close
تبلیغات در اینترنت
نورباران ویژه ممسنی و رستم - 14
loading...

نورباران ویژه ممسنی و رستم

ماهنامه نوربارن بدون هیچ مقدمه ای در حال انتشار است و همه ی کسانی که دستی در کار چاپ و انتشار دارند مماهنامه نورباران-ویژه ممسنی و رستم-

مسئله‌ى حرکت علمى کشور، به نظر من یک‌چیز اساسى است براى حیات آینده‌ى ملّت ما و جامعه‌ى ما، بلکه به یک اعتبار براى حیات دنیاى اسلام. ما سال‌ها است که روى مسائل علم تکیه میکنیم و پاسخ هم داده است؛ یعنى حقیقتاً حرکت علمى و نهضت علمى در کشور شروع شده است و پیش‌رفته‌است و کارهاى بزرگى انجام گرفته‌است -  کار شروع شده‌است و واقعاً در دنیا هم شناخته‌شده این حرکت علمى کشور و در واقع رونمایى شده از نهضت علمى کشور عزیز ما، لکن آنچه من را دچار دغدغه می‌کند، این است که ما این حرکتمان هنوز به نقطه‌ى ثبات نرسیده‌است. ما مثل کسانى هستیم که در یک سراشیبى تند، داریم به طرف بالا حرکت می کنیم.‌بله، حرکت کرده‌ایم، پیش هم رفته‌ایم، کارهاى زیادى هم انجام گرفته‌است، امّا وسط راهیم؛ به دلایل مختلف در نیمه‌ى راهیم - من حالا نمی‌خواهم خیلى در این زمینه تفصیل بدهم؛ خب، صحبت کرده‌ایم در جاهاى مختلف، به مناسبت‌هاى مختلف عرایضى را عرض کرده‌ایم - در این سربالایى تند که داریم حرکت می‌کنیم، اگر توقّف کردیم، این توقّف با عقب‌گرد همراه خواهدبود؛ توقّف دیگر نیست. اگر حرکت ما از دوْر افتاد، بازگرداندن این نهضت، این حرکت، این شتاب علمى مشکل‌تر خواهدبود؛ این دغدغه‌ى ما است. من می‌خواهم عرض بکنم به این حرکت علمى باید با همه‌ى توان نیرو رساند، مدد رساند، باید کار کرد؛ نبادا وضعیّتى پیش بیاوریم که این حرکت متوقّف بشود؛ مطلب اوّل ما و مطلب اصلى ما این است.

نورباران بازدید : 291 دوشنبه 06 مرداد 1393 زمان : 16:32 نظرات ()

سلام. آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما عزیزان در این ماه پر از خیر و برکت را داریم. بر خوانندگان عزیز و گرامی نورباران. ما بر این موضوع معتقدیم که ارائه‌ی راهکارهای مؤثر شما برای پیشبرد اهداف نورباران در قالب پیامک ها، ایمیل ها، پیام ها، دیدارها، حضور در دفتر و ... راهگشای خوبی برای اعتلای این نشریه است. در شماره های جدید سعی نموده‌ایم با افزودن ستون معرفی سایت ها و وبلاگ های شهرستان های ممسنی و رستم به گونه ای مدیران و فعالان دنیای مجازی را به معرفی کارهای خود تشویق نماییم و در ستون روستا باران سعی می کنیم از این پس به محله های مختلف شهر نورآباد و تاریخچه‌های انها نیز بپردازیم و مثل همیشه امیدواریم با اندیشه های نیک تان همراه و یاور ما باشید.
پایدار باشید.
آنچه در شماره 41 نورباران خواهید خواند:

نورباران بازدید : 371 دوشنبه 06 مرداد 1393 زمان : 16:1 نظرات ()

ایمان داودی فرنگی کار شهرستان ممسنی حاضر در مسابقات جهانی لهستان با حضور در دفتر نورباران گفت: در سن 18 سالگی در تیم ملی بزرگسالان فرنگی ایران در مسابقات بین‌المللی یادگار امام شرکت کردم و علی‌رغم همه‌ی مشکلات و حاشیه‌های پیش رو، دلسرد نشدم و امیدوارم با تلاش و کوشش و دعای خیر خانواده و مردم شهرستان‌های ممسنی و رستم، بتوانم با مدال رنگین و مقام قهرمانی از مسابقات انتخابی جهانی لهستان برگردم

نورباران بازدید : 1303 چهارشنبه 25 تير 1393 زمان : 8:51 نظرات ()

سلام. خوشحالیم که این شماره نورباران با معرفی یکی از برجستگان ورزش و افتخارات جوان ورزشی شهرستان ممسنی منتشر خواهدشد. بی شک بسیارند از این دست جوانان و افتخارآفرینان در عرصه های مختلف در شهرستان و به امید خدا که "نورباران" بتواند در رویکردی جدید نسبت به معرفی این عزیزان به مردم سهیم باشد.

آنچه در این شماره خواهیم خواند:

صفحه 2:
مـقـام مـعظـم رهـبـری: اگر حرکت ما از دوْر افتاد، بازگرداندن این نهضت، این حرکت، این شتاب علمى مشکل‌تر خواهدبود
خبرباران:
 بوستانی از فرزندان ممسنی رئیس دانشگاه آزاد یاسوج
انتخاب رئیس جدید جبهه اصلاح‌طلبان

 

نورباران بازدید : 1107 شنبه 21 تير 1393 زمان : 14:18 نظرات ()

نورباران: ابتدا مختصری از خودتان بگویید وبفرمایید روند آمدن شما به شهرداری چگونه بود؟
قبل از هر چیز درود می فرستم به روح امام بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی و روح مطهر شهیدان انقلاب وجنگ تحمیلی وسلام و درود به ساحت مقام عظمای ولایت امام خامنه ای، از سال 1362 در اداره کل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد مشغول به کار شدم. در سال 1369مسئول فنی و اجرایی بنیادمسکن غرب استان فارس(کازرون و ممسنی)، عضویت در ستاد معین فارس دربازسازی رودبار پس از زلزله سال 69، مسئول دفتر پیگیری نظارت عالیه نظارت بر طرح‌های عمرانی و در ادامه مسئول دفتر فنی و کارشناس امور عمرانی فرمانداری ممسنی از سوابق من بوده‌است و در تاریخ 24 آذر ماه 92 با انتخاب اعضای محترم شورای اسلامی شهر نورآباد به عنوان شهردار انتخاب و معرفی شدم.
پدر من یک فرد وزارت کشوری بود و همیشه دوست داشتم پس از کسب تجربیات لازم در این وزارت خانه و سازمان های مرتبط با آن به مردم خدمت کنم ولذا با عنایات به سوابق اجرایی ام با توجه به شناخت کاملی که از مسائل و مشکلات شهر نورآباد داشتم با پیشنهاد تنی چند از دوستان و همکاری اعضای محترم شورای اسلامی شهر نورآباد این مسئولیت را پذیرفتم و عقیده دارم که با توجه به پتانسیل‌های موجود در نورآباد و با همکاری مسئولین سیاسی و امنیتی و اجرایی و شهروندان شریف، می‌شود کار کرد و طی این مدت کوتاه نیز با راهکارهایی ساده و باحداقل امکانات سعی در رفع موانع و مشکلات و خدمت رسانی به مردم خوب شهرمان گامهایی برداشته ایم و امیدواریم بقیه طرح‌های اجرایی و رفاهی که در برنامه داریم، را نیز بتوانیم با مشارکت احاد مردم انجام دهیم.
نورباران: از نظر شما پتانسیل‌های موجود در نورآباد چیست؟
بزرگترین پتانسیل ما برای اجرای اهداف توسعه و تعالی شهر مردم است و باید این پتانسیل در جهت منافع عمومی، هدایت و راهنمایی شود و مردم شریف هم باید بدانند که تنها با یک عزم جدی و مشارکت همگانی می توان در ساختن و آباد کردن شهر همت کرد و شهردار به تنهایی کاری از پیش نمی‌برد یعنی اگر همکاری مردمی نباشد شهردار ومجموعه شهرداری در انجام وظایفش موفق نخواهدبود. و لذا در همین جا می طلبد که آحاد مردم متخصصین صاحب نظران دلسوزان واقعی توسعه و آبادانی شهر و دیار مان بیایند و آستین همت را بالا زنند این نهاد مردمی همکاری داشته باشند.
 

نورباران بازدید : 549 شنبه 21 تير 1393 زمان : 8:50 نظرات ()

پرویز غلامی، دانشجوی دکتری منابع طبیعی-علوم مرتع

بحث راجع به سد پارسیان و فواید و منافع حاصل از آن در شهرستان ممسنی در حالی مطرح است که کشورمان با بحران‌های زیست محیطی حاصل از سدسازی مانند خشک شدن دریاچه‌های ارومیه، هامون و مهارلو و همچنین از بین رفتن تالاب‌های مهمی مانند پریشان، گاوخونی، جازموریان و حورالعظیم دست و پنجه نرم می‌کند. به نظر می‌رسد، علیرغم این همه هشدارها شواهد نشان می‌دهد که سد پارسیان هم می‌تواند در آینده‌ای نزدیک هزینه‌های مادی و معنوی بسیاری را بر دوش مردم و محیط زیست منطقه تحمیل نماید، نکته مهم اینجاست که با روند افزایش تخریب محیط زیست دوران سدسازی در دنیا سپری شده است ولی کشور ما ظاهراً در آغاز راه قرار دارد!
به عنوان نمونه کشور آلمان تمام سد‌هاي بزرگ خود را جمع نموده و کشور آمريكا در طول ۱۳ سال حدود ۴۳۰  سد خود را تخريب نموده‌است زیرا آنها اعتقاد دارند ساخت این سدها منجر به نابودي محیط زیست به خصوص منابع آب و تالاب‌ها می‌گردد.

نورباران بازدید : 2523 جمعه 20 تير 1393 زمان : 23:8 نظرات ()

"نورباران" از چاپ پیام‌های مناسبتی و تقد‌یمی معذور است و به پیامک‌های عمومی و بیان مشکلات می‌پرد‌ازد‌ و به د‌لیل حجم انبوه اظهار لطف و محبت د‌وستان، منتخبی از پیامک های ارسالی چاپ می شود‌.برای چاپ، پیگیری و انعکاس مسائل و مشکلات به این شماره پیامک بزنید‌: 

30005825000019

میزی برای کار، کاری برای تخت، تختی برای خواب، خوابی برای جان، جانی برای مرگ، مرگی برای یاد، یادی برای سنگ، این بود زندگی/(زنده یادحسین پناهی)
2721---917

نورباران بازدید : 339 جمعه 20 تير 1393 زمان : 12:10 نظرات ()

جلیل سلمان

رفع مشکلات مردم بدون در نظر گرفتن تمایلات سیاسی آرزوی دیرینه مردم می‌باشد. هر چند که فعالیت‌های انتخاباتی زودرس پدیده‌ای نامیمون می باشد اما گاهی شکل و رنگ تبلیغات انجام شده بر اثر ایجاد حاشیه در نوع و شیوه تبلیغاتی آن، شکل صحیح خود را از دست داده و تمایلات سیاسی را تبدیل به تعارضات سیاسی می‌نماید. بدون شک نوع نگاه و نحوه عملکرد یک نماینده تا آنجا اهمیت می‌یابد که به عنوان مهمترین شاخص‌های کسب اعتماد مردم، تصمیمات آنان را تحت تاثیر قرار داده و می‌تواند منجر به رای مجدد و یا عدم حصول به آن شود.از این رو با استناد به اینکه ترازوی مردم بسیار دقیق و میزان می‌باشد بهتر است هرگونه اعتمادسازی، همراه با شفافیت و صداقت باشد تا مردم به عنوان مهمترین رکن یک جامعه تصمیم نهایی خود را بگونه‌ای اتخاذ نمایند که پشتیبانی آنان به عنوان نقطه‌ی عطفی در کارنامه وکلایشان بدرخشد. حرف امروز مردم نشان می‌دهد که فقط به خدمت بی‌منت رای می‌دهند و به حد کافی از بحث‌ها و کشمکش‌ها خسته شده و آن‌را فقط یک بازی می‌دانند که عواید حاصل از آن صرف قدرت گرفتن افراد خواهد شد که با نادیده گرفتن حقوق مردم، خود را برنده مسابقه‌ای خواهند دید که نتایج حاصل از آن بر زمین ماندن کوه مشکلات فعلی است.
 

نورباران بازدید : 379 جمعه 20 تير 1393 زمان : 10:34 نظرات ()

در همه جای دنیا تمام ساختمان‌ها، در طول عمرشان با توجه به شرایط روز چندین بار بازسازی می‌شوند و در هر دوره مصالح و مواد جدید مورد استفاده قرار می‌گیرد ولی سوال این جاست که آیا در ماهور کاری در این خصوص صورت گرفته است؟
وبلاگ "وب‌نور" در آخرین بروز رسانی خود نوشت: زلزله‌ی 5 ریشتری که دیروز در منطقه ماهور میلاتی رخ داد شاید تلنگری بود تا به مساله مقاوم‌سازی توجه ویژه‌ای داشته‌باشیم. باید دانست ساختمان‌های موجود که ظرف چندین سال اخیر ساخته شده‌اند، دارای مقاومت چندانی نیستند و به عنوان جدی‌ترین مشکل در سطح منطقه محسوب می‌شوند.

در صورت بروز حادثه‌ای تعداد زیادی از ساختمان‌های فعلی خرابی وسیعی را به بار خواهند آورد، این در حالی است که باید بحث مقاوم‌سازی ساختمان‌هایی که ظرف چند سال اخیر ساخته شده‌اند با جدیت بیشتری پیگیری شود.
البته باید:
مقاوم‌سازی منازل مسکونی به یک فرهنگ تبدیل شود تا در حوادث این چنینی شاهد آسیب‌هایی به طور قطع نباشیم. به دلیل گستردگی تعداد واحدهای مسکن روستایی برای تحقق کامل اهداف مقاوم‌سازی این واحدها می‌بایست کلیه دستگاه‌های اجرایی متولی به ویژه بانک‌های عامل استان شرایط لازم را برای پرداخت به موقع تسهیلات و سایر خدمات مورد نیاز متقاضیان به عمل آورند.
 

نورباران بازدید : 287 پنجشنبه 19 تير 1393 زمان : 20:39 نظرات ()

مشتاقان ورزش شنا در ممسنی، رودخانه‌ها و برم‌ها را بهترین مکان برای شنا می‌دانند و رودخانه‌های بردنگان، هرایرز و مهرنجان جور کمک کاری مسئولین را می‌کشند.
به گزارش خبرنگار نورباران به نقل از نورآنلاین، گرما و تابستان روز به روز خود را به رخ  نورآبادی‌ها می‌کشد و ابراز وجود می‌کند! در این گرمای طاقت‌فرسا تنها شناست که می‌چسبد و البته تمایل بیش از حد به شنا در این گرما، کمبود استخر شنا در شهرستان را گوش زد می‌کند
پروژه‌ی احداث استخرسر پوشیده در دو سال اخیر بارها توسط مسئولین مطرح شده‌است و همواره عنوان شده که به دنبال جذب سرمایه‌گذار هستند از طرفی مردم همواره گلایه دارند  که نزدیک‌ترین استخر شنا به شهرستان ممسنی مربوط به شهر نودان شهرستان کازرون است و تمایل دارند یک استخر سر پوشیده در شهرستان احداث شود.
 

نورباران بازدید : 259 پنجشنبه 19 تير 1393 زمان : 8:31 نظرات ()

میش رمضون برازجانی

دیگ پسین زاغو اومد خونه تا احصاوش (اعصابش) نه ایقه خوردا، هر دِری که می‌ومَد نهاش، می‌کوویدش قِدِ هم ، بُنگش دادم گفتم بیو اینجو بینم، اومد وِرُم، گفتم: چته تو؟
زاغو گف: بوا میگما سیچه ناتر وختی یکی احصاوش خوردیمی و چپ رَه می‌رَف ، یه گپ تری میومَ وُ آرومِش می‌کِرد، اُما ایسو بیس و پَیشتا گپ تر هم چارش نمی‌کنه؟؟؟
گفتم: تو اول بوگو چه واویده تا مونم جواوته بدم، زاغوگف: "پی بچیل کیچه می‌خاسیم فوتبال بازی کنیم ، بچیل تِـیل ِ اُوُردن نهادن توو دل ِ کیچه ، صُحاو توپ که نصف مانم نی ، تِـیل ِ ورداشت نهاد اِوِل ِ کیچه، ما هرچی وَش می‌گفتیم دل ِ کیچه بختره، ئی حالیش نِویمی که نِویمی و گپ خوشه می زه، مُونم وش گفتم سِرته بُخاره خوتو توپت و انتخاو جُی تیرک دروازته و وِل کردم اومدم خونه".

 

نورباران بازدید : 349 پنجشنبه 19 تير 1393 زمان : 6:12 نظرات ()

اسفندیار کشاورز

به یاد جلال آل‌احمد و به یاد خانواده‌اش که آل‌احمد را مسمّای اسمش کردند و به یاد روزگار آوارگی‌اش که قلبش قلمش را منقلب کرد.
نه تنها به یاد جلال بلکه به یاد همه ی جلال‌هایی که جریمه‌ی افکار خویش می‌شوند و می‌کشند همه ی بارهای سنگین دوران خویش را و طعمه‌ی استبداد توده مسخ شده و تیغ تیز حاکمان محکوم به عقل خویش را که با فریاد هر قلمی می‌ترسند و به لبخند ضحاک‌ها لذت می‌برند.

به یاد جلال و همسر بزرگوارش سیمین دانشور که گزینه ‌‌هایش را گزینه‌ی اسمش مدیون خود کرده و خانواده‌اش را مفتخر در کمال خود و روزگار قلم بدستان را رقم زد و به ارقام آنها پیوست و زینت در تزیین آنها شده.
 

نورباران بازدید : 335 پنجشنبه 19 تير 1393 زمان : 4:9 نظرات ()

علی گودرزی

کیسه‌ای پر از کاه بر دوشش بود و داشت از کاهدانی خارج شد.  یک جوری کیسه را محکم به دوشش چسپانده‌بود انگار که نه همان پیرمردی است که تا دیروز از درد تنهایی و بی کسی می‌نالید و ناله‌ی ‌سینه‌اش با هر سرفه دل هر آدمی را کباب می‌کرد.
با کیسه کاه وارد گاودانی شد و پس از چند لحظه با کیسه خالی برگشت. ماه‌طلا زن تک و تنهای همسایه با صورت سیاه سوخته چروک برداشته و ابروهای خال کوبیده شده و چارقدی سیاه بر سر که موی قرمزش از زیر آن پیدا بود، روی پشت بام خانه‌اش، وقتی مشهدی غریبعلی را اینقدر سر حال دید گفت: خسته نباشی مشهدی، چی شده ایقدر سرحالی؟
مشهدی کیسه خالی را که در دست داشت به داخل کاهدانی پرت کرد و جواب داد:
سلامت باشی بی‌بی، اگه خدا بخواد گاوم امشب فارغ می‌شه.
ماه‌طلا با گوشه چارقدش آب دماغش را پاک کرد و گفت: به امید خدا،  قدمش مبارکه.
مشهدی آهی کشید و گفت: انشاالله

نورباران بازدید : 379 پنجشنبه 19 تير 1393 زمان : 3:7 نظرات ()

سید یداله تقوی

وِلُـم ایکنی تـَو ولم نیکنه
دَ چی کَم نیاره دلی بی تِنِه

رمق ای دلِ بی رمق تی تنه
خیال خشت شو وُ رو بی مِنِه

وَ تَهر گرگ گُسنِی بیا مِن گله
غـمت حمله کِ وَ ای دِلِ بی تَلَه

 

 

نورباران بازدید : 331 پنجشنبه 19 تير 1393 زمان : 2:3 نظرات ()

امیر اسکندری
اخذ مالیات یکی از شیوه‌های تأمین درآمد حکومت‌ها از قرون گذشته تا به امروز بوده‌است که به تدریج با تحول رفتارها و اندیشه‌های جوامع، جایگاهی فراتر از تأمین درآمد دولت در عرصه اقتصادی و سیاسی یافته‌است؛ حتی در پی ایجاد حکومت مردم سالار، این مسئله به صورت یکی از نشان‌های آشکار شرکت مردم در تأمین درآمدهای دولت و نقش پیدا کردن آنها، نحوه تخصیص این درآمد به مخارج جلوه نموده‌است.
در واقع شرکت مردم در بخش‌های اقتصادی دولت حضور آنها را در عرصه‌ی سیاسی تکمیل کرده و زمینه‌ی وابستگی این دو نهاد به هم و یکی شدنشان را فراهم ساخته‌است. وقوع انقلاب مشروطه در ایران حکومت‌های استبدادی را که ایده‌شان جدایی حکومت از مردم بود را کنار زد و حکومتی بر پایه مشارکت مردم در عرصه سیاسی کشور پدید آورد. عوامل مختلفی از انقلاب مشروطه تأثیر پذیر بود که از جمله می‌توان به سیاست‌های مالی اشاره کرد. بنابراین در پی این انقلاب حقیقی تحولی در عرصه خرده نظام‌های کشور نیز رخ داد و این خرده نظام‌ها متأثر از نظام جدید روی کارآمده تغییر کردند.
 

نورباران بازدید : 317 چهارشنبه 18 تير 1393 زمان : 16:55 نظرات ()

نام محفوظ
با سلام و خسته نباشید خدمت دست اندرکاران، متولیان، حامیان، مسئولین، مدیرمسئول، سردبیر، هیئت تحریریه، نویسندگان و همه‌ی کسانی که در انتشار و توزیع نورباران سهیم می‌باشند.
ابتدا لازم می‌دانم به عرض برسانم که حقیر از خوانندگان و طرفداران همیشگی نشریه وزین "نورباران" هستم و علی‌رغم سکونت در خارج از شهرستان تقریباً بیشتر شماره‌های نورباران را تهیه کرده و خوانده‌ام و در میان همکاران خود به وجود چنین نشریاتی  همچون فراسو، لیدوما و ... در شهر و دیارم افتخار کرده و به خود می‌بالم که ممسنی ظرفیت و پتانسیل فرهنگی اینچنینی را دارد و یا هم همشهریان فراوانی که در دورترین نقاط ایران به خدمت مشغولند و گاهاً توسط نورباران به مردم معرفی می‌گردند.
امّا جهت اطلاع شما عوامل و دست اندرکاران نورباران لازم می‌دانم مطالبی را جهت پر بارتر نمودن کارتان تذکر ‌دهم و امیدوارم با سعه‌ی صدر از پیش داوری و یا نسبت دادن من به هر شخص و یا گروهی –که در شهرستان وجود دارد- بر روی آنها تأمل کرده و اگر آنها را صحیح و به حق دانستید در جهت رفع آنها بکوشید و من و بقیه‌ی خوانندگان شاهد تغییراتی مثبت در شماره‌های آتی باشیم:
 

نورباران بازدید : 277 چهارشنبه 18 تير 1393 زمان : 9:47 نظرات ()

عبدالخالق کرمی/ مهندس مخازن نفتی و هیدروکربنی
هدف بنده از انتخاب این موضوع بررسی اجمالی یک طرح و پروژه صنعتی در شهرستان است که چه موانعی برای مسدود بودن آن تا الان بوده‌است و به نوعی خود پتروشیمی چه مزایا و منفعت‌هایی می‌تواند برای شهر ما داشته‌باشد  که امیدوارم در طی شماره‌های آینده این دو هفته‌نامه انتشار یابد.
پتروشیمی کارخانه‌ای بزرگ است که مواد اولیه صنایع پلاستیکی و نساجی و پلیمری را از مواد نفتی و هیدروکربنی تولید می‌کند که بعد از صنایع هوا و فضا و صنایع اتمی، رتبه سوم را از لحاظ رشد و تکنولوژی در دنیا دارد.
پتروشیمی ممسنی طرحی است که با آغاز به کار دولت نهم در سال 1384 به تصویب رسید و سال 85 کلنگ زنی شد و کارهای اولیه‌ی آن مانند تسطیح‌سازی و خاکبرداری انجام گرفت و به دلایلی که در ادامه به برخی اشاره می شود تا الان غیر از فنس‌کشی هیچ کاری برروی آن انجام نگرفته است.
 

نورباران بازدید : 375 چهارشنبه 18 تير 1393 زمان : 7:51 نظرات ()

انوشیروان ره‌انجام

با نزدیکتر شدن به انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوره‌ی دهم و دغدغه‌ی حضور یا عدم حضور در خانه ملت و عرصه انتخابات و همزمان با اغاز فصل گرما، بازار تودیع و معارفه رؤسای ادارت و نهادهای شهرستان همچون گرمی تابستان رونق گرفته و قطار تغییرات بر روی ریل شهرستان های ممسنی و رستم سرعت و شتاب باورنکردنی به خود گرفته است. در دهه های گذشته، پذیرش مسئولیت ادارت و نهادها عنوان خدمتگزاری به مردم داشته ولی حال مفهوم دیگر پیداکرده‌است و علاوه بر این شایسته‌سالاری هم از بطن جامعه خداحافظی نموده است.
در این عریضه هدف تشریح متکلف از دیگران است و خدای ناکرده قصد توهین و جسارت به اشخاص یا ارگانی نبوده و نیست ولی لازم است که با آسیب شناسی جامعه و شناخت آگاهانه افراد متعهد و مخلص را در جامعه بشناسیم.
 

نورباران بازدید : 325 چهارشنبه 18 تير 1393 زمان : 5:42 نظرات ()

سید قاسم حسینی در وبلاگ "درخید"  (derkhidemamasani.blogfa.com)  نوشته‌است:
مشاور استاندار در امور نفت، گاز و پتروشيمي از جديت مديريت ارشد استان براي پيگيري تعهدات وزارت نفت در فارس خبر داد و گفت: مهمترين اين تعهدات ساخت پالايشگاه دوم شيراز، احداث كارخانه اتان گيري، واحدهاي پتروشيمي استان و ديگر پروژه‌هاي اين حوزه‌ها هستند كه نقش مهمي در توسعه كشور و استان دارند.
امين عربي گفت: مجموعه پروژه‌هاي نفت و گاز و پتروشيمي جايگاه برجسته‌اي در به كارگيري فارغ‌التحصيلان اين رشته‌ها در استان دارد و معتقديم دانش آموختگان و صاحبان ايده، تجربه و دانش، سرمايه‌هاي انساني گران‌بهايي هستند كه هموار كردن زمينه به كارگيري و فعاليت آنها، اقتصاد را در مقابل تهديدات مقاوم خواهدكرد.
 

نورباران بازدید : 322 چهارشنبه 18 تير 1393 زمان : 3:36 نظرات ()

سیدقاسم موسوی

اغلب قریب به اتفاق ما یادگرفته‌ایم بیشتر حرف بزنیم تا عمل کنیم! چون حرف زدن نسبتاً راحت است امّا عمل کردن به راحتی حرف زدن نیست.
چنان که قُدما گفته اند:«عاِلم بی عمل به چه ماند؟ به زنبور بی عسل!» و چقدر زیباست این سخنان و تمثیل‌های پیشینیان که در هر عصر و دوره‌ای جایگاه خود را حفظ می‌کند و مصداق دارد. امّا امان از غفلت و شیطنتِ ما انسان‌ها، آنجا که شاید خود شیطان هم از ما بدش می‌آید! وقتی مسئله‌ای و موضوعی به نفع ما نباشد خود را به خواب می‌زنیم و اصلاً انگار نه انگار! و چه تلنگرها و هشدارهایی که به آرامی و به آسانی از کنار آن می‌گذریم، چه بسیار کارهایی که انجام می‌دهیم، حقوق و قوانین و مقرراتی که نادیده می‌گیریم و ظلم‌هایی که روا می‌داریم، خدایی را که بیشتر اوقات فراموش می‌کنیم و او را بنده نیستیم، کوخ‌هایی که زیر پا می‌گذاریم و کاخ‌هایی که بنا می‌کنیم، دل‌هایی را که می‌شکنیم، اشک‌هایی که از چشم‌ها سرازیر می‌کنیم، آنچه را که وظیفه است از انجامش شانه خالی می‌کنیم و بسیاری از اعمال و کارهایی را که نباید، انجام می‌دهیم که همه می‌دانیم و خوب هم می‌دانیم که چه می‌گوییم!!!
 

نورباران بازدید : 273 سه شنبه 17 تير 1393 زمان : 17:32 نظرات ()

رانند‌ه‌ی تاکسی د‌ر گذر از هیاهوی زند‌گی، هر بار و یا د‌ر هر مسیر،  برگی از زند‌گی د‌یگران را می‌خواند‌ و همراه آنها ورق می‌زند‌. رانند‌ه‌ی ما گاهی محرم اسرار د‌یگران می‌شود‌ و گاهی قربانی اتفاقاتی که خود‌ هیچ نقشی د‌ر آن ند‌ارد‌.  ...  او با خاطراتش تنها یک "کورس" مهمان اند‌یشه هایمان می شود‌. این شماره راننده ما، بخاطر دغدغه هایی که دارد قانون گریزی مختصری را به صورت ناخواسته انجام می دهد و ... با هم می خوانیم:

نورباران بازدید : 291 سه شنبه 17 تير 1393 زمان : 8:55 نظرات ()

کسانی که در ایران بودند، آرزوی بهشت را داشتند و ما در اسارت آرزوی بازگشت به وطن را. ایران بهشت ما بود. سال‌ها اسارت، رنج، محنت و سختی را تحمل کردیم تا به بهشت‌مان -ایران- بازگردیم؛ بهشتی که رهبر و مولایی چون امام عزیز داشت. ما رنج‌ها و سختی‌ها را به جان می‌خریدیم. چرا که می‌دانستیم همه آن آزار‌هاو اذیت‌ها را به خاطر اسلام، انقلاب و آزادی می‌کشیم. می‌دانستیم ملت و امامی داریم که حتی برای یک لحظه ما را و خون شهیدان ما را فراموش نمی‌کنند و این برای ما پشتگرمی خوبی بود.
در عملیات کربلای ۸ بود که به اسارت نیروهای بعثی درآمدم. بعد از ضرب و شتم در همان لحظات اول اسارت، جیب‌هایمان را خالی کردند، ساعت، پول، کارت شناسایی، انگشتر و بعضی عکس های خانوادگی را به یغما بردند.
در طول چند سال اسارت ـ بدون اینکه صلیب سرخ یا سازمان ملل مطلع باشند ـ شبانه روز ما را شکنجه می‌کردند. از هیچ فشار روحی و جسمی در حق ما دریغ نکردند. ماه‌هابدون لباس، برهنه بدون پتو روی سیمان‌های کف زندان‌ها، شب‌ها را به صبح رساندیم. هر روز در چند نوبت، ما را با کابل و چوب می‌زدند. انگار بویی از انسانیت نبرده‌بودند!
 

نورباران بازدید : 465 سه شنبه 17 تير 1393 زمان : 1:0 نظرات ()

بهنام امیران رئیس منابع طبیعی ممسنی گفت: آتش سوزی در کوه های تنگ آب وگوسنگان موجب نابودی بیش از 200هکتار درختان بلوط، گون و مرتع دامی شد.
امیران افزود: این آتش سوزی با کمک 9 ساعته نیروهای فرمانداری، ادارات ، نیروی انتظامی ، منابع طبیعی و بسیج روستاهای گوسنگان وکَجایی مهار وخاموش شد. ویعلت این آتش سوزی را اختلافات مرتعی و کوره های ذغال اعلام کرد.
به گفته رئیس منابع طبیعی ممسنی، 300 اصله درخت بلوط و بیش از هزار درختچه گون و مقدار زیادی مرتع دامی در این اتش سوزی سوخته است. در یک ماه گذشته بیش از 50 هکتار از جنگل‌ها و مراتع فارس از جمله جنگل‌های چشمه ماری آباده طشک، مهارلو، پاسارگاد، فسا، کازرون، لامرد، رستم و پارک ملی بمو در آتش سوخته است.
 

نورباران بازدید : 365 یکشنبه 15 تير 1393 زمان : 16:13 نظرات ()

سیدمحمدرضا رستمی

بوی رمضان، بوی عطر دل انگیز سحرهایش، رایحه‌ی روح بخش نیایش‌ها و دعاهایش در این اواخر شعبان هر مشام خو نکرده به خدا و پیر و پیغمبر و قرآنی را نیز جلا می‌دهد.
باید یاران و هم نشینان خوب و قدیمی را به استقبالشان رفت، تکریم‌شان نمود و به اصرار به کوی و محله و خانه و کاشانه‌ی خود کشانید. باید از همنشینی‌هایشان کمال محبت و بهره را برد و رمضان بهترین همنشین قدیمی و دلنشین همه‌ی ما و پدران و اجدادمان بوده و هست. رمضان، به رنج و زحمت و مشقت درآوردن جسم و روح است برای رسیدن به کمال و پختگی و نورانی شدن ... تا روح و جسم از این یکنواختی و روزمرّگی اندکی آسوده شود. تا روح و جسم با نور و صفای دعا و راز و نیاز و نیایش، زنگار از وجود خود بزدایند و صاف و صیقلی و منور شوند. عطر خاک پای قدم‌های رمضان را سرمه‌ی چشمانمان می‌کنیم ...
حلول این ماه مبارک را به همه‌ی مسلمانان جهان و مردم عزیزمان و خوبمان تبریک می‌گوییم.
***
مردم خوب ما از همه طرف در تنگنا و فشارند: فشارهای سیاسی بیش از حد بیرون از طرف سردمداران زورمدار امپریالیستی، فشارهای اقتصادی ناشی از تحریم‌های غیرمنصفانه، فشارهای روحی- روانی و اقتصادی ناعادلانه بسیاری از همنوعان داخل کشور با زیاده‌روی‌هایشان و ده‌ها مخمصه و تنگناهای دیگری که ظاهرشان و شعارشان زیباست اما محتوایشان مشقت‌بار است و دردآور ...
 

نورباران بازدید : 415 یکشنبه 15 تير 1393 زمان : 8:30 نظرات ()

کشف عجیب ترین مدیر ایرانی

در شرایطی که فرهنگ عذر خواهی در میان مسئولان ایرانی وجود نداشته و در مواقعی که حادثه ای رخ می‌دهد، هیچ کدام از این افراد اشتباه و کم کاری خود را نپذیرفته و به دلیل نظارت دقیق نداشتن بر مسئولیت خود از کار استعفا نمی‌دهد، در حادثه قطار تهران – مشهد مسئولی پیدا شده که ضمن عذرخواهی از مردم به دلیل کم کاری و نقصان در انجام وظایفش از سمت خود استعفا داده است. امیرحسن تاوپور مدیر کل راه آهن شمال شرق کشور، اولین مسئول ایرانی بوده که با پذیرفتن اشتباهش از سمت خود استعفا داد.


دعوت بانوی والیبالیست شهرستان رستم به تیم ملی

نگار کیانی بانوی والیبالیست شهرستان رستم به اردوی تیم ملی دعوت شد. کیانی به عنوان یک لیبروی موفق تیم ملی والیبال بانوان ایران شناخته شده است.
 

نورباران بازدید : 287 یکشنبه 15 تير 1393 زمان : 6:59 نظرات ()

پیکری در گفتگویی  افزود: کشت بی‌رویه هندوانه در ممسنی توجیه اقتصادی ندارد.رهام پیکری در ادامه این گفتگو بیان کرد: از ابتدای خردادماه برداشت گندم این شهرستان آغاز شده که تاکنون این محصول در حوزه‌های گرمسیری به طور کامل برداشت و تا یک ماه آینده برداشت حوزه سردسیری به اتمام می‌رسد. وی همچنین گفت: در حال حاضر هندوانه در این شهرستان در حال برداشت است که با کشت بی‌رویه بیش از ۵۰ درصد و در حدود ۳۵۰۰ هکتار روبرو بوده‌ایم که موجب شده بازار فروش این محصول با رکود مواجه شود. وی همچنین در خصوص چاه های غیرمجاز نیز گفت: هیچ چاه جدید غیرمجازی در این شهرستان حفر نشده است و با معضل کم‌آبی در حوزه چاه‌ها و قنات‌ها روبرو هستیم.
 

نورباران بازدید : 273 یکشنبه 15 تير 1393 زمان : 5:9 نظرات ()

رئیس شرکت توزیع برق رستم با بیان اینکه تنها ارائه مجوز برق‌رسانی و نظارت بر عهده شرکت توزیع برق است، افزود: شرکت  توزیع برق حدود 13 هزارو 200 نفر مشترک در سطح شهرستان دارد.
بهمن‌پور با اشاره به اینکه 59 مشترک صنعتی در شهرستان وجود دارد، گفت: پست‌های فوق توزیع باید به صورت دائم شوند و افت ولتاژ نیاز به نصب پست فوق توزیع موقت دارد که در حال حاضر برای رفع این مشکل 6 کیلومتر شبکه به ارزش ریالی3 میلیارد احداث شده است.

نورباران بازدید : 279 یکشنبه 15 تير 1393 زمان : 3:39 نظرات ()

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران گفت: فاز دوم خط لوله اتیلن غرب تا پایان سال جاری به بهره برداری می‌رسد اما فاز سوم را ما اجرا نمی‌کنیم.
عباس شعری مقدم در گفت‌وگویی اظهار داشت: خط لوله اتیلن غرب به عنوان طولانی‌ترین خط لوله انتقال اتیلن جهان در سه فاز تعریف شده که فاز اول آن پیش از این به بهره‌برداری رسیده و هم اکنون در مدار بهره‌برداری است. وی افزود: فاز دوم این خط لوله تا میاندوآب است که تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می رسد.
معاون وزیر نفت خاطرنشان کرد: فاز سوم خط لوله اتیلن غرب را ما اجرا نمی کنیم بلکه قرار است سرمایه گذاران دنا آن را اجرا کنند.
 

نورباران بازدید : 203 یکشنبه 15 تير 1393 زمان : 2:19 نظرات ()

آزمون مهارت های فنی رشته های هنری در شهرستان ممسنی برگزار شد.
این آزمون با حضور 150 هنر جو در سالن دبیرستان دخترانه کوثر و اقع در دوراهی برگزار شد. سید ابراهیم حسینی رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ممسنی گفت: این آزمون با حضور هنرجویان شهرستانهای ممسنی و کازرون به میزبانی شهرستان ممسنی هر ساله در4 مرحله  تیر – مهر و دی و اسفند  ماه   ودر دو مرحله کتبی و عملی  توسط اداره فرهنگ وارشاد اسلامی ممسنی و با حضور ناظران از وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی و اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی فارس در پنج رشته ( گرافیک- تصویر برداری- چهره سازی  –مدیریت خانواده  – تولید چند رسانه ای ) برگزار می گردد .
رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان ممسنی ادامه‌داد: هنرجویان و متقاضیان  معمولاً کسانی هستند که به دلایلی تاکنون نتوانسته‌اند موفق به کسب مدرک دیپلم بشوند  در صورتی که در این آزمون موفق به کسب نمره لازم را گردند مدرک  پایان دوره  با (33 واحد درسی گذرانده شده) اعطا و به اداره آموزش و پرورش معرفی تا اقدامات و مراحل قانونی آن اداره  جهت انجام و  صدور مجور دیپلم برای آنها  صادر گردد.
 

نورباران بازدید : 315 یکشنبه 15 تير 1393 زمان : 2:0 نظرات ()

ماه رمضان، ماه مبارکي است. برکات رمضان، از خودِ آحاد و افراد مسلماني که مي خواهند در ضيافت الهي در اين ماه وارد شوند، شروع مي شود؛ از دل ها شروع مي شود. اوّلين حقيقتي که تحت تأثير برکات اين ماه قرار مي گيرد، دل و جان مؤمنين و روزه داران و وارد شوندگان به عتبه مقدّس و مبارک اين ماه است. از طرفي روزه اين ماه، از طرفي تلاوت قرآن در اين ماه و از طرفي اُنس با ادعيه اي که در اين ماه وارد شده است، انسان را در معرض يک تزکيه و تهذيب و تصفيه باطني قرار مي دهد و ما همه به اين تصفيه احتياج داريم.
علاوه بر اين که هر فرد مسلماني احتياج دارد به اين که در اين ماه ذخيره تقوا و پرهيزکاري و تهذيب و تزکيه را براي خود فراهم کند، ما منسلکين در سلک روحانيت، بيشتر از ديگران به اين معنا احتياج داريم.
در همه ايام سال، در همه شبها، در نيمه شب ها، با تلاوت قرآن، با تدبّر در قرآن، با خواندن اين دعاهاي پُرمغز و عميق و اين لحن عاشقانه اي که در اين دعاها هست - به خصوص ادعيّه صحيفه مبارکه سجّاديه - مي شود اين تسويه باطن را به وجود آورد؛ ولي ماه رمضان يک فرصت استثنايي است. ليالي و ايام اين ماه، هر ساعت و هر دقيقه اش براي انسان - بخصوص براي جوانان - يک فرصت است.

نورباران بازدید : 301 یکشنبه 15 تير 1393 زمان : 1:57 نظرات ()

اسامی افراد حاضر در عکس را به سامانه پیامکی نورباران به شماره 30005825000019 بفرستید و از ما جایزه بگیرید.
خاطره‌های بسیاری پشت قاب‌ها و عکس‌های آلبوم‌ها نهفته‌است که همراه شادی، غم، موفقیت‌ها، ناکامی‌ها و ... است و این آدمی است که با دیدن این عکس‌ها شاد یا غمگین می‌شود و یا به فکر فرو می‌رود. عکس‌ها گر چه خاموشند اما سرشار از حرف‌ها و نگفته‌های بسیاری هستند.
عرصه‌ی ورزش به خصوص بسکتبال ممسنی از دهه‌های قبل همیشه حرف‌های زیادی برای گفتن داشته و متاسفانه به دلایلی امروز این ورزش در ممسنی موفقیت زیادی ندارد.
 عکس مربوط به یکی از تیم‌های بسکتبال در دهه‌های قبل بوده که برای تجدید خاطره و اعلام اسامی افراد حاضر در عکس درج شده‌است.
به سه نفر از دوستانی که افراد حاضر در عکس را شناسایی و با ذکر شماره‌های آنها به سامانه پیامکی نورباران "30005825000019" اعلام نمایند به قید قرعه جوایزی نفیسی اهدا می‌گردد.
لازم به ذکر است که سایر دوستان نیز می‌توانند ‌با ارسال عکس ورزشی، علمی، هنری و ... در نورباران، در ادامه‌ی روند "تجدید خاطره" همکاری نمایند.

 

نورباران بازدید : 325 پنجشنبه 12 تير 1393 زمان : 23:19 نظرات ()

اصولاً خط کشی‌ها همه جا وجود داره و اگر بطور اتفاقی پای مبارکتان را روی یکی از آنها بگذارید داد صاحب خط در میاد که: بابا مگه کوری؟چرا روی من پا گذاشتی؟ برو اون طرف تر پا بذار روی اون یکی خط که با ما جور نیست!!!
 باید حواسمان به خودمون باشه، به راه رفتنمون باشه، به خط‌های زیر پامون باشه، بنابراین برای اینکه به دردسر نیفتید بهتره این روزها اصلاً بیرون نروید!!! چون تا یک لحظه گردنتون رو بچرخونید و محلی بدون خط پیدا کنید تا از اونجا عبور کنید حتماً پاتون روی یکی از اونها قرار می‌گیره و حالا پاشو درستش کن.
 القصه، این خط‌هایی که معلوم نیست چرا و به چه علت و با چه هدفی کشیده شده‌اند جنس و نوعشان آنقدر تابلوست که براحتی می‌توانید چهره‌ی واقعی صاحب خط رو بشناسید، بنابراین مواظب باشید روی خط و حرف و فکر و مشی و نهایتاً کله مبارک این دوستان پا نگذارید.

نورباران بازدید : 322 پنجشنبه 12 تير 1393 زمان : 18:15 نظرات ()

عبدالرحمن شاه قاسمی فرهنگی بازنشسته
انسان‌های اولیه که به صورت انفرادی درکوه‌ها وجنگل‌ها زندگی می‌کردند، با روند تکاملی که همیشه درنهاد انسان‌ها بوده کم کم به این نتیجه رسیدند که جهت امنیت جانی و رفع گرسنگی و به دست آوردن غذا راهی جز کنارهم بودن ندارند زیرا عمده‌ی غذای آنها گوشت حیوانات و جانوران وحشی بوده که شکار می‌کردند و این کار از عهده‌ی یک یا دو نفر بر نمی‌آمد و مجبور بودند دسته جمعی به چنین شکارهایی بپردازند که بتوانند چند روزی از گوشتش رفع گرسنگی کنند.
این کار و همکاری در واقع همان تعاون امروزی ماست. تاریخچه‌ی پیدایش تعاونی مربوط به سال 1769 میلادی می‌باشد که در بین عده‌ای پارچه‌باف در انگلستان تشکیل شد ولی به علت عدم اعتماد شرکا به زودی از بین رفت و در سال 1844 در "لنگشر رشدال" انگلستان شرکت تعاونی رشدال (راچدایل) بین 28 نفر انگلیسی تاسیس شد. هدف این شرکت فروشگاه مواد غذایی و البسه و تهیه ساختمان برای کمک به اعضا و تهیه کار جهت اعضای بیکار و سایر احتیاجات آنها بود.

نورباران بازدید : 355 پنجشنبه 12 تير 1393 زمان : 12:7 نظرات ()

محمد نیکنام رئیس مرکز آموزشی فنی و حرفه ای ممسنی در گفتگو با خبرنگار نورآنلاین بیان داشت: هرگاه مسائل عمرانی به صورت کارشناسانه و مهندسی انجام گیرد مطمئناً می تواند بسیار موثر و مفید باشد اما متاسفانه در شهرستان ممسنی به این نکته توجه نمی شود و چندان از نظرات کارشناسان و مهندسان که در واقع طراح و چرخنده ی وضعیت عمرانی شهرستان هستند استفاده نمی شود.
وی ادامه داد: برخی از مدیران نیز اصلاً اطلاع ندارند که نظرات کارشناسانه به چه میزان می تواند تضمین کننده ی کار باشد و چندان هماهنگی و تعامل با نظام مهندسی ندارند و همین امر باعث شده در طول عمر شهرستان هیچ کاری بر اساس الگوی مهندسی صورت نگیرد که از جمله ی این موارد می توان به وضعیت خیابانها، پیاده روها، مساکن و ساختمان ها، بازار، جاده ها و دیگر پروژه های عمرانی اشاره کرد.
 

نورباران بازدید : 179 پنجشنبه 12 تير 1393 زمان : 7:10 نظرات ()

احمدرضا رنجبر

اختلاف چیست؟ نفاق چیست؟ آیا اینها فقط در مورد اموال و زمین‌های زراعتی اتفاق می‌افتد؟
خیر. مسائلی از این دست را هر روز اطراف خود و حتی در خود می‌بینیم. در شهرستان ما به گونه‌ای و در چند فرسخ دورتر از ما در سایر نقاط بازار اختلاف و درگیری حسابی گرم است و آتش اختلافات از هر سو زبانه می‌کشد.
عرب و عجم، شیعه و سنی، جاوید و بکش و ... عناوینی از این دست هم اجناس این بازارهای پر رونق هستند. اجناسی که گاهی به قیمت گرفتن جان انسان‌ها تمام می‌شود و البته این افراد در جایی بحثی که می‌شود قیافه‌ای حق به جانب می‌گیرند که ما تمدن و فرهنگ داریم و حرف‌هایی از این دست را که همه می‌توانند بزنند ...
طایفه‌گرایی، جنگ داخلی، شایعه‌پراکنی و خرافه‌افکنی امروز به طور عجیبی بین مردم مشهود است. به نظر شما این مسائل و مسائلی همچون اینها را به غیر از زمان اعراب جاهلیت، جایی دیگر می‌توان مشاهده‌کرد؟
بعضی اوقات جلسات و برنامه‌هایی برای زدودن گرد طایفه‌گرایی از چهره‌ی غبارآلود شهرستان برگزار می‌شود و بعد هم صورتجلسه و بیانیه تنظیم می‌شود اما متاسفانه با وجود اینها، این فرهنگ ناصحیح به کودکان و فرزندان ما منتقل داده‌شده و می‌شود و حتی در مدارس ما که محل تعلیم و تربیت هستند نیز شاهد رد و بدل شدن این الفاظ هستیم!.
 

نورباران بازدید : 333 پنجشنبه 12 تير 1393 زمان : 6:0 نظرات ()

تعداد صفحات : 28

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
همه ی کسانی که دستی در کار چاپ و انتشار دارند می دانند که بیرون آوردن یک نشریه چه مشقاتی دارد اما قدمی برداشته شده و باید سعی در ادامه ی آن به بهترین صورت ممکن را داشت و در این راه نیاز به مساعدت و همکاری همه ی اهل فن صاحبان اندیشه و قلم داریم و امیدواریم که بتوانیم مکانی برای بیان نظرات و اندیشه دوستانمان که همه ی هم شهرستانی هایمان در شهرستانهای ممسنی و رستم است باشیم و آنها نیز ما را از ارائه ی هرگونه مطلب ، نوشته ، پیشنهاد و انتقاد محروم ننمایند و نشریه ی نورباران را مکانی برای بیان آنها بدانند و ما هم سعی و تلاش خواهیم کرد که این نشریه این فرصت را به همه ی افراد با هر دیدگاه و نظری بدهد هر چند با آن مخالف باشیم . آدرس دفتر نشریه : نورآباد ممسنی – میدان معلم،خ کشاورز ، منازل سازمانی ، سمت چپ درب چهارم noorbaran99@yahoo.com noorbaran90@gmail.com پیامگیر: 30005825000019
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • لینک دوستان
 • وبلاگ روستای دهنو مرکزی
 • اخبار ستاد نمازجمعه ممسنی
 • مالکی- خبری-تحلیلی و اجتماعی
 • آپدیت آنلاین نود 32
 • خبر نورآباد
 • اداره راه وشهر سازی ممسنی
 • پایگاه خبری سرزمین سبز
 • شهر خبر
 • امید آل امیر
 • سایت خبری اداره ارشاد رستم
 • پایگاه اطلاع رسانی صالحین ممسنی
 • جامعه ایران
 • رجا نیوز
 • بانک وبلاگی ممسنی و رستم
 • سایت تخصصی شعر لری
 • بسیج دانش آموزی ممسنی
 • احمدرضا رنجبر
 • هیئت کاراته شهرستان ممسنی
 • تاریخ اصفهان
 • اخبار شهرستان های ممسنی و رستم
 • دهتینـــــــــــــــی
 • محسن زارعی
 • وبلاگ جوانان ممسنی و رستم
 • رستم وطن
 • مطبوعات فارس
 • دنیای تفریح و سرگرمی
 • وب سایت شهرستان رستم
 • امیرحشمت اله رحیمی بویراحمدی
 • سایت موزیک-گالری عکس
 • ممسنی وب
 • مهرزاد احمدی
 • پایگاه خبری شهرستان های ممسنی و رستم
 • امرالله یوسفی
 • مراسخون
 • خبرگزاری ندای رستم
 • پل فهلیان
 • ممسنی و رستم
 • عبدالرضا مرادی
 • مشایخ
 • فهلیان
 • پارینه برد
 • فردین علمداری
 • ناول دانلود
 • دیار ممسنی
 • چهره های موفق شهرستان ممسنی
 • پرسش و پاسخ در رستم
 • سایرت لری
 • امیر ایوب
 • سرزمین ادب و فرهنگ
 • بردنگان
 • لیدوما
 • فــــــرهـــنـــگ...تــــاریــــخ...ایران،فارس،ممسنی
 • ادیب عربی
 • به تکرار تمام با تو بودن ها
 • شکوفه های خاموشی
 • سایت ممسنی
 • به یاد اسماعیل عزیز
 • ممسنی .مورکی جاوید.بهلو.دیار خوبان
 • رستم شهر
 • دکتر مرتضی اشرافی
 • ماهور نیوز
 • محمدکریم حیدری-تهران
 • شولستان
 • ماهنامه لیدوما
 • درخید رستم
 • اخبار ممسنی
 • داریوش بادپا
 • ماهور زادگاه من
 • روستای بابامنیر
 • دیار دشمن زیاری
 • دشمن زیاری
 • سردشت
 • سایت خفرک
 • سرزمین لر
 • وبلاگ تخصصی مهندسی برق
 • غزل های علی قیصری
 • ممسنی جوان
 • احمد خاکیان
 • خبرگزاری شهرستان رستم
 • سامانه پیامک پارس لیدوما
 • روستاهای ایران-دانش بومی
 • دهیاری روستای حسین آباد
 • هیئت اباالفضل العباس ع شهرستان نورآباد ممسنی
 • آخرین مطالب ارسال شده
 • آرشیو
 • جمعه 01 خرداد 1394
 • سه شنبه 25 فروردين 1394
 • دوشنبه 24 فروردين 1394
 • شنبه 22 فروردين 1394
 • جمعه 21 فروردين 1394
 • پنجشنبه 20 فروردين 1394
 • چهارشنبه 19 فروردين 1394
 • سه شنبه 18 فروردين 1394
 • دوشنبه 17 فروردين 1394
 • يکشنبه 16 فروردين 1394
 • شنبه 15 فروردين 1394
 • جمعه 14 فروردين 1394
 • پنجشنبه 13 فروردين 1394
 • چهارشنبه 12 فروردين 1394
 • شنبه 23 اسفند 1393
 • دوشنبه 11 اسفند 1393
 • چهارشنبه 06 اسفند 1393
 • سه شنبه 05 اسفند 1393
 • دوشنبه 04 اسفند 1393
 • يکشنبه 03 اسفند 1393
 • شنبه 02 اسفند 1393
 • جمعه 01 اسفند 1393
 • پنجشنبه 30 بهمن 1393
 • چهارشنبه 29 بهمن 1393
 • يکشنبه 12 بهمن 1393
 • شنبه 11 بهمن 1393
 • پنجشنبه 09 بهمن 1393
 • چهارشنبه 08 بهمن 1393
 • سه شنبه 07 بهمن 1393
 • دوشنبه 06 بهمن 1393
 • يکشنبه 05 بهمن 1393
 • شنبه 04 بهمن 1393
 • جمعه 03 بهمن 1393
 • پنجشنبه 02 بهمن 1393
 • چهارشنبه 01 بهمن 1393
 • دوشنبه 29 دی 1393
 • شنبه 27 دی 1393
 • جمعه 26 دی 1393
 • پنجشنبه 25 دی 1393
 • چهارشنبه 24 دی 1393
 • سه شنبه 23 دی 1393
 • دوشنبه 22 دی 1393
 • يکشنبه 21 دی 1393
 • شنبه 20 دی 1393
 • جمعه 19 دی 1393
 • پنجشنبه 18 دی 1393
 • چهارشنبه 17 دی 1393
 • دوشنبه 15 دی 1393
 • يکشنبه 14 دی 1393
 • شنبه 13 دی 1393
 • جمعه 12 دی 1393
 • چهارشنبه 10 دی 1393
 • دوشنبه 08 دی 1393
 • يکشنبه 07 دی 1393
 • شنبه 06 دی 1393
 • دوشنبه 01 دی 1393
 • دوشنبه 17 آذر 1393
 • پنجشنبه 13 آذر 1393
 • چهارشنبه 12 آذر 1393
 • سه شنبه 11 آذر 1393
 • دوشنبه 10 آذر 1393
 • يکشنبه 09 آذر 1393
 • شنبه 08 آذر 1393
 • جمعه 07 آذر 1393
 • پنجشنبه 06 آذر 1393
 • سه شنبه 20 آبان 1393
 • دوشنبه 19 آبان 1393
 • يکشنبه 18 آبان 1393
 • شنبه 17 آبان 1393
 • دوشنبه 05 آبان 1393
 • يکشنبه 04 آبان 1393
 • شنبه 03 آبان 1393
 • جمعه 02 آبان 1393
 • پنجشنبه 01 آبان 1393
 • چهارشنبه 30 مهر 1393
 • سه شنبه 29 مهر 1393
 • دوشنبه 28 مهر 1393
 • يکشنبه 27 مهر 1393
 • سه شنبه 22 مهر 1393
 • شنبه 19 مهر 1393
 • جمعه 18 مهر 1393
 • پنجشنبه 17 مهر 1393
 • چهارشنبه 16 مهر 1393
 • سه شنبه 15 مهر 1393
 • دوشنبه 14 مهر 1393
 • يکشنبه 13 مهر 1393
 • شنبه 12 مهر 1393
 • پنجشنبه 10 مهر 1393
 • دوشنبه 17 شهريور 1393
 • جمعه 14 شهريور 1393
 • پنجشنبه 13 شهريور 1393
 • چهارشنبه 12 شهريور 1393
 • سه شنبه 11 شهريور 1393
 • دوشنبه 10 شهريور 1393
 • يکشنبه 09 شهريور 1393
 • شنبه 08 شهريور 1393
 • چهارشنبه 05 شهريور 1393
 • سه شنبه 04 شهريور 1393
 • دوشنبه 03 شهريور 1393
 • يکشنبه 02 شهريور 1393
 • شنبه 01 شهريور 1393
 • پنجشنبه 23 مرداد 1393
 • پنجشنبه 16 مرداد 1393
 • سه شنبه 14 مرداد 1393
 • دوشنبه 13 مرداد 1393
 • يکشنبه 12 مرداد 1393
 • جمعه 10 مرداد 1393
 • پنجشنبه 09 مرداد 1393
 • چهارشنبه 08 مرداد 1393
 • سه شنبه 07 مرداد 1393
 • دوشنبه 06 مرداد 1393
 • چهارشنبه 25 تير 1393
 • شنبه 21 تير 1393
 • جمعه 20 تير 1393
 • پنجشنبه 19 تير 1393
 • چهارشنبه 18 تير 1393
 • سه شنبه 17 تير 1393
 • يکشنبه 15 تير 1393
 • پنجشنبه 12 تير 1393
 • سه شنبه 10 تير 1393
 • دوشنبه 09 تير 1393
 • چهارشنبه 04 تير 1393
 • سه شنبه 03 تير 1393
 • دوشنبه 02 تير 1393
 • يکشنبه 01 تير 1393
 • شنبه 31 خرداد 1393
 • جمعه 30 خرداد 1393
 • پنجشنبه 29 خرداد 1393
 • يکشنبه 25 خرداد 1393
 • شنبه 24 خرداد 1393
 • پنجشنبه 22 خرداد 1393
 • چهارشنبه 21 خرداد 1393
 • يکشنبه 11 خرداد 1393
 • شنبه 10 خرداد 1393
 • جمعه 09 خرداد 1393
 • پنجشنبه 08 خرداد 1393
 • چهارشنبه 07 خرداد 1393
 • دوشنبه 05 خرداد 1393
 • شنبه 03 خرداد 1393
 • جمعه 02 خرداد 1393
 • پنجشنبه 01 خرداد 1393
 • سه شنبه 23 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 22 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 21 ارديبهشت 1393
 • شنبه 20 ارديبهشت 1393
 • جمعه 19 ارديبهشت 1393
 • پنجشنبه 18 ارديبهشت 1393
 • چهارشنبه 17 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 16 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 15 ارديبهشت 1393
 • چهارشنبه 10 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 09 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 08 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 07 ارديبهشت 1393
 • شنبه 06 ارديبهشت 1393
 • جمعه 05 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 02 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 24 فروردين 1393
 • شنبه 23 فروردين 1393
 • جمعه 22 فروردين 1393
 • پنجشنبه 21 فروردين 1393
 • چهارشنبه 20 فروردين 1393
 • دوشنبه 18 فروردين 1393
 • يکشنبه 17 فروردين 1393
 • شنبه 16 فروردين 1393
 • چهارشنبه 06 فروردين 1393
 • دوشنبه 04 فروردين 1393
 • چهارشنبه 21 اسفند 1392
 • سه شنبه 20 اسفند 1392
 • دوشنبه 19 اسفند 1392
 • سه شنبه 13 اسفند 1392
 • دوشنبه 12 اسفند 1392
 • يکشنبه 04 اسفند 1392
 • شنبه 03 اسفند 1392
 • جمعه 02 اسفند 1392
 • پنجشنبه 01 اسفند 1392
 • چهارشنبه 30 بهمن 1392
 • دوشنبه 28 بهمن 1392
 • يکشنبه 27 بهمن 1392
 • شنبه 26 بهمن 1392
 • دوشنبه 21 بهمن 1392
 • سه شنبه 15 بهمن 1392
 • دوشنبه 14 بهمن 1392
 • يکشنبه 13 بهمن 1392
 • شنبه 12 بهمن 1392
 • جمعه 11 بهمن 1392
 • پنجشنبه 10 بهمن 1392
 • چهارشنبه 09 بهمن 1392
 • سه شنبه 08 بهمن 1392
 • يکشنبه 06 بهمن 1392
 • جمعه 04 بهمن 1392
 • سه شنبه 01 بهمن 1392
 • دوشنبه 30 دی 1392
 • يکشنبه 29 دی 1392
 • شنبه 28 دی 1392
 • جمعه 27 دی 1392
 • پنجشنبه 26 دی 1392
 • چهارشنبه 25 دی 1392
 • سه شنبه 24 دی 1392
 • دوشنبه 23 دی 1392
 • يکشنبه 22 دی 1392
 • شنبه 21 دی 1392
 • پنجشنبه 19 دی 1392
 • يکشنبه 15 دی 1392
 • شنبه 14 دی 1392
 • جمعه 13 دی 1392
 • پنجشنبه 12 دی 1392
 • چهارشنبه 11 دی 1392
 • سه شنبه 10 دی 1392
 • دوشنبه 09 دی 1392
 • يکشنبه 08 دی 1392
 • شنبه 07 دی 1392
 • چهارشنبه 04 دی 1392
 • يکشنبه 01 دی 1392
 • شنبه 30 آذر 1392
 • پنجشنبه 28 آذر 1392
 • چهارشنبه 27 آذر 1392
 • سه شنبه 26 آذر 1392
 • دوشنبه 25 آذر 1392
 • يکشنبه 24 آذر 1392
 • شنبه 23 آذر 1392
 • جمعه 22 آذر 1392
 • سه شنبه 19 آذر 1392
 • شنبه 16 آذر 1392
 • چهارشنبه 13 آذر 1392
 • سه شنبه 12 آذر 1392
 • يکشنبه 10 آذر 1392
 • يکشنبه 03 آذر 1392
 • پنجشنبه 30 آبان 1392
 • چهارشنبه 29 آبان 1392
 • سه شنبه 28 آبان 1392
 • يکشنبه 26 آبان 1392
 • جمعه 24 آبان 1392
 • دوشنبه 20 آبان 1392
 • پنجشنبه 16 آبان 1392
 • يکشنبه 12 آبان 1392
 • شنبه 11 آبان 1392
 • جمعه 10 آبان 1392
 • چهارشنبه 01 آبان 1392
 • سه شنبه 30 مهر 1392
 • دوشنبه 29 مهر 1392
 • يکشنبه 28 مهر 1392
 • شنبه 27 مهر 1392
 • جمعه 26 مهر 1392
 • چهارشنبه 24 مهر 1392
 • سه شنبه 16 مهر 1392
 • دوشنبه 15 مهر 1392
 • يکشنبه 14 مهر 1392
 • شنبه 13 مهر 1392
 • جمعه 12 مهر 1392
 • پنجشنبه 11 مهر 1392
 • چهارشنبه 10 مهر 1392
 • سه شنبه 09 مهر 1392
 • دوشنبه 08 مهر 1392
 • شنبه 06 مهر 1392
 • جمعه 22 شهريور 1392
 • پنجشنبه 21 شهريور 1392
 • سه شنبه 19 شهريور 1392
 • دوشنبه 18 شهريور 1392
 • جمعه 15 شهريور 1392
 • پنجشنبه 14 شهريور 1392
 • چهارشنبه 13 شهريور 1392
 • يکشنبه 10 شهريور 1392
 • سه شنبه 29 مرداد 1392
 • دوشنبه 28 مرداد 1392
 • چهارشنبه 23 مرداد 1392
 • دوشنبه 21 مرداد 1392
 • چهارشنبه 16 مرداد 1392
 • دوشنبه 14 مرداد 1392
 • جمعه 11 مرداد 1392
 • پنجشنبه 10 مرداد 1392
 • پنجشنبه 20 تير 1392
 • دوشنبه 17 تير 1392
 • يکشنبه 16 تير 1392
 • شنبه 08 تير 1392
 • شنبه 01 تير 1392
 • پنجشنبه 30 خرداد 1392
 • شنبه 28 ارديبهشت 1392
 • يکشنبه 15 ارديبهشت 1392
 • سه شنبه 10 ارديبهشت 1392
 • يکشنبه 08 ارديبهشت 1392
 • سه شنبه 03 ارديبهشت 1392
 • شنبه 17 فروردين 1392
 • جمعه 27 بهمن 1391
 • شنبه 21 بهمن 1391
 • پنجشنبه 19 بهمن 1391
 • شنبه 14 بهمن 1391
 • چهارشنبه 04 بهمن 1391
 • جمعه 29 دی 1391
 • سه شنبه 05 دی 1391
 • سه شنبه 28 آذر 1391
 • يکشنبه 26 آذر 1391
 • دوشنبه 20 آذر 1391
 • جمعه 17 آذر 1391
 • سه شنبه 23 آبان 1391
 • جمعه 12 آبان 1391
 • چهارشنبه 19 مهر 1391
 • سه شنبه 18 مهر 1391
 • شنبه 15 مهر 1391
 • جمعه 07 مهر 1391
 • جمعه 31 شهريور 1391
 • جمعه 17 شهريور 1391
 • جمعه 20 مرداد 1391
 • پنجشنبه 19 مرداد 1391
 • يکشنبه 15 مرداد 1391
 • چهارشنبه 11 مرداد 1391
 • دوشنبه 09 مرداد 1391
 • جمعه 30 تير 1391
 • چهارشنبه 28 تير 1391
 • سه شنبه 20 تير 1391
 • سه شنبه 13 تير 1391
 • يکشنبه 07 خرداد 1391
 • جمعه 05 خرداد 1391
 • جمعه 15 ارديبهشت 1391
 • سه شنبه 12 ارديبهشت 1391
 • جمعه 01 ارديبهشت 1391
 • جمعه 25 فروردين 1391
 • پنجشنبه 17 فروردين 1391
 • سه شنبه 23 اسفند 1390
 • يکشنبه 23 بهمن 1390
 • دوشنبه 23 آبان 1390
 • دوشنبه 07 شهريور 1390
 • چهارشنبه 23 آبان 1380
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1239
 • کل نظرات : 313
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 15
 • آی پی امروز : 47
 • آی پی دیروز : 65
 • بازدید امروز : 289
 • باردید دیروز : 191
 • گوگل امروز : 12
 • گوگل دیروز : 12
 • بازدید هفته : 480
 • بازدید ماه : 7,236
 • بازدید سال : 84,511
 • بازدید کلی : 766,244