close
تبلیغات در اینترنت
نورباران ویژه ممسنی و رستم - 24
loading...

نورباران ویژه ممسنی و رستم

ماهنامه نوربارن بدون هیچ مقدمه ای در حال انتشار است و همه ی کسانی که دستی در کار چاپ و انتشار دارند مماهنامه نورباران-ویژه ممسنی و رستم-

سرپرست، بعضی از کارکنان و اعضای شورای اسلامی شهر نورآباد با عبدالرضا مرادی نماینده دور قبل مجلس شورای اسلامی و مدیرکل فعلی امور حقوقی و بین المللی سازمان ثبت اسناد و املاک کل کشور دیدار کردند.
از مفاد و جزئیات این جلسه تاکنون گزارشی رسمی به دست نیامده اما گزارش های غیررسمی حکایت از آن دارد که در این دیدار حاضرین در جلسه و اعضای شورای اسلامی شهر نورآباد از نماینده پیشین مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی برای کمک های بی شائبه به شهرداری ممسنی تشکر نموده و از ایشان برای پیشبرد کارها و توسعه شهر و بودجه های اخذ شده و رفع موانع و مشکلات حقوقی پیش روی شهرداری ممسنی، طلب همکاری نموده اند و عبدالرضا مرادی نیز اعلام داشته‌اند: برای اعتلا و پیشرفت نورآباد از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهم‌کرد.
 

نورباران بازدید : 422 چهارشنبه 27 آذر 1392 زمان : 9:20 نظرات ()

مطلب زیر توسط یکی از خوانندگان نورباران برای ما ارسال شده است:


در حالی که شهرداران شهرهای "خومه‌زار" و "بابامنیر" رسماً معرفی شده و شهرداران "نورآباد" و "مصیری" نیر به استانداری فارس معرفی شده‌اند اما هنوز متاسفانه اعضای شهر تازه تاسیس "کوپن" در انتخاب شهردار مردد مانده‌اند.
شنیدنی‌ها حکایت از آن دارد که گویا یکی از اطرافیان یکی از اعضای شورای شهر کوپن تاکنون دو بار از سوی استانداری فارس به دلایل قانونی حائز صلاحیت برای شهرداری شهر نشده‌است و

نورباران بازدید : 312 چهارشنبه 27 آذر 1392 زمان : 8:55 نظرات ()

يك كتيبه تاريخي متعلق به ساسانی –پهلوی یا پارتی– پهلو  در حاشیه دریاچه‌ی تاریخی سرآسیاب {سرآب سیاه منصورآباد} منطقه دهنو شهرستان رستم كشف شد. کتیبه‌ی مزبور در صخره‌های تکیه دریاچه سرآسیاب واقع در منطقه دهنو –شهرستان رستم در مورخه 4/7/1392 توسط رضا دهقان فرزند حسین ساکن دهنو مرکزی یافته‌شد.
موضوع بلافاصله به میراث فرهنگی استان اعلام و اداره فوق در مورخه 3/9/1392 با اعزام دو نفر از کارشناسان خود به تحقیق در خصوص موضوع پرداخته لذا به جهت اهمیت مسئله بلافاصله موضوع  خبری گردید. در حال حاضر نیز کارشناسان مربوطه در حال مطالعه کتیبه فوق می باشند که به محض کشف مواد آن خبررسانی خواهدشد.
 

نورباران بازدید : 544 چهارشنبه 27 آذر 1392 زمان : 7:50 نظرات ()

علی محمدی، دانش‌آموخته حقوق پیام نور ممسنی

شاید در نگاه اول واژه شعر حقوقی اصطلاحی نامأنوس و دور از ذهن به نظر برسد زیرا حقوق مجموعه ای از قواعد محض حقوقی و مواد قانونی متفاوت از هم است که همگی انسان ها را در رسیدن به هدف والای عدالت اجتماعی و قضایی در جامعه یاری می کند و این با روح لطیف شعر و ادبیات متفاوت به نظر می رسد.
شعر حقوقی درصدد است تا این قواعد خشک و تغییرناپذیر را که از لطافت واژگانی بسیار کمی برخوردار هستند به ادبیات نرم و منعطف نزدیک تر سازد. در شعر حقوقی مفاهیم کلیدی در لباس زیبا و مخملی به مخاطب عرضه می گردد تا ایشان بتواند از تار و پود این لباس کلاهی متناسب برای خود ببافد.

 

نورباران بازدید : 1534 سه شنبه 26 آذر 1392 زمان : 16:40 نظرات ()

 رضا زارعی

دوش برایم خبری آمده است
مژده باز آمدنت آمده است
دوش که فالی زدم اندر نهان
دور ز چشم همه اهل جهان
معنی آن فال به دستم رسید
دوش که بادی به درختم وزید
 

نورباران بازدید : 1600 سه شنبه 26 آذر 1392 زمان : 14:38 نظرات ()

مراسم ویژه هفتصد و چهلمین سالگرد درگذشت مولانا به مدت یک هفته در شهر قونیه ترکیه برگزار می شود. مردم ترکیه همه ساله آیین گرامی داشت مولانا را با عنوان " شب عروس" یا "شب وصلت" گرامی می دارند. نام گذاری "شب عروس" یا شب وصلت برای سالگرد درگذشت مولانا به این دلیل است که مولانا در چنین شبی به دیدار معبود و به وصال یار شتافته است.
در نخستین روز برگزاری هفته مولانا، امروز در منطقه " تپه علاالدین" قونیه که محل نخستین دیدار مولانا و شمس تبریزی است، چراغ مخصوص برگزاری آیین مولانا طی مراسم رسمی روشن شد. همزمان مراسم "راهپیمایی عشق" که آغازگر هفته بزرگداشت مولانا برگزار می‌شود.
 

نورباران بازدید : 303 سه شنبه 26 آذر 1392 زمان : 7:31 نظرات ()

حسین سرکوهی

تشکیل روستاها از قدیم بر اساس پدیده‌های طبیعی و چیدمان‌های انسانی است که در مناطق مختلف وجوددارد.
در ادامه‌ی جاده‌ی پشتکوه رستم مجموعه‌ی سه روستا در یک خط طولی در امتداد جاده قرار دارد که به "بکر" معروف است و از روستاهای "بکر سفلی، بکر علیا و بکر وسطی" تشکیل شده‌است.
این روستا در گلوگاه ورودی منطقه پشتکوه رستم و در مسیر روستاهای "تلخاب، سالاری، جلیل و ..." قراردارد و قدمت آن به قول اهالی به 300 سال می‌رسد که چندین دهه‌ی پیش شاهد رفت و آمدهای حاشیه‌ برانگیز غائله‌ی گجستان بوده‌اند.
مبدا گزارش این شماره‌ی "روستا باران" را روستای "بکر سفلی" انتخاب کردیم. "علی‌صفر انصاری" از اعضای شورای اسلامی که خود نیز طبع هنری دارد و از خطاطان و هنرمندان شهرستان رستم می‌باشد، گفت: "بکر سفلی با بیش از 300 نفر جمعیت که بیشتر آنها کشاورز و دامدار و بیکار هستند در مسیر اصلی سد تنگ شیو قراردارد و اگر این سد ساخته‌شود، به همراه شش روستای دیگر زیر آب می‌رود."
 

نورباران بازدید : 586 دوشنبه 25 آذر 1392 زمان : 16:25 نظرات ()

دکتر حمید گنجایش؛ نویسنده و پژوهشگر  صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

تعزیه از نظر لغوی به معنی اظهار همدردی، سوگواری و تسلیت است. همچنین است:« تعزیت، عزاداری کردن، برپا داشتن مجلس عزاداری برای حسین بن علی(ع)، نمایش دادن وقایع کربلا و حوادثی که بر سر بعضی از ائمه علیهم السلام آمده است.» تعزیه در اصطلاح، به گونه‏ای از نمایش مذهبی منظوم گفته می‏شود که در آن عده‏ای اهل ذوق و کار آشنا در مناسبتهای مذهبی و به صورت غالب، در جریان سوگواریهای ماه محرم برای باشکوه‏تر نشان دادن آن مراسم  و یا به نیت آمرزیده شدن مردگان، آرزوی بهره‏مندی از شفاعت اولیای خدا به روز رستخیز، تشفی خاطر، بازیافت تندرستی، و یا برای نشان دادن ارادت و اخلاص فزون از اندازه به اولیا ـ به ویژه اهل بیت علیهم السلام، با رعایت آداب و رسوم و تمهیدهایی خاص و نیز بهره‏گیری از ابزارها و نواها و گاه نقوش زنده برخی از موضوعات مذهبی و تاریخی مربوط به اهل بیت ـ به ویژه واقعه کربلا را پیش چشم بینندگان بازآفرینند.
 

نورباران بازدید : 622 دوشنبه 25 آذر 1392 زمان : 15:20 نظرات ()

راننده تاکسی

راننده‌ی تاکسی در گذر از هیاهوی زندگی، هر بار و یا در هر مسیری برگی از زندگی دیگران را می‌خواند و همراه آنها ورق می‌زند. راننده‌ی ما گاهی محرم اسرار دیگران می‌شود و گاهی قربانی اتفاقاتی می‌شود که خود هیچ نقشی در آن ندارد. تعجبی ندارد که دوست راننده ما، دو شغله باشد، چرا که زندگی امروزه سخت است و البته چند شغله بودن .... او با خاطراتش تنها یک "کورس" مهمان اندیشه هایمان می شود. با هم می خوانیم:

نورباران بازدید : 310 دوشنبه 25 آذر 1392 زمان : 13:17 نظرات ()

منوچهر قائدی که توسط شورای شهر به عنوان شهردار آینده نورآباد انتخاب شده بود از زیر بار این مسئولیت شانه خالی کرد.

به گزارش نورآنلاین بعد از سرکار آمدن شورای دوره چهارم شهر نورآباد و پس از برکناری " سیروس شهریور" شهردار شهر نورآباد همه ی مردم منتظر انتخاب شهردار جدید بودند.

حتی هاشمیمهر فرماندار شهرستان نیز در مراسم تحلیف شورا مهمترین اولویت کاری شورا را انتخاب شهردار دانست و خطاب به اعضای شورا بیان داشت: مهم ترین وظیفه شوراانتخاب شهردار است که اگر بتوانند یک فرد توانمند را انتخاب کنند بسیاری از مشکلات حل خواهدشد. شهردار باید پاسخگوی مردم باشد و مشکلات مردم را ببیند و به دنبال حل آن باشد و بسیاری از فشارها از دوش شورابرداشته میشود و باعث میشود آنها راحت تر در سطح کلان با راه اندازی کمیسیون های مربوطه برنامه ریزی کنند. البته باید یک برنامه کلان و قابل اجرا تنظیم کنند و در اختیار شهردار قرار دهند و درواقع شهردار باید مجری افکار و برنامه های شورا باشد.

پس از دواطلب شدن 17 نفر برای شهردار شدن شهر نورآباد اعضای شورا برنامه های آنها را بررسی کردند و از بین داوطلبان منوچهر قائدی را به عنوان شهردار آینده معرفی کردند.

اما پس از 16روز از انتشار این خبر منوچهر قائدی در گفتگو با خبرنگار ما اذعان داشت که از این تصمیم منصرف شده است و میخواهد شهردار "صدرا" شود.

حال سوال اینجاست چرا کسی را انتخاب کردهایم که چندان دلش با نورآباد نبودهاست؟ و اینکه مردم تا کی باید منتظر انتخاب شهردار شهر نورآباد باشند؟

نورباران بازدید : 1145 یکشنبه 24 آذر 1392 زمان : 13:57 نظرات ()

اهمیت سد و سدسازی بر همگان روشن‌است و طی سال‌های متمادی مردم در همه‌ی نقاط جهان برای مهار آب‌های سطحی، تامین آب شرب و کشاورزی، اجرای بهتر طرح‌های آبخیزداری، اهداف صنعتی و ... به سد سازی روی آورده‌اند. ساختن سدها خود یکی از عوامل تغییرات اکوسیستم‌های طبیعی، انسانی، گیاهی و جانوری محسوب می‌شود.
باید اذعان داشت که افراد ساکن در حوزه‌های سدسازی بیشتر ناشی از عرق و تعصبی که به زادگاه خود دارند نسبت به جنبه‌ها و آثار سد واکنش نشان می‌دهند ولی تجربه ثابت کرده‌است این حساسیت‌ها مواردی دغدغه‌برانگیز هستند و عدم رعایت آنها فرداها موجب بروز مشکلات و پیامدهایی می‌شود که سال‌ها باعث سردرگمی و دغدغه‌ی مردم و مسئولین خواهدشد.

نورباران بازدید : 867 یکشنبه 24 آذر 1392 زمان : 9:12 نظرات ()

 

 

شهید محمدعلی زارعی در سال 1347 در یکی از خانواده‌های متدین و باایمان روستای "مدوئی جاوید" پا به عرصه‌ی وجودگذاشت. در سال 58 تحصیلات ابتدایی خود را به پایان رساند و در گرماگرم انقلاب برای ادامه‌ی درس به شهر نورآباد آمد.
وی در محیط مدرسه با پیوستن به انجمن اسلامی برای حفظ دستاوردهای انقلاب، سعی و کوشش‌کرد.

نورباران بازدید : 452 یکشنبه 24 آذر 1392 زمان : 8:58 نظرات ()

باقر گودرزی- دبیر بازنشسته
لوزالمعده یکی از کارکردهایش ترشح انسولین و کنترل قند خون در بدن است و با کم کاری یا خرابی لوزالمعده، انسولین را در خون ترشح نمی‌شود و قند خون بالا می‌رود. علت از کارافتادن لوزالمعده بیشتر خوردن غذاهای شیرین و پر قند و نشاسته می‌باشد و اگر مصرف این مواد ادامه داشته‌باشد، لوزالمعده خسته و ناتوان می‌شود و آن وقت انسان مبتلا به مریضی "دیابت" می‌گردد.

دیابت دارای دو نوع است که یک نوع آن در سنین نوجوانی و جوانی شروع می‌شود و گستردگی آن 20 درصد افراد دیابتی است و نوع دوم که مورد بحث ماست حدود 80 درصد این بیماران را فرامی‌گیرد که از سن 45 سال به بالا شیوع دارد.
 

نورباران بازدید : 337 یکشنبه 24 آذر 1392 زمان : 6:39 نظرات ()

مهشید شفیعی

غریب، غریب است هرکجای دنیا که باشد، هرچقدر هم آدم‌های آشنا کنارش باشند، غریب است...
ما آدم‌ها در کنار هم تنهاییم و با هم غریب...
اینجا حتی اگر شهر خودت هم باشد، باز بوی غربت می‌دهد، بوی نداشتن، بوی کویر... کویر افسرده‌ات می کند، عجیبت ات می‌کند، ساکت ات می‌کند، کویر خاصیتش غریب است...

نورباران بازدید : 332 یکشنبه 24 آذر 1392 زمان : 3:35 نظرات ()

احتمال حذف يارانه نقدي و پرداخت سبد کالايي با اجراي فاز دوم هدفمندي

مصباحي‌مقدم رئيس کميسيون برنامه و بودجه مجلس گفت: فاز دوم هدفمندي يارانه‌ها در بودجه 93 پيش‌بيني شده و اجرا خواهد شد که احتمال حذف پرداخت يارانه نقدي و دادن سبد کالايي به جاي آن وجود دارد.

نورباران بازدید : 298 شنبه 23 آذر 1392 زمان : 23:31 نظرات ()

انتخابات هيئت مديره کانون بازنشستگان آموزش و پرورش ممسني در هنرستان الزهراء شهر نورآباد و با همکاري آموزش و پرورش، نيروي انتظامي، فرمانداري، شوراي تامين، شوراي شهر و کانون بازنشستگان برگزار شد.

نورباران بازدید : 393 شنبه 23 آذر 1392 زمان : 18:29 نظرات ()

به قلم سردبیر: سیدمحمدرضا رستمی

اگر چه تلوّن و رنگ به رنگي در همه‌ي دوره‌ها و زمان‌ها ناخوشايند و ناپسنداست اما همين رنگ به رنگي و هفت و هفتاد رنگي پاييز در نوبه‌ي خودش اوج زيبايي‌است و پاييز به تعبيري شيشه‌هاي غمبارگي نکوبيده بر سنگ‌هايي بوده که هفتاد رنگ شده -گر نکوبي شيشه غم را به سنگ-هفت رنگت مي‌شود هفتاد رنگ- ايّام پاياني پاييز را به انتظار دروازه‌ي ورودي زمستان و شب يلدايش نشسته‌ايم.

نورباران بازدید : 415 شنبه 23 آذر 1392 زمان : 9:12 نظرات ()

ما مي گوييم مي خواهيم حركت كنيم، پيش برويم، آيا به معناى جنگ‌طلبى نظام اسلامى است؟ آيا به معناى اين است كه نظام اسلامى قصد دارد با همه‌ى ملّت ها، با همه‌ى كشورهاى عالم چالش داشته باشد؟ كه گاهى شنيده مي شود دشمنان ملّت ايران، از جمله از دهان نحسِ نجسِ سگِ هار منطقه در رژيم صهيونيستى، چانه مي جنبانند كه ايران تهديد همه‌ى جهان است؛ نه، اين سخنِ دشمن و درست نقطه‌ى مقابل ممشاى اسلامى است. تهديدِ همه‌ى جهان، آن نيروهاى شرّ و شرّآفرينى هستند كه جز شرارت از خودشان نشان نداده‌اند؛ از جمله همين رژيم جعلى اسرائيل و بعضى از پشتيبانان او. نظام اسلامى درسى كه از قرآن گرفته است، درسى كه از پيامبر اسلام گرفته است، درسى كه از اميرالمؤمنين گرفته است، درس ديگرى است: اِنَّ اللهَ يَأمُرُ بِالعَدلِ وَ الاِحسنِ؛ عدالت، احسان، نيكى كردن. اميرالمؤمنين فرمود به همه نيكى كنيد، چون «اِمّا اَخٌ لَكَ فى دينِك اَو شَبيهٌ لَكَ فى خَلقِك»، يا برادر اسلامى تو است، يا به هر حال انسان است؛ منطق اسلام اين است. ما مي خواهيم به همه‌ى انسانها خدمت كنيم، محبّت كنيم؛ ما مي خواهيم با همه‌ى انسان ها، با همه‌ى ملّت ها، روابط دوستانه و محبّت‌آميز داشته باشيم؛ ما حتّى با ملّت آمريكا هم - با اينكه دولت آمريكا دولتِ مستكبر و دشمن، بدخواه و كينه‌ورز نسبت به ملّت ايران و نظام جمهورى اسلامى است - هيچ دشمنى نداريم؛ آنها هم مثل بقيّه‌ى ملّت هايند. آنچه نقطه‌ى مقابل نظام اسلامى است، استكبار است. جهت‌گيرى خصومت هاى نظام اسلامى، با نظام استكبار است؛ ما با استكبار مخالفيم، ما با استكبار مبارزه مي كنيم.

نورباران بازدید : 342 شنبه 23 آذر 1392 زمان : 6:10 نظرات ()

آنچه در این شماره خواهیدخواند

صفحه 2 نورباران شماره 26:

مـقـام مـعظـم رهـبـری: ما با استكبار مخالفیم، ما با استكبار مبارزه می كنیم

سیدمحمدرضا رستمی/ آذر  ماه 92: او-با-ما دروغ می گوید! یا  او-با-ما حرف راست  نمی زند!

سوگواره تعزیه عاشورائیان حسینی در شهرستان ممسنی

تودیع مهندس عبدالرسول نجاتی از  مخابرات رستم 

تولید بیش از 30 هزار تن گندم در رستم

برگزاری انتخابات هیئت مدیره کانون بازنشستگان آموزش و پرورش ممسنی با حضور چهرههای سیاسی شهرستان

احتمال حذف یارانه نقدی و پرداخت سبد کالایی با اجرای فاز دوم هدفمندی

نورباران بازدید : 326 جمعه 22 آذر 1392 زمان : 8:49 نظرات ()

امید احمدی از دکه داران جوان شهرستان ممسنی می باشد که دکه مطبوعاتی وی در کنار کانون امام حسن مجتبی (ع) پذیرای خیل مطالعه کنندگان نشریات محلی و ملی و بخصوص "نورباران" ممسنی و رستم می باشد.

وی همچنین در امر جمع آوری مطالب برای "نورباران" و توزیع آن همکاری صمیمانه و ویژه ای با نوربارانی ها دارد.
امید احمدی معتقد است باید نشریات محلی دغدغه ها و مشکلات مردم را منتشرکنند و در بیان کاستی ها و کمبودها برای آگاهی مسئولان بی پروا باشند و سعی نمایند زبان گویای آنها باشند.
برای ایشان آرزوی موفقیت و سربلندی داریم.

 

 

نورباران بازدید : 298 سه شنبه 19 آذر 1392 زمان : 8:43 نظرات ()
برای چاپ، پیگیری و انعکاس مسائل و مشکلات
به این شماره پیامک بزنید:


 30005825000019


با سلام.میخواستم ازنماینده محترم شهرستان بپرسم شعارهای قبل از انتخابات درمورد اشتغال جوانان چی شد. م. قربانی
363----918
دلت که پیش کسی باشد و --------- ،هزاران خطبه هم بخوانند "خیانت" است. ازطرف م... چوبینه
347----930
از بس درد کشیده ام همه را دارم فراموش می کنم. خدایا تو مگذار به سبب دردهایم تورا فراموش کنم.
343----930

 

نورباران بازدید : 259 شنبه 16 آذر 1392 زمان : 16:21 نظرات ()

علی قیصری
حرف ها دارم و از حرف شما می ترسم
من ز فحوای کلامت به خدا می ترسم
لحظه ها گشته فنا در جهت عقربه ها
روزها از گذر ثانیه ها می ترسم
آن قدَر دلهره دارم ز فراسوی سکوت
که چو پروانه ز پژواک صدا می ترسم
گفته بودم که تو تنها نروی سوی خزر
چون ز امواج خروشان و شنا می ترسم
 

نورباران بازدید : 304 چهارشنبه 13 آذر 1392 زمان : 16:17 نظرات ()

علی‌اکبر بازیار "محب"

شب را به امید تو کنم من سحر امشب
شاید که رخ ماه تو آید به در امشب
در حلقه‌ی زلف تو همی حلقه به گوشم
دل بسته‌ام ای یار به زلف و کمر امشب
ای ماه من از پرده برون آی که بینم
آن قامت دلجوی و رخ چون قمر امشب
 

نورباران بازدید : 252 چهارشنبه 13 آذر 1392 زمان : 16:13 نظرات ()
فرازی از زندگینامه شهید بیت‌اله گرجی زاده:
در فصل بهار 1344 هنگام کوچ عشایر از قشلاق به ییلاق در بین راه در حاشیه‌ی رودخانه‌ی "مالیچه شیخ" و زیر سایه نخلستان‌ها، کودکی پا به عرصه جهان نهاده که بزرگان ایل نام مستعار او را "یُل اقلی" نهادند یعنی فرزندی که بین راه متولد می‌شود.
ایشان دوران کودکی‌اش را تا سن 5 سالگی در دامان پر مهر و محبت مادر و آغوش گشوده از محبت پدر گذراند. چند صباحی بعد در سال 1349 چرخ فلک آن مادر شیر زن و دلنوازش که نامش هم فلک بود، را امان نداد. شهید بیت‌اله گرجی‌زاده دوران ابتدائی را در مدرسه‌ی عشایری در کنار معلم دلسوز و با علم و ادب و هنر به پایان رسانیده و سال‌های اول و دوم راهنمائی را در مدرسه عشایری روستای "مالیچه شیخ" سپری نمود. وی دوره راهنمائی و دبیرستان را نورآباد ممسنی به پایان رسانید.ایشان در دوران راهنمائی و دبیرستان روحیه‌ای مذهبی داشت و وفاداری‌اش به امام و امت و رزمندگان را با لبیک ندای حق و با اعلام آمادگی خود جهت اعزام به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل به اثبات رسانید.

 

نورباران بازدید : 469 سه شنبه 12 آذر 1392 زمان : 15:56 نظرات ()
هر دولتى و هر كشورى وقتى مردم را داشته‌باشد، هر جایى كه متن مردم حضور پیدا كنند و مردم حركت بكنند به یك سمتى، پیروزى قطعى است؛ [این] یك چیز مسلّم است. آنجایى كشورها ضربه می‌خورند، شكست می‌خورند كه مردمشان در صحنه نباشند یا وحدت عمل نداشته‌باشند. آنجایى كه مردم در صحنه‌اند و پیوند و اتّحاد میان آحاد مردم هست، پیروزى و پیشروى قطعى است. بسیج یك چنین نمونه‌اى است؛ مظهرى است از همین حضور مردمى در صحنه و پیوند مردم با یكدیگر؛ به این چشم به بسیج باید نگاه كرد.
بسیج در باب صدق امتحان صداقت را داده است؛ در جنگ تحمیلى، در دفاع مقدّس كه روزگار سخت كشور بود، بسیج امتحان داد؛ بعد از دوران دفاع مقدّس و قضایاى بعد هم تا امروز بسیج همه‌جا امتحان صداقت خودش را داده است. البتّه بسیج به نظر ما محدود در همین تعدادى كه در سازمان بسیجند نمی شود؛ خیلى‌ها هستند [كه‌] دلهایشان با شما است، شما را تحسین می‌كنند، به شما احترام می‌گذارند، قدر شما را می‌دانند، در داخل سازمان بسیج هم نیستند؛ آنها هم بسیجى‌‌اند. آن كسانى كه ارزش‌هاى شما را قبول دارند، به آن ارزش‌ها احترام می‌گذارند، به زحمات شما، به خدمات شما، به مجاهدت شما احترام می‌گذارند، آنها هم از نظر ما بسیجى‌اند. حضور در صحنه یكى از مهم‌ترین كارها است؛ توانایى‌هاى بسیج، توانایى‌هاى كارگشا و گره‌گشا است. بسیج، تا امروز یك مجموعه‌ى انسانى رو به رشد و رو به تعالى بوده است؛ بعد از این هم باید همین باشد.
 
نورباران بازدید : 319 یکشنبه 10 آذر 1392 زمان : 17:39 نظرات ()

بــه قـلم سردبیر: سیدمحمدرضا رستمی/ آبان  ماه 92

هزار و چهارصد پاییز را پس از طلوع محمد (ص)، سلسله‌ی نوادگانش چه مظلومانه از سر گذرانیدند. مظلومیت‌هایی که همراه با لحظات پایانی وفات پیغمبر شروع شد. از سقیفه بنی‌ساعده تا اهانت به دختر و داماد پیغمبر، از قتل عام و اسارت فرزندان پیغمبر و تیغ بر گلوی نوه‌ی او نهادن  تا شکنجه‌ها و زندانی‌ها و حتّی لعن و نفرین‌هایی که برای آل او تا سده‌های اخیر مرسوم کرده‌بودند ...
از آل محمد (ص)، حسین (ع) چه بی‌باکانه سر به تیغ می‌سپارد تا کوفه و یزیدیان برای همیشه صف رویاروی عدالت ستیزان باشند، تا نبرد حق‌طلبی و ستم بارگی و کینه‌توزی برای همیشه‌ی تاریخ تداوم داشته‌باشد و تا اینکه مظلومان جهان تا همیشه مشی انقلابی حسین (ع) را الگوی بی‌بدیل ظالم ستیزانه‌ی خودشان بدانند.

نورباران بازدید : 378 یکشنبه 10 آذر 1392 زمان : 17:12 نظرات ()
خزان از مجلس طبیعت با آمدن پاییز رأی اعتمادگرفت.
 دعواهای جناحی بین زردی و سبزی بالاگرفت.
باد بزن‌ها به طور فله‌ای بازداشت شدند و مهاجرت با فرار میوه‌ها از باغ افزایش یافت.کالا برگ‌های درختان باطل شدند.
درختان ثمری فارغ التحصیل شده و به جمع درختان بی ثمر افزوده شدند.پنکه ها دستگیر و زندانی و کولرها توقیف موقت شدند.
مردم به "کرسی"ها رأی دادند. نرخ هوای خنک در بازار بورس کاهش یافت.با آمدن پاییز بادهای خزان درختان را در ملا عام شلاق زدند و با پیروزی جناح سرما، تابستان به حاشیه رنده شد.
تعداد بیشماری از درختان برگ ریختند و بخاری‌ها با پرداخت وثیقه‌ای چند ماهه آزاد شدند و شروع به کار خود کردند. پاییزتان خوش!

 

 
نورباران بازدید : 270 یکشنبه 03 آذر 1392 زمان : 12:11 نظرات ()
خواستن توانستن است. این همان جمله‌ی معروفی است که خیلی‌ها ان را بیان می‌کنند اما این جمله را فرزندان ممسنی به واقعیتی شیرین و دلچسب تبدیل‌نمودند. فرزندانی که نشان دادند معلولیت، در گوشه‌ای نشستن و به انزوا رفتن نیست، نشان دادند که انسان وقتی بخواهد و بایستد، کوه هم جلوی او سر خم می‌کند.
علی رضایی و فاطمه قائدی جوانان کم ادعا و پرتلاش ممسنی هستند که در مسابقات آسیایی همراه تیم‌های والیبال نشسته مردان و گلبال بانوان خوش درخشیدند و همراه این تیم‌ها به موفقیت رسیدند.
دفتر نورباران در آبان امسال پذیرای این عزیزان بود. شما نیز با این جوانان افتخارآفرین ممسنی آشنا شوید.
 
نورباران بازدید : 527 پنجشنبه 30 آبان 1392 زمان : 17:50 نظرات ()

***شمس مدیر عامل کارخانه قند: این کارخانه دیگر تعطیل نخواهدشد
*****دکتر شفیعی نماینده ممسنی و رستم: باید تلاش نمایید تا این کارخانه کار کند و طلب شما پرداخت شود
*******فایز چراغ‌سحر فرماندار شهرستان رستم: در صورت همکاری اداره غله استان فارس و سازمان خدمات بازرگانی کارخانه‌ی قند همواره فعال خواهندماند
 

نورباران بازدید : 1173 پنجشنبه 30 آبان 1392 زمان : 17:44 نظرات ()
نورباران+ممسنی+رستم+ایران+دشمن زیاری+مشایخخبرنگار:جواد خداپرست
این روستای قدیمی که در فاصله 85 کیلومتری نورآباد مرکز شهرستان ممسنی قراردارد و دارای قدمت 300ساله است و 170 خانوار و بیش از 650 نفر جمعیت دارد.
کار و درآمد آنها از طریق باغات انگور و کشت گندم و جو و دامداری می‌باشد و این امر به علت کم توجهی مسئولین باعث شده  مردم این روستا کار و کسب خودشان را رها و به شهرها مهاجرت کنند.
این 170 خانوار هم به علت نداشتن جاده مناسب، بهداشت، پزشک  و معلم به طور ثابت  نداشتن مدرسه، نانوایی و پخت نان یک هفته در روز، عدم آب آشامیدنی سالم وعدم بهسازی روستا و داشتن فقط خانه‌های گلی، آماده مهاجرت به شهرها هستند.
افراد این روستا می‌گویند علاوه بر این مشکلات، مسئولین ممسنی و استانی مدت 9سال است قول مساعد دادند که این روستا با توجه به زلزله‌خیز بودن و رانش زمین، جابجا شود ولی این امر با تعویض چهار استاندار و4 فرماندار محقق نشده‌است و حالا چشم انتظار خودشان را به گزارش مطبوعات دوخته‌اند که فریاد آنها از این طرق به گوش مسئولین استانی وشهرستان برسد. امیدواریم که در شماره های آتی، گزارش حل مشکلات اهالی روستای مشایخ را بنویسیم.
 

 

نورباران بازدید : 583 پنجشنبه 30 آبان 1392 زمان : 12:42 نظرات ()گزارش از: محمد مختاری، تهران آبان 92
عکاس: حسن غفاری
 

زواره رحمانی از معلمان عشایری: از بدبختی‌ها و سیه‌روزی‌های عشایر و محرومیت‌های آنان کمتر سخن به میان آمده‌است


نورباران بازدید : 415 چهارشنبه 29 آبان 1392 زمان : 17:53 نظرات ()
چشمی که قرار است مراد را نبیند، همان بهتر که نبیند!
محمد محمودی نورآبادی
 
آن روز غروب بود و ننه خاتون مثل روزهای قبل، پشت بام خانه‌ی محقر و تو سری خورده‌اش نشسته بود. دقیق رو در روی کوه "تاوه سیاه" و پشت به کوه "مرغ عجب". دیگر آن زن جوان و چابک چند سال قبل نبود که چشم‌های پر فروغی داشت و می‌‌توانست خرامیدن بچه آهویی را در لا به لای تخته سنگ‌‌ها و یا گل بوته‌های کوه تاوه ببیند. صخره‎های سیاه- خاکستری کوه را مات تر از حد معمول می‌‌دید. چیزی در حد و اندازه‌ی تصور یک دانش آموز تنبلِ کلاس از تخته سیاه!
نورباران بازدید : 409 چهارشنبه 29 آبان 1392 زمان : 12:13 نظرات ()
گزارش زیر توسپتروشیمی ممسنی+نورباران+ممسنی+رستمط "علی عطایی" خبرنگار پیک بامدادی رادیو ایران تهیه شده‌است که در تاریخ 30 مهر 92 از طریق این شبکه‌ی رادیویی پخش شد و برای اطلاع شما خوانندگان عزیز "نورباران" عین گزارش پیاده‌شده‌است.
نزدیک به هفت سال از عملیبات احداث مجتمع پتروشیمی در شهرستان ممسنی استان فارس می گذرد و هنوز هم از افتتاح آن خبری نیست . در آیین کلنگ زنی اعلام شده بود که مجتمع پتروشیمی ممسنی با سرمایه گذاری ارزی ۳۲۰میلیون دلاری در مدت ۴ سال ساخته خواهد شد.
بهار ۸۶ بود که هیئت دولت در سفر استانی به فارس، احداث پتروشیمی ممسنی را از تصویب گذراند. اسفندها دراین منطقه از جنوب غرب شیراز دود شدند و نقل نبات ها پخش و بعد هم اعلام شد ۹۰ هکتار از زمین های منطقه خریداری شود تا طرح ظرف ۴ سال به بهر برداری برسد زمانی هم که برای مشارکت بخش خصوصی در این طرح فراخوان عمومی داده شد بومی های منطقه درنگ نکردند و به هوای اشتغال و محرومیت زدایی آستین بالا زدند و آورده های خود را با خرید سهام به وسط آوردند با این همه و با همه این سال ها، این پروژه  همچنان اندر خم یک کوچه است و به گفته سید جواد هاشمی  فرماندار ممسنی در مرحله فنس کشی متوقف مانده است.
 

 

نورباران بازدید : 380 سه شنبه 28 آبان 1392 زمان : 16:46 نظرات ()

گردآورنده: اسکندر همتی

شهید بهروز همتی+ممسنی+نوربارانهر لحظه که از عمر جنگ می‌گذرد صفحات تیره کارنامه کافران سیاه‌تر و اوراق حماسه‌ی خونین و شهادت دلیران اسلام افزون‌تر می‌گردد. لاله‌هایی به استواری تمام زمان و قامتی افراشته به بلندای دوران دست به دست هم داده و ندایشان بذل جان و اهدای خون سرخ خود در راه اسلام و انقلاب است.
سخن از شهیدی است که همچون هم رزمانش به ندای امام و رهبرش لبیک گفت و به منظور تقدس به هدف و یاری هم سنگرانش در تلاطم دریای معنویت آگاهانه شناکرد و روح ملکوتی و عرفان کلامش در عمل و صحنه از خود گذشتگی با بذل بهترین جوهره ی جان و کالای وجودش ثارالهی گشت و همچون هاله‌ای پر تلألو در صحنه زندگی ساده و صادقانه خویش نقش بست. شهیدی از تبار محرومان ولی از خالصان مخلوقات متصف به اخلاق الهی که واژه و کلمه‌ی شهادت در وجودش بیمه شده‌بود و آن اخلاق اصیل و اصالت منش و نوع‌دوستی در ذات و متانت طبعش هویدابود.
پاسدار شهید "بهروز همتی" در سال 1333 در روستای "بربید جاوید" از توابع شهرستان ممسنی دیده به جهان گشود.فقر مادی و وضعیت زندگی او را از ادامه‌ی مراحل عالیه تحصیل بازداشت و جهت تامین معاش زندگی همگام با خانواده کشاورزی را دنبال نمود. در عنفوان جوانی بود که مسئله همزیستی و تشکیل خانواده را در خود احساس می‌کند، تا گامی دیگر از زندگی را به تبعیت از سنت رسول الله (ص)به ثبت برساند. با همین وضعیت موصوفه زندگی را سپری می‌کند تا اینکه جلوه انقلاب شکوهمند نمود عینی پیدا می‌کند. شهید همتی همچون دیگر جوانان انقلابی این مرز و بوم به جرگه عاشقان لبیک گوی امام و انقلاب می‌پیوندد و در تمام مراحل انقلاب با صداقت فکریش خود را در این انقلاب شریک می‌داند.
 
 
نورباران بازدید : 450 سه شنبه 28 آبان 1392 زمان : 16:42 نظرات ()

تعداد صفحات : 28

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
همه ی کسانی که دستی در کار چاپ و انتشار دارند می دانند که بیرون آوردن یک نشریه چه مشقاتی دارد اما قدمی برداشته شده و باید سعی در ادامه ی آن به بهترین صورت ممکن را داشت و در این راه نیاز به مساعدت و همکاری همه ی اهل فن صاحبان اندیشه و قلم داریم و امیدواریم که بتوانیم مکانی برای بیان نظرات و اندیشه دوستانمان که همه ی هم شهرستانی هایمان در شهرستانهای ممسنی و رستم است باشیم و آنها نیز ما را از ارائه ی هرگونه مطلب ، نوشته ، پیشنهاد و انتقاد محروم ننمایند و نشریه ی نورباران را مکانی برای بیان آنها بدانند و ما هم سعی و تلاش خواهیم کرد که این نشریه این فرصت را به همه ی افراد با هر دیدگاه و نظری بدهد هر چند با آن مخالف باشیم . آدرس دفتر نشریه : نورآباد ممسنی – میدان معلم،خ کشاورز ، منازل سازمانی ، سمت چپ درب چهارم noorbaran99@yahoo.com noorbaran90@gmail.com پیامگیر: 30005825000019
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • لینک دوستان
 • وبلاگ روستای دهنو مرکزی
 • اخبار ستاد نمازجمعه ممسنی
 • مالکی- خبری-تحلیلی و اجتماعی
 • آپدیت آنلاین نود 32
 • خبر نورآباد
 • اداره راه وشهر سازی ممسنی
 • پایگاه خبری سرزمین سبز
 • شهر خبر
 • امید آل امیر
 • سایت خبری اداره ارشاد رستم
 • پایگاه اطلاع رسانی صالحین ممسنی
 • جامعه ایران
 • رجا نیوز
 • بانک وبلاگی ممسنی و رستم
 • سایت تخصصی شعر لری
 • بسیج دانش آموزی ممسنی
 • احمدرضا رنجبر
 • هیئت کاراته شهرستان ممسنی
 • تاریخ اصفهان
 • اخبار شهرستان های ممسنی و رستم
 • دهتینـــــــــــــــی
 • محسن زارعی
 • وبلاگ جوانان ممسنی و رستم
 • رستم وطن
 • مطبوعات فارس
 • دنیای تفریح و سرگرمی
 • وب سایت شهرستان رستم
 • امیرحشمت اله رحیمی بویراحمدی
 • سایت موزیک-گالری عکس
 • ممسنی وب
 • مهرزاد احمدی
 • پایگاه خبری شهرستان های ممسنی و رستم
 • امرالله یوسفی
 • مراسخون
 • خبرگزاری ندای رستم
 • پل فهلیان
 • ممسنی و رستم
 • عبدالرضا مرادی
 • مشایخ
 • فهلیان
 • پارینه برد
 • فردین علمداری
 • ناول دانلود
 • دیار ممسنی
 • چهره های موفق شهرستان ممسنی
 • پرسش و پاسخ در رستم
 • سایرت لری
 • امیر ایوب
 • سرزمین ادب و فرهنگ
 • بردنگان
 • لیدوما
 • فــــــرهـــنـــگ...تــــاریــــخ...ایران،فارس،ممسنی
 • ادیب عربی
 • به تکرار تمام با تو بودن ها
 • شکوفه های خاموشی
 • سایت ممسنی
 • به یاد اسماعیل عزیز
 • ممسنی .مورکی جاوید.بهلو.دیار خوبان
 • رستم شهر
 • دکتر مرتضی اشرافی
 • ماهور نیوز
 • محمدکریم حیدری-تهران
 • شولستان
 • ماهنامه لیدوما
 • درخید رستم
 • اخبار ممسنی
 • داریوش بادپا
 • ماهور زادگاه من
 • روستای بابامنیر
 • دیار دشمن زیاری
 • دشمن زیاری
 • سردشت
 • سایت خفرک
 • سرزمین لر
 • وبلاگ تخصصی مهندسی برق
 • غزل های علی قیصری
 • ممسنی جوان
 • احمد خاکیان
 • خبرگزاری شهرستان رستم
 • سامانه پیامک پارس لیدوما
 • روستاهای ایران-دانش بومی
 • دهیاری روستای حسین آباد
 • هیئت اباالفضل العباس ع شهرستان نورآباد ممسنی
 • آخرین مطالب ارسال شده
 • آرشیو
 • جمعه 01 خرداد 1394
 • سه شنبه 25 فروردين 1394
 • دوشنبه 24 فروردين 1394
 • شنبه 22 فروردين 1394
 • جمعه 21 فروردين 1394
 • پنجشنبه 20 فروردين 1394
 • چهارشنبه 19 فروردين 1394
 • سه شنبه 18 فروردين 1394
 • دوشنبه 17 فروردين 1394
 • يکشنبه 16 فروردين 1394
 • شنبه 15 فروردين 1394
 • جمعه 14 فروردين 1394
 • پنجشنبه 13 فروردين 1394
 • چهارشنبه 12 فروردين 1394
 • شنبه 23 اسفند 1393
 • دوشنبه 11 اسفند 1393
 • چهارشنبه 06 اسفند 1393
 • سه شنبه 05 اسفند 1393
 • دوشنبه 04 اسفند 1393
 • يکشنبه 03 اسفند 1393
 • شنبه 02 اسفند 1393
 • جمعه 01 اسفند 1393
 • پنجشنبه 30 بهمن 1393
 • چهارشنبه 29 بهمن 1393
 • يکشنبه 12 بهمن 1393
 • شنبه 11 بهمن 1393
 • پنجشنبه 09 بهمن 1393
 • چهارشنبه 08 بهمن 1393
 • سه شنبه 07 بهمن 1393
 • دوشنبه 06 بهمن 1393
 • يکشنبه 05 بهمن 1393
 • شنبه 04 بهمن 1393
 • جمعه 03 بهمن 1393
 • پنجشنبه 02 بهمن 1393
 • چهارشنبه 01 بهمن 1393
 • دوشنبه 29 دی 1393
 • شنبه 27 دی 1393
 • جمعه 26 دی 1393
 • پنجشنبه 25 دی 1393
 • چهارشنبه 24 دی 1393
 • سه شنبه 23 دی 1393
 • دوشنبه 22 دی 1393
 • يکشنبه 21 دی 1393
 • شنبه 20 دی 1393
 • جمعه 19 دی 1393
 • پنجشنبه 18 دی 1393
 • چهارشنبه 17 دی 1393
 • دوشنبه 15 دی 1393
 • يکشنبه 14 دی 1393
 • شنبه 13 دی 1393
 • جمعه 12 دی 1393
 • چهارشنبه 10 دی 1393
 • دوشنبه 08 دی 1393
 • يکشنبه 07 دی 1393
 • شنبه 06 دی 1393
 • دوشنبه 01 دی 1393
 • دوشنبه 17 آذر 1393
 • پنجشنبه 13 آذر 1393
 • چهارشنبه 12 آذر 1393
 • سه شنبه 11 آذر 1393
 • دوشنبه 10 آذر 1393
 • يکشنبه 09 آذر 1393
 • شنبه 08 آذر 1393
 • جمعه 07 آذر 1393
 • پنجشنبه 06 آذر 1393
 • سه شنبه 20 آبان 1393
 • دوشنبه 19 آبان 1393
 • يکشنبه 18 آبان 1393
 • شنبه 17 آبان 1393
 • دوشنبه 05 آبان 1393
 • يکشنبه 04 آبان 1393
 • شنبه 03 آبان 1393
 • جمعه 02 آبان 1393
 • پنجشنبه 01 آبان 1393
 • چهارشنبه 30 مهر 1393
 • سه شنبه 29 مهر 1393
 • دوشنبه 28 مهر 1393
 • يکشنبه 27 مهر 1393
 • سه شنبه 22 مهر 1393
 • شنبه 19 مهر 1393
 • جمعه 18 مهر 1393
 • پنجشنبه 17 مهر 1393
 • چهارشنبه 16 مهر 1393
 • سه شنبه 15 مهر 1393
 • دوشنبه 14 مهر 1393
 • يکشنبه 13 مهر 1393
 • شنبه 12 مهر 1393
 • پنجشنبه 10 مهر 1393
 • دوشنبه 17 شهريور 1393
 • جمعه 14 شهريور 1393
 • پنجشنبه 13 شهريور 1393
 • چهارشنبه 12 شهريور 1393
 • سه شنبه 11 شهريور 1393
 • دوشنبه 10 شهريور 1393
 • يکشنبه 09 شهريور 1393
 • شنبه 08 شهريور 1393
 • چهارشنبه 05 شهريور 1393
 • سه شنبه 04 شهريور 1393
 • دوشنبه 03 شهريور 1393
 • يکشنبه 02 شهريور 1393
 • شنبه 01 شهريور 1393
 • پنجشنبه 23 مرداد 1393
 • پنجشنبه 16 مرداد 1393
 • سه شنبه 14 مرداد 1393
 • دوشنبه 13 مرداد 1393
 • يکشنبه 12 مرداد 1393
 • جمعه 10 مرداد 1393
 • پنجشنبه 09 مرداد 1393
 • چهارشنبه 08 مرداد 1393
 • سه شنبه 07 مرداد 1393
 • دوشنبه 06 مرداد 1393
 • چهارشنبه 25 تير 1393
 • شنبه 21 تير 1393
 • جمعه 20 تير 1393
 • پنجشنبه 19 تير 1393
 • چهارشنبه 18 تير 1393
 • سه شنبه 17 تير 1393
 • يکشنبه 15 تير 1393
 • پنجشنبه 12 تير 1393
 • سه شنبه 10 تير 1393
 • دوشنبه 09 تير 1393
 • چهارشنبه 04 تير 1393
 • سه شنبه 03 تير 1393
 • دوشنبه 02 تير 1393
 • يکشنبه 01 تير 1393
 • شنبه 31 خرداد 1393
 • جمعه 30 خرداد 1393
 • پنجشنبه 29 خرداد 1393
 • يکشنبه 25 خرداد 1393
 • شنبه 24 خرداد 1393
 • پنجشنبه 22 خرداد 1393
 • چهارشنبه 21 خرداد 1393
 • يکشنبه 11 خرداد 1393
 • شنبه 10 خرداد 1393
 • جمعه 09 خرداد 1393
 • پنجشنبه 08 خرداد 1393
 • چهارشنبه 07 خرداد 1393
 • دوشنبه 05 خرداد 1393
 • شنبه 03 خرداد 1393
 • جمعه 02 خرداد 1393
 • پنجشنبه 01 خرداد 1393
 • سه شنبه 23 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 22 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 21 ارديبهشت 1393
 • شنبه 20 ارديبهشت 1393
 • جمعه 19 ارديبهشت 1393
 • پنجشنبه 18 ارديبهشت 1393
 • چهارشنبه 17 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 16 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 15 ارديبهشت 1393
 • چهارشنبه 10 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 09 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 08 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 07 ارديبهشت 1393
 • شنبه 06 ارديبهشت 1393
 • جمعه 05 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 02 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 24 فروردين 1393
 • شنبه 23 فروردين 1393
 • جمعه 22 فروردين 1393
 • پنجشنبه 21 فروردين 1393
 • چهارشنبه 20 فروردين 1393
 • دوشنبه 18 فروردين 1393
 • يکشنبه 17 فروردين 1393
 • شنبه 16 فروردين 1393
 • چهارشنبه 06 فروردين 1393
 • دوشنبه 04 فروردين 1393
 • چهارشنبه 21 اسفند 1392
 • سه شنبه 20 اسفند 1392
 • دوشنبه 19 اسفند 1392
 • سه شنبه 13 اسفند 1392
 • دوشنبه 12 اسفند 1392
 • يکشنبه 04 اسفند 1392
 • شنبه 03 اسفند 1392
 • جمعه 02 اسفند 1392
 • پنجشنبه 01 اسفند 1392
 • چهارشنبه 30 بهمن 1392
 • دوشنبه 28 بهمن 1392
 • يکشنبه 27 بهمن 1392
 • شنبه 26 بهمن 1392
 • دوشنبه 21 بهمن 1392
 • سه شنبه 15 بهمن 1392
 • دوشنبه 14 بهمن 1392
 • يکشنبه 13 بهمن 1392
 • شنبه 12 بهمن 1392
 • جمعه 11 بهمن 1392
 • پنجشنبه 10 بهمن 1392
 • چهارشنبه 09 بهمن 1392
 • سه شنبه 08 بهمن 1392
 • يکشنبه 06 بهمن 1392
 • جمعه 04 بهمن 1392
 • سه شنبه 01 بهمن 1392
 • دوشنبه 30 دی 1392
 • يکشنبه 29 دی 1392
 • شنبه 28 دی 1392
 • جمعه 27 دی 1392
 • پنجشنبه 26 دی 1392
 • چهارشنبه 25 دی 1392
 • سه شنبه 24 دی 1392
 • دوشنبه 23 دی 1392
 • يکشنبه 22 دی 1392
 • شنبه 21 دی 1392
 • پنجشنبه 19 دی 1392
 • يکشنبه 15 دی 1392
 • شنبه 14 دی 1392
 • جمعه 13 دی 1392
 • پنجشنبه 12 دی 1392
 • چهارشنبه 11 دی 1392
 • سه شنبه 10 دی 1392
 • دوشنبه 09 دی 1392
 • يکشنبه 08 دی 1392
 • شنبه 07 دی 1392
 • چهارشنبه 04 دی 1392
 • يکشنبه 01 دی 1392
 • شنبه 30 آذر 1392
 • پنجشنبه 28 آذر 1392
 • چهارشنبه 27 آذر 1392
 • سه شنبه 26 آذر 1392
 • دوشنبه 25 آذر 1392
 • يکشنبه 24 آذر 1392
 • شنبه 23 آذر 1392
 • جمعه 22 آذر 1392
 • سه شنبه 19 آذر 1392
 • شنبه 16 آذر 1392
 • چهارشنبه 13 آذر 1392
 • سه شنبه 12 آذر 1392
 • يکشنبه 10 آذر 1392
 • يکشنبه 03 آذر 1392
 • پنجشنبه 30 آبان 1392
 • چهارشنبه 29 آبان 1392
 • سه شنبه 28 آبان 1392
 • يکشنبه 26 آبان 1392
 • جمعه 24 آبان 1392
 • دوشنبه 20 آبان 1392
 • پنجشنبه 16 آبان 1392
 • يکشنبه 12 آبان 1392
 • شنبه 11 آبان 1392
 • جمعه 10 آبان 1392
 • چهارشنبه 01 آبان 1392
 • سه شنبه 30 مهر 1392
 • دوشنبه 29 مهر 1392
 • يکشنبه 28 مهر 1392
 • شنبه 27 مهر 1392
 • جمعه 26 مهر 1392
 • چهارشنبه 24 مهر 1392
 • سه شنبه 16 مهر 1392
 • دوشنبه 15 مهر 1392
 • يکشنبه 14 مهر 1392
 • شنبه 13 مهر 1392
 • جمعه 12 مهر 1392
 • پنجشنبه 11 مهر 1392
 • چهارشنبه 10 مهر 1392
 • سه شنبه 09 مهر 1392
 • دوشنبه 08 مهر 1392
 • شنبه 06 مهر 1392
 • جمعه 22 شهريور 1392
 • پنجشنبه 21 شهريور 1392
 • سه شنبه 19 شهريور 1392
 • دوشنبه 18 شهريور 1392
 • جمعه 15 شهريور 1392
 • پنجشنبه 14 شهريور 1392
 • چهارشنبه 13 شهريور 1392
 • يکشنبه 10 شهريور 1392
 • سه شنبه 29 مرداد 1392
 • دوشنبه 28 مرداد 1392
 • چهارشنبه 23 مرداد 1392
 • دوشنبه 21 مرداد 1392
 • چهارشنبه 16 مرداد 1392
 • دوشنبه 14 مرداد 1392
 • جمعه 11 مرداد 1392
 • پنجشنبه 10 مرداد 1392
 • پنجشنبه 20 تير 1392
 • دوشنبه 17 تير 1392
 • يکشنبه 16 تير 1392
 • شنبه 08 تير 1392
 • شنبه 01 تير 1392
 • پنجشنبه 30 خرداد 1392
 • شنبه 28 ارديبهشت 1392
 • يکشنبه 15 ارديبهشت 1392
 • سه شنبه 10 ارديبهشت 1392
 • يکشنبه 08 ارديبهشت 1392
 • سه شنبه 03 ارديبهشت 1392
 • شنبه 17 فروردين 1392
 • جمعه 27 بهمن 1391
 • شنبه 21 بهمن 1391
 • پنجشنبه 19 بهمن 1391
 • شنبه 14 بهمن 1391
 • چهارشنبه 04 بهمن 1391
 • جمعه 29 دی 1391
 • سه شنبه 05 دی 1391
 • سه شنبه 28 آذر 1391
 • يکشنبه 26 آذر 1391
 • دوشنبه 20 آذر 1391
 • جمعه 17 آذر 1391
 • سه شنبه 23 آبان 1391
 • جمعه 12 آبان 1391
 • چهارشنبه 19 مهر 1391
 • سه شنبه 18 مهر 1391
 • شنبه 15 مهر 1391
 • جمعه 07 مهر 1391
 • جمعه 31 شهريور 1391
 • جمعه 17 شهريور 1391
 • جمعه 20 مرداد 1391
 • پنجشنبه 19 مرداد 1391
 • يکشنبه 15 مرداد 1391
 • چهارشنبه 11 مرداد 1391
 • دوشنبه 09 مرداد 1391
 • جمعه 30 تير 1391
 • چهارشنبه 28 تير 1391
 • سه شنبه 20 تير 1391
 • سه شنبه 13 تير 1391
 • يکشنبه 07 خرداد 1391
 • جمعه 05 خرداد 1391
 • جمعه 15 ارديبهشت 1391
 • سه شنبه 12 ارديبهشت 1391
 • جمعه 01 ارديبهشت 1391
 • جمعه 25 فروردين 1391
 • پنجشنبه 17 فروردين 1391
 • سه شنبه 23 اسفند 1390
 • يکشنبه 23 بهمن 1390
 • دوشنبه 23 آبان 1390
 • دوشنبه 07 شهريور 1390
 • چهارشنبه 23 آبان 1380
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1239
 • کل نظرات : 313
 • افراد آنلاین : 3
 • تعداد اعضا : 15
 • آی پی امروز : 50
 • آی پی دیروز : 47
 • بازدید امروز : 330
 • باردید دیروز : 2,076
 • گوگل امروز : 10
 • گوگل دیروز : 4
 • بازدید هفته : 3,444
 • بازدید ماه : 10,200
 • بازدید سال : 87,475
 • بازدید کلی : 769,208