close
تبلیغات در اینترنت
نورباران ویژه ممسنی و رستم - 3
loading...

نورباران ویژه ممسنی و رستم

ماهنامه نوربارن بدون هیچ مقدمه ای در حال انتشار است و همه ی کسانی که دستی در کار چاپ و انتشار دارند مماهنامه نورباران-ویژه ممسنی و رستم-

ظهراب امیری رئیس  هیئت ورزش‌های همگانی شهرستان در گفتگو با خبرنگار نورباران بیان داشت: این طرح ورزش صبحگاهی و همگانی ویژه بانوان در ممسنی برای اولین بار در شهرستان با حضور مربیان مجرب شهرستان به صورت رایگان برگزار می شود.
امیری همچنین اظهار داشت: جهت شرکت در این همایش صبحگاهی علاقه مندان می توانند روزهای چهارشنبه ساعت 8 صبح به سالن ورزشی هلال احمر مراجعه کنند.
وی افزود: با توجه به اینکه بانوان در جامعه آسیب پذیرتر می باشند و نیاز به ورزش میتواند باعث کاهش صدمات در آنها گردد لذا به دنبال آن هستیم با ایجاد چنین فضاهایی گام های بلندی در زمینه ی سلامت بانوان و جامعه برداریم.
مطمئناً ورزش های همگانی ورودی همه ی ورزش ها هستند و باید توجه ویژه ای به این نوع از ورزش شود. ورزش های همگانی  تندرستی و سلامت را به همشهریان هدیه می کند .
محیط های ورزشی جای ارائه توانمندی های انسانی و شخصیتی است و ایجاد کننده ی شور و نشاط و تقویت کننده ی اعصاب و روان آدمی است.
وی در ادامه از مسئولین شهرستان بویژه فرماندار و نماینده شهرستان خواستار تخصیص بودجه ی مناسب به ورزش همگانی شد.
رئیس  هیئت ورزش های همگانی در پایان از برگزاری مسابقه طناب زنی و آمادگی جسمانی ویژه بانوان در دهه فجر خبر داد.
 

نورباران بازدید : 340 جمعه 01 اسفند 1393 زمان : 17:1 نظرات ()

می‌گفتند با ادغام بیمه‌ها و یکسان شدن آن‌ها همه از خدمات بیمه ای برابر بهره می‌برند و بی عدالتی‌هاتمام می‌شود، ظاهرا این موضوع در حد وعده مانده است و فقط رنگ جلد بیمه های خدمات درمانی آبی شده و آسمان برای دارندگان دفترچه های روستائی همچنان ابری است.
به گزارش شیرازه، کسی امروز به همت مسئولین دغدغه داشتن دفترچه را ندارد.همان طور که روحانی گفته است بیمه شدگان چشم انتظار بهبود کیفی خدمات بیمه ای هستند. خود روحانی هم دفترچه بیمه دارد. بیمه تامین اجتماعی. البته قبل از این که رئیس جمهور شود نوع بیمه‌اش این بود. اما حداقل حدود 30 درصد جامعه ایرانی یعنی بالغ بر 20 میلیون نفر در کشور یک بیمه کاملا متفاوت! با رئیس جمهور دارند.
آری. سخن از روستائیان است. چندی پیش رئیس سازمان امور عشایری خبر داد که هم اکنون بیش از 95 درصد عشایر کشور تحت پوشش بیمه خدمات درمانی قرار گرفته اند و 5 درصد باقی مانده از جمعیت عشایر نیز تا پایان امسال زیر پوشش بیمه درمانی می‌روند.
 

نورباران بازدید : 283 جمعه 01 اسفند 1393 زمان : 15:59 نظرات ()

سید‌عبد‌الرحمن شاه‌قاسمی
تا توانی به جهان خدمت محتاجان کن
بد می یا درمی یا قدمی یا قلمی
به جاست یک دست درد نکنه جانانه به سردبیر و هیئت تحریریه ودست اندرکاران نشریه نورباران عرض‌کنم‌که با تلاش‌های شبانه‌روزی خود و تشویق شهروندان و روستائیان،به جمع‌آوری اطلاعات و اخبار و نظریات و  راهکارهای مفید خود در بهبود وضع شهر نورآباد و مصیری ‌وروستاهای این دو شهرستان موثر و مفیدند.
هرکدام از ما انسان ها بار ها تجربه‌کرده‌ایم که با دفع الوقت‌کردن در امور زندگی به خود وفردا افکندن‌کار خود دچار ضرر و زیان و خدای نخواسته گرفتار حوادث غم انگیزی شده‌ایم و بعد از آن عذاب وجدان گرفته و در دل یا عملاً خود را سر زنش کرده‌ایم!عزیزان بدون شعار خوب است قبول‌کنیم شهر ما خانه ماست.
 

نورباران بازدید : 498 جمعه 01 اسفند 1393 زمان : 10:55 نظرات ()

وحید صادقی کارشناس ارشد جغرافیای سیاسی و ژئوپلیتیک دانشگاه تربیت مدرس تهران.
ساختار روابط ژئوپلیتیکی منعکس کننده الگوهای رابطه بین واحدهای سیاسی (کشورها، دولت‌ها، استان‌ها، شهرستان‌ها، بخش‌ها و غیره) بر بنیاد سطح قدرت آنها می‌باشد. این ساختار در قلمروهای جهانی و منطقه‌ای قابل شناسائی است. در ساختار مزبور چه در مقیاس منطقه‌ای و چه در مقیاس کروی و جهانی، واحدهای سیاسی و روابط به سه دسته تقسیم می‌ شوند(حافظ‌نیا،131:1385).
- قدرت درجه 1 با الگوی رابطه یکسویه قدرت از بالا.
- قدرت درجه 2 با الگوی رابطه دو سویه قدرت و ضعف.
- قدرت درجه 3 با الگوی رابطه یک‌سویه ناتوان و نفوذپذیر.
 

نورباران بازدید : 323 پنجشنبه 30 بهمن 1393 زمان : 23:4 نظرات ()

نوید شمس الدینی
دام بدی را از سر راه کبوتران کوچک پاک کنیم
تو زندگی چه چیزهایی یاد گرفتی؟!... چه چیزهایی می‌دونی؟!... چه چیزهایی می‌خوای یاد بگیری؟!... یادگیری چقدر برات مهمه؟!... چقدر به یادگیری اهمیت میدی؟!...
ما، عاری از هر گونه بدی، پلیدی، سیاهی، به دنیای انسان‌های تارک، چراغ‌های خاموش، خانه‌های متروک، پا می‌گذاریم...
در دنیای خوبی‌های خوب و بدی‌های انسان‌ها، ما یاد می‌گیریم... یاد می‌گیریم که بخندیم... یاد می‌گیریم گریه کنیم... یاد می‌گیریم خوب باشیم... یاد می‌گیریم بد باشیم... یاد می‌گیریم عشق بورزیم... یاد می‌گیریم زنده بمانیم... یاد می‌گیریم زندگی کنیم... ما یاد می‌گیریم...
ما بچه‌های نادان... انسان‌های بزرگ... پیرمردهای کوچک... یاد می‌گیریم... ما همه چیز را یاد می‌گیریم؛ و چقدر خوب می‌شد که فقط خوب‌ها را یاد می‌گرفتیم و شاید فقط خوب‌ها را به ما یاد می‌دادند...
ما یاد می‌گیریم دروغ بگوییم... یاد می‌گیریم بد باشیم... یاد می‌گیریم بد بگوییم... یاد می‌گیریم بد فکر کنیم... یاد می‌گیریم اخم کنیم... یاد می‌گیریم دزدی کنیم... یاد می‌گیریم غیبت کنیم... یاد می‌گیریم تهمت بزنیم... یاد می‌گیریم مسخره کنیم... یاد می‌گیریم تحقیر کنیم... یاد می‌گیریم خیانت کنیم... یاد می‌گیریم جدا بشیم؛ و ما یاد می‌گیریم...
دنیایی را تصور کن بدون هیچ گونه بدی... دنیایی بدون یادگیری‌های بد... دنیایی که انسان‌های آن صبح با عشق بیدار می‌شوند و شب با آرامش می‌خوابند...
دنیایی را تصور کن که چراغی خاموش، رابطه‌ای تاریک، انسانی مغلوب، و خانه‌ای متروک در آن معنایی ندارد...
 

نورباران بازدید : 360 پنجشنبه 30 بهمن 1393 زمان : 18:56 نظرات ()

اسفندیار کشاورز، بازنشسته آموزش و پرورش
نه در غربت دلی شاد و نه رویی در وطن دارند.
وقتی که قطار مذاکرات هسته‌ای راه بر گشت ندارد و توقف گاه بعدی هم 10 اسفندماه می‌باشد.
بیچاره ظریف و عراقچی چه تدبیر و اندیشه‌ای دارند هنگامی‌که در تالار زیبای هتل کوبرگ اطاق اقامتگاه شان عکس آنها به چشم می‌خورد، نه ابری، نه بارانی و نه برفی بود، چهره‌های درهم و غمگین تکیه بر نرده‌های تالار هتل و مشرف بر دیار غربت و محل مذاکرات سرنوشت‌ساز  1+5 که گویا در این دیار هیچکس را یار و یاوری نبود و تک و تنها می‌باشند. اما گرچه هتل زیبا بود و تماشایی ولی قیافه ها و حرکات ظریف و عراقچی حکایت از هیچ چیزی را نمی‌کرد جز خاموشی سخن، اگر سخنی هم بود هریک با خود سخن می‌گفتند چون هیچ چیزی برای آنها زیبا و خوشایند نبود زیرا ایستگاه‌ها آنهارا خسته کرده بود و به ایستگاه بعدی هم امیدی نبود. پس بیچاره ظریف و عراقچی که در نه غربت اطاقی دارند و نه در وطن خانه‌ی برگشت، یا بهتر بگوییم: نه در غربت دلی شاد و نه رویی در وطن دارند. زیرا نه ابری بود و نه بارانی و نه برفی اما قیافه‌های غمگین و قدهای خمیده آنها نمادی بود از جفای زر و زور و تزویر و دلالان و غارتگران دنیای اقتصادی که مافیای آنها در دایره‌ی ‌شوم  خود برای منافع خویش چنان عمل و چنگ اندازی می‌نمایند که حتی تعیین دولت‌ها را گزینه خود قرار می‌دهند تا بهتر بتوانند آنهارا وسیله‌ای در دست خود قرار دهند و به آسانی به حقوق ملت‌ها تجاوز کرده و به چپاول و یغما گری خود ادامه دهند.

نورباران بازدید : 424 پنجشنبه 30 بهمن 1393 زمان : 12:53 نظرات ()

 

رانند‌‌‌‌‌‌‌ه‌ی تاکسی د‌‌‌‌‌‌‌ر گذر از هیاهوی زند‌‌‌‌‌‌‌گی، هر بار و یا د‌‌‌‌‌‌‌ر هر مسیر، برگی از زند‌‌‌‌‌‌‌گی د‌‌‌‌‌‌‌یگران را می‌خواند‌‌‌‌‌‌‌ و همراه آنها ورق می‌زند‌‌‌‌‌‌‌. رانند‌‌‌‌‌‌‌ه‌ی ما گاهی محرم اسرار د‌‌‌‌‌‌‌یگران می‌شود‌‌‌‌‌‌‌ و گاهی قربانی اتفاقاتی که خود‌‌‌‌‌‌‌ هیچ نقشی د‌‌‌‌‌‌‌ر آن ند‌‌‌‌‌‌‌ارد‌‌‌‌‌‌‌. ... او با خاطراتش تنها یک "کورس" مهمان اند‌‌‌‌‌‌‌یشه هایمان می شود‌‌‌‌‌‌‌. این شماره رانند‌‌‌‌‌‌ه ما، در مسیر دادگستری، پاسخگویی برای بازجو بوده و مشاهداتی داشته و ... با هم می‌خوانیم:

 

 

نورباران بازدید : 271 پنجشنبه 30 بهمن 1393 زمان : 7:48 نظرات ()

روح‌اله دوستم معتاد شد ...به همین راحتی ...
 

دکتر حمید گنجایش
یادش بخیر من و روح‌اله و‌هادی روی یک نیمکت نشسته بودیم و با خط کش و قلم مدادی نیمکت را به سه قسمت تقسیم کرده بودیم و گاه گاهی با هم همان دعوای دوران دبستانی را راه می‌انداختیم و به جون هم می‌افتادیم و می‌زدیم تو سر و کَله هم که مثلاً چرا از مرز خارج شده‌ای و جای منو تنگ کرده‌ای...
یادش بخیر وقتی زنگ انشاء می‌شد آقا معلم می‌گفت: بیایید داخل حیاط بشینید و داخل فضای باز مدرسه انشاء بخوانید. همین روح‌اله در دوران دبستان هم پسر زرنگ و باهوشی بود و هم مقداری فضول و بازیگوش. گاهی وقت‌ها صندلی معلم را زودتر می‌آورد داخل حیاط مدرسه و زیر یکی از پایه‌هایش را خالی می‌کرد تا معلم موقع نشستن بر روی آن از پشت بیفتد و جو خنده و شادی در کلاس ایجاد شود. همین آقا معلم یکبار کل بچه‌ها را با چوب کتک کاری کرد و حسابی به قول بچه‌ها "سُرخمون" کرد تا دیگر از این به بعد سر به سر معلم نگذاریم.
آقا معلم یکی از موضوعات درس انشاء را گفته بود:« دوست دارید در آینده چکاره شوید؟» انتخاب کرده بود. آن زمان یادم هست یک فیلم پلیسی شبکه یک پخش می‌کرد و خیلی فیلم جالبی بود. ما که هنوز بچه بودیم و مثل الان فکر و تحصیلاتمان قد نمی‌داد به نام فیلم کاری نداشتیم فقط هر فیلمی که در آن بویی از تعقیب و گریزی پلیسی بود و پلیس مجرمان مواد مخدر را تعقیب می‌کرد و اسیر می‌کرد به همان زبان قدیمی می‌گفتیم: «فیلم قاچاقچی کمیته». یادش بخیر روح‌اله که همسایه ما بود هر وقت زمان پخش این سریال پلیسی بود می‌آمد خانه‌ی ما و این فیلم را با همان تلویزیون سیاه سفید کوچک نگاه می‌کردیم.
 

نورباران بازدید : 247 پنجشنبه 30 بهمن 1393 زمان : 2:46 نظرات ()

احمدرضا رنجبر
زبانم نمی‌چرخد که حرف بزنم.  می‌دانم چه بنویسم اما توانایی ابراز آن را ندارم؛ واقعا سخت است اما گاهی خاطراتی به یادماندنی دارد.  شب بیداری دارد و روز بیداری؛ شب و روز هم ندارد لامذهب.  همه را کامپیوتر می‌پندارد و فکر می‌کند دیگران هم مثل او نمی‌خواهند بخوابند.
ناگهان این آقا غوله قصه ما نیمه شب از خانه‌ها پادگان نظامی ‌می‌سازد!!! تعجب نکنید، پادگان نظامی، این که چیزی نیست، بدهم نیست تازه باعث می‌شود نیمه شب خواب‌های هواپیمای آبادان نبینیم یا دیگر بعضی‌ها نایل به دیدار بزرگان و دریافت تبرک و هدیه از دست آنان در عالم خواب نشویم.
این غول مزاحم و البته مراحم خیلی از شما دور نیست، شمابه اشتباه او را مزاحم می‌پندارید یا به اعتبار صاحب غول حسادت می‌ورزید و می‌خواهید به او لطمه بزنید. تازه آنقدرمراحم است که همه جا یاد خود را در دل شما زنده نگه می‌دارد و نمی‌گذارد هیچوقت تنها بمانید حتی در نیمه شب نمی‌گذارد با فرو رفتن به خواب، یا در جلسه وقتی نظری ندارید بدهید، تنها بمانید.
 

نورباران بازدید : 270 چهارشنبه 29 بهمن 1393 زمان : 21:43 نظرات ()

دریچه ای دیگر: بهنام احمدی، رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان فارس


هر چند در روند تکاملی تاریخ بشریت همواره به بهانه های مختلف از آزادی بیان گرفته تا به بهانه دفاع از حریم ها و یا در لوای رعایت حرمت های ساختگی و بدعت آفرین مقدسات اقوام و گروههای مختلف مورد هجوم برخی افراد افراطی و تندرو قرار گرفته ، ولی در هر حال توهین به مقدسات و آن چیزی که یک ملت از آن بر خود می بالد از منظر ادیان الهی و به تبع آن افکار عمومی امری مذموم و ناپسند قلمداد شده است .
بی تفاوتی دادگاه فرانسوی به بهانه آزادی بیان نسبت به اعتراض جامعه مسلمانان این کشور به اقدام زشت نشریه "شارلی ابدو" و سپس اقدام محکوم شده حمله مسلحانه به دفتر این نشریه، نشان داد که کوک کردن ساز آزادی بیان و یا دفاع از حریم و حرمت ها برای برخی قدرتها ملعبه ای بیش نیست .
این رویه توهین به مقدسات در پناه آزادی بیان هدفمند دیده می شود،زیرا توهین به مقدسات یک ملت و حتی در قسم کوچک آن به یک قوم هیچگاه با نسخه آزادی بیان قابل اجماع نیست بلکه این گونه برداشت ها در واقع همان جمع متناقضین منطق ارسطویی می باشد که اجماع آن محال است .
 

نورباران بازدید : 324 چهارشنبه 29 بهمن 1393 زمان : 9:39 نظرات ()

آثار راه یافته به مرحله نهایی شانزدهمین جایزه کتاب سال دفاع مقدس در گروه کتاب‌های رمان و داستان کوتاه اعلام شد.
به گزارش خبرنگار نورباران، آثار برتر کتاب‌های رمان و داستان کوتاه شانزدهمین دوره جایزه کتاب سال دفاع مقدس در سال ۱۳۹۳ پس از بررسی‌های کارشناسانه هیئت داوری که نامزد دریافت جایزه هستند مشخص شد.
بنابراین گزارش در گروه رمان و در بین 13 اثر راه یافته به مرحله نهایی ، کتاب‌های "رنج" و " نبرد هسجان" آثار محمد محمودی نورآبادی قراردارد.همچنین از میان 994 عنوان کتاب زندگی نامه و در بخش «زندگینامه داستانی» تعداد 13 عنوان برگزیده شدند که  "کمانی برای آرش" اثر این نویسنده نورآبادی در بین آثار برگزیده قراردارد.کل آثار رسیده به دبیرخانه این جایزه در گروه رمان ۱۰۰ عنوان اثر و در گروه مجموعه داستان کوتاه  ۹۴ عنوان و در شاخه  گروه «زندگینامه» 944 عنوان کتاب بوده است.
نورباران این موفقیت را به این نویسنده گرانقدر و جامعه‌ی فرهنگی و هنری شهرستان ممسنی تبریک عرض می‌نماید.

نورباران بازدید : 434 چهارشنبه 29 بهمن 1393 زمان : 8:37 نظرات ()

سعید منصوریان دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های استان کهگیلویه و بویراحمد شد.
به گزارش امیراسکندری خبرنگار نورباران، سعید منصوریان مدیر کل بانک سپه استان چهار محال بختیاری که علاوه بر مدیریت بانکی، صاحب نظر در زمینه های اقتصادی نیز می باشد ودارای مدرک کارشناسی ارشد در این زمینه است .در میان 24 نفر از مدیران کل بانک های استان چهار محال و بختیاری با کسب 15 رای به عنوان دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های استان منصوب شد. بنا بر این گزارش منصوریان، سابق بر این مدیر کل بانک سپه استان کهکیلویه وبویر احمد بود وخدمات چشمگیری در راستای کمک به کارآفرینی استان به صاحبان حرف ومشاغل وکارگاههای تولیدی این استان محروم ارائه نمود که در جای خود قابل تقدیر است. نورباران ضمن تبریک آرزوی موفقیت و سربلندی در همه‌ی امور به خصوص مسئولیت جدید را برای آقای منصوریان از خداوند می‌طلبد.
 

نورباران بازدید : 478 چهارشنبه 29 بهمن 1393 زمان : 7:35 نظرات ()

دکتر مصطفی امیری فرماندار نورآبادی «شیراز» هم تودیع شد
 

بعد از برکناری حاشیه دار محمودی از مدیرکلی مخابرات استان فارس، مصطفی امیری فرماندار شیراز در آستانه اولین سال تصدی این مسئولیت برکنار شد. حدودا بیست روز پیش هومان محمودی نیز از سمت خود برکنار شد تا در یک ماه گذشته دو نفر از مدیران ارشد استانی که از فرزندان ممسنی بوده اند برکنار شده باشند.
به گزارش خبرنگار نورباران طی حکمی از سوی استاندار فارس،‌ علی‌رضا بیات‌پور به‌عنوان سرپرست فرمانداری شهرستان شیراز منصوب شد و دکتر مصطفی امیری که در بهمن ماه سال گذشته این مسئولیت را برعهده گرفته بود تودیع شد. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس، در مراسم تودیع و معارفه فرمانداران شیراز گفت: ملاک انتخاب مدیران در دولت یازدهم، جناج‌های سیاسی و جناح‌بازی‌ نیست. وی همچنین هشدار داد که اکنون وضعیت 13مدیر دیگر در استان نیز اینگونه است که اگر قراردادشان پایان یابد، عذر آن‌ها را می‌خواهیم و پس از اتمام قراردادشان دیگر نمی توانیم در خدمتشان باشیم.
 

نورباران بازدید : 331 چهارشنبه 29 بهمن 1393 زمان : 3:32 نظرات ()

سروش رفیعی بازیکن نورآبادی تیم ملی ایران در بازی با امارات برای دومین بار در جام شانزدهم ملت‌های آسیا به صورت کامل حضورداشت.
به گزارش خبرنگار نورباران، سروش رفیعی در تمام صحنه‌های بازی حضوری موفق داشت.
وی که به جای مسعود شجاعی در ترکیب تیم ملی ایران حاضر بود در نقش پلی میکر و در پشت سر تک مهاجم ایران سعی در موقعیت سازی داشت و با حضور در فاز دفاعی به مهاجمان و مدافعان تیم کمک شایانی انجام داد و نمره قبولی گرفت.
رفیعی در یک سوم دفاعی زمین حریف بسیار موفق عمل نمود و ثابت کرد کی روش در بکارگیری او دچار اشتباه نشده است ولی از آنجا که تعداد بازی‌های ملی کم است به نظر می‌آید با تعداد بازی‌های بیشتر به پختگی و تجربه‌های لازم دست می‌یابد.
 

نورباران بازدید : 367 چهارشنبه 29 بهمن 1393 زمان : 0:56 نظرات ()

کشف 29 کیلوگرم تریاک در نورآباد ممسنی
به نقل از سایت پلیس، مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان "ممسنی" مطلع شدند یک دستگاه خودرو نیسان حامل مواد مخدر از سمت شیراز به خوزستان در حال حرکت است و  بلافاصله مأموران به محور موردنظر اعزام و خودرو را پس از طی مسافتی تعقیب و گریز متوقف کردند. در بازرسی از این خودرو 29 کیلوگرم تریاک کشف و راننده خودرو دستگیر شد.
مجلس اسامی مدیران فاسد را اعلام می‌کند
 پورمختار گفت: اسامی مفسدان اقتصادی و اداری باید اعلام شود تا مردم آنان را بشناسند و نقش رسانه ها در این امر مهم است زیرا رسانه ها می توانند با پیگیری همه اقدامات مسئولان نقش مهم و اساسی داشته باشند.رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس افزود: با توجه به محذوریت قانونی، قوه قضائیه پیش از قطعی شدن احکام متهمان مجوز انتشار اسامی آنها را ندارد اما مجلس شورای اسلامی از این موضوع مستثنی است و هم اکنون فهرستی از مدیران مفسد اقتصادی در رده‌های مختلف تهیه شده و در آینده به استحضار مردم خواهد رسید.

نورباران بازدید : 220 چهارشنبه 29 بهمن 1393 زمان : 0:22 نظرات ()

 امروز، هم در بین اهل سنّت، هم در بین شیعه، دستهایی در کار است برای اینکه اینها را از هم جدا کند؛ همه‌ی این دستها هم اگر جستجو کردید، میرسد به مراکز جاسوسی و اطّلاعاتی دشمنان اسلام؛ نه دشمنان ایران، نه دشمنان شیعه فقط؛ دشمنان اسلام. آن تشیّعی که ارتباط به ام‌آی‌شش انگلیس داشته باشد، آن تسنّنی که مزدور سی‌آی‌ای آمریکا باشد، نه آن شیعه است، نه آن سنّی است؛ هر دو ضدّ اسلامند. ما ۳۵ سال است در جمهوری اسلامی این فریاد را داریم می زنیم؛ فقط هم نمی گوییم، عمل می کنیم. کمکی که جمهوری اسلامی به برادران خود در دنیای اسلام تا امروز کرده است، اغلب کمکی بوده است که به برادران اهل سنّت کرده است. ما در کنار فلسطینی‌ها ایستادیم، در کنار مردم مؤمن کشورهای منطقه ایستادیم، چون می دانستیم مسئله‌ی وحدت، امروز در رأس مسائل اسلامی است. من توصیه می کنم، اصرار می کنم به علمای اعلام، به روشنفکران دنیای اسلام، به سیاستمداران دنیای اسلام، این‌قدر دم از تفرقه نزنند. یک عدّه‌ای در دنیا دارند پول خرج می کنند برای اسلام‌هراسی، برای اینکه چهره‌ی اسلام را در دنیا خراب کنند، [آن‌وقت‌] ما هم در درون خودمان سعی کنیم چهره‌ی یکدیگر را خراب کنیم، تخریب کنیم، مردم را از یکدیگر بترسانیم! این خلاف حکمت است، خلاف سیاست است.

نورباران بازدید : 299 چهارشنبه 29 بهمن 1393 زمان : 0:10 نظرات ()

ارتباط با اصحاب رسانه یکی از حلقه های گمشده من در شهرستان بود که به آن دست یافتم

 

به گزارش خبرنگار نورباران در این دیدار ابراهیم حسینی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان داشت: این مراسم با هدف استفاده از رهنمودها و پیشنهادات امام جمعه ممسنی در بهبود حرکت رسانه ها انجام گرفته است.
وی افزود: کار خبرنگار از جمله کارهای سخت و پر مشقت است رسانه ها اموری که انجام گرفته و اموری که انجام نگرفته را اطلاع رسانی می کنند اما این گفتن و این اطلاع رسانی پیامدهایی دارد.
رسانه ها باید کارهای مثبت و مسائل انتقادی را با هدف پیشرفت و توسعه شهرستان بیان کنند موارد انتقادی نباید با نگاه طایفه ای و جناحی باشد بلکه باید همراه با راهکار باشد. برخی انتقادات نیز نباید گفته شود اگر مطلبی به نظام ضربه می زند باید از هنر بایکوت خبری استفاده کرد.

وی همچنین گفت: 19 نفر در شهرستان ممسنی در حوزه های رسانه ای فعالیت می کنند و تعامل خوبی با ادارات دارند. علاوه بر سایت ها و وبلاگ ها مطبوعاتی چون نورباران، عصر مردم، فراسو ، لیدوما، دلگشا و ... در سطح شهرستان توزیع می شود که نشان از وضعیت مطلوب مطبوعات در ممسنی است و تنها نیاز به تعامل بیشتر سیستم اداری با آنها داریم. وضعیت نشریات در شهرستان خوب است که امیدواریم تعامل خوبی بین ادارات، دولت و مردم با رسانه ها برقرار شود و اطلاع رسانی و شفاف سازی نیز در این حوزه صورت گیرد.
حاج جواد خداپرست خبرنگار صدا و سیما در شهرستان در این دیدار گفت: در بین رسانه های شهرستان تعامل خوبی وجوددارد و این عامل باعث شده که رسانه در سطح استان دارای جایگاه باشند و نمایندگی صدا و سیمای ممسنی و رستم در سطح استان در مقام دوم باشد.

 

 

نورباران بازدید : 418 یکشنبه 12 بهمن 1393 زمان : 23:3 نظرات ()

شهریار گودرزی
آب انبار سه قنات ماهور خشک و بی آب رها شده و در دشت خشک ماهور یک لوله آب آشامیدنی شکسته و چند ماهی در انتظار حضور مسئولان اداره آبفای ممسنی می‌باشد.چندین مرتبه هم با اداره آبفای روستایی تماس گرفته شده است که متاسفانه مورد بی توجهی مسئولان مربوطه قرار گرفته است.
به گزارش "شهریار گودرزی" آخرین آمار ارائه شده از طرف اداره جهاد کشاورزی برای میزان بارندگی زراعی تا آخر آذر ماه امسال در شهرستان ممسنی 92 میلی متر می‌باشد که نسبت به سال گذشته تا آخر آذر ماه 44 میلی متر کاهش داشته است که نشان از ورود مردم ممسنی به بحران آب می‌باشد.
کمبود آب از بحران‌های مهم برای عموم مردم شهرستان در حوزه‌های مختلف زندگی بوده و در این خصوص باید مدیریت بر منابع آب را کاملا جدی گرفت. یکی از اداره‌هایی که می‌تواند در مدیریت این بحران موثر واقع شود اداره آبفای روستایی می‌باشد.
 

نورباران بازدید : 341 شنبه 11 بهمن 1393 زمان : 23:54 نظرات ()

به گزارش ایرنا، مطالعات سد تنگ شیو از سال 86 توسط آب منطقه ای استان کهگیلویه و بویراحمد آغاز شده که به دنبال آن دغدغه هایی در بین مردم روستاها و مناطق اطراف این سد نیز ایجاد شده است.
بسیاری از اهالی این روستاها معتقدند که با ساخت و اجرای این سد خسارت هایی به مردم وارد می شود که مشخص نیست این خسارت ها توسط چه مجموعه ای و چگونه جبران می شود.
به گفته مشاور اجرای سد شیو، با اجرای این سد که حدود 42 متر ارتفاع دارد، روستای نظرآباد به طور کامل زیر آب می رود و برخی روستاهای اطراف نیز در محدوده حریم سد قرار می گیرند.
دهقان معتقد است که با توجه به اینکه با اجرای این سد راه ارتباطی روستای پشتکوه رستم نیز قطع می شود، باید فکری هم برای این راه ارتباطی کرد.
بخشدار بخش سورنا شهرستان رستم نیز با اشاره به برگزاری جلسه ای با مسوولان استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: به رغم اینکه پیش بینی می شود که اجرای این سد تبعاتی را برای منطقه با توجه به پتانسیل کشاورزی و دامپروری آن به دنبال داشته باشد، اما امیدواریم که با همکاری مردم و مسوولان این تبعات به حداقل ممکن برسد.
زارع افزود: برای تامین حداکثری منافع و خواسته های مردم این منطقه از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.
به رغم وعده های مسوولان استان کهگیلویه و بویراحمد مبنی بر توجه به تمام حقوق مردم روستاهای این منطقه ،اما نگرانی و دغدغه هنوز در مردم وجود دارد و خواسته آنها این است که مسوولان به این دغدغه ها توجه کامل داشته و به شکل جدی تر نسبت به تحقق خواسته های مردم اقدام کنند.

نورباران بازدید : 417 شنبه 11 بهمن 1393 زمان : 10:40 نظرات ()

اتنظار می رفت حمایت های جدی و مطمئن نماینده شهرستان های ممسنی و رستم و رئیس مجمع نمایندگان استان فارس از مهندس هومان محمودی مثمر ثمر باشد و یکی از معدود مدیران نورآبادی استان در سمت خودشان ابقا شوند.
رئیس مجمع نمایندگان استان فارس در نطق میان دستور خود در مجلس و در آیین افتتاحیه مرکز مخابرات شهر کوپن از مخابرات و مدیریت آن در استان فارس، اعلام حمایت صریح و قاطع نموده بود و حتی مسئولان ارشد استان را به عنوان "گدای پست" توصیف نموده بودند که با ایجاد تغییرات در مدیریت استان، هزینه پرداخت خواهندنمود اما از سوی دیگر جعفر قادری نماینده شیراز نیز چندی در مجلس اسلامی در نطق میان دستور خود اظهارنمود: از وضعیت مخابرات در استان فارس گله مند هستم و از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات می خواهم که به موضوع دسترسی دشوار مردم به اینترنت و تلفن ثابت در استان فارس ورود کرده و مسئله را با اپراتورها حل کند. وی همچنین از عملکرد مخابرات فارس اظهار گلایه نموده بود.
 

نورباران بازدید : 310 پنجشنبه 09 بهمن 1393 زمان : 16:23 نظرات ()

عصر روز چهارشنبه 10 دیماه 93 رمان "هزار و یک جشن"، اثر محمد محمودی نورآبادی در سالن جلسات ادارۀ فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود، به بحث و بررسی گذاشته شد. این نشست که به همت محافل دانشجویی، انتشارات شهرستان ادب، بنیاد عروة الوثقی قم و انجمن اهل قلم شهرستان شاهرود برگزار شده بود، با دعوت از نویسندۀ کتاب و با حضور جمعی از هنرمندان، دانشجویان و علاقمندان به هنر فاخر داستان نویسی، اثر مورد اشاره را به بحث و بررسی گذاشتند. منتقدان اصلی این نشست، آقایان استاد عبادی دبیر انجمن قلم شاهرود و دکتر ششتمدی مهمان مدعو از شهرستان سبزوار بود که در خصوص اثر بحث‎های مفصلی داشتند. استاد عبادی با برشمردن فهرستی از ویژگی‎های داستان هزار و یک جشن این اثر را از جنبۀ فرم یک داستان کاملاً خطی و از حیث طرح، اثری با نگاهی متفاوت داستند که توانسته برشی از تاریخ دوران پهلوی و ازدواج شاه با ثریا اسفندیاری را به زبان و نثری روان در اختیار مخاطب خود قرار دهد. به گزازش خبرنگار نورباران بعد از بحث‌های مفصل استاد عبادی، دکتر ششتمدی نیز داستان هزار و یک جشن را اثری ماندگار در حوزۀ ادبیات داستانی این مرز و بوم دانستند و با ذکر این نکته که داستان خطی هزار و یک جشن در عین برخورداری از نثر و زبانی ساده، دارای لایه‎های بسیار عمیق و تفکر برانگیز می‌باشد که با کنش‌ها و تعلیق‌هایی که نویسنده با هنرمندی خود توانسته در فصل‌های مختلف ایجاد کند، خوانش آن را بسیار لذت بخش و جذاب کرده است.

نورباران بازدید : 438 پنجشنبه 09 بهمن 1393 زمان : 8:11 نظرات ()

یگان حفاظتی اداره محیط زیست شهرستان ممسنی در سال جاری 36 قبضه اسلحه از شکارچیان غیرمجاز کشف کرده است.
علی دشت رزمی رئیس اداره محیط زیست شهرستان ممسنی در گفتگو با خبرنگار نورباران بیان داشت: یگان حفاظتی این اداره در سال جاری 36 قبضه اسلحه از شکارچیان غیرمجاز کشف کرده اند که در این بین یک قبضه اسلحه کلاشینکف وجود دارد.وی افزود: همچنین 80 قطعه پرنده وحشی از جمله کبک، تیهو، چکاوک ، مرغابی، دارکوب و ... از این شکارچیان کشف  شد.دشت رزمی با اشاره به اینکه در اصل 50 قانون اساسی حفظ محیط زیست یک وظیفه‏ عمومی‏ تلقی شده است گفت: مردم عزیز شهرستان و دوستداران محیط زیست می توانند با مراجعه به این اداره در طرح همیار محیط زیست عضو شوند.وی همچنین از کاشت 2 هزار نهال و بذر بلوط در مراتع چشمه انجیری و دشت شاهون خبر داد و گفت: این طرح روز 5 دی با همکاری منابع طبیعی، هلال احمر و گروه کوهنوردی پاسارگاد صورت گرفت.گفتنی است دشت شاهون از جمله مناطقی است که در فصل تابستان دچار آتش سوزی شده بود.
 

نورباران بازدید : 388 چهارشنبه 08 بهمن 1393 زمان : 23:5 نظرات ()

به گزارش خبرنگار نورباران مهدی حاجتی کارشناس مسئول برنامه ریزی وامورعمرانی فرمانداری رستم بیان کرد: پس از پایان این هفته زلزله و بلایای طبیعی و گزارش عملکرد این فرمانداری به استان، دستگاه هایی که بالاترین عملکرد را داشته اند، تقدیر نامه احراز مقام های برتر اهدا شد. وی ادامه داد: در این ارزیابی فرمانداری شهرستان رستم به پاس اجرای دقیق و منظم برنامه ها به فراخور پتانسیل این شهرستان، در هفته کاهش ایمنی در برابر زلزله و بلایای طبیعی سال 93 بعنوان یکی از فرمانداری های برتر استان، حائز کسب مقام گردید.
 

نورباران بازدید : 405 چهارشنبه 08 بهمن 1393 زمان : 21:9 نظرات ()

دومین یادواره سرداران و ششصد شهید شهرستان های ممسنی و رستم با حضور مردم، خانواده معزز شهدا، مسئولین و کارکنان نهادها، امام جمعه شهرستان کازرون و ممسنی، مقامات نظامی و ... شهرستان ممسنی و رستم در استادیوم شهید لشکری این شهرستان برگزار شد.
این یادواره که مورد استقبال پرشور مردم شهید پرور ممسنی بود تجلی بیعت مردم این شهرستان با شهدا را به رخ همگان کشاند.
کریم عباسی فرمانده سپاه ناحیه ممسنی در دومین یادواره شهداء شهرستان بیان داشت: هدف یادواره تبین و یادآوری راه و آرمان های شهداست و پیروی از نقشه راه شهدا می باشد و مطمئناً برپایی بزرگداشت های شهدا کمتر از شهادت نیست. این یادواره به منظور حفظ آرمان ها و ارزش های انقلاب و تجدید بیعت با امام (ره) و رهبر معظم انقلاب برپا شده است و مطمئناً برگزاری همزمان یادواره شهدای شهرستان های ممسنی و رستم وحدت آفرین است.
 

نورباران بازدید : 402 چهارشنبه 08 بهمن 1393 زمان : 21:3 نظرات ()

 

"نورباران" از چاپ پیام‌های مناسبتی و تقد‌‌‌‌یمی معذور است و به پیامک‌های عمومی و بیان مشکلات می‌پرد‌‌‌‌ازد‌‌‌‌ و به د‌‌‌‌لیل حجم انبوه اظهار لطف و محبت د‌‌‌‌وستان، منتخبی از پیامک‌های ارسالی چاپ می‌شود‌‌‌‌.
برای چاپ، پیگیری و انعکاس مسائل و مشکلات
به این شماره پیامک بزنید‌‌‌‌:

30005825000019

 

نورباران بازدید : 321 چهارشنبه 08 بهمن 1393 زمان : 9:0 نظرات ()

ستایش قیصری متولد سال1362 روستای کلگاه سفلی می باشد.
وی می گوید:در یک خانواده ی  پر جمعیت به دنیا آمده ام و با تلاش های بی وقفه ی پدرم و زحمت های بی دریغ مادرم تا مقطع دیپلم به تحصیل ادامه دادم ولی به دلایل شرایط سخت خانواده وارد بازار کار شده و از ادامه تحصیل منصرف شدم.
ستایش قیصری ادامه داد:از کودکی علاقه شدیدی به نقاشی و شعرداشتم و از سال1375شعر را با سبک ترانه شروع کردم و در سال 1388 و با راهنمایی های یکی از دوستان با انجمن های شعر و ادب شهرستان آشنا شدم و طی این مدت به سمت شعر سپید متمایل شدم و هم اکنون در دفتر بیمه مشغول به کار هستم. با شعر و شاعری هم ارتباط خوبی دارم و از زندگی خودم راضی هستم و با یاری خدا روزهای سخت را پشت سر گذاشته و به این مرحله از زندگی که رسیده ام راضی و خرسندم.

شعری از ایشان را در ادامه مطلب می خوانیم:


 

نورباران بازدید : 519 سه شنبه 07 بهمن 1393 زمان : 9:51 نظرات ()

این روزها در ممسنی و رستم اخبار همگی از برکنار مدیران ارشد نورآبادی که در استان مشغول خدمت هستند حکایت دارد. بعد از رفتن مهندس محمودی این بار نوبت به مصطفی امیری رسید تا از فرمانداری شیراز تودیع شود. این تودیع به اندازه ای حاشیه ساز بود که حتی ایشان حاضر نشد در جلسه ی معارفه ی خود شرکت نماید.

نورباران این شماره همراه با سایر اخبار شهرستان به بررسی این موضوع به صورت کلی می پردازد:

با هم می خوانیم:

آنچه در این شماره خواهید خواند:

نورباران بازدید : 256 دوشنبه 06 بهمن 1393 زمان : 10:25 نظرات ()

حسن امیری فرزند مرحوم ظهراب از روستای"کومه جا"دشمن زیاری است.وی می گوید:متولد سال1325 ودارای مدرک فوق دیپلم ادبی و معلم بازنشسته در سال78هستم.البته پس از دو سال خدمت سربازی به علت کبر سن از مدرسه اخراجم کردند و روزها کار می کردم و شبانه در شیراز بصورت متفرقه درس می خواندم. در سال51 وارد دانشسرای عشایری شدم. ابتدا به کردستان رفتم و بعد به دشمن زیاری آمدم.در سال57 دیپلم گرفتم و سال58 وارد تربیت معلم عشایر شدم و فوق دیپلم اخذ کردم و سپس به روستای"دره گرگ" آمدم و در مقطع راهنمایی شروع به تدریس کردم و مهر78 بازنشسته شدم. شعر را از سال 92 شروع کردم و بیشتر اشعارم مذهبی و مسائل اجتماعی است.                
"تو ایرادم مگیر من که یک دبیرم
نبو غم کِردِه گل حالا که پیرم"
شعری از ایشان را در ادامه مطلب می خوانیم:

نورباران بازدید : 364 دوشنبه 06 بهمن 1393 زمان : 9:44 نظرات ()

ریحانه امیری متولد 1376 در شهرستان ممسنی می‌باشد. وی می‌گوید: در یک خانواده ی پرجمعیت به دنیا آمدم و هم اکنون دانش آموز پایه ی چهارم دبیرستان هستم. از کودکی علاقه ی وافری به هنر داشتم و این اشتیاق به هنر باعث شد از سال 1392 به سرودن شعر روی بیاورم.
در طول یک سال گذشته به ارتباطات شعری با سایر دوستان شاعر ممسنی پرداختم تا اینکه این آشنایی مرا به حضور در انجمن های ادبی شهرستان کشاند و کم کم شعرهایم به سمت شعر محلی و فولکلوریک کشیده شد. اعتقاد دارم زبان شعر در طبیعت جان می گیرد و دوست دارم با یاری خداوند در این زمینه رشد نمایم.

شعری از ایشان را در ادامه مطلب می خوانیم:
 

نورباران بازدید : 566 یکشنبه 05 بهمن 1393 زمان : 9:46 نظرات ()

به قلم سردبیر
از آنجا که تمدن ها و آب‌وادی‌ها و روستاها در کنار رودخانه‌ها تولد می یافته اند حاشیه ی رودخانه کتی "kati" نیز محل زندگی کشاورزان و دامداران و بخشی از ایلیاتی های ممسنی بوده است. در این نوشتار هدف ما صرفاً معرفی روستاهایی است که در حاشیه ی این رودخانه وجود داشته اند اما به دلایل مختلف از 30 الی 40 سال گذشته ویران و خالی از سکنه شده اند و می خواهیم تا نام آنها از صفحه ی تاریخ روستایی ممسنی به فراموشی سپرده نشود.
رودخانه ی کتی از کوه های شرقی ممسنی در حدفاصل منطقه ی بوان، دشمن زیاری و شمال ارتفاعات روستای هرایرز سرچشمه می گیرد. در کنار سرچشمه ی آن پنج تا هفت خانوار روستایی ایلیاتی ممسنی با زندگی فصلی در آلونک هایی خشتی و پرچین هایی بلوطی به قول خودشان روستایی به نام "سر آب رود" را تشکیل داده اند. منظره ی بهاری این روستا در کنار سرچشمه و آبشار کوتاه این روستا از زیباترین و خوش آب و هواترین مناطق ممسنی به حساب می آیند. این آب زلال و معدنی از درّه های نیمه عمیق و جنگل های پرپشت بلوط به آرامی به راه افتاده و در مسیر خود از روستای کوچکی به نام "بِدِری bederi" و ویرانه های قدیمی روستای هرایرز و روستای فعلی آن به سمت جلگه ی نورآباد در حرکت است.

 

نورباران بازدید : 551 شنبه 04 بهمن 1393 زمان : 12:2 نظرات ()

 

رانند‌‌‌‌‌‌‌ه‌ی تاکسی د‌‌‌‌‌‌‌ر گذر از هیاهوی زند‌‌‌‌‌‌‌گی، هر بار و یا د‌‌‌‌‌‌‌ر هر مسیر، برگی از زند‌‌‌‌‌‌‌گی د‌‌‌‌‌‌‌یگران را می‌خواند‌‌‌‌‌‌‌ و همراه آنها ورق می‌زند‌‌‌‌‌‌‌. رانند‌‌‌‌‌‌‌ه‌ی ما گاهی محرم اسرار د‌‌‌‌‌‌‌یگران می‌شود‌‌‌‌‌‌‌ و گاهی قربانی اتفاقاتی که خود‌‌‌‌‌‌‌ هیچ نقشی د‌‌‌‌‌‌‌ر آن ند‌‌‌‌‌‌‌ارد‌‌‌‌‌‌‌. ... او با خاطراتش تنها یک "کورس" مهمان اند‌‌‌‌‌‌‌یشه هایمان می شود‌‌‌‌‌‌‌. این شماره رانند‌‌‌‌‌‌ه ما، در غیاب خبرنگار نورباران گزارشی از حاشیه های یک افتتاحیه را ارسال نموده است و ... با هم می‌خوانیم:

نورباران بازدید : 334 جمعه 03 بهمن 1393 زمان : 8:4 نظرات ()

عرفان حیدری
امروز که داشتم می آمدم داخل شهر برای رسیدگی به کارهای شخصی،سر خیابون کوچمون که سوار ماشین شدم... سلام وعلیک و راننده شروع کرد به ناله و زاری از زمونه که این چه دوره زمونه ای که همه بدبختن و... بیچاره اصلا هیچ امیدی به آینده نداشت،و این عامل پسرفتش بود... اینقدر به درودیوار بد و بیراه گفت که همه افکار مثبتم رو بهم ریخت.
موندم که اینجور آدما با چه امیدی زنده و زندگی می کنند؟ با ناله و بد وبیراه از خواب بیدار می شن و با ناله و بیراه صبحونه می خورن،وبا ناله و بدوبیراه بعدشم انتظار دارن زمونه واسه اینجور آدما خوب باشه!!!
خوب هرچی بگی همون میشه دیگه!و خواهد شد!
تو همان کسی هستی که چندین سال پیش فکر می کردی و الان هر چی فکر کنی سال دیگه همون می شه!
این حرف بنده نیست!حرف بزرگترین روانشناسان دنیا هستش و امتحانشم پس داده.به نظر من آدم خودش رو لایق هر چی که بدونه هم براش زحمت می کشه و بی شک بهش میرسه! یکی شخصیت والا داشتن را لایق خودش می دونه،یکی ماشین میلیاردی را لایق خودش می دونه و یکی هم بدبختی رو لایق خودش می دونه.
 

نورباران بازدید : 287 پنجشنبه 02 بهمن 1393 زمان : 14:59 نظرات ()

تعداد صفحات : 28

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
همه ی کسانی که دستی در کار چاپ و انتشار دارند می دانند که بیرون آوردن یک نشریه چه مشقاتی دارد اما قدمی برداشته شده و باید سعی در ادامه ی آن به بهترین صورت ممکن را داشت و در این راه نیاز به مساعدت و همکاری همه ی اهل فن صاحبان اندیشه و قلم داریم و امیدواریم که بتوانیم مکانی برای بیان نظرات و اندیشه دوستانمان که همه ی هم شهرستانی هایمان در شهرستانهای ممسنی و رستم است باشیم و آنها نیز ما را از ارائه ی هرگونه مطلب ، نوشته ، پیشنهاد و انتقاد محروم ننمایند و نشریه ی نورباران را مکانی برای بیان آنها بدانند و ما هم سعی و تلاش خواهیم کرد که این نشریه این فرصت را به همه ی افراد با هر دیدگاه و نظری بدهد هر چند با آن مخالف باشیم . آدرس دفتر نشریه : نورآباد ممسنی – میدان معلم،خ کشاورز ، منازل سازمانی ، سمت چپ درب چهارم noorbaran99@yahoo.com noorbaran90@gmail.com پیامگیر: 30005825000019
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • لینک دوستان
 • وبلاگ روستای دهنو مرکزی
 • اخبار ستاد نمازجمعه ممسنی
 • مالکی- خبری-تحلیلی و اجتماعی
 • آپدیت آنلاین نود 32
 • خبر نورآباد
 • اداره راه وشهر سازی ممسنی
 • پایگاه خبری سرزمین سبز
 • شهر خبر
 • امید آل امیر
 • سایت خبری اداره ارشاد رستم
 • پایگاه اطلاع رسانی صالحین ممسنی
 • جامعه ایران
 • رجا نیوز
 • بانک وبلاگی ممسنی و رستم
 • سایت تخصصی شعر لری
 • بسیج دانش آموزی ممسنی
 • احمدرضا رنجبر
 • هیئت کاراته شهرستان ممسنی
 • تاریخ اصفهان
 • اخبار شهرستان های ممسنی و رستم
 • دهتینـــــــــــــــی
 • محسن زارعی
 • وبلاگ جوانان ممسنی و رستم
 • رستم وطن
 • مطبوعات فارس
 • دنیای تفریح و سرگرمی
 • وب سایت شهرستان رستم
 • امیرحشمت اله رحیمی بویراحمدی
 • سایت موزیک-گالری عکس
 • ممسنی وب
 • مهرزاد احمدی
 • پایگاه خبری شهرستان های ممسنی و رستم
 • امرالله یوسفی
 • مراسخون
 • خبرگزاری ندای رستم
 • پل فهلیان
 • ممسنی و رستم
 • عبدالرضا مرادی
 • مشایخ
 • فهلیان
 • پارینه برد
 • فردین علمداری
 • ناول دانلود
 • دیار ممسنی
 • چهره های موفق شهرستان ممسنی
 • پرسش و پاسخ در رستم
 • سایرت لری
 • امیر ایوب
 • سرزمین ادب و فرهنگ
 • بردنگان
 • لیدوما
 • فــــــرهـــنـــگ...تــــاریــــخ...ایران،فارس،ممسنی
 • ادیب عربی
 • به تکرار تمام با تو بودن ها
 • شکوفه های خاموشی
 • سایت ممسنی
 • به یاد اسماعیل عزیز
 • ممسنی .مورکی جاوید.بهلو.دیار خوبان
 • رستم شهر
 • دکتر مرتضی اشرافی
 • ماهور نیوز
 • محمدکریم حیدری-تهران
 • شولستان
 • ماهنامه لیدوما
 • درخید رستم
 • اخبار ممسنی
 • داریوش بادپا
 • ماهور زادگاه من
 • روستای بابامنیر
 • دیار دشمن زیاری
 • دشمن زیاری
 • سردشت
 • سایت خفرک
 • سرزمین لر
 • وبلاگ تخصصی مهندسی برق
 • غزل های علی قیصری
 • ممسنی جوان
 • احمد خاکیان
 • خبرگزاری شهرستان رستم
 • سامانه پیامک پارس لیدوما
 • روستاهای ایران-دانش بومی
 • دهیاری روستای حسین آباد
 • هیئت اباالفضل العباس ع شهرستان نورآباد ممسنی
 • آخرین مطالب ارسال شده
 • آرشیو
 • جمعه 01 خرداد 1394
 • سه شنبه 25 فروردين 1394
 • دوشنبه 24 فروردين 1394
 • شنبه 22 فروردين 1394
 • جمعه 21 فروردين 1394
 • پنجشنبه 20 فروردين 1394
 • چهارشنبه 19 فروردين 1394
 • سه شنبه 18 فروردين 1394
 • دوشنبه 17 فروردين 1394
 • يکشنبه 16 فروردين 1394
 • شنبه 15 فروردين 1394
 • جمعه 14 فروردين 1394
 • پنجشنبه 13 فروردين 1394
 • چهارشنبه 12 فروردين 1394
 • شنبه 23 اسفند 1393
 • دوشنبه 11 اسفند 1393
 • چهارشنبه 06 اسفند 1393
 • سه شنبه 05 اسفند 1393
 • دوشنبه 04 اسفند 1393
 • يکشنبه 03 اسفند 1393
 • شنبه 02 اسفند 1393
 • جمعه 01 اسفند 1393
 • پنجشنبه 30 بهمن 1393
 • چهارشنبه 29 بهمن 1393
 • يکشنبه 12 بهمن 1393
 • شنبه 11 بهمن 1393
 • پنجشنبه 09 بهمن 1393
 • چهارشنبه 08 بهمن 1393
 • سه شنبه 07 بهمن 1393
 • دوشنبه 06 بهمن 1393
 • يکشنبه 05 بهمن 1393
 • شنبه 04 بهمن 1393
 • جمعه 03 بهمن 1393
 • پنجشنبه 02 بهمن 1393
 • چهارشنبه 01 بهمن 1393
 • دوشنبه 29 دی 1393
 • شنبه 27 دی 1393
 • جمعه 26 دی 1393
 • پنجشنبه 25 دی 1393
 • چهارشنبه 24 دی 1393
 • سه شنبه 23 دی 1393
 • دوشنبه 22 دی 1393
 • يکشنبه 21 دی 1393
 • شنبه 20 دی 1393
 • جمعه 19 دی 1393
 • پنجشنبه 18 دی 1393
 • چهارشنبه 17 دی 1393
 • دوشنبه 15 دی 1393
 • يکشنبه 14 دی 1393
 • شنبه 13 دی 1393
 • جمعه 12 دی 1393
 • چهارشنبه 10 دی 1393
 • دوشنبه 08 دی 1393
 • يکشنبه 07 دی 1393
 • شنبه 06 دی 1393
 • دوشنبه 01 دی 1393
 • دوشنبه 17 آذر 1393
 • پنجشنبه 13 آذر 1393
 • چهارشنبه 12 آذر 1393
 • سه شنبه 11 آذر 1393
 • دوشنبه 10 آذر 1393
 • يکشنبه 09 آذر 1393
 • شنبه 08 آذر 1393
 • جمعه 07 آذر 1393
 • پنجشنبه 06 آذر 1393
 • سه شنبه 20 آبان 1393
 • دوشنبه 19 آبان 1393
 • يکشنبه 18 آبان 1393
 • شنبه 17 آبان 1393
 • دوشنبه 05 آبان 1393
 • يکشنبه 04 آبان 1393
 • شنبه 03 آبان 1393
 • جمعه 02 آبان 1393
 • پنجشنبه 01 آبان 1393
 • چهارشنبه 30 مهر 1393
 • سه شنبه 29 مهر 1393
 • دوشنبه 28 مهر 1393
 • يکشنبه 27 مهر 1393
 • سه شنبه 22 مهر 1393
 • شنبه 19 مهر 1393
 • جمعه 18 مهر 1393
 • پنجشنبه 17 مهر 1393
 • چهارشنبه 16 مهر 1393
 • سه شنبه 15 مهر 1393
 • دوشنبه 14 مهر 1393
 • يکشنبه 13 مهر 1393
 • شنبه 12 مهر 1393
 • پنجشنبه 10 مهر 1393
 • دوشنبه 17 شهريور 1393
 • جمعه 14 شهريور 1393
 • پنجشنبه 13 شهريور 1393
 • چهارشنبه 12 شهريور 1393
 • سه شنبه 11 شهريور 1393
 • دوشنبه 10 شهريور 1393
 • يکشنبه 09 شهريور 1393
 • شنبه 08 شهريور 1393
 • چهارشنبه 05 شهريور 1393
 • سه شنبه 04 شهريور 1393
 • دوشنبه 03 شهريور 1393
 • يکشنبه 02 شهريور 1393
 • شنبه 01 شهريور 1393
 • پنجشنبه 23 مرداد 1393
 • پنجشنبه 16 مرداد 1393
 • سه شنبه 14 مرداد 1393
 • دوشنبه 13 مرداد 1393
 • يکشنبه 12 مرداد 1393
 • جمعه 10 مرداد 1393
 • پنجشنبه 09 مرداد 1393
 • چهارشنبه 08 مرداد 1393
 • سه شنبه 07 مرداد 1393
 • دوشنبه 06 مرداد 1393
 • چهارشنبه 25 تير 1393
 • شنبه 21 تير 1393
 • جمعه 20 تير 1393
 • پنجشنبه 19 تير 1393
 • چهارشنبه 18 تير 1393
 • سه شنبه 17 تير 1393
 • يکشنبه 15 تير 1393
 • پنجشنبه 12 تير 1393
 • سه شنبه 10 تير 1393
 • دوشنبه 09 تير 1393
 • چهارشنبه 04 تير 1393
 • سه شنبه 03 تير 1393
 • دوشنبه 02 تير 1393
 • يکشنبه 01 تير 1393
 • شنبه 31 خرداد 1393
 • جمعه 30 خرداد 1393
 • پنجشنبه 29 خرداد 1393
 • يکشنبه 25 خرداد 1393
 • شنبه 24 خرداد 1393
 • پنجشنبه 22 خرداد 1393
 • چهارشنبه 21 خرداد 1393
 • يکشنبه 11 خرداد 1393
 • شنبه 10 خرداد 1393
 • جمعه 09 خرداد 1393
 • پنجشنبه 08 خرداد 1393
 • چهارشنبه 07 خرداد 1393
 • دوشنبه 05 خرداد 1393
 • شنبه 03 خرداد 1393
 • جمعه 02 خرداد 1393
 • پنجشنبه 01 خرداد 1393
 • سه شنبه 23 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 22 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 21 ارديبهشت 1393
 • شنبه 20 ارديبهشت 1393
 • جمعه 19 ارديبهشت 1393
 • پنجشنبه 18 ارديبهشت 1393
 • چهارشنبه 17 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 16 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 15 ارديبهشت 1393
 • چهارشنبه 10 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 09 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 08 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 07 ارديبهشت 1393
 • شنبه 06 ارديبهشت 1393
 • جمعه 05 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 02 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 24 فروردين 1393
 • شنبه 23 فروردين 1393
 • جمعه 22 فروردين 1393
 • پنجشنبه 21 فروردين 1393
 • چهارشنبه 20 فروردين 1393
 • دوشنبه 18 فروردين 1393
 • يکشنبه 17 فروردين 1393
 • شنبه 16 فروردين 1393
 • چهارشنبه 06 فروردين 1393
 • دوشنبه 04 فروردين 1393
 • چهارشنبه 21 اسفند 1392
 • سه شنبه 20 اسفند 1392
 • دوشنبه 19 اسفند 1392
 • سه شنبه 13 اسفند 1392
 • دوشنبه 12 اسفند 1392
 • يکشنبه 04 اسفند 1392
 • شنبه 03 اسفند 1392
 • جمعه 02 اسفند 1392
 • پنجشنبه 01 اسفند 1392
 • چهارشنبه 30 بهمن 1392
 • دوشنبه 28 بهمن 1392
 • يکشنبه 27 بهمن 1392
 • شنبه 26 بهمن 1392
 • دوشنبه 21 بهمن 1392
 • سه شنبه 15 بهمن 1392
 • دوشنبه 14 بهمن 1392
 • يکشنبه 13 بهمن 1392
 • شنبه 12 بهمن 1392
 • جمعه 11 بهمن 1392
 • پنجشنبه 10 بهمن 1392
 • چهارشنبه 09 بهمن 1392
 • سه شنبه 08 بهمن 1392
 • يکشنبه 06 بهمن 1392
 • جمعه 04 بهمن 1392
 • سه شنبه 01 بهمن 1392
 • دوشنبه 30 دی 1392
 • يکشنبه 29 دی 1392
 • شنبه 28 دی 1392
 • جمعه 27 دی 1392
 • پنجشنبه 26 دی 1392
 • چهارشنبه 25 دی 1392
 • سه شنبه 24 دی 1392
 • دوشنبه 23 دی 1392
 • يکشنبه 22 دی 1392
 • شنبه 21 دی 1392
 • پنجشنبه 19 دی 1392
 • يکشنبه 15 دی 1392
 • شنبه 14 دی 1392
 • جمعه 13 دی 1392
 • پنجشنبه 12 دی 1392
 • چهارشنبه 11 دی 1392
 • سه شنبه 10 دی 1392
 • دوشنبه 09 دی 1392
 • يکشنبه 08 دی 1392
 • شنبه 07 دی 1392
 • چهارشنبه 04 دی 1392
 • يکشنبه 01 دی 1392
 • شنبه 30 آذر 1392
 • پنجشنبه 28 آذر 1392
 • چهارشنبه 27 آذر 1392
 • سه شنبه 26 آذر 1392
 • دوشنبه 25 آذر 1392
 • يکشنبه 24 آذر 1392
 • شنبه 23 آذر 1392
 • جمعه 22 آذر 1392
 • سه شنبه 19 آذر 1392
 • شنبه 16 آذر 1392
 • چهارشنبه 13 آذر 1392
 • سه شنبه 12 آذر 1392
 • يکشنبه 10 آذر 1392
 • يکشنبه 03 آذر 1392
 • پنجشنبه 30 آبان 1392
 • چهارشنبه 29 آبان 1392
 • سه شنبه 28 آبان 1392
 • يکشنبه 26 آبان 1392
 • جمعه 24 آبان 1392
 • دوشنبه 20 آبان 1392
 • پنجشنبه 16 آبان 1392
 • يکشنبه 12 آبان 1392
 • شنبه 11 آبان 1392
 • جمعه 10 آبان 1392
 • چهارشنبه 01 آبان 1392
 • سه شنبه 30 مهر 1392
 • دوشنبه 29 مهر 1392
 • يکشنبه 28 مهر 1392
 • شنبه 27 مهر 1392
 • جمعه 26 مهر 1392
 • چهارشنبه 24 مهر 1392
 • سه شنبه 16 مهر 1392
 • دوشنبه 15 مهر 1392
 • يکشنبه 14 مهر 1392
 • شنبه 13 مهر 1392
 • جمعه 12 مهر 1392
 • پنجشنبه 11 مهر 1392
 • چهارشنبه 10 مهر 1392
 • سه شنبه 09 مهر 1392
 • دوشنبه 08 مهر 1392
 • شنبه 06 مهر 1392
 • جمعه 22 شهريور 1392
 • پنجشنبه 21 شهريور 1392
 • سه شنبه 19 شهريور 1392
 • دوشنبه 18 شهريور 1392
 • جمعه 15 شهريور 1392
 • پنجشنبه 14 شهريور 1392
 • چهارشنبه 13 شهريور 1392
 • يکشنبه 10 شهريور 1392
 • سه شنبه 29 مرداد 1392
 • دوشنبه 28 مرداد 1392
 • چهارشنبه 23 مرداد 1392
 • دوشنبه 21 مرداد 1392
 • چهارشنبه 16 مرداد 1392
 • دوشنبه 14 مرداد 1392
 • جمعه 11 مرداد 1392
 • پنجشنبه 10 مرداد 1392
 • پنجشنبه 20 تير 1392
 • دوشنبه 17 تير 1392
 • يکشنبه 16 تير 1392
 • شنبه 08 تير 1392
 • شنبه 01 تير 1392
 • پنجشنبه 30 خرداد 1392
 • شنبه 28 ارديبهشت 1392
 • يکشنبه 15 ارديبهشت 1392
 • سه شنبه 10 ارديبهشت 1392
 • يکشنبه 08 ارديبهشت 1392
 • سه شنبه 03 ارديبهشت 1392
 • شنبه 17 فروردين 1392
 • جمعه 27 بهمن 1391
 • شنبه 21 بهمن 1391
 • پنجشنبه 19 بهمن 1391
 • شنبه 14 بهمن 1391
 • چهارشنبه 04 بهمن 1391
 • جمعه 29 دی 1391
 • سه شنبه 05 دی 1391
 • سه شنبه 28 آذر 1391
 • يکشنبه 26 آذر 1391
 • دوشنبه 20 آذر 1391
 • جمعه 17 آذر 1391
 • سه شنبه 23 آبان 1391
 • جمعه 12 آبان 1391
 • چهارشنبه 19 مهر 1391
 • سه شنبه 18 مهر 1391
 • شنبه 15 مهر 1391
 • جمعه 07 مهر 1391
 • جمعه 31 شهريور 1391
 • جمعه 17 شهريور 1391
 • جمعه 20 مرداد 1391
 • پنجشنبه 19 مرداد 1391
 • يکشنبه 15 مرداد 1391
 • چهارشنبه 11 مرداد 1391
 • دوشنبه 09 مرداد 1391
 • جمعه 30 تير 1391
 • چهارشنبه 28 تير 1391
 • سه شنبه 20 تير 1391
 • سه شنبه 13 تير 1391
 • يکشنبه 07 خرداد 1391
 • جمعه 05 خرداد 1391
 • جمعه 15 ارديبهشت 1391
 • سه شنبه 12 ارديبهشت 1391
 • جمعه 01 ارديبهشت 1391
 • جمعه 25 فروردين 1391
 • پنجشنبه 17 فروردين 1391
 • سه شنبه 23 اسفند 1390
 • يکشنبه 23 بهمن 1390
 • دوشنبه 23 آبان 1390
 • دوشنبه 07 شهريور 1390
 • چهارشنبه 23 آبان 1380
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1239
 • کل نظرات : 313
 • افراد آنلاین : 5
 • تعداد اعضا : 15
 • آی پی امروز : 22
 • آی پی دیروز : 61
 • بازدید امروز : 99
 • باردید دیروز : 397
 • گوگل امروز : 2
 • گوگل دیروز : 14
 • بازدید هفته : 3,610
 • بازدید ماه : 10,366
 • بازدید سال : 87,641
 • بازدید کلی : 769,374