close
تبلیغات در اینترنت
نورباران ویژه ممسنی و رستم - 15
loading...

نورباران ویژه ممسنی و رستم

ماهنامه نوربارن بدون هیچ مقدمه ای در حال انتشار است و همه ی کسانی که دستی در کار چاپ و انتشار دارند مماهنامه نورباران-ویژه ممسنی و رستم-

سال‌ها بود که راننده شده‌بودم و سال‌های مختلف در نقاط مختلف کشور از جمله: شمال، جنوب، شرق، غرب و حتی در شهرها وکلان‌شهری مهم چون پایتخت رانندگی کرده ‌بودم و با اصول و قوانین راهنمایی و رانندگی آشنا بودم و می‌دانستم قانون چیست و خلاف قانون یعنی چه؟ حق تقّدم به چه معناست و محل عبور عابر پیاده کجاست!!! مامورین راهنمایی و رانندگی را می‌شناختم و با وظایف و مسئولیت‌های آنها آشنا بودم و به همین دلیل با آنها همکاری می‌نمودم و به این همکاری افتخار می‌کردم.
اما جدیداً کشف کرده‌ام که رانندگی در بین همشهریان ما راه و رسم دیگری دارد! و قوانینش، قوانین دیگری است. اصول نانوشته‌ای به یک فرهنگ عمومی در بین رانندگان شهر تبدیل شده و عموم آنها از آن پیروی می‌نمایند و در این میان وای به حال کسی که از این قوانین بی‌اطلاع باشد و یا بخواهد قوانین رایج و ساری و جاری در کشور را اجرا کند، بیچاره کلاهش پس و عاقبتش با دیگر رانندگان، فکر نمی‌کنم ختم به خیر شود. بله، داشتم می‌گفتم بر حسب اجبار سرویس بچه‌ها و اهل منزل شده‌ام و دائماً در شهر در حال بالا و پایین رفتنم و همین نیز باعث کشف این موضوع شده‌است. از آن مهمتر، زمانی به خود آمدم که: روزی داشتم با فحش و بد و بیراه و قلدری به راننده دیگر که اتفاقاً حق  با وی بود، راه خودم را باز می‌کردم، بی‌خیال قانون و حق تقدّم!!!؟
 

نورباران بازدید : 283 پنجشنبه 12 تير 1393 زمان : 3:57 نظرات ()

در اعیاد شعبانیه و به مناسبت روز میلاد امام حسین (ع) و روز پاسدار و میلاد حضرت ابوالفضل‌العباس و روز جانباز و تبریک این روزها، خبرنگار نشریه نورباران با سرهنگ کریم عباسی فرمانده سپاه شهرستان ممسنی دیدار داشت.
در این دیدار فرمانده سپاه ممسنی ضمن تشکر از حضور در دفتر فرماندهی سپاه گفت: اوایل انقلاب به خاطر نوپایی انقلاب و عدم شکل‌گیری‌درست سازمان‌ها و نیروها، یک خلاء نیرویی و یا به عبارتی یک خلاء قدرتی که در ارتش موجود‌آمده‌بود و به فرمان حضرت امام‌(ره)، یاران انقلاب و نیروهایی که در پیروزی انقلاب نقش داشتند بن‌مایه‌ی ساختاری سپاه شدند و سپاه شکل‌گرفت.

نورباران بازدید : 329 پنجشنبه 12 تير 1393 زمان : 1:55 نظرات ()

چراغ سحر فرماندار رستم گفت : آتش سوزی که در چند نقطه از جنگل های منطقه کوه سیاه شهرستان رستم آغاز شده بود با تلاش یگان های حفاظت از جنگل ها و مراتع، محیط زیست، گروه های هلال احمر و نیروهای محلی در مراتع و جنگل های منطقه پس از 10 ساعت مهار شد. وی افزود : در این آتش سوزی بیش از 60 هکتار از پوشش های مرتعی ، درختان بلوط ، بادام ، درختچه های بادام کوهی و بنه در آتش سوخت .
پس از مهار آتش سوزی رئیس منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستان رستم گفت: بعد از برداشت گندم متاسفانه کشاورزان اقدام به آتش زدن کاه و کلش می کنند که احتمالا عامل آتش سوزی کوه سیاه مربوط به همین موضوع بوده است البته هنوز به صورت قطعی مشخص نشده است و مراتب به صورت قانونی در حال پیگیری و با مقصران این عمل به شدت و از طریق قانون برخورد خواهد شد.
 

نورباران بازدید : 283 سه شنبه 10 تير 1393 زمان : 16:43 نظرات ()

بخش هایی از تالیفات پنجگانه استاد محمد بهمن بیگی پدر تعلیمات عشایر ایران که توسط فرزندش الله وردی بهمن بیگی گردآوری و به زبان انگلیسی ترجمه شده است، منتشر و بر روی شبکه جهانی اینترنت با عنوان" The Story Of Lucky Mad Nomad" قرار گرفته است.  
الله وردی بهمن بیگی مترجم این آثار در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این کتاب 64هزار و 350کلمه ای در قالب 16فصل برای دسترسی همگان بر روی سایت آمازون (Amazon) قرار داده شده است.  وی هدف از این اقدام خود را معرفی هرچه بیشتر خدمات محمد بهمن بیگی در عرصه تعلیم و تربیت نوین آموزشی به دنیای خارج برای استفاده علاقه مندان و متولیان آموزشی از این تجربه گران سنگ آموزشی و تربیتی عنوان کرد.
وی ادامه داد :کتاب نام ها و یادها در بیان و کلام محمد بهمن بیگی که توسط یکی از شاگردان پدرم گردآوری و تدوین شده را می توان مصداق آشکاری بر این عادت نیکوی قدردانی دوستانش دانست.

نورباران بازدید : 291 سه شنبه 10 تير 1393 زمان : 13:41 نظرات ()

با نزدیک شدن به ایام انتخابات مجلس و سال‌های پایانی نمایندگی دکتر شفیعی بازار تودیع و معارفه‌ها در شهرستان ‌های ممسنی و رستم گرم شده‌است و شایعات زیادی در مورد تغییر سمت‌ها و پست‌های سیاسی و مدیریتی در شهرستان‌ها قوت می‌گیرد.
شنیده‌ها حاکیست که در این میان تغییرات پست‌های بخشداری بخش‌های دشمن‌زیاری و ماهور و معاون فرمانداری شهرستان ممسنی قطعی شده است و محمد حسین مردانلو بخشدار  ماهور صندلی خود را به یعقوب مرادی می‌دهد و الله نظر پارسایی که حدود یک سالی است به عنوان بخشدار بخش دشمن‌زیاری معرفی شده بود با سید ابوطالب حسینی تودیع و معارفه خواهدشد.  در ادامه‌ی این روند بیت‌الله خورشیدی در اوایل نماینده فعلی از این سمت کنار گذاشته‌شد قراراست به عنوان معاون فرمانداری ممسنی مجدداً به ساختمان فرمانداری برود.

نورباران بازدید : 314 سه شنبه 10 تير 1393 زمان : 9:39 نظرات ()

حجت الاسلام رسول محمدی نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه ممسنی  در جشن انوار کربلا بیان داشت: وقایعی که در کشور سوریه رخ می دهد عاشورایی دیگر است و همچنون عاشورا، کفار سرهای شیعیان را از بدن جدا می کنند و از طریق رسانه های جمعی آن را به نمایش می گذارند در این جنگ کفار به مقابله با اسلام و شیعه برخاسته و به دنبال براندازی شیعه است. در این برهه وظیفه ی همه ی ماست که جهاد کنیم.
وی ادامه داد: جهاد تنها شمشیر کشیدن و اسلحه به دست گرفتن نیست و با زبان، مال و ثروت و ... نیز می توانیم جهاد کنید امروز نیاز است با جهاد مالی به برادران دینی خود در سوریه کمک کنیم.

نورباران بازدید : 236 سه شنبه 10 تير 1393 زمان : 8:36 نظرات ()

به گزارش "احمدرضا رنجبر" خبرنگار نورباران، مصطفی عسکری رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ممسنی در حاشیه جشن مبعث پیامبر (ص) در گفتگویی گفت: الحمدلـله برنامه در حد توان خوب بود و استقبال مردم بیشتر از پیش بینی ما بود.
وی ادامه داد: اداره اوقاف در برگزاری محافل قرآنی و دعوت از قاریان بین‌المللی فعال بوده و از نطر عملکرد اداره اوقاف و امور خیریه در سال 92 در سطح کشور برگزیده شده‌است و این اداره مجدانه پیگیر برگزاری مسابقات قرآنی و فرهنگی بوده است.
عسکری افزود: شهرستان ممسنی در زمینه استقبال از شرکت ککندگان در مسابقات کشوری برگزیده شد ضمن اینکه در طرح آرامش 60 پلاکارد در مسیر ورودی امازادگان نصب گردیده و از اعم کارهای این اداره ایجاد خیمه معرفت و استقرار روحانی در ان جهت پاسخگویی به مسائل شرعی و برگزاری مسابقات گوناگون بین کودکان و نوجوانان از جمله نقاشی و پخش کلیپ های فرهنگی و اجتماعی به مدت 15 روز، اشاره کرد.
ایشان در پایان افزود: سعی ما بر این است که با دوستان خبرنگار و مطبوعات در اجرای برنامه‌ها همکاری داشته باشیم. رسانه‌ها در واقع بیان کننده اطلاعات عمومی و عملکرد دستگاه‌های اجرایی به مردم هستند و هر کس وظیفه دارد با مطبوعات و رسانه‌ها همکاری داشته‌باشد.
 

نورباران بازدید : 282 سه شنبه 10 تير 1393 زمان : 7:35 نظرات ()

خبرهایی حاکی از این است که رئیس دانشگاه علوم پزشکی فارس به شهرستان ممسنی سفر کرده و از بیمارستان ولی‌عصر (عج) بازدید کرده است این موضوع تاکنون چندان رسانه‌ای نشده‌است! پایگاه اطلاع رسانی شبکه بهداشت و درمان ممسنی در این خصوص نوشته‌است: در آغازین ساعات صبح روز 4/ 3/ 93 دکتر ایمانیه ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی فارس  و قائم مقام وزیر در استان در معیت هیئتی از بیمارستان ولی‌عصر(عج) شهرستان ممسنی بازدید بعمل‌آوردند .
 

نورباران بازدید : 285 سه شنبه 10 تير 1393 زمان : 5:32 نظرات ()

"نورباران" از چاپ پیام‌های مناسبتی و تقد‌یمی معذور است و به پیامک‌های عمومی و بیان مشکلات می‌پرد‌ازد‌ و به د‌لیل حجم انبوه اظهار لطف و محبت د‌وستان، منتخبی از پیامک های ارسالی چاپ می شود‌.
برای چاپ، پیگیری و انعکاس مسائل و مشکلات
به این شماره پیامک بزنید‌:  30005825000019

نورباران بازدید : 291 سه شنبه 10 تير 1393 زمان : 4:30 نظرات ()

بی‌شک همه‌ی ما وقتی بچه بودیم مادرهایمان برایمان لالایی می‌خواندد. لالایی‌هایی که هنوز هم به یاد داریم و همیشه با به یاد آوردنش نوعی خوشحالی ذات نصیب ما می‌شود.
مادران ما ناخودآگاه برای ما لالایی می‌خواندند، بدون اینکه از وزن و قافیه چیزی بدانند اما همان اندازه که نوعی آهنگ درونی هدایتشان می‌کرد کافی بود. در واقع لالایی‌ها آغازگر ادبیات زنانه بوده‌اند که در پای گاهواره‌ی بچه‌هایشان شروع کرده‌اند و این زبان نسل به نسل انتقال یافته و همه‌ی ما بدون شک در مورد آن چیز‌هایی می‌دانیم. مادران ما با خواندن لالایی گاهی برای ما سربلندی آرزو می‌کردند و گاهی سلامتی و بعضی اوقات هم همراه لالایی‌ها خودشان را فدای ما می‌کردند!
رابطه‌ی لالایی بین مادر و کودک نوعی احساس به وجود می‌آورد که باعث می‌شود هر دو آرام باشند و کودک بدون اینکه گریه کند به صدای مادرش گوش دهد و همراه لالایی خوابش ببرد!
در واقع نوع لالایی در همه جای ایران متفاوت است و مادران طبق عادات و رسوم خودشان برای کودکان‌شان لالایی می‌خوانند..لالایی که شعر از آن مادر است و آهنگش نصیب کودک می‌شود! در واقع در لالایی مادر آنچه را از دل خود احساس می‌کند به زبان می‌آورد. مادر در هنگام لالایی کردن برای کودکش از وضیعت خود و پدرش حرف می‌زند و با او درد دل می‌کند!! لالایی نوعی ترانه‌سرایی زنانه است و فقط یک مادر می‌تواند آن را بسراید و برای کودکش بگوید.
 

نورباران بازدید : 260 دوشنبه 09 تير 1393 زمان : 18:18 نظرات ()

سیروس شایانی

ضرب‌المثل‌ها‌، جملات موزون، پرمعنی و معمولاً منظمی هستند که به صورت‌های گوناگون به نسل‌ها‌ی یک جامعه منتقل شده‌است. ویژگی‌هایی ماننداحساس خودمانی بودن، درک راحت، سادگی،کوتاهی، جذابیت و کاربرد عملی در زندگی باعث شده تا ضرب‌المثل‌ها در بین اعضای جامعه جایگاه خاصی داشته باشند.
یکی از راه‌های شناخت هر گروه، قوم یا ملتی، مطالعه و بررسی ضرب‌المثل‌های رایج در آن است، این ضرب‌المثل‌ها بیان کننده تجربیات، روحیات، علایق، نوع بیان مردم و طرز تفکر و نحوه رویارویی و برخورد با مسایل و موضوعات مختلف است.«قوم لر یکی از بزرگترین گروه‌های قومی هستندکه نزدیک به سه هزار سال پیش همانند دیگر آریایی‌ها از آسیای میانه به ایران آمدند،این قوم در طول تاریخ پر فراز و نشیب کشورمان همیشه نقش مهمی را بازی کرده و در مقابل اسکندر مقدونی، تیمورلنگ، مغول، عثمانی‌ها و دیگر دشمنان این سرزمین مردانه جنگیده و در دفاع از این آب و خاک تا پای جان ایستادگی کرده است، لرها در دو قرن گذشته، یعنی در طول دوران زمامداری قاجاریه و پهلوی، بزرگترین لطمه سیاسی را متحمل شده اند.» در میان قوم لر به دلیل ارتباط چهره به چهره در روابط اجتماعی،زندگی در طبیعت، نوع معیشت مرتبط با این طبیعت، تعامل، تقابل ورقابت با سایر اقوام وگروه‌ها،شرایط اقتصادی سیاسی تاریخی فرهنگی حاکم و...ضرب‌المثل‌هایی شکل گرفته که پرمعنا، ظریف، تجربی، صریح، کاربردی وقابل تامل است.
 

نورباران بازدید : 501 دوشنبه 09 تير 1393 زمان : 13:15 نظرات ()

سلام.
این شماره از نورباران را با مطالبی راجع به پتروشیمی ممسنی و سد پارسیان، مهمان مهندس نصیب اله حاجتی شهردار ممسنی بودیم و پای صحبت هایش نشستیم. در کنار صحبت های ایشان مطالب دیگری راجع به شهرستان نیز درج نمودیم و امیدواریم مورد قبول واقع گردد. البته یک آگهی مزایده از طرف ادارهکار، رفاه و تامین اجتماعی نیز در این شماره درج است که امیدواریم افراد لایق و محق بتوانند در این مزایده برنده شوند.
آنچه در این شماره خواهید خواند:
صفحه 2
مـقـام مـعظـم رهـبـری: برکات رمضان، از خودِ آحاد و افراد مسلماني که مي خواهند در ضيافت الهي در اين ماه وارد شوند، شروع مي شود
سیدمحمدرضا رستمی/ تیر  ماه 93:ما در لابلای شعارهایمان سردرگم شده ایم!
آزمون مهارت های فنی رشته های هنری در شهرستان ممسنی برگزار شد
دولت فاز سوم خط لوله اتیلن غرب را اجرا نمی‌کند
بستانکاری بیش از ۳ میلیارد ریالی شرکت برق شهرستان رستم از مشترکان
رهام پیکری فرماندار ممسنی: کشت ذرت جایگزین هندوانه می‌شود
تصادف سرویس دانشگاه پیام نور ممسنی
کشف عجیب ترین مدیر ایرانی
دعوت بانوی والیبالیست شهرستان رستم به تیم ملی
ورود دیوان محاسبات به موضوع بنزین پتروشیمی
برگزاری کارگاه آموزشی ازدواج آسان و سبک زندگی اسلامی در شهرستان رستم
 

نورباران بازدید : 330 دوشنبه 09 تير 1393 زمان : 12:26 نظرات ()

احمدرضا رنجبر

بیا تا دمی پادشاهی کنیم
به نیکی به خوبی خدایی کنیم
بیا تا زما شاد گردد جهان
ز ما خوب و آباد گردد جهان
بیا تا زما، ظلم، ترسان شود
بسا تا که عصیان گریزان شود
بیا تا که سرمست آبان شویم
همه همره "نور" و "باران" شویم
بیا تا که روشن شود ماه ما
عروج است آیینه راه ما
بیا تا به عزت صدایی کنیم
بیا تا ز عصیان جدایی کنیم
بیا با من ای دوست آغاز کن
تو در اوج افلاک پرواز کن
بیا تا به یک تشنه آبی دهیم
به شبهای تار آفتابی دهیم
بیا تا من و تو همه ما شویم
بیا تا در این قلب‌ها جا شویم
بیا گر چه در اوج اِستاده‌ایم
چنان باشد انگار، افتاده‌ایم
 

نورباران بازدید : 218 دوشنبه 09 تير 1393 زمان : 9:13 نظرات ()

محمدمحمودی نورآبادی

مو وَسرمایِ دی و شویل تار نیلرسم
مو وَ تیفون غم و اور و کُوار نیلرسم
باد و بارونه گِرُته وَ کَپَر ایلِ دلم
ولی هرگس وَمَتیل نَخَشهِ شوکِ بنار نیلرسم
آسمونِ تیلم هرچقرم اوری بو
با همی حال و همی دل یَه لَوار نیلرسم
از همو روز که قسم خردمه بَی کوگِ دری
دَ وَهوفَی هَفی و سایه ی مار نیلرسم
چند صبایی که رفیق بِهله  سَر    ای   وُرد ویسم
نظرم تی خشه، بَی قار و مَقار نیلرسم
فصل پیزی که رقیبل خَوَر ایدان وَغَمَش
چه بِگُم؟ خندم اِیا، چون وَ شعار نیلرسم
 

نورباران بازدید : 278 دوشنبه 09 تير 1393 زمان : 6:11 نظرات ()

حمید گنجایش: نویسنده و پژوهشگر صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران
« وَدُّوا لَوْ تَكْفُرُونَ كَمَا كَفَرُوا فَتَكُونُونَ سَوَاءً» «آنان آرزو دارند که شما همانند ایشان کافر شوید و مساوی یکدیگر شوید»(نساء/ 89)
آمریکا را با هر زبان و لهجه‌ای که بخوانی تفاوتی نمی‌کند:" شیطان بزرگ" در ذهنت نقش می‌بندد و شرارت‌های خبیثانه‌اش حتی تا به مغز استخوانت هجوم می‌برد. انگار این شیطان همان شیطانی است که پدر و مادرمان(آدم و حوا) را هوایی کرد و آنها را از بهشت پر نعمت به زمین پر مشقت کشاند. اینجا هم دست بردارمان نیست. البته طبیعی است، زیرا قسم خورده است تا جمیع انسان‌ها را گمراه نکند و همه انسان‌ها را جهنمی نکند آرام و قرار پیدا نخواهد کرد و آب خوش از گلویش پایین نخواهد رفت. حق هم دارد ناسلامتی ما "آدما" بزنم به تخته اگه غرور کاذب نگیرمان از او برتریم و اشرف مخلوقات و ما را خدا با دستان خودش پرورش داده است و از روح خود در کالبدمان دمیده است و خلاصه نعمت و محبت را بر ما آدمیان تمام و کمال ارزانی داشته است. ما فرزندان آدم و حوا اگر از سرگذشت پدر و مادرمان درس نگیریم و دوباره فریب این شیطان پلید را بخوریم جای بسی مذمت و سرزنش است و شاید بهتر است بگوییم از بی‌عقلی‌مان است که دوباره بگذاریم کلاه سرمان برود.
 

نورباران بازدید : 366 سه شنبه 03 تير 1393 زمان : 14:14 نظرات ()

انوشیروان ره‌انجام
نکته اول :حوادث و جنایاتی که امروزه گریبان‌گیر جامعه‌ی اسلامی شده، در اثر عوامل گوناگونی است که مهمترین آن‌ها بی‌حجابی، بد حجابی و بی‌بندوباری است که سرنخ اصلی آن به حبّ نفس بر می‌گردد که باعث شده خانواده و جامعه تا مرز نابودی کشانده‌شوند.
در جامعه‌ی اسلامی ما، دشمنان اسلام و انقلاب پس از بررسی‌های طولانی، نقشه و روش‌های گوناگونی را برای نابودی تدریجی اسلام ومسلمانان ترسیم نموده‌اند که یکی از مهمترین راه‌های شیطانی، دعوت به فساد و بی‌حجابی است که زیر پوشش شعارهای جلوه‌دار و ماسک‌های قلابی و تبلیغات باطل آن را ترویج می‌کنند، مثلاً به نام هنر، تبلیغِ فساد می‌کنند و به اسم پیشرفت مردم را به گناه می‌کشانند و به عنوان تمدن و با اسم آزادی‌خواهی، آنها را به هرزگی، بی‌بندوباری و اعمال زشت دعوت می‌نمایند.
متاسفانه، بسیاری از زنان و مردان مسلمان، در برابر این شعارها فریب خورده و دنبال آنها راه می‌افتند و با لباس ارزنده اسلام (حجاب) مخالفت نموده و تا آنجا پیش می‌روند که بر اثر همین تبلیغات سوء و زهرآلود، فریب خورده و زنان و دختران خویش را به نام تمدن نوین، به بی حجابی وادار می‌نمایند.
نکته دوم: در شهرستان ما، همین مسئله دارد بصورت جدی وارد زندگی مردم می‌شود و بسیاری از ارزش‌ها رنگ می‌بازند. در جامعه‌ای که منشا وجودی آن عشیره‌ای و قبیله‌ای است وفرهنگ حفظ حجاب، سالیان سال همراه دین اسلام و با مذهب تشیع عجین شده و به عنوان یک سنت و آداب و رسوم در جامعه‌ی طایفه‌ای و عشیره‌ای ما رواج داشته ولی متاسفانه در حال حاضر به خصوص در چند سال اخیر این مسئله با برچسب "پیشرفت، فرهنگ و تمدن" آهسته آهسته رنگ عوض می‌کند. مسئولان و دلسوزان این شهرستان هر روز سرگرم تعویض و جابجایی پست‌ها و جایگزینی و رقابت‌های طایفه‌ای و زد و بندهای سیاسی شده‌اند و عشیره‌ی ما از مسئله‌ی بزرگ و رشد سرطانی بدحجابی و بی‌حجابی با سرعتی غیر قابل تصور جامعه را در خود تنیده‌اند، غافل مانده‌اند.
 

نورباران بازدید : 420 سه شنبه 03 تير 1393 زمان : 9:9 نظرات ()

رانند‌ه‌ی تاکسی د‌ر گذر از هیاهوی زند‌گی، هر بار و یا د‌ر هر مسیر،  برگی از زند‌گی د‌یگران را می‌خواند‌ و همراه آنها ورق می‌زند‌. رانند‌ه‌ی ما گاهی محرم اسرار د‌یگران می‌شود‌ و گاهی قربانی اتفاقاتی که خود‌ هیچ نقشی د‌ر آن ند‌ارد‌.  ...  او با خاطراتش تنها یک "کورس" مهمان اند‌یشه هایمان می شود‌. این شماره راننده ما، همراه محصول و درو و گرما و سکوت عجیب این روزهای ماهور، درگیر ماجرایی با خانواده ای عشایری می شود و ... با هم می خوانیم:

نورباران بازدید : 315 یکشنبه 01 تير 1393 زمان : 14:3 نظرات ()

جام جهاني فوتبال را اگر نگوئيم بزرگترين امام بدون شك مي توان جذاب ترين پر طرفدارترين رويداد ورزشي جهان ناميد، رويدادي كه هر چهار سال يك بار برگزار مي شود و  هوش و حواس ميليون ها علاقمند را در چهار گوشه دنيا متوجه خود مي سازد. جذابيت جام جهاني فوتبال بيش از آنكه معلول تبليغات، سانه ها وسازمان هاي جهاني فوتبال و يا حتي بازار گرمي دستگاه هاي اقتصادي سياسي دنيا باشد ريشه در زيبايي و ظرافت هاي ورزشي، به نام فوتبال دارد، از طرفي عشق به مسابقه و تحرك و هيجان ورقابت عشقي و ذاتي جز نيازهاي اصيل بشري به حساب مي آيد.
مسلماً وقتي بهترين هاي فوتبال دنيا در يك ميدان جمع مي شوند تا در مصافي رويا روي و طي رقابت هاي پر افت و خيز قهرماني جهان را تعيين كنند ، اين ميدان و مسابقه باید مورد توجه فوتبال دوستاني باشد كه در سراسر جهان هر روز و هرهفته مسابقات فوتبال را از قهرماني يك زمين محلي تا قهرماني شهر و كشور و قاره با علاقمندي و حساسيت خاصي تعقيب مي كنند، ميداني كه مشهورترين و هنرمندترين بازيكنان جهان گرد هم آيند و از سوي مربيان و تئوريسين هاي فوتبال، آخرين روش هاي فوتبال و پيشرفته ترين تاكتيك هاي اين ورزش به نمايش در مي آيد.
 

نورباران بازدید : 304 یکشنبه 01 تير 1393 زمان : 12:0 نظرات ()

سیدمحمدرضا رستمی/ هفدهم خرداد  ماه 93
با توجه به فصل برداشت محصول گندم و هندوانه، بحث اصلی ما در این سرمقاله تقابل این دو محصول است اما نامهربانی و بی‌ادبی است اگر برای مقدمه و حسن مطلع به واژه‌ی "خرداد"نپرداریم. خرداد را اگر چه به "حور" و ماه و بیشتر تابندگی و فروزندگی خورشید می‌شناسند اما بد نیست آن را ماه " خرد" و" داد" نیز بدانیم و بنامیم  و بهتر آنکه در این ماه خردورزی‌ها و خردمندی‌ها، دادخواهی‌ها و عدالت گستری‌ها با معیارهای واقعی و حقیقی، منصفانه به سنجش گذاشته‌شوند تا خردستایی، پیشه و سر لوحه‌ی تمامی خردمندان باشد..." خرد بهتر از هرچه ایزد بداد/ ستایش خرد را به از راه داد/ خرد چشم جان است چون بنگری/تو بی چشم شادان جهان نسپری/ کسی کو خرد را ندارد زپیش/ دلش گردد از کرده‌ی خویش ریش..."
 و امّا حضرت علی (ع) در گفتاری پیرامون خرد سنجش خِرد مردم را در این  شش چیز می داند: 1.معاشرت2.داد و ستد 3.دست یابی به مقام 4.برکناری ازمقام 5.توانگری 6. تهی دستی(غررالحکم صفحه 343)
در جامعه ی امروزی نیز معمولاًخردمندترینِ مردمان را انسان‌هایی با این ویژگی‌ها می‌دانند. بهتر است تلنگری به خودمان بزنیم آیا ما به خوبی با مردم و اجتماع مان معاشرت و نشست و برخاست داریم و از درد دل‌ها و مشکلات آنها با خبر هستیم؟ آیا در داد و ستد با آنها انصاف و عدالت ملاک و معیار ماست؟ آیا با دست‌یابی به مقام، وسوسه‌ها و هوا‌های شیطانی برما سیطره پیدا نکرده؟ آیا در برکناری از موقعیت و مقام به همه چیز و همه کس بی‌اعتنا نشده و ارزش واقعی و محتوایی مان از بین نرفته‌است ؟ و آیا در توانگر شدن یا در فقیری و تهیدستی، جایگاه انسانی و معنوی خود را به فراموشی نسپرده‌ایم؟ ....
 

نورباران بازدید : 376 یکشنبه 01 تير 1393 زمان : 9:48 نظرات ()

خسرو حیدری فیلمساز
یک بار دیگر شعله‌های ویرانگر آتش به جان جنگل‌های سبز و زیبای دیار رستم افتادند .... هر اسفند و بهار که از کنار کوه سرسبز "کوه سیاه" و "گردنه نیجل" می‌گذریم، آنچنان زیبایی این کوه و دامنه‌های پوشیده از جنگل انبوه بلوطش خیره کننده است که ناخودآگاه چشمان هر سرنشین خودرویی را در جاده به سوی خود می‌کشاند ... اما به راستی ما که از این همه دل انگیزی نشانه‌های خدوندگار در کوه‌ها و دشت‌ها مسحور می‌شویم چرا آنگاه که این نشانه‌های زیبای خدواندی به دست انسان‌های جفاکار، آگاهانه یا ناآگاهانه نابود می‌شوند، بی تفاوتیم؟!
آتش‌سوزی دهم خرداد که از کنار امامزاده جعفر شروع شد و احتمالاً از آتش زدن کاه و کلش پس از دروی گندم، شروع شد به سوی علف‌های خشک تپه‌ی روبروی این امامزاده کشیده شد. علف‌های خشک که به سرعت مواد نفتی شعله‌ور می‌شوند، آتش را می‌بلعند ...
ساکنین محترم اطراف امامزاده اگر سهل‌انگار و بی‌تفاوت نبودند به راحتی جلوی این آتش‌سوزی عظیم و ویرانگر را می‌گرفتند. باری، آتش بی‌رحم به جان هزاران بوته و گیاه دامنه‌ی کوه افتاد تا رسید به منطقه‌ای که پوشش درختان بلوط شروع می‌شد.

نورباران بازدید : 271 یکشنبه 01 تير 1393 زمان : 7:55 نظرات ()

مصطفی امیری فرماندار شیراز اشاره به ضرورت حل مشکلات مردم و دیدار بی‌واسطه مسئولان با مردم، اظهار داشت: می‌خواهم در این ایام مبارک و پرخیر و برکت از همکارانم در فرمانداری و ادارات شهرستان شیراز قول بگیرم که مشکلات مردم را در اسرع وقت حل کنند.
وی تصریح کرد: مسئولانی که در نظام جمهوری اسلامی حکم مسئولیت گرفته‌اند باید برای مردم کار کنند و خدمت بی‌منت داشته باشند.
فرماندار شهرستان شیراز با بیان اینکه متوجه کمبود اعتبارات در ادارات هستم، ادامه داد: رفع بسیاری از این مشکلات به اعتبارات آنچنانی نیاز ندارد و چه بسا با حذف بوروکراسی اداری حل شود. امیری خاطرنشان کرد: تا زمانی که من در فرمانداری شیراز مسئولیت دارم اجازه نمی‌دهم مدیری به راحتی از کنار مسائل و مشکلات مردم عبور کند و اگر غیر از این باشد مدیر دلسوزتری جایگزین مدیر بی‌مسئولیت می‌شود.
این مسئول ابراز داشت: مدیری که برای بررسی مشکلات و شنیدن دردهای مردم وقت ندارد جهادی نیست و نمی‌تواند خواسته مقام معظم رهبری را محقق سازد. رئیس شورای اداری شهرستان شیراز ادامه داد: چگونه است که اوایل انقلاب همگان از دکتر و مهندس گرفته تا بی‌سواد و بیکار زیر یک بیرق هم دفاع می‌کردیم و هم به سازندگی توجه داشتیم اما امروز حاضر به شنیدن مسائل و مشکلات نیستیم.
 

نورباران بازدید : 224 یکشنبه 01 تير 1393 زمان : 7:39 نظرات ()

حمیدرضا خورشیدی پس از 5 سال ریاست منابع طبیعی و آبخیزداری ممسنی، تودیع شد تا بهنام امیران به عنوان رئیس جدید این اداره معرفی شود.
رهام پیکری فرماندار شهرستان ممسنی از مدیریت جدید اداره منابع طبیعی و آبخیز داری خواستار متانت ، دلسوزی، تعامل و همکاری با ادارات و مردم شد و بیان داشت: عدم امکانات، عدم نیروی  انسانی کافی  و عدم وجود تجهیزات مناسب بزرگترین مشکلات این اداره است که حفاظت از طبیعت را مشکل کرده است و در فصولی که آتش سوزی جنگل ها زیاد می شود کار این اداره با وجود این امکانات کار آسانی نیست. برای مثال در سال گذشته 39 مورد آتش سوزی داشته ایم که در این آتش سوزی ها کمبود امکانات به وضوح قابل مشاهده بود.
نورباران ضمن عرض تبریک و خوش آمد به مهندس امیران برای ورود در عرصه حفاظت از منابع طبیعی برای مهندس خورشیدی آرزوی توفیق و سلامتی دارد.
 

نورباران بازدید : 303 یکشنبه 01 تير 1393 زمان : 6:36 نظرات ()

 

مدير كميته امداد امام خميني(ره) ممسني  در ديدار با رئيس بنياد شهيد وايثارگران گفت: در زمان صلح افراد متمكن از مال خود در جهت توانمندي خانوده هاي نيازمند انفاق كنند واين نمونه ي بارز خود گذشتگي وايثار است.
هوشنگ زارعي مدير كميته امداد در سالروزآزاد سازي خرمشهر روز مقاومت وايثار با همراه تعدادي از مسئولين واحد ها با‌جانباز دفاع مقدس حاج بهزادي رئيس اداره بنياد شهيد وايثار گران ديدار وگفتگو نمود.
 در اين ديدار زارعي ضمن تبريك اين روز بزرگ وضمن گراميداشت ياد وخاطره شهداي 8 سال دفاع مقدس  به اين موضوع اشاره داشت: در زمان جنگ دفاع مقدس افراد به صورت داوطلبانه از جان ومال خود در جهت حفظ ارزشهاي اسلامي ودفاع از خاك ميهن اسلامي  گذشتند و از هيچ كوششي دريغ نكردند واينان در واقع اصل فداكاري وايثار و مقاومت را به نمايش گذاشتند.اين مقام مسئول اشاره نمود:

نورباران بازدید : 185 یکشنبه 01 تير 1393 زمان : 4:32 نظرات ()

میزان افزایش حقوق بازنشستگان ابلاغ شد
معاون اول رئیس‌جمهور مصوبه افزایش ۲۵ درصدی مستمری‌ بازنشستگان، ازکارافتادگان و مجموع مستمری بازماندگان در سال ۹۳ را ابلاغ‌کرد. در ابلاغیه‌ی اسحاق جهانگیری آمده‌است: از تاریخ 1/1/1393 کلیه مستمری‌های بازنشستگی، ازکارافتادگی و مجموع مستمری بازماندگان که تا پایان سال 1392 برقرار شده‌اند، به میزان بیست و پنج درصد مستمری آنان در پایان اسفندماه سال 1392 افزایش می‌یابد.
مستند احمدی نژاد هم ساخته شد
مستند «در رویای بهار» توسط شاخه جوانان حزب ایران زمین ساخته‌شده و قرار است در یکی از دانشگاه‌های کشور رونمایی می شود. «در رویای بهار» اشاره مستقیم به شعار سال پایانی دولت محمود احمدی‌نژاد یعنی «زنده باد بهار» دارد. در این مستند علاوه بر بررسی تاثیرات اقتصادی برنامه‌های احمدی‌نژاد و شعارهای وی در این هشت سال، موضوعات جنجال‌برانگیزی چون خانه‌نشینی، رابطه وی با مشایی، در آغوش گرفتن مادر هوگو چاوز و نقش او در اشغال سفارت امریکا در سال 58 نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد.
 

نورباران بازدید : 290 یکشنبه 01 تير 1393 زمان : 3:55 نظرات ()

 

امید به جوان ها
من امید دارم به شما؛ امید من به شما جوانان است، امید من به شما دبستانیهاست، امید من به شماست که ان شاءاللّه  مقدرات کشور ما بعد از این در دست شماها باشد و شماها وارث این کشور باشید.
جوانان محبوب خداى تعالى
جوانان عزیزم و فرماندهان محترم، شما توقع نداشته باشید که من بتوانم از عهده ی ثناى شما و شکر عمل شما برآیم. شما را همان بس که محبوب خداى تعالى هستید، و خداى شما فرموده که شما را که "چون سدى محکم و بنیانى مرصوص در مقابل دشمنان خدا و براى رضاى او ایستاده اید، دوست مى دارد". و این است جزاى شما و این است عاقبت عمل شما.
جوانان بى نظیر
نظیر مجاهدین این زمان، نظیر این جوانهاى این زمان، از اول تاریخ تا حالا نبوده است. اگر آنها بوده اند، اما کم بودند.

نورباران بازدید : 315 یکشنبه 01 تير 1393 زمان : 3:13 نظرات ()

آروین (زهرا) رزمجو، عضو شورای اسلامی روستای تل‌سامان سرمشهد

"اِحرام چه بندیم، چو آن قبله نه اینجاست
در سعی چه کوشیم چو از مروه صَفا رفت"
اردیبهشتی دیگر، بهشت در بهشت، کوچ قشنگ پرستوها، آوای خوش هزار، دشتی پر از شقایق و ایل در حال کوچ ... در طلوع خورشید، که طلوعش طلوع دیگری برای بیداری مردمان ایل بود! طلوعی که قلم را به دستان بازیگوش کودک عشایر نشاند ... تا امروز که او دیگر نیست!!!
تا یادم نرفته بگویم عکس تو با هیچ روبان سیاهی، قاب هیچ سیاه‌چادری نمی‌شود ... تو که هستی ... مگر نه؟ لابلای همان الفبا ...! بنویس، بنویس دختر ایل ... بنویس پسر ایل ... الف-ب-پ-ت ... راستی به "ب" که رسیدی یادت باشد ب مثل بهمن‌بیگی.

نورباران بازدید : 357 شنبه 31 خرداد 1393 زمان : 9:32 نظرات ()

مسعود علمداری

مقدمه:
سقراط از آنچه در پایان کتاب پنجم گفت چنین نتیجه می‌گیرد که تنها فلاسفه علم به عدالت مطلق و کلیه حقایق ثابته را دارند و تنها آنانند که اصول قانون گذاری و حکومت را می‌توانند چنانکه باید و شاید درک کنند و چون عاشق حقیقتند بالضروره همه حسنات را نیز مانند سرعت فهم و همت و شهامت و اعتدال دارا هستند و بنابراین تنها آنان‌را میتوان شایسته زمامداری دانست.
آدئیمانتوس ایراد می‌کند که هر چند این ایراد سقراط درست است ولی تجربه آنرا تأیید نمی‌کند زیرا آنچه در عمل مشاهده می‌شود این است که فلاسفه در جامعه مردمانی بیکاره و فاسدند. سقراط این ایراد را می پذیرد منتها با این تذکر که عاطل یا فاسد شدن فلاسفه تقصیر خودشان نیست بلکه تقصیر جامعه است که در انتظاری که از زمام داران خود دارند خطا می‌کند و چنین می‌پندارد که زمامدار باید بر طبق دلخواه توده مردم رفتار کند و بدین صورت است که فیلسوف واقعی با مشاهده این وضع از سیاست و حکومت کناره‌گیری می‌کند و صلاح بدست مردمان جاه‌طلب و بی‌مایه می‌افتد ولی اگر تحصیل فلسفه به طرزی اصلاح شود که فلاسفه مورد اطمینان و احترام جامعه قرارگیرند، آن روز است که جامعه به صلاح کار خود واقف می‌شود و شهر مطلوب تحت حکومت فلاسفه بوجود می‌آید.
 

نورباران بازدید : 336 جمعه 30 خرداد 1393 زمان : 22:37 نظرات ()

علی علمداری

ما هی هر روز تنهاتر شدیم.
هر روز منزوی‌تر شدیم.
هر روز مجازی‌تر شدیم.
ما در دنیای مجازی غرق شدیم!
ما یادمان رفت به پدربزرگ و مادر بزرگ هایمان سر بزنیم
ما معتقدیم که ”عصرِ ارتباطات” نام دروغینی بیش نیست. مثلِ همان پدر و مادرهایی که دخترهای سبزه‌ی خود را ”سپیده” می‌نامند و پسرهای کچل خود را ”زلفعلی”  می‌خوانند، سیاستمداران و مدیران و بزرگانِ بشریت هم به دروغ این عصر را ”عصرِ ارتباطات” می‌نامند!
این عصر، عصر ”تنهایی و در خود فرو رفتن” است!
اینکه در جیب همه، از پیرمرد ۸۰ ساله‌ی محله‌ی ما تا بچه‌های ۵ ساله‌ مهد کودکی یک تلفن همراه است، دلیلی بر با هم بودن آدم ها نیست.
 

نورباران بازدید : 386 جمعه 30 خرداد 1393 زمان : 19:24 نظرات ()

داریوش زندی لک

چندی پیش برای اجرای طرحی در گذر از دالان‌های تنگ و تاریک و دهلیزهای وحشتناک پر از سنگلاخ اداره‌جات به مشکلی اساسی برخوردم. پس از گپ و گفتی خودمانی و آشنایی مختصر  با سه تن از کارمندان به محض اینکه فهمیدند دستی به قلم دارم و ذهنی آغشته به شعر، متفق‌القول به یک جمع‌بندی کلی و  خردجمعی رسیدند که کارم را حل نمایند. پس از بررسی‌های موشکافانه دو راه حل برای موضوع پیشنهاد داده‌شد که نهایتاً با هم فکری و راهنمایی یکی از آنها رهسپار اتاق مدیر شدم. مدیر از پیش پایم بلند شد و به استقبالم آمد. نامه را نشانش دادم. لبخند ملیحی زد و با لب‌هایی که از قاطعیت، نیمچه لرزشی داشت، گفت: بله، این دو روش به نظرم برای انجام کار شما مناسب است ولی من نمی‌توانم انجام دهم، زیرا من مدیرم و مدیر یعنی قانون و قانون اجازه‌ی چنین کاری را به من یا به کارمندی نمی‌دهد.
 

نورباران بازدید : 257 جمعه 30 خرداد 1393 زمان : 17:22 نظرات ()

غلامرضا باسفرجانی

ای کاش اندکی، فقط اندکی به عقب برمی‌گشتیم، به گذشته‌هایی نه چندان دور، به سی یا چهل سال پیش.
آن وقت می‌رسیدیم به روستای خودمان، به روستایی کاملاً خاکی با خانه‌های کاه‌گلی، کوچه‌های خاکی، مردمانی خاکی، دوستی‌ها و دشمنی‌های خاکی، گریه‌ها و خنده‌های خاکی، بین خنده و گریه دیواری نبود، از ژرفای وجود می‌خندیدیم و از عمیق‌ترین سلول های قلبمان گریه سر می‌دادیم، هیچ کودکی بر پدر و مادر فریاد نمی‌زد و هیچ جوانی مادر را رنجور نمی‌کرد و هیچ دختری غرق در آرایش و در معرض بی‌احترامی‌ها و بی‌حرمتی‌ها نبود.
هیچ کوچه‌ای تابلوی ورود ممنوع نداشت لیکن در همه‌ی خانه‌ها باز بود و هیچ خبری از توقف ممنوع و حمل با چرثقیل نداشتیم.
ای کاش چهره‌ی سیاه و خشن آسفالت‌های بر روح لطیف انسانیت‌مان تأثیرگذار نبود. ای کاش صدای زوزه‌ی خودروهای گران قیمت‌مان، مایه‌ی فخر و مباهات و پُز دادن به همسایه نمی‌شد؟

 

نورباران بازدید : 288 جمعه 30 خرداد 1393 زمان : 16:19 نظرات ()

ناهید  احمدی
ضمن عرض سلام و تشکر ویژه از جناب سید قاسم موسوی، در خصوص مقاله‌ی ایشان مبنی بر پوشش و بدحجابی در نشریه‌ی نورباران، امید است که خداوند بزرگ شما و امثال شما را برای صیانت از حریم حکومت اسلامی و تمامیت ارضی کشورمان نگهدارد. این شما و امثال شما هستید که می‌توانید ارزش‌های مقدس اسلامی را پاسداری کنید و مانعی شوید که رسوم و اعتقادات اصیل "ایل لر" به ضعف و فراموشی سپرده نشود.
پیرو مقاله‌ی شما در خصوص "پوشش و حجاب در شهرستان" خواستم نکاتی را اشاره کنم. لازم به ذکر است که منظور نقد و بررسی موضوع مطرح شده نیست بلکه تکمیل موضوعاتی است که گویای عوامل به وجود آمدن چنین آسیب اجتماعی در شهرستان ممسنی شده است.
جناب آقای موسوی، در مقاله‌ی مزبور شما مطرح نمودید که نوع پوشش و بدحجابی بین جوانان شهرستان تأمل برانگیز است که باید اضافه کنم شگفت‌انگیز نیز هست!!! قابل تأمل از این نظر که چه علت‌هایی باعث گردید به یکباره نوع پوشش  حجاب جوانان ما تغییر کند که تاثیرش آن چنان است که فرهنگ غنی و اصیل قوم لر را حتی زیر سوال ببرد یا حقیقتاً آن را به طور گسترده ضعیف معرفی کند.
 

نورباران بازدید : 274 جمعه 30 خرداد 1393 زمان : 13:15 نظرات ()

خسرو حیدری-منتقد و فیلمساز

چهارشنبه24 ارديبهشت 1393 در حادثه  انحراف به چپ  اتوبوس و برخورد با سواری پراید و سمند در مسیر نورآباد-بابامیدان متاسفانه چهار نفر از همشهریان مان جان خود را از دست دادند.
این حادثه  باید مسئولین را متوجه این موضوع کند که جاده نورآباد به بابامیدان که به عنوان  پل ارتباطی بین استان‌های فارس.بوشهر و خوزستان و کهگلویه و بویراحمد است، کشش این حجم سنگین بار ترافیکی را ندارد.
این اولین حادثه نبوده و آخرینش نیز نخواهد بود.
در ایام نوروز 93 مسئولین شهرستان نسبت به  بازگشایی پل دوم فهلیان به صورت موقت اقدام نمودند که این کار به موقع در کنار روان شدن ترافیک، از آسیب‌های احتمالی جلوگیری نمود بطوری که در ایام عید شاهد اینگونه حادثه‌های دلخراش نبودیم. این کار اهمیت بازگشایی و اتمام پل دوم فهلیان ممسنی را بیش از پیش آشکار نموده و انتظار مردم و رسانه‌ها، تسریع در پیگیری و به نتیجه رسیدن این پل استراتژیک و مهم می‌باشد.
 

نورباران بازدید : 525 جمعه 30 خرداد 1393 زمان : 8:55 نظرات ()

اردیبهشت ماه 93، دانشگاه آزاداسلامی واحد ممسنی با اجرای همایش راهکارها و چالش های توسعه‌ی پایدار ممسنی و رستم میزبان گروهی از اندیشمندان و نخبگان ممسنی و رستم بود. در این همایش که از ساعت 9 صبح در سالن فنی و مهندسی دانشگاه برگزارشد، حاج سیدعبدالرسول موسوی و سید ابراهیم امینی از نمایندگان ادوار پیشین ممسنی و رستم به ایراد سخنرانی پرداختند و پس از آن تا ساعت 5 عصر مقالات علمی همایش و برنامه های مختلف دیگری ارائه شد.
در این راستا سید روح الله موسوی مسئول دبیرخانه و مدیر اجرایی همایش راهکارها و چالش های توسعه پایدار ممسنی و رستم اظهار داشت: شهرستان های ممسنی و رستم به دلایل اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و جغرافیایی از مناطق مهم استان فارس محسوب می شوند و ظرفیت های مهم این دو شهرستان از قبیل نیروی انسانی کارآمد، مواهب طبیعی، فرهنگ و تاریخ غنی و ارزشمند، قرار گرفتن در شاهرگ اتصالات راههای ارتباطی استان های کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و بوشهر استعداد این دو شهرستان را برای توسعه پایدار هموار کرده است.
 

نورباران بازدید : 397 پنجشنبه 29 خرداد 1393 زمان : 17:8 نظرات ()

در جهت توسعه فضای علمی شهرستان و به همت اساتید مجرب اولین دانشگاه غیرانتفاعی شهرستان ممسنی با نام آریوبرزن راه اندازی شد.
اله‌داد افشار عضو هیئت موسس این دانشگاه در گفتگویی با اعلام این خبر گفت: دانشگاه آریوبرزن در رشته‌های تحصیلی مدیریت بازرگانی، مدیریت صنعتی، مدیریت بیمه، حسابداری، روان‌شناسی بالینی، مدیریت اقتصاد، تربیت بدنی، جهانگردی و باستان‌شناسی، در  مقطع کاردانی پیوسته  و از طریق کنکور سراسری سال 1393 دانشجو می پذیرد.
 

نورباران بازدید : 906 پنجشنبه 29 خرداد 1393 زمان : 16:7 نظرات ()

اعضای بدن یک جوان نورآبادی به نام سید امین موسوی که بر اثر سانحه تصادف دچار مرگ مغزی شده بود به 4 بیمار اهداء شد.
به گزارش خبرنگار نورباران اعضای بدن سید امین موسوی جوان نورآبادی که بر اثر تصادف مرگ مغزی شده بود به بیماران نیازمند اهداء شد.
یکی از اقوام متوفی به خبرنگار ما گفت: عمل پیوند اعضا در بیمارستان کازرون صورت گرفت و کبد، دو کلیه و قلب متوفی به بیماران نیازمند اهداء شد.
 مطمئناً اهدای عضو اهدای زندگی به بیماران نیازمند است کسانی ‌که به نیازمندان حیات دوباره می‌ بخشند، سفیران زندگی هستند و باید اینگونه اقدامات پسندیده ی خانواده ها به اطلاع مردم برسد.
رسانه‌ها در زمینه آگاه‌ سازی و اطلاع‌ رسانی درست از اهمیت اهدای عضو در جامعه نقش برجسته‌‌ای دارند و در واقع زمانی که اهدای عضو در جامعه به عنوان یک ضرورت مطرح و تک تک افراد جامعه با این مهم آشنا شوند به این نیاز مزبور اجتماعی پاسخ مثبت می‌ دهند.

نورباران بازدید : 283 پنجشنبه 29 خرداد 1393 زمان : 13:6 نظرات ()

به گزارش خبرنگار نوربارن به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، دکتر خسرو نظری  رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات گفت: با پیگیری های وزارت آموزش و پرورش از سال ۹۳ فرهنگیان دارای مدرک کاردانی می توانند در۱۰ رشته در مقطع کارشناسی ناپیوسته ادامه تحصیل دهند.
وی با بیان این که این ۱۰ رشته شامل؛ آموزش ریاضی، آموزش علوم تجربی، آموزش حرفه و فن، آموزش دینی و عربی، آموزش مطالعات اجتماعی، آموزش کودکان استثنایی، آموزش زبان و ادبیات فارسی، تربیت مربی امور تربیتی و آموزش زبان انگلیسی می باشد، افزود: عدم اشتغال به تحصیل در مراکز آموزش عالی دولتی یا غیردولتی، داشتن حکم کارگزینی رسمی یا پیمانی در زمان ثبت نام و اخذ موافقت نامه کتبی مبنی بر موافقت با ادامه تحصیل از شرایط ادامه تحصیل فرهنگیان داری مدرک کاردانی است.
نظری افزود: با توجه به ممنوعیت اعطای ماموریت آموزشی مطابق با قانون خدمات کشوری، فرهنگیان می‌توانند در خارج از ساعت اداری موظف خود ادامه تحصیل دهند. شایان ذکر‌است؛ فرهنگیان محترم می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام به سازمان به نشانی www.sangesh.org مراجعه کنند.
 

نورباران بازدید : 323 پنجشنبه 29 خرداد 1393 زمان : 12:5 نظرات ()

اساتید بسیجی شهرستان‌های ممسنی و رستم با فرمانده سپاه ناحیه دیدار کردند.
کریم عباسی فرمانده سپاه ناحیه ممسنی در جمع بسیج اساتید بیان‌داشت: هیچ کس به اندازه‌ی اساتید و معلمین جایگاه بالایی ندارند و در عرصه‌های مختلف معلم و اساتید نقش‌آفرینی می‌کنند. وی افزود: در سلسله مسائل اجتماعی، فرهنگی و سیاسی اساتید باید تببین‌کننده باشند. نقش اساتید نسبت به دیگر شغل‌ها ارجعیت دارد چرا که روشنگری و بصیرت‌افزایی جامعه توسط این قشر صورت می‌گیرد.
عباسی همچنین با اشاره به اینکه همواره در تمامی صحنه‌ها آدمی امتحان می‌شود و باید راه درست را از نادرست انتخاب کند، گفت: آزمون‌های الهی متفاوت است و هر چه انسانی بتواند این آزمون‌ها و امتحانات را به خوبی پشت سر بگذارد در واقع درجات او بالاتر می‌روند و هرچه این روند ادامه داشته‌باشد این امتحانات سخت‌تر خواهدبود و آدمی راه درست را از نادرست باید تشخیص دهد.
سرهنگ عباسی  مطالعه آثار شهید مطهری را بسیار حائز اهمیت دانست و ادامه‌داد: مطالعه آثار ارزشمند شهید مطهری کمک زیادی به قشر زحمت‌کش فرهنگی دارد، که رسالت مهم و ارزشمند تعلیم و تربیت نسل جوان را بر عهده دارند.
فرمانده سپاه نام گذاری سال‌های اخیر را در مسیر اقتصاد و شکوفایی تولید داخلی دانست و اضافه کرد: در عنوان سال هم مشاهده می‌شود که باید همه به میدان بیایند و تا همه نیایند و عزم ملی در کار نباشد و مدیران پا به عرصه‌ی جهاد مدیریتی نگذارند مشکلات حل نخواهدشد.
 

نورباران بازدید : 219 پنجشنبه 29 خرداد 1393 زمان : 11:2 نظرات ()

تعداد صفحات : 28

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
همه ی کسانی که دستی در کار چاپ و انتشار دارند می دانند که بیرون آوردن یک نشریه چه مشقاتی دارد اما قدمی برداشته شده و باید سعی در ادامه ی آن به بهترین صورت ممکن را داشت و در این راه نیاز به مساعدت و همکاری همه ی اهل فن صاحبان اندیشه و قلم داریم و امیدواریم که بتوانیم مکانی برای بیان نظرات و اندیشه دوستانمان که همه ی هم شهرستانی هایمان در شهرستانهای ممسنی و رستم است باشیم و آنها نیز ما را از ارائه ی هرگونه مطلب ، نوشته ، پیشنهاد و انتقاد محروم ننمایند و نشریه ی نورباران را مکانی برای بیان آنها بدانند و ما هم سعی و تلاش خواهیم کرد که این نشریه این فرصت را به همه ی افراد با هر دیدگاه و نظری بدهد هر چند با آن مخالف باشیم . آدرس دفتر نشریه : نورآباد ممسنی – میدان معلم،خ کشاورز ، منازل سازمانی ، سمت چپ درب چهارم noorbaran99@yahoo.com noorbaran90@gmail.com پیامگیر: 30005825000019
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • لینک دوستان
 • وبلاگ روستای دهنو مرکزی
 • اخبار ستاد نمازجمعه ممسنی
 • مالکی- خبری-تحلیلی و اجتماعی
 • آپدیت آنلاین نود 32
 • خبر نورآباد
 • اداره راه وشهر سازی ممسنی
 • پایگاه خبری سرزمین سبز
 • شهر خبر
 • امید آل امیر
 • سایت خبری اداره ارشاد رستم
 • پایگاه اطلاع رسانی صالحین ممسنی
 • جامعه ایران
 • رجا نیوز
 • بانک وبلاگی ممسنی و رستم
 • سایت تخصصی شعر لری
 • بسیج دانش آموزی ممسنی
 • احمدرضا رنجبر
 • هیئت کاراته شهرستان ممسنی
 • تاریخ اصفهان
 • اخبار شهرستان های ممسنی و رستم
 • دهتینـــــــــــــــی
 • محسن زارعی
 • وبلاگ جوانان ممسنی و رستم
 • رستم وطن
 • مطبوعات فارس
 • دنیای تفریح و سرگرمی
 • وب سایت شهرستان رستم
 • امیرحشمت اله رحیمی بویراحمدی
 • سایت موزیک-گالری عکس
 • ممسنی وب
 • مهرزاد احمدی
 • پایگاه خبری شهرستان های ممسنی و رستم
 • امرالله یوسفی
 • مراسخون
 • خبرگزاری ندای رستم
 • پل فهلیان
 • ممسنی و رستم
 • عبدالرضا مرادی
 • مشایخ
 • فهلیان
 • پارینه برد
 • فردین علمداری
 • ناول دانلود
 • دیار ممسنی
 • چهره های موفق شهرستان ممسنی
 • پرسش و پاسخ در رستم
 • سایرت لری
 • امیر ایوب
 • سرزمین ادب و فرهنگ
 • بردنگان
 • لیدوما
 • فــــــرهـــنـــگ...تــــاریــــخ...ایران،فارس،ممسنی
 • ادیب عربی
 • به تکرار تمام با تو بودن ها
 • شکوفه های خاموشی
 • سایت ممسنی
 • به یاد اسماعیل عزیز
 • ممسنی .مورکی جاوید.بهلو.دیار خوبان
 • رستم شهر
 • دکتر مرتضی اشرافی
 • ماهور نیوز
 • محمدکریم حیدری-تهران
 • شولستان
 • ماهنامه لیدوما
 • درخید رستم
 • اخبار ممسنی
 • داریوش بادپا
 • ماهور زادگاه من
 • روستای بابامنیر
 • دیار دشمن زیاری
 • دشمن زیاری
 • سردشت
 • سایت خفرک
 • سرزمین لر
 • وبلاگ تخصصی مهندسی برق
 • غزل های علی قیصری
 • ممسنی جوان
 • احمد خاکیان
 • خبرگزاری شهرستان رستم
 • سامانه پیامک پارس لیدوما
 • روستاهای ایران-دانش بومی
 • دهیاری روستای حسین آباد
 • هیئت اباالفضل العباس ع شهرستان نورآباد ممسنی
 • آخرین مطالب ارسال شده
 • آرشیو
 • جمعه 01 خرداد 1394
 • سه شنبه 25 فروردين 1394
 • دوشنبه 24 فروردين 1394
 • شنبه 22 فروردين 1394
 • جمعه 21 فروردين 1394
 • پنجشنبه 20 فروردين 1394
 • چهارشنبه 19 فروردين 1394
 • سه شنبه 18 فروردين 1394
 • دوشنبه 17 فروردين 1394
 • يکشنبه 16 فروردين 1394
 • شنبه 15 فروردين 1394
 • جمعه 14 فروردين 1394
 • پنجشنبه 13 فروردين 1394
 • چهارشنبه 12 فروردين 1394
 • شنبه 23 اسفند 1393
 • دوشنبه 11 اسفند 1393
 • چهارشنبه 06 اسفند 1393
 • سه شنبه 05 اسفند 1393
 • دوشنبه 04 اسفند 1393
 • يکشنبه 03 اسفند 1393
 • شنبه 02 اسفند 1393
 • جمعه 01 اسفند 1393
 • پنجشنبه 30 بهمن 1393
 • چهارشنبه 29 بهمن 1393
 • يکشنبه 12 بهمن 1393
 • شنبه 11 بهمن 1393
 • پنجشنبه 09 بهمن 1393
 • چهارشنبه 08 بهمن 1393
 • سه شنبه 07 بهمن 1393
 • دوشنبه 06 بهمن 1393
 • يکشنبه 05 بهمن 1393
 • شنبه 04 بهمن 1393
 • جمعه 03 بهمن 1393
 • پنجشنبه 02 بهمن 1393
 • چهارشنبه 01 بهمن 1393
 • دوشنبه 29 دی 1393
 • شنبه 27 دی 1393
 • جمعه 26 دی 1393
 • پنجشنبه 25 دی 1393
 • چهارشنبه 24 دی 1393
 • سه شنبه 23 دی 1393
 • دوشنبه 22 دی 1393
 • يکشنبه 21 دی 1393
 • شنبه 20 دی 1393
 • جمعه 19 دی 1393
 • پنجشنبه 18 دی 1393
 • چهارشنبه 17 دی 1393
 • دوشنبه 15 دی 1393
 • يکشنبه 14 دی 1393
 • شنبه 13 دی 1393
 • جمعه 12 دی 1393
 • چهارشنبه 10 دی 1393
 • دوشنبه 08 دی 1393
 • يکشنبه 07 دی 1393
 • شنبه 06 دی 1393
 • دوشنبه 01 دی 1393
 • دوشنبه 17 آذر 1393
 • پنجشنبه 13 آذر 1393
 • چهارشنبه 12 آذر 1393
 • سه شنبه 11 آذر 1393
 • دوشنبه 10 آذر 1393
 • يکشنبه 09 آذر 1393
 • شنبه 08 آذر 1393
 • جمعه 07 آذر 1393
 • پنجشنبه 06 آذر 1393
 • سه شنبه 20 آبان 1393
 • دوشنبه 19 آبان 1393
 • يکشنبه 18 آبان 1393
 • شنبه 17 آبان 1393
 • دوشنبه 05 آبان 1393
 • يکشنبه 04 آبان 1393
 • شنبه 03 آبان 1393
 • جمعه 02 آبان 1393
 • پنجشنبه 01 آبان 1393
 • چهارشنبه 30 مهر 1393
 • سه شنبه 29 مهر 1393
 • دوشنبه 28 مهر 1393
 • يکشنبه 27 مهر 1393
 • سه شنبه 22 مهر 1393
 • شنبه 19 مهر 1393
 • جمعه 18 مهر 1393
 • پنجشنبه 17 مهر 1393
 • چهارشنبه 16 مهر 1393
 • سه شنبه 15 مهر 1393
 • دوشنبه 14 مهر 1393
 • يکشنبه 13 مهر 1393
 • شنبه 12 مهر 1393
 • پنجشنبه 10 مهر 1393
 • دوشنبه 17 شهريور 1393
 • جمعه 14 شهريور 1393
 • پنجشنبه 13 شهريور 1393
 • چهارشنبه 12 شهريور 1393
 • سه شنبه 11 شهريور 1393
 • دوشنبه 10 شهريور 1393
 • يکشنبه 09 شهريور 1393
 • شنبه 08 شهريور 1393
 • چهارشنبه 05 شهريور 1393
 • سه شنبه 04 شهريور 1393
 • دوشنبه 03 شهريور 1393
 • يکشنبه 02 شهريور 1393
 • شنبه 01 شهريور 1393
 • پنجشنبه 23 مرداد 1393
 • پنجشنبه 16 مرداد 1393
 • سه شنبه 14 مرداد 1393
 • دوشنبه 13 مرداد 1393
 • يکشنبه 12 مرداد 1393
 • جمعه 10 مرداد 1393
 • پنجشنبه 09 مرداد 1393
 • چهارشنبه 08 مرداد 1393
 • سه شنبه 07 مرداد 1393
 • دوشنبه 06 مرداد 1393
 • چهارشنبه 25 تير 1393
 • شنبه 21 تير 1393
 • جمعه 20 تير 1393
 • پنجشنبه 19 تير 1393
 • چهارشنبه 18 تير 1393
 • سه شنبه 17 تير 1393
 • يکشنبه 15 تير 1393
 • پنجشنبه 12 تير 1393
 • سه شنبه 10 تير 1393
 • دوشنبه 09 تير 1393
 • چهارشنبه 04 تير 1393
 • سه شنبه 03 تير 1393
 • دوشنبه 02 تير 1393
 • يکشنبه 01 تير 1393
 • شنبه 31 خرداد 1393
 • جمعه 30 خرداد 1393
 • پنجشنبه 29 خرداد 1393
 • يکشنبه 25 خرداد 1393
 • شنبه 24 خرداد 1393
 • پنجشنبه 22 خرداد 1393
 • چهارشنبه 21 خرداد 1393
 • يکشنبه 11 خرداد 1393
 • شنبه 10 خرداد 1393
 • جمعه 09 خرداد 1393
 • پنجشنبه 08 خرداد 1393
 • چهارشنبه 07 خرداد 1393
 • دوشنبه 05 خرداد 1393
 • شنبه 03 خرداد 1393
 • جمعه 02 خرداد 1393
 • پنجشنبه 01 خرداد 1393
 • سه شنبه 23 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 22 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 21 ارديبهشت 1393
 • شنبه 20 ارديبهشت 1393
 • جمعه 19 ارديبهشت 1393
 • پنجشنبه 18 ارديبهشت 1393
 • چهارشنبه 17 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 16 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 15 ارديبهشت 1393
 • چهارشنبه 10 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 09 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 08 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 07 ارديبهشت 1393
 • شنبه 06 ارديبهشت 1393
 • جمعه 05 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 02 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 24 فروردين 1393
 • شنبه 23 فروردين 1393
 • جمعه 22 فروردين 1393
 • پنجشنبه 21 فروردين 1393
 • چهارشنبه 20 فروردين 1393
 • دوشنبه 18 فروردين 1393
 • يکشنبه 17 فروردين 1393
 • شنبه 16 فروردين 1393
 • چهارشنبه 06 فروردين 1393
 • دوشنبه 04 فروردين 1393
 • چهارشنبه 21 اسفند 1392
 • سه شنبه 20 اسفند 1392
 • دوشنبه 19 اسفند 1392
 • سه شنبه 13 اسفند 1392
 • دوشنبه 12 اسفند 1392
 • يکشنبه 04 اسفند 1392
 • شنبه 03 اسفند 1392
 • جمعه 02 اسفند 1392
 • پنجشنبه 01 اسفند 1392
 • چهارشنبه 30 بهمن 1392
 • دوشنبه 28 بهمن 1392
 • يکشنبه 27 بهمن 1392
 • شنبه 26 بهمن 1392
 • دوشنبه 21 بهمن 1392
 • سه شنبه 15 بهمن 1392
 • دوشنبه 14 بهمن 1392
 • يکشنبه 13 بهمن 1392
 • شنبه 12 بهمن 1392
 • جمعه 11 بهمن 1392
 • پنجشنبه 10 بهمن 1392
 • چهارشنبه 09 بهمن 1392
 • سه شنبه 08 بهمن 1392
 • يکشنبه 06 بهمن 1392
 • جمعه 04 بهمن 1392
 • سه شنبه 01 بهمن 1392
 • دوشنبه 30 دی 1392
 • يکشنبه 29 دی 1392
 • شنبه 28 دی 1392
 • جمعه 27 دی 1392
 • پنجشنبه 26 دی 1392
 • چهارشنبه 25 دی 1392
 • سه شنبه 24 دی 1392
 • دوشنبه 23 دی 1392
 • يکشنبه 22 دی 1392
 • شنبه 21 دی 1392
 • پنجشنبه 19 دی 1392
 • يکشنبه 15 دی 1392
 • شنبه 14 دی 1392
 • جمعه 13 دی 1392
 • پنجشنبه 12 دی 1392
 • چهارشنبه 11 دی 1392
 • سه شنبه 10 دی 1392
 • دوشنبه 09 دی 1392
 • يکشنبه 08 دی 1392
 • شنبه 07 دی 1392
 • چهارشنبه 04 دی 1392
 • يکشنبه 01 دی 1392
 • شنبه 30 آذر 1392
 • پنجشنبه 28 آذر 1392
 • چهارشنبه 27 آذر 1392
 • سه شنبه 26 آذر 1392
 • دوشنبه 25 آذر 1392
 • يکشنبه 24 آذر 1392
 • شنبه 23 آذر 1392
 • جمعه 22 آذر 1392
 • سه شنبه 19 آذر 1392
 • شنبه 16 آذر 1392
 • چهارشنبه 13 آذر 1392
 • سه شنبه 12 آذر 1392
 • يکشنبه 10 آذر 1392
 • يکشنبه 03 آذر 1392
 • پنجشنبه 30 آبان 1392
 • چهارشنبه 29 آبان 1392
 • سه شنبه 28 آبان 1392
 • يکشنبه 26 آبان 1392
 • جمعه 24 آبان 1392
 • دوشنبه 20 آبان 1392
 • پنجشنبه 16 آبان 1392
 • يکشنبه 12 آبان 1392
 • شنبه 11 آبان 1392
 • جمعه 10 آبان 1392
 • چهارشنبه 01 آبان 1392
 • سه شنبه 30 مهر 1392
 • دوشنبه 29 مهر 1392
 • يکشنبه 28 مهر 1392
 • شنبه 27 مهر 1392
 • جمعه 26 مهر 1392
 • چهارشنبه 24 مهر 1392
 • سه شنبه 16 مهر 1392
 • دوشنبه 15 مهر 1392
 • يکشنبه 14 مهر 1392
 • شنبه 13 مهر 1392
 • جمعه 12 مهر 1392
 • پنجشنبه 11 مهر 1392
 • چهارشنبه 10 مهر 1392
 • سه شنبه 09 مهر 1392
 • دوشنبه 08 مهر 1392
 • شنبه 06 مهر 1392
 • جمعه 22 شهريور 1392
 • پنجشنبه 21 شهريور 1392
 • سه شنبه 19 شهريور 1392
 • دوشنبه 18 شهريور 1392
 • جمعه 15 شهريور 1392
 • پنجشنبه 14 شهريور 1392
 • چهارشنبه 13 شهريور 1392
 • يکشنبه 10 شهريور 1392
 • سه شنبه 29 مرداد 1392
 • دوشنبه 28 مرداد 1392
 • چهارشنبه 23 مرداد 1392
 • دوشنبه 21 مرداد 1392
 • چهارشنبه 16 مرداد 1392
 • دوشنبه 14 مرداد 1392
 • جمعه 11 مرداد 1392
 • پنجشنبه 10 مرداد 1392
 • پنجشنبه 20 تير 1392
 • دوشنبه 17 تير 1392
 • يکشنبه 16 تير 1392
 • شنبه 08 تير 1392
 • شنبه 01 تير 1392
 • پنجشنبه 30 خرداد 1392
 • شنبه 28 ارديبهشت 1392
 • يکشنبه 15 ارديبهشت 1392
 • سه شنبه 10 ارديبهشت 1392
 • يکشنبه 08 ارديبهشت 1392
 • سه شنبه 03 ارديبهشت 1392
 • شنبه 17 فروردين 1392
 • جمعه 27 بهمن 1391
 • شنبه 21 بهمن 1391
 • پنجشنبه 19 بهمن 1391
 • شنبه 14 بهمن 1391
 • چهارشنبه 04 بهمن 1391
 • جمعه 29 دی 1391
 • سه شنبه 05 دی 1391
 • سه شنبه 28 آذر 1391
 • يکشنبه 26 آذر 1391
 • دوشنبه 20 آذر 1391
 • جمعه 17 آذر 1391
 • سه شنبه 23 آبان 1391
 • جمعه 12 آبان 1391
 • چهارشنبه 19 مهر 1391
 • سه شنبه 18 مهر 1391
 • شنبه 15 مهر 1391
 • جمعه 07 مهر 1391
 • جمعه 31 شهريور 1391
 • جمعه 17 شهريور 1391
 • جمعه 20 مرداد 1391
 • پنجشنبه 19 مرداد 1391
 • يکشنبه 15 مرداد 1391
 • چهارشنبه 11 مرداد 1391
 • دوشنبه 09 مرداد 1391
 • جمعه 30 تير 1391
 • چهارشنبه 28 تير 1391
 • سه شنبه 20 تير 1391
 • سه شنبه 13 تير 1391
 • يکشنبه 07 خرداد 1391
 • جمعه 05 خرداد 1391
 • جمعه 15 ارديبهشت 1391
 • سه شنبه 12 ارديبهشت 1391
 • جمعه 01 ارديبهشت 1391
 • جمعه 25 فروردين 1391
 • پنجشنبه 17 فروردين 1391
 • سه شنبه 23 اسفند 1390
 • يکشنبه 23 بهمن 1390
 • دوشنبه 23 آبان 1390
 • دوشنبه 07 شهريور 1390
 • چهارشنبه 23 آبان 1380
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1239
 • کل نظرات : 313
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 15
 • آی پی امروز : 48
 • آی پی دیروز : 47
 • بازدید امروز : 302
 • باردید دیروز : 2,076
 • گوگل امروز : 9
 • گوگل دیروز : 4
 • بازدید هفته : 3,416
 • بازدید ماه : 10,172
 • بازدید سال : 87,447
 • بازدید کلی : 769,180