close
تبلیغات در اینترنت
نورباران ویژه ممسنی و رستم - 17
loading...

نورباران ویژه ممسنی و رستم

ماهنامه نوربارن بدون هیچ مقدمه ای در حال انتشار است و همه ی کسانی که دستی در کار چاپ و انتشار دارند مماهنامه نورباران-ویژه ممسنی و رستم-

شهرام رحماني، هيأت علمي دانشگاه و وكيل دادگستري
زن و مرد علي رغم تساوي در حقوق، از حقوق مشابه در قانون برخوردار نيستند. شارع و قانون گذار ما نيز چنين رويكردي را در قانون گذاري رعايت كرده است، هر چند كه به اقتضاي زمان و تغيير موضوعات و نگرش ها ،تعديل و تفسيرهايي را در راستاي عدالت بيشتر در اين زمينه مقرر كرده است. برخي از حقوق واضح و مشخص زنان در جهت اطلاع رساني و تبيين هر چه بيشتر اين موضوع به شرح زير است:
1-استقلال مالي: در حوزه خانواده تمام عايدات و درآمدهاي زن از هر طريق مشروع كه تحصيل شود چه از طريق اشتغال، ارث، هبه و ... در مالكيت زن قرار دارد و هيچ گونه تكليفي براي خرج و هزينه آن براي زندگي مشترك ندارد. و مرد نيز در اين زمينه بايد به قانون تمكين كند و اين حق را به رسميت بشناسد.
 

نورباران بازدید : 324 پنجشنبه 08 خرداد 1393 زمان : 11:22 نظرات ()

 

ضمن تبریک هفته‌ی سلامت به شما خوانندگان. دوست داریم که همه‌ی هفته‌ها و همیشه در سلامت و تندرستی به سر ببرید.
اگر چه سلامتی جسمی از نظر مردم شاید مهمتر از سلامتی روحی-روانی باشد اما اگر روح و روان انسان دچار آسیب شد، جسم نیز به تبع آن فاسد و نابود خواهدشد.
سفارش می‌کنیم خانواده‌هایی که "جوان و دانشجو" دارند، حتماً مطلب زیر را بخوانند:

نورباران بازدید : 290 پنجشنبه 08 خرداد 1393 زمان : 9:20 نظرات ()

سیدمحمدرضا رستمی/ پانزدهم اردیبهشت  ماه 93

در نود و سومین سال خورشیدی، اردیبهشتی دیگر را در حال پشت سر نهادن هستیم. اردیبهشتی که در یکمین روزش بزرگداشتی برای سعدی شیرین سخن و در اواسطش نیز برای بزرگداشت مقام کارگرها و معلم‌ها همایش‌ها و تجلیلی‌هایی برپا می‌کنیم ... از سعدی می‌گذریم که اگر زنده‌بود حداقل با پولِ فروش" بوستان‌ها و گلستان"‌هایش درآمد خوبی داشت و تقریباً به راحتی گذران زندگی می‌کرد و مثل کارگرها و معلم‌های امروزی در برابر نامهربانی‌ها و ناملایمات و مشکلات عدیده‌ی این روزگار چروکیده و  در هم شکسته نمی‌شد. باز هم خوش به حال سعدی که زمانه‌اش گرانی و اعتیاد و تورم و بی‌توجهی نبود ...
سعدی چون معلم بود هر جا که می‌رفت "قدر می‌دید و بر صدر می‌نشست" به پیشوازش می‌رفتند و ستایشش می‌کردند و معلمی اش قرب و منزلت داشت.از قدر و صدر و منزلت  معلمی که بگذریم ، هیچ ....جایگاه و اعتبار معلم بودن هم کمرنگ شده ، به پیشوازش رفتن و بر دستانش بوسه زدن هم ول شده...همین سالی یک هفته هم رنگ و رو و بهایی پیدا نمی کند.تازه باید به استقبال و پیشواز دیگران هم برود.  اگرچه به نظر می رسد قیاس مع الفارقی باشد اما متاسفانه جایگاه آموزش و تعلیم و تربیت و علم و معلمی دیگر آن جایگاه روزگار سعدی نیست و معلم ازقرب و منزلت و شأن و شوکت و صدر و قدر فرو انداخته شده....و سقوط و شکست هویّتی بسیاری از جوامع نیز از همین بِزَنگاه  بی شأن و بی شوکتی معلم  شروع شده است.باید بهوش باشیم...!!!  
 

نورباران بازدید : 430 چهارشنبه 07 خرداد 1393 زمان : 19:15 نظرات ()

در فضای مجازی نورآبادی های مقیم اینترنت جنگل و منابع طبیعی یکی از دغدغه های آنها محسوب می شود.
آنها نوشته اند: قطع درختان و نابودکردن پوشش گیاهی شهرستان برای دراوردن یک متر زمین برای زراعت و یا برای  گرفتن ذغال  زنگ خطری دیگر برای مسئولان شهرستان است که می بایست چاره ای اندیشید.
این روزها که به برکت نظام جمهوری اسلامی امکانات رفاهی به صورت نسبی در اکثر نقاط کشور وجود دارد اما در این میان تعدادی از  روستاهای ممسنی از نعمت گاز محروم هستند و مردم این روستاها برای تهیه هیزم و آتش ناچارند درختان، این سرمایه‌ی طبیعی را قطع کنند، قطع درختان می‌تواند  بیابان زایی را گسترش دهد  و البته امروزه تلاش مسولین شهرها بر ایجاد جنگل‌های مصنوعی و بیابان زدایی است اما در دیارممسنی این رویه برعکس شده و به سبب عدم امکانات رفاهی حجم بیابان‌ها رو به افزایش است. اگر تصاویر امروز  مراتع و کوه های اطرافمان را با چند دهه قبل مقایسه کنیم شاید با خود فکر کنیم که با این طبیعت چه کردیم که اینگونه رو به زوال نهاده است و در زمانی که کازرون عنوان شهر سبز را به خود می‌گیرد ما با طبیعتمان چه می‌کنیم؟

نورباران بازدید : 263 چهارشنبه 07 خرداد 1393 زمان : 13:3 نظرات ()

نرخ سود جدید سپرده‌ها در نظام بانکی کشور
نرخ جدید سود سپرده‌های بانکی از 13 اردیبهشت در تمامی شعب بانک‌ها و موسسات اعتباری به طور هماهنگ اجرا می‌شود. نرخ سود سپرده‌های روزشمار و کمتر از سه ماه 10 درصد، سه تا شش ماه 14 درصد، شش تا 9 ماه 16 درصد، بیش از 9 ماه تا کمتر از یک سال 18 درصد و سپرده های یک سال 22 درصد تعیین شده‌است.
همایش پیاده روی خانوادگی در شهرستان رستم
همایش پیاده روی خانوادگی به مناسبت هفته سلامت با حضور فرماندار و جمعی ازمسئولین شهرستان رستم و مردم در شهر مصیری برگزار شد و درپایان به30نفرازشرکت کنندگان به قید قرعه هدایایی توسط شبکه بهداشت ودرمان شهرستان رستم به شرکت کنندگان اهداشد.
 

نورباران بازدید : 239 چهارشنبه 07 خرداد 1393 زمان : 11:0 نظرات ()

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پنجمین روز از سفر به استان فارس روز یکشنبه 15 اردیبهشت سال 1387 در جمع پرشور هزاران نفر از مردم و عشایر شهرستان نورآباد ممسنی حضور یافتند
معظم له در این دیدار فرمودند:
يقيناً اولين امتياز مردم عزيز ممسني همين است که با همه‌ي وجود و با همه‌ي دل، به انقلاب - که برخاسته‌ي از حقيقت اسلام بود - گرويدند. البته ريشه‌هاي ايمان و اعتقاد به اهل‌بيت و به خاندان پيامبر در مردم اين شهر و اين منطقه بسيار ريشه‌دار است. از گذشته همين جور بوده است. در دوران پيش از انقلاب و در دوران طاغوت، مرحوم آية‌الله شهيد مدني - که از شهداي بزرگوار محراب در سالهاي اول انقلاب هستند - مدتي را در اين شهر تبعيد بودند. مردم از اين سيد نوراني و بزرگوار با آغوش باز استقبال کردند. اين نشانه‌ي همان اعتقاد عميق و باور پاک و خالص به انقلاب و به خاندان پيغمبر و به امامت و ولايت است.
 

نورباران بازدید : 294 چهارشنبه 07 خرداد 1393 زمان : 8:1 نظرات ()

«عزم ملّی و مدیریّت جهادی» در سال ۹۳ به‌عنوان شعار مطرح می‌شود، امّا این چیزی نیست که مربوط به سال ۹۳ باشد؛ این هویّت ما است، این حیثیّت ما است، این آینده‌ی ما است، این ترسیم‌کننده‌ی سرنوشت ما است. اگر عزم ملّی بود، اگر مدیریّت جهادی بود، اقتصاد هم پیشرفت می‌کند، فرهنگ هم پیشرفت می‌کند؛ و ملّتی که اقتصاد پیشرفته داشته‌باشد و فرهنگ پیشرفته داشته‌باشد، در اوج قرار می‌گیرد و تحقیر نمی‌شود. آن روزی که در اروپا و غرب از دانش خبری نبود، آن روزی که جهل به معنای واقعی کلمه بر آن کشورها حاکم بود، ایران، فارابی‌ها و ابن‌سیناها و محمّدبن زکریّای رازی‌ها و شیخ طوسی‌ها و این شخصیّت‌های عظیم را به دنیا عرضه کرده‌است؛ این میراث ما است، این گذشته‌ی ما است، ما نباید تحقیر می‌شدیم؛ ما نباید اجازه می‌دادیم که قدرت‌های غارتگر جهانی بیایند اقتصاد ما را در دست بگیرند، نفت ما را ببرند، منابع ما را تصرّف بکنند، از لحاظ سیاسی و اجتماعی هم ملّت ما را تحقیر بکنند؛ امّا این اتّفاق افتاد. اگر ملّت ایران بخواهد جایگاه شایسته‌ی خود را پیدا بکند، این جایگاه تعریف‌شده است. من مکرّر گفته‌ام، ملّت ما باید به جایی برسد که دانش‌پژوهان عالَم، برای اینکه به قلّه‌های علم دست پیدا کنند، مجبور باشند زبان فارسی یاد بگیرند؛ این یک جایگاه تعریف‌شده است. ما ممکن است پنجاه سال دیگر به اینجا برسیم؛ باشد. اگر بخواهیم به این جایگاه تعریف‌شده دست پیدا بکنیم، راه آن این است که از دانش، از هوش، از قدرت تحرّک بالا، از قدرت ابتکار و از عزم راسخ در همه‌ی بخش‌ها استفاده کنیم و بهره بگیریم. باید اقتصاد را بالا آورد، و بالا آمدن اقتصاد بدون رشد فرهنگی، نه ممکن است، نه مفید؛ فرهنگ هم بایستی تعالی پیدا کند، ترقّی پیدا کند. بنابراین شعار امسال، شعار زندگی ما است، شعار همیشگی ما است.

نورباران بازدید : 340 چهارشنبه 07 خرداد 1393 زمان : 6:50 نظرات ()

سلام دوستان عزیز.

بی شک ما هم همپای شما بر این امر واقفیم که حرکت های فرهنگی در طول زمان شکل می گیرد و در طول زمان جواب می دهد. نورباران را با همکاری شما دوستان شروع نموده و به امید همه شما عزیزان انتقادها را دستمایه ای برای بالابردن کیفیت و کمیت نورباران می دانیم و دست همه ی منتقدان و همه دوستداران را به گرمی می فشاریم و معتقدیم که منتقدان دوستان واقعی ما هستند و نورباران را محلی رای نقد عملکرد نورباران بدانید.

حق یارتان

آنچه در این شماره خواهید خواند:

صفحه 2:
مـقـام مـعظـم رهـبـری: فقر، انسان ها را به فساد می کشاند، به کفر می کشاند؛ فقر را باید ریشه‌کن کرد
سیدمحمدرضا رستمی: برای راه اندازی چرخ های توسعه ی ممسنی و رستم آستین ها را بالا بزنید
حجت‌الاسلام خرسندی امام جمعه شهرستان رستم: مسئولان مشکل آب شرب روستاهای شهرستان رستم را حل کنند
مهدی سهرابی، دبیر بازنشسته : چرا و چگونه مسئولان از کشاورزان حمایت کنند؟
محمودی مدیر عامل مخابرات استان فارس:  به زودی مشکلات مخابراتی در پشتکوه شهرستان رستم حل خواهدشد
44 درصد پیشرفت فیزیکی اجرای سد پارسیان در شهرستان ممسنی
 

 

نورباران بازدید : 466 دوشنبه 05 خرداد 1393 زمان : 16:14 نظرات ()

عاشق شو ار نه روزی کار جهان سر آید .../ حافظ
 عاشق‌شدن در فرهنگ امروز عبارت قدرتمندي است. اين عبارت موضوع بسياري از فيلم‌هاي سينمايي، تئاترها، سريال‌هاي تلويزيوني و تعداد بسيار زيادي رمان شده‌است. طبيعت عشق به گونه‌اي است كه با كشف آن وارد دنياي جديدي مي‌شويم و همه چيز را با رنگ بوي ديگري مي‌بينيم معناي عشق و تفسيري كه از آن مي‌شود از فردي به فرد ديگر متفاوت است و همين اختلافات است كه سبب مي‌شود هر كسي عاشق شود. علاوه بر اين، عاشق‌شدن، مراحلي دارد كه هر مرحله، شكل خاص خود را دارد و همچنين شگفت‌انگيز است اگرچه اين مراحل مستقل از يكديگر و واقعي هستند.
نكته: خانم‌ها عاشق صحبت كردن درباره احساساتشان هستند. از آنها صحبت‌هايي درباره خودشان بپرسيد.
متاسفانه همه‌ی عشق و عاشقي‌ها به گل رز و شمع روشن‌كردن ختم نمي‌شود. حتي گاهی روابط عاشقانه در مسيرهاي ناخواسته مي‌افتد و گاه اين مشكل گريبان متعهدترين زوج‌ها را هم مي‌گيرد. بعد از مدتي كه گاه به سال هم مي‌كشد روابطشان به خشونت كشيده مي‌شود. مهم نيست كه علت اصلي مشكل اختلاف عقيده، افسردگي، مشكلات جنسي يا هر چيز ديگري باشد اگر دو طرف نسبت به هم متعهد و دلسوز باشند آنگاه هيچ كوهي بلند نيست و هيچ مشكلي غير قابل تحمل نيست و مانعي وجود نخواهدداشت كه نتوان از آن گذشت.

 

نورباران بازدید : 284 شنبه 03 خرداد 1393 زمان : 12:11 نظرات ()

 

سردار شهید عبدالنبی میرزائی در تاریخ 15/11/1341 در خانواده ای کشاورز و دامدار پایبند به اعتقادات مذهبی در روستای نرمون بردنگان بخش مرکزی شهرستان ممسنی متولد شد. دوران ابتدایی را در زادگاه خویش و دوره راهنمایی را سال اول در قائیمه و دو سال باقیمانده را در شهر نورآباد طی نموده و در زمان تظاهرات و اعتراضات علیه حکومت سابق در تظاهرات و راهپیمائی‌ها شرکت کرده و پس از پیروزی انقلاب اسلامی با بسیج و سپاه همکاری داشته و سپس در سال 1361 روانه جبهه‌های جنگ می‌شود و از زمان آزاد سازی بستان به بعد در اکثر عملیات‌ها شرکت داشته است و در اواخر همین سال به عنوان پاسدار رسمی وارد سپاه شهرستان ممسنی شده و از این زمان تا پایان جنگ  عمدتاً در جبهه‌های جنگ حضور داشته است و بعد از جنگ با هم در پاکسازی و بازسازی مناطق جنگی حضور فعالانه شرکت می‌کند.
 

نورباران بازدید : 538 جمعه 02 خرداد 1393 زمان : 23:5 نظرات ()

نصیب الله حاجتی شهردار شهر نورآباد در گفتگو با خبرنگار نورآنلاین بیان داشت: روز اولی که بنده مسئولیت شهرداری را برعهده گرفتم شهرداری حدود 25 میلیون تومان به اداره برق بدهکار بود که خوشبختانه توانستیم در چندین قسط این بدهی را  پرداخت کنیم  و یکی دیگر از عوامل تاریکی پارک های انقلاب و کوثر سرقت کابل های برق بود که این مشکل هم با همکاری مدیریت برق شهرستان برطرف شد.
وی ادامه داد: در طی این مدت حدود 80 درصد روشنایی پارک انقلاب به صورت موقت تامین شد و حداکثر تا آبان ماه تمام مشکلات این پارک از نظر روشنایی برطرف خواهد شد که پیش بینی می شود اعتباری بالغ بر 80 میلیون تومان نیاز باشد که امیدواریم برخی از روشنایی های پارک به صورت انرژی خورشیدی ایجاد شود تا حتی در زمان قطعی برق ، پارک روشنایی کاملی داشته باشد. وی در پایان گفت: البته پارک های کوثر و ایثار نیز با چنین مشکلی روبرو هستند که در آینده مشکلات روشنایی این پارک ها نیز بر طرف خواهد شد.

نورباران بازدید : 207 پنجشنبه 01 خرداد 1393 زمان : 5:35 نظرات ()

مطبوعات در رشد و نهادینه کردن فرهنگ در جامعه نقش مهمی دارند و در این میان نشریات محلی آیینه‌ی تمام نمایی برای رخدادها و به تصویر کشیدن استعدادها و پتانسیل‌های هر منطقه‌ای است. نورباران نیز با این رویکرد از سال‌ها قبل سعی دارد مکانی برای ارئه‌ی نظرات سلیقه‌های گوناگون باشد.
شهرستان های ممسنی و رستم با توجه به پتانسیل‌های موجود بستری مناسب برای توسعه و پیشرفت دارد، لازم است با مدیریت و برنامه‌ریزی نخبگان مردم این پتانسیل‌ها هدایت و از آنها استفاده‌ی بهینه گردد.

نورباران در راستای استفاده از توانایی ها برای توسعه و ترویج فرهنگ نقد، اطلاع‌رسانی شفاف و صحیح و به چالش کشیدن عصبیت‌ها و افرادی که روی این مسائل زیانبار توجه و تمرکز می‌کنند و همچنین معرفی و شناساندن افراد تاثیرگذار و دلسوز اقدام به برگزاری نشست‌ها و تهیه گزارش و مصاحبه از افراد گوناگون که در سال‌ها و مسئولیت‌های مختلف توانسته‌اند گامی برای مردم بردارند و برایشان دل بسوزانند، انجام داده و خواهند داد و امیدوار است که بزرگان این دیار بدون در نظرگرفتن خط کشی‌های مسموم و موهوم دست و دست یکدیگر برای توسعه و پیشرفت دیارمان بکوشیم وهمه با هم و برای هم باشیم و در آن صورت است که شعارها محقق گردیده و از فرصت‌ها استفاده برده‌ایم.
در این جلساتی از این دست ما نه به دنبال مقصر هستیم و نه قصد تخریب شخص خاصی را داریم بلکه تنها و تنها ما به دنبال اصلاح روند موجود و یافتن راهکارهایی برای پیشرفت و توسعه‌ی ممسنی و رستم هستیم و در این راه دست نیاز به طرف شما افراد تاثیرگذار در شهرستان دراز کرده و یاری می‌طلبیم.
قسمت دوم صحبت‌های نمایندگان ادوار ممسنی و رستم با نوربارانی‌ها را خدمت شما دوستان و همراهان گرامی عرضه می‌کنیم.
هر چند این نشست تجربه‌ی دوم نوربارانی‌ها با نمایندگان ادوار گذشته بود اما سعی کردیم در این زمینه از صحبت‌ها و نظرهای صاحبنطران مختلف استفاده کنیم و سؤالات و پرسش‌های مردم را با منتخبان زمان خودشان مطرح کنیم، بررسی و تحلیل‌ها را بر عهده‌ی شما خوانندگان می‌گذاریم، باشد که در این گام نیز همپای ما باشید و با ارائه‌ی نظرها و برداشت‌های خودتان از صحبت‌های منتخبان، ما را در راهی که در پیش گرفته‌ایم یاور و همراه باشید...


صمد شجاعیان
90 درصد مشکلات موجود در ممسنی و علت عقب ماندگی شهرستان، ما نمایندگان هستیم و اگر بدتان نیاید حاضرم ریز به ریز و مو به مو تقصیرات خودمان را بیان کنم، بابا اجازه بدهید آدم‌هایی مسئول باشند که توانمندی داشته‌باشند

سیدعبدالرسول موسوی
خیال و وهم و حالات نادانی و جهالت را کنار بگذاریم و با توجه به واقعیات زمینی فکری به حال شام و نهارمان بکنیم. مهم کار است و ما باید فعالیت‌های سازنده و تولید، بخصوص در بخش صنعت داشته باشیم

رضاقلی الهیاری
پاسخ اعتماد‌ مرد‌م را نه با اعطای پست بلکه با رفع مشکل مرد‌م بد‌هیم. حاکمیت فعلی ممسنی حاکمیت غنایم جنگی است، هرکس بیشتر شمشیر بزند‌ سهم بیشتری د‌ر انتخابات د‌ارد‌ و  به د‌لیل اینکه شمشیر بیشتری زد‌ه متاسفانه جایگاه بهتری می‌گیرد‌.

علی احمدی
 استفاده از این پتانسیل نیرو‌های محلی هم که در دسترس هستند یکی از هنرمندی‌های نماینده‌است و ما اعلام می‌کنیم بله آماده هستیم و همه فرمودند اما خود روش کار و روش کمک‌گیری، به خود هنرمندی نماینده مربوط می‌باشد

عبدالرضا مرادی
در 29 اردیبهشت 91 در مسجد امام سجاد (ع) نورآباد  اعلام کردم که با نماینده‌ی جدید حتماً باید همکاری شود و این موضوع را هم پشت تریبون اعلام کردم و گفتیم نگذارید وقت نماینده صرف امورات جزئی شود و برود به سوی مسائل کلان و بتواند برنامه‌ریزی کند

نورباران بازدید : 810 سه شنبه 23 ارديبهشت 1393 زمان : 16:52 نظرات ()

سیروس شایانی
سعدیا مرد نکونام نمیرد هرگز/ مرده آن است که نامش به نکویی نبرند
سخن از فراق سخت است خصوصاً اگر فراق جاودانه دوست و همکار گرامی باشد. دوست و همکاری که با هم گذر ایام، کلاس رفتن‌ها و خاطرات شیرین و تلخ فراوان داری، در این راستا در سال‌های اخیر بارها خبرها و پیغام‌هایی را دریافت کرده‌ایم که خبر از فوت یکی از فرهنگیان عزیز داده، خبری که به شدت متأثر کننده و هشدار دهنده بوده‌است، چرا که این خبر مربوط به فوت عزیزی است که بهترین سال‌های عمر خود را صرف تعلیم و تربیت دانش‌آموزان جامعه خود نموده و با تمام نگرانی‌ها، نارسایی‌ها و بیم و امیدها در این اندیشه بوده که به جامعه خود خدمت کند،

نورباران بازدید : 538 سه شنبه 23 ارديبهشت 1393 زمان : 7:44 نظرات ()

همه ما برای برقراری ارتباط با دیگران، روش‌های منحصر به فردی داریم. بنابراین تعداد بسیار زیادی روش ارتباطی وجود دارد. اما چگونه می‌توانیم كلیدی پیدا كنیم كه روابط خانوادگی، عاطفی و حرفه‌ای ما را تسهیل كند؟ و چگونه می‌توانیم راه‌حلی بیابیم كه برای همه اشخاص راضی‌كننده باشد و ما را به تفاهم برساند؟
نویسندگان كتاب راهبرد دلفینی كلید این امر را تنها در همكاری و انعطاف‌پذیری می‌دانند. آنها معتقدند كه به طور كلی، انسان‌ها را همانند موجودات دریایی می‌توان به ٣ طبقه تقسیم كرد: ماهی‌های كپور، كوسه‌ها و دلفین‌ها.
دسته اول: ماهی‌های كپور هستند كه همیشه ماهی‌های قربانی‌اند‌. زیرا پیوسته توسط دیگر ماهی‌ها خورده می‌شوند. در حیات اجتماعی بشر، برخی از انسان‌ها نیز چنین‌ هستند؛ یعنی برخی از انسان‌ها در زندگی خود نقش ماهی كپور را بازی می‌كنند.
آنها كم و بیش و برحسب مورد، قربانی این یا آن چیز، این یا آن مسئله، این یا آن شخص می‌شوند و حتی ممكن است قربانی روابط غلط و تفكرات منفی خود شوند...

نورباران بازدید : 308 سه شنبه 23 ارديبهشت 1393 زمان : 5:42 نظرات ()

خبرگزاری رستم در یکی از  بروز رسانی های خود منتشر کرد:
نابودی درختان بلوط جنگل کوه سیاه(بلیدون) شهرستان رستم، فاجعه ای که در صورت عدم پیشگیری از پیشرفت هرچه بیشتر آن بخش وسیعی از جنگل بلوط شهرستان را نابود خواهد کرد...جنگل بلوط واقع در دامنه کوه سیاه(بلیدون) در شرق شهر مصیری که از جمله جاذبه های زیبای گردشگری در سطح شهرستان رستم می باشد چند وقتی است که دچار آفت درختی شده، تعداد زیادی از درختان بلوط این جنگل به صورت کامل خشک و تعداد زیادی هم درحال خشک شدن کامل می باشند.

 

نورباران بازدید : 423 سه شنبه 23 ارديبهشت 1393 زمان : 1:38 نظرات ()

سید قاسم موسوی
متأسفانه وضعیت پوشش و حجاب در شهر ما بسیار تأمل برانگیز است!
قوم لُر با اصالت و غیرت مثال زدنی کجا و این وضعیت بدحجابی و بدیِ پوشش زنان و دختران و پسران در کوچه و بازار و خیابان کجا، مطمئناً هیچ سنخیتی با هم ندارند. وقتی در جامعه با این وضع مواجه می‌شویم جز تأسف و خجالت چیزی برایمان باقی نمی‌ماند. این معضل و آسیب اجتماعی از چند منظر قابل توجه وتأمل است که خیلی مختصر به آن اشاره می‌کنیم:
الف) فرهنگ اسلامی ب) فرهنگ ایرانی ج) فرهنگ قومی؛
 

نورباران بازدید : 390 دوشنبه 22 ارديبهشت 1393 زمان : 21:34 نظرات ()

مهشید شفیعی
زنگ انشاء
موضوع: حال دلتان چطور است؟
من جوانیم را پیر کرده‌ام ...
از آن آدم‌هایی هستم که سطرها از دست قلمم همیشه خسته می‌شوند... اگر نیستم و اگر ساکتم نه اینکه حرفی نباشد، نه... حرف فراوان است اما...
وقتی غمت فقط خودت باشد و دردهای خودت، راحت تر با همه چیز زندگی کنار می‌آیی. اصلاً وقتی فقط خودت هستی همه چیز راحت‌تر است اما... بابای خوبم، لطفاً مرا به خانه برگردان. به همان چهار دیواری امن و آرامی که از تمام دنیا بی خبرم می‌کرد. من دیگر نمي‌خواهم بفهمم، بدانم، ببینم و ...

 

نورباران بازدید : 387 دوشنبه 22 ارديبهشت 1393 زمان : 17:28 نظرات ()

نورباران شماره 36 را با دغدغه هایی خاص  و چگونگی ادامه‌ی روند نورباران اینکه آیا با توجه به شرایط جدید و پیش رو، منتشر شده است. آنچه در این شماره خواهید خواند:

صفحه ی 2:
مـقـام مـعظـم رهـبـری: ملّت ما باید به جایی برسد که دانش‌پژوهان عالَم، مجبور باشند زبان فارسی یاد بگیرند
سیدمحمدرضا رستمی/ پانزدهم اردیبهشت  ماه 93: آیا راه آهن فارس-خوزستان از ممسنی و رستم خواهدگذشت؟
بیرون نرفته بوی گل از خانه ام هنوز! نگذار بمیرد جنگل که جهان خواهد مرد!
نرخ سود جدید سپرده‌ها در نظام بانکی کشور
همایش پیاده روی خانوادگی در شهرستان رستم
انصراف ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از یارانه‌ها
سهم 10 هزار میلیارد تومانی بهداشت و درمان
"محمدرضا لطفی" درگذشت
معمای ساخت اهرام مصر حل شد
مشكل گراني با نصيحت و موعظه حل نمي‌شود
عربستان موشک های هسته ای خود را به نمایش گذاشت
برنامه‌ جدید دولت برای انصراف از دریافت یارانه
چه کسی بر صندلی ضرغامی تکیه می زند؟
واکنش قطری ها به روبوسی سفیر عربستان با هاشمی رفسنجانی
ممکن است به دولت تذکر دهیم
کمک به ازدواج مجدد زنان سرپرست خانوار در دستور کار کمیته امداد
پرواز مرگ «ام‌ اچ 370» مالزی رمزگشایی شد
احتمال افزایش زمان بازنشستگی به 35 سال

نورباران بازدید : 394 دوشنبه 22 ارديبهشت 1393 زمان : 17:27 نظرات ()

 

 

 

 

تیم فوتبال فولاد خوزستان همراه بازیکنان نورآبادی خود توانست فاتح لیگ برتر کشور شود.
ساسان انصاری، حسن جعفری و سروش رفیعی از بازیکنان نورآبادی عضو تیم فولاد هستند که همواره در بازی ای این تیم نقش تاثیر گذاری داشته اند.
ساسان انصاری در اقدامی تحسین برانگیز مدال قهرمانی لیگ برتر خود را به یک معلول که از هواداران فولاد تقدیم می‌کند. انصاری درباره  این کار ارزشمند گفت: قبل از قهرمانی با خود و خدای خود عهد کرده‌بودم که اگر قهرمان بشویم مدالم را به این عزیز تقدیم کنم و خدا راشکر که قهرمان شدیم و من هم توانستنم دینم را ادا کنم.
 

نورباران بازدید : 582 دوشنبه 22 ارديبهشت 1393 زمان : 11:23 نظرات ()

 

 

کانون نخبگان یکی از تشکل‌های کشوری است که جمعی از نخبگان و مخترعان کشور در سال 1368 در راستای فرمایش حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر "دولت و ملت تأیید کنند کسانی را که ابداع و اختراع می‌کنند" تشکیل گردید که یک شاخه از آن با سعی و تلاش مهندس حمیدرضا سادات در ممسنی راه‌اندازی گردید.
مهندس حمیدرضا سادات با حضور در دفتر "نورباران" و اعلام این خبر افزود: این کانون علاوه بر جذب نخبگان و معرفی آنان به کانون مرکز در زمینه‌های الکترونیک، رباتیک، هوا فضا، نجوم و خلاقیت فعالیت می‌نماید.
حمیدرضا سادات ادامه‌داد: کسانی که بخواهند عضو این کانون شوند باید یک طرح یا اختراع ثبت شده داشته‌باشند و افرادی که در این کانون عضو می‌شوند می‌توانند در کنار سایر مزایا بدون آزمون در مقاطع عالی دانشگاهی تحصیل کنند.

نورباران بازدید : 536 دوشنبه 22 ارديبهشت 1393 زمان : 9:21 نظرات ()

*چه رابطه ی عاشقانه ای دارندکفش ها. . .یکی که گم می شود دیکری محکوم به آوارگی است! 2721---917
*با سلام. در سال جدید از همه مسئولان به ویژه نماینده، فرماندار، شورای شهرتقاضای کارکردن برای شهر را داریم. لطفاً امسال کوتاهی نکنید وبا توکل بر خدا و اهل بیت و سخن رهبر معظم اقتصاد، فرهنگ باعزم ملی و مدیریت جهادی، جهادمردانه کارکنند.7572---917
*روزگار بر ما لرها وفایی نداشت طاقت خوشبختی ما را نداشت/گوجه کاشتیم سرما نذاشت/خیار کاشتیم بازار نداشت/کدو بزرگ بود و تو کارتن جانداشت/ تریاک کاشتیم پاسگاه نذاشت/بز داشتیم راهزن نذاشت/زنبور داشتیم گنج شیر نذاشت/همگی ضرر بود و طلبکار دست برنداشت/خواستیم بریم سیزده بدر،هم بارون نذاشت.8712---917

 

نورباران بازدید : 377 دوشنبه 22 ارديبهشت 1393 زمان : 3:17 نظرات ()

سیدقاسم حسینی

پل پرین در انتهای خاک رستم و در فاصله ۵۰کیلومتری غرب شهر نورآباد بر روی تنگه ی رودخانه تنگ شیو و سرآب سیاه منصورآباد در کنار روستای زیبای چم بلبل قرار دارند و مرز آبی فارس و کهگیلویه و بویراحمد می‌باشد. هر مسافری که از فارس رهسپار خوزستان و مناطق گرمسیری استان کهگیلویه و بویراحمد و برعکس باشد ناگریز می‌بایست از روی پل پرین یا برین و یا بریم بگذرد.
هیچ کس نمی‌داند کدام نام درست است؛ پلی که در تنگه‌ای به همین نام از زمان های قدیم ساخته شده و بارها تجدید بنا شده‌است. هم اکنون آثار و بقایای سه تا از این پل‌ها وجود دارد و هر کس به دلخواه به یکی از نام‌های بالا این مکان  را می خواند و از آن در آثار و نوشته‌هایشان نام می‌برند .اینکه کدام یک از این نام‌ها صحیح‌تر است، نمی دانیم اما "سر اورل استین" انگلیسی از متن کتیبه‌ای یاد می‌کند به نام "کوه فره" و "اشکفت سلیمان" در ایذه خوزستان که در آن وجود کلمه‌ی "پرن" تشابه فوق‌العاده ای با نام رودخانه پیرین یا پرین درحد فاصل خاک "باشت و باوی" و جلگه‌ی "ممسنی و رستم"  دارد ...

 

نورباران بازدید : 542 یکشنبه 21 ارديبهشت 1393 زمان : 9:7 نظرات ()

 

 

اضطراب و نگرانی یکی از موارد شایع در بین مردم است. با توجه به فراگیر بود‌‌ن این اختلال د‌‌ر بین اقشار مختلف، و همچنین د‌‌ر د‌‌سترس نبود‌‌ن امکانات د‌‌رمانی برای همه، از جمله هزینه د‌‌رمان و زمان، این شماره به معرفی کتاب «د‌‌رمان عملی اضطراب» نوشته دکتر "منصور شجاعیان" می پردازیم.
در این کتاب در بیانی ساده به چرایی ایجاد انواع اضطراب، علل به وجودآمدن آن، تفاوت آن با ترس و راه های درمان آن پرداخته شده است که خوانند‌‌گان محترم می توانند‌‌ برای تهیه ی این کتاب به کانون امام حسن مجتبی (ع) نورآباد مراجعه نمایند‌‌ تا با هزینه ای فوق العاد‌‌ه کم (فقط سه هزار تومان) هم اضطراب را بشناسند‌‌ و هم با نحوه کنترل آن آشنا شوند و به امید‌‌ خد‌‌ا جهت رفع آن قد‌‌م برد‌‌ارند‌‌.

 

نورباران بازدید : 694 یکشنبه 21 ارديبهشت 1393 زمان : 1:4 نظرات ()

سیده غزل رستمی
زمین تقاص تمام دروغ‌هایم را از من خواهم ستاند. مرگ برای من رویایی دیرینه خواهد‌شد و عشق آوایی سردگونه برای سخنانم خواهدبود. در وادی تنهایی‌هایم هیچ چیز جز سکوت آدمیان نمی‌بینم. دستانی که پر از مهر اند اما به سمت وسویی بی‌کلام کشانیده میشوند و صداهایی که بیانگر عشق هستند اما پاها آنها را به طرفی دیگر سوق می‌دهند. آسمانی که عشق در آن مانند هواپیما پرهایی دروغین دارد.

 

نورباران بازدید : 300 شنبه 20 ارديبهشت 1393 زمان : 16:0 نظرات ()

امیر اسکندری کارشناس ارشد حقوق عمومی
چند ماه پیش که برای اولین بار شهردار نورآباد آماده‌ی گفتگو با رسانه‌های خبری و مطبوعات می‌شد بنده هم که جزئی کوچک از اصحاب رسانه و قلم بودم، مواردی را خدمت ایشان مطرح کردم، دو قول مهم دادند که در شروع کارشان به آن اهتمام ویژه خواهندداشت:
الف: اهتمام ویژه به دستاوردهای فضای سبز مانده از مرحوم سرهنگ تژده فرماندار نظامی سابق ممسنی که فضای سبز امروزی ممسنی و شهر نورآباد مدیون و مرهون وی است و نام نیک او از صد سرای زرنگار مادی برایش بهتر و ارزشمندتر است.
 

نورباران بازدید : 313 شنبه 20 ارديبهشت 1393 زمان : 12:57 نظرات ()

سید محمود محمودی

زمین‌لرزه یا زلزله لرزش و جنبش زمین است که به علّت آزاد شدن انرژی ناشی از گسیختگی سریع در گسل (گسل‌های) پوسته‌ی زمین در مدّتی کوتاه روی می‌دهد. محلّی که منشأ زمین‌لرزه است و انرژی از آنجا خارج می‌شود را کانون ژرفی، و نقطه‌ی بالای کانون در سطح زمین را مرکز سطحی زمین‌لرزه گویند. زمین لرزه نتیجه‌ی رهایی ناگهانی انرژی از داخل پوسته زمین است که امواج ارتعاشی را ایجاد می‌کند.
زلزله در نزدیکی سطح زمین، به صورت ارتعاش یا گاهی جابجایی زمین نمایان می‌شود. زمانی که (مرکز زمین‌لرزه) در داخل دریا باشد، در صورت تغییر شکل زیاد و سریع بستر دریا باعث ایجاد سونامی می‌شود که معمولاً در زلزله‌های بسیار شدید اتفاق می افتد.

نورباران بازدید : 394 شنبه 20 ارديبهشت 1393 زمان : 7:50 نظرات ()

داریوش زندی لک

شب از نیمه گذشته است، دو عقربه کارساز ساعت از یک صبح به پایین سرازیر شده‌اند. دست به قلم برده‌ام تا به مدد جسارت آن چند سطری کم رنگ بر پهنه کاغذی کوچک چون شیار‌های بر جا مانده از تراکتور‌های شخم‌زن اثری پدیدار نمایم. شماره 34 نورباران نه پیش رویم که در اطرافم پراکنده و گسترده‌اند و همراه با ذوق و سلیقه هیئت تحریریه مشتاقانه مطالب را مطالعه می‌کنم.
ستون "روستاباران" صفحه 7 آن روبرویم بسان تابلویی آشکار خودنمایی می‌کند. در سطر اول این قسمت نویسنده نازک خیال و خوش دست که سردبیر محترم روزنامه نیز می‌باشد پیرشکفت را محروم‌ترین روستا‌های ممسنی معرفی کرده‌است.! پیرشکفت اگر از امکانات رفاهی بی‌بهره است اما از مناظر طبیعی بهره‌مند و سیراب است.

 

نورباران بازدید : 349 جمعه 19 ارديبهشت 1393 زمان : 12:47 نظرات ()

سید ابراهیم یوسفی
مهاجرت نخبگان در ابعاد و حوزه‌های مختلف شامل افراد و گروه‌های تحصیل‌کرده یا صاحب منزلت اجتماعی و حتی ثروت بیشتر بحث تازه‌ای نیست، بلکه پدیده‌ای است که از دیرباز تاکنون به گونه‌های مختلف و چشمگیری در کشورهای جهان سوم و در کشور ما ایران وجود داشته‌است. فرار مغزها یک آسیب اجتماعی اقتصادی و فرهنگی حاد است که طی 30 سال اخیر به شکل فزاینده‌ای گسترش یافته و با وجود آثار و پیامدهای بسیار زیانبار آن هنوز هم هیچ‌گونه راهکار علمی و منطقی برای مهار و یا حداقل کنترل آن اندیشیده نشده‌است.
هم‌اکنون بیش از 300 هزار مهندس و پزشک ایرانی و بیش از 173 هزار ایرانی با تحصیلات عالیه در آمریکا زندگی می‌کنند و بنا بر آمار رسمی اداره گذرنامه، در سال 89 روزانه 7/2 نفر با مدرک دکترا، 26 نفر با مدرک کارشناسی ارشد، و 6539 نفر با مدرک کارشناسی از کشور مهاجرت کرده‌اند. بنابراین در سطح کلان کل کشور و در سطح خرد استان فارس  و به خصوص منطقه‌ی ممسنی به دلایل متنوع و مختلف صدمات جبران‌ناپذیری را در بخش‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی از فرایند خروج نخبگان حوزه‌های مختلف متحمل شده‌است.
 

نورباران بازدید : 386 جمعه 19 ارديبهشت 1393 زمان : 4:0 نظرات ()

رانند‌ه‌ی تاکسی د‌ر گذر از هیاهوی زند‌گی، هر بار و یا د‌ر هر مسیر،  برگی از زند‌گی د‌یگران را می‌خواند‌ و همراه آنها ورق می‌زند‌. رانند‌ه‌ی ما گاهی محرم اسرار د‌یگران می‌شود‌ و گاهی قربانی اتفاقاتی که خود‌ هیچ نقشی د‌ر آن ند‌ارد‌.  ...  او با خاطراتش تنها یک "کورس" مهمان اند‌یشه هایمان می شود‌. با هم می خوانیم:

نورباران بازدید : 376 چهارشنبه 17 ارديبهشت 1393 زمان : 16:30 نظرات ()

مرغ و خروس و اردک، سال نو مبارک
 شما با خواندن این دو سطر یا دارید لبخند می‌زنید یا ندارید و لبخند می‌زنید یا دارید لبخند نمی‌زنید یا اصلاً نه دارید و نه لبخند می‌زنید و نه هم قصد دارید لبخند بزنید! ولی خب، باز هم همان سوال فلسفی همیشگی: "که چه؟"
اصلا شما با این کارتان آدم را (خودمان را می‌گوئیم) یاد قیصر امین‌پور می‌اندازید که می‌گفت:
عمریست لبخندهای لاغر خود را در دل ذخیره می‌کنم ، باشد برای روز مبادا
اما در صفحه‌های تقویم، روزی به نام روز مبادا نیست
آن روز هر چه باشد، روزی شبیه دیروز، روزی شبیه فردا،
روزی درست مثل همین روزهای ماست...
 

نورباران بازدید : 325 چهارشنبه 17 ارديبهشت 1393 زمان : 9:27 نظرات ()

شهید عبدالرسول قربانی در پنجم اسفند ماه هزار و سیصد و چهل و نه شمسی در خانواده‌ای متدین و مسلمان در شهرستان رستم، محله باقری دیده به جهان گشود.
وی دوران تحصیلات ابتدایی را در زادگاهش در مدرسه شهید ایرج باقری و سپس مقاطع راهنمایی و دبیرستان را در مدرسه های ابوذرغفاری و دبیرستان دکتر شریعتی مصیری با موفقیت سپری نمود.
شهید قربانی از همان اوایل نوجوانی به واسطه روحیه شجاعت طلبی به عضویت فعال گروه مقاومت روستایی خود درآمد و در دوران جوانی داوطلبانه به مدت پنج ماه و نیم به منطقه جنگی اعزام شد و در خط مقدم جبهه فاو عراق حضور جنگی داشت. ایشان بعد از اتمام تحصیلات متوسطه به علت علاقه وافر به خدمت در نیروی نظامی و انتظامی در سال 68 وارد دانشکده افسری نیروی انتظامی شد که در مدت چهار سال دانشجویی پلیس ناجا همواره به عنوان بهترین دانشجوی دانشکده افسری زمان خود بود و بارها مورد تشویق استادان و فرماندهان خود قرار گرفت.
 

نورباران بازدید : 396 چهارشنبه 17 ارديبهشت 1393 زمان : 7:23 نظرات ()

ترامادول که با نام های تجاری ترامد و بایومادول نیز شناخته می شوند یک داروی مسکن شبیه تریاک است.
از باورهاي غلطي كه درباره ترامادول در جامعه ما وجود دارد اين است كه جوان ها فكر مي كنند اين قرص اعتيادآور نيست به همين دليل ممكن است گروه هاي مختلف سني از آن استفاده كنند اما غافل از اينكه عوارض اين قرص مي تواند به مراتب شديد تر از ساير مواد افيوني باشد و حتي مي تواند منجر به مرگ فرد شود.وقفه هاي تنفسي و مشكلات مغزي و قلبي هم از ديگر عوارض شايع مصرف اين دارو است. ضمن اينكه غالب شدن اين باور غلط كه اين دارو اعتيادآور نيست منجر به مصرف با دوز بالاتر در فرد مي شود و به اين ترتيب اعتياد او را به اين دارو بيشتر مي كند. ترامادول از خانواده مواد افيوني است و همان اثري را دارد كه ساير مواد به لحاظ نشئگي در فرد ايجاد مي كند.

نورباران بازدید : 344 چهارشنبه 17 ارديبهشت 1393 زمان : 4:20 نظرات ()

سید محمدرضا رستمی

آسمانی‌ترین واژه‌های معرفت ومحبت را ومهتابی‌ترینان‌شان را باید از کدامین فرشته‌ی سفید بختِ سپیده روی هدیه بگیرم تا به پاس هزار شب نخفتن‌هایت و به پاس تمامی دوست‌داشتن‌هایت به ارمغان و هدیه آورم. هدیه برای تویی که برایم هم مادر بوده‌ای و هم معلم و ارمغان برای تویی که هم معلم بوده‌ای و هم مادر و چه  زیباترین پایاپایی خوبی است و مادرم را و معلمم را می‌بوسم و می‌بویم که:" دستم بگرفت و پا به پا برد- تا شیوه‌ی راه رفتن آموخت"  و "یک حرف و دو حرف بر زبانم – الفاظ نهاد و گفتن آموخت..."
پس زیباترین، والاترین و خوشنام‌ترین واژه‌ها را به پای تقدس مادر، به پای شیوایی کلام معلمم  ارزانی می‌کنم و اهدا:....
سالروز میلاد دخت مروارید گونه‌ی نبی‌اکرم (ص) با سالروز گرامی‌داشت مقام معلم چه تقارن و عید ارزشمندی را به پا داشته‌اند. برکت این موهبت مسعود را به همه‌ی مادران و معلمان فرهیخته وخانواده‌های آنها تبریک می‌گوییم.

****

 

نورباران بازدید : 343 سه شنبه 16 ارديبهشت 1393 زمان : 8:14 نظرات ()

تعداد صفحات : 28

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
همه ی کسانی که دستی در کار چاپ و انتشار دارند می دانند که بیرون آوردن یک نشریه چه مشقاتی دارد اما قدمی برداشته شده و باید سعی در ادامه ی آن به بهترین صورت ممکن را داشت و در این راه نیاز به مساعدت و همکاری همه ی اهل فن صاحبان اندیشه و قلم داریم و امیدواریم که بتوانیم مکانی برای بیان نظرات و اندیشه دوستانمان که همه ی هم شهرستانی هایمان در شهرستانهای ممسنی و رستم است باشیم و آنها نیز ما را از ارائه ی هرگونه مطلب ، نوشته ، پیشنهاد و انتقاد محروم ننمایند و نشریه ی نورباران را مکانی برای بیان آنها بدانند و ما هم سعی و تلاش خواهیم کرد که این نشریه این فرصت را به همه ی افراد با هر دیدگاه و نظری بدهد هر چند با آن مخالف باشیم . آدرس دفتر نشریه : نورآباد ممسنی – میدان معلم،خ کشاورز ، منازل سازمانی ، سمت چپ درب چهارم noorbaran99@yahoo.com noorbaran90@gmail.com پیامگیر: 30005825000019
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • لینک دوستان
 • وبلاگ روستای دهنو مرکزی
 • اخبار ستاد نمازجمعه ممسنی
 • مالکی- خبری-تحلیلی و اجتماعی
 • آپدیت آنلاین نود 32
 • خبر نورآباد
 • اداره راه وشهر سازی ممسنی
 • پایگاه خبری سرزمین سبز
 • شهر خبر
 • امید آل امیر
 • سایت خبری اداره ارشاد رستم
 • پایگاه اطلاع رسانی صالحین ممسنی
 • جامعه ایران
 • رجا نیوز
 • بانک وبلاگی ممسنی و رستم
 • سایت تخصصی شعر لری
 • بسیج دانش آموزی ممسنی
 • احمدرضا رنجبر
 • هیئت کاراته شهرستان ممسنی
 • تاریخ اصفهان
 • اخبار شهرستان های ممسنی و رستم
 • دهتینـــــــــــــــی
 • محسن زارعی
 • وبلاگ جوانان ممسنی و رستم
 • رستم وطن
 • مطبوعات فارس
 • دنیای تفریح و سرگرمی
 • وب سایت شهرستان رستم
 • امیرحشمت اله رحیمی بویراحمدی
 • سایت موزیک-گالری عکس
 • ممسنی وب
 • مهرزاد احمدی
 • پایگاه خبری شهرستان های ممسنی و رستم
 • امرالله یوسفی
 • مراسخون
 • خبرگزاری ندای رستم
 • پل فهلیان
 • ممسنی و رستم
 • عبدالرضا مرادی
 • مشایخ
 • فهلیان
 • پارینه برد
 • فردین علمداری
 • ناول دانلود
 • دیار ممسنی
 • چهره های موفق شهرستان ممسنی
 • پرسش و پاسخ در رستم
 • سایرت لری
 • امیر ایوب
 • سرزمین ادب و فرهنگ
 • بردنگان
 • لیدوما
 • فــــــرهـــنـــگ...تــــاریــــخ...ایران،فارس،ممسنی
 • ادیب عربی
 • به تکرار تمام با تو بودن ها
 • شکوفه های خاموشی
 • سایت ممسنی
 • به یاد اسماعیل عزیز
 • ممسنی .مورکی جاوید.بهلو.دیار خوبان
 • رستم شهر
 • دکتر مرتضی اشرافی
 • ماهور نیوز
 • محمدکریم حیدری-تهران
 • شولستان
 • ماهنامه لیدوما
 • درخید رستم
 • اخبار ممسنی
 • داریوش بادپا
 • ماهور زادگاه من
 • روستای بابامنیر
 • دیار دشمن زیاری
 • دشمن زیاری
 • سردشت
 • سایت خفرک
 • سرزمین لر
 • وبلاگ تخصصی مهندسی برق
 • غزل های علی قیصری
 • ممسنی جوان
 • احمد خاکیان
 • خبرگزاری شهرستان رستم
 • سامانه پیامک پارس لیدوما
 • روستاهای ایران-دانش بومی
 • دهیاری روستای حسین آباد
 • هیئت اباالفضل العباس ع شهرستان نورآباد ممسنی
 • آخرین مطالب ارسال شده
 • آرشیو
 • جمعه 01 خرداد 1394
 • سه شنبه 25 فروردين 1394
 • دوشنبه 24 فروردين 1394
 • شنبه 22 فروردين 1394
 • جمعه 21 فروردين 1394
 • پنجشنبه 20 فروردين 1394
 • چهارشنبه 19 فروردين 1394
 • سه شنبه 18 فروردين 1394
 • دوشنبه 17 فروردين 1394
 • يکشنبه 16 فروردين 1394
 • شنبه 15 فروردين 1394
 • جمعه 14 فروردين 1394
 • پنجشنبه 13 فروردين 1394
 • چهارشنبه 12 فروردين 1394
 • شنبه 23 اسفند 1393
 • دوشنبه 11 اسفند 1393
 • چهارشنبه 06 اسفند 1393
 • سه شنبه 05 اسفند 1393
 • دوشنبه 04 اسفند 1393
 • يکشنبه 03 اسفند 1393
 • شنبه 02 اسفند 1393
 • جمعه 01 اسفند 1393
 • پنجشنبه 30 بهمن 1393
 • چهارشنبه 29 بهمن 1393
 • يکشنبه 12 بهمن 1393
 • شنبه 11 بهمن 1393
 • پنجشنبه 09 بهمن 1393
 • چهارشنبه 08 بهمن 1393
 • سه شنبه 07 بهمن 1393
 • دوشنبه 06 بهمن 1393
 • يکشنبه 05 بهمن 1393
 • شنبه 04 بهمن 1393
 • جمعه 03 بهمن 1393
 • پنجشنبه 02 بهمن 1393
 • چهارشنبه 01 بهمن 1393
 • دوشنبه 29 دی 1393
 • شنبه 27 دی 1393
 • جمعه 26 دی 1393
 • پنجشنبه 25 دی 1393
 • چهارشنبه 24 دی 1393
 • سه شنبه 23 دی 1393
 • دوشنبه 22 دی 1393
 • يکشنبه 21 دی 1393
 • شنبه 20 دی 1393
 • جمعه 19 دی 1393
 • پنجشنبه 18 دی 1393
 • چهارشنبه 17 دی 1393
 • دوشنبه 15 دی 1393
 • يکشنبه 14 دی 1393
 • شنبه 13 دی 1393
 • جمعه 12 دی 1393
 • چهارشنبه 10 دی 1393
 • دوشنبه 08 دی 1393
 • يکشنبه 07 دی 1393
 • شنبه 06 دی 1393
 • دوشنبه 01 دی 1393
 • دوشنبه 17 آذر 1393
 • پنجشنبه 13 آذر 1393
 • چهارشنبه 12 آذر 1393
 • سه شنبه 11 آذر 1393
 • دوشنبه 10 آذر 1393
 • يکشنبه 09 آذر 1393
 • شنبه 08 آذر 1393
 • جمعه 07 آذر 1393
 • پنجشنبه 06 آذر 1393
 • سه شنبه 20 آبان 1393
 • دوشنبه 19 آبان 1393
 • يکشنبه 18 آبان 1393
 • شنبه 17 آبان 1393
 • دوشنبه 05 آبان 1393
 • يکشنبه 04 آبان 1393
 • شنبه 03 آبان 1393
 • جمعه 02 آبان 1393
 • پنجشنبه 01 آبان 1393
 • چهارشنبه 30 مهر 1393
 • سه شنبه 29 مهر 1393
 • دوشنبه 28 مهر 1393
 • يکشنبه 27 مهر 1393
 • سه شنبه 22 مهر 1393
 • شنبه 19 مهر 1393
 • جمعه 18 مهر 1393
 • پنجشنبه 17 مهر 1393
 • چهارشنبه 16 مهر 1393
 • سه شنبه 15 مهر 1393
 • دوشنبه 14 مهر 1393
 • يکشنبه 13 مهر 1393
 • شنبه 12 مهر 1393
 • پنجشنبه 10 مهر 1393
 • دوشنبه 17 شهريور 1393
 • جمعه 14 شهريور 1393
 • پنجشنبه 13 شهريور 1393
 • چهارشنبه 12 شهريور 1393
 • سه شنبه 11 شهريور 1393
 • دوشنبه 10 شهريور 1393
 • يکشنبه 09 شهريور 1393
 • شنبه 08 شهريور 1393
 • چهارشنبه 05 شهريور 1393
 • سه شنبه 04 شهريور 1393
 • دوشنبه 03 شهريور 1393
 • يکشنبه 02 شهريور 1393
 • شنبه 01 شهريور 1393
 • پنجشنبه 23 مرداد 1393
 • پنجشنبه 16 مرداد 1393
 • سه شنبه 14 مرداد 1393
 • دوشنبه 13 مرداد 1393
 • يکشنبه 12 مرداد 1393
 • جمعه 10 مرداد 1393
 • پنجشنبه 09 مرداد 1393
 • چهارشنبه 08 مرداد 1393
 • سه شنبه 07 مرداد 1393
 • دوشنبه 06 مرداد 1393
 • چهارشنبه 25 تير 1393
 • شنبه 21 تير 1393
 • جمعه 20 تير 1393
 • پنجشنبه 19 تير 1393
 • چهارشنبه 18 تير 1393
 • سه شنبه 17 تير 1393
 • يکشنبه 15 تير 1393
 • پنجشنبه 12 تير 1393
 • سه شنبه 10 تير 1393
 • دوشنبه 09 تير 1393
 • چهارشنبه 04 تير 1393
 • سه شنبه 03 تير 1393
 • دوشنبه 02 تير 1393
 • يکشنبه 01 تير 1393
 • شنبه 31 خرداد 1393
 • جمعه 30 خرداد 1393
 • پنجشنبه 29 خرداد 1393
 • يکشنبه 25 خرداد 1393
 • شنبه 24 خرداد 1393
 • پنجشنبه 22 خرداد 1393
 • چهارشنبه 21 خرداد 1393
 • يکشنبه 11 خرداد 1393
 • شنبه 10 خرداد 1393
 • جمعه 09 خرداد 1393
 • پنجشنبه 08 خرداد 1393
 • چهارشنبه 07 خرداد 1393
 • دوشنبه 05 خرداد 1393
 • شنبه 03 خرداد 1393
 • جمعه 02 خرداد 1393
 • پنجشنبه 01 خرداد 1393
 • سه شنبه 23 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 22 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 21 ارديبهشت 1393
 • شنبه 20 ارديبهشت 1393
 • جمعه 19 ارديبهشت 1393
 • پنجشنبه 18 ارديبهشت 1393
 • چهارشنبه 17 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 16 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 15 ارديبهشت 1393
 • چهارشنبه 10 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 09 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 08 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 07 ارديبهشت 1393
 • شنبه 06 ارديبهشت 1393
 • جمعه 05 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 02 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 24 فروردين 1393
 • شنبه 23 فروردين 1393
 • جمعه 22 فروردين 1393
 • پنجشنبه 21 فروردين 1393
 • چهارشنبه 20 فروردين 1393
 • دوشنبه 18 فروردين 1393
 • يکشنبه 17 فروردين 1393
 • شنبه 16 فروردين 1393
 • چهارشنبه 06 فروردين 1393
 • دوشنبه 04 فروردين 1393
 • چهارشنبه 21 اسفند 1392
 • سه شنبه 20 اسفند 1392
 • دوشنبه 19 اسفند 1392
 • سه شنبه 13 اسفند 1392
 • دوشنبه 12 اسفند 1392
 • يکشنبه 04 اسفند 1392
 • شنبه 03 اسفند 1392
 • جمعه 02 اسفند 1392
 • پنجشنبه 01 اسفند 1392
 • چهارشنبه 30 بهمن 1392
 • دوشنبه 28 بهمن 1392
 • يکشنبه 27 بهمن 1392
 • شنبه 26 بهمن 1392
 • دوشنبه 21 بهمن 1392
 • سه شنبه 15 بهمن 1392
 • دوشنبه 14 بهمن 1392
 • يکشنبه 13 بهمن 1392
 • شنبه 12 بهمن 1392
 • جمعه 11 بهمن 1392
 • پنجشنبه 10 بهمن 1392
 • چهارشنبه 09 بهمن 1392
 • سه شنبه 08 بهمن 1392
 • يکشنبه 06 بهمن 1392
 • جمعه 04 بهمن 1392
 • سه شنبه 01 بهمن 1392
 • دوشنبه 30 دی 1392
 • يکشنبه 29 دی 1392
 • شنبه 28 دی 1392
 • جمعه 27 دی 1392
 • پنجشنبه 26 دی 1392
 • چهارشنبه 25 دی 1392
 • سه شنبه 24 دی 1392
 • دوشنبه 23 دی 1392
 • يکشنبه 22 دی 1392
 • شنبه 21 دی 1392
 • پنجشنبه 19 دی 1392
 • يکشنبه 15 دی 1392
 • شنبه 14 دی 1392
 • جمعه 13 دی 1392
 • پنجشنبه 12 دی 1392
 • چهارشنبه 11 دی 1392
 • سه شنبه 10 دی 1392
 • دوشنبه 09 دی 1392
 • يکشنبه 08 دی 1392
 • شنبه 07 دی 1392
 • چهارشنبه 04 دی 1392
 • يکشنبه 01 دی 1392
 • شنبه 30 آذر 1392
 • پنجشنبه 28 آذر 1392
 • چهارشنبه 27 آذر 1392
 • سه شنبه 26 آذر 1392
 • دوشنبه 25 آذر 1392
 • يکشنبه 24 آذر 1392
 • شنبه 23 آذر 1392
 • جمعه 22 آذر 1392
 • سه شنبه 19 آذر 1392
 • شنبه 16 آذر 1392
 • چهارشنبه 13 آذر 1392
 • سه شنبه 12 آذر 1392
 • يکشنبه 10 آذر 1392
 • يکشنبه 03 آذر 1392
 • پنجشنبه 30 آبان 1392
 • چهارشنبه 29 آبان 1392
 • سه شنبه 28 آبان 1392
 • يکشنبه 26 آبان 1392
 • جمعه 24 آبان 1392
 • دوشنبه 20 آبان 1392
 • پنجشنبه 16 آبان 1392
 • يکشنبه 12 آبان 1392
 • شنبه 11 آبان 1392
 • جمعه 10 آبان 1392
 • چهارشنبه 01 آبان 1392
 • سه شنبه 30 مهر 1392
 • دوشنبه 29 مهر 1392
 • يکشنبه 28 مهر 1392
 • شنبه 27 مهر 1392
 • جمعه 26 مهر 1392
 • چهارشنبه 24 مهر 1392
 • سه شنبه 16 مهر 1392
 • دوشنبه 15 مهر 1392
 • يکشنبه 14 مهر 1392
 • شنبه 13 مهر 1392
 • جمعه 12 مهر 1392
 • پنجشنبه 11 مهر 1392
 • چهارشنبه 10 مهر 1392
 • سه شنبه 09 مهر 1392
 • دوشنبه 08 مهر 1392
 • شنبه 06 مهر 1392
 • جمعه 22 شهريور 1392
 • پنجشنبه 21 شهريور 1392
 • سه شنبه 19 شهريور 1392
 • دوشنبه 18 شهريور 1392
 • جمعه 15 شهريور 1392
 • پنجشنبه 14 شهريور 1392
 • چهارشنبه 13 شهريور 1392
 • يکشنبه 10 شهريور 1392
 • سه شنبه 29 مرداد 1392
 • دوشنبه 28 مرداد 1392
 • چهارشنبه 23 مرداد 1392
 • دوشنبه 21 مرداد 1392
 • چهارشنبه 16 مرداد 1392
 • دوشنبه 14 مرداد 1392
 • جمعه 11 مرداد 1392
 • پنجشنبه 10 مرداد 1392
 • پنجشنبه 20 تير 1392
 • دوشنبه 17 تير 1392
 • يکشنبه 16 تير 1392
 • شنبه 08 تير 1392
 • شنبه 01 تير 1392
 • پنجشنبه 30 خرداد 1392
 • شنبه 28 ارديبهشت 1392
 • يکشنبه 15 ارديبهشت 1392
 • سه شنبه 10 ارديبهشت 1392
 • يکشنبه 08 ارديبهشت 1392
 • سه شنبه 03 ارديبهشت 1392
 • شنبه 17 فروردين 1392
 • جمعه 27 بهمن 1391
 • شنبه 21 بهمن 1391
 • پنجشنبه 19 بهمن 1391
 • شنبه 14 بهمن 1391
 • چهارشنبه 04 بهمن 1391
 • جمعه 29 دی 1391
 • سه شنبه 05 دی 1391
 • سه شنبه 28 آذر 1391
 • يکشنبه 26 آذر 1391
 • دوشنبه 20 آذر 1391
 • جمعه 17 آذر 1391
 • سه شنبه 23 آبان 1391
 • جمعه 12 آبان 1391
 • چهارشنبه 19 مهر 1391
 • سه شنبه 18 مهر 1391
 • شنبه 15 مهر 1391
 • جمعه 07 مهر 1391
 • جمعه 31 شهريور 1391
 • جمعه 17 شهريور 1391
 • جمعه 20 مرداد 1391
 • پنجشنبه 19 مرداد 1391
 • يکشنبه 15 مرداد 1391
 • چهارشنبه 11 مرداد 1391
 • دوشنبه 09 مرداد 1391
 • جمعه 30 تير 1391
 • چهارشنبه 28 تير 1391
 • سه شنبه 20 تير 1391
 • سه شنبه 13 تير 1391
 • يکشنبه 07 خرداد 1391
 • جمعه 05 خرداد 1391
 • جمعه 15 ارديبهشت 1391
 • سه شنبه 12 ارديبهشت 1391
 • جمعه 01 ارديبهشت 1391
 • جمعه 25 فروردين 1391
 • پنجشنبه 17 فروردين 1391
 • سه شنبه 23 اسفند 1390
 • يکشنبه 23 بهمن 1390
 • دوشنبه 23 آبان 1390
 • دوشنبه 07 شهريور 1390
 • چهارشنبه 23 آبان 1380
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1239
 • کل نظرات : 313
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 15
 • آی پی امروز : 14
 • آی پی دیروز : 75
 • بازدید امروز : 130
 • باردید دیروز : 411
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 21
 • بازدید هفته : 4,052
 • بازدید ماه : 10,808
 • بازدید سال : 88,083
 • بازدید کلی : 769,816