close
تبلیغات در اینترنت
نورباران ویژه ممسنی و رستم - 23
loading...

نورباران ویژه ممسنی و رستم

ماهنامه نوربارن بدون هیچ مقدمه ای در حال انتشار است و همه ی کسانی که دستی در کار چاپ و انتشار دارند مماهنامه نورباران-ویژه ممسنی و رستم-

در پی درج خبر "چند ماه بعد از انتخابات شورای اسلامی شهر کوپن در انتخاب شهردار مردد مانده‌اند" اعضای شورای اسلامی شهر کوپن با حضور در دفتر نشریه "نورباران" اعتراض خود را نسبت به این خبر اعلام داشتند.
یوسف تقی‌زاده رئیس شورای اسلامی کوپن گفت: یکطرفه به قاضی نروید.
رئیس شورای اسلامی شهر کوپن اظهارداشت: شورای اسلامی این شهر بلافاصله پس از رسمیت یافتن در مورخه‌ی 12/6/92 نسبت به انتخاب گزینه‌ی شهردار اقدام‌نمودیم و در مورد سرپرست شهرداری، با توجه به اینکه طبق قانون باید یکی از کارکنان رسمی شهرداری به عنوان سرپرست انتخاب شود و چون کارکنان شهرداری، قراردادی با پیمانکار بودند، لذا می‌بایست یکی از کارکنان رسمی شهرداری‌های همجوار جهت سرپرستی انتخاب شود.

نورباران بازدید : 479 جمعه 13 دي 1392 زمان : 6:54 نظرات ()

امام جمعه مشهد گفت: نمایندگانی که به خطار ترس از موقعیت شان در برابر مشکلات سکوت می کنند، نفرین شهدا و مردم دامن گیرشان خواهد شد.
آیت الله احمد علم الهدی ظهر جمعه در جمع زائران و مجاوران رضوی خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر به خاطر ترس از موقعیت تان خود را کنار بکشید و کاری نکنید نفرین شهدا و مردم دامن شما را خواهد گرفت.
امام جمعه مشهد با اشاره به وظیفه نمایندگان در حل مسائل و مشکلات کشور گفت: مردم این نماینده ها را فرستادند مجلس و اجرای رهنمودی‌های رهبری را از مجلس می‌خواهند و این طور نیست که نمایندگان کناری بنشینند و اگر مشکلی برای کشور پیش بیاید بگویند ما نبودیم، این دولت بود که این کار را انجام داد، نمایندگان بدانند اگر مشکلی پیش می آید مردم از چشم آنها خواهند دید.
 

نورباران بازدید : 284 پنجشنبه 12 دي 1392 زمان : 23:48 نظرات ()

مشكلات گازرساني به روستاهاي شهرستان ممسني باحضور فرماندار و مسئولين استاني مورد بررسي قرارگرفت.
به گزارش نورباران سيدجواد هاشمي‌مهر در این جلسه گفت:  انتظار داريم باتوجه به مصوبات انجام شده در جلسه هرچه سريعتر عمليات گازرساني به روستاهای هدف اجرايي و مردم اين روستاها ازنعمت گاز برخوردار شوند.
در ادامه جلسه تصمیماتی درمورد گازرساني به روستاهاي مهرنجان ،آبپخشان وپودنك جونگان كه عمليات اجرايي آنها تعطيل شده بود اتخاذ گرديد.
لازم به ذکر است خواسته‌هایی مردمی راجع به پیگیری گازرسانی به روستاهای شهرستان ممسنی از جمله بخش دشمن‌زیاری، منطقه جاوید، روستای جونگان و ... به سامانه پیامکی نورباران ارسال و اطلاع رسانی شده‌بود.

نورباران بازدید : 357 پنجشنبه 12 دي 1392 زمان : 8:18 نظرات ()

نفرات برترمسابقات چهارجانبه شطرنج شهرستان رستم که با عنوان "بزرگداشت شهادت سرگرد خلبان شهید علی خسروی" و با شرکت چهار استان کشور برگزارشد ، مشخص شدند.
دراین رقابت‌ها رضا اسماعیلی و رضا قدرتیان هردواز شیراز به ترتیب مقام‌های اول و دوم را کسب کردند ومحمدحسن فلاحت از بهبهان سوم شد.
این مسابقات با شرکت 80 شطرنج‌باز از استان‌های فارس، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و بوشهر به مدت دو روز درشهرستان رستم برگزارشد.
 

نورباران بازدید : 360 پنجشنبه 12 دي 1392 زمان : 6:43 نظرات ()

یداله تقوی

غم سَرِ دل چینِه، دِلُم ایگِره
دردِ موسنگینِه، دلم ایگره
هر دو تیم خینه دلم ایگره
سوم و دل ایشینه دلم ایگره
درد گرونی دل لُرده ایکَشِه
بارِ غمِ عشقَ و گُرده ایکشه
بیسُ وَ هَفَش سال شَل آبیده دل
مهثِ لَتَی یَ که حَل آبیده دل
مال و خویه مو دِیارم هَنی
اسب غم ایره، مو سُوارُم هنی
 

نورباران بازدید : 314 چهارشنبه 11 دي 1392 زمان : 18:0 نظرات ()

زهرا سادات

می‌خواهم زنده‌بمانم
      می‌رسد دار
               آویزان می‌شوم
               سنگ
                 و سکوت پرواز
   می‌خواهم زنده‌بمانم
                    این ندا آشنا نیست
       برای صلیبی که چارچوب مرا دزدیده‌است.
 

نورباران بازدید : 314 چهارشنبه 11 دي 1392 زمان : 15:58 نظرات ()

مهندس علی قیصری

راه ما رو به سراب است بیا برگردیم
قصد ما چشمه‌ی آب است بیا برگردیم
در بیابان بلا سرعت طوفان سَرِ شب
غالباً رو به شتاب است بیا برگردیم
کفش‌ها تنگ و دلم تنگ و هوا پر ز غبار
جاده ناصاف و خراب است بیا برگردیم
کسی از وادی غم جان به سلامت نَبَرد
وعده‌ی دار و طناب است بیا برگردیم
کرکسان تشنه‌ی خونند و شقایق نگران
چشم نرگس تر و خواب است بیا برگردیم
فصل بربط زدن و چیدن انگور گذشت
نه سرود و نه شراب است بیا برگردیم
هم چنان دل نگران می‌شوم از این خطرات
دل من در تب و تاب است بیا برگردیم
ای عسل شهر قرق گشته پر از رنگ و ریاست
چهره‌ها زیر نقاب است بیا برگردیم
 

نورباران بازدید : 347 چهارشنبه 11 دي 1392 زمان : 10:55 نظرات ()

محسن نعمتي مدیرکل ثبت احوال فارس در يك نشست خبري ميانگين سن ازدواج مردان در استان را 28.2 و زنان را 23.5 عنوان و اضافه كرد: ميانگين سني ازدواج نيز به نسبت سال گذشته افزايش داشته است.
نعمتي گفت: میانگین سن ازدواج مردان در شهرستان‌های رستم، ممسنی، شیراز و آباده از سایر شهرستان‌ها بالاتر است و میانگین سن ازدواج زنان در شهرستان‌های خنج، ممسنی، رستم و کازرون بالاتر از دیگر شهرستان‌ها است.
 

نورباران بازدید : 319 چهارشنبه 11 دي 1392 زمان : 8:27 نظرات ()

حسین حسن‌زاده رهدار- پژوهشگر فرهنگ و ادبیات مردم لر

زبان لُری تراوش یافته‌ای از بازتاب‌های اندیشه وآیین‌ها و رفتارها فرهنگی، اجتماعی، خواسته‌ها و نیازها روزمر‌ه‌ی ملتی کهن است که در گستر‌ه‌ی سرزمین‌های لُر به رخساره‌های شاخه‌های زبانی، گویش‌ها و لهجه‌های زبان لُری پدیدار گشته‌است. این گویش‌ها و لهجه‌ها با همه‌ی سهم و تهدید‌های ناشی از هجوم فرهنگ‌های نالُریاتی در مسیر و تیررس نابودی قراردارند و تاکنون بی‌تاثیر از آن هم نبود‌ه‌اند.
ملتی اگر زبان نداشته‌باشند هویت هم ندارند، پیشینه‌ای هم ندارند، بناچار فرهنگ دیگران را به عنوان فرهنگ خویش در معرفی خود به خدمت می‌گیرند. پس شناسنامه‌ی یک ملت زبان اوست که فرهنگش را خورشیدانه عالمتاب می‌کند.

نورباران بازدید : 381 چهارشنبه 11 دي 1392 زمان : 6:46 نظرات ()

علی محمدی
در جغرافیای گمشده‌ی دشمن‌زیاری روستایی کوچک و پلکانی خودنمایی می‌کند که نامش را گلگون (ده‌گردو) نامیده‌اند. این روستا که دارای 30 خانوار و بالغ بر 150 نفر می‌باشد از شمال به جاده اصلی روستای "حمزه‌بیگی"، از جنوب به "دشت آزادگان"، از مشزق به "کلاه‌سیاه" و از مغرب به روستای "هجرت (کومه‌جا)" متصل می‌باشد.
نزدیکی به رودخانه ده‌گردو که آب زلالش را از سرچشمه‌های کوه "تاسک" وام می‌گیرد آب و هوایی متعادل و ذلپذیر را برای این روستا به وجود آورده‌است.
روستای گلگون از دیرباز پسوند ده‌گردو را به خاطر وجود درختان فراوان گردو با خود به یدک می‌کشد. وجود پوشش گیاهی و درختان بلوط که درس استقامت و پایداری را به انسان‌ها می‌آموزد بر جاذبه‌های گردشگری این روستا افزده‌است.

نورباران بازدید : 667 سه شنبه 10 دي 1392 زمان : 12:10 نظرات ()

راننده‌ی تاکسی در گذر از هیاهوی زندگی، هر بار و یا در هر مسیری برگی از زندگی دیگران را می‌خواند و همراه آنها ورق می‌زند. راننده‌ی ما گاهی محرم اسرار دیگران می‌شود و گاهی قربانی اتفاقاتی می‌شود که خود هیچ نقشی در آن ندارد. تعجبی ندارد که دوست راننده ما، دو شغله باشد، چرا که زندگی امروزه سخت است و البته چند شغله بودن .... او با خاطراتش تنها یک "کورس" مهمان اندیشه هایمان می شود. با هم می خوانیم:

نورباران بازدید : 322 سه شنبه 10 دي 1392 زمان : 9:7 نظرات ()

بهنام احمدی
انجمن ترویج علم ایران، یکی از جوایز سالانه خود تحت عنوان "معلمان مروج در مناطق محروم کشور" را به نام "جایزه محمد بهمن بیگی" پدر تعلیمات عشایر ایران" تغییر نام‌داد.
رئیس انجمن ترویج علم ایران، ضمن تایید این مطلب گفت: این انجمن به پاس قدردانی از کار سترگ محمد بهمن‌بیگی که در باسواد کردن عشایر ایران نقش مهمی داشته جایزه این بخش را به نام این استاد فرهیخته نامگذاری کرده‌است.
اکرم قدیمی گفت: محمد بهمن‌بیگی در زمان حیاتش یکی از برندگان این جایزه بود وهرساله انجمن ترویج علم ایران این جایزه ادبی را به یکی از معلمان مناطق محروم کشور با معیارهای لازم و تعریف شده اهدا می‌کند.
وی گفت: این انجمن با هدف قدردانی از کوشش معلمان مروج علم در مناطق محروم که در زمینه تشویق دانش آموزان به ارتقای بینش و تفکر علمی فعالیت داشته‌اند یا طرح‌های موثری را برای علاقه‌مند کردن آنها، همگانی کردن علم، گسترش اندیشه و فرهنگ علمی میان دانش آموزان اجرا کرده‌اند سالانه طی مراسمی از یکی از این معلمان با اهدای جایزه تقدیر می‌کند.
 

نورباران بازدید : 334 سه شنبه 10 دي 1392 زمان : 6:38 نظرات ()

به گزارش نورباران فايز چراغ‌سحر فرماندار شهرستان رستم در جلسه شوراي اداري اين شهرستان گفت: بايد با همدلي و همراهي همه مسئولين نقاط ضعف و قوت را در حوزه شهري شناسايي و جهت عمران و آباداني شهرستان به خصوص در حوزه شهري تلاش نماييم.
رئيس شوراي اداري شهرستان همچنين از شهردار جديد خواست تا با رعايت قانون و عدالت در تمامي امور، توزيع امكانات در تمامي نقاط شهر، جلوگيري از ساخت و ساز غيرمجاز، ساماندهي ترافيك و نيز احياي بافت فرسوده شهري كه بيش از هر مسئله ديگري در حوزه شهري داراي اهميت مي باشد در بهبود فضاي شهري تلاش نمايد.
گفتني است اين جلسه با تقدیر از كريم داشي‌زاده سرپرست شهرداري  و معرفي خسرو رحيمي به عنوان شهردار جديد شهر مصيري پايان يافت.
به گزارش نورباران خسرو رحیمی (کیانی) از فرهنگیان باسابقه و بزرگ شده ایل قشقایی –بخش ماهور شهرستان ممسنی- است. وی در دوره‌های متفاوت مسئولیت بخشداری رستم و بخشداری ماهور میلاتی را بر عهده‌داشته و همچنین سابقه مدیریت آموزش و پرورش شهرستان رستم را در کارنامه خود دارد.
وی که از کاندیداهای عضویت در شورای شهر نورآباد بود به عنوان شهردار جدید مصیری انتخاب شد.
نورباران برای ایشان آرزوی موفقیت و سربلندی دارد.

نورباران بازدید : 451 دوشنبه 09 دي 1392 زمان : 19:36 نظرات ()

مطابق با بند ۲۱۳ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی به منظور تنظیم اصول و مفاد برنامه‌های توسعه و لوایح بودجه کل کشور و ایجاد هماهنگی بین کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی، پس از تقدیم لایحه مربوط توسط دولت به مجلس، کمیسیون تلفیق تشکیل می‌گردد.
مأموریت این کمیسیون تا تصویب نهایی قانون برنامه توسعه و یا لایحه بودجه سالانه کل کشور ادامه می‌یابد و یکی از مهم‌ترین و اثرگذارترین کمیسیون مجلس می‌باشد زيرا بودجه‌ی کلیه نهادهایی که در نظام جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کنند در این کمیسیون مشخص می شود و حضور نماینده‌ی هر شهرستان در این كميسيون  می‌تواند در چگونگی تقسیم بودجه، گرفتن بودجه، تخصیص اعتبارات طرح‌های کلان برای حوزه‌ی انتخابیه،‌ ردیف‌های درآمدی و هزینه‌ای موثر واقع شود. جمشید جعفرپور نماینده لارستان، محمدحسن دوگانی نماینده فسا، محمد سقایی نماینده نی‌ریز، ضرغام صادقی و جعفر قادری نمایندگان شیراز از استان فارس در لیست کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 93 قراردارند.
لازم به یادآوری است که عبدالرضا مرادی نماینده هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی سه دوره متوالی عضو کمیسیون تلفیق بودجه بوده اند و عضویت ایشان در این کمیسیون تاثیر بسزایی در کسب بودجه های میلیاردی برای شهرستان داشت.
 

نورباران بازدید : 306 دوشنبه 09 دي 1392 زمان : 14:35 نظرات ()

حجت الاسلام مهدی رحمانی امام جمعه ممسنی در مراسم معارفه شهردار شهر نورآباد از نماینده شهرستان خواست تا در نمازجمعه عملکرد خود را به اطلاع مردم برساند.
به گزارش نورآنلاین گفتنی است دکتر نوذر شفیعی بارها در نماز جمعه به سخنرانی و بیان گزارش عملکرد خود پرداخته‌است.
پتروشیمی ممسنی، سد پارسیان و پروژه‌های راکد مانده‌ی شهرستان‌های ممسنی و رستم و ادامه ی پروژه‌های نیمه‌تمام وعده داده شده نماینده در زمان تبلیغات انتخاباتی خود از جمله خواسته‌های مردمی است که در گزارشات قبل، ایشان در خصوص این موارد با جملاتی مثل: "گزارش خواهم داد، بودجه نداریم، وضعیت اقتصادی مملکت خراب است، تحریم هستیم، داریم برای پروژه فاینانس می‌گیریم، مشکلات به زودی حل می‌شود، در گذشته ساختاری عمل نشده‌است و ..." مواجه بوده‌ایم.
باید دید در گزارش آینده نماینده شهرستان به چه مسائلی پرداخته خواهدشد.
 

نورباران بازدید : 345 دوشنبه 09 دي 1392 زمان : 11:30 نظرات ()

ساعت 2030 روز پنج شنبه مورخه 28/9/92 دو نفر از افسران خدوم و زحمت‌کش پلیس‌راه شمال استان فارس ستواندوم یاسر عباسی و ستواندوم محمد شفیعی از فرزندان شهرستان ممسنی در حین انجام وظیفه گشت و کنترل ترافیک جاده‌ای در محور شیراز به مرودشت (گردنه باجگاه) به موجب سانحه‌ی تصادف جان به جان آفرین تسلیم نمودند.
به گزارش خبرنگار نورباران مقارن وقوع حادثه، بدواً یک دستگاه کامیون بنز باری با محموله‌ی خرما که مسیر شیراز به مرودشت را طی می‌نموده به موجب تخطی از سرعت مطمئنه در سطح لغزنده و با توجه به پیچ چپ گرد و شیب موافق حرکت قادر به هدایت و کنترل خودرو نبوده به سمت چپ مسیر اولیه منحرف و ضمن برخورد با گارد ریل موجود در رفوژه میانی راه، وارد لاین مخالف گردیده

نورباران بازدید : 898 دوشنبه 09 دي 1392 زمان : 9:28 نظرات ()

گرد آورندگان: مسعود علمداري ويوسف حبيب‌الهي
اخلاق را مجموعه‌ای از صفات روحی و باطنی انسان تعریف کرده‌اند که به صورت اعمال و رفتاری که از خلقیات درونی انسان ناشی می‌شود، بروز ظاهری پیدا می‌کند و بدین سبب گفته می‌شود که اخلاق را از راه آثارش می‌توان تعریف کرد.
در شرایط کنونی رعایت نشدن برخی معیارهای اخلاقی، نگرانیهای زیادی را در بخشهای دولتی و غیردولتی به وجود آورده است. سقوط معیارهای رفتاری در بخش دولتی، پژوهشگران را واداشته تا در جستجوی مبناهای نظری در این رابطه بوده تا بتوانند مسیر مناسب اجرایی آن را فراهم سازند. لذا یکی از عمده‌ترین دغدغه های مدیران کارآمد در سطوح مختلف، چگونگی ایجاد بسترهای مناسب بـرای عوامل انسانی شاغل در تمام حرفه ها است تا آنها با حس مسئولیت و تعهد کامل به مسایل در جامعه و حرفه خود به کار بپردازند و اصول اخلاقی حاکم بر شغل و حرفه خود را رعایت کنند. اولین گام در دستیابی به این اهداف درک صحیح از مفهوم اخلاق و شناسایی عوامل تاثیرگذار بر رفتار اخلاقی کارکنان در سازمان می باشد تا در گام های بعدی بر روی این عوامل مداقه لازم صورت پذیرد.
 

نورباران بازدید : 585 دوشنبه 09 دي 1392 زمان : 6:25 نظرات ()

درخواست شهرام جزایری پس از 12 سال
شهرام جزایری در نامه‌ای خطاب به رئیس قوه قضاییه عنوان کرد: پس از ۱۲ سال و ۳ ماه زندانی بنده را مشمول رأفت اسلامی قرار دهید زیرا نادم و پشیمانم.
تفویض اختیار رهبر انقلاب به مجمع تشخیص مصلحت
حجت‌الاسلام صدر حسینی معاون پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه از تفویض اختیار رهبر معظم انقلاب به مجمع تشخیص مصلحت نظام برای اصلاح لایحه پیشگیری از وقوع جرم خبرداد.
احتمال افزایش سه ماهه مدت خدمت سربازی
سردار موسی کمالی جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با اعلام اینکه تامین سربازان مورد نیاز نیروهای مسلح با مشکل مواجه شده‌است گفت: این احتمال وجود دارد که در سال 93 تمام یا بخشی از کسر خدمت‌ها برداشته شود و مدت خدمت سربازی به 24 ماه برسد.
 

نورباران بازدید : 317 یکشنبه 08 دي 1392 زمان : 23:14 نظرات ()

سیدمحمدرضا رستمی/ 30 آذر  ماه 92

یلدا آستانه ی ورود به فصل "سرماخیز" و" برف آور"زمستان را مژده می دهد.
مژده‌ي"نور و باران" و"زایندگی"، مژده‌ي "محبت و امیدواری" مژده ی عشق  و آرزو و سفیدبختی!
یلدای بلندبالای زرد و سپیدپوش نویدی‌است بر پایان پاییز برگ‌ریزان و پایان انتظاری بر حضور و زایش خلاقیت‌های نوین از اندیشه‌های باکره. نمادی از هم‌آوایی با سپیده‌دمان و آفرینشی است از تابنده ترین تندیسِ طلوع‌هایِ آتشین که در معراج زمستان به فریاد وا‌داشته می‌شود.
یلدا زاینده ی زمهریر زمستانی است که در آفرینش یلدایی ایران باستان به کمال می رسد. خورشید شرقی‌تر طلوع خواهدکرد. "اتم‌ها" جنب و جوششان بیشتر خواهدشد و "انرژی" آنها در رگ و پوست و خون تمامی "هسته‌های" فرو شده در زمین به تجلی خواهدنشست و بهاری سرشار و "غنی" در پیشِ روی ایران سرافرازمان رویانیده‌خواهدشد.

نورباران بازدید : 420 یکشنبه 08 دي 1392 زمان : 20:11 نظرات ()

مطلب زیر توسط یکی از خوانندگان در پاسخ و تبیین جواب گویی به گلایه های مردمی برای ما ارسال شده است.

باسلام وخسته نباشید،
در شماره‌های پیشین «نورباران» مطالبی از نظرات و گلایه‌های مردم نسبت به نماینده‌ی محترم مردم شهرستان چاپ شد  که خواستِ به حق مردم هم بوده و هست و نباید ساده پنداشته شود که مطلبی بوده و چاپ شده و تمام!

 بلکه این مسائل دغدغه و مشکلات مردم است، مردمی که مسئولی مثل نماینده نسبت به تک تک آنها و وجود و حضور و آرای آنها مسئولیت دارد و باید جوابگو باشد و این درد دل‌ها و مشکلات بار مسئولیت او را بیشتر می کند.
 

نورباران بازدید : 326 یکشنبه 08 دي 1392 زمان : 14:5 نظرات ()

می‌دانم که خوب می بینم، با چشم دل نه با چشم سر. من دنیای اطرافم را خوب می بینم، پدرم را و مادرم را می‌بینم و می‌بویم و محبت و عاطفه و عشق آنها را لمس می‌کنم و به آنها عشق می‌ورزم.
این سخنان از دل زهره احمدی برآمده‌است. زهره احمدی روشندلی است که در سال 1369 در نورآباد ممسنی به دنیا آمده و هم اکنون دانشجوی رشته حقوق است.
وی معتقد است معلولیت، ممنوعیت نیست و اگر کسی نقصی داشته‌باشد باعث نمی‌شود که از شرکت در کارهای دیگر ممنوع باشد، البته مقداری محدودیت دارد ولی ممنوعیت ایجاد نمی‌کند و باعث نمی‌شود که نسبت به بقیه پیشرفت نداشته‌باشد.

نورباران بازدید : 372 یکشنبه 08 دي 1392 زمان : 13:3 نظرات ()

عزيز ندري، متولد سال 52 روستاي "مال‌محمود" نورآباد ممسني، نفر اول قبولي کارشناسي ارشد در رشته "نقش اقليم و برنامه‌ريزي محيطي" دانشگاه آزاد اهواز، فارغ‌التحصيل کارشناسي ارشد با معدل 75/19، مي‌باشد.
وی در سابقه‌ی خود سمت‌هاي معلم حق‌التدريسي در ياسوج، کارمند سازمان ايرانگردي و جهانگردي بوشهر، کارشناس استانداري بوشهر و شهردار شبانکاره را دارد و در سال 1390 از شهرداران موفق استان بوشهر بود و مدتی است با انتخاب شورای شهر دلوار از توابع استان بوشهر به عنوان شهردار این شهر برگزیده شده است.

نورباران بازدید : 466 یکشنبه 08 دي 1392 زمان : 11:0 نظرات ()

کاروانی از ممسنی جهت شرکت در همایش میلیونی پیاده روی اربعین حسینی به کربلا اعزام شدند.
52 نفر از جوانان هیئت عزاداری فاطمیون ممسنی به کربلای معلی اعزام شدند تا در همایش پیاده‌روی اربعین حسینی شرکت کنند.
به گزارش نورباران، مسئول روابط عمومی هیئت فاطمیون ممسنی در گفت و گویی گفت: اندیشه‌ی اعزام این کاروان، گروهی از جوانان ممسنی بودند که در سال قبل در این اجتماع بزرگ مذهبی و حسینی شرکت‌کرده‌بودند و بعد از بازگشت این گروه، کارهای مقدماتی از قبیل انجام فراخوان، تهیه‌ی مدارک و کسب مجوزهای لازم را انجام دادیم.

نورباران بازدید : 403 یکشنبه 08 دي 1392 زمان : 8:56 نظرات ()

من عرض مي‌كنم ما در برخورد با مسائل تهاجمى، پديده را در اوّل ورود، حتّى قبل از ورود بايد بشناسيم. فرض كنيد يك چيزى، يك فكرى، يك روشى در دنيا دارد رايج مي‌شود؛ پيدا است كه اين اينجا خواهد آمد - خب دنيا دنياى ارتباطات است، دنياى اتّصال و ارتباط است، نمي‌شود حصار كشيد - قبل از آنكه بيايد، به فكر باشيد كه برخورد حكيمانه با اين چيست. معناى اين هميشه اين نيست كه ما آن را رد كنيم؛ نه، گاهى يك پديده‌اى است كه ما آن را مي‌توانيم قبول كنيم، گاهى پديده‌اى است كه ميتوانيم اصلاح كنيم، گاهى پديده‌اى است كه مي‌توانيم يك ذيلى برايش تعريف كنيم كه آن ذيل، مشكل آن را برطرف كند.
دير جنبيدن، دير فهميدن، دير به فكر علاج افتادن، اين اشكالات را دارد كه بعد شما دچار مشكلاتى مي‌شويد كه نمي‌توانيد با آنها مواجه بشويد. پس من نمي‌گويم كه فقط موضع دفاعى داشته باشيم - البتّه وقتى تهاجم هست، انسان بايد دفاع كند؛ شكّى نيست - توصيه‌ى من فقط موضع دفاعى نيست؛ امّا موضع اثباتى، موضع تهاجمى، موضع حركت صحيح بايد داشته باشيم. به‌هرحال در مقابل فرهنگ مهاجم، بدترين كار، انفعال است؛ زشت‌ترين كار، انفعال است؛ خسارت‌بارترين كار، انفعال است. فرهنگ مهاجم نبايد ما را منفعل بكند؛ حدّاكثر اين است كه بگوييم خيلى خب، ما در مقابل اين نمي‌توانيم يك حركتى انجام بدهيم، امّا منفعل هم نمي‌شويم. منفعل شدن و پذيرفتن تهاجم دشمن، خطايى است كه بايستى از آن پرهيز كرد.
 

نورباران بازدید : 310 یکشنبه 08 دي 1392 زمان : 5:43 نظرات ()

وقتی بهترین واژه‌ی دیاری که من در آن زندگی می‌کنم «من» باشد، دیگر نباید برای قبیله‌ای که وجوددارد، چوب و چماق کشید.
کم‌کم از غروب گذشته و آخرین تاریکی‌های پاییزی سیطره‌ی خود را کمی طولانی‌تر و عمیق‌تر کرده‌است. دغدغه‌های زیادی درون سرت است. به خودت فکر می‌کنی که فقط با رنگ و بوی ایلیاتی و خوی گرمسیری درون تمدن آمده‌ای و به قولی هنوز سرت گرم است ...

 

نورباران بازدید : 244 شنبه 07 دي 1392 زمان : 23:36 نظرات ()

صفحه 1:از هر دری

صفحه 2:مـقـام مـعظـم رهـبـری: وقتى تهاجم هست، انسان بايد دفاع كند

سیدمحمدرضا رستمی/ 30 آذر  ماه 92: باید مواظب شب‌ها و شبهه‌ها و چگونه گذرکردن از تاریکی‌ها بود!
52 نفر از ممسنی در همایش میلیونی پیاده روی کربلا
عزیز ندری از فرزندان شهرستان ممسنی شهردار شهر دلوار بوشهر شد
شهروند نورآبادی: مردم نردبان‌های ترقی نیستند
زهره احمدی روشندلی از ممسنی: می‌خواهم به همه ثابت کنم گرچه نمی‌بینم ولی کمتر از بقیه نیستم
درخواست شهرام جزایری پس از 12 سال
تفویض اختیار رهبر انقلاب به مجمع تشخیص مصلحت
احتمال افزایش سه ماهه مدت خدمت سربازی

نورباران بازدید : 242 چهارشنبه 04 دي 1392 زمان : 20:49 نظرات ()

نمایش تعزیه آمیزه‌ای از محزون‌ترین آواها و سوزناک‌ترین ابیات است. ابیاتی که عطشناکی آلام و اندوه را در دل می‌نشاند و سرایش مرثیه‌هایی که قطرات آتشین اشک از چهره فرو می‌غلتاند. در این سوز و گداز و ولوله، مویه‌های غمین سُرنا و کَرَّنا و همراهی کوبش‌های طبل تمام وجود آدمی را پر از رعشه و حرارت می‌گرداند. طنین آواز شبیه‌خوان‌ها با نعره‌های وحشتناک شمر و عبیداله و اشعث، تار و پود اساس خانواده‌هایی را در دل بیابان‌ها در نوردیدند تا تقابل ظلم و حق‌طلبی را نه فقط در لابلای کوچه پس کوچه‌های کوفه که در تمام خاک سرزمین تحت پوشش اسلام به همهمه و شورش وادارد و هدف و مسیر تعزیه نیز چیزی به غیر از این نیست.
پای صحبت‌های "ضرغام نوذری و الیاس رشیدی" دو تن از تعزیه‌گردانان هیئت امام حسین (ع) محله‌ی توتستان ممسنی می‌نشینیم.

 

 

نورباران بازدید : 663 یکشنبه 01 دي 1392 زمان : 12:34 نظرات ()

در یک روز بارانی مصاف تیم‌های فوتبال شهرداری ممسنی و قشقایی شیراز برنده‌ای نداشت.
این دو تیم در هفته دهم لیگ برتر استان فارس در شهرستان ممسنی به مصاف هم رفتند که در پایان با توجه به کیفیت نامناسب زمین بازی با نتیجه صفر- صفر به پایان رسید.
در پایان این هفته تیم شهرداری ممسنی با 16 امتیاز در رده‌ی چهارم و تیم قشقایی شیراز نیز با 10 امتیاز در رده‌ی دهم قرارگرفت.
 

نورباران بازدید : 527 شنبه 30 آذر 1392 زمان : 20:59 نظرات ()

مسئول سازندگی سازمان بسیج دانشجویی استان فارس گفت:گروه‌های جهادی 15گانه دانشگاه‌های شیراز آمادگی خود را برای حضور در مناطق محروم "بلندو تنگ خاص" در منطقه جاوید ممسنی جهت خدمت رسانی به مردم این مناطق اعلام کردند.
سعید یوسفی با اشاره به اعزام گروه‌های جهادی دانشجویی این استان به تمام مناطق محروم استان، گفت: گروه‌های جهادی دانشجویی دانشگاه های شهر شیراز و استان فارس آمادگی اعزام به تمام مناطق محروم استان فارس و بخصوص روستاهای بلندو و تنگ خاص در ممسنی را دارند.
 

نورباران بازدید : 455 شنبه 30 آذر 1392 زمان : 17:53 نظرات ()
بیست و چهارم آبان ماه روز كتاب و كتابخوانی است. از گذشته های دور كتاب به عنوان یكی از ابزارهای آموزشی مورد توجه بوده‌است و اولیای دین نیز به پدید‌آوردن آثار علمی و فرهنگ مكتوب توصیه‌های مهمی داشته‌اند. امروزه نیز حاصل تفكر و تجربه‌های اهل اندیشه و معرفت بوسیله كتاب در دسترس همگان قرا رمی‌گیرد و كتاب‌خانه‌ها، كانون‌ها و همایش صاحب‌نظران و گلستان پرطراوت صاحبان معرفت است. به مناسبت روز کتاب و هفته کتابخوانی پای صحبت‌های "سیمین نوذری" کتابدار کتابخانه عمومی شهید مطهری ممسنی می‌نشینیم. با ما باشید.
نورباران بازدید : 393 شنبه 30 آذر 1392 زمان : 17:45 نظرات ()

یکی از مواردی که باعث نازیبایی شهر نورآباد شده‌است مربوط به تابلوهای تبلیغاتی مغازه‌هاست.
 نصب نامنظم، فرسودگی تابلوها، تعدد بیش از حد آنها و ... چنین نازیبایی را ایجاد کرده‌است. نگاه‌کردن به این تابلوها برای مردم و مشتریان سر در گمی می‌آورد و مطمئناً در جذب مشتری چندان تاثیری ندارد.
یکی از زشت ترین مناظری که در نورآباد مشاهد می‌شود مربوط به تابلوهای بازاریان و کسبه است. نماهایی به اصطلاح مشتری‌پسند که به یک نمای اضافی بر روی مغازه‌ها تبدیل شده‌اند و متاسفانه اندازه‌ی آن تابلوها استاندار و طبق قانون نیست و هر  کسبه‌ای به دلخواه خود اندازه‌ی تابلوی تبلیغاتی مغازه را انتخاب کرده‌است.
 

نورباران بازدید : 424 شنبه 30 آذر 1392 زمان : 16:48 نظرات ()

برای اینکه شهرهای ممسنی به یک ساماندهی مناسب برسند به چقدر اعتبار نیاز است ؟ و آیا با این در آمد های یه قرون دو زار و با درآمد های فصلی، عوارضی و کمک های اعطائی دولت می توان شهرهای ممسنی را مدیریت کرد؟
شهرداری وظایف متعددی در قبال رفع نیازمندی‌های شهر و زندگی شهروندی دارد از طرفی انتظارات و خواسته های شهروندان نیز با گسترش ارتباطات و مدرنیزه شدن کلیه امور روز به روز در حال افزایش است و مستلزم توسعه خدمات شهری می باشد بی شک پاسخگویی به این نیازمندی‌ها بدون صرف هزینه‌ های مالی ممکن نمی شود.
 

نورباران بازدید : 489 شنبه 30 آذر 1392 زمان : 12:38 نظرات ()

حاج دراج عربی-معلم بازنشسته عشایری

 

هوا که جا به جا شود، باد ایجاد می‌شود. در نورآباد که انتخابات می‌شود، زلزله می‌شود. طوفان، گردباد و سونامی فضای ممسنی را به اشغال درمی‌آورد و آنچه در مسیر طوفان واقع می‌شود، نابود می‌گردد.
مدتی است که سونامی انتخابات چهره‌ی سیاسی و عمرانی جاوید ممسنی را در محاق بی‌مهری فروبرده و برای نجات مردم جاوید دستی از غیب به امداد نیامده و این سرزمین فراموش شده همچنان در محرومیت و مظلومیت مضاعف، چشم براه گوشه نظری از مسئولان می‌باشد که دست ترحمی از آستین بدرآید و در بازکردن گره کور محرومیت زدایی جاوید ممسنی اقدامی عاجل انجام دهند تا این منطقه‌ی مستعد هم به کشاورزی، ...

نورباران بازدید : 353 شنبه 30 آذر 1392 زمان : 7:30 نظرات ()

مدیر عامل شرکت فرابورسی پتروشیمی ممسنی با ارسال نامه‌ای به سازمان بورس در خصوص تغییرات قیمت سهم شرکت شفاف سازی کرد.
سید جواد احمدی نژاد- مدیر عامل شرکت پتروشیمی ممسنی – با ارسال نامه‌ای به سازمان بورس گفت: هیچگونه تغییر با اهمیتی در وضعیت عملیاتی شرکت که منجر به تغییر قیمت سهام شود رخ نداده است. وی افزود: همچنین پیرو مذاکرات با کارشناسان سازمان بورس به استحضار می رساند میزان پیشرفت پروژه 6.05 درصد در پایان آبان ماه 92،در مقابل 100 درصد پیشرفت مطابق برنامه زمانبندی اولیه طرح است.
همچنین پیش بینی زمان اجرای طرح از تاریخ تامین منابع مالی 36 ماه است. گفتنی است چندی پیش دکتر شفیعی نماینده شهرستان‌های ممسنی و رستم از مشکلات پتروشیمی و اخذ فاینانس چینی و ادامه‌ی روند اجرایی پتروشیمی خبر داده‌بود.

نورباران بازدید : 413 پنجشنبه 28 آذر 1392 زمان : 13:13 نظرات ()

بالاخره چندین سال انتظار مردم شهرستان‌های ممسنی  و رستم به پایان رسید و دومین جایگاه cng شهرستان رسما افتتاح شد.
از زمان راه اندازی جایگاه نخست، شلوغی صف باعث کلافگی، اتلاف وقت و نارضایتی مردم شده‌بود و نیاز به احداث یک جایگاه دیگر به وضوح احساس می‌شد.
وحید خلیلی در گفتگویی با اعلام این خبر گفت: جایگاه cng در شهرنورآباد، انتهای بلوار خلیج فارس و جنب چشمه‌ی آبگرم –ورودی روستای گچگران- قراردارد. این جایگاه دارای 3 سکو و 6 پمپ با فشار قوی است و با ظرفيت60 کیلوگرم در دقیقه به صورت 24 ساعته در خدمت همشهریان گرامی می‌باشد.
وی در پایان بیان داشت: عملیات اجرایی این جایگاه از بهمن ماه سال 90 آغاز شد و قرار بود در مدت زمان 4 ماه به بهره برداری برسد اما به دلیل تحریم ها و برخی مسائل ادارای پروژه به تاخیر افتاد. همچنین پمپ‌های سومین جایگاه سوخت CNG شهر نورآباد نیز در حال نصب هست و انتظار می‌رود تا اوایل دی ماه سومین جایگاه نیز به بهره برداری برسد.
 

نورباران بازدید : 297 پنجشنبه 28 آذر 1392 زمان : 11:6 نظرات ()

نمایشگاه کتاب، عکس و محصولات فرهنگی به مناسبت هفته بسیج در محل خیابان وصال توسط فرهنگی اجتماعی سپاه ممسنی دایرگردید. دراین نمایشگاه تعداد600 عنوان کتاب با تخفیف 40 درصد ارائه شد.
کریم عباسی فرمانده سپاه ناحیه ممسنی در گفتگویی در این خصوص بیان داشت: یکی از ابزار تأثیرگذار در عرصه انتقال مفاهیم، برپایی نمایشگاه‌های فرهنگی وهنری‌است که عموماً مخاطبین خاص خود را به دنبال دارد، ورود بسیج به این بخش از رسانه‌های معتبر و غنی، می‌تواند مسیر مناسبی جهت تبیین راه و کلام امام راحل (ره) و نیز رهنمودهای امام خامنه‌ای (مدظله و العالی) باشد.
 

نورباران بازدید : 406 چهارشنبه 27 آذر 1392 زمان : 12:11 نظرات ()

خبرنگار: جواد خداپرست
معاون پشتیبان بیمه خدمات درمانی فارس از افتتاح نخستین دفتر بیمه درمان سلامت در شهرستان رستم خبر داد.علی محمد جعفرپور اظهار کرد: متاسفانه به علت زیر ساخت‌های ضعیف مخابراتی این شهرستان تا کنون موفق نشده بودیم که این دفتر خدمات درمانی را در این شهرستان افتتاح کنیم. وی افزود: به همین دلیل مردم مجبور بودند برای کار های مربوط به دفترچه درمان به شهرستان ممسنی مراجعه کنند.
 

نورباران بازدید : 413 چهارشنبه 27 آذر 1392 زمان : 12:9 نظرات ()

تعداد صفحات : 28

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
همه ی کسانی که دستی در کار چاپ و انتشار دارند می دانند که بیرون آوردن یک نشریه چه مشقاتی دارد اما قدمی برداشته شده و باید سعی در ادامه ی آن به بهترین صورت ممکن را داشت و در این راه نیاز به مساعدت و همکاری همه ی اهل فن صاحبان اندیشه و قلم داریم و امیدواریم که بتوانیم مکانی برای بیان نظرات و اندیشه دوستانمان که همه ی هم شهرستانی هایمان در شهرستانهای ممسنی و رستم است باشیم و آنها نیز ما را از ارائه ی هرگونه مطلب ، نوشته ، پیشنهاد و انتقاد محروم ننمایند و نشریه ی نورباران را مکانی برای بیان آنها بدانند و ما هم سعی و تلاش خواهیم کرد که این نشریه این فرصت را به همه ی افراد با هر دیدگاه و نظری بدهد هر چند با آن مخالف باشیم . آدرس دفتر نشریه : نورآباد ممسنی – میدان معلم،خ کشاورز ، منازل سازمانی ، سمت چپ درب چهارم noorbaran99@yahoo.com noorbaran90@gmail.com پیامگیر: 30005825000019
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • لینک دوستان
 • وبلاگ روستای دهنو مرکزی
 • اخبار ستاد نمازجمعه ممسنی
 • مالکی- خبری-تحلیلی و اجتماعی
 • آپدیت آنلاین نود 32
 • خبر نورآباد
 • اداره راه وشهر سازی ممسنی
 • پایگاه خبری سرزمین سبز
 • شهر خبر
 • امید آل امیر
 • سایت خبری اداره ارشاد رستم
 • پایگاه اطلاع رسانی صالحین ممسنی
 • جامعه ایران
 • رجا نیوز
 • بانک وبلاگی ممسنی و رستم
 • سایت تخصصی شعر لری
 • بسیج دانش آموزی ممسنی
 • احمدرضا رنجبر
 • هیئت کاراته شهرستان ممسنی
 • تاریخ اصفهان
 • اخبار شهرستان های ممسنی و رستم
 • دهتینـــــــــــــــی
 • محسن زارعی
 • وبلاگ جوانان ممسنی و رستم
 • رستم وطن
 • مطبوعات فارس
 • دنیای تفریح و سرگرمی
 • وب سایت شهرستان رستم
 • امیرحشمت اله رحیمی بویراحمدی
 • سایت موزیک-گالری عکس
 • ممسنی وب
 • مهرزاد احمدی
 • پایگاه خبری شهرستان های ممسنی و رستم
 • امرالله یوسفی
 • مراسخون
 • خبرگزاری ندای رستم
 • پل فهلیان
 • ممسنی و رستم
 • عبدالرضا مرادی
 • مشایخ
 • فهلیان
 • پارینه برد
 • فردین علمداری
 • ناول دانلود
 • دیار ممسنی
 • چهره های موفق شهرستان ممسنی
 • پرسش و پاسخ در رستم
 • سایرت لری
 • امیر ایوب
 • سرزمین ادب و فرهنگ
 • بردنگان
 • لیدوما
 • فــــــرهـــنـــگ...تــــاریــــخ...ایران،فارس،ممسنی
 • ادیب عربی
 • به تکرار تمام با تو بودن ها
 • شکوفه های خاموشی
 • سایت ممسنی
 • به یاد اسماعیل عزیز
 • ممسنی .مورکی جاوید.بهلو.دیار خوبان
 • رستم شهر
 • دکتر مرتضی اشرافی
 • ماهور نیوز
 • محمدکریم حیدری-تهران
 • شولستان
 • ماهنامه لیدوما
 • درخید رستم
 • اخبار ممسنی
 • داریوش بادپا
 • ماهور زادگاه من
 • روستای بابامنیر
 • دیار دشمن زیاری
 • دشمن زیاری
 • سردشت
 • سایت خفرک
 • سرزمین لر
 • وبلاگ تخصصی مهندسی برق
 • غزل های علی قیصری
 • ممسنی جوان
 • احمد خاکیان
 • خبرگزاری شهرستان رستم
 • سامانه پیامک پارس لیدوما
 • روستاهای ایران-دانش بومی
 • دهیاری روستای حسین آباد
 • هیئت اباالفضل العباس ع شهرستان نورآباد ممسنی
 • آخرین مطالب ارسال شده
 • آرشیو
 • جمعه 01 خرداد 1394
 • سه شنبه 25 فروردين 1394
 • دوشنبه 24 فروردين 1394
 • شنبه 22 فروردين 1394
 • جمعه 21 فروردين 1394
 • پنجشنبه 20 فروردين 1394
 • چهارشنبه 19 فروردين 1394
 • سه شنبه 18 فروردين 1394
 • دوشنبه 17 فروردين 1394
 • يکشنبه 16 فروردين 1394
 • شنبه 15 فروردين 1394
 • جمعه 14 فروردين 1394
 • پنجشنبه 13 فروردين 1394
 • چهارشنبه 12 فروردين 1394
 • شنبه 23 اسفند 1393
 • دوشنبه 11 اسفند 1393
 • چهارشنبه 06 اسفند 1393
 • سه شنبه 05 اسفند 1393
 • دوشنبه 04 اسفند 1393
 • يکشنبه 03 اسفند 1393
 • شنبه 02 اسفند 1393
 • جمعه 01 اسفند 1393
 • پنجشنبه 30 بهمن 1393
 • چهارشنبه 29 بهمن 1393
 • يکشنبه 12 بهمن 1393
 • شنبه 11 بهمن 1393
 • پنجشنبه 09 بهمن 1393
 • چهارشنبه 08 بهمن 1393
 • سه شنبه 07 بهمن 1393
 • دوشنبه 06 بهمن 1393
 • يکشنبه 05 بهمن 1393
 • شنبه 04 بهمن 1393
 • جمعه 03 بهمن 1393
 • پنجشنبه 02 بهمن 1393
 • چهارشنبه 01 بهمن 1393
 • دوشنبه 29 دی 1393
 • شنبه 27 دی 1393
 • جمعه 26 دی 1393
 • پنجشنبه 25 دی 1393
 • چهارشنبه 24 دی 1393
 • سه شنبه 23 دی 1393
 • دوشنبه 22 دی 1393
 • يکشنبه 21 دی 1393
 • شنبه 20 دی 1393
 • جمعه 19 دی 1393
 • پنجشنبه 18 دی 1393
 • چهارشنبه 17 دی 1393
 • دوشنبه 15 دی 1393
 • يکشنبه 14 دی 1393
 • شنبه 13 دی 1393
 • جمعه 12 دی 1393
 • چهارشنبه 10 دی 1393
 • دوشنبه 08 دی 1393
 • يکشنبه 07 دی 1393
 • شنبه 06 دی 1393
 • دوشنبه 01 دی 1393
 • دوشنبه 17 آذر 1393
 • پنجشنبه 13 آذر 1393
 • چهارشنبه 12 آذر 1393
 • سه شنبه 11 آذر 1393
 • دوشنبه 10 آذر 1393
 • يکشنبه 09 آذر 1393
 • شنبه 08 آذر 1393
 • جمعه 07 آذر 1393
 • پنجشنبه 06 آذر 1393
 • سه شنبه 20 آبان 1393
 • دوشنبه 19 آبان 1393
 • يکشنبه 18 آبان 1393
 • شنبه 17 آبان 1393
 • دوشنبه 05 آبان 1393
 • يکشنبه 04 آبان 1393
 • شنبه 03 آبان 1393
 • جمعه 02 آبان 1393
 • پنجشنبه 01 آبان 1393
 • چهارشنبه 30 مهر 1393
 • سه شنبه 29 مهر 1393
 • دوشنبه 28 مهر 1393
 • يکشنبه 27 مهر 1393
 • سه شنبه 22 مهر 1393
 • شنبه 19 مهر 1393
 • جمعه 18 مهر 1393
 • پنجشنبه 17 مهر 1393
 • چهارشنبه 16 مهر 1393
 • سه شنبه 15 مهر 1393
 • دوشنبه 14 مهر 1393
 • يکشنبه 13 مهر 1393
 • شنبه 12 مهر 1393
 • پنجشنبه 10 مهر 1393
 • دوشنبه 17 شهريور 1393
 • جمعه 14 شهريور 1393
 • پنجشنبه 13 شهريور 1393
 • چهارشنبه 12 شهريور 1393
 • سه شنبه 11 شهريور 1393
 • دوشنبه 10 شهريور 1393
 • يکشنبه 09 شهريور 1393
 • شنبه 08 شهريور 1393
 • چهارشنبه 05 شهريور 1393
 • سه شنبه 04 شهريور 1393
 • دوشنبه 03 شهريور 1393
 • يکشنبه 02 شهريور 1393
 • شنبه 01 شهريور 1393
 • پنجشنبه 23 مرداد 1393
 • پنجشنبه 16 مرداد 1393
 • سه شنبه 14 مرداد 1393
 • دوشنبه 13 مرداد 1393
 • يکشنبه 12 مرداد 1393
 • جمعه 10 مرداد 1393
 • پنجشنبه 09 مرداد 1393
 • چهارشنبه 08 مرداد 1393
 • سه شنبه 07 مرداد 1393
 • دوشنبه 06 مرداد 1393
 • چهارشنبه 25 تير 1393
 • شنبه 21 تير 1393
 • جمعه 20 تير 1393
 • پنجشنبه 19 تير 1393
 • چهارشنبه 18 تير 1393
 • سه شنبه 17 تير 1393
 • يکشنبه 15 تير 1393
 • پنجشنبه 12 تير 1393
 • سه شنبه 10 تير 1393
 • دوشنبه 09 تير 1393
 • چهارشنبه 04 تير 1393
 • سه شنبه 03 تير 1393
 • دوشنبه 02 تير 1393
 • يکشنبه 01 تير 1393
 • شنبه 31 خرداد 1393
 • جمعه 30 خرداد 1393
 • پنجشنبه 29 خرداد 1393
 • يکشنبه 25 خرداد 1393
 • شنبه 24 خرداد 1393
 • پنجشنبه 22 خرداد 1393
 • چهارشنبه 21 خرداد 1393
 • يکشنبه 11 خرداد 1393
 • شنبه 10 خرداد 1393
 • جمعه 09 خرداد 1393
 • پنجشنبه 08 خرداد 1393
 • چهارشنبه 07 خرداد 1393
 • دوشنبه 05 خرداد 1393
 • شنبه 03 خرداد 1393
 • جمعه 02 خرداد 1393
 • پنجشنبه 01 خرداد 1393
 • سه شنبه 23 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 22 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 21 ارديبهشت 1393
 • شنبه 20 ارديبهشت 1393
 • جمعه 19 ارديبهشت 1393
 • پنجشنبه 18 ارديبهشت 1393
 • چهارشنبه 17 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 16 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 15 ارديبهشت 1393
 • چهارشنبه 10 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 09 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 08 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 07 ارديبهشت 1393
 • شنبه 06 ارديبهشت 1393
 • جمعه 05 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 02 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 24 فروردين 1393
 • شنبه 23 فروردين 1393
 • جمعه 22 فروردين 1393
 • پنجشنبه 21 فروردين 1393
 • چهارشنبه 20 فروردين 1393
 • دوشنبه 18 فروردين 1393
 • يکشنبه 17 فروردين 1393
 • شنبه 16 فروردين 1393
 • چهارشنبه 06 فروردين 1393
 • دوشنبه 04 فروردين 1393
 • چهارشنبه 21 اسفند 1392
 • سه شنبه 20 اسفند 1392
 • دوشنبه 19 اسفند 1392
 • سه شنبه 13 اسفند 1392
 • دوشنبه 12 اسفند 1392
 • يکشنبه 04 اسفند 1392
 • شنبه 03 اسفند 1392
 • جمعه 02 اسفند 1392
 • پنجشنبه 01 اسفند 1392
 • چهارشنبه 30 بهمن 1392
 • دوشنبه 28 بهمن 1392
 • يکشنبه 27 بهمن 1392
 • شنبه 26 بهمن 1392
 • دوشنبه 21 بهمن 1392
 • سه شنبه 15 بهمن 1392
 • دوشنبه 14 بهمن 1392
 • يکشنبه 13 بهمن 1392
 • شنبه 12 بهمن 1392
 • جمعه 11 بهمن 1392
 • پنجشنبه 10 بهمن 1392
 • چهارشنبه 09 بهمن 1392
 • سه شنبه 08 بهمن 1392
 • يکشنبه 06 بهمن 1392
 • جمعه 04 بهمن 1392
 • سه شنبه 01 بهمن 1392
 • دوشنبه 30 دی 1392
 • يکشنبه 29 دی 1392
 • شنبه 28 دی 1392
 • جمعه 27 دی 1392
 • پنجشنبه 26 دی 1392
 • چهارشنبه 25 دی 1392
 • سه شنبه 24 دی 1392
 • دوشنبه 23 دی 1392
 • يکشنبه 22 دی 1392
 • شنبه 21 دی 1392
 • پنجشنبه 19 دی 1392
 • يکشنبه 15 دی 1392
 • شنبه 14 دی 1392
 • جمعه 13 دی 1392
 • پنجشنبه 12 دی 1392
 • چهارشنبه 11 دی 1392
 • سه شنبه 10 دی 1392
 • دوشنبه 09 دی 1392
 • يکشنبه 08 دی 1392
 • شنبه 07 دی 1392
 • چهارشنبه 04 دی 1392
 • يکشنبه 01 دی 1392
 • شنبه 30 آذر 1392
 • پنجشنبه 28 آذر 1392
 • چهارشنبه 27 آذر 1392
 • سه شنبه 26 آذر 1392
 • دوشنبه 25 آذر 1392
 • يکشنبه 24 آذر 1392
 • شنبه 23 آذر 1392
 • جمعه 22 آذر 1392
 • سه شنبه 19 آذر 1392
 • شنبه 16 آذر 1392
 • چهارشنبه 13 آذر 1392
 • سه شنبه 12 آذر 1392
 • يکشنبه 10 آذر 1392
 • يکشنبه 03 آذر 1392
 • پنجشنبه 30 آبان 1392
 • چهارشنبه 29 آبان 1392
 • سه شنبه 28 آبان 1392
 • يکشنبه 26 آبان 1392
 • جمعه 24 آبان 1392
 • دوشنبه 20 آبان 1392
 • پنجشنبه 16 آبان 1392
 • يکشنبه 12 آبان 1392
 • شنبه 11 آبان 1392
 • جمعه 10 آبان 1392
 • چهارشنبه 01 آبان 1392
 • سه شنبه 30 مهر 1392
 • دوشنبه 29 مهر 1392
 • يکشنبه 28 مهر 1392
 • شنبه 27 مهر 1392
 • جمعه 26 مهر 1392
 • چهارشنبه 24 مهر 1392
 • سه شنبه 16 مهر 1392
 • دوشنبه 15 مهر 1392
 • يکشنبه 14 مهر 1392
 • شنبه 13 مهر 1392
 • جمعه 12 مهر 1392
 • پنجشنبه 11 مهر 1392
 • چهارشنبه 10 مهر 1392
 • سه شنبه 09 مهر 1392
 • دوشنبه 08 مهر 1392
 • شنبه 06 مهر 1392
 • جمعه 22 شهريور 1392
 • پنجشنبه 21 شهريور 1392
 • سه شنبه 19 شهريور 1392
 • دوشنبه 18 شهريور 1392
 • جمعه 15 شهريور 1392
 • پنجشنبه 14 شهريور 1392
 • چهارشنبه 13 شهريور 1392
 • يکشنبه 10 شهريور 1392
 • سه شنبه 29 مرداد 1392
 • دوشنبه 28 مرداد 1392
 • چهارشنبه 23 مرداد 1392
 • دوشنبه 21 مرداد 1392
 • چهارشنبه 16 مرداد 1392
 • دوشنبه 14 مرداد 1392
 • جمعه 11 مرداد 1392
 • پنجشنبه 10 مرداد 1392
 • پنجشنبه 20 تير 1392
 • دوشنبه 17 تير 1392
 • يکشنبه 16 تير 1392
 • شنبه 08 تير 1392
 • شنبه 01 تير 1392
 • پنجشنبه 30 خرداد 1392
 • شنبه 28 ارديبهشت 1392
 • يکشنبه 15 ارديبهشت 1392
 • سه شنبه 10 ارديبهشت 1392
 • يکشنبه 08 ارديبهشت 1392
 • سه شنبه 03 ارديبهشت 1392
 • شنبه 17 فروردين 1392
 • جمعه 27 بهمن 1391
 • شنبه 21 بهمن 1391
 • پنجشنبه 19 بهمن 1391
 • شنبه 14 بهمن 1391
 • چهارشنبه 04 بهمن 1391
 • جمعه 29 دی 1391
 • سه شنبه 05 دی 1391
 • سه شنبه 28 آذر 1391
 • يکشنبه 26 آذر 1391
 • دوشنبه 20 آذر 1391
 • جمعه 17 آذر 1391
 • سه شنبه 23 آبان 1391
 • جمعه 12 آبان 1391
 • چهارشنبه 19 مهر 1391
 • سه شنبه 18 مهر 1391
 • شنبه 15 مهر 1391
 • جمعه 07 مهر 1391
 • جمعه 31 شهريور 1391
 • جمعه 17 شهريور 1391
 • جمعه 20 مرداد 1391
 • پنجشنبه 19 مرداد 1391
 • يکشنبه 15 مرداد 1391
 • چهارشنبه 11 مرداد 1391
 • دوشنبه 09 مرداد 1391
 • جمعه 30 تير 1391
 • چهارشنبه 28 تير 1391
 • سه شنبه 20 تير 1391
 • سه شنبه 13 تير 1391
 • يکشنبه 07 خرداد 1391
 • جمعه 05 خرداد 1391
 • جمعه 15 ارديبهشت 1391
 • سه شنبه 12 ارديبهشت 1391
 • جمعه 01 ارديبهشت 1391
 • جمعه 25 فروردين 1391
 • پنجشنبه 17 فروردين 1391
 • سه شنبه 23 اسفند 1390
 • يکشنبه 23 بهمن 1390
 • دوشنبه 23 آبان 1390
 • دوشنبه 07 شهريور 1390
 • چهارشنبه 23 آبان 1380
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1239
 • کل نظرات : 313
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 15
 • آی پی امروز : 48
 • آی پی دیروز : 47
 • بازدید امروز : 306
 • باردید دیروز : 2,076
 • گوگل امروز : 9
 • گوگل دیروز : 4
 • بازدید هفته : 3,420
 • بازدید ماه : 10,176
 • بازدید سال : 87,451
 • بازدید کلی : 769,184