close
تبلیغات در اینترنت
نورباران ویژه ممسنی و رستم - 6
loading...

نورباران ویژه ممسنی و رستم

ماهنامه نوربارن بدون هیچ مقدمه ای در حال انتشار است و همه ی کسانی که دستی در کار چاپ و انتشار دارند مماهنامه نورباران-ویژه ممسنی و رستم-

انتظار داریم آنچه را که می بینید -و نه آنچه را که برخی در گوشتان می خوانند- تایید کنید
رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه فارس حکم حجت الاسلام محمد یعقوبی را اهداء کرد تا وی به عنوان امام جمعه ممسنی معرفی شود.
به گزارش خبرنگار نورباران پیش از خطبه ها حسین ملک مکان رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه فارس حکم 3 ساله ایشان را اهداء کردند.
دکتر شفیعی نماینده مردم ممسنی و رستم نیز در بین‌الصلاتین ضمن خیر مقدم به امام جمعه جدید گفت: جامعه‌ی امروزی جامعه ارتباطات و شبکه هاست اما انتظار داریم آنچه را که می بینید -و نه آنچه را که برخی در گوشتان می خوانند- تایید کنید و خواستاریم نسبت به مسائل شهرستان مطالعه و تحقیق کنید.
وی افزود: مدیران اجرایی شهرستان در حیطه‌ی وظایف خود در خدمت امام جمعه شهرستان خواهند بود.
با توجه به اینکه حجت الاسلام یعقوبی پیش از این در بخش کامفیروز شهرستان مرودشت مشغول به خدمت بوده است در اولین نمازجمعه اش در ممسنی شاهد حضور مردم و مسئولین منطقه کامفیروز ، بخش کُر ، کامفیروز شمالی و ... بودیم که برای بدرقه امام جمعه سابق خود به نورآباد آمده بودند.
شایان ذکر است حجت الاسلام یعقوبی بعد از انجام مراسم استقبال مردم ممسنی و پس از زیارت و غبار روبی قبور مطهر شهدا و تجدید میثاق با آرمان شهدا و امام شهدا، در جمع شورای اداری شهرستان بیان داشت: من ممسنی را انتخاب کردم چون معتقدم ، نژاد مکرّم لر، قدر شناس و نعمت شناس هستند من در بین اقوام ترک، کرد و فارس زندگی کرده ام و خوشحالم از امروز در خدمت مردم لر زبان ممسنی هستم.
وی در توصیه به مردم و مسئولین گفت: آنچه داریم به برکت ولایت است و همه باید سرباز ولایت باشیم.

 

نورباران بازدید : 538 چهارشنبه 10 دي 1393 زمان : 20:40 نظرات ()

هوشنگ زارعی مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان ممسنی گفت: الگو پذیری از فرمایشات مقام معظم رهبری«اقتصاد وفرهنگ، با عزم ملی ومدیریت جهادی» در جهت زمینه سازی برای جذب ومشارکت همگانی وخدمات رسانی برتر ونوین وکیفی به منظور ارتقای سطح رضایت مندی واعتماد عمومی مردمی وتلاش در جهت تولید اشتغال پایدار وهدفمند از برنامه های اتی کمیته امداد می باشد. مدیر کمیته امداد ممسنی گفت: در شش ماه نخست امسال این اداره، در قالب وام خود کفایی به 43  نفر به مبلغ 000/000/500/6 ریال وام داده است و تعداد 1263 حامیان ایتام نفر حامی مبلغ 738/885/842/1 ریال به حساب ایتام واریز نموده‌اند و از تعداد  19500 نفر مشترکین صندوق صدقات مبلغ صدقات جمع آوری شده 100/076/884/1 ریال جمع‌آوری شده و 000/838/861/1 ریال پرداختی زکات داشته‌ایم.
وی ادامه‌داد: 655 نفر دانش آموز و  438 نفر دانشجو  مبلغ 058/140/127 ریال کمک در سر فصل فرهنگی  دریافت داشته‌اند و در سر فصل عمرانی در زمینه تعمیرات کلی وجزئی منازل مددجویی000/000/350 ریال پرداختی داشته‌ایم و در سر فصل‌های حمایتی این نهاد مبلغ 197/529/022/1 ریال کمک به به مددجویان،  30 مورد جهیزیه پرداختی به مبلغ 000/000/472 ریال و  998/529/022/1 ریال کمک های درمانی  داشته‌ایم. وی ضمن بیان اینکه تعداد وام کارگشایی 355 مورد به مبلغ  000/000/635/3 ریال بود، افزود: کار درکمیته امداد سختي ها و شيريني هاي خود را دارد از اين رو خدمت در نهاد مقدس کميته امداد که با مشکلات ونيازهاي خانواده هاي مددجو سر و کاردارد به روحيه جهادي و انگيزه مضاعفي نياز دارد که خوشبختانه اين روحيه خدمت درکارکنان پرتلاش اين نهاد به خوبي محسوس است.

نورباران بازدید : 309 چهارشنبه 10 دي 1393 زمان : 18:38 نظرات ()

تاکسی داران محور نورآباد - شیراز با تجمع جلوی فرمانداری خواستار ساماندهی این خط مسافربری شدند.
یکی از تاکسی داران در گفتگو با خبرنگار نورآنلاین بیان داشت: مسافربران شخصی این خط را قروق کرده اند و خیلی از مسافران به ما گفته اند؛ این رانندگان مزاحمت هایی برای دختران و زنان ایجاد می کنند.
هدف تاکسی داران از این اعتصاب توجه ویژه به این خط مسافربری است و خواستارند ساماندهی آن در دستور کار قرار گیرد.
وی افزود: با وجود اینکه حدود 30 تاکسی زرد در این خط فعالیت می کنند اما متاسفانه بیشتر مسافران به پایانه ترمینال امیر کبیر (شیراز) مراجعه نمی‌کنند بلکه در همان میدان فرودگاه (ترمینال قدیمی امیرکبیر) با خودروهای شخصی به نورآباد سفر می‌کنند و در نورآباد نیز با تهدید و زور مسافران را از چنگ ما در می آورند.
این راننده گفت: الان نرخ کرایه متغییر و بین 10 تا 12 هزار تومان است.
 همچنین فرهادی مسئول حمل نقل و پایانه های شهرستان در گفتگو با خبرنگار ما بیان داشت:  به همراه فرماندار شهرستان با رانندگان این خط دیدار کردیم و قرار شد این قضیه از طریق مراجع قانونی پیگیری شود تا جلوی این مسافرکشی های غیر مجاز گرفته شود.
در زمان دولت نهم طرحی در این جهت ارائه شد اما نتوانست به صورت کامل اجرا شود و با وجود اینکه در ممسنی بیش از 300 نفر برای مسافربری شهری و روستایی ثبت نام کرده بودند تنها 12 نفر برای چند روستا آن هم با همکاری کمیته امداد ساماندهی شدند و در واقع این طرح با شکست مواجه شد.
می‌طلبد در دولت تدبیر و امید برای ساماندهی مسافر بران برون شهری و بالا بردن امنیت حمل و نقل در کشور طرح و برنامه ی کاملی ارائه شود البته مسئولین شهرستان نباید دست روی دست بگذارند. لازم است اقدامی در این خصوص و بویژه برای محور های حساس و پر ترافیک ممسنی انجام دهند.
لازم اسن مسئولان ذی‌ربط نسبت به این موضوع حساسیت بیشتری به خرج دهند و کنترل محسوس و مطلوبی بر این خط داشته‌باشند تا امنیت و رفاه مسافران و تاکسی داران تامین گردد.

نورباران بازدید : 324 چهارشنبه 10 دي 1393 زمان : 18:36 نظرات ()

فرماندار ممسنی در خصوص گنج پیدا شده در نورآباد و نقل قول ها و اظهارنظرهای عمومی شفاف سازی کرد.
رهام پیکری فرماندار ممسنی در خصوص مصاحبه خود در شماره قبل نورباران در خصوص گنج پیدا شده در شهرستان اظهارکرد: عوامل شناسایی شده و پاسخ صحیحی و دقیق‌تر راجع به این جریان بعد از انجام مراحل قضایی اعلام خواهد شد. وی افزود: کارهای اولیه صورت گرفته‌است و راجع به نوع آثار و مقدار آن باید منتظر انجام مراحل قضایی و اعلانم نظر کارشناسان میراث فرهنگی بود.
 

نورباران بازدید : 358 چهارشنبه 10 دي 1393 زمان : 18:35 نظرات ()

علیرضا محمدپور رئیس شورای اسلامی شهر کوپن شد.
به گزارش حسین سرکوهی خبرنگار نورباران، با برگزاری انتخابات هیئت رئیسه شورای سالامی شهر کوپن، نایب رئیس سال قبل شورای اسلامی شهر کوپن به عنوان رئیس شورای اسلامی کوپن معرفی شد.
در این انتخابات علیرضا محمدپور با سه رای موافق به عنوان رئیس شورای اسلامی شهر کوپن، یوسف تقی‌زاده نایت رئیس و مجید دهقان نیز با سه رای موافق به عنوان خرانه‌دار معرفی شدند.
در حاشیه این انتخابات، علیرضا محمدپور تفاهم و همدلی بیشتر اعضای شورا شهر جهت پیشبرد کارها از اهداف و اولویت‌های کاری خود دانست.
وی بیان داشت: شهر کوپن یک شهر نوپا و تازه تاسیس است و در بسیاری از مسائل با کمبود امکانات روبروست به همین دلیل به دنبال این هستیم که اعتبارات را به صورت عادلانه و به تناسبت در هر 4 محله شهر تقسیم کنیم.
رئیس شورای اسلامی شهر کوپن افزود: متاسفانه شهرداری این شهر درآمد پایداری ندارد و تنها منبع درآمد شهرداری از طریق امور اداری از جمله ارائه پروانه ساخت و تغییر کاربری تامین می‌شود. محمد پور ادامه‌داد: مهمترین اولویت کاری اعضای شورا و شهرداری سر و سامان دادن به فضای شهری است و  برای این کار باید از بلوار اصلی شهر استفاده شود , یکی دیگر از برنامه ها مشخص کردن حریم جاده اصلی است  که در این خصوص نیازمند همکاری مردم با شهرداری هستیم.

 

نورباران بازدید : 381 چهارشنبه 10 دي 1393 زمان : 18:34 نظرات ()

کلنگ اولین پژوهشگاه مجازی الکتریکی صدرا به زودی در بزرگترین اکو پارک شهری ایران در شهرک صدرا به زمین زده می‌شود.
شهردار صدرا در گفتگویی با بیان این مطلب گفت: با توجه به ظرفیت‌های دانشگاهی و علمی موجود در صدرا ساخت چنین مرکزی در این شهر ضروری به نظر می‌رسید.
منوچهر قائدی افزود: کتاب‌ها و اسناد مربوط به تحقیقات در تمامی رشته‌ها به زبان فارسی و لاتین به صورت الکتریکی ذخیره و در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. به گفته وی این پروژه در ۳ هزار متر مربع طراحی شده و به عنوان یک مرکز بزرگ علمی و پژوهشی به متقاضان سرویس دهی می‌کند وی ادامه داد: در حال حاضر ۲۷ اتوبوس و ۱۶ مینی بوس مربوط به شهرداری صدرا و ۱۶ اتوبوس متعلق به شهرداری شیرازبه شهروندان صدرا خدمات رسانی می‌کنند.
قائدی درباره سرنوشت اعتباراتی که چند سال قبل شهرداری صدرا برای خرید اتوبوس پرداخت کرده بود گفت : مدت‌هاست از مرکز به ما اعلام کرده اند این مبلغ را که بالغ بر ۳۵۰ میلیون تومان است پس بگیریم چرا که هیچ اتوبوسی در اختیار ما قرار نگرفته‌است.
 وی با اشاره به فعالیت تاکسیرانی صدرا در آینده نزدیک اظهار داشت: در حال حاضر جذب ۵۰۰ دستگاه تاکسی برای این شهر به تصویب رسیده و به زودی فراخوان آن صادر می‌شود و متقاضیان می‌توانند برای شرکت در این فراخوان اقدام کنند. ما نیز آنها را برای دریافت خودرو و تسهیلات ویژه به نمایندگی‌های مربوط به این تاکسی‌ها معرفی می‌کنیم.
شهردار صدرا افزود : نیمی از هزینه این تاکسی به صورت تسهیلات و مابقی توسط متقاضیان پرداخت می‌شود.
وی در خصوص راه اندازی تاکسی بی سیم صدرا نیز گفت : در حال حاضر چندین متقاضی راه اندازی تاکسی بی سیم داریم اما تلاش ما بر این است که از تاکسی‌های ویژه صدرا که در آینده راه اندازی می‌شود برای ناوگان عمومی این شهر استفاده کنیم. قائدی در خصوص متروی این شهر نیز اظهار داشت : متروی شهر صدرا از مصوبات ملی است و هم اکنون فاز مطالعاتی آن توسط مشاور در حال انجام است وی اضافه کرد : در طراحی اولیه ۴ ایستگاه مترو برای شهر صدرا در نظر گرفته شده و به محض اتمام مطالعات این پروژه عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.
 

نورباران بازدید : 387 چهارشنبه 10 دي 1393 زمان : 18:30 نظرات ()

به مناسبت 22 دومین دوره هفته کتاب و کتاب خوانی از تازه ترین آثار نویسندگان ممسنی رونمایی شد. مهندس رهام پیکری فرمادار شهرستان ممسنی در این همایش گفت: اعتقاد دارم که زیربنای توسعه و اندیشه کتاب است و امیدوارم روزی برسد که بیشتر از سرانه ی جمعیتی ممسنی سرانه کتاب داشته باشیم.
وی ضمن پیشنهاد تبدیل بوستان روبروی کتابخانه به پارک کتاب به شهرداری، ادامه‌داد: سرانه فضای استاندار حداقل 15 متر است و پیش بینی شود که در ادارت فضای مطالعه ایجادشود.
وی ضمن تشکر از نویندگان و اهالی قلم اظهار داشت: امیدوارم بتوانیم از طریق قلم شهرستان ممسنی را بهتر و بیشتر معرفی کنیم.
محمد محمودی نورآبادی از نویسندگان ممسنی ضمن بیان اینکه از کسی گلایه ای ندارم چرا که "هنر فرزند درد است و در بستر درد رشد می کند" در این همایش اظهارداشت: همواره بر غیردولتی بودن هنر اصرار دارمچرا که انتظار کمک دولت به مقوله ی هنر، انتظاری عبث است. وی ادامه داد: شام برفی از آثار حقیر تاکنون به چاپ سوم رسیده است بازخورد و دونمایی از دو تفکر کتفاوت است، تفکری به نام شیعه و مشربی ویرانگر به نام وهابیگری و تکفیری.
در ادمه نیز خدیجه شمس الدینی و کریم شاکری از نویسندگان شهرستان به بیان دیدگاه های خود پرداختند.
در پایان این همایش از 5 کتاب رونمایی شد از جمله آنها می توان به شب های بی آسمان ، شام برفی و هزار و یک جشن به نویسندگی محمد محمودی نورآبادی و کتاب روای کربلا به قلم خدیجه شمس الدینی و کتاب جنگ های امامقلی خان رستم بر سر املاک ممسنی و رستم با حاج معین التجار بوشهری به نویسندگی کریم شاکری اشاره کرد.
 

نورباران بازدید : 284 چهارشنبه 10 دي 1393 زمان : 18:22 نظرات ()

"نورباران" از چاپ پیام‌های مناسبتی و تقد‌‌‌‌یمی معذور است و به پیامک‌های عمومی و بیان مشکلات می‌پرد‌‌‌‌ازد‌‌‌‌ و به د‌‌‌‌لیل حجم انبوه اظهار لطف و محبت د‌‌‌‌وستان، منتخبی از پیامک‌های ارسالی چاپ می‌شود‌‌‌‌.
برای چاپ، پیگیری و انعکاس مسائل و مشکلات
به این شماره پیامک بزنید‌‌‌‌: 30005825000019

نورباران بازدید : 248 چهارشنبه 10 دي 1393 زمان : 17:21 نظرات ()

ابوذر شریفی نسب
گجستان ای سرا ی  استفا مت                                                    
گجستان  شاهد‌ رقص شهامت
گجستان تنگه ی لرشیرمرد‌ان                                                     
چنارانت چنان گیسی  پریشان
گجستان ای تو رود‌ با نجابت                                                    
خروشان میروی با خاطراتت
به روی شانه هایت بال پرواز                                                 
کجاها میروی ای رود‌  د‌مساز
کجاها می  روی ای رود‌ ،  برگرد‌                                               
پرازسوزد‌ل وآه و پر از د‌رد‌
تو با جان ود‌لم پیوند‌ د‌اری                                                          
نشان ازهیبت اروند‌ د‌اری
تو د‌ر فرزانگی تمثیل شرقی                                                     
به حق باید‌بگویم نیل شرقی
د‌راین برزن ،  تو کوی آریایی                                                   
 تو آب روی مرد‌ان خد‌ایی
تو تند‌یس بهشت بی نشانی                                                          
تو منزلگاه خیل عاشقانی
گجستان ای گلستان زمانه                                                        
گجستان فصل سبز  پر ترانه
تو که د‌رد‌امنی مستانه زاد‌ی                                                     
به من آرامشی جانانه د‌اد‌ی
چرا غم برجبین خویش د‌اری                                                    
بگو د‌یگرچرا تشویش د‌اری
تمام  چشمهایت خیس آب است                                                 
د‌لت  سرتابه سراز غم کباب است
چه آمد‌ برسرققنوسهایت                                                      
د‌لی روشن کن ازفانوسهایت
گجستان  حرفها نا گفته د‌ارم                                          
پریشانم د‌لی آشفته د‌ارم
گجستان ازتو باید‌ د‌ل بگوید‌                                                 
د‌لی عاشق ، د‌لی بید‌ل بگوید‌
تو راتوصیف کرد‌ن کارجان است                                           
ولیکن د‌ل زوصفت ناتوان است
گجستان تحفه نا چیز ما را                                                  
خزان گلشن  پائیز ما را
پذیرا باش   ای رود‌ مشوش                                                    
زلال  وسرد‌ و صاف وبی غل وغش
گجستان منتی برمانهاد‌ی                                                    
به شعرناقص من پا نهاد‌ی
خد‌اوند‌ا به خورشید‌ پگاهت                                                
گجستان را سپرد‌م د‌رپناهت
 

نورباران بازدید : 353 چهارشنبه 10 دي 1393 زمان : 16:13 نظرات ()

محبوبه - رستمی
بهاران گذشت و گذشت وگذشت...
و تو ای بهار همیشه سرافراز،
که با لحظه هایی خزانی سفر کرد‌ی وپر کشید‌ی،
 و تو ای سرود‌ بلورین باران ،
که با رویش سبزه زاران رفیقی ؛
و تو ای تمنای یاران که د‌ر عطر مست اقاقی غریقی؛
 تو ای کوچ کرد‌ه ، تو ای سبزترازنسیم بهاران،
 گناه کد‌امین خزان با نگاهت بیالود‌؛
  صد‌ای کد‌امین زمستان صلایت زد‌ و گفت...
 و د‌ستان بی باک د‌اغ کد‌امین شقایق به یکباره احساس و د‌رد‌ت فزون کرد‌؟
 بهاران گذشت و توهرگز ند‌ید‌ی نگاهی بهاری ،
    د‌ر افسونِ افسونگری های مرد‌اب و جنگل،
به یاد‌ تو هر لحظه ام هستی و ماند‌گاری ...!!!..

نورباران بازدید : 339 چهارشنبه 10 دي 1393 زمان : 16:5 نظرات ()

حمید‌ه غلامی
ﻣﯿﺨﮏ ﺑﻪ ﺳﺮ ﺯﻟﻒ ﺑﺒﻨﺪﻡ ﮐﻪ ﺑﯿﺎﯾﯽ
ﺑﺎ ﮐﺲ ﻧﻪ ﺑﮕﻮﯾﻢ ﻧﻪ ﺑﺨﻨﺪﻡ ﮐﻪ ﺑﯿﺎﯾﯽ
ﺑﺮ ﺳﺮ ﺑﻨﻬﻢ ﭼﺎﺭﻗﺪ ﺳﺒﺰ ﻭ ﺑﭙﻮﺷﻢ
اَﺭﺧﺎﻟﻖ ﮔﻠﺪﺍﺭ ﭘﺮﻧﺪﻡ ﮐـﻪ ﺑﯿﺎﯾﯽ
ﺑﺮ ﺭﺍﻩ ﺗﻮ ﭼﻮﻥ ﺯﻧﺒﻖ ﻭﺣﺸﯽ ﺑﻨﺸﯿﻨﻢ
ﺑﺎ ﺩﺍﻣﻦ ﭘﺮ ﭼﯿﻦ ﺑﻠﻨﺪﻡ ﮐـﻪ ﺑﯿﺎﯾﯽ
ﺍﺳﺒﺎﻥ ﺳﯿﻪ ﯾﺎﻝ ﺭﻫﺎ ﮔﺸﺘﻪ ﯼ ﺁﺯﺍﺩ
ﺑﺎ ﺷﯿﻬﻪ ﺧﺒﺮ ﺑﺎﺯ ﺩﻫﻨﺪﻡ ﮐﻪ ﺑﯿﺎﯾـﯽ
ﺑﺴﺘﻢ ﺑﻪ ﮐﻨـُــﺎﺭ ﮐﻬﻦ ﺍﯾﻞ ﺩﺧﯿﻠﯽ
ﺑﺮ ﺯﻟﻒ ﭼﻤﻦ ﺻﺪ ﮔﺮﻩ ﺑﻨﺪﻡ ﮐـــﻪ ﺑﯿﺎﯾﯽ
ﮔﻠﻬﺎﯼ ﺭﺯ ﻭ ﻧﺮﮔﺲ ﻭ ﻧﺴﺮﯾﻦ ﻭ ﺍﻗـﺎﻗـﯽ
ﺑﺮ ﭘﻬﻨﻪ ﯼ ﺟﺎﻥ ﻣﯽ ﺷﮑﻔﻨﺪﻡ ﮐﻪ ﺑﯿﺎﯾﯽ
ﮔﻞ ﺩﺧﺘﺮﮐﺎﻥ ﻭ ﭘﺴﺮﺍﻥ ﺩﻩ ﺑﺎﻻ
ﺑﺎ ﻫﻠﻬﻠﻪ ﻫﻤﺮﺍﻩ ﺷﻮﻧﺪﻡ ﮐﻪ ﺑﯿﺎﯾﯽ
ﺍﺯ ﺷﻮﻕ ﺗﻮ ﺍﯾﻦ ﻗﺎﻓﯿﻪ ﻫﺎﯼ ﻏﺰﻝ ﻋﺸﻖ
ﻫﻨﺠﺎﺭ ﺯﺑﺎﻥ ﻣﯽ ﺷﮑﻨﻨﺪﻡ ﮐﻪ ﺑﯿﺎﯾﯽ
ﺑﺎ ﻧﯿﻤﭽﻪ ﺯﻭﺭﯼ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺑﺎﺯﻭﯼ ﺍﻣﯿﺪ ﺍﺳﺖ
ﺑﺎ ﻟﺸﮑﺮ ﺗﺮﺩﯾﺪ ﺑﺠﻨﮕﻢ ﮐـﻪ ﺑﯿﺎﯾﯽ
ﺷـﺎ ﺩﺧﺘﺮ ﺍﯾﻠﻢ ﻣﻦ ﻭ ﺑﺮ ﺭﺍﻩ ﺍﻣﯿﺪﺕ
ﭘﺮ ﺑﻮﺩﻩ ﮔﻠﻮﮔﺎﻩ ﺗﻔﻨﮕﻢ ﮐﻪ ﺑﯿﺎﯾﯽ
ﮐﻞ می ﺰﻧﻢ ﻭ ﻫﻠﻬﻠـﻪ ﺑﺎ ﺗﯿﺮ ﺗﻔﻨﮕﺎﻥ
ﮔﻪ ﺑﺮﺑﻂ ﻭ ﺩﻑ ﮔﺎﻩ ﭼﻮ ﭼﻨﮕﻢ ﮐﻪ ﺑﯿﺎﯾﯽ
 ﺗﺎ ﺣﻔﻆ ﮐﻨﻢ ﺣﺮﻣﺖ ناموس ﺣﺮﯾﻤﺖ
ﺍﯼ ﻣﺎﻩ ﻓﺮﺍﭼﻨﮓ ﭘﻠﻨﮕﻢ ﮐﻪ ﺑﯿﺎﯾﯽ
ﺳﻮﮔﻨﺪ ﺩﻫﻢ ﻫﻤﺴﻔﺮﺍﻥ ﺭﺍ ﭼﻮ ﺑﻤﯿﺮﻡ
ﻫﯿﻬﺎﺕ ﺑﻪ ﻣﺮﻗﺪ ﻧﻨﻬﻨﺪﻡ ﮐﻪ ﺑﯿﺎﯾﯽ ...

نورباران بازدید : 326 چهارشنبه 10 دي 1393 زمان : 16:4 نظرات ()

محمد‌ حسن آزاد‌ی
کاسه ی نان ونمک از د‌ست ما افتاد‌ و رفت
ارزش سنگ محک از د‌ست ما افتاد‌ و رفت
د‌وستی را منظری بود‌ و جمال و حرمتی
قفل و زنجیر کلک از د‌ست ما افتاد‌ و رفت
شوخ بود‌م با د‌و د‌ید‌ه د‌ر سرای رند‌ی ام
جام حرمت کم کمک از د‌ست ما افتاد‌ و رفت
گر ند‌انی یار خود‌ را یا نبینی کوی خویش
بند‌ آذین د‌هک از د‌ست ما افتاد‌ و رفت
ما عوامیم و نمک را می ستائیم همچو نان
پس چرا نان و نمک از د‌ست ما افتاد‌ و رفت
سر ز زانو برند‌ارم چون نیاید‌ صبح نو
آن همه باد‌ خنک از د‌ست ما افتاد‌ و رفت
باش آگه ای خزان، یک د‌ست و خاموشی یکی است
چون کمند‌ نی لبک از د‌ست ما افتاد‌ و رفت

نورباران بازدید : 285 چهارشنبه 10 دي 1393 زمان : 16:4 نظرات ()

علی شهریورچهارم ریاضی امیرکبیر...
بیا باران پریشانم من امشب           
بیا کز د‌ید‌ه گریانم من امشب
بیا امشب که د‌ل د‌ارد‌ هوایت               
بیا که د‌ل به زند‌انم من امشب
بیا جانا که من عاشق ترینم                   
بیا کز هجر، نالانم من امشب   
بیا د‌ر انتظارت من غمینم                     
بیا کز فکر ، ویرانم من امشب
بیا که مهر رویت گلبهار است              
بیا کز عشق ، تابانم من امشب
بیا که د‌ید‌گانم خون وآب است                      
نیایی سربیابانم من امشب
 

نورباران بازدید : 265 چهارشنبه 10 دي 1393 زمان : 15:54 نظرات ()

 حسین جنتی
روی د‌ستش، پسرش رفت، ولی قولش نه!
نیزه ها تا جگرش رفت، ولی قولش نه!
این چه خورشید‌ِ غریبی ست که با حالِ نزار،
پای نعشِ قمرش رفت، ولی قولش نه!
 باغبانی ست عجب! آن که د‌ر آن د‌شتِ بلا،
به خزانی ثمرش رفت ، ولی قولش نه!
شیر مرد‌ی که د‌ر آن واقعه هفتاد‌ و د‌و بار،
د‌ستِ غم بر کمرش رفت، ولی قولش نه!
جان من برخیِ " آن مرد‌ " که د‌ر شط فرات،
تیر د‌ر چشمِ ترش رفت، ولی قولش نه!
هر طرف می نگری نامِ حسین است و حسین،
ای د‌مش گرم!! سرش رفت، ولی قولش نه!
 

نورباران بازدید : 321 چهارشنبه 10 دي 1393 زمان : 15:51 نظرات ()

علی قیصری
تازگی ها وزن شعرم روی اسلوبی که نیست
واژه هایم گم شد‌ه د‌ر شعر مکتوبی که نیست
فارغ از انواع د‌رد‌ و لحظه های پر تنش
حاجتم افتاد‌ه بر لیوان مشروبی که نیست
از خد‌ا خواهم همین فرد‌ا وزان گرد‌د‌ نسیم   
تا که برد‌ارد‌ حجاب از روی محجوبی که نیست  
برگ برگ د‌فترم یکباره پاییزی شد‌ه
د‌ر تمام فصل شعرم بیت مرغوبی که نیست   
د‌یگر از بانوی شعرم شکوه کمتر می کنم
جان و د‌ل را کرد‌ه ام تقد‌یم آن خوبی که نیست   
یوسف مصری که عشق آشیان د‌ارد‌ هنوز   
می فرستد‌ پیرهن را سوی یعقوبی که نیست   
ای عسل از وضع فعلی پر توقع گشته ام   
انتظارم می رود‌ از وضع مطلوبی که نیست
 

نورباران بازدید : 261 چهارشنبه 10 دي 1393 زمان : 15:51 نظرات ()

محمد محمودی نورآبادی
نامه‌ی دردمندانه‌ی دکتر احمدی نماینده‌ی مردم ممسنی و رستم در دور هفتم مجلس شورای اسلامی، حاوی نکاتی بود که نگارنده را واداشت تا مواردی را از باب یادآوری و البته نه از جایگاه یک سیاستمدار بومی- طایفه‌ای که از منظر یک روزنامه‌نگار، یاد آور شود.
برایم جای بسی خوشحالی‎ست که به واسطه‌ی حرفه‌ی کاری، در هیچ دوره‎ای از نمایندگان و مسؤلین محترم شهرستان زادگاه، مسؤلیت اجرایی- اداری و سیاسی نداشته‎ام و لذا وامدار هیچ جریان، باند، قبیله و طایفه‎ای نبوده، نیستم و از کسی حب و بغض شخصی ندارم. اگر خداوند اندک آبرویی به این قلم عنایت کرده و توانسته‌ام در عرصه‌ی داستان نویسی، قدم‌هایی را بردارم، صرفاً از جهت الطاف بی‌پایان شهدای عزیزی بوده که کریمانه و بزرگوارانه، ستاره‌ی راه شدند و کاستی‌هایم را جبران کردند.
جای بسی شکر دارد که در این اوضاع و احوال کمبود رسانه در شهرستانی چون ممسنی، "نورباران" سبب خیری شد تا هم کسی مثل نماینده‌ی مردم در دور هفتم مجلس مواضع و نقطه نظرات خود را در معرض قضاوت افکار عمومی قرار دهد و هم نگارنده‌ی این سطور بتواند بغضی را که از حیث عملکرد نمایندگان این دیار از دور ششم تاکنون در سینه داشته، بر لوح سفید کاغذ بشکند و هرچند کوتاه و مقطعی، نفسی تازه کند و به این امر نیز واقفیم که نفس کشیدن برای یک نشریه‌ی بومی چقدر سخت و شکننده می‏باشد مخصوصاً وقتی که بناست منتقد و ناظر بر اعمال و رفتار نماینده‎ای باشد که نشریه‌ی خود نیز با پشتوانه‌ی فکری و مالی آدم‎های همان طایفه‌ی نماینده هدایت و طبع و نشر شود. در این صورت است که نشریه، باید هجمه‎های دیگری را نیز به جان بخرد و زخم زبان‎های دیگری را نیز تحمل کرده و هزینه‎های آن را بپذیرد.
جناب آقای احمدی! شاید بنده یکی از معدود کسانی باشم که به روحیات و خلقیات شما آگاهی بیشتری نسبت به سایرین دارم و چون روزگاری نه چندان دور از حیث وظیفه و تکلیف، در نشریه‌ی "سرو" شما قلم فرسایی‌ها کرده‎ام، با روح و محتوای قلمتان نیز آشنایی کامل دارم. فراموش نکرده‎ام که همه برای پیشرفت و توسعه‌ی این خاک زر خیز، خواب‌ها دیده بودیم و رؤیاها در سر داشتیم. یادمان نرفته که در شرایطی برای جامه‌ی عمل پوشیدن به آن رؤیاها کمر همت بستیم که عنوان‌ها و واژگانی چون- اصولگرایی، ارزشی نگری، شهید و شهادت، رزمنده بودن و جانبازی، نه تنها غریب و نامأنوس شده بود که زیر چکمه‌ی واداده‎های غرب پرست و ساده اندیشان خوش‎باور، لگدمال هم می‎شد.
 

نورباران بازدید : 302 دوشنبه 08 دي 1393 زمان : 21:0 نظرات ()

نماینده محترم دوره ی هفتم مجلس شورای اسلامی
جناب آقای احمدی
با سلام و عرض ادب و ارادت خدمت شما و دیگر نمایندگان ادوار گذشته شهرستان، با توجه به نامه ی شما آقای دکتر شفیعی نماینده‌ی محترم دوره ی نهم مجلس شورای اسلامی که به ظاهر از سر دلسوزی  همراه با گلایه از اظهار نظر ایشان در مورد پتروشیمی شهرستان نگاشته شده بود. نکاتی هم در آن اظهار نظر و هم مرقومه‌ی حضرتعالی وجود دارد که فراتر از این که موضوعش چه و چراست می توان به آنها توجه و در آن مداقه نمود.
1- اظهار نظر دکتر شفیعی گویا تیر خلاصی به  پتروشیمی شهرستان است که شما و خیل گسترده دیگری از این مردم را نگران نموده است اما با توجه به سیاست های کلان کشور که به سوی خصوصی سازی میرود و در آینده شرکت های می توانند به بقا ادامه دهند که بتوانند روی پای خود باایستند آیا در صورت احداث پتروشیمی در ممسنی می توانید «چه خواهد شدی» نیز متصور شوید؟
 

نورباران بازدید : 382 دوشنبه 08 دي 1393 زمان : 16:57 نظرات ()

فرخ احمدی- شهروندی از دیار ممسنی


بنام خدا
جناب آقای دکتر علی احمدی: صدایِ دلسوخته‌یِ مردم این دیارِ رها شده از نمایندگان ادوار گذشته را هم بشنوید.
از اینکه باب گلایه و شکوه را با صراحت کلام گشودی، بسی جای شادمانی است که ما هم، بعنوان یک شهروند زبان بگشاییم و از چه بود، چه شد و چه می خواهد بشود، حرفی داشته باشیم.
جناب آقای دکتر احمدی: خدمات حضرتعالی، در دوره‌ی هفتم مجلس شورای اسلامی، بعنوان نماینده ممسنی و رستم ستودنی و قابل تقدیر می باشد. از چه بودِ آنچه نگاشتی و از طرح اولیه‌ی پتروشیمی که این موضوع پیگیری و به تصویب هیئت دولت، در سال(1384) رسیده است، تمامی شهروندان ممسنی و رستم مطلع هستند و در بروشورهای تبلیغاتی جنابعالی، در پایان دوره‌ی نمایندگی، کاملاً آشکار بود و بر کسی پوشیده نیست که این کارها انجام گرفته و شاید اگر جنابعالی، بازگوی این افعال شخصی خویش نبودید، به گمانم کسی آن را به فراموشی و نسیان نمی سپرد. زیرا حافظه‌ی این مردم، همه چیز را ثبت و دیده‌ها، گفته‌ها و شنیده ها را به خاطر می‌سپارند. بدان که نمک شناسی مردم این دیار، در الفاظ و گفتمان روزانه شان، برای هر نماینده‌ای که خدمتی به این شهرستان کرده اند، واضح و مبرهن است. فصل الخطاب جنابعالی و احساس همدردی با گمشدگان این مرز و بوم عشایرنشین، نه تنها افسوس خوردن شماست بلکه آحاد این مردم، به نداشتن امکانات توسعه اقتصادی، افسوسی مضاعف بر این آلام و رنج ها دارند.

نورباران بازدید : 263 دوشنبه 08 دي 1393 زمان : 13:48 نظرات ()

روستای کوپن مرکز بخش سورنا در مرداد ماه سال 91 از سوی هیئت دولت به عنوان شهر معرفی گردید و پس از انتخابات اخیر شورای اسلامی شهرها و روستاها، مهندس سعید امینی به عنوان دومین شهردار شهر تازه تاسیس کوپن معرفی شد.
مهندس سعید امینی در گفتگویی با حسین سرکوهی خبرنگار نورباران در شهر کوپن گفت: خدا را شاکر و سپاسگزارم که توانی عنایت فرمود تا بتوانیم با حمایت‌های نماینده محترم شهرستان‌های ممسنی و رستم، امام جمعه شهرستان رستم، فرماندار محترم شهرستان رستم، بخشدار محترم بخش سورنا، اعضای محترم شورای اسلامی شهر کوپن، پیگیری پرسنل زحمت‌کش شهرداری و همچنین همکاری مردم ولایت مدار و شهید پرور این دیار و همکاری روسای محترم ادارات خدماتی را در شش ماهه‌ی اول سال 93 را به اطلاع مردم محترم شهر کوپن برسانیم که بخشی از خدمات به شرح زیر اطلاع رسانی می شود.
 

نورباران بازدید : 470 دوشنبه 08 دي 1393 زمان : 13:33 نظرات ()

به گزارش خبرنگار نورباران به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش ممسنی با هماهنگی قبلی با مدیر کل محترم و معاونین اداره کل آموزش و پرورش فارس داریوش اسدی مدیر آموزش و پرورش با دکتر فانی وزیر آموزش و پرورش دیدار نمودند.
در این دیدار دکتر فانی اظهار داشت: بار اصلی آموزش و پرورش بر دوش شما مدیران می باشد و امیدواریم با نگاه ویژه دولت تدبیر و امید و مجلس شورای اسلامی به مسائل کلان آموزش و پرورش و وضعیت رفاهی فرهنگیان بهبود ببخشیم وی ابراز امیدواری کرد که بزودی سفری به استان فارس خواهند داشت.
در این دیدار  داریوش اسدی مدیر آموزش و پرورش ممسنی ضمن ابلاغ سلام شورای معاونین اداره کل و اداره ممسنی بیان داشت: از زمانی که جناب آقای آذری سکان اداره کل آموزش و پرورش فارس را به دست گرفتند با انتخاب تیم قوی مدیریتی در  اداره کل روح امید و سرزندگی را در میان فرهنگیان و مسئولین آموزش و پرورش فارس دمیده‌اند. وی با بر شمردن مسائل و مشکلات کنونی استان فارس و شهرستان ممسنی از آقای دکتر فانی خواستند که با توجه به رشد علمی مناسب و پدیده بودن دانش آموزان ممسنی در کنکور 92 و انشاءالله تکرار این مهم در سال جاری و نیز تحصیلات عالیه جمع کثیری از فرهنگیان استان و شهرستان ممسنی نگاه ویژه ای به استان فارس داشته باشند.

نورباران بازدید : 240 دوشنبه 08 دي 1393 زمان : 13:7 نظرات ()

رییس هیات بوکس شهرستان ممسنی گفت: این شهرستان استعدادهای زیادی دررشته بوکس دارد و به عنوان قطب اصلی این رشته ورزشی در فارس محسوب می شود.
علی افشاری در گفت وگو با ایرنا افزود: بوکسورهای این شهرستان بیشترین مقام ها را در سطح استان و کشور کسب کردنده اند و چند بازیکن جوان هم به عضویت تیم ملی درآمدند که می توان به محمد عباسی و سجاد قائدی اشاره کرد.
وی افزود: کسب 17 مدال طلا توسط بوکسورهای ممسنی در سال جاری نشان دهنده وجود ورزشکاران مستعد در این رشته است که باید حمایت بیشتری شوند. مربی تیم ملی جوانان ادامه داد: بوکس استان فارس سابقه بسیار خوبی در کشور داشته است طوری که پیش از انقلاب اسلامی، شریف دل آرام از فارس قهرمان آسیا شد اما اکنون وضعیت این رشته مناسب نیست.
 

نورباران بازدید : 284 دوشنبه 08 دي 1393 زمان : 12:55 نظرات ()

برای جوشکاری هم باید فوق لیسانس داشت؟


ادیب عربی
من می‌خواهم جوشکار موفقی باشم. آیا باید مدرک فوق لیسانس داشته باشم؟ آیا برای اشتغال نیاز به سواد وجود دارد؟ آیا بدون سواد نیز می‌توان شغل مناسبی را داشت؟
جامعه امروزی کشور با پدیده‌ای به نام «مدرک‌گرایی» روبه‌رو است. هجوم متولدین دهه 60 به مدارج علمی لیسانس، فوق لیسانس و دکترا، علاوه‌بر اینکه بازار شرکت‌ها و موسسات کمک آموزشی مختلفی را سکه کرده است، بازار نیروی کار کشور را با عدم تعادل شدیدی مواجه ساخته است. وجود نیروی کار بامهارت (Skilled Labor) قطعا به افزایش راندمان کاری صنایع کمک‌کننده خواهد بود، اما کمبود نیروی کار ماهر نیز ضربه‌زننده است. نظام آموزشی کشور بدون توجه به نیازهای بازار کار کشور، به تولید و آماده‌سازی نیروی کار اقدام کرده است. در برخی از رشته‌ها بدون توجه به نیازهای بازار اقدام به آموزش نیروی کار پرداخته‌ایم و در برخی دیگر از رشته‌ها، اصلا اقدام به آموزش نیروی کار نپرداخته‌ایم یا دچار کمبود هستیم.
 

نورباران بازدید : 235 دوشنبه 08 دي 1393 زمان : 11:49 نظرات ()

"رابعة العدویة القیسیة" یا "رابعه عدویه" ملقب به "تاج‌الرجال" و با کنیه "ام‌الخیر" متولد ۱۰۰ هجری قمری در بصره و درگذشته در سال ۱۸۰هجری قمری در بیت‌المقدس از متصوفان اولیه بود.او دختر «اسماعیل عدوی قیسی» بود. نام او را از این جهت رابعه گذاشتند که فرزند چهارم خانواده بود. رابعه یکی از کسانی است که فریدالدین عطار در کتاب تذکره الاولیای خود، از او یاد کرده‌است. او پیشرو طریقت عشق الهی یکی از مذاهب تصوف است. او طبع شاعری هم داشته و اشعاری در عشق به خدا سروده است.
دکتر جواد نوربخش می گوید: «رابعه یکی از زنان صوفی است که در سیر الی الله از بسیاری مشایخ معاصر خود پیشی گرفته‌بود. اگر بخواهیم از چند نفر از بزرگان صوفیه از صدر اسلام تاکنون نام ببریم، بی‌شک رابعه یکی از آنان خواهدبود. در شأن رابعه همین بس که او در زهد و تقوی ضرب‌المثل زنان است چنانکه هر زنی را بخواهند در عرفان بستایند، گویند که رابعه زمان خویش است. بدین مناسبت بسیاری از مشایخ طریقت او را تجلیل کرده و ایشان را تاج‌الرجال نامیده‌اند.
مختصری از شرح حال و زندگی وی را در زیر با هم می خوانیم.


فاطمه علی‌عسکری

رابعه زنی عارف و خداترس بود که همچون شمعی در راه حق سوخت، می‌توان این عارف بزرگ و خداشناس را در ردیف مردان بزرگ راه خدا قرار داد. رابعه به همان اندازه که خدا را دوست می‌داشت همان قدر هم از پروردگارش می‌ترسید زمانی که آیه‌ای از قرآن تلاوت می‌شد آنقدر می‌گریست که به پهلو می‌افتاد و هنگامه‌ی عبادت تمام سجاده گاه و سجاده‌اش خیس می‌شد. چنین معتقد بود که عاشق آنقدر در فراق عشق می‌گرید تا به او برسد. با این وجود که تمام روز و شب خدا را عبادت می‌کرد اما زمانی که بعد از نماز صبح کمی می‌خوابید هنگام برخاستن از خواب خود را ملامت می‌کرد که: ای نفس چطور از یاد خدا غافل شدی و آرام گرفتی، ای رابعه کمتر بخواب که آسایش و آرامش ابدی در انتظار توست.
هرگاه کسی نزدش از دنیا و متعلقات دنیوی سخن می‌گفت رابعه سخت اظهار انزجار می‌نمود و چنین می‌گفت که: شما دنیا دوست هستید هرکس از آنچه به قلبش نزدیک است سخن  می‌گوید. رابعه در دنیا به عشق عبادت خدا و یکتا پرستی زنده بود او می‌گفت: همانطور که  بدی‌ها‌ را فراموش می‌کنید خوبی‌ها‌ را نیز فراموش کنید. چنین با خود عهد بسته بود که هرگز از بنده‌ی خدا چیزی نخواهد، او حتی شرم داشت که از خداوند درخواستی داشته‌باشد. 

نورباران بازدید : 686 دوشنبه 08 دي 1393 زمان : 7:16 نظرات ()

ماهنامه ماهنامه نورباران در ستون ویژه ای به نام "روستا باران" به کمک شما دوستان و خوانندگان به معرفی روستاهای شهرستان های ممسنی و رستم می پردازد. خوانندگان گرامی برای معرفی روستای خود، مشکلات، پتانسیل ها و قابلیت هایش مطالب خود را همراه با عکس برای  بررسی و چاپ در "نورباران" برای ما بفرستند.


به مشکلات روستای جویجان جاوید رسیدگی شود
 

عرفان حیدری

برای معرفی کامل شهرک جویجان به این روستا رفتم تا با شورای محترم و بزرگان این روستا گفتگو کنم که در بین راه شاهد صحنه‌هایی از برداشت شلتوک از سوی کشاورزان زحمت کش تنگ لله بودم. بعد از طی  حدود  44 کیلومتر به این روستا رسیدم.
این روستا دارای آب وهوای سرد در زمستان و معتدل تابستانی می‌باشد و دارای مناظری بکر و طبیعی از جنگل‌های بلوط، افرا، چنار و باغ‌های انار و انگورمی‌باشد. بنا برپارس نامه ناصری اسم روستا "جوزجان" به معنای "محل گردو" بوده و به علت وجود گردوهای فراوان به این نام معروف گشته است که در طول تاریخ تغییرصورت کلمه داده و به "جویجان جاوید" معروف شد. مردم این روستا بعد ازاینکه زلزله سال 89 خانه‌هایشان را خراب کرد به این منطقه مهاجرت کردند که با تهسیلات بانکی خانه‌های خود را محل جدید روستا ساختند و این روستا مرکزمجموعه روستاهای میدان سفلی و علیا، عالیشاهی، دره پلنگی، تنگ سیا علیا و سفلی می‌باشد که این مجموعه روستاها در زمان‌های قدیم به دلیل نزدیک شدن به مراتع و زمین‌های کشاورزی از روستای جویجان جدا شده و این روستاها را بوجودآورده‌اند.
 

 

 

نورباران بازدید : 524 یکشنبه 07 دي 1393 زمان : 23:6 نظرات ()

راننده تاکسی

 

 

رانند‌‌‌‌‌‌‌ه‌ی تاکسی د‌‌‌‌‌‌‌ر گذر از هیاهوی زند‌‌‌‌‌‌‌گی، هر بار و یا د‌‌‌‌‌‌‌ر هر مسیر، برگی از زند‌‌‌‌‌‌‌گی د‌‌‌‌‌‌‌یگران را می‌خواند‌‌‌‌‌‌‌ و همراه آنها ورق می‌زند‌‌‌‌‌‌‌. رانند‌‌‌‌‌‌‌ه‌ی ما گاهی محرم اسرار د‌‌‌‌‌‌‌یگران می‌شود‌‌‌‌‌‌‌ و گاهی قربانی اتفاقاتی که خود‌‌‌‌‌‌‌ هیچ نقشی د‌‌‌‌‌‌‌ر آن ند‌‌‌‌‌‌‌ارد‌‌‌‌‌‌‌. ... او با خاطراتش تنها یک "کورس" مهمان اند‌‌‌‌‌‌‌یشه هایمان می شود‌‌‌‌‌‌‌. چند شماره است که راننده تاکسی در کوه و در و دشت مهمان طبیعت است و گاهی خاطرات خود را از آن سوی گرمای ماهور مهمان ما می کند... با هم می‌خوانیم:

نورباران بازدید : 277 شنبه 06 دي 1393 زمان : 12:2 نظرات ()

پویا کاظمی

چند وقتی هست که این موضوع در سطح شهر دوباره زیاد شده و با نزدیک شدن به ایام بارانی بودن هوا باعث مشکلات شدیدی میشه، درسته قبل از اینکه آب و هوای بارونی تویه سطح شهر بیاد همین مشکل بوده (و هنوز هم هست) اما واقعا تا کی؟ داشتم در بازار قدم میزدم از میدون معلم به سمت فلکه آموزش و پرورش میرفتم، اول راه درخت ها خود نمایی میکردن و نظرم به اونا جلب بود اما همین که به نزدیک چهار راه رسیدم آشغال های جلوی روم نظرم و جلب کرد و صحنه عجیبی رو میدیدم هر کی خریدی میکرد سریع پوسته چیزی که خریده بود رو مینداخت توی جوب، به راه خودم ادامه دادم تا به مسیرم برم، کمی جلوتر که رفتم دیدم این بار مغازه‌دارها آشغال هاشون رو میریزن توی جوب! واقعاً ناراحت شدم و تصمیم گرفتم عکس بگیرم از این صحنه ها، هرچی جلوتر میرفتم صحنه ها عجیب تر میشد و کثیفی بیداد میکرد! واقعیتش موندم واقعاً مشکل از چیه؟! یا از کیه؟! نمیدونم شاید من خواب بودم و داشتم خواب میدیدم! (ای کاش همینجور بود!)
 

 

نورباران بازدید : 350 شنبه 06 دي 1393 زمان : 11:1 نظرات ()

انتقاد شدید مسیح مهاجری از روحانی: وزارت کشور را به مخالفان دولت داده اید/مجلس را پرتوقع کرده اید
مسیح مهاجری مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:دولت يازدهم از آغاز فعاليت خود، به نمايندگان مجلس شوراي اسلامي بيش از اندازه‌اي كه قانون مشخص كرده بها داد و براي آنها اين حق را قائل شد كه درباره انتخاب استانداران، فرمانداران و بخشداران نظر بدهند. اين اقدام نادرست موجب شد دولت يازدهم در بسياري موارد از داشتن استانداران توانا محروم شود، در مورد تعويض يا ابقاء فرمانداران دچار مشكلات زيادي گردد و در مورد بخشداران تقريباً غيرفعال باشد و  نمايندگان مجلس با برخورداري از حق تعيين استانداران و فرمانداران و بخشداران، توقعات زيادي پيدا كرده‌اند بطوري كه مي‌توان گفت وزارت كشور دولت يازدهم در اختيار نمايندگان مخالف دولت است.
 عضو منتقد شورای اسلامی بازداشت و راهی زندان شد!
شمال نیوز نوشت : محمدحسین منصف، عضو جانباز و آزاده شورای اسلامی شهر بابل و رئیس کمیسیون فرهنگی این شورا، که به جذب خارج از ضوابط اقوام برخی مدیران شهرداری و برخی اقدامات دیگر شهردار و شهرداری این شهرمعترض بود و سرانجام پس از سرخوردگی نسبت به پیگیری‌های رسمی و قانونی، چند ساعتی به عنوان اعتراض در محوطه شهرداری بابل اعتراض مردمی خود را اعلام کرده بود، در پی شکایت یکی از معاونان شهرداری بازداشت و راهی زندان شد.
 

نورباران بازدید : 198 شنبه 06 دي 1393 زمان : 10:53 نظرات ()

رودخانه فهلیان تنها رودخانه دائمی شهرستان‌های ممسنی و رستم است که در این دو شهرستان جریان دارد امّا متاسفانه به دلیل سهل‌انگاری مسئولان در تمام ادوار، این شریان حیاتی در شُرف نابودی است و اگر دست به کار نشویم شاهد مرگ زودرس این رودخانه خواهیم بود لذا مسئولان شهرستان‌های ممسنی و رستم اعم از فرماندار، بخشدار، اداره آب و صنایع و معادن را به خدا سوگند می دهیم منافع اشخاص را بر منافع عموم ترجیح ندهید و کاری کنند که هم در نزد خلق و هم در نزد خالق یکتا رو سفید باشید، لذا تقاضای عاجزانه داریم که:
• هرچه سریع‌تر برداشت شن و ماسه را از بستر رودخانه فهلیان ممنوع کنند و همانند گذشتگان وعده‌ی امروز و فردا را ندهید.
•تسریع در جهت ایجاد کانال انحرافی فهلیان پس از بیست و پنج سال تا از هدر رفتن آب جلو گیری شود.
• بهینه سازی مصرف رودخانه به گونه‌ای که کشاورزان و روستائیان هم جوار رودخانه شاهد تخریب زمین‌های کشاورزی خود نباشند و واگذاری قسمتی از بستر رودخانه به کشاورزان جهت بالا بردن سطح تولیدات کشاورزی شهرستان
• تقسیم عادلانه آب که تمام روستاییان بتوانند از آن استفاده نمایند.
منتظر پاسخ مسئولان ذی ربط در این رابطه هستیم.

نورباران بازدید : 320 شنبه 06 دي 1393 زمان : 10:50 نظرات ()

همایش کار آفرینی وراهکارهای توسعه اشتغال شهرستان ممسنی برگزارشد.
شبیر زارع خفری مديركل دفتر امور روستايي وشوراهاي اسلامي استانداري فارس در این جلسه بیان داشت: بسیاری از دهیاران و شوراها در زمان انتخابات به هر دری می زنند و فعالیت می کنند حتی بعضاً عامل دودستگی می شوند. شور و حرارت در زمان انتخابات خوب است اما نباید باعث اختلاف شود البته مهم تر این است که این شور و شوق بعد از انتخابات نیز ادامه داشته باشد و نباید دهیاران و شوراها بعد از انتخابات به مسائل منطقه بی تفاوت شوند.
وی افزود: دهیاری‌ها جای برای دست و پا کردن نام و رسم نیست و کدخدا مسلکی در دهیاری ها جایی ندارد بلکه جایی برای توسعه منطقه و ترویج مردم داری است.

نورباران بازدید : 240 شنبه 06 دي 1393 زمان : 10:0 نظرات ()

سایت دیار ممسنی نوشته: طرح تعریض خیابان موردآبی که به گفته مهندس حاجتی شهردار نورآباد قرار است تا پایان سال جاری به پایان برسد چند وقتی هست خبری از  فعالیت در آن نیست و زیرسازی انجام شده باعث ایجاد ناهمواری در ورود به کوچه های این محله شده است.
ایجاد فاصله بین خیابان اصلی و کوچه ها باعث بوجود آمدن ناهمواری در ورودی کوچه شده است که عبور و مرور وسائط نقلیه را با مشکل مواجه کرده است که امیدواریم شهرداری در اتمام  سریعتر  این پروژه تلاش کند. طرح ایجاد فلکه در چهارراه موردآبی که از نقاط حادثه خیز شهر نورآباد به شمار می‌رود نیز هنوز به مرحله اجرایی نرسیده است، سرعت گیرهای غیراستاندارد سطح شهر نیز متاسفانه برداشته نشده است .و تعدادی از آنها نسبت به قبل  ناهموارتر شده‌اند.
 

نورباران بازدید : 256 شنبه 06 دي 1393 زمان : 9:17 نظرات ()

سیمین نوذری مسئول اداره کتابخانه های عمومی ممسنی در گفتگویی بیان داشت: شهرستان ممسنی دو کتابخانه نهادی و دو کتابخانه مشارکتی دارد که کتابخانه ی نهادی طباطبایی فهلیان، و کتابخانه ی مشارکتی شهید علی گودرزی اداره زندان  در یک سال گذشته مورد بهره برداری قرار گرفته است.
وی افزود: کتابخانه عمومی شهید مطهری شهر نورآباد بیش از 2 هزار عضو دارد و 27 هزار عنوان کتاب با موضوعات مختلف در آن گنجانده شده است.
نوذری  با اشاره به اینکه هفته کتاب و کتاب خوانی گفت: به مناسبت این هفته  رونمایی از 5 کتاب نویسندگان ممسنی، مسابقه نقاشی، همایش قصه گویی، مشاعره و شاهنامه خوانی، تجلیل از فعالان عرصه کتاب و خیرین این حوزه اجرا شد.
وی در پایان گفت: در طول این هفته عضویت در کتابخانه عمومی به صورت رایگان بود و تنها هزینه ی 500 تومان جهت چاپ کارت دریافت می‌شد.
 

نورباران بازدید : 304 شنبه 06 دي 1393 زمان : 9:0 نظرات ()

 

 

حجت الاسلام محمد یعقوبی در خطبه های نماز جمعه این هفته ممسنی بیان داشت: ما مذاکره را می پذیریم ولی مصالحه با دشمن نخواهیم کرد مصالحه یعنی صلح با استکبار واین عین ذلت است و همانگونه که امام خمینی (ره) فرمودند ما زیر بار ذلت نخواهیم رفت.
وی در ادامه گفت: رسانه ها مواظب باشند و در واکنش نسبت به نتیجه مذاکرات به گونه ای قلم بزنند که دشمن سوء استفاده نکند. یعقوبی افزود: در طول این 36 سال چیزی جز شرارت از آمریکا دیده نشده است و همواره نشان داده اند که قابل اعتماد نیستند و به دنبال فریب دادن کشورها و ملت ها هستند و ایران  تسلیم  زورگویی نشده و نخواهد شد و از حقوق خود کوتاه نخواهد آمد در این مذاکرات هر نتیجه ای که بدست آید پیروز اصلی ایران است چراکه این مذاکرات یک بار دیگر نشان خواهد داد آمریکا قابل اعتماد و اطمینان نیست.
 

نورباران بازدید : 322 شنبه 06 دي 1393 زمان : 8:42 نظرات ()

سیدمحمدرضا رستمی/ 30 / آبان / 93
واژه‌ی بسیج به معنی آماده باش، کهن واژه‌ای است که از زمان شاهنامه و قبل‌تر از آن در ادبیات ما جای داشته است. در فرهنگ امروزی ما بسیج، آماده باشی است در مقابله با بحران‌های از پا درآورنده و هر بی حرمتی و تمرّد و سرکشی. بسیج با ویژگی‌های منحصر به فردش، سی چهل سالی است که با فراز و نشیب‌هایی در کشور اسلامی مان عرض اندام می‌کند ... اما پندار بر این است که از شادابی و شور انقلابی اوایل تولدش دیگر چندان اثری نیست. در این مجال، آسیب شناسی و علت‌یابی تنزّل شور و نشاط آن روزی و این روزی مد نظر ما نیست.
اگر چه تفکرات انقلابی و بسیجی همواره در این مدت بهترین پشتوانه‌های راهبردی حکومت اسلامی مان بوده است اما به نظر می‌رسد باید در مرز بندی‌ها و عملیات اجرایی و قدرت نفوذ و تاثیر این تفکرات در جامعه اسلامی-ایرانی مان با دقت نظر بیشتری عمل می‌کردیم تا پیروزمندانه‌تر از آنچه که امروز هستیم، می‌بودیم. ما در بازه‌ی زمانی پس از انقلاب اسلامی در تعاملات فرامرزی خودمان با سایر کشور‌های جهان، ضعف و قوّت‌هایی داشته و داریم. جا دارد که مسئولان و تحلیل گران سیاسی ما با نگرش‌های آسیب شناسانه تری به آنها بپردازند.
 

نورباران بازدید : 324 شنبه 06 دي 1393 زمان : 7:0 نظرات ()

 

 امروز یکی از کارهای اساسی و مهمّی که در شرکت‌های هنری معروف دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد عبارت است از ترساندن مردم از اسلام. چرا؟
اگر اسلام منافع جهان‌خواران را تهدید نکرده بود، در مقابل آن، این واکنش‌ها نشان داده نمی‌شد. اینکه می‌بینید گروه‌هایی را به نام اسلام و به نام حکومت اسلامی می‌سازند،می‌تراشند، مسلّح می‌کنند، پشتیبانی می‌کنند، به جان انسان‌ها می‌‌اندازند و کشورها را به‌وسیله‌ی آنها ناامن می‌کنند، این نشان‌دهنده‌ی نفوذ پیام اسلام است. از اسلام حقیقی می‌ترسند، از اسلام ناب می‌ترسند؛ اسلامی که نسل پیش از شما در میدان‌های نبرد، در میدان‌های سیاست، در میدان‌های انقلاب آن را سرِدست گرفت و به دنیا نشان داد. و همین‌طور که این جوان‌های عزیز اشاره کردند و نشان دادند، امروز شما وارثان آن شهدای بزرگ و آن مردان عظیم‌القدر هستید. پیام اسلام برای انسانیّت، پیام آسایش، عزّت، سربلندی و پیام زندگیِ همراه با امن‌وامان است؛ این را دشمنان نمی‌خواهند در دنیا شناخته بشود و ملّت‌ها با آن آشنا بشوند.

نورباران بازدید : 198 شنبه 06 دي 1393 زمان : 5:39 نظرات ()

به قـلم مدیرمسئول:نصیب اله حیاتی

کم کم داریم به سال آخر نمایندگی این دوره مجلس شورای اسلامی نزدیک می شویم و می توان به ارزیابی عملکرد نماینده پرداخت چرا که سه سال برای نشان دادن توانمندی و موفقیت یک نماینده از دوره‌ی چهار ساله‌ کافی است.
همزمان با این ارزیابی ها که توسط مردم از عملکرد موکلشان صورت می گیرد دوباره شاهد رونق حضور کاندیداهای گوناگون از همه ی طوایف و طیف های سیاسی نیز خواهیم بود که زمینه را برای حضور خود در این عرصه مهیا می بینند و فکر می کنند که در اثر شرایط جاری و آتی کشور آنها می توانند برای مردم حوزه ی انتخابیه خود مفید باشند و دردی از دردهای بیشمار آنان و گرهی از کارهای فرو بسته شان را باز کنند.
نورباران همه ی این عزیزانی را که بر اساس احساس تکلیف و وظیفه ای که  در مقابل مردم شریف ممسنی و رستم نموده اند درود و سپاس می فرستد و برای همه ی آنها آرزوی موفقیت می نماید خواه در لباس موکلی مردم، خواه در هر کسوت دیگر.
 

نورباران بازدید : 347 دوشنبه 01 دي 1393 زمان : 10:30 نظرات ()

بیست و سومین اجلاس سراسری نماز با شعار« نماز و تعالی فرهنگی» در حالی در تاریخ 10 و 11 دی ماه در شهر اهواز با حضور رئیس جمهور، چندتن از وزیران کشور، و با حضور مسئولان مختلف از سازمان‌های صدا و سیما، سازمان تبلیغات اسلامی، مسئولان هیئت دولت و پیام رهبری برگزار شد که مقاله نویسندگان جوان شهرستان های ممسنی و رستم « حمید گنجایش و حسین انصاری» از بین 1800 مقاله که برای برای این اجلاس ارسال شده بود جزء مقالات برتر و سخنرانان کلیدی این اجلاس قرار گرفت.
این پژوهش آقایان با عنوان:« نقش فرهنگی نمازخانه‌ها و مساجد بین-شهری در کاهش تصادفات جاده‌ای» مورد تقدیر و تحسین  ویژه هیئت دولت، مسئولین و حاضران اجلاس قرار گرفت.دکتر حمید گنجایش در گفتگویی با خبرنگار نورباران گفت: اجلاس‌های نماز یکی از باارزش‌ترین و باشکوه‌ترین اجلاس‌های معنوی و فرهنگی است که در کشورمان سالی یک بار برگزار می‌گردد و مورد حمایت و توجه ویژه رهبری و مسئولان کشوری است. امسال هم به حول قوه الهی بیست و سومین اجلاس سراسری نماز در تاریخ 10 و 11 دی ماه در شهر اهواز با حضور گسترده مردم، مسئولین و علما و روحانیون سراسر کشور و با قرائت پیام رهبری به این اجلاس آغاز شد.

نورباران بازدید : 285 دوشنبه 01 دي 1393 زمان : 5:17 نظرات ()

تعداد صفحات : 28

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
همه ی کسانی که دستی در کار چاپ و انتشار دارند می دانند که بیرون آوردن یک نشریه چه مشقاتی دارد اما قدمی برداشته شده و باید سعی در ادامه ی آن به بهترین صورت ممکن را داشت و در این راه نیاز به مساعدت و همکاری همه ی اهل فن صاحبان اندیشه و قلم داریم و امیدواریم که بتوانیم مکانی برای بیان نظرات و اندیشه دوستانمان که همه ی هم شهرستانی هایمان در شهرستانهای ممسنی و رستم است باشیم و آنها نیز ما را از ارائه ی هرگونه مطلب ، نوشته ، پیشنهاد و انتقاد محروم ننمایند و نشریه ی نورباران را مکانی برای بیان آنها بدانند و ما هم سعی و تلاش خواهیم کرد که این نشریه این فرصت را به همه ی افراد با هر دیدگاه و نظری بدهد هر چند با آن مخالف باشیم . آدرس دفتر نشریه : نورآباد ممسنی – میدان معلم،خ کشاورز ، منازل سازمانی ، سمت چپ درب چهارم noorbaran99@yahoo.com noorbaran90@gmail.com پیامگیر: 30005825000019
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • لینک دوستان
 • وبلاگ روستای دهنو مرکزی
 • اخبار ستاد نمازجمعه ممسنی
 • مالکی- خبری-تحلیلی و اجتماعی
 • آپدیت آنلاین نود 32
 • خبر نورآباد
 • اداره راه وشهر سازی ممسنی
 • پایگاه خبری سرزمین سبز
 • شهر خبر
 • امید آل امیر
 • سایت خبری اداره ارشاد رستم
 • پایگاه اطلاع رسانی صالحین ممسنی
 • جامعه ایران
 • رجا نیوز
 • بانک وبلاگی ممسنی و رستم
 • سایت تخصصی شعر لری
 • بسیج دانش آموزی ممسنی
 • احمدرضا رنجبر
 • هیئت کاراته شهرستان ممسنی
 • تاریخ اصفهان
 • اخبار شهرستان های ممسنی و رستم
 • دهتینـــــــــــــــی
 • محسن زارعی
 • وبلاگ جوانان ممسنی و رستم
 • رستم وطن
 • مطبوعات فارس
 • دنیای تفریح و سرگرمی
 • وب سایت شهرستان رستم
 • امیرحشمت اله رحیمی بویراحمدی
 • سایت موزیک-گالری عکس
 • ممسنی وب
 • مهرزاد احمدی
 • پایگاه خبری شهرستان های ممسنی و رستم
 • امرالله یوسفی
 • مراسخون
 • خبرگزاری ندای رستم
 • پل فهلیان
 • ممسنی و رستم
 • عبدالرضا مرادی
 • مشایخ
 • فهلیان
 • پارینه برد
 • فردین علمداری
 • ناول دانلود
 • دیار ممسنی
 • چهره های موفق شهرستان ممسنی
 • پرسش و پاسخ در رستم
 • سایرت لری
 • امیر ایوب
 • سرزمین ادب و فرهنگ
 • بردنگان
 • لیدوما
 • فــــــرهـــنـــگ...تــــاریــــخ...ایران،فارس،ممسنی
 • ادیب عربی
 • به تکرار تمام با تو بودن ها
 • شکوفه های خاموشی
 • سایت ممسنی
 • به یاد اسماعیل عزیز
 • ممسنی .مورکی جاوید.بهلو.دیار خوبان
 • رستم شهر
 • دکتر مرتضی اشرافی
 • ماهور نیوز
 • محمدکریم حیدری-تهران
 • شولستان
 • ماهنامه لیدوما
 • درخید رستم
 • اخبار ممسنی
 • داریوش بادپا
 • ماهور زادگاه من
 • روستای بابامنیر
 • دیار دشمن زیاری
 • دشمن زیاری
 • سردشت
 • سایت خفرک
 • سرزمین لر
 • وبلاگ تخصصی مهندسی برق
 • غزل های علی قیصری
 • ممسنی جوان
 • احمد خاکیان
 • خبرگزاری شهرستان رستم
 • سامانه پیامک پارس لیدوما
 • روستاهای ایران-دانش بومی
 • دهیاری روستای حسین آباد
 • هیئت اباالفضل العباس ع شهرستان نورآباد ممسنی
 • آخرین مطالب ارسال شده
 • آرشیو
 • جمعه 01 خرداد 1394
 • سه شنبه 25 فروردين 1394
 • دوشنبه 24 فروردين 1394
 • شنبه 22 فروردين 1394
 • جمعه 21 فروردين 1394
 • پنجشنبه 20 فروردين 1394
 • چهارشنبه 19 فروردين 1394
 • سه شنبه 18 فروردين 1394
 • دوشنبه 17 فروردين 1394
 • يکشنبه 16 فروردين 1394
 • شنبه 15 فروردين 1394
 • جمعه 14 فروردين 1394
 • پنجشنبه 13 فروردين 1394
 • چهارشنبه 12 فروردين 1394
 • شنبه 23 اسفند 1393
 • دوشنبه 11 اسفند 1393
 • چهارشنبه 06 اسفند 1393
 • سه شنبه 05 اسفند 1393
 • دوشنبه 04 اسفند 1393
 • يکشنبه 03 اسفند 1393
 • شنبه 02 اسفند 1393
 • جمعه 01 اسفند 1393
 • پنجشنبه 30 بهمن 1393
 • چهارشنبه 29 بهمن 1393
 • يکشنبه 12 بهمن 1393
 • شنبه 11 بهمن 1393
 • پنجشنبه 09 بهمن 1393
 • چهارشنبه 08 بهمن 1393
 • سه شنبه 07 بهمن 1393
 • دوشنبه 06 بهمن 1393
 • يکشنبه 05 بهمن 1393
 • شنبه 04 بهمن 1393
 • جمعه 03 بهمن 1393
 • پنجشنبه 02 بهمن 1393
 • چهارشنبه 01 بهمن 1393
 • دوشنبه 29 دی 1393
 • شنبه 27 دی 1393
 • جمعه 26 دی 1393
 • پنجشنبه 25 دی 1393
 • چهارشنبه 24 دی 1393
 • سه شنبه 23 دی 1393
 • دوشنبه 22 دی 1393
 • يکشنبه 21 دی 1393
 • شنبه 20 دی 1393
 • جمعه 19 دی 1393
 • پنجشنبه 18 دی 1393
 • چهارشنبه 17 دی 1393
 • دوشنبه 15 دی 1393
 • يکشنبه 14 دی 1393
 • شنبه 13 دی 1393
 • جمعه 12 دی 1393
 • چهارشنبه 10 دی 1393
 • دوشنبه 08 دی 1393
 • يکشنبه 07 دی 1393
 • شنبه 06 دی 1393
 • دوشنبه 01 دی 1393
 • دوشنبه 17 آذر 1393
 • پنجشنبه 13 آذر 1393
 • چهارشنبه 12 آذر 1393
 • سه شنبه 11 آذر 1393
 • دوشنبه 10 آذر 1393
 • يکشنبه 09 آذر 1393
 • شنبه 08 آذر 1393
 • جمعه 07 آذر 1393
 • پنجشنبه 06 آذر 1393
 • سه شنبه 20 آبان 1393
 • دوشنبه 19 آبان 1393
 • يکشنبه 18 آبان 1393
 • شنبه 17 آبان 1393
 • دوشنبه 05 آبان 1393
 • يکشنبه 04 آبان 1393
 • شنبه 03 آبان 1393
 • جمعه 02 آبان 1393
 • پنجشنبه 01 آبان 1393
 • چهارشنبه 30 مهر 1393
 • سه شنبه 29 مهر 1393
 • دوشنبه 28 مهر 1393
 • يکشنبه 27 مهر 1393
 • سه شنبه 22 مهر 1393
 • شنبه 19 مهر 1393
 • جمعه 18 مهر 1393
 • پنجشنبه 17 مهر 1393
 • چهارشنبه 16 مهر 1393
 • سه شنبه 15 مهر 1393
 • دوشنبه 14 مهر 1393
 • يکشنبه 13 مهر 1393
 • شنبه 12 مهر 1393
 • پنجشنبه 10 مهر 1393
 • دوشنبه 17 شهريور 1393
 • جمعه 14 شهريور 1393
 • پنجشنبه 13 شهريور 1393
 • چهارشنبه 12 شهريور 1393
 • سه شنبه 11 شهريور 1393
 • دوشنبه 10 شهريور 1393
 • يکشنبه 09 شهريور 1393
 • شنبه 08 شهريور 1393
 • چهارشنبه 05 شهريور 1393
 • سه شنبه 04 شهريور 1393
 • دوشنبه 03 شهريور 1393
 • يکشنبه 02 شهريور 1393
 • شنبه 01 شهريور 1393
 • پنجشنبه 23 مرداد 1393
 • پنجشنبه 16 مرداد 1393
 • سه شنبه 14 مرداد 1393
 • دوشنبه 13 مرداد 1393
 • يکشنبه 12 مرداد 1393
 • جمعه 10 مرداد 1393
 • پنجشنبه 09 مرداد 1393
 • چهارشنبه 08 مرداد 1393
 • سه شنبه 07 مرداد 1393
 • دوشنبه 06 مرداد 1393
 • چهارشنبه 25 تير 1393
 • شنبه 21 تير 1393
 • جمعه 20 تير 1393
 • پنجشنبه 19 تير 1393
 • چهارشنبه 18 تير 1393
 • سه شنبه 17 تير 1393
 • يکشنبه 15 تير 1393
 • پنجشنبه 12 تير 1393
 • سه شنبه 10 تير 1393
 • دوشنبه 09 تير 1393
 • چهارشنبه 04 تير 1393
 • سه شنبه 03 تير 1393
 • دوشنبه 02 تير 1393
 • يکشنبه 01 تير 1393
 • شنبه 31 خرداد 1393
 • جمعه 30 خرداد 1393
 • پنجشنبه 29 خرداد 1393
 • يکشنبه 25 خرداد 1393
 • شنبه 24 خرداد 1393
 • پنجشنبه 22 خرداد 1393
 • چهارشنبه 21 خرداد 1393
 • يکشنبه 11 خرداد 1393
 • شنبه 10 خرداد 1393
 • جمعه 09 خرداد 1393
 • پنجشنبه 08 خرداد 1393
 • چهارشنبه 07 خرداد 1393
 • دوشنبه 05 خرداد 1393
 • شنبه 03 خرداد 1393
 • جمعه 02 خرداد 1393
 • پنجشنبه 01 خرداد 1393
 • سه شنبه 23 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 22 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 21 ارديبهشت 1393
 • شنبه 20 ارديبهشت 1393
 • جمعه 19 ارديبهشت 1393
 • پنجشنبه 18 ارديبهشت 1393
 • چهارشنبه 17 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 16 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 15 ارديبهشت 1393
 • چهارشنبه 10 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 09 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 08 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 07 ارديبهشت 1393
 • شنبه 06 ارديبهشت 1393
 • جمعه 05 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 02 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 24 فروردين 1393
 • شنبه 23 فروردين 1393
 • جمعه 22 فروردين 1393
 • پنجشنبه 21 فروردين 1393
 • چهارشنبه 20 فروردين 1393
 • دوشنبه 18 فروردين 1393
 • يکشنبه 17 فروردين 1393
 • شنبه 16 فروردين 1393
 • چهارشنبه 06 فروردين 1393
 • دوشنبه 04 فروردين 1393
 • چهارشنبه 21 اسفند 1392
 • سه شنبه 20 اسفند 1392
 • دوشنبه 19 اسفند 1392
 • سه شنبه 13 اسفند 1392
 • دوشنبه 12 اسفند 1392
 • يکشنبه 04 اسفند 1392
 • شنبه 03 اسفند 1392
 • جمعه 02 اسفند 1392
 • پنجشنبه 01 اسفند 1392
 • چهارشنبه 30 بهمن 1392
 • دوشنبه 28 بهمن 1392
 • يکشنبه 27 بهمن 1392
 • شنبه 26 بهمن 1392
 • دوشنبه 21 بهمن 1392
 • سه شنبه 15 بهمن 1392
 • دوشنبه 14 بهمن 1392
 • يکشنبه 13 بهمن 1392
 • شنبه 12 بهمن 1392
 • جمعه 11 بهمن 1392
 • پنجشنبه 10 بهمن 1392
 • چهارشنبه 09 بهمن 1392
 • سه شنبه 08 بهمن 1392
 • يکشنبه 06 بهمن 1392
 • جمعه 04 بهمن 1392
 • سه شنبه 01 بهمن 1392
 • دوشنبه 30 دی 1392
 • يکشنبه 29 دی 1392
 • شنبه 28 دی 1392
 • جمعه 27 دی 1392
 • پنجشنبه 26 دی 1392
 • چهارشنبه 25 دی 1392
 • سه شنبه 24 دی 1392
 • دوشنبه 23 دی 1392
 • يکشنبه 22 دی 1392
 • شنبه 21 دی 1392
 • پنجشنبه 19 دی 1392
 • يکشنبه 15 دی 1392
 • شنبه 14 دی 1392
 • جمعه 13 دی 1392
 • پنجشنبه 12 دی 1392
 • چهارشنبه 11 دی 1392
 • سه شنبه 10 دی 1392
 • دوشنبه 09 دی 1392
 • يکشنبه 08 دی 1392
 • شنبه 07 دی 1392
 • چهارشنبه 04 دی 1392
 • يکشنبه 01 دی 1392
 • شنبه 30 آذر 1392
 • پنجشنبه 28 آذر 1392
 • چهارشنبه 27 آذر 1392
 • سه شنبه 26 آذر 1392
 • دوشنبه 25 آذر 1392
 • يکشنبه 24 آذر 1392
 • شنبه 23 آذر 1392
 • جمعه 22 آذر 1392
 • سه شنبه 19 آذر 1392
 • شنبه 16 آذر 1392
 • چهارشنبه 13 آذر 1392
 • سه شنبه 12 آذر 1392
 • يکشنبه 10 آذر 1392
 • يکشنبه 03 آذر 1392
 • پنجشنبه 30 آبان 1392
 • چهارشنبه 29 آبان 1392
 • سه شنبه 28 آبان 1392
 • يکشنبه 26 آبان 1392
 • جمعه 24 آبان 1392
 • دوشنبه 20 آبان 1392
 • پنجشنبه 16 آبان 1392
 • يکشنبه 12 آبان 1392
 • شنبه 11 آبان 1392
 • جمعه 10 آبان 1392
 • چهارشنبه 01 آبان 1392
 • سه شنبه 30 مهر 1392
 • دوشنبه 29 مهر 1392
 • يکشنبه 28 مهر 1392
 • شنبه 27 مهر 1392
 • جمعه 26 مهر 1392
 • چهارشنبه 24 مهر 1392
 • سه شنبه 16 مهر 1392
 • دوشنبه 15 مهر 1392
 • يکشنبه 14 مهر 1392
 • شنبه 13 مهر 1392
 • جمعه 12 مهر 1392
 • پنجشنبه 11 مهر 1392
 • چهارشنبه 10 مهر 1392
 • سه شنبه 09 مهر 1392
 • دوشنبه 08 مهر 1392
 • شنبه 06 مهر 1392
 • جمعه 22 شهريور 1392
 • پنجشنبه 21 شهريور 1392
 • سه شنبه 19 شهريور 1392
 • دوشنبه 18 شهريور 1392
 • جمعه 15 شهريور 1392
 • پنجشنبه 14 شهريور 1392
 • چهارشنبه 13 شهريور 1392
 • يکشنبه 10 شهريور 1392
 • سه شنبه 29 مرداد 1392
 • دوشنبه 28 مرداد 1392
 • چهارشنبه 23 مرداد 1392
 • دوشنبه 21 مرداد 1392
 • چهارشنبه 16 مرداد 1392
 • دوشنبه 14 مرداد 1392
 • جمعه 11 مرداد 1392
 • پنجشنبه 10 مرداد 1392
 • پنجشنبه 20 تير 1392
 • دوشنبه 17 تير 1392
 • يکشنبه 16 تير 1392
 • شنبه 08 تير 1392
 • شنبه 01 تير 1392
 • پنجشنبه 30 خرداد 1392
 • شنبه 28 ارديبهشت 1392
 • يکشنبه 15 ارديبهشت 1392
 • سه شنبه 10 ارديبهشت 1392
 • يکشنبه 08 ارديبهشت 1392
 • سه شنبه 03 ارديبهشت 1392
 • شنبه 17 فروردين 1392
 • جمعه 27 بهمن 1391
 • شنبه 21 بهمن 1391
 • پنجشنبه 19 بهمن 1391
 • شنبه 14 بهمن 1391
 • چهارشنبه 04 بهمن 1391
 • جمعه 29 دی 1391
 • سه شنبه 05 دی 1391
 • سه شنبه 28 آذر 1391
 • يکشنبه 26 آذر 1391
 • دوشنبه 20 آذر 1391
 • جمعه 17 آذر 1391
 • سه شنبه 23 آبان 1391
 • جمعه 12 آبان 1391
 • چهارشنبه 19 مهر 1391
 • سه شنبه 18 مهر 1391
 • شنبه 15 مهر 1391
 • جمعه 07 مهر 1391
 • جمعه 31 شهريور 1391
 • جمعه 17 شهريور 1391
 • جمعه 20 مرداد 1391
 • پنجشنبه 19 مرداد 1391
 • يکشنبه 15 مرداد 1391
 • چهارشنبه 11 مرداد 1391
 • دوشنبه 09 مرداد 1391
 • جمعه 30 تير 1391
 • چهارشنبه 28 تير 1391
 • سه شنبه 20 تير 1391
 • سه شنبه 13 تير 1391
 • يکشنبه 07 خرداد 1391
 • جمعه 05 خرداد 1391
 • جمعه 15 ارديبهشت 1391
 • سه شنبه 12 ارديبهشت 1391
 • جمعه 01 ارديبهشت 1391
 • جمعه 25 فروردين 1391
 • پنجشنبه 17 فروردين 1391
 • سه شنبه 23 اسفند 1390
 • يکشنبه 23 بهمن 1390
 • دوشنبه 23 آبان 1390
 • دوشنبه 07 شهريور 1390
 • چهارشنبه 23 آبان 1380
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1239
 • کل نظرات : 313
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 15
 • آی پی امروز : 53
 • آی پی دیروز : 47
 • بازدید امروز : 369
 • باردید دیروز : 2,076
 • گوگل امروز : 10
 • گوگل دیروز : 4
 • بازدید هفته : 3,483
 • بازدید ماه : 10,239
 • بازدید سال : 87,514
 • بازدید کلی : 769,247