close
تبلیغات در اینترنت
نورباران ویژه ممسنی و رستم - 25
loading...

نورباران ویژه ممسنی و رستم

ماهنامه نوربارن بدون هیچ مقدمه ای در حال انتشار است و همه ی کسانی که دستی در کار چاپ و انتشار دارند مماهنامه نورباران-ویژه ممسنی و رستم-

راننده‌ی تاکسی در گذر از هیاهوی زندگی، هر بار و یا در هر مسیری برگی از زندگی دیگران را می‌خواند و همراه آنها ورق می‌زند. راننده‌ی ما گاهی محرم اسرار دیگران می‌شود و گاهی قربانی اتفاقاتی می‌شود که خود هیچ نقشی در آن ندارد. تعجبی ندارد که دوست راننده ما، دو شغله باشد، چرا که زندگی امروزه سخت است و البته چند شغله بودن .... او با خاطراتش تنها یک "کورس" مهمان اندیشه هایمان می شود و گاهی به محل کارش نیز نگاهی دارد. با هم میخوانیم:
نورباران بازدید : 265 سه شنبه 28 آبان 1392 زمان : 12:24 نظرات ()
شهید بهروز همتی+ممسنی+نوربارانهر لحظه که از عمر جنگ می‌گذرد صفحات تیره کارنامه کافران سیاه‌تر و اوراق حماسه‌ی خونین و شهادت دلیران اسلام افزون‌تر می‌گردد. لاله‌هایی به استواری تمام زمان و قامتی افراشته به بلندای دوران دست به دست هم داده و ندایشان بذل جان و اهدای خون سرخ خود در راه اسلام و انقلاب است.
سخن از شهیدی است که همچون هم رزمانش به ندای امام و رهبرش لبیک گفت و به منظور تقدس به هدف و یاری هم سنگرانش در تلاطم دریای معنویت آگاهانه شناکرد و روح ملکوتی و عرفان کلامش در عمل و صحنه از خود گذشتگی با بذل بهترین جوهره ی جان و کالای وجودش ثارالهی گشت و همچون هاله‌ای پر تلألو در صحنه زندگی ساده و صادقانه خویش نقش بست. شهیدی از تبار محرومان ولی از خالصان مخلوقات متصف به اخلاق الهی که واژه و کلمه‌ی شهادت در وجودش بیمه شده‌بود و آن اخلاق اصیل و اصالت منش و نوع‌دوستی در ذات و متانت طبعش هویدابود.
پاسدار شهید "بهروز همتی" در سال 1333 در روستای "بربید جاوید" از توابع شهرستان ممسنی دیده به جهان گشود. فقر مادی و وضعیت زندگی او را از ادامه‌ی مراحل عالیه تحصیل بازداشت و جهت تامین معاش زندگی همگام با خانواده کشاورزی را دنبال نمود. در عنفوان جوانی بود که مسئله همزیستی و تشکیل خانواده را در خود احساس می‌کند، تا گامی دیگر از زندگی را به تبعیت از سنت رسول الله (ص)به ثبت برساند.
نورباران بازدید : 505 سه شنبه 28 آبان 1392 زمان : 12:21 نظرات ()

نورباران+ممسنی+رستمعبدالحسین انصاری

شانه اش هر لحظه باید بیشتر افتاده باشد
جاده وقتی از سرش فکر سفر افتاده باشد
خوب می داند چه حالی دارد از جنگل بریدن
هر سپیداری که در پای تبر افتاده باشد
بار سنگینی ست زندانی شدن در رختخوابی
خاصه وقتی خاطراتت دور و بر افتاده باشد
می پری از خواب و می بینی که سیمرغی نبوده ست
گرچه روی بالشت یک مشت پر افتاده باشد
 

نورباران بازدید : 313 سه شنبه 28 آبان 1392 زمان : 12:19 نظرات ()

نورباران ممسنیناهید احمدی

کلگاه شیراز به آسمان نزدیک تر است تا به زمین

سرسبزی و دل انگیزی بوان را که بگذری ، در بین درختان تنومند بلوط، پاسگاه انتظامی چاه چنار را ملاحظه می کنی که مدت هاست با قدرت و صلابتش اقتدار وامنیت را به دوست داران طبیعت ارزانی می دارد. سمت چپ جاده اصلی و روبروی پاسگاه ، جاده ای آسفالت باریک و خطرناک ، میزبان قدم های شماست ، این جاده شما را به دل طبیعت رهنمون می کند که زیبایی و آرامش وصف ناپذیرش بر طراوت و زیبایی بهار می افزاید.

 

نورباران بازدید : 703 سه شنبه 28 آبان 1392 زمان : 9:40 نظرات ()
وبلاگ ماهنامه نورباران در راستای اطلاع‌رسانی و  بیان مسائل و مشكلات از سوی همشهریان گرامی آماده انعكاس هر آنچه از باید و نباید شهرستان‌های ممسنی و رستم می‌باشد كه به قلم و ذهن شما می‌آید. چند شماره ای بود که علی رغم بازدیدهای بالا دوستان ثبت نطر نداشتند. این شماره پذیرای نطراتی از دوستان هستیم. منتظر حضور سبز شما دوستان درnoorbaran90.mihanblog.com هستیم.
نورباران بازدید : 267 یکشنبه 26 آبان 1392 زمان : 16:52 نظرات ()

محرم امسال آلبوم مداحی مسلم فرجیان مداح شهرستان به سبک زنجیر زنی در کنار دیگر الحان و مداحان کشورمان از سوی مرکز فرهنگی هنری طنین عرفان اندیشه منتشرشده است.
مسلم فرجیان در این خصوص بیان داشت: این کار برای اولین بار در شهرستان انجام شد و امیدوارم باعث شود دیگر مداحان شهرستان نیز آثار خود را اینگونه انتشار دهند. وی ادامه داد:  ممسنی در بحث مداحی و تنوع سبکی دارای استعدادهای بالقوه ای است و می توان با همکاری مسئولین  آثار تمامی مداحان شهرستان منتشر شود. در این لوح فشرده مداحی ها و روضه خوانی هایی در وصف امام حسین(علیه السلام) حضرت اباالفضل (ع) ، حضرت علی اصغر (ع) و ... ارائه شده است که از جمله تراکت های آن می توان به بزن بارون در وصف حضرت علی اصغر، بسم الله روضه، بیائید که اول محرمه، غریب ارباب حسینم، داداش اصغرم بی تابی چرا و محرم آمدی ای کاش من مسافرت بودم اشاره کرد.

فرجیان در پایان از مردم خواستار خریداری فقط لوح اورجینال این اثر شد و اظهار داشت: هم اکنون این لوح فشرده در استریو آقای جوکار واقع در پاساژ کفش ملی و استریو آقای جوانمرد واقع در کوچه پزشکان به فروش می رسد.


 

 

نورباران بازدید : 628 یکشنبه 26 آبان 1392 زمان : 12:30 نظرات ()
جوانب قضیّه را بسنجید، ببینید چه چیزهایی است که موجب می‌شود جامعه ما دچار میل به کم ‌فرزندی بشود. این میل به کم بودن فرزند، یک عارضه است؛ والّا انسان به طور طبیعی فرزند را دوست می‌دارد. چرا ترجیح می‌دهند افرادی که فقط یک فرزند داشته باشند؟ چرا ترجیح می‌دهند فقط دو فرزند داشته باشند؟ چرا زن به شکلی، مرد به شکلی پرهیز می‌کنند از فرزند داری؟ اینها را بایستی نگاه کرد و دید عواملش چیست؛ این عوامل را پیدا کنید، بر روی علاج این عوامل بیماری ‌زا -که به اعتقاد بنده اینها عوامل بیماری زاست- متخصّصین و صاحبان اندیشه را بخواهید فکر کنند.
بنده همچنان معتقدم کشور ما کشور هفتاد و پنج میلیونی نیست، کشور ما کشور صد و پنجاه میلیونی است ، حالا ما دستِ کم را گرفتیم گفتیم صد و پنجاه میلیون؛ بیشتر هم می‌شود گفت. قطعاً این کشور با این سطح وسیع، با این تنوّع آب و هوایی، با این امکانات فراوان زیرزمینی، با این استعداد بالقوّه‌ی علمی که در این کشور وجود دارد، می‌تواند یک کشور پر جمعیّتی باشد و انشاءالله خودش هم این جمعیت را اداره کند؛ یعنی همچنان ‌که ما فکر می‌کنیم که اگر چهار پنج بچّه افتاد روی دوش یک خانواده وضع زندگیشان چگونه خواهد شد، فکر این را هم بکنید که این چهار پنچ بچّه وقتی بزرگ شدند و کاری پیدا کردند و شغلی پیدا کردند چه کمکی می‌توانند به پیشرفت کشور بکنند؛ یعنی این را هم باید فکر کرد.
نورباران بازدید : 291 جمعه 24 آبان 1392 زمان : 16:57 نظرات ()
برای چاپ، پیگیری و انعکاس مسائل و مشکلات به این شماره پیامک بزنید:


 30005825000019
 
سلام. آقای شفیعی نماینده محترم، مدیر محترم گازممسنی و پیمانکار محترم، گاز رسانی به روستای جونگان را فراموش نکنید، از وعده‌هاتان ماه‌ها می‌گذرد.
034----917
فشردم همین 4 قطره چکید، زنده باد رفیق،با معرفت! الهی تا زمین دارد حرارت، به کام دل بماند این رفاقت،پیمان چوبینه.
372----917
باسلام. آقاىشفیعى نماینده محترم، این قدر که در فکر سیاست خارجه هستید کمىهم به فکرسیاست داخلىشهرستان هاى ممسنى و رستم باشید. خیلى وعده و وعید دادید اما عمل نکردید فقط مسئولان را عوض کردید.آیا کار دیگری هم کردید؟ یک بارهم درصحن مجلس یا شبکه خبر از حق این شهرستان ها دفاع کن.
514----933
امتحان گواهینامه داشتم سرهنگ پرسید: دور زدن کجاممنوعه؟ گفتم توعالم رفاقت ... لبخند زد وگفت:پیاده شو قبولی...؛ هفته جهانی "رفاقت" فرخنده باد.
790----917
خلق دانند که در بهداری قرب حسین، دردها را بیشتر عباس درمان  می کند. فرارسیدن ماه محرم و شهادت سالارشهیدان و72 تن از یارانش برعموم شیعیان تسلیت باد. سیدکامبیز حسینی
034----917
نورباران بازدید : 276 دوشنبه 20 آبان 1392 زمان : 16:23 نظرات ()

نوید شمس‌الدینی
شما به چه چیزی باور دارید؟!... آیا باورهای خودتون رو میشناسید؟!...
آدما با باورهاشون ساخته میشن، و شایدم باورها آدما رو میسازن...
خیلی از آدما هستن که همه چی رو باور می کنن و خیلیا هم هستن که هیچی رو باور ندارن، اما همه ما ته قلبمون به یه چیزایی باور داریم... شما به چی؟!... به عشق؟!... خدا؟!... قدرت؟!... محبت؟!... لبخند؟!... پول؟!... آینده؟!... گذشته؟!... زندگی؟!...
اصلاً می دونید که این باورهاتون بودن که شما رو به این مرحله رسوندن و باعث شدن الان نوشته های منو می خونید... یه لحظه برگرد و پشت سرتو نگاه کن، ببین چه باورهایی داشتی... باورهای قشنگ و باارزش که بهشون افتخار میکنی؛ یا باورهای زشت و بد که باعث شرمندگیت شده...
.

نورباران بازدید : 730 دوشنبه 20 آبان 1392 زمان : 12:43 نظرات ()
نمی دانم یادتان هست یا نه؟ زمان کودکی که مثل امروز شهرداری نبود و هر کسی مسئول معدوم ‌کردن زباله های خود بود. اصلاً این اندازه زباله و درآمد(!) نبود که مردم برای گرفتن پست به هر راهی بزنند، تازه شیشه‌های پپسی که قیمتشان از خود نوشابه بیشتر بود و کسی جرات شکستنشان را نداشت. امروزه پیشرفت کرده‌ایم و اندازه‌ی زباله هایمان زیاد شده‌است.
سرتان را درد نیاورم. حاشیه رفتن را کمی دوست دارم و متاسفانه شما هم باید با این حاشیه‌ها کمی جور باشید و بخوانید.
تصویر اول:
آن روزها مردانی داد می‌زدند: پلاستیک کهنه، رویی کهنه، دمپایی کهنه و یادش بخیر ما هم بر اساس شیطنت نه از روی تقلب، کمی، سنگ قاطی آنها می‌کردیم و به خریدار می‌دادیم. تازه بعدها فهمیدم این نمونه‌ی بارز همان "غش در معامله" است و خریدار قصه‌ی ما هم با همان ترازوهایی که از بالا وزن می‌کنند، کهنه‌ها را وزن می‌کرد -و البته امروز فهمیدیم که کمی کمتر وزن می‌کرده و "کم خریداری" انجام می‌داده که امروزه به گونه‌ای دیگر به عنوان "کم‌فروشی" مطرح می‌شود- و ما را با چند آدامس یا بسکوئیت راضی می‌کرد. هم ما راضی بودیم که کلاه سر خریدار گذاشته‌ایم و هم خریدار راضی بود که کلاه سرش نرفته و تازه سر ما کلاه گذاشته.
 

 

نورباران بازدید : 273 دوشنبه 20 آبان 1392 زمان : 12:33 نظرات ()

خومهزار، شهردار جدید خود را شناخت و عبدااله خورشیدیان به عنوان شهردار از طرف شورای شهر انتخاب شد.

کوچکعلی مرادی رئیس شورای شهر خومهزار در گفتگو نورآنلاین وضعیت درآمدزایی شهرداری شهر را مورد نقد و بررسی قرار داد و بیان داشت: خومه زار یک شهر نوپایی است اما ویژگی های یک شهر را ندارد. هم اکنون مردم شهر نسبت به شورا و شهردار انتظارات بالایی دارند و متاسفانه این شهر را با شهرهای بزرگ مقایسه می کنند که لازم است در این باره گفت که شهرها با هم فرق می کنند و شهر خومهزار شهر نوپایی است و نیاز به زمان دارد. در واقع اگر قرار باشد بین این شهر با هر شهر دیگری مقایسه ای شود تنها در نام و کلمه ی شهر با هم مشترکنند. وی افزود: حدود 3 سال از شهر شدن خومه زار می گذرد و در این مدت اقداماتی انجام گرفته است و جداول و آسفالت کشی هایی صورت گرفته اما انتظار مردم برآورده نشده است و الان با تغییر شورا و شهردار انتظارات مردم دو چندان شده و مردم می خواهند در این مدت تفاوت را ببینند.

نورباران بازدید : 519 پنجشنبه 16 آبان 1392 زمان : 12:45 نظرات ()
اشاره:
به دوستم گفتم: کیف پولت چقدر قشنگه! جواب داد: چرم تبریزه، دوخت اصفهانه، عموم از آلمان برام آورده! این خاطره تنها برای خنده یا تفریح نیست بلکه درد مشترکی است که امروزه به آن گرفتار شدهایم. به نظر میرسد حتی معتقدین به فرهنگ اصیل ایرانی نیز در برابر تمدن غرب مرعوب شده اند. فرهنگ قبل از هر بخش دیگری مورد هجمه قرار میگیرد وغفلت از فرهنگ و خواب آلودگی باعث شکستهای سنگین میشود و "اولین لشکری که بر ایشان تاخت، خواب بود."

 

نورباران بازدید : 353 یکشنبه 12 آبان 1392 زمان : 13:2 نظرات ()

20 مهر ماه در تقویم ما ایرانیان روز بزرگداشت حافظ شیرازی محسوب میشود. شمسالدین محمد ملقب به حافظ شیرازی و مشهور به لسانالغیب از مشهورترین شعرای تاریخ ایران زمین است. این شاعر بزرگ و رند صوفی مسلک سال 726 ه.ق در شیراز به دنیا آمد.

 

اطلاعات چندانی از خانواده و اجداد خواجه حافظ در دست نیست و ظاهراً پدرش بهاءالدین نام داشته و در دوره سلطنت اتابکان فارس از اصفهان به شیراز مهاجرت کردهاست.

او هنوز دهه بیست زندگی خود را سپری ننموده بود که به یکی از مشاهیر علم و ادب دیار خود تبدیل شد. وی علاوه بر اندوخته عمیق علمی و ادبی خود قرآن را نیز کامل از حفظ داشت و از این روی تخلص حافظ بر خود نهاد.

دوران جوانی حافظ مصادف بود با افول سلسله محلی اتابکان فارس و این ایالات مهم به تصرف خاندان اینجو در آمده بود. حافظ که در همان دوره به شهرت والایی دست یافته بود مورد توجه  امرای اینجو قرار گرفت و پس از راه یافتن به دربار آنان به مقامی بزرگ نزد شاه شیخ جمالالدین ابواسحاق حاکم فارس دست یافت.

 

نورباران بازدید : 282 یکشنبه 12 آبان 1392 زمان : 12:55 نظرات ()

هرگز از ابراز محبت، هراسی، به دل راه ندهید و گمان نکنید، با این کار از شخصیت شما کم می شود و ضعف شما محسوب می گردد.

پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله می فرمایند: «شایسته ترین کس برای منت گذاری، کسی است که در دوستی و محبت نسبت به طرف، خود پیشی گیرد». محبتی که در دل احتکار و زندانی شود، مفید نیست. تمام شئون زندگی، باید جلوه گاه محبت انسان باشد. از جلوه های بروز محبت، می توان ادب در کلام و رفتار، توجه و محبت، لبخند و حسن خلق، به استقبال همسر رفتن و گشاده رویی به هنگام دیدار با او را نام برد. خداوند، سرمایه مهر و محبت را در آغاز زندگی مشترک، بین زن و مرد قرار می دهد و محافظت و نگهبانی از آن را بر عهده خود آنها نهاده است و این انسان است که باید از این سرمایه، به نحو احسن استفاده کند. یکی از راه های نگه داری و تقویت این محبت، بروز آن است.

آنچه که ما را بر این واداشت تا در صفحه‌ی "ادبیات خودمانی" به "نامه‌های محبت آمیز به همسر" بپردازیم، دست نوشته‌ی بسیار زیبا از پیر فرزانه انقلاب حضرت امام خمینی (ره) بود که با لحنی بسیار صادقانه و با جملات "تصدقت شوم، نور چشم عزیز و قوت قلبم" از شهر بیروت همسرش را مخاطب قرارداده‌بود.
 

نورباران بازدید : 370 یکشنبه 12 آبان 1392 زمان : 12:53 نظرات ()

"علی اسفندیاری" در پاییز سال 1274 در یوش مازندران دیده به جهان گشود. پدرش- ابراهیمخان عظامالسلطنه- مردی شجاع و آتشی مزاج بود و با کشاورزی و گلهداری روزگار میگذرانید. نیما یوشیج دوران کودکی خود را در دامان طبیعت و در میان شبانان گذراند. خواندن و نوشتن را در زادگاه خویش نزد آخوند دهکده آموخت، دوازده سال داشت که با خانواده به تهران آمد و پس از گذراندن دورهی دبستان برای فراگرفتن زبان فرانسه به مدرسه "سنلوئی" رفت. در مدرسه خوب کار نمیکرد و تنها نمرههای نقاشی و ورزش به دادش میرسید. هنر او خوب پریدن و فرار از مدرسه بود اما بعدها در مدرسه تشویق و مراقبت یکی از معلمانش به نام "نظام وفا" که خود شاعری نامدار بود او را به راه شعر و شاعری آورد.
نیما یوشیج در بهار 1305 پدر خود را از دست داد و سرپرست خانواده گشت در همین سال با "عالیه جهانگیری" از خانواده میرزا جهانگیرخان صوراسرافیل ازدواج کرد. نیما در شب شانزدهم دیماه 1338 در خانه خود واقع در تجریش به بیماری ذاتالریه درگذشت.

 

نورباران بازدید : 296 یکشنبه 12 آبان 1392 زمان : 12:51 نظرات ()

راننده‌ی تاکسی در گذر از هیاهوی زندگی، هر بار و یا در هر مسیری برگی از زندگی دیگران را می‌خواند و همراه آنها ورق می‌زند. راننده‌ی ما گاهی محرم اسرار دیگران می‌شود و گاهی قربانی اتفاقاتی می‌شود که خود هیچ نقشی در آن ندارد. تعجبی ندارد که دوست راننده ما، دو شغله باشد، چرا که زندگی امروزه سخت است و البته چند شغله بودن .... او با خاطراتش تنها یک "کورس" مهمان اندیشه هایمان می شود و گاهی به محل کارش نیز نگاهی دارد. با هم میخوانیم:

نورباران بازدید : 300 شنبه 11 آبان 1392 زمان : 17:14 نظرات ()
در مراسمی با قدردانی از فعالیت دوساله حسین صادقعابدین، استاندار سابق فارس، سیدمحمد احمدی، بهعنوان استاندار جدید معرفی شد.

استاندار سابق فارس در آئین تودیع خود اظهار داشت: زمانی كه فارس را تحویل گرفتم شرایط ویژهای بر استان حاكم و در كشور زبانزد شده بود، دربهای استانداری را قفل زده بودند و بحرانی 6 ماهه بر فارس حاكم بود.

 
نورباران بازدید : 298 شنبه 11 آبان 1392 زمان : 13:6 نظرات ()

شاید خیلی از هموطنانی كه این مطلب را میخوانند دقیقاً ندانند "ساپورت" چیست و چرا امروزه به محل مناقشه نیروی انتظامی و برخی از شهروندان محترم تبدیل شدهاست. در گذشته این كلمه را بیشتر از زبان "غلام پیروانی" شنیده بودیم. او وقتی تیمش میبرد میگفت "مسئولان خوب ساپورت كِردن" و وقتی میباخت هم میگفت "مسئولان خوب ساپورت نكِردن".

این ساپورت جدید اما آن ساپورت نیست. در واقع همان جوراب شلواری سابق خودمان است كه جنسش كمیمتفاوت شده و چنان به بدن صاحبش میچسبد كه گویی عضوی از بدن اوست. افرادی كه عادت به استفاده از  شلوار کردی  دارند حتی 30 ثانیه هم نمیتوانند ساپورت را تحمل كنند. به همین دلیل در برخی نقاط  كشور طی ماههای اخیر بیش از صد مورد مرگ در اثر نفس تنگی و امراض پوستی ناشی از پوشیدن آن گزارش شدهاست.

نورباران بازدید : 543 شنبه 11 آبان 1392 زمان : 13:4 نظرات ()

راننده‌ی تاکسی در گذر از هیاهوی زندگی، هر بار و یا در هر مسیری برگی از زندگی دیگران را می‌خواند و همراه آنها ورق می‌زند. راننده‌ی ما گاهی محرم اسرار دیگران می‌شود و گاهی قربانی اتفاقاتی می‌شود که خود هیچ نقشی در آن ندارد. تعجبی ندارد که دوست راننده ما، دو شغله باشد، چرا که زندگی امروزه سخت است و البته چند شغله بودن .... او با خاطراتش تنها یک "کورس" مهمان اندیشه هایمان می شود و گاهی به محل کارش نیز نگاهی دارد. با هم میخوانیم:

 

نورباران بازدید : 275 شنبه 11 آبان 1392 زمان : 13:0 نظرات ()

  منصور شجاعیان دانشجوی دکتری مشاوره

با سلام خدمت خوانندگان عزیز "نورباران"، سعی بر آن داریم با توکل به خداوند طی چند مقاله راجع به مشاوره، خوانندگان عزیز را  با این  علم نوپا آشنا کرده تا ضرورت و اهمیت آن وهمچنین کاربردش در زندگی برای همگان مشخص شود تا با استفاده صحیح و به موقع از آن بتوانیم از زندگی خود حداکثر استفاده و لذت را ببریم.

در این مقاله راجع به ضرورت مشاوره صحبت خواهیم کرد و آغاز سخن را با یک سوال شروع می کنیم «آیا همگان به مشاوره نیاز دارند یا فقط افرادی خاص؟» قبل از پاسخ به سوال لازم است نکته ی بسیار مهم را یادآور شویم که هنوز در باور تعدادی افراد متاسفانه وجود دارد و آن، این باور غلط که فقط افراد دارای مشکل روانی به مشاور مراجع می کنند که با پیگیری مقاله این مهم برای شما روشن خواهد شد.

 

نورباران بازدید : 488 شنبه 11 آبان 1392 زمان : 12:58 نظرات ()

سیاست "پیشرفت علمى با شتاب بالا" یك سیاست بنیادى براى نظام است؛ مجموعهى مغز متفكّر دستگاه كشور به این نتیجه رسیده است كه گذر از دشوارىها، عبور از خطرگاهها و لغزشگاهها در ایران اسلامى، اگر به دو سه ركن و مقدّمه نیاز داشته باشد، یكى، پیشرفت علمى است؛ این یك سیاست بنیادى است. 

... قطعاً نیروى جوان كشور ما، نیروى انسانى كشور ما، نخبگان كشور ما، قادرند به قلّههاى پیشرفت همهجانبه، كشورشان و ملّتشان را برسانند؛ این توانایى در شما هست.

امروز هر كار علمى و فنّاورى در كشور كه زیرساخت آن وجود داشته باشد، از دستِ كنندهى ایرانى، جوان ایرانى، و نخبهى ایرانى بر مىآید؛ هیچ چیزى وجود ندارد كه ما بگوییم استعداد ایرانى و نخبهى ایرانى قادر به ایجاد آن، تولید آن، ساخت آن نباشد؛ مگر اینكه زیرساخت آن در كشور وجود نداشته باشد كه باید آن زیرساخت را ایجاد كرد.

وضع و سطح استعداد كشور ما یك چنین سطحى است. پیشرفت واقعى كشور هم جز با پیشرفت علم امكانپذیر نیست؛ علّتِ اینكه گفتیم گفتمان اصلى و سیاست اصلى این است، این است. پیشرفت واقعى جز با پیشرفت علم فراهم نخواهد شد.

نورباران بازدید : 320 جمعه 10 آبان 1392 زمان : 17:21 نظرات ()

/ سیدمحمدرضا رستمی/ مهر  ماه 92

ایام حج،روز بزرگ عرفه وعید سعید قربان را پشت سرنهاده ایم.کوله باری از عرفان عرفه بردوش،ذبح آرزوها در مشعر و منا و قربانگاه ابراهیم ... و درجوار آن سعیِ صفا ومروه را سخت کوشانه و هَروَله کنان به اتمام آورده ایم.در میعادگاه غدیر منتظر پیمان اُخُوت نشسته ایم...دست های رشید جوانمردی در دست های پراحساس رسول اکرم (ص)وفریادبلندی که:«مَن كُنْتُ مَوْلاهُ فَهذا عَلِىٌّ مَوْلاهُ، اَللَّهُمَّ والِ مَنْ والاهُ وَ عادِ مَنْ عاداهُ ... هرکه من مولای اویم این علی مولای اوست... خداوندا، هر كس كه دوستدارش باشد، دوستش بدار، و هر كس با او دشمنى ورزد دشمنش باش.» و پیمان ولایت و اُخُوت با جانشین محمد(ص) بسته می شود.سالروز این جشن بزرگ وعید ولایت برتمام مسلمین و سادات جهان مبارک باد! امیدواریم امت پیرو علی(ع) نیزبتوانندرهروان ودنباله روان خوبی برای آن رهبران وپرچم داران باشند!

***

نورباران بازدید : 694 جمعه 10 آبان 1392 زمان : 17:16 نظرات ()

در سایه‌ی رقابت سالم و نه بالا رفتن به هر قیمتی، گاهی بچه‌ها و فرزندان تعلیمات عشایر به همه چیز می‌رسیدند و می‌رسند. الفبای معجزه گر تعلیمات عشایری مؤثر برای خیز برداشتن بچه‌های نابغه و خوش استعداد روستایی و عشایری همه کار کرد. از میانشان دکتر و مهندس و پزشک، وکیل و مدیر و کل و معلم، استاد دانشگاه و نویسنده‌های بزرگی رویید و پا گرفت که امروزه تمامی آنها ارتقای سیاسی و اجتماعی خودشان را مدیون نقش بی بدیل "مدیر کل افسانه‌ای" تعلیمات عشایری مرحوم "محمد بهمن‌بیگی" می‌دانند. و خالق "مدیر کل افسانه‌ای" هم بدون شک کسی نبوده جز همین بچه پا پتی‌های خوش استعداد عشایری و روستایی.

امرالله یوسفی نویسنده‌ی توانمند و چیره‌دستی از عشایر قشقایی ممسنی است که علاوه بر خلق اثر گران‌بهای "مدیر کل افسانه‌ای" آثار دیگری در زمینه‌ی تعلیمات عشایری مکتوب نموده. 53 سال پیش بازرس شیک‌پوش و شلوار اتو کشیده‌ای در ذهن و خاطره‌اش نقش می‌اندازد و نوری را در دل او می‌تاباند تا به قله‌های معرفت و ارزش و معلمی دست بیابد و اینک ان دانش آموز عشایر 50 سال پیش، و این محقق و پژوهشگر و معلم بازنشسته‌ی امروزی با کوله‌باری از تجربیات و معلومات برای مکتوب نمودن وقایع تاریخی آستین برکشیده ... پای صحبت‌ها و خاطرات وی می‌نشینیم. با ما همراه باشید.........
 

نورباران بازدید : 977 چهارشنبه 01 آبان 1392 زمان : 17:23 نظرات ()

نورباران ممسنیحاج جواد خداپرست بازنشسته آموزش و پرورش بعد از دوران بازنشستگی به کار مطبوعات و خبرنگاری تمایل پیداکرده است. وی خبرنگار واحد مرکزی خبر فارس می باشد و کیوسک مطبوعاتی وی در شهرستان رستم از مراکز اصلی توزیع ماهنامه نورباران به شمار می رود. خداپرست فرهنگی دیروز و فعال مطبوعاتی امروز از دغدغه های مطبوعاتی و فرهنگی خود برایمان گفت:

"رسانهها و مطبوعات به خاطر داشتن پتانسیل ارتباط جمعی اهمیت ویژهای دارند، مطبوعات، اصلیترین عامل شکلگیری افکار عمومی محسوب میشوند؛ وجود مطبوعات و وسایل ارتباط جمعی امروزه از لزومات جوامع انسانی است و


 

نورباران بازدید : 283 چهارشنبه 01 آبان 1392 زمان : 13:11 نظرات ()

به گزارش نورآنلاین، ممسنی یک شهرستان چهار فصل و دارای آثار تاریخی و آداب و رسوم های متنوعی است اما با وجود این پتانسیل قوی اقتصاد گردشگری شهرستان جایگاه مناسبی ندارد. این موضوع از زمان گذشته تا به حال بودهاست و کسی در این رابطه گام موثری برنداشتهاست.

استفاده از پتانسیل گردشگری یکی از کلیدهای رفع معضلات اقتصادی و اشتغال زایی شهرستان است.

نورباران بازدید : 341 چهارشنبه 01 آبان 1392 زمان : 13:9 نظرات ()
نورباران ممسنی

عبدالحمید ندری رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی ممسنی پیش از خطبههای نماز جمعه، حمایت مردم و نهادهای دولتی و خصوصی از تولیدات بومی را عاملی در ایجاد اشتغال پویا در شهرستان خواند و بیان داشت:   یکی از مسائلی که دغدغهی تولیدکنندگان شهرستان میباشد استفاده و خریداری از تولیدات بومی در سطح شهرستان است. اگر به شهرستان های همجوار سفر کنیم خواهیم دید مردم، ادارات و نهاد های آن شهرستانها نسبت به تولیدات بومی خودشان اهمیت قائلند و مصارف خود را از تولیدیهای منطقهی خود تامین میکنند که متاسفانه این موضوع در شهرستان ممسنی چندان مورد توجه قرار نمیگیرد.

 
نورباران بازدید : 388 سه شنبه 30 مهر 1392 زمان : 13:19 نظرات ()

به این شماره پیامک بزنید:

 30005825000019

می خواستم به بعضی کسبه ممسنی بگم برای رضای خدا به درصد حلال راضی باشند. اولا رزق دست خداست بعد ...

917.6266

سلام می خواستم ازبخشدارسورنا بپرسم طرح های عمران آبادی شهرکوپن(البته روستای کوپن برازنده تراست)چرامتوقف شده است.مرتضی قربانی

918.8363

نورباران بازدید : 405 سه شنبه 30 مهر 1392 زمان : 13:17 نظرات ()

نادر ابراهیمی در چهاردهم فروردین‌ماه سال ١٣١۵ در تهران به‌دنیا آمد. تحصیلات مقدماتی را در این شهر گذراند و پس از گرفتن دیپلم ادبی از دبیرستان دارالفنون، به دانشكده‌ی حقوق وارد شد. اما این دانشكده را پس از دو سال رها كرد و سپس در رشته‌ی زبان و ادبیات انگلیسی به درجه‌ی لیسانس رسید.

ارایه‌ی فهرست كاملی از شغل‌های ابراهیمی، كار دشواری است. او خود در دو كتاب ”ابن مشغله” و ”ابوالمشاغل” ضمن شرح وقایع زندگی، به فعالیت‌های گوناگون خود نیز پرداخته است.
تا سال ١٣۸٠ علاوه بر صدها مقاله‌ی تحقیقی‌ و نقد، بیش از صد كتاب از او چاپ و منتشر شده است كه دربرگیرنده‌ی داستان بلند (رمان) و كوتاه، كتاب كودك و نوجوان، نمایشنامه، فیلمنامه و پژوهش در زمینه‌های گوناگون است. ضمن آن‌كه چند اثرش به زبان‌های مختلف دنیا برگردانده شده است.نادر ابراهیمی چندین فیلم مستند و سینمایی و همچنین دو مجموعه‌ی تلویزیونی را نوشته و كارگردانی كرده است.

نورباران بازدید : 312 دوشنبه 29 مهر 1392 زمان : 13:24 نظرات ()
 
عباس دوران به سال 1329 در شیراز متولد شد. شهید دوران با آغاز جنگ تحمیلی خدمت خود را در پست افسر خلبان شکاری و معاونت عملیات فرماندهی پایگاه سوم شکاری نفتی شهید نوژه ادامه داد و در طول سالهای دفاع مقدس بیش از یک صد سورتی پرواز جنگ انجام داد. دوران در تاریخ 7/9/1359 اسلکه «الامیه» و «البکر» را غرق کرد و در عملیات فتحالمبین نیز حماسه آفرید.در تاریخ 20/4/1361 برای انجام مأموریت حاضر شد و هدف موردنظر او ناامن کردن بغداد از انجام کنفرانس سران کشورهای غیرمتعهد بغداد بود.
اما هنگام عملیات اصابت موشک عراقی باعث شد، هواپیما آتش بگیرد، دوران به طرف پالایشگاه الدوره پرواز کرد و تمام بمب ها را بر روی پالایشگاه فرو ریخت، قسمت عقب هواپیما در آتش می سوخت. کاظمیان، همراهش با چتر نجات به بیرون پرید اما دوران به سمت هتل سران ممالک غیرمتعهد پرواز کرد. او در آخرین لحظات با یک عملیات استشهادی هواپیما را به ساختمان هتل کوبید.
 
نورباران بازدید : 299 دوشنبه 29 مهر 1392 زمان : 9:21 نظرات ()
شخصیت مردان بزرگ الهی، برخلاف مردم عادی، تك‌‌بعدی نیست و وجوه گوناگون دارد. آنان با تهذیب نفس توانسته‌اند، اضداد را در خود جمع كنند. برای مثال؛ امام خمینی با پشت سر گذاشتن مدارج عالی تعالی انسانی، ظرفیت وجودی خویش را چنان وسیع ساخت كه توانست، مفاهیمی ‌چون عرفان، ساده‌زیستی، جهاد، زهد، سیاست، مدیریت، قاطعیت، عاطفه، سازش‌ناپذیری، انعطاف، فروتنی، عزت‌طلبی و... را یكجا در شخصیت خویش جمع آورد. ایشان با وجود قاطعیت و سازش‌ناپذیری، روحی لطیف و عواطفی عالی داشت كه به اشكال گوناگون، جلوه‌گر می شد. از آن جمله این‌كه در فروردین سال 1312 شمسی، كه امام عازم سفر حج بودند، در بیروت، نامه‌ای برای همسرش مرحومه خدیجه ثقفـی - كه دومین فرزند را در بطن خود داشتند ـ نوشتند كه بخش هایی از متن این نامه بدین شرح است:
 
نورباران بازدید : 346 دوشنبه 29 مهر 1392 زمان : 6:15 نظرات ()

نورباران ممسنیراننده تاکسی

رانندهی تاکسی در گذر از هیاهوی زندگی، هر بار و یا در هر مسیری برگی از زندگی دیگران را میخواند و همراه آنها ورق میزند. رانندهی ما گاهی محرم اسرار دیگران میشود و گاهی قربانی اتفاقاتی میشود که خود هیچ نقشی در آن ندارد. تعجبی ندارد که دوست راننده ما، دو شغله باشد، چرا که زندگی امروزه سخت است و البته چند شغله بودن .... او با خاطراتش تنها یک "کورس" مهمان اندیشه هایمان می شود و گاهی به محل کارش نیز نگاهی دارد. با هم میخوانیم:

نورباران بازدید : 327 یکشنبه 28 مهر 1392 زمان : 13:38 نظرات ()

سیّد باقر خرّمی

بر احوال آنکس بباید گریست که دخلش بود نوزده و خرج بیست.

دستگاه عظیم آموزش وپرورش ازدیدگاه برخی کارشناسان قشری نگر و سطحی اندیش دستگاهی مصرف کننده وضایع ثروت است. درصورتی که اگر نیک وعمیق بیندیشیم نه تنها مصرف کننده نیست ، بلکه ثروت آفرین واقعی است. این نهاد که عیال وارترین خانوادهی دولت به شمار میآید رسالت تربیت و هدایت نیروی انسانی کشور را بر عهده دارد . نقش مثلث دانش آموز ، کتاب و معلم در این میان غیرقابل انکار مینماید. تحولات سریع اجتماعی ونمودار روبه پیشرفت نیازهای روزمره، مناسبات اقتصادی، اجتماعی وفرهنگی رکن اساسی آموزش وپرورش یعنی معلم را سردرگم ساخت وبه قول عوام عشایر وی را برسردوراهی خدا- خرما قرار داد.

نورباران بازدید : 725 یکشنبه 28 مهر 1392 زمان : 13:33 نظرات ()

محمود یوسفی

عسل واژهای عربی است که در فارسی به آن «انگبین» میگویند. در قرآن کریم در کنار سایر مواد غذایی در سورهی مبارکهی"نحل" از عسل نام بردهشدهاست.

گذشتگان آن را مظهر پاکی و خلوص و نشانه قدرت میدانستند و در یونان و روم باستان مظهر برکت، عشق و زیبایی بود و مالیات خود را براساس آن میپرداختند. زنبور برای تهیه عسل، شهد گلهای مختلف را جمعآوری میکند.

جالب است بدانید برای تولید هر کیلوگرم عسل، زنبور باید ۲ میلیون بار روی گلها بنشیند و شهد آنها را جمعآوری کند. بنابراین تهیه عسل کار بسیار دشواری است و هر زنبور عسل در طول عمر ۶ تا ۸ هفته ای خود تنها یک قاشق مرباخوری از آن را تهیه میکند.

 

نورباران بازدید : 323 یکشنبه 28 مهر 1392 زمان : 8:29 نظرات ()

منبع: سایت بسیج عشایر

"در بین بعضی از طوایف ایلات قشقایی غیر از زبان ترکی مصطلح، یک زبان رمزی و قراردادی دیگری هم وجوددارد که انحصاری و منحصر به خود آن طایفه است این زبان رمزی را قشقاییها عموماً "قوشدیلی" (زبان پرندگان) میگویند هرچند بعضیها هم واژهی"اَگِیری دیل" (زبان کج) را هم به کار میبرند.گستردگی این گویش خاص به حدی است که احتیاج به تحقیقات پیگیر و دامنهدار دیگری دارد و محققان خستگی ناپذیر و تازه نفس دیگری را میطلبد شاید که دریچهی جدیدی از زبانهای ترکی قدیم به روی ترکی پژوهان کشورمان باز شود."

  بعد از خوندن این مطلب پرس و جو کردم و گفتند که قوشدیلی به زبانی گفته میشود که دو نفر با هم صحبت کنند به طوری که نفر سومی از حرفشان چیزی متوجه نشود.

نورباران بازدید : 295 شنبه 27 مهر 1392 زمان : 13:49 نظرات ()

باربی تنها یک عروسک نیست بلکه یک سلاح کارآمد در صحنه جنگ فرهنگی است و به همین خاطر متخصصین فراوانی در تولید، طراحی، تبلیغ و توزیع آن نقش آفرینی کردهاند. عدم توجه خانوادهها به انتخاب عروسک باعث میشود عروسکهایی همچون باربی بر روی فرزندان، تاثیرگذار باشد. متاسفانه امروزه باربی یکی از پرفروشترین عروسکهای بازار به شمار میرود و با استقبال بینظیر کودکان و خانوادههایشان مواجه شده است و این در حالی است که این نوع عروسکهای غربی ناخودآگاه و بدون توجه خانوادهها در حال انتقال فرهنگ غربی به کشورمان هستند.

بد نیست اشارهای به روند شکل گیری "باربی" داشتهباشیم؛ کمپانی "متل" در سال 1945 توسط زوج "هندلر" و "مت" در ایالت کالیفرنیای جنوبی آمریکا تاسیس شد. این شرکت، ابتدا قاب عکس تولید میکرد و سپس به ساخت مبلمان خانه و در ‌‌نهایت به تولید اسباببازی روی آورد. کمپانی متل در سال 1955م، با کلوپ "میکی ماوس" برای تبلیغ اسباب بازیها به همکاری در نمایشهای تلویزیونی پرداخت که موجب دگرگونی ساختاری در تجارت اسباب بازی شد.

نورباران بازدید : 327 شنبه 27 مهر 1392 زمان : 12:46 نظرات ()
نورباران ممسنی

امروزه استفادهی بهینه از آب و منابع آبی و خاکی کشور باید به صورت علمی توسط کشاورزان اجرا شود و همچنین توسط دولت باید این تسهیلات برای آیندهی ایران عزیز به صورت ویژه در اختیار کشاورزان علاقهمند قرارگیرد و یا از آنها در این راه حمایتهای ویژهای شود تا در آیندهای نه چندان دور در مقابل مشکل کم آبی بیمه باشیم.

به گزارش خبرنگار نورباران، مهندس نصیباله نوذری از کشاورزان و مروجان نمونهی ممسنی در منطقهی فهلیان ممسنی با دستگاه مستقیم کشت بعد از برداشت گندم بدون هیچ گونه عملیاتی برنج کاشتهاست و مقدار آب مصرفی مزرعهی وی نیز با اتخاذ روشهای مناسب به حداقل رسیدهاست. مهندس نوذری در گفت و گویی گفت: بدون اینکه کاه و کلش محصولات درو شده را جمعآوری نموده و یا آتش زد با دستگاه مستقیم کشت میتوان عملیات کشت را انجامداد و باقیمانده کاه و کلش در زمین باعث جلوگیری از تبخیر زیاد و سریع آب میشود و در طول زمان به مواد عالی برای زمین تبدیل خواهندشد.

نورباران بازدید : 508 شنبه 27 مهر 1392 زمان : 11:45 نظرات ()

شهید عزیزیشهدا الگوی و چراغ هدایت انقلاب اسلامی ایران هستند.

در دفتر مشغول انجام کارهای نورباران برای چاپ بودیم. خدایا این شماره نتوانستیم وصیت نامه و یا زندگی نامهاس از شهدای ممسنی یا رستم را برای چاپ تهیه کنیم. دوستان هماهنگیهایی انجام دادهبودند اما هنوز جوابی نگرفتهبودیم. دغدغهی عجیبی داشتم و این ستون "مسافران آسمانی" شناسنامهی نورباران محسوب میشود و هیچ کارِ فرهنگی، بالاتر و برتر از گرامیداشت یاد و خاطرهی شهدا نیست. در همین افکار بودم که کسی درب دفتر را به صدا درآورد.

: دفتر ماهنامه نورباران؟

صدای برایم آشنا و تداعی حسی غریب بود که احساس نزدیکی میکردم. گفتم بله، بفرمائید.

گفت: آقای سرکوهی خبرنگار شما در بخش "سورنا" چندین بار برای چاپ زندگی نامه و وصیت نامه برادر شهیدم با من تماس گرفته و الآن خدمت شما هستیم.


 

نورباران بازدید : 489 شنبه 27 مهر 1392 زمان : 10:42 نظرات ()

در دوشماره قبل گزارشی به نقل از سایت "نورآنلاین" پیرامون همایش تجلیل از حامیان دکتر روحانی چاپ نمودیم که پس لرزه هایی داشت و هنوز هم دارد.

گویا آن گزارش که ظاهراً باعث رنجش دوست و برادری که هزینه های آن همایش را متقبل شده بود، گردیده و همان طور که اشاره شد به نقل از سایت خبری- تحلیلی نورآنلاین چاپ شده و تحریریه نورباران هیچ گونه دخل و تصرف خاصی در آن نداشته  و به آن برادر عزیز اعلام می کنیم که ما خدای ناکرده قصد و نیتی در چاپ آن خبر نداشته و برای ایشان آرزوی موفقیت در تمامی فعالیت ها و امور را داریم.

و اما آن همایش، مورد تایید عده ای دیگر از حامیان دکتر روحانی نبوده و آنها نیز بعد از آن جلسه به دیدار امام جمعه محترم رفتند و خودشان را اعضای اصلی ستاد دکتر روحانی معرفی نمودند و متعاقب آن مورد انتقاد گروه اول قرار گرفتند و اطلاعیه ای هم پیرامون این دیدار صادر و نسخه ای از آن را برای چاپ به دفتر نورباران ارسال کردند.

"نورباران" برای جلوگیری از عمق بخشیدن به این اختلافات و دسته کشی ها و ایجاد زمینه و بستر تعامل میان این دو گروه از حامیان رییس جمهور منتخب که همه از افراد فرهنگی و بنام شهرستان هستند فعلاً از انتشار گزارش و اطلاعیه های ارسالی به این ماهنامه خودداری می نماید و امیدوار است که حامیان دولت "تدبیر و امید" در شهرستان با تدبیر، رفاقت و همدلی اختلافات را حل نمایند و با ائتلاف و مداقه بیشتر برای استفاده از فرصت بدست آمده برای رشد و آبادانی شهرستان کوشش نمایند.

نورباران بازدید : 310 جمعه 26 مهر 1392 زمان : 14:52 نظرات ()
نورباران ممسنییکی از فرزندان ممسنی مدیرکل ارشاد استان تهران شد.

علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی حکمی «برزین ضرغامی» را به سمت «مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران» منصوب کرد. در حکم علی جنتی آمده است: نظر به مراتب علمی، سوابق فرهنگی و تجربیات ارزنده جنابعـالی به موجب این ابلاغ به سمت «مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران» منصوب می­شوید. امید می­رود با استعانت از خداوند متعال و بهره­گیری از کلیه ظرفیت­ های موجود و نیروهای کارآمد و فرهیخته در جهت رشد فضائل اخلاقی، اعتلای فرهنگ و هنر ایران و اسلام موفق و مؤید باشید. در این حکم همچنین آمده است: مقتضی است در جهت استفاده از فضای فرهنگی، فرهنگسراها و سایر امکانات فرهنگی و هنری همکاری نزدیک با شهرداری تهران داشته باشید.

برزین ضرغامی، دارای دکترای جغرافیای سیاسی است و از جمله سوابق وی میتوان به موارد ذیل اشاره کرد: عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی کشور، معاون فرهنگی و هنری سازمان زیباسازی کشور، مدیرکل مرکز فعالیتهای قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مشاور اجرایی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عضو هیات مدیره و معاون موسسه نمایشگاههای فرهنگی ایران، مدیرعامل خانه اندیشمندان، دبیر و عضو شورای سیاستگذاری کتاب شهرداری تهران.

"نورباران" برای این برادر ارزشمند موفقیت و سربلندی در مسئولیت جدید را آرزو دارد.

 

 
نورباران بازدید : 277 جمعه 26 مهر 1392 زمان : 13:54 نظرات ()

مـقـام مـعظـم رهـبـری: ما دولت ایالات متّحدهى آمریكا را دولتى غیرقابل اعتماد میدانیم

این را هم عرض بكنیم: ما از تحرّك دیپلماسى دولت حمایت میكنیم، پشتیبانى میكنیم ... و از آنچه دولت ما انجام میدهد و تلاشهاى دیپلماتیك و تحرّكى كه در این زمینه میكنند، حمایت میكنیم. البتّه برخى از آنچه در سفر نیویورك پیش آمد، به نظر ما به جا نبود؛ لكن ما به هیئت دیپلماسى ملّت عزیزمان و دولت خدمتگزارمان خوشبین هستیم؛ البتّه به آمریكایىها بدبینیم؛ به آنها هیچ اعتمادى نداریم. ما دولت ایالات متّحدهى آمریكا را دولتى غیرقابل اعتماد میدانیم؛ دولتى خودبرتربین، دولتى غیرمنطقى و عهدشكن، دولتى سخت در پنجهى تصرّف و اقتدار شبكهى صهیونیسم بینالمللى - كه بهخاطر رعایت خواستهها و منافع نامشروع شبكهى صهیونیستى بینالمللى مجبورند با رژیم غاصب و جعلى اشغالكنندهى فلسطین مماشات كنند، در مقابل او نرمش نشان بدهند؛ اسمش را میگذارند منافع آمریكا، در حالى كه بكلّى منافع ملّى آمریكا با آنچه امروز اینها در حمایت از [آن] رژیم جعلى انجام میدهند، منافات دارد؛ از همهى دنیا دولت ایالات متّحدهى آمریكا باج میگیرد و به رژیم جعلى صهیونیستى باج میدهد؛ این حقایق را ما داریم مشاهده میكنیم - به دولت آمریكا اعتمادى نداریم، به مسئولین خودمان اعتماد داریم، خوشبین هستیم، از آنها میخواهیم كه با دقّت، با ملاحظهى همهى جوانب گامها را درست بردارند، محكم بردارند، منافع ملّى را یك لحظه به فراموشى نسپرند.

 

نورباران بازدید : 338 چهارشنبه 24 مهر 1392 زمان : 14:0 نظرات ()

ضمن تقدیر و تشکر از تمامی شوراهای قبلی شهر نورآباد و شهرداران محترمی که برای سامان‌دهی پارک بزرگ انقلاب -که مدخل اصلی شهر و در واقع آبروی شهر و شهرداری ماست-زحمات زیاد متقبل شده‌اند. مطلب زیر بزرگ‌نمایی اقدامات انجام نشده نیست بلکه آسیب شناسی یک معضل اجتماعی شهری است که درصورت کم توجهی دیر یا زود به یک غده‌ی سرطانی بزرگی تبدیل خواهدشد. توقع و انتظارات شهروندان فهیم شهرمان برای تکمیل کارها و اقدامات شروع شده و به اتمام رساندن آنهاست و ...

پیر ما گفت خطا بر قلم صنع نرفت

آفرین بر نظر پاک خطاپوشش باد

نورباران بازدید : 307 دوشنبه 15 مهر 1392 زمان : 14:9 نظرات ()

کم نیستند جوانانی در شهرستان های ممسنی و رستم که با داشتن توانمندی‌های زیاد هنوز ناشناخته مانده و شاید برای همیشه در پستوی حافظه ها باقی بمانند.

به گزارش "حسین سرکوهی" خبرنگار نورباران  در شهرستان رستم، "محمدرضا عادل‌خواه" فرزند سید اسدالله ساکن شهر کوپن از شهرستان رستم یکی از این ورزشکاران و جوانان است.

ایشان ساکن و اهل شهر کوپن و برادر شهید "غلامرضا عادل‌خواه" می باشند و توانایی اجرای حرکات نمایشی با توپ از قبیل روپایی، هِد، نگهداشتن توپ بر روی سر و بالا رفتن از دیوار، نگهداشتن توپ بر روی سر و دراوردن لباس و ... را دارد.

وی می‌گوید: اینجانب بیشترین هِدی (ضربه با سر به توپ) را که زده‌ام 9500 تا بوده و با نگهداشتن توپ بر روی گردن و حرکت کردن مسافتی حدود 40 کیلومتر را در کارنامه خود دارد.

محمدرضا عادل‌خواه اضافه نمود: تا به حال جز شهرستان نتوانستم در جاهای دیگر مثل شبکه 3 یا همایش‌های بزرگ و مناسبت‌های ملی به معرفی خود بپردازم و برای ممسنی و رستم افتخارآفرین باشم.

ایشان دلیل این کار را عدم همکاری مسئولان ورزشی شهرستان و مشکلات اقتصادی عنوان نموده و از مسئولان خواست در حد توان همکاری لازم را با ایشان داشته‌باشند تا بتواند برای شهرستان‌های ممسنی و رستم افتخارآفرین باشد.

ماهنامه نورباران برای این جوان ورزشکار آرزوی موفقیت نموده و امیدوار است در سایه‌ی تلاش مسئولان شاهد رشد و شکوفایی جوانان این خطه باشیم.

نورباران بازدید : 337 دوشنبه 15 مهر 1392 زمان : 14:5 نظرات ()

هرساله دغدغه‌ی جابجا شدن و نقل مکان کردن دلشوره‌ای است که از چند ماه مانده به موعد تخلیه در جان مستاجر می‌افتد و تنها دعایش این است که منزل خوبی توی شانس و اقبالش باشد و یا اینکه خدایا ما کی خانه‌دار می‌شویم؟!

مَردخانه هم به تمام بنگاه‌های که در مسیرش است سر می‌زند چون می‌داند به محض واردشدن در منزل با این سوال از طرف خانم خانه روبروست که: برای خانه چکار کردی؟ می‌دونی امروز چند نفر آمدند خانه را نگاه کردند و رفتند؟ ولی صاحب خانه قیمتی روش گذاشته که فقط خودش می‌تواند بپردازد. درست مثل فروختن ملا نصرالدین یعنی به هیچ صراطی راضی نمی‌شود...

نورباران بازدید : 318 یکشنبه 14 مهر 1392 زمان : 14:16 نظرات ()

تعداد صفحات : 28

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
همه ی کسانی که دستی در کار چاپ و انتشار دارند می دانند که بیرون آوردن یک نشریه چه مشقاتی دارد اما قدمی برداشته شده و باید سعی در ادامه ی آن به بهترین صورت ممکن را داشت و در این راه نیاز به مساعدت و همکاری همه ی اهل فن صاحبان اندیشه و قلم داریم و امیدواریم که بتوانیم مکانی برای بیان نظرات و اندیشه دوستانمان که همه ی هم شهرستانی هایمان در شهرستانهای ممسنی و رستم است باشیم و آنها نیز ما را از ارائه ی هرگونه مطلب ، نوشته ، پیشنهاد و انتقاد محروم ننمایند و نشریه ی نورباران را مکانی برای بیان آنها بدانند و ما هم سعی و تلاش خواهیم کرد که این نشریه این فرصت را به همه ی افراد با هر دیدگاه و نظری بدهد هر چند با آن مخالف باشیم . آدرس دفتر نشریه : نورآباد ممسنی – میدان معلم،خ کشاورز ، منازل سازمانی ، سمت چپ درب چهارم noorbaran99@yahoo.com noorbaran90@gmail.com پیامگیر: 30005825000019
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • لینک دوستان
 • وبلاگ روستای دهنو مرکزی
 • اخبار ستاد نمازجمعه ممسنی
 • مالکی- خبری-تحلیلی و اجتماعی
 • آپدیت آنلاین نود 32
 • خبر نورآباد
 • اداره راه وشهر سازی ممسنی
 • پایگاه خبری سرزمین سبز
 • شهر خبر
 • امید آل امیر
 • سایت خبری اداره ارشاد رستم
 • پایگاه اطلاع رسانی صالحین ممسنی
 • جامعه ایران
 • رجا نیوز
 • بانک وبلاگی ممسنی و رستم
 • سایت تخصصی شعر لری
 • بسیج دانش آموزی ممسنی
 • احمدرضا رنجبر
 • هیئت کاراته شهرستان ممسنی
 • تاریخ اصفهان
 • اخبار شهرستان های ممسنی و رستم
 • دهتینـــــــــــــــی
 • محسن زارعی
 • وبلاگ جوانان ممسنی و رستم
 • رستم وطن
 • مطبوعات فارس
 • دنیای تفریح و سرگرمی
 • وب سایت شهرستان رستم
 • امیرحشمت اله رحیمی بویراحمدی
 • سایت موزیک-گالری عکس
 • ممسنی وب
 • مهرزاد احمدی
 • پایگاه خبری شهرستان های ممسنی و رستم
 • امرالله یوسفی
 • مراسخون
 • خبرگزاری ندای رستم
 • پل فهلیان
 • ممسنی و رستم
 • عبدالرضا مرادی
 • مشایخ
 • فهلیان
 • پارینه برد
 • فردین علمداری
 • ناول دانلود
 • دیار ممسنی
 • چهره های موفق شهرستان ممسنی
 • پرسش و پاسخ در رستم
 • سایرت لری
 • امیر ایوب
 • سرزمین ادب و فرهنگ
 • بردنگان
 • لیدوما
 • فــــــرهـــنـــگ...تــــاریــــخ...ایران،فارس،ممسنی
 • ادیب عربی
 • به تکرار تمام با تو بودن ها
 • شکوفه های خاموشی
 • سایت ممسنی
 • به یاد اسماعیل عزیز
 • ممسنی .مورکی جاوید.بهلو.دیار خوبان
 • رستم شهر
 • دکتر مرتضی اشرافی
 • ماهور نیوز
 • محمدکریم حیدری-تهران
 • شولستان
 • ماهنامه لیدوما
 • درخید رستم
 • اخبار ممسنی
 • داریوش بادپا
 • ماهور زادگاه من
 • روستای بابامنیر
 • دیار دشمن زیاری
 • دشمن زیاری
 • سردشت
 • سایت خفرک
 • سرزمین لر
 • وبلاگ تخصصی مهندسی برق
 • غزل های علی قیصری
 • ممسنی جوان
 • احمد خاکیان
 • خبرگزاری شهرستان رستم
 • سامانه پیامک پارس لیدوما
 • روستاهای ایران-دانش بومی
 • دهیاری روستای حسین آباد
 • هیئت اباالفضل العباس ع شهرستان نورآباد ممسنی
 • آخرین مطالب ارسال شده
 • آرشیو
 • جمعه 01 خرداد 1394
 • سه شنبه 25 فروردين 1394
 • دوشنبه 24 فروردين 1394
 • شنبه 22 فروردين 1394
 • جمعه 21 فروردين 1394
 • پنجشنبه 20 فروردين 1394
 • چهارشنبه 19 فروردين 1394
 • سه شنبه 18 فروردين 1394
 • دوشنبه 17 فروردين 1394
 • يکشنبه 16 فروردين 1394
 • شنبه 15 فروردين 1394
 • جمعه 14 فروردين 1394
 • پنجشنبه 13 فروردين 1394
 • چهارشنبه 12 فروردين 1394
 • شنبه 23 اسفند 1393
 • دوشنبه 11 اسفند 1393
 • چهارشنبه 06 اسفند 1393
 • سه شنبه 05 اسفند 1393
 • دوشنبه 04 اسفند 1393
 • يکشنبه 03 اسفند 1393
 • شنبه 02 اسفند 1393
 • جمعه 01 اسفند 1393
 • پنجشنبه 30 بهمن 1393
 • چهارشنبه 29 بهمن 1393
 • يکشنبه 12 بهمن 1393
 • شنبه 11 بهمن 1393
 • پنجشنبه 09 بهمن 1393
 • چهارشنبه 08 بهمن 1393
 • سه شنبه 07 بهمن 1393
 • دوشنبه 06 بهمن 1393
 • يکشنبه 05 بهمن 1393
 • شنبه 04 بهمن 1393
 • جمعه 03 بهمن 1393
 • پنجشنبه 02 بهمن 1393
 • چهارشنبه 01 بهمن 1393
 • دوشنبه 29 دی 1393
 • شنبه 27 دی 1393
 • جمعه 26 دی 1393
 • پنجشنبه 25 دی 1393
 • چهارشنبه 24 دی 1393
 • سه شنبه 23 دی 1393
 • دوشنبه 22 دی 1393
 • يکشنبه 21 دی 1393
 • شنبه 20 دی 1393
 • جمعه 19 دی 1393
 • پنجشنبه 18 دی 1393
 • چهارشنبه 17 دی 1393
 • دوشنبه 15 دی 1393
 • يکشنبه 14 دی 1393
 • شنبه 13 دی 1393
 • جمعه 12 دی 1393
 • چهارشنبه 10 دی 1393
 • دوشنبه 08 دی 1393
 • يکشنبه 07 دی 1393
 • شنبه 06 دی 1393
 • دوشنبه 01 دی 1393
 • دوشنبه 17 آذر 1393
 • پنجشنبه 13 آذر 1393
 • چهارشنبه 12 آذر 1393
 • سه شنبه 11 آذر 1393
 • دوشنبه 10 آذر 1393
 • يکشنبه 09 آذر 1393
 • شنبه 08 آذر 1393
 • جمعه 07 آذر 1393
 • پنجشنبه 06 آذر 1393
 • سه شنبه 20 آبان 1393
 • دوشنبه 19 آبان 1393
 • يکشنبه 18 آبان 1393
 • شنبه 17 آبان 1393
 • دوشنبه 05 آبان 1393
 • يکشنبه 04 آبان 1393
 • شنبه 03 آبان 1393
 • جمعه 02 آبان 1393
 • پنجشنبه 01 آبان 1393
 • چهارشنبه 30 مهر 1393
 • سه شنبه 29 مهر 1393
 • دوشنبه 28 مهر 1393
 • يکشنبه 27 مهر 1393
 • سه شنبه 22 مهر 1393
 • شنبه 19 مهر 1393
 • جمعه 18 مهر 1393
 • پنجشنبه 17 مهر 1393
 • چهارشنبه 16 مهر 1393
 • سه شنبه 15 مهر 1393
 • دوشنبه 14 مهر 1393
 • يکشنبه 13 مهر 1393
 • شنبه 12 مهر 1393
 • پنجشنبه 10 مهر 1393
 • دوشنبه 17 شهريور 1393
 • جمعه 14 شهريور 1393
 • پنجشنبه 13 شهريور 1393
 • چهارشنبه 12 شهريور 1393
 • سه شنبه 11 شهريور 1393
 • دوشنبه 10 شهريور 1393
 • يکشنبه 09 شهريور 1393
 • شنبه 08 شهريور 1393
 • چهارشنبه 05 شهريور 1393
 • سه شنبه 04 شهريور 1393
 • دوشنبه 03 شهريور 1393
 • يکشنبه 02 شهريور 1393
 • شنبه 01 شهريور 1393
 • پنجشنبه 23 مرداد 1393
 • پنجشنبه 16 مرداد 1393
 • سه شنبه 14 مرداد 1393
 • دوشنبه 13 مرداد 1393
 • يکشنبه 12 مرداد 1393
 • جمعه 10 مرداد 1393
 • پنجشنبه 09 مرداد 1393
 • چهارشنبه 08 مرداد 1393
 • سه شنبه 07 مرداد 1393
 • دوشنبه 06 مرداد 1393
 • چهارشنبه 25 تير 1393
 • شنبه 21 تير 1393
 • جمعه 20 تير 1393
 • پنجشنبه 19 تير 1393
 • چهارشنبه 18 تير 1393
 • سه شنبه 17 تير 1393
 • يکشنبه 15 تير 1393
 • پنجشنبه 12 تير 1393
 • سه شنبه 10 تير 1393
 • دوشنبه 09 تير 1393
 • چهارشنبه 04 تير 1393
 • سه شنبه 03 تير 1393
 • دوشنبه 02 تير 1393
 • يکشنبه 01 تير 1393
 • شنبه 31 خرداد 1393
 • جمعه 30 خرداد 1393
 • پنجشنبه 29 خرداد 1393
 • يکشنبه 25 خرداد 1393
 • شنبه 24 خرداد 1393
 • پنجشنبه 22 خرداد 1393
 • چهارشنبه 21 خرداد 1393
 • يکشنبه 11 خرداد 1393
 • شنبه 10 خرداد 1393
 • جمعه 09 خرداد 1393
 • پنجشنبه 08 خرداد 1393
 • چهارشنبه 07 خرداد 1393
 • دوشنبه 05 خرداد 1393
 • شنبه 03 خرداد 1393
 • جمعه 02 خرداد 1393
 • پنجشنبه 01 خرداد 1393
 • سه شنبه 23 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 22 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 21 ارديبهشت 1393
 • شنبه 20 ارديبهشت 1393
 • جمعه 19 ارديبهشت 1393
 • پنجشنبه 18 ارديبهشت 1393
 • چهارشنبه 17 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 16 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 15 ارديبهشت 1393
 • چهارشنبه 10 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 09 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 08 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 07 ارديبهشت 1393
 • شنبه 06 ارديبهشت 1393
 • جمعه 05 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 02 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 24 فروردين 1393
 • شنبه 23 فروردين 1393
 • جمعه 22 فروردين 1393
 • پنجشنبه 21 فروردين 1393
 • چهارشنبه 20 فروردين 1393
 • دوشنبه 18 فروردين 1393
 • يکشنبه 17 فروردين 1393
 • شنبه 16 فروردين 1393
 • چهارشنبه 06 فروردين 1393
 • دوشنبه 04 فروردين 1393
 • چهارشنبه 21 اسفند 1392
 • سه شنبه 20 اسفند 1392
 • دوشنبه 19 اسفند 1392
 • سه شنبه 13 اسفند 1392
 • دوشنبه 12 اسفند 1392
 • يکشنبه 04 اسفند 1392
 • شنبه 03 اسفند 1392
 • جمعه 02 اسفند 1392
 • پنجشنبه 01 اسفند 1392
 • چهارشنبه 30 بهمن 1392
 • دوشنبه 28 بهمن 1392
 • يکشنبه 27 بهمن 1392
 • شنبه 26 بهمن 1392
 • دوشنبه 21 بهمن 1392
 • سه شنبه 15 بهمن 1392
 • دوشنبه 14 بهمن 1392
 • يکشنبه 13 بهمن 1392
 • شنبه 12 بهمن 1392
 • جمعه 11 بهمن 1392
 • پنجشنبه 10 بهمن 1392
 • چهارشنبه 09 بهمن 1392
 • سه شنبه 08 بهمن 1392
 • يکشنبه 06 بهمن 1392
 • جمعه 04 بهمن 1392
 • سه شنبه 01 بهمن 1392
 • دوشنبه 30 دی 1392
 • يکشنبه 29 دی 1392
 • شنبه 28 دی 1392
 • جمعه 27 دی 1392
 • پنجشنبه 26 دی 1392
 • چهارشنبه 25 دی 1392
 • سه شنبه 24 دی 1392
 • دوشنبه 23 دی 1392
 • يکشنبه 22 دی 1392
 • شنبه 21 دی 1392
 • پنجشنبه 19 دی 1392
 • يکشنبه 15 دی 1392
 • شنبه 14 دی 1392
 • جمعه 13 دی 1392
 • پنجشنبه 12 دی 1392
 • چهارشنبه 11 دی 1392
 • سه شنبه 10 دی 1392
 • دوشنبه 09 دی 1392
 • يکشنبه 08 دی 1392
 • شنبه 07 دی 1392
 • چهارشنبه 04 دی 1392
 • يکشنبه 01 دی 1392
 • شنبه 30 آذر 1392
 • پنجشنبه 28 آذر 1392
 • چهارشنبه 27 آذر 1392
 • سه شنبه 26 آذر 1392
 • دوشنبه 25 آذر 1392
 • يکشنبه 24 آذر 1392
 • شنبه 23 آذر 1392
 • جمعه 22 آذر 1392
 • سه شنبه 19 آذر 1392
 • شنبه 16 آذر 1392
 • چهارشنبه 13 آذر 1392
 • سه شنبه 12 آذر 1392
 • يکشنبه 10 آذر 1392
 • يکشنبه 03 آذر 1392
 • پنجشنبه 30 آبان 1392
 • چهارشنبه 29 آبان 1392
 • سه شنبه 28 آبان 1392
 • يکشنبه 26 آبان 1392
 • جمعه 24 آبان 1392
 • دوشنبه 20 آبان 1392
 • پنجشنبه 16 آبان 1392
 • يکشنبه 12 آبان 1392
 • شنبه 11 آبان 1392
 • جمعه 10 آبان 1392
 • چهارشنبه 01 آبان 1392
 • سه شنبه 30 مهر 1392
 • دوشنبه 29 مهر 1392
 • يکشنبه 28 مهر 1392
 • شنبه 27 مهر 1392
 • جمعه 26 مهر 1392
 • چهارشنبه 24 مهر 1392
 • سه شنبه 16 مهر 1392
 • دوشنبه 15 مهر 1392
 • يکشنبه 14 مهر 1392
 • شنبه 13 مهر 1392
 • جمعه 12 مهر 1392
 • پنجشنبه 11 مهر 1392
 • چهارشنبه 10 مهر 1392
 • سه شنبه 09 مهر 1392
 • دوشنبه 08 مهر 1392
 • شنبه 06 مهر 1392
 • جمعه 22 شهريور 1392
 • پنجشنبه 21 شهريور 1392
 • سه شنبه 19 شهريور 1392
 • دوشنبه 18 شهريور 1392
 • جمعه 15 شهريور 1392
 • پنجشنبه 14 شهريور 1392
 • چهارشنبه 13 شهريور 1392
 • يکشنبه 10 شهريور 1392
 • سه شنبه 29 مرداد 1392
 • دوشنبه 28 مرداد 1392
 • چهارشنبه 23 مرداد 1392
 • دوشنبه 21 مرداد 1392
 • چهارشنبه 16 مرداد 1392
 • دوشنبه 14 مرداد 1392
 • جمعه 11 مرداد 1392
 • پنجشنبه 10 مرداد 1392
 • پنجشنبه 20 تير 1392
 • دوشنبه 17 تير 1392
 • يکشنبه 16 تير 1392
 • شنبه 08 تير 1392
 • شنبه 01 تير 1392
 • پنجشنبه 30 خرداد 1392
 • شنبه 28 ارديبهشت 1392
 • يکشنبه 15 ارديبهشت 1392
 • سه شنبه 10 ارديبهشت 1392
 • يکشنبه 08 ارديبهشت 1392
 • سه شنبه 03 ارديبهشت 1392
 • شنبه 17 فروردين 1392
 • جمعه 27 بهمن 1391
 • شنبه 21 بهمن 1391
 • پنجشنبه 19 بهمن 1391
 • شنبه 14 بهمن 1391
 • چهارشنبه 04 بهمن 1391
 • جمعه 29 دی 1391
 • سه شنبه 05 دی 1391
 • سه شنبه 28 آذر 1391
 • يکشنبه 26 آذر 1391
 • دوشنبه 20 آذر 1391
 • جمعه 17 آذر 1391
 • سه شنبه 23 آبان 1391
 • جمعه 12 آبان 1391
 • چهارشنبه 19 مهر 1391
 • سه شنبه 18 مهر 1391
 • شنبه 15 مهر 1391
 • جمعه 07 مهر 1391
 • جمعه 31 شهريور 1391
 • جمعه 17 شهريور 1391
 • جمعه 20 مرداد 1391
 • پنجشنبه 19 مرداد 1391
 • يکشنبه 15 مرداد 1391
 • چهارشنبه 11 مرداد 1391
 • دوشنبه 09 مرداد 1391
 • جمعه 30 تير 1391
 • چهارشنبه 28 تير 1391
 • سه شنبه 20 تير 1391
 • سه شنبه 13 تير 1391
 • يکشنبه 07 خرداد 1391
 • جمعه 05 خرداد 1391
 • جمعه 15 ارديبهشت 1391
 • سه شنبه 12 ارديبهشت 1391
 • جمعه 01 ارديبهشت 1391
 • جمعه 25 فروردين 1391
 • پنجشنبه 17 فروردين 1391
 • سه شنبه 23 اسفند 1390
 • يکشنبه 23 بهمن 1390
 • دوشنبه 23 آبان 1390
 • دوشنبه 07 شهريور 1390
 • چهارشنبه 23 آبان 1380
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1239
 • کل نظرات : 313
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 15
 • آی پی امروز : 38
 • آی پی دیروز : 56
 • بازدید امروز : 2,019
 • باردید دیروز : 847
 • گوگل امروز : 4
 • گوگل دیروز : 15
 • بازدید هفته : 3,057
 • بازدید ماه : 9,813
 • بازدید سال : 87,088
 • بازدید کلی : 768,821