorbaran90@gmail.com پیامگیر: 30005825000019
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • لینک دوستان
 • وبلاگ روستای دهنو مرکزی
 • اخبار ستاد نمازجمعه ممسنی
 • مالکی- خبری-تحلیلی و اجتماعی
 • آپدیت آنلاین نود 32
 • خبر نورآباد
 • اداره راه وشهر سازی ممسنی
 • پایگاه خبری سرزمین سبز
 • شهر خبر
 • امید آل امیر
 • سایت خبری اداره ارشاد رستم
 • پایگاه اطلاع رسانی صالحین ممسنی
 • جامعه ایران
 • رجا نیوز
 • بانک وبلاگی ممسنی و رستم
 • سایت تخصصی شعر لری
 • بسیج دانش آموزی ممسنی
 • احمدرضا رنجبر
 • هیئت کاراته شهرستان ممسنی
 • تاریخ اصفهان
 • اخبار شهرستان های ممسنی و رستم
 • دهتینـــــــــــــــی
 • محسن زارعی
 • وبلاگ جوانان ممسنی و رستم
 • رستم وطن
 • مطبوعات فارس
 • دنیای تفریح و سرگرمی
 • وب سایت شهرستان رستم
 • امیرحشمت اله رحیمی بویراحمدی
 • سایت موزیک-گالری عکس
 • ممسنی وب
 • مهرزاد احمدی
 • پایگاه خبری شهرستان های ممسنی و رستم
 • امرالله یوسفی
 • مراسخون
 • خبرگزاری ندای رستم
 • پل فهلیان
 • ممسنی و رستم
 • عبدالرضا مرادی
 • مشایخ
 • فهلیان
 • پارینه برد
 • فردین علمداری
 • ناول دانلود
 • دیار ممسنی
 • چهره های موفق شهرستان ممسنی
 • پرسش و پاسخ در رستم
 • سایرت لری
 • امیر ایوب
 • سرزمین ادب و فرهنگ
 • بردنگان
 • لیدوما
 • فــــــرهـــنـــگ...تــــاریــــخ...ایران،فارس،ممسنی
 • ادیب عربی
 • به تکرار تمام با تو بودن ها
 • شکوفه های خاموشی
 • سایت ممسنی
 • به یاد اسماعیل عزیز
 • ممسنی .مورکی جاوید.بهلو.دیار خوبان
 • رستم شهر
 • دکتر مرتضی اشرافی
 • ماهور نیوز
 • محمدکریم حیدری-تهران
 • شولستان
 • ماهنامه لیدوما
 • درخید رستم
 • اخبار ممسنی
 • داریوش بادپا
 • ماهور زادگاه من
 • روستای بابامنیر
 • دیار دشمن زیاری
 • دشمن زیاری
 • سردشت
 • سایت خفرک
 • سرزمین لر
 • وبلاگ تخصصی مهندسی برق
 • غزل های علی قیصری
 • ممسنی جوان
 • احمد خاکیان
 • خبرگزاری شهرستان رستم
 • سامانه پیامک پارس لیدوما
 • روستاهای ایران-دانش بومی
 • دهیاری روستای حسین آباد
 • هیئت اباالفضل العباس ع شهرستان نورآباد ممسنی
 • آخرین مطالب ارسال شده
 • آرشیو
 • جمعه 01 خرداد 1394
 • سه شنبه 25 فروردين 1394
 • دوشنبه 24 فروردين 1394
 • شنبه 22 فروردين 1394
 • جمعه 21 فروردين 1394
 • پنجشنبه 20 فروردين 1394
 • چهارشنبه 19 فروردين 1394
 • سه شنبه 18 فروردين 1394
 • دوشنبه 17 فروردين 1394
 • يکشنبه 16 فروردين 1394
 • شنبه 15 فروردين 1394
 • جمعه 14 فروردين 1394
 • پنجشنبه 13 فروردين 1394
 • چهارشنبه 12 فروردين 1394
 • شنبه 23 اسفند 1393
 • دوشنبه 11 اسفند 1393
 • چهارشنبه 06 اسفند 1393
 • سه شنبه 05 اسفند 1393
 • دوشنبه 04 اسفند 1393
 • يکشنبه 03 اسفند 1393
 • شنبه 02 اسفند 1393
 • جمعه 01 اسفند 1393
 • پنجشنبه 30 بهمن 1393
 • چهارشنبه 29 بهمن 1393
 • يکشنبه 12 بهمن 1393
 • شنبه 11 بهمن 1393
 • پنجشنبه 09 بهمن 1393
 • چهارشنبه 08 بهمن 1393
 • سه شنبه 07 بهمن 1393
 • دوشنبه 06 بهمن 1393
 • يکشنبه 05 بهمن 1393
 • شنبه 04 بهمن 1393
 • جمعه 03 بهمن 1393
 • پنجشنبه 02 بهمن 1393
 • چهارشنبه 01 بهمن 1393
 • دوشنبه 29 دی 1393
 • شنبه 27 دی 1393
 • جمعه 26 دی 1393
 • پنجشنبه 25 دی 1393
 • چهارشنبه 24 دی 1393
 • سه شنبه 23 دی 1393
 • دوشنبه 22 دی 1393
 • يکشنبه 21 دی 1393
 • شنبه 20 دی 1393
 • جمعه 19 دی 1393
 • پنجشنبه 18 دی 1393
 • چهارشنبه 17 دی 1393
 • دوشنبه 15 دی 1393
 • يکشنبه 14 دی 1393
 • شنبه 13 دی 1393
 • جمعه 12 دی 1393
 • چهارشنبه 10 دی 1393
 • دوشنبه 08 دی 1393
 • يکشنبه 07 دی 1393
 • شنبه 06 دی 1393
 • دوشنبه 01 دی 1393
 • دوشنبه 17 آذر 1393
 • پنجشنبه 13 آذر 1393
 • چهارشنبه 12 آذر 1393
 • سه شنبه 11 آذر 1393
 • دوشنبه 10 آذر 1393
 • يکشنبه 09 آذر 1393
 • شنبه 08 آذر 1393
 • جمعه 07 آذر 1393
 • پنجشنبه 06 آذر 1393
 • سه شنبه 20 آبان 1393
 • دوشنبه 19 آبان 1393
 • يکشنبه 18 آبان 1393
 • شنبه 17 آبان 1393
 • دوشنبه 05 آبان 1393
 • يکشنبه 04 آبان 1393
 • شنبه 03 آبان 1393
 • جمعه 02 آبان 1393
 • پنجشنبه 01 آبان 1393
 • چهارشنبه 30 مهر 1393
 • سه شنبه 29 مهر 1393
 • دوشنبه 28 مهر 1393
 • يکشنبه 27 مهر 1393
 • سه شنبه 22 مهر 1393
 • شنبه 19 مهر 1393
 • جمعه 18 مهر 1393
 • پنجشنبه 17 مهر 1393
 • چهارشنبه 16 مهر 1393
 • سه شنبه 15 مهر 1393
 • دوشنبه 14 مهر 1393
 • يکشنبه 13 مهر 1393
 • شنبه 12 مهر 1393
 • پنجشنبه 10 مهر 1393
 • دوشنبه 17 شهريور 1393
 • جمعه 14 شهريور 1393
 • پنجشنبه 13 شهريور 1393
 • چهارشنبه 12 شهريور 1393
 • سه شنبه 11 شهريور 1393
 • دوشنبه 10 شهريور 1393
 • يکشنبه 09 شهريور 1393
 • شنبه 08 شهريور 1393
 • چهارشنبه 05 شهريور 1393
 • سه شنبه 04 شهريور 1393
 • دوشنبه 03 شهريور 1393
 • يکشنبه 02 شهريور 1393
 • شنبه 01 شهريور 1393
 • پنجشنبه 23 مرداد 1393
 • پنجشنبه 16 مرداد 1393
 • سه شنبه 14 مرداد 1393
 • دوشنبه 13 مرداد 1393
 • يکشنبه 12 مرداد 1393
 • جمعه 10 مرداد 1393
 • پنجشنبه 09 مرداد 1393
 • چهارشنبه 08 مرداد 1393
 • سه شنبه 07 مرداد 1393
 • دوشنبه 06 مرداد 1393
 • چهارشنبه 25 تير 1393
 • شنبه 21 تير 1393
 • جمعه 20 تير 1393
 • پنجشنبه 19 تير 1393
 • چهارشنبه 18 تير 1393
 • سه شنبه 17 تير 1393
 • يکشنبه 15 تير 1393
 • پنجشنبه 12 تير 1393
 • سه شنبه 10 تير 1393
 • دوشنبه 09 تير 1393
 • چهارشنبه 04 تير 1393
 • سه شنبه 03 تير 1393
 • دوشنبه 02 تير 1393
 • يکشنبه 01 تير 1393
 • شنبه 31 خرداد 1393
 • جمعه 30 خرداد 1393
 • پنجشنبه 29 خرداد 1393
 • يکشنبه 25 خرداد 1393
 • شنبه 24 خرداد 1393
 • پنجشنبه 22 خرداد 1393
 • چهارشنبه 21 خرداد 1393
 • يکشنبه 11 خرداد 1393
 • شنبه 10 خرداد 1393
 • جمعه 09 خرداد 1393
 • پنجشنبه 08 خرداد 1393
 • چهارشنبه 07 خرداد 1393
 • دوشنبه 05 خرداد 1393
 • شنبه 03 خرداد 1393
 • جمعه 02 خرداد 1393
 • پنجشنبه 01 خرداد 1393
 • سه شنبه 23 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 22 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 21 ارديبهشت 1393
 • شنبه 20 ارديبهشت 1393
 • جمعه 19 ارديبهشت 1393
 • پنجشنبه 18 ارديبهشت 1393
 • چهارشنبه 17 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 16 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 15 ارديبهشت 1393
 • چهارشنبه 10 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 09 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 08 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 07 ارديبهشت 1393
 • شنبه 06 ارديبهشت 1393
 • جمعه 05 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 02 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 24 فروردين 1393
 • شنبه 23 فروردين 1393
 • جمعه 22 فروردين 1393
 • پنجشنبه 21 فروردين 1393
 • چهارشنبه 20 فروردين 1393
 • دوشنبه 18 فروردين 1393
 • يکشنبه 17 فروردين 1393
 • شنبه 16 فروردين 1393
 • چهارشنبه 06 فروردين 1393
 • دوشنبه 04 فروردين 1393
 • چهارشنبه 21 اسفند 1392
 • سه شنبه 20 اسفند 1392
 • دوشنبه 19 اسفند 1392
 • سه شنبه 13 اسفند 1392
 • دوشنبه 12 اسفند 1392
 • يکشنبه 04 اسفند 1392
 • شنبه 03 اسفند 1392
 • جمعه 02 اسفند 1392
 • پنجشنبه 01 اسفند 1392
 • چهارشنبه 30 بهمن 1392
 • دوشنبه 28 بهمن 1392
 • يکشنبه 27 بهمن 1392
 • شنبه 26 بهمن 1392
 • دوشنبه 21 بهمن 1392
 • سه شنبه 15 بهمن 1392
 • دوشنبه 14 بهمن 1392
 • يکشنبه 13 بهمن 1392
 • شنبه 12 بهمن 1392
 • جمعه 11 بهمن 1392
 • پنجشنبه 10 بهمن 1392
 • چهارشنبه 09 بهمن 1392
 • سه شنبه 08 بهمن 1392
 • يکشنبه 06 بهمن 1392
 • جمعه 04 بهمن 1392
 • سه شنبه 01 بهمن 1392
 • دوشنبه 30 دی 1392
 • يکشنبه 29 دی 1392
 • شنبه 28 دی 1392
 • جمعه 27 دی 1392
 • پنجشنبه 26 دی 1392
 • چهارشنبه 25 دی 1392
 • سه شنبه 24 دی 1392
 • دوشنبه 23 دی 1392
 • يکشنبه 22 دی 1392
 • شنبه 21 دی 1392
 • پنجشنبه 19 دی 1392
 • يکشنبه 15 دی 1392
 • شنبه 14 دی 1392
 • جمعه 13 دی 1392
 • پنجشنبه 12 دی 1392
 • چهارشنبه 11 دی 1392
 • سه شنبه 10 دی 1392
 • دوشنبه 09 دی 1392
 • يکشنبه 08 دی 1392
 • شنبه 07 دی 1392
 • چهارشنبه 04 دی 1392
 • يکشنبه 01 دی 1392
 • شنبه 30 آذر 1392
 • پنجشنبه 28 آذر 1392
 • چهارشنبه 27 آذر 1392
 • سه شنبه 26 آذر 1392
 • دوشنبه 25 آذر 1392
 • يکشنبه 24 آذر 1392
 • شنبه 23 آذر 1392
 • جمعه 22 آذر 1392
 • سه شنبه 19 آذر 1392
 • شنبه 16 آذر 1392
 • چهارشنبه 13 آذر 1392
 • سه شنبه 12 آذر 1392
 • يکشنبه 10 آذر 1392
 • يکشنبه 03 آذر 1392
 • پنجشنبه 30 آبان 1392
 • چهارشنبه 29 آبان 1392
 • سه شنبه 28 آبان 1392
 • يکشنبه 26 آبان 1392
 • جمعه 24 آبان 1392
 • دوشنبه 20 آبان 1392
 • پنجشنبه 16 آبان 1392
 • يکشنبه 12 آبان 1392
 • شنبه 11 آبان 1392
 • جمعه 10 آبان 1392
 • چهارشنبه 01 آبان 1392
 • سه شنبه 30 مهر 1392
 • دوشنبه 29 مهر 1392
 • يکشنبه 28 مهر 1392
 • شنبه 27 مهر 1392
 • جمعه 26 مهر 1392
 • چهارشنبه 24 مهر 1392
 • سه شنبه 16 مهر 1392
 • دوشنبه 15 مهر 1392
 • يکشنبه 14 مهر 1392
 • شنبه 13 مهر 1392
 • جمعه 12 مهر 1392
 • پنجشنبه 11 مهر 1392
 • چهارشنبه 10 مهر 1392
 • سه شنبه 09 مهر 1392
 • دوشنبه 08 مهر 1392
 • شنبه 06 مهر 1392
 • جمعه 22 شهريور 1392
 • پنجشنبه 21 شهريور 1392
 • سه شنبه 19 شهريور 1392
 • دوشنبه 18 شهريور 1392
 • جمعه 15 شهريور 1392
 • پنجشنبه 14 شهريور 1392
 • چهارشنبه 13 شهريور 1392
 • يکشنبه 10 شهريور 1392
 • سه شنبه 29 مرداد 1392
 • دوشنبه 28 مرداد 1392
 • چهارشنبه 23 مرداد 1392
 • دوشنبه 21 مرداد 1392
 • چهارشنبه 16 مرداد 1392
 • دوشنبه 14 مرداد 1392
 • جمعه 11 مرداد 1392
 • پنجشنبه 10 مرداد 1392
 • پنجشنبه 20 تير 1392
 • دوشنبه 17 تير 1392
 • يکشنبه 16 تير 1392
 • شنبه 08 تير 1392
 • شنبه 01 تير 1392
 • پنجشنبه 30 خرداد 1392
 • شنبه 28 ارديبهشت 1392
 • يکشنبه 15 ارديبهشت 1392
 • سه شنبه 10 ارديبهشت 1392
 • يکشنبه 08 ارديبهشت 1392
 • سه شنبه 03 ارديبهشت 1392
 • شنبه 17 فروردين 1392
 • جمعه 27 بهمن 1391
 • شنبه 21 بهمن 1391
 • پنجشنبه 19 بهمن 1391
 • شنبه 14 بهمن 1391
 • چهارشنبه 04 بهمن 1391
 • جمعه 29 دی 1391
 • سه شنبه 05 دی 1391
 • سه شنبه 28 آذر 1391
 • يکشنبه 26 آذر 1391
 • دوشنبه 20 آذر 1391
 • جمعه 17 آذر 1391
 • سه شنبه 23 آبان 1391
 • جمعه 12 آبان 1391
 • چهارشنبه 19 مهر 1391
 • سه شنبه 18 مهر 1391
 • شنبه 15 مهر 1391
 • جمعه 07 مهر 1391
 • جمعه 31 شهريور 1391
 • جمعه 17 شهريور 1391
 • جمعه 20 مرداد 1391
 • پنجشنبه 19 مرداد 1391
 • يکشنبه 15 مرداد 1391
 • چهارشنبه 11 مرداد 1391
 • دوشنبه 09 مرداد 1391
 • جمعه 30 تير 1391
 • چهارشنبه 28 تير 1391
 • سه شنبه 20 تير 1391
 • سه شنبه 13 تير 1391
 • يکشنبه 07 خرداد 1391
 • جمعه 05 خرداد 1391
 • جمعه 15 ارديبهشت 1391
 • سه شنبه 12 ارديبهشت 1391
 • جمعه 01 ارديبهشت 1391
 • جمعه 25 فروردين 1391
 • پنجشنبه 17 فروردين 1391
 • سه شنبه 23 اسفند 1390
 • يکشنبه 23 بهمن 1390
 • دوشنبه 23 آبان 1390
 • دوشنبه 07 شهريور 1390
 • چهارشنبه 23 آبان 1380
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1239
 • کل نظرات : 313
 • افراد آنلاین : 3
 • تعداد اعضا : 15
 • آی پی امروز : 50
 • آی پی دیروز : 65
 • بازدید امروز : 385
 • باردید دیروز : 191
 • گوگل امروز : 13
 • گوگل دیروز : 12
 • بازدید هفته : 576
 • بازدید ماه : 7,332
 • بازدید سال : 84,607
 • بازدید کلی : 766,340