close
تبلیغات در اینترنت
نورباران ویژه ممسنی و رستم - 21
loading...

نورباران ویژه ممسنی و رستم

ماهنامه نوربارن بدون هیچ مقدمه ای در حال انتشار است و همه ی کسانی که دستی در کار چاپ و انتشار دارند مماهنامه نورباران-ویژه ممسنی و رستم-

مدت‌ها بود از درد می‌گفتیم و می‌نوشتیم دردهای اجتماعی، سیاسی، دردهای اقتصادی و ... دنبال مداویشان بودیم، گفتیم: زیاده نگفتن از درد شاید خود مسکّنی باشد ...
اما چه کنیم؟ ... نتوانستیم سکوت کنیم. گفتیم: سری به مجموعه‌ی وزارت بهداشت و درمان بزنیم و یکی از کارآزموده‌هایش را بیابیم که آلام و دردهایمان را تسکین بدهد ...
غافل و بی‌خبر از اینکه آنها خود دردمندتر از همه بودند و دنبال کسان و جایی تا ...
"آذر کاویانی" از مسئولین بازنسشته‌ی بهداری ممسنی است که سال‌های سال در شهر و روستاهای ممسنی و رستم برای رفع غم از چهره‌ غمناک کرده‌ها،  فعالیت داشته و در دفتر "نورباران" پای صحبت‌هایش نشستیم و برایمان از سابقه‌ی شصت-هفتاد ساله وضعیت بهداشت و درمان و دغدغه‌های مسئولین بهداشتی ممسنی گفت، از دانشکده پزشکی ممسنی که در سال 56 افتتاح و سال 57 تعطیل‌شده و تا این زمان هم کسی سراغش را نگرفته‌است و ...
به همراه شما مختصری از صحبت‌های دلنشین ایشان، از تاریخچه‌ی بهداشت و درمان گرفته تا بیان گوشه‌ای از مشکلات اجتماعی را می‌خوانیم.

 

نورباران بازدید : 674 سه شنبه 15 بهمن 1392 زمان : 9:30 نظرات ()

امیراسکندری کارشناس ارشد حقوق عمومی


سرزمین ما ایران تاریخی پرفراز و فرود را در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی سپری کرده‌است و ممسنی و رستم که گوشه ای از این خاک زرخیز و سراسر نعمت است همواره در عزلت و انزوای سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی وامانده‌است. اما علت چیست؟
معلول‌های زیادی وجوددارد که یکی از این معلول‌ها را می‌توان در نوع نگاه حاکمان به مناطق درون کشور جستجوکرد و علل مختلف دیگری که جای آن در این نوشته نیست و به دلیل همین نوع نگاه حاکمان طی سه دهه‌ی گذشته برخی مناطق کشور واقعاً رشدی صعودی و همه جانبه در ابعاد مختلف داشته‌اند و برخی مناطق از جمله ممسنی و رستم رشد غیرمتوازن، نامناسب و منفی داشته‌اند.
 

نورباران بازدید : 342 دوشنبه 14 بهمن 1392 زمان : 20:26 نظرات ()

منصور شجاعیان دانشجوی دکتری مشاوره             

شاید برای خیلی‌ها جای سوال باشد که چرا گروهی بخصوص جوانان، خودکشی می‌کنند و علل آن چیست؟ قطعاً خودکشی، دلیل واحدی ندارد یعنی دلایل فراوانی برای این امر نامبارک وجود دارد اما چیزی که آشکار و عیان است این که خودکشی یک راه‌حل است، راه‌حلی که فرد در زمانی که فکر می‌کند سایر راه حل‌ها ناکارآمد شده‌اند، از آن برای رسیدن به خواسته‌هایش استفاده می‌کند. ممکن است اکنون بپرسید، چگونه ممکن است یک فرد، برای رسیدن به خواسته‌هایش از این روش ناپسند و نامیمون استفاده کند؟
اینجا نیز دلایل فراوان است، اما چیزی که نقش آن در این زمینه بسیار پررنگ است، خانواده و چگونگی تربیت فرد است که در این زمینه ذکر عواملی چند خالی از فایده نخواهدبود.
 

نورباران بازدید : 296 دوشنبه 14 بهمن 1392 زمان : 13:20 نظرات ()

عکاس: شهرزاد بهزادی

برف نو، برف نو، سلام، سلام!/ بنشین،خوش نشسته ای بربام/ پاکی آوردی ای امید سپید ...
به گزارش خبرنگار نورباران پس از سال ها خشکسالی و کم بارشی، امسال مردم ممسنی و رستم، (و تقریباً سراسر ایران)امیدوارند که یک ترسالی را تجربه کنند. هرچند در سال های گذشته هم پاییزهای پربارشی داشته ایم، ولی نیمه زمستان و بهار کشاورزان و دامداران منطقه از بی بارانی گله داشته اند.
البته هنوز نیمه دوم زمستان نرسیده و بهار هم در راه است، و همه امیدواریم که سال کشاورزی پربارانی پیش روداشته باشیم. زمستان امسال تفاوت دیگری با سال های پیش دارد و آن هم بارش دو برف سنگین است که همه ی کوه های بلند ممسنی و رستم را سپید پوش کرد. این برف سپید، با خود پاکی و شادی و امید آورد، و در پی آن، هوایی پاک و آسمانی آبی...

 

نورباران بازدید : 389 دوشنبه 14 بهمن 1392 زمان : 11:17 نظرات ()

"نورباران" از چاپ پیام‌های مناسبتی و تقدیمی معذور است و به پیامک‌های عمومی و بیان مشکلات می‌پردازد و به دلیل حجم انبوه اظهار لطف و محبت دوستان، منتخبی از پیامک های ارسالی چاپ می شود.

برای چاپ، پیگیری و انعکاس مسائل و مشکلات به این شماره پیامک بزنید:  30005825000019

* علم بهتر از عمل است و ملاک دین، ورع (پرهیز از محرمات و شبهات) می باشد و بدانید که بدون شک عالم کسى است که به علم خود عمل کند، گرچه عملش کم باشد. 2345---917
 

نورباران بازدید : 300 دوشنبه 14 بهمن 1392 زمان : 9:8 نظرات ()

اولین دوره مسابقات نادکاپ در 24 بهمن ماه در ممسنی برگزار می‌شود.مهندس سیدحمیدرضا سادات دبیر این دوره از مسابقات با حضور در دفتر "نورباران" گفت: این دوره از مسابقات با همکاری فرمانداری، شرکت وب گستر، دانشگاه پیام نور و آزاد، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، نیروی مقاومت سپاه، شهرداری، انستیتو زبان سفیر، شرکت وب‌گستر ممسنی و آموزشگاه رباتیک رایان برگزار خواهدشد و شما "نوربارنی‌ها" نیز زحمت اطلاع‌رسانی و پوشش خبری آن را می‌کشید. وی اظهارداشت: در برگزاری این مسابقات سید جواد هاشمی‌مهر فرماندار ممسنی همکاری صمیمانه‌ای با ما داشتند.حمیدرضا سادات افزود: در تابستان گذشته تیم رباتیک ممسنی در بین پنجاه تیم در اصفهان مقام پنجم کشوری را آورد و ما قصد داریم با انجام این دوره از مسابقات هم استعدادها و افراد برتر این رشته را شناسایی نماییم و هم افراد برگزیده را با آمادگی بیشتر برای مسابقان نادکاپ 16 که در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود، اعزام کنیم. دبیراولین دوره‌ی مسابقات نادکاپ در ممسنی ادامه داد:امیدوارم برگزاری این دوره از مسابقات در شناسایی و نهادینه کردن رشته رباتیک در ممسنی و آشنایی دانش‌آموزان و خانواده‌ها با این علم نوین و کشف استعدادهای شهرستان، بتواند موفق عمل نماید.
 

نورباران بازدید : 320 دوشنبه 14 بهمن 1392 زمان : 1:4 نظرات ()

زینل قنبری مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس با اشاره به بند 69 قانون بودجه سال 92 گفت: طبق این بند از قانون ماهیانه مبلغ 30 ریال به عنوان عوارض برق از کلیه مشترکین برق به استثنای مشترکین خانگی روستایی دریافت می‌گردد و صرفاً بابت حمایت از توسعه و نگهداری شبکه‌های روستایی و تولید برق تجدیدپذیر و پاک هزینه می‌گردد. قنبری ادامه داد: شرکت توزیع نیروی برق استان فارس در نظردارد بوسیله انرژی‌های نو، تجدیدپذیر و پاک 189 خانوار روستایی را در روستاهای استان فارس از جمله: زیر عنای سفلی، گل گرد، آب بید، پیرشمس، کره و آب انار سفلی شهرستان رستم، چهل چشمه و دره تلخ راشک شهرستان ممسنی را برق دار نماید.قنبری با اظهار اینکه برای احداث و نصب نیروگاه‌های خورشیدی در روستاهای مذکور هزینه‌ای از مشترک گرفته نمی‌شود خاطرنشان کرد: دو روستای قزمزاری و نزاع در شهرستان ممسنی نیز در سال‌های گذشته از طریق نیروگاه خورشیدی برق‌دار شده‌بودند.
 

نورباران بازدید : 296 یکشنبه 13 بهمن 1392 زمان : 23:58 نظرات ()

قاچاقچی گردو در شهرستان رستم به پرداخت چهار میلیارد ریال جریمه محکوم شد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس بااشاره به اینکه ماموران انتظامی شهرستان رستم در بازرسی از یک دستگاه تریلر18 هزارکیلوگرم گردو قاچاق در قالب 750 کیسه 25 کیلویی کشف کردند، گفت: رسیدگی به این پرونده در شعبه اول بدوی فارس به پایان رسید. آقای مشبری افزود: متهم پرونده علاوه بر ضبط کالا به پرداخت چهار میلیارد ریال جریمه محکوم شد.
 

نورباران بازدید : 298 یکشنبه 13 بهمن 1392 زمان : 23:12 نظرات ()

بیش از 500 دانش‌آموز دختر و پسر در مقاطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان  در مسابقات فرهنگی، هنری شرکت نمودند. محمد گودرزی رئیس آموزش و پرورش رستم گفت: مسابقات فرهنگی، هنری در رشته های تجسمی، نقاشی، خطاطی،کاریکاتور، گل دوزی و هنرهای دستی  با شرکت بیش از500 دانش آموز دختر و پسر در مقاطع مختلف به مدت دو روز در کانون پرورشی این اداره برگذار شد.
وی افزود: نفرات اول هر رشته جهت شرکت در مسابقات استانی اعزام خواهندشد.

نورباران بازدید : 348 یکشنبه 13 بهمن 1392 زمان : 22:57 نظرات ()

به گزارش نورآنلاین طی جلسه‌ای با حضور کارگران و استادکاران شهرستان‌های ممسنی و رستم انتخابات مجمع امور صنفی کارگران و استادکاران شهرستان‌های ممسنی و رستم برگزار شد.
در این انتخابات که با حضور رئیس و کارکنان اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ممسنی برگزارگردید، مهندس عبدالحمید ندری رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ممسنی گفت: كارگر  از نظر قانون كار، كسي است كه به هر عنوان در مقابل  دريافت حق‌السعي،  اعم از  مزد، حقوق، سهم سود و ساير  مزايا به درخواست كارفرما  كار مي‌كند. طبقه كارگر يك طبقه اجتماعي است و از افرادي تشكيل مي‌شود كه در مشاغلي  كار مي‌كنند كه نياز به قدرت بدني و كار  دستي دارد. وی با اشاره به اهمیت کار و کارگر در دین ادامه‌داد: مقام معظم رهبري در خصوص كار و كارگر  فرموده است:  من به كارگران سفارش مي‌كنم در هر بخشي و در هر جايي كه مشغول هستند كار را عبادت بدانند. اين كاري  كه شما براي توسعه و پيشرفت  كشور مي‌كنيد  يك عبادت قطعي است. به مسئولان  هم سفارش مي‌كنم  كه ارزش طبقات  كارگر و محروم و مستضعف  و اين  مردم مؤمن را بدانند. كارگران قدر خود را بشناسند و بفهمند كه وجود آنها  چقدر در سرنوشت  يك ملت مؤثر است.
 

نورباران بازدید : 370 یکشنبه 13 بهمن 1392 زمان : 20:55 نظرات ()

خبرنگار و عکاس:  عقیل مهدی پور

به گزارش عقیل مهدی پور خبرنگار نورباران فاطمه رضایی 4 ساله کوچکترین عضو کتابخانه‌ی عمومی شهرستان ممسنی است.
این خردسال دوست داشتنی پس از اینکه خواهر بزرگترش عضو کتابخانه می‌شود از مادر خود می‌خواهد تا او را نیز عضو کتابخانه کند و به محض اینکه فاطمه در آبان ماه به عضویت کتابخانه در می‌آید به عنوان کوچکترین عضو کتابخانه‌های عمومی استان فارس نیز شناخته می‌شود.
فاطمه الان دوماه است که عضو کتابخانه‌ی عمومی است و در هفته چندین بار با مادرش به کتابخانه می‌آید و به کمک مادرش کتاب‌های شعر و داستان کودکانه را می‌خواند.
 

نورباران بازدید : 418 یکشنبه 13 بهمن 1392 زمان : 18:51 نظرات ()

 

در معرفی شعرا و نویسندگان شهرستان ممسنی این شماره مهمان قلم و اندیشه های "مجید نگین تاجی" شاعر نام آور فولکلوریک ممسنی و رستم هستیم. گوشه ای از "زندگی نامه نوشت" این شاعر گران قدر  به قلم شیوایش را  همراه یکی از اشعار دلنشینش می خوانیم.

نورباران بازدید : 813 شنبه 12 بهمن 1392 زمان : 21:6 نظرات ()

الیاس محمدصالح


مادر ای زیباترینِ واژه در قاموس‌‌ها
مادر ای شیرین‌ترینِ خواب درکابوس‌ها
مادر ای زیباترینِ بیت در دیوان من
مادر ای زیباترین گلدسته در ایوان من
مادر ای خوشبوترینِ گل درون ‌خانه‌ها
مادر ای زحمتکش و مظلوم اندر خانه‌ها
مادر ای غمگین‌ترینِ لحظه هنگام غروب
مادر ای عاری ز هر عیب و عیوب
مادر ای زیباترینِ ماه در اوج فلک
مادر ای یکتا رفیق بی کلک
مادر ای ناخفته شب‌ها تا سحر
مادر ای سوزانده غم‌هایت جگر
مادر ای سرچشمه اشک فراق
مادر ای الگو و یک دل در وفاق
از تو می خواهیم با سوز و فغان
"تا غروب زندگی با ما بمان"
 

نورباران بازدید : 354 شنبه 12 بهمن 1392 زمان : 20:3 نظرات ()

علی شهریور دانش‌آموز سوم ریاضی دبیرستان امیرکبیر

باران می‌بارد و من چه غمگینم
گریه کن خدا به حال پریشانم...
گریه‌هایت بدجور بر دلم مرهم می‌نهد
دست‌هایم را زیر اشک‌های  رحمتت مشت کرده‌ام
       از سرمای زمستان است و گر نه ...
دست‌های مشت کرده‌ام به من رخصت احساس
و فوران اشک‌هایم را نمی‌دهند!
شاید تو هم از ما و آسمان خسته‌ای که اینگونه
از ته دل گریه می‌کنی! باران!
اشک‌هایت از ته دل و سوز و گدازی از جنس آتش‌اند
و گر نه در سقف کاه‌گلی خانه‌ی ما رخنه نمی‌کرد!
کمی بیشتر به حالِ منِ گریه‌کن
           که من
                            محتاجِ ترنّم گریه های تو ام باران!

نورباران بازدید : 314 شنبه 12 بهمن 1392 زمان : 15:0 نظرات ()

راننده تاکسی
راننده‌ی تاکسی در گذر از هیاهوی زندگی، هر بار و یا در هر مسیر برگی از زندگی دیگران را می‌خواند و همراه آنها ورق می‌زند. راننده‌ی ما گاهی محرم اسرار دیگران می‌شود و گاهی قربانی اتفاقاتی که خود هیچ نقشی در آن ندارد.  ...  او با خاطراتش تنها یک "کورس" مهمان اندیشه هایمان می شود. با هم می خوانیم:

نورباران بازدید : 295 جمعه 11 بهمن 1392 زمان : 17:14 نظرات ()

چندی پیش در سایت خبری “نورآنلاین” خبری مبنی بر تخریب و آلودگی بستر رودخانه فهلیان منتشر گردید که بازتاب‌هایی در محافل داشت. آنچه به نظر “نورباران” در این میان مهم است پاسخگویی ادارت شهرستان ممسنی نسبت به این خبر است و امیدواریم این فرهنگ در بین سایر مسئولان نیز نهادینه شود و با تلاش خود درصدد رفع نگرانی‌های مردم برآیند. متن خبر و بازتاب آن را با هم می‌خوانیم:

نورباران بازدید : 356 جمعه 11 بهمن 1392 زمان : 14:36 نظرات ()

در تارنمای شخصی:lidomablog.persianblog.ir علی علمداری از وبلاگ نویسان ممسنی، گزارشی از سفر به ممسنی نموده که خلاصه‌اي از آن را با هم می خوانیم:

نصیب‌اله حاجتی شهردار نورآباد شد. درابتدا به عنوان یک همشهری بر خود وظیفه می‌دانم که این انتخاب را به ایشان تبریک عرض کنم و آرزوی موفقیت برای ایشان داشته‌باشم. آقای حاجتی در اولین سخنرانی خودش قول زیباسازی و گل‌کاری و به نوعی مبلمان شهری را به همشهریان و مسئولین شهرداده‌اند. همچنین از قانون‌مداری، مردم‌داری، اعتدال‌گرایی و پایبندی به اخلاق سخن رانده‌اند. امیدواریم که چنین باشد که بیان کرده‌اند، امیدواریم حداقل پاره‌ای از تغییرات محسوس را تا عید ببینیم.
بهر حال عده‌ای رفتند و عده‌ای آمدند و لازم به ذکر است که اشخاص از هر طایفه‌ای با هر تفکری و با هر پوششی بتوانند که برای شهر خود خدمت کنند قابل احترام و ستایش هستند. خدمت میراث ماندگار است؛ آنهم اگر برای شهر خود باشد که چه بهتر.

 

نورباران بازدید : 473 جمعه 11 بهمن 1392 زمان : 6:32 نظرات ()

شهرام رحماني، هيأت علمي دانشگاه و وكيل دادگستري
يكي از مهم ترين و پركاربردترين موضوعات حقوقي در بين اكثر مردم موضوع چك و خصيصه حقوقي يا كيفري بودن اين سند تجاري است. سوال اينجاست كه از منظر قانون سند لازم الاجرايي چون چك در چه مواردي جنبه كيفري دارد و در چه مواردي جنبه حقوقي پيدا مي كند؟
اثر اين تفكيك و جداسازي در ضمانت اجراي اين دو جنبه مي‌باشد؛ با اين توضيح كه ضمانت اجرايي كيفري از ويژگي‌هاي بسيار سخت و خشن‌تر نسبت به ضمانت اجراي حقوقي برخوردار است و در صورت اثبات كيفري بودن چك قاضي از همان ابتدا آن را جرم تلقي مي‌كند و حكم به حبس صار كننده مي‌دهند و اين جرم نيز به عنوان سوء سابقه در پرونده شخص باقي مي‌ماند و مضاف بر تحمل حبس تا يوم‌الأداء(روز پرداخت) نيز در زندان مي‌ماند.
 

نورباران بازدید : 298 پنجشنبه 10 بهمن 1392 زمان : 18:27 نظرات ()

آقای نماینده شما و مسئولین محترم شهرستان، با اسم و رسم روستای فرهنگی «مهرنجان» و خدمات متقابل آن به انقلاب و کشور عزیزمان، آشنایی خوبی داشته‌باشید؛ روستایی با 18 شهید، 320 رزمنده، چهار آزاده، ده‎ها جانباز و معلم و پزشک عمومی، متخصص و فوق‌تخصص و دو مدیر کل کشوری و استانی و چندین مدرس دانشگاه و بالاخره روستایی که چون نگینی بر پیشانی ممسنی می‎درخشد.
... و درعوض، مردم مهرنجان و به خصوص آنهایی که دستی بر آتش سیاست و رسانه دارند، نیز "دهم تیرماه 89" را هنوز فراموش نکرده‎اند. همان روزی را که نماینده‌ی وقت شهرستان در مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبر مجلس، از نهایی شدن بودجه و اعتبار برای گازرسانی به روستاهای حوزه‌ی انتخابیه‌ی خود و از جمله مهرنجان ما خبر داد. روزی که مثل همه‌ی روزها گذشت و اما مردم ما همچنان چشم انتظار عملی‌شدن پروژه ی گازرسانی به روستای خود بودند و همه آرزومند که روزی بتوانند از این نعمت خدادادی بهره گرفته و برای همیشه با بخاری‌های نفتی وداع کنند.
 

نورباران بازدید : 296 پنجشنبه 10 بهمن 1392 زمان : 10:3 نظرات ()

بــه قـلم سردبیر: سیدمحمدرضا رستمی/ سی ام دی  ماه 92

سال‌ها و لحظه‌های تحول از پسماندگی به پیشتازی در زندگی هر کسی لحظات خوب و شیرینی‌است.به انتظار فرا رسیدن سی و پنجمین‌ بهار انقلاب لحظه‌شماری می‌کنیم و دعا می‌کنیم تا همیشه دگرگونی و تحول به سمت و سوی ترقی را خدا از ما نگیرد.
 تولد آخرین پیغام‌آور فتح و صلح و دوستی با نام هفته‌ی وحدت میان پیروانش نامگذاری شده‌است.پیوند و اتحاد شیعه و سنی همواره برای قدرت‌های امپریالیستی و افزون‌طلب‌ها دردآور بوده‌است. حکومت کردن بر یک و نیم میلیارد مسلمانی که پیغمبرشان با کلامی آسمانی آنها را "امّت واحده" نامیده‎است، کاری بسیار دشواراست. " إِنَّ هَذِهِ أُمَّتُكُمْ أُمَّةً وَاحِدَةً وَ أَنَا رَبُّكُمْ فَاعْبُدُونِ". این پیوند مبارک را به همه‌ی مسلمانان تبریک می‌گوییم.
اگر چه ضدصلح ،فرقه‌گرا، خشونت‌طلب و تروریست، کمترین واژه‌هایی بوده که توطئه‌گران زیاده‌خواه برای تفرقه میان این امّت واحده به کار برده‌اند اما بر ماست که با درایت، واقع‌بینی، آینده‌نگری و تعقل و تدّبر، به راحتی دستاویز هر این و آنی قرارنگیریم و مستحکم و پابرجا حرکت کنیم.
 

نورباران بازدید : 544 چهارشنبه 09 بهمن 1392 زمان : 10:38 نظرات ()

خبرنگار: حاج جواد خداپرست
بزرگترین سایت اشتغالزایی برای اسکان عشایر در ماهور میلاتی منطقه قره‌بس در حال احداث و بهره‌برداری می‌باشد.
سیدجواد هاشمی فرماندار ممسنی گفت: پروژه‌ی اشتغال‌زایی سایت گلخانه "قره‌بس" در ماهور میلاتی ممسنی درسطح 10 هزار متر مربع در حال احداث وبهره برداری می باشد و تا 22بهمن ماه امسال به بهره‌برداری کامل می‌رسد و برای 25خانوار و 75 نفر بصورت مستقیم اشتغال‌زایی دارد و قابل توسعه و اشتغال‌زایی   تا 150 نفر می‌باشد. وی گفت: با احداث خانه‌های مسکونی و اخذ وام 12ونیم میلیون  تومان بدون بهره، مردم ساکن خواهندشد.
هاشمی افزود: مقدار 800هکتار زمین در این شهرستان در منطقه ماهور میلاتی در نظر گرفته‌شده و از طریق رودخانه زهره، آب آنها تامین می‌شود و اشتغال‌زایی باغداری، کشاورزی، دامداری میکانیزه برای اسکان دیگر عشایر در ممسنی آماده می‌شود که به آنها واگذار شود.
 

نورباران بازدید : 402 چهارشنبه 09 بهمن 1392 زمان : 8:33 نظرات ()

 

خبرنگار و عکاس:  امراله عبدالهی

در پی بارش برف در روزهای 11 و 15 دی ماه، میزان این بارش در منطقه‌ی دشمن‌زیاری از جمله مشایخ و دولت‌آباد به 45 سانتی‌متر و در مناطق مسکونی مرتفع این منطقه میزان بارش به 90 سانتی متر رسیده‌بود و میانگین این بارش در منطقه‌ی "پراشکفت" و "دلی‌مرزیان" بخش مرکزی 83 سانتی‌متر گزارش گردید.

 

نورباران بازدید : 347 چهارشنبه 09 بهمن 1392 زمان : 6:23 نظرات ()

بهمن 1391 بود که از سوی مسئولین به مردم شهر نورآباد ممسنی اعلام گردید که  سامانه دریافت دیجیتالی شبکه‌های صدا و سیما افتتاح  و وضعیت دریافت شبکه‌های تلویزیونی از آنالوگ به دیجیتال تغییر یافته‌است اما با این وجود هنوز تعدادی پیامک‌ها و نظرهایی مبنی بر مشکلات گیرنده‌های دیجیتال در شهرستان به سامانه و سایت نورباران ارسال می‌شد.به گزارش خبرنگار نورباران آنچه از شواهد امر برمی‌آید در پي بارش این شبكه‌ها قطع و  یا دچار مشکل می‌شوند و ممسنی‌ها در شب‌های بارانی از رسانه‌ي ملي محروم  می‌شوند.

نورباران بازدید : 300 چهارشنبه 09 بهمن 1392 زمان : 1:42 نظرات ()

خبرنگار: حاج جواد خداپرست
قاتلی در ممسنی بعد از بیست سه  سال مورد عفوفرزندان مقتول واقع شد.
 فردی بنام کریم رضایی که در سال  1369 در یک نزاع دسته‌جمعی در روستای آبپخشان ممسنی یکی از اهالی این روستا به نام مرحوم محمدقلی رضایی را بوسیله اسلحه به قتل رسانده بود بعد از23  سال موردعفو فرزندان (اولیاءدم)مقتول قرار گرفت و از زندان آزاد شد.
حجه الااسلام لطفی امام جمعه موقت و دادستان دادگستری ممسنی گفت: این عفو با میانجگری وپی گیری مسئولان و ریش‌سفیدان ممسنی بعد از گذشت 23سال به وقوع پیوست.
 

نورباران بازدید : 296 سه شنبه 08 بهمن 1392 زمان : 23:31 نظرات ()

تکلیف مبلغ یارانه نقدی در سال آینده مشخص شد
موسی‌الرضا ثروتی عضو کمیسیون تلفیق گفت: قرار شد سال آینده یارانه نقدی 45500 تومان تغییر نکند و درآمدهای جدید از محل افزایش قیمت حامل‌های انرژی صرف سلامت و تأمین اجتماعی شود.
مرتضوی ممنوع الخروج است
حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه، گفت: مرتضوی ممنوع الخروج ‌و برایش احضاریه صادر شده و پرونده‌اش در حال رسیدگی است.
 

نورباران بازدید : 244 سه شنبه 08 بهمن 1392 زمان : 21:27 نظرات ()

جمهورى اسلامى درباره‌ى موضوعات خاصّى كه مصلحت بداند، با اين شيطان براى رفع شرّ او و براى حلّ مشكل، مذاكره می‌كند؛ يكى از بركات همين مذاكرات اخير اين بود كه دشمنى آمريكايى‌ها و مسئولين دولت ايالات متّحده‌ى آمريكا با ايران و ايرانى، با اسلام و مسلمين آشكار شد، براى همه مدلّل شد، همه اين را فهميدند. می‌شنويد لحن‌هاى اينها را، حرف هاى اينها را؛ آنجايى كه اقدام نمی‌كنند، می‌گويند نمی‌توانيم -راست می‌گويند، نمی‌توانند- و اگر می‌توانستيم تاروپود صنعت هسته‌اى ايران را بكلّى از هم جدا كنيم، می‌كرديم، امّا نمی‌توانيم. بله، البتّه نمی‌توانند. چرا نمی‌توانند؟ چون اين ملّت اراده كرد كه در اين مسئله و در همه‌ى مسائل خود روى پاى خودش بايستد و ايستادگى كند، ابتكار خودش را به ميدان بياورد؛ و آورد. دشمن را بايد شناخت، جبهه‌ى دشمن را بايد شناخت، لبخند دشمن را نبايد جدّى گرفت، نبايد فريفته‌ى آن شد، هدف را نبايد فراموش كرد؛ بايد يقين داشت كه پيروزى قطعى است؛ اين را بايست توجّه داشت.
 بنده توصيّه‌ام هميشه به مسئولين محترم اين است كه براى رفع مشكلات كشور به نيروى درونى اين كشور توجّه كنند؛ چشم به بيرون نبايد دوخت؛ البتّه مسائل بيرون را بايد حل كرد، در اين شكّى نيست؛ يك ملّت فعّال، يك دولت فعّال، [يك‌] حكومت فعّال، در همه‌ى زمينه‌ها فعّال است؛ در مسائل بين‌المللى، در مسائل منطقه‌اى، در مسائل ديپلماسى اين فعّاليت‌ها لازم است؛ منتها اميد ما بايستى به پشتيبانى و كمك الهى و به نيروى داخلى ملّت و كشور باشد؛ اين است كه كشور را بيمه می‌كند.
 

نورباران بازدید : 358 سه شنبه 08 بهمن 1392 زمان : 16:20 نظرات ()

سلام. کارهای نورباران شما 29 را در حالی به پایان رسانده ایم که عمده دغدغه ی ما تشکیل میزگرد با منتخبان مردم در مجلس بوده که خوشبختانه بسیاری از آنها از جمله دکتر نوذر شفیعی نماینده شهرستان های ممسنی و رستم، عبدالرضا مرادی، سیدعبدالرسول موسوی، صمد شجاعیان، علی احمدی جواب مثبت داده اند و بقیه دوستان هم به امید خدا هماهنگ خواهند بود.

به هر صورت عناوین نورباران شماره 29 را خدمتتان تقدیم می کنیم»

 

نورباران بازدید : 292 یکشنبه 06 بهمن 1392 زمان : 13:55 نظرات ()

دومين ميزگرد نورباران
علل عدم توسعه و راهکارهاي پيشرفت شهرستان

برگزاري موفقيت آميز نشست «آسـيب‎شـناسي و چـرايي خـشونـت در انـتخـابـات هـاي مـمسـني و رستم با حـضور نـامـزدهاي انـتخـابـات مجـلــس نــهم در دفتر نورباران» در بهار 92 با استقبال خوانندگان نورباران و نامزدهاي انتخاباتي مجلس نهم مواجه گرديد که جاي تقدير و تشکر از نامزدهاي انتخابات مجلس نهم بخصوص دکتر نوذر شفيعي نماينده شهرستان و عبدالرضا مرادي نماينده دور قبلي دارد که اينگونه مسئولانه در تعامل با رسانه ها در اين نشست ها شرکت مي کنند.
 

نورباران بازدید : 346 جمعه 04 بهمن 1392 زمان : 15:24 نظرات ()

نصیب اله حیاتی

  (1)
هیئت ابوالفضل‌العباس (ع) ممسنی سال‌ها پیش (اوایل دهه‌ی 60) به همت عده‌ای از همشهریان که عموماً جوان و در آن زمان بیشتر اوقاتشان در جبهه‌های جنگ می‌گذشت در خیابان شهید مدنی و روبروی مسجد امام سجاد (ع) نورآباد پایه‌گذاری شد. از آن روز تاکنون این هیئت روز به روز بالنده، منسجم‌ و با برنامه‌تر شده و به همت بزرگانش توانسته دهه‌ی شصتی‌ و هفتادی‌ها را دور هم جمع‌کند که در میان همه‌ی آنها افراد گوناگونی از اقشار و طوایف مختلف می‌توان مشاهده ‌نمود از وکیل گرفته تا مدیرکل و رئیس و بازاری و دانشجو و دانش‌آموز و ...
 

نورباران بازدید : 351 سه شنبه 01 بهمن 1392 زمان : 17:2 نظرات ()

در آستانه‌ی اربعین شهدای کربلا در اولین روز دی ماه 92 جمعی از شاعران ممسنی و رستم در جلسه‌ی عصر شعری در دفتر امام جمعه‌ی شهرستان ممسنی گرد هم آمدند و با خوانش شعرهای آیینی و عاشورایی شور و حالی به پا داشتند.
در این عصر شعر که هاشمی‌مهر فرماندار ممسنی، سیدابراهیم حسینی رئیس اداره ارشاد و جمعی دیگر از مسئولان شهرستانی نیز حضور داشتند، شاعران شهرستان‌های ممسنی و رستم به خوانش اشعار خود در مدح و رثای سرور و سالار شهیدان پرداختند.

نورباران بازدید : 286 سه شنبه 01 بهمن 1392 زمان : 12:21 نظرات ()

نقدی بر یادداشت سردبیر در نورباران 27با موضوع: "باید مواظب شب‌ها و شبهه‌ها و چگونه گذرکردن از تاریکی‌ها بود"

لطف‌اله حسنی دبیر ادبیات

سردبیر محترم بدرستی می دانند ملتی که زود وقایع را فراموش می‌کند و از آنها پند نمی‌گیرد مستحق نفرین است. تاریخ را باید فهمید و درس عبرت گرفت و نباید به فراموشی سپرده‌شود و اگر منظور سردبیر محترم غیبت کردن و عیب‌جویی از افراد است که کار درستی نیست و نباید صورت بگیرد.

نورباران بازدید : 274 سه شنبه 01 بهمن 1392 زمان : 11:8 نظرات ()

رییس هیأت کاراته شهرستان ممسنی گفت: توجه به کاراته شهرستان‌ها موجب رشد کاراته استان و به دنبال آن افزایش موفقیت ورزشکاران می‌شود.
ابراهیم زراعتیان افزود: هیأت کاراته استان دراقدامی بسیار موثر ازمربیان شهرستانی در ترکیب کادر فنی تیم‌های منتخب استفاده‌کرد که این امر موجب توسعه‌ی کاراته شهرستان‌ها شد.
 

نورباران بازدید : 248 سه شنبه 01 بهمن 1392 زمان : 7:15 نظرات ()

سید کامبیز حسینی

با شکل‌گیری نهال مقدس جمهوری اسلامی ایران و سی و اندی سال از باران رحمت این نظام مقدس بر پیکره‌ی این مرزوبوم، هر روزه شاهد شکوفایی بیشتر، رشد و بهروزی کشور و ملت مان در عرصه‌های مختلف هستیم.
یکی از مکان‌هایی که در جمهوری اسلامی ایران و همان آغازشکل‌گیری نظام مقدس مورد توجه و عنایت ویژه دولت قرار گرفت روستاها بود که از نعمات آب،برق، جاده آسفالته، تلفن، شرکت‌های تعاونی، مدرسه و... بهره‌مند گردید.
اما امروزه شاهد همکاری‌های روزافزون دولت با مردم در روستاهای ایران عزیز درطرح‌های مختلف هستیم. یکی از این طرح‌ها که با استقبال عظیم مردمی مواجه گردید طرح هادی روستاهاست. طرح مذکور در خیلی از روستاهای ممسنی اجرا و با موفقیت به پایان رسیده و امروزه با تاخیر فراوان شاهد اجرای این طرح در روستای "دم قنات جونگان" هستیم.


 

نورباران بازدید : 574 سه شنبه 01 بهمن 1392 زمان : 3:49 نظرات ()

مهندس فریدون دره‌شوری

من یک فرد عشیره‌ای هستم، ما عشایر، زغال‌پزان و زغال‌فروشان را پست‌تر از وطن‌فروشان و خائنین به ملت می‌دانیم. به رای‌العین دیده‌ام که این پیشه، روزگار بسیاری را تیره‌تر از رنگ زغال می‌سازد. چه بسا خانه‌هائی که با انباشته‌شدن زغال آتش گرفت و چه بسیار بارهای زغالی که بر پشت شترها یا قاطرها با شتر و قاطر به خاکستر تبدیل شدند. آنها نیز پیوسته خود را تبرئه می‌نمودند واصرار داشتند که تنها شاخه‌ای خشک را انتخاب می‌نمائیم و هرگز تبر بر پیکر درخت زنده فرود نمی‌آورند. شاید تا اندازه‌ای هم درست می‌گفتند که این همه درخت بیش از 700 سال به سلامت در منطقه ما دوام آورده‌اند. در منطقه خشک عشایر جنوب، تبر بر تنه درختان سبز زدن دردناک تر از شلاق بر پیکر نوامیس و فرزندان آنان است.
بسیاری از دشت‌های زیبای میهن و دنیا را با روستای گلگون خودمان مقایسه نموده‌ام. افراد زیادی از ایلمان که بر دشت‌های زیبای بی‌شماری در سراسر دنیا گذر کرده‌اند یا در آنها اقامت دارند، هر گاه قصد بر توصیف زیباترین آنها دارند آن را به دشت گلگون تشبیه می‌نمایند. سران تبعیدی ایلمان در دیار غربت از مسافران ایلمان چگونگی وضع  درختان این دشت را جویا می‌شدند و پیوسته هراس تخریب شدن آن را داشتند.

نورباران بازدید : 353 دوشنبه 30 دي 1392 زمان : 23:42 نظرات ()

"نورباران" از چاپ پیام‌های مناسبتی و تقدیمی معذور است و به پیامک‌های عمومی و بیان مشکلات می‌پردازد.
برای چاپ، پیگیری و انعکاس مسائل و مشکلات
به این شماره پیامک بزنید:  30005825000019

نورباران بازدید : 293 دوشنبه 30 دي 1392 زمان : 18:45 نظرات ()

مهندس هاتف مومني مسئول توليدات گياهي شهرستان رستم اعلام نمود كاشت اولين بار سيب زميني پس از پيروزي انقلاب شكوهمند جمهوري اسلامي ايران در شهرستان رستم در سطح 5 هكتار صورت پذيرفت. وی ادامه داد: رعايت تناوب زراعي و برنامه ريزي اين طرح مي تواند يكي از عوامل موقعيت در وزارت جهادكشاورزي و توسعه و اقتصاد كشور و بهره برداران مي باشد و اين مديريت براي اولين بار در طول سي سال گذشته با تشويق بهره برداران پيشرو به كاشت 5 هكتار سيب زميني اقدام نموده اميدواريم كه با توليد اين محصول تحولاتي دركشت منطقه بوجود بيايد.

نورباران بازدید : 269 دوشنبه 30 دي 1392 زمان : 17:39 نظرات ()

تعداد صفحات : 28

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
همه ی کسانی که دستی در کار چاپ و انتشار دارند می دانند که بیرون آوردن یک نشریه چه مشقاتی دارد اما قدمی برداشته شده و باید سعی در ادامه ی آن به بهترین صورت ممکن را داشت و در این راه نیاز به مساعدت و همکاری همه ی اهل فن صاحبان اندیشه و قلم داریم و امیدواریم که بتوانیم مکانی برای بیان نظرات و اندیشه دوستانمان که همه ی هم شهرستانی هایمان در شهرستانهای ممسنی و رستم است باشیم و آنها نیز ما را از ارائه ی هرگونه مطلب ، نوشته ، پیشنهاد و انتقاد محروم ننمایند و نشریه ی نورباران را مکانی برای بیان آنها بدانند و ما هم سعی و تلاش خواهیم کرد که این نشریه این فرصت را به همه ی افراد با هر دیدگاه و نظری بدهد هر چند با آن مخالف باشیم . آدرس دفتر نشریه : نورآباد ممسنی – میدان معلم،خ کشاورز ، منازل سازمانی ، سمت چپ درب چهارم noorbaran99@yahoo.com noorbaran90@gmail.com پیامگیر: 30005825000019
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • لینک دوستان
 • وبلاگ روستای دهنو مرکزی
 • اخبار ستاد نمازجمعه ممسنی
 • مالکی- خبری-تحلیلی و اجتماعی
 • آپدیت آنلاین نود 32
 • خبر نورآباد
 • اداره راه وشهر سازی ممسنی
 • پایگاه خبری سرزمین سبز
 • شهر خبر
 • امید آل امیر
 • سایت خبری اداره ارشاد رستم
 • پایگاه اطلاع رسانی صالحین ممسنی
 • جامعه ایران
 • رجا نیوز
 • بانک وبلاگی ممسنی و رستم
 • سایت تخصصی شعر لری
 • بسیج دانش آموزی ممسنی
 • احمدرضا رنجبر
 • هیئت کاراته شهرستان ممسنی
 • تاریخ اصفهان
 • اخبار شهرستان های ممسنی و رستم
 • دهتینـــــــــــــــی
 • محسن زارعی
 • وبلاگ جوانان ممسنی و رستم
 • رستم وطن
 • مطبوعات فارس
 • دنیای تفریح و سرگرمی
 • وب سایت شهرستان رستم
 • امیرحشمت اله رحیمی بویراحمدی
 • سایت موزیک-گالری عکس
 • ممسنی وب
 • مهرزاد احمدی
 • پایگاه خبری شهرستان های ممسنی و رستم
 • امرالله یوسفی
 • مراسخون
 • خبرگزاری ندای رستم
 • پل فهلیان
 • ممسنی و رستم
 • عبدالرضا مرادی
 • مشایخ
 • فهلیان
 • پارینه برد
 • فردین علمداری
 • ناول دانلود
 • دیار ممسنی
 • چهره های موفق شهرستان ممسنی
 • پرسش و پاسخ در رستم
 • سایرت لری
 • امیر ایوب
 • سرزمین ادب و فرهنگ
 • بردنگان
 • لیدوما
 • فــــــرهـــنـــگ...تــــاریــــخ...ایران،فارس،ممسنی
 • ادیب عربی
 • به تکرار تمام با تو بودن ها
 • شکوفه های خاموشی
 • سایت ممسنی
 • به یاد اسماعیل عزیز
 • ممسنی .مورکی جاوید.بهلو.دیار خوبان
 • رستم شهر
 • دکتر مرتضی اشرافی
 • ماهور نیوز
 • محمدکریم حیدری-تهران
 • شولستان
 • ماهنامه لیدوما
 • درخید رستم
 • اخبار ممسنی
 • داریوش بادپا
 • ماهور زادگاه من
 • روستای بابامنیر
 • دیار دشمن زیاری
 • دشمن زیاری
 • سردشت
 • سایت خفرک
 • سرزمین لر
 • وبلاگ تخصصی مهندسی برق
 • غزل های علی قیصری
 • ممسنی جوان
 • احمد خاکیان
 • خبرگزاری شهرستان رستم
 • سامانه پیامک پارس لیدوما
 • روستاهای ایران-دانش بومی
 • دهیاری روستای حسین آباد
 • هیئت اباالفضل العباس ع شهرستان نورآباد ممسنی
 • آخرین مطالب ارسال شده
 • آرشیو
 • جمعه 01 خرداد 1394
 • سه شنبه 25 فروردين 1394
 • دوشنبه 24 فروردين 1394
 • شنبه 22 فروردين 1394
 • جمعه 21 فروردين 1394
 • پنجشنبه 20 فروردين 1394
 • چهارشنبه 19 فروردين 1394
 • سه شنبه 18 فروردين 1394
 • دوشنبه 17 فروردين 1394
 • يکشنبه 16 فروردين 1394
 • شنبه 15 فروردين 1394
 • جمعه 14 فروردين 1394
 • پنجشنبه 13 فروردين 1394
 • چهارشنبه 12 فروردين 1394
 • شنبه 23 اسفند 1393
 • دوشنبه 11 اسفند 1393
 • چهارشنبه 06 اسفند 1393
 • سه شنبه 05 اسفند 1393
 • دوشنبه 04 اسفند 1393
 • يکشنبه 03 اسفند 1393
 • شنبه 02 اسفند 1393
 • جمعه 01 اسفند 1393
 • پنجشنبه 30 بهمن 1393
 • چهارشنبه 29 بهمن 1393
 • يکشنبه 12 بهمن 1393
 • شنبه 11 بهمن 1393
 • پنجشنبه 09 بهمن 1393
 • چهارشنبه 08 بهمن 1393
 • سه شنبه 07 بهمن 1393
 • دوشنبه 06 بهمن 1393
 • يکشنبه 05 بهمن 1393
 • شنبه 04 بهمن 1393
 • جمعه 03 بهمن 1393
 • پنجشنبه 02 بهمن 1393
 • چهارشنبه 01 بهمن 1393
 • دوشنبه 29 دی 1393
 • شنبه 27 دی 1393
 • جمعه 26 دی 1393
 • پنجشنبه 25 دی 1393
 • چهارشنبه 24 دی 1393
 • سه شنبه 23 دی 1393
 • دوشنبه 22 دی 1393
 • يکشنبه 21 دی 1393
 • شنبه 20 دی 1393
 • جمعه 19 دی 1393
 • پنجشنبه 18 دی 1393
 • چهارشنبه 17 دی 1393
 • دوشنبه 15 دی 1393
 • يکشنبه 14 دی 1393
 • شنبه 13 دی 1393
 • جمعه 12 دی 1393
 • چهارشنبه 10 دی 1393
 • دوشنبه 08 دی 1393
 • يکشنبه 07 دی 1393
 • شنبه 06 دی 1393
 • دوشنبه 01 دی 1393
 • دوشنبه 17 آذر 1393
 • پنجشنبه 13 آذر 1393
 • چهارشنبه 12 آذر 1393
 • سه شنبه 11 آذر 1393
 • دوشنبه 10 آذر 1393
 • يکشنبه 09 آذر 1393
 • شنبه 08 آذر 1393
 • جمعه 07 آذر 1393
 • پنجشنبه 06 آذر 1393
 • سه شنبه 20 آبان 1393
 • دوشنبه 19 آبان 1393
 • يکشنبه 18 آبان 1393
 • شنبه 17 آبان 1393
 • دوشنبه 05 آبان 1393
 • يکشنبه 04 آبان 1393
 • شنبه 03 آبان 1393
 • جمعه 02 آبان 1393
 • پنجشنبه 01 آبان 1393
 • چهارشنبه 30 مهر 1393
 • سه شنبه 29 مهر 1393
 • دوشنبه 28 مهر 1393
 • يکشنبه 27 مهر 1393
 • سه شنبه 22 مهر 1393
 • شنبه 19 مهر 1393
 • جمعه 18 مهر 1393
 • پنجشنبه 17 مهر 1393
 • چهارشنبه 16 مهر 1393
 • سه شنبه 15 مهر 1393
 • دوشنبه 14 مهر 1393
 • يکشنبه 13 مهر 1393
 • شنبه 12 مهر 1393
 • پنجشنبه 10 مهر 1393
 • دوشنبه 17 شهريور 1393
 • جمعه 14 شهريور 1393
 • پنجشنبه 13 شهريور 1393
 • چهارشنبه 12 شهريور 1393
 • سه شنبه 11 شهريور 1393
 • دوشنبه 10 شهريور 1393
 • يکشنبه 09 شهريور 1393
 • شنبه 08 شهريور 1393
 • چهارشنبه 05 شهريور 1393
 • سه شنبه 04 شهريور 1393
 • دوشنبه 03 شهريور 1393
 • يکشنبه 02 شهريور 1393
 • شنبه 01 شهريور 1393
 • پنجشنبه 23 مرداد 1393
 • پنجشنبه 16 مرداد 1393
 • سه شنبه 14 مرداد 1393
 • دوشنبه 13 مرداد 1393
 • يکشنبه 12 مرداد 1393
 • جمعه 10 مرداد 1393
 • پنجشنبه 09 مرداد 1393
 • چهارشنبه 08 مرداد 1393
 • سه شنبه 07 مرداد 1393
 • دوشنبه 06 مرداد 1393
 • چهارشنبه 25 تير 1393
 • شنبه 21 تير 1393
 • جمعه 20 تير 1393
 • پنجشنبه 19 تير 1393
 • چهارشنبه 18 تير 1393
 • سه شنبه 17 تير 1393
 • يکشنبه 15 تير 1393
 • پنجشنبه 12 تير 1393
 • سه شنبه 10 تير 1393
 • دوشنبه 09 تير 1393
 • چهارشنبه 04 تير 1393
 • سه شنبه 03 تير 1393
 • دوشنبه 02 تير 1393
 • يکشنبه 01 تير 1393
 • شنبه 31 خرداد 1393
 • جمعه 30 خرداد 1393
 • پنجشنبه 29 خرداد 1393
 • يکشنبه 25 خرداد 1393
 • شنبه 24 خرداد 1393
 • پنجشنبه 22 خرداد 1393
 • چهارشنبه 21 خرداد 1393
 • يکشنبه 11 خرداد 1393
 • شنبه 10 خرداد 1393
 • جمعه 09 خرداد 1393
 • پنجشنبه 08 خرداد 1393
 • چهارشنبه 07 خرداد 1393
 • دوشنبه 05 خرداد 1393
 • شنبه 03 خرداد 1393
 • جمعه 02 خرداد 1393
 • پنجشنبه 01 خرداد 1393
 • سه شنبه 23 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 22 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 21 ارديبهشت 1393
 • شنبه 20 ارديبهشت 1393
 • جمعه 19 ارديبهشت 1393
 • پنجشنبه 18 ارديبهشت 1393
 • چهارشنبه 17 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 16 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 15 ارديبهشت 1393
 • چهارشنبه 10 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 09 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 08 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 07 ارديبهشت 1393
 • شنبه 06 ارديبهشت 1393
 • جمعه 05 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 02 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 24 فروردين 1393
 • شنبه 23 فروردين 1393
 • جمعه 22 فروردين 1393
 • پنجشنبه 21 فروردين 1393
 • چهارشنبه 20 فروردين 1393
 • دوشنبه 18 فروردين 1393
 • يکشنبه 17 فروردين 1393
 • شنبه 16 فروردين 1393
 • چهارشنبه 06 فروردين 1393
 • دوشنبه 04 فروردين 1393
 • چهارشنبه 21 اسفند 1392
 • سه شنبه 20 اسفند 1392
 • دوشنبه 19 اسفند 1392
 • سه شنبه 13 اسفند 1392
 • دوشنبه 12 اسفند 1392
 • يکشنبه 04 اسفند 1392
 • شنبه 03 اسفند 1392
 • جمعه 02 اسفند 1392
 • پنجشنبه 01 اسفند 1392
 • چهارشنبه 30 بهمن 1392
 • دوشنبه 28 بهمن 1392
 • يکشنبه 27 بهمن 1392
 • شنبه 26 بهمن 1392
 • دوشنبه 21 بهمن 1392
 • سه شنبه 15 بهمن 1392
 • دوشنبه 14 بهمن 1392
 • يکشنبه 13 بهمن 1392
 • شنبه 12 بهمن 1392
 • جمعه 11 بهمن 1392
 • پنجشنبه 10 بهمن 1392
 • چهارشنبه 09 بهمن 1392
 • سه شنبه 08 بهمن 1392
 • يکشنبه 06 بهمن 1392
 • جمعه 04 بهمن 1392
 • سه شنبه 01 بهمن 1392
 • دوشنبه 30 دی 1392
 • يکشنبه 29 دی 1392
 • شنبه 28 دی 1392
 • جمعه 27 دی 1392
 • پنجشنبه 26 دی 1392
 • چهارشنبه 25 دی 1392
 • سه شنبه 24 دی 1392
 • دوشنبه 23 دی 1392
 • يکشنبه 22 دی 1392
 • شنبه 21 دی 1392
 • پنجشنبه 19 دی 1392
 • يکشنبه 15 دی 1392
 • شنبه 14 دی 1392
 • جمعه 13 دی 1392
 • پنجشنبه 12 دی 1392
 • چهارشنبه 11 دی 1392
 • سه شنبه 10 دی 1392
 • دوشنبه 09 دی 1392
 • يکشنبه 08 دی 1392
 • شنبه 07 دی 1392
 • چهارشنبه 04 دی 1392
 • يکشنبه 01 دی 1392
 • شنبه 30 آذر 1392
 • پنجشنبه 28 آذر 1392
 • چهارشنبه 27 آذر 1392
 • سه شنبه 26 آذر 1392
 • دوشنبه 25 آذر 1392
 • يکشنبه 24 آذر 1392
 • شنبه 23 آذر 1392
 • جمعه 22 آذر 1392
 • سه شنبه 19 آذر 1392
 • شنبه 16 آذر 1392
 • چهارشنبه 13 آذر 1392
 • سه شنبه 12 آذر 1392
 • يکشنبه 10 آذر 1392
 • يکشنبه 03 آذر 1392
 • پنجشنبه 30 آبان 1392
 • چهارشنبه 29 آبان 1392
 • سه شنبه 28 آبان 1392
 • يکشنبه 26 آبان 1392
 • جمعه 24 آبان 1392
 • دوشنبه 20 آبان 1392
 • پنجشنبه 16 آبان 1392
 • يکشنبه 12 آبان 1392
 • شنبه 11 آبان 1392
 • جمعه 10 آبان 1392
 • چهارشنبه 01 آبان 1392
 • سه شنبه 30 مهر 1392
 • دوشنبه 29 مهر 1392
 • يکشنبه 28 مهر 1392
 • شنبه 27 مهر 1392
 • جمعه 26 مهر 1392
 • چهارشنبه 24 مهر 1392
 • سه شنبه 16 مهر 1392
 • دوشنبه 15 مهر 1392
 • يکشنبه 14 مهر 1392
 • شنبه 13 مهر 1392
 • جمعه 12 مهر 1392
 • پنجشنبه 11 مهر 1392
 • چهارشنبه 10 مهر 1392
 • سه شنبه 09 مهر 1392
 • دوشنبه 08 مهر 1392
 • شنبه 06 مهر 1392
 • جمعه 22 شهريور 1392
 • پنجشنبه 21 شهريور 1392
 • سه شنبه 19 شهريور 1392
 • دوشنبه 18 شهريور 1392
 • جمعه 15 شهريور 1392
 • پنجشنبه 14 شهريور 1392
 • چهارشنبه 13 شهريور 1392
 • يکشنبه 10 شهريور 1392
 • سه شنبه 29 مرداد 1392
 • دوشنبه 28 مرداد 1392
 • چهارشنبه 23 مرداد 1392
 • دوشنبه 21 مرداد 1392
 • چهارشنبه 16 مرداد 1392
 • دوشنبه 14 مرداد 1392
 • جمعه 11 مرداد 1392
 • پنجشنبه 10 مرداد 1392
 • پنجشنبه 20 تير 1392
 • دوشنبه 17 تير 1392
 • يکشنبه 16 تير 1392
 • شنبه 08 تير 1392
 • شنبه 01 تير 1392
 • پنجشنبه 30 خرداد 1392
 • شنبه 28 ارديبهشت 1392
 • يکشنبه 15 ارديبهشت 1392
 • سه شنبه 10 ارديبهشت 1392
 • يکشنبه 08 ارديبهشت 1392
 • سه شنبه 03 ارديبهشت 1392
 • شنبه 17 فروردين 1392
 • جمعه 27 بهمن 1391
 • شنبه 21 بهمن 1391
 • پنجشنبه 19 بهمن 1391
 • شنبه 14 بهمن 1391
 • چهارشنبه 04 بهمن 1391
 • جمعه 29 دی 1391
 • سه شنبه 05 دی 1391
 • سه شنبه 28 آذر 1391
 • يکشنبه 26 آذر 1391
 • دوشنبه 20 آذر 1391
 • جمعه 17 آذر 1391
 • سه شنبه 23 آبان 1391
 • جمعه 12 آبان 1391
 • چهارشنبه 19 مهر 1391
 • سه شنبه 18 مهر 1391
 • شنبه 15 مهر 1391
 • جمعه 07 مهر 1391
 • جمعه 31 شهريور 1391
 • جمعه 17 شهريور 1391
 • جمعه 20 مرداد 1391
 • پنجشنبه 19 مرداد 1391
 • يکشنبه 15 مرداد 1391
 • چهارشنبه 11 مرداد 1391
 • دوشنبه 09 مرداد 1391
 • جمعه 30 تير 1391
 • چهارشنبه 28 تير 1391
 • سه شنبه 20 تير 1391
 • سه شنبه 13 تير 1391
 • يکشنبه 07 خرداد 1391
 • جمعه 05 خرداد 1391
 • جمعه 15 ارديبهشت 1391
 • سه شنبه 12 ارديبهشت 1391
 • جمعه 01 ارديبهشت 1391
 • جمعه 25 فروردين 1391
 • پنجشنبه 17 فروردين 1391
 • سه شنبه 23 اسفند 1390
 • يکشنبه 23 بهمن 1390
 • دوشنبه 23 آبان 1390
 • دوشنبه 07 شهريور 1390
 • چهارشنبه 23 آبان 1380
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1239
 • کل نظرات : 313
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 15
 • آی پی امروز : 38
 • آی پی دیروز : 56
 • بازدید امروز : 2,025
 • باردید دیروز : 847
 • گوگل امروز : 4
 • گوگل دیروز : 15
 • بازدید هفته : 3,063
 • بازدید ماه : 9,819
 • بازدید سال : 87,094
 • بازدید کلی : 768,827