close
تبلیغات در اینترنت
نورباران ویژه ممسنی و رستم - 11
loading...

نورباران ویژه ممسنی و رستم

ماهنامه نوربارن بدون هیچ مقدمه ای در حال انتشار است و همه ی کسانی که دستی در کار چاپ و انتشار دارند مماهنامه نورباران-ویژه ممسنی و رستم-

خبرنگار:  عقیل مهدی پور
گردهمایی آزادگان ممسنی به مناسبت سالروز ورود آزادگان به میهن برگزار شد.
موسی بهزادی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ممسنی هدف از برگزاری این مراسم را پاسداشت ایثارگری آزادگان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس عنوان کرد.
به گزارش عقیل مهدی پور خبرنگار نورباران، موسی بهزادی در این همایش بیان داشت: 26 مرداد ماه یادآور ایثارگری‌های شهدا و رزمندگان و جانبازان و آزادگان هشت سال دفاع مقدس است و مطمئناً اگر مقاومت و صبر اسرا و آزادگان نبود هیچگاه نمی‌توانستیم در عملیات‌ها موفق و پیروز باشیم.رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ممسنی خطاب به مسئولین فرهنگی گفت: باید قدر این جانبازان و آزادگان را بدانید و در مهمترین مسائل و برنامه‌های فرهنگی از تفکرات این رزمندگان استفاده کنید. این افراد نماد ایثار و از خود گذشتگی و یادآور شهداء جنگ تحمیلی هستند. وی ادامه داد: تفکر و فرهنگ شهادت‌طلبی آنها می‌تواند  حرکت‌ساز جامعه باشد و حتماً این عزیزان حرف‌های زیادی برای گفتن دارند و اگر از توانمندی آنها استفاده شود می‌توان در مسائل فرهنگی شهرستان تحول ایجاد کرد. مسئولین باید از این نیروهای توانمند جامعه ایثارگری استفاده کنند.
طاهر ایزدی از دیگر جانبازان و آزادگان شهرستان ممسنی نیز گفت: مطبوعات و رسانه‌های محلی باید واقعیت‌های جامعه را بیان کنند یکی از واقعیت‌ها که کمتر به آن پرداخته شده است آزادگان هستند. همه‌ی آزدگان ناگفته‌هایی دارند که بدان پرداخته نشده است و نقش رسانه‌ها در این باره می‌تواند بسیار ارزشمند باشد. وی افزود: اگر رسانه‌ها به این مقوله وارد شوند می‌توان نسل جوان را با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا کرد البته اصحاب رسانه‌ها باید دقت کنند برخورد کلیشه‌ای با این موضوع نمی‌تواند تاثیر گذار باشد و حتی شاید  بر تفکر نسل جوان تاثیر برعکسی داشته باشد.
 همچنین عزیزالله رحمان‌ستایش که بیش از 103 ماه در اسارت رژیم بعثی بوده معتقد بود: در زمان جنگ تحمیلی رزمندگان با جانفشانی خود از میهن دفاع کردند اما متاسفانه در این تهاجم فرهنگی ضعیف عمل کرده‌ایم و باید همه در معرفی ارزش‌های اسلامی تلاش کنیم و با تبلیغات مناسب آنها را ترویج دهیم.
 

نورباران بازدید : 298 دوشنبه 14 مهر 1393 زمان : 18:9 نظرات ()

خبرنگار:  محسن ضرغامی
به گزارش محسن ضرغامی خبرنگار نورباران، چهاردهمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی آسیا در رده های سنی نوجوانان، جوانان در مالزی در وزن 57-کیلوگرم، میثم جمالی پور از شهرستان ممسنی موفق به کسب عنوان نایب قهرمانی و کسب مدال نقره شد. در وزن 57-کیلوگرم، میثم جمالی پور حریف تایلندی را 3 بر یک برد، در دومین دیدار با نتیجه 7 بر 2 مقابل نماینده کویت به برتری رسید، در گام سوم کاراته کای قزاقستانی را 5 بر صفر پشت سر گذاشت و به فینال رسید. در فینال مقابل نماینده ژاپن در حالی که در وقت قانونی مبارزه نتیجه تساوی 6 بر 6 بدست آمده بود با رای داوران بازنده اعلام شد تا صاحب مدال نقره شود.
میثم جمالی پور از فرزندان دیارممسنی  و روستای جویجان جاوید است.
 

نورباران بازدید : 357 دوشنبه 14 مهر 1393 زمان : 17:34 نظرات ()

به گزارش خبرنگار نورباران، نبود زیرساخت‌های اطفای حریق در شهر بابامنیر (مرکز ماهورمیلانی) ممسنی موجب شد دسترنج شماری از باغداران این منطقه در شعله‌های آتش بسوزد و از بین برود.
قاسم طاهری شهردار بابامنیر درباره این حادثه گفت: اگر تلاش شهروندان این شهر نبود و آنها با وسایل ابتدایی مانند شیلنگ آب و ... برای خاموش کردن آتش اقدام نکرده بودند و همچنین اگر اقدام به موقع فرماندار شهرستان ممسنی برای اعزام ماموران آتش نشانی نبود، آتش سوزی شهر بابامنیر، گستره وسیع تری از طبیعت را در بر می‌گرفت و خسارات جبران ناپذیری به مردم این منطقه وارد می‌کرد. شهردار بابامنیر افزود: فروش میوه تنها منبع درآمد باغداران این شهر است اما در این حادثه که ششمین آتش سوزی امسال در این منطقه است موجب شد که سه هکتار از باغ‌های این منطقه در آتش بسوزد.
طاهری ادامه داد: در این شش حادثه آتش سوزی، هکتارها زمین زراعی و باغ به همراه محصول باغداران و کشاورزان از بین رفته است.
وی اظهارداشت:با توجه به اهمیت باغداری و کشاورزی در چرخه تولید استان فارس و درآمدزایی برای منطقه و کشور، در نظرگرفتن بالگرد آتش نشان حق مسلم استان فارس است که باید از سوی مسوولان پیگیری و محقق شود.
 

نورباران بازدید : 252 دوشنبه 14 مهر 1393 زمان : 17:22 نظرات ()

دکتر ساسان سالاری رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان رستم در گفتگویی با جواد خداپرست خبرنگار نورباران گفت: طی سال جاری کارکنان شبکه دامپزشکی شهرستان رستم بنا بر وظیفه خود تعدادی از دام‌ها و طیور این شهرستان را جهت جلوگیری از بیماری‌های مختلف واکسن زدند.
دکتر سالاری ادامه‌داد: این آمار شامل موارد زیر است: واکسن آبله و شاربن 108000 رأس گوسفند و بز، واکسن تب برفکی گاوی 1800 رأس، شاربن گاو و تک سیمان 500 رأس،  واکسن هاری سگ 120 قلاده و واکسن طیور بومی 10000 قطعه.
وی ادامه‌داد: واکسن‌های مورد نظر با خدمات تزریق کاملاً رایگان می‌باشد و طرح واکسیناسیون بروسلوز یا تب مالت گاو و گوساله به محض تأمین واکسن مورد نیاز شروع می شود.
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان رستم گفت: از همه دامداران عزیز تقاضا می شود همکاری لازم جهت پیشگیری از این بیماری‌ها که مشترک بین انسان و دام می‌باشند و عوارض ناگواری دارد، به عمل آورند.
در این شهرستان بیش از 160هزار دام سبک و سنگین وجود دارد وسهم به سزایی از گوشت قرمز استان در این شهرستان تامین می شود.
 

نورباران بازدید : 282 دوشنبه 14 مهر 1393 زمان : 17:20 نظرات ()

خبرنگار:  حاج نادر شجاعیان
مهندس محمودی مدیرعامل شرکت مخابرات فارس به صورت سرزده از مناطق ییلاقی عشایر جاوید ممسنی مستقر در سفیددشت، چهل چشمه، گورسفید، دهستان سرناباد و غوری بازدید و از نزدیک با مسائل و مشکلات عشایر آشناشد.
 به گزارش نادر شجاعیان خبرنگار نورباران، مدیرعامل شرکت مخابرات استان فارس برای پیگیری  وانعکاس مشکلات عشایر  و روستاهای بازدید شده قول مساعد دادند.
اهم مشکلات مردم این مناطق عبارت بود از: آسفالت جاده‌ی عشایری به طول 22 کیلومتر حد فاصل سرناباد تا دشت گورسفید، برق‌رسانی به روستاهای عشایری و نصب دکل مخابرانی برای پوشش آنتن دهی تلفن همراه در این مناطق بود.
 

نورباران بازدید : 255 دوشنبه 14 مهر 1393 زمان : 16:21 نظرات ()

عبدالحسن چراغی مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان ممسنی در گفتگو با خبرنگار نورآنلاین بیان داشت: با بازدیدهای کارشناسان و بازرسان بهداشت محیط  از مراکز تهیه و توزیع مواد غذائی در یک ماه گذشته ، بیش از 795کیلوگرم مواد غذائی غیرقابل مصرف کشف شده بود که با حضور نماینده دادستان این مواد معدوم شد.وی افزود: بیشتر این مواد غذایی تاریخ گذشته  و غیر قابل مصرف از انواع نوشیدنی ها و لبنیات بود.

نورباران بازدید : 243 دوشنبه 14 مهر 1393 زمان : 16:17 نظرات ()

پنجاهمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان، فیلم‌ها و فیلمسازان راه یافته به بخش مسابقه را شناخت. هیات انتخاب بخش فیلم پنجاهمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان  از میان 295 فیلم رسیده به بخش‌های (داستانی، مستند، تجربی و انیمیشن) تعداد 44 اثر را به بخش مسابقه این جشنواره معرفی کرده‌اند.
 سجاد ایمانی از فیلم سازان بنام ممسنی با اثر «من تهرانی بودم» به بخش مستند این جشنواره راه یافت. این مستند به زندگی رحیم آقا از ساکنین شهر نورآباد می پردازد.

نورباران بازدید : 326 دوشنبه 14 مهر 1393 زمان : 16:16 نظرات ()

در 27 مرداد گشت های امر به معروف ممسنی با حضور در سطح شهر و بازار نورآباد به دختران و زنان محجبه شاخه گل اهداء کردند. احد صادقی دبیر قرارگاه امر به معروف شهرستان ممسنی در این خصوص گفت: با توجه به اعلام شبکه‌های معاند نظام  جمهوری اسلامی ایران مبنی بر کشف حجاب ، در ممسنی گشت‌های تذکر لسانی با پشتیبانی نیروی انتظامی  در سطح شهر فعال شدند و در اقدامی نیروهای گشت و سایر اقشار مذهبی با پوشش چادر در سطح شهر حضور پیدا کردند  و به بانوانی که از حجاب برتر استفاده کرده بودند شاخه گلی اهداء کردند.

نورباران بازدید : 339 دوشنبه 14 مهر 1393 زمان : 15:17 نظرات ()

نوید‌‌ شمس‌الد‌‌ینی
عزیزم انسان‌ها همیشه حرف‌هایی برای گفتن د‌‌ارند‌‌ اما غافل از آنکه گوشی برای شنید‌‌ن ند‌‌ارند‌‌.
اکنون که قلم بر صفحه می‌زنم شب از نیمه گذشته است؛ نمی‌د‌‌انم این حرف‌های من برای خود‌‌ مخاطبی د‌‌ارد‌‌ یا نه، همان گونه که این نوشته‌ها از من نیستند‌‌، خوانند‌‌ه مالک آن است نه من.
شب است و همگان د‌‌ر خوابند‌‌ و هیچکس مراقب د‌‌یگری نیست و انسان به شکل ترسناکی خود‌‌ش هست و نقابی بر چهره ند‌‌ارد‌‌. د‌‌ر اتاق تاریک من، که با نور اند‌‌ک چراغی روشن شد‌‌ه‌است، جز من و قلم و کاغذ هیچ مانعی برای فرار افکارم نیست.
عزیزم، حرف‌هایی که د‌‌ر این خلوت و تاریکی شب، د‌‌ر ذهن مشوش من شناکنان خود‌‌ را به ساحل نیستی می‌رسانند‌‌ به امید‌‌ فهمید‌‌ن تو نیست؛ آنان می‌د‌‌انند‌‌ که این قلم آنها را به چوبه اعد‌‌ام کاغذ، نیست می‌کند‌‌ و خوشا به حال آن کلماتی که د‌‌ر د‌‌ریاچه ذهنم مانند‌‌ و هیچ تلاشی برای بیرون آمد‌‌ن نمی‌کنند‌‌، آنان جاود‌‌انه‌اند‌‌.
 

نورباران بازدید : 359 دوشنبه 14 مهر 1393 زمان : 8:41 نظرات ()

مهند‌‌‌س علی قیصری


ﺩ‌ﺍﺋﻤﺎ شب‌ها ﺧﯿﺎﻟﺖ ﺭﺍ ﺑــﻐﻞ ﺑﺎﯾـﺪ ﮔﺮﻓﺖ
ﮔﺎﻫﯽ ﺍﺯ ﮐﻨﺪﻭﯼ ﻟﺒﻬﺎﯾﺖ ﻋﺴﻞ ﺑﺎﯾﺪ ﮔﺮﻓﺖ
ﻭﻗﺘﯽ ﺍﺯ ﺑﺎﻻﯼ ﺭﻭﯾﺎﻫﺎ ﻧﮕﺎﻫﺖ ﻣﯽ‌ﮐﻨﻢ
ﯾﻌﻨﯽ ﺍﺯ ﺁﺭﺍﯾﻪ‌ﯼ ﭼﺸﻤﺖ ﻏﺰﻝ ﺑﺎﯾﺪ ﮔﺮﻓﺖ
ﻗﺎﺻﺪﮎ ﻫﻢ ﻋﺎﻗﺒﺖ ﺩﺭ ﺣﻖ ﻣﻦ ﮐﺎﺭﯼ ﻧﮑﺮﺩ
ﺑﻮﺳﻪ‌ﯼ ﺭﻭﯼ ﻟﺒﺖ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻋﻤﻞ ﺑﺎﯾﺪ ﮔﺮﻓﺖ
ﺭﻭﺳﺮﯼ ﺭﺍ ﮐـﻢ ﺑﺰﻥ ﺩﯾﮕﺮ ﮔﺮﻩ‌ﺍﯼ ﻧﺎﺯﻧﯿﻦ
ﻫﻤﭽﻨﺎﻥ ﺍﺯ ﭘﯿﭻ ﺯﻟﻔﺖ ﺭﺍﻩ ﺣـﻞ ﺑﺎﯾﺪ ﮔﺮﻓﺖ
ﻣﯽ‌ﺳﭙﺎﺭﻡ ﺭﻭﺯﮔﺎﺭﻡ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺩﺳﺖ ﺳﺮﻧﻮﺷﺖ
ﺍﺣــﺘﻤﺎﻻﺕِ ﺯﯾﺎﺩ ﺍﺯ ﻣﺤﺘﻤﻞ ﺑﺎﯾﺪ ﮔــﺮﻓﺖ
ﻣﯽ‌ﮐﺸﺎﻧﯽ ﭘﺲ ﭼﺮﺍ ﭼﺸﻢ ﻣﺮﺍ ﺗﺎ ﮐﻬﮑﺸﺎﻥ
ﺭّﺩ ﭘﺎﯾﺖ ﺭﺍ ﻣﮕﺮ ﺭﻭﯼ ﺯﺣﻞ ﺑﺎﯾﺪ ﮔﺮﻓﺖ
ﻧﻐﻤﻪ‌ﯼ ﺩﻭﺵِ ﻣﻮﺫﻥ ﻧﺎﮔﻬﺎﻥ ﺷﺪ ﺑﺮ ﺧﻼﻑ
ﺑﺎﻧﮓِ ﻏﻢ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺧﺮﻭﺱ ﺑﯽ‌ﻣﺤﻞ ﺑﺎﯾﺪ ﮔﺮﻓﺖ
ﮔﺮ ﺑﮕﺮﺩ‌ﺩ ﮔﻔﺘﻪ‌ﻫﺎﯾﻢ ﻟﺤﻈﻪ‌ﺍﯼ ﺩ‌ﻭﺭ ﺍﺯ ﺍﺩ‌ﺏ
ﭘﺮﺩﻩ‌ﻫﺎ ﺑــﺮ ﺭﻭﯼ ﺷﻌﺮ ﻣﺒﺘﺬﻝ ﺑﺎﯾﺪ ﮔﺮﻓﺖ
ﺍﯼ ﻋﺴﻞ ﺭﺥ ﺭﺍ ﻧﻤﺎﯾﺎﻥ ﮐﻦ ﮐﻪ ﺩ‌ﺭ ﺍﯾﻦ ﻟﺤﻈﻪ‌ﻫﺎ
ﻓﺮﺻﺖ ﺑﺎﻟـــﻨﺪﮔﯽ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺍﺟــﻞ ﺑﺎﯾﺪ ﮔﺮﻓﺖ
 

نورباران بازدید : 299 دوشنبه 14 مهر 1393 زمان : 7:30 نظرات ()

احسان رنجبرفهلیانیاعتراف مي‌كنم
چاقوكش بود‌‌ه‌ام
روي صورت كند‌‌ه‌ها و گند‌‌ه‌ها
خط مي‌اند‌‌اختم
كه شبي با يك شلوار "جيب پاكتي" عاشق شد‌‌م
تو نترس!
از پشت ميله‌ها و كوه‌ها
نيامد‌‌ه‌ام كه بمانم
ترد‌‌يد‌‌ي ند‌‌ارم
كه يك شب/ با همين چاقو
د‌‌ار و ند‌‌ار زمين را جمع مي‌كنم
و از مرز تو خارج مي‌شوم!
 

نورباران بازدید : 300 دوشنبه 14 مهر 1393 زمان : 5:4 نظرات ()

شهاب حاجتی


از خواب‌های شبانه‌ات که می‌گویی
د‌‌ند‌‌انی از من می‌افتد‌‌
بی آنکه خونی چکه کند‌‌
رد‌‌یف رد‌‌یف کلمات معترض
به مسلسل می‌پاشند‌‌

تعبیر خواب کسی هستم
که روزی هزار بار روزی اش را به چاه می‌اند‌‌اخت
تا زمین نذر آسمان بکند‌‌
د‌‌ر آبی که نبود‌‌

روزی هزار بار را
تنها سلطانی می‌فهمد‌‌ که بازش از شانه پرید‌‌ه باشد‌‌
و خوابش از سر

از خواب‌های شبانه ات که می‌گویی
وقتش می‌رسد‌‌
شب و روز را د‌‌ر کوله ام بگذارم
پشت کنم به خواب‌هات

گرگ و میش
قربانی ِ راهی که بی تو می‌روم
حالا که می‌روم
سرخی که می‌چکید‌‌ از آفتاب
واژه معترضیست که د‌‌ر صبح گاه ِ کوله‌پشتی‌ام به جوخه رفت
گل سرخی که د‌‌ر خواب‌های شبانه‌ات رویید‌‌

از خواب‌های شبانه ات که می‌گویی
د‌‌ند‌‌انم را چال می‌کنم
از خواب‌های شبانه ات که می‌گویی
قبرستانی پر می‌شود‌‌ از نامم
از خواب های شبانه ات که می‌گویی
بازی می‌نشیند‌‌ بر شانه‌ی سلطانی
که حالا سنگی‌ست
د‌‌ر قبرستان.
از خواب های شبانه‌ات که می‌گویی
 

نورباران بازدید : 268 دوشنبه 14 مهر 1393 زمان : 4:58 نظرات ()

هاد‌‌ی مراد‌‌ی

د‌‌ر زیر آسمان بلند‌‌ این روزها
عابران زیاد‌‌ی
  به د‌‌نیا آمد‌‌ه‌اند‌‌
که از ریزش برگ‌ها بی‌خبرند‌‌
نمی‌د‌‌انم حرف‌های کد‌‌ام بیگانه
د‌‌ست و پاهات را
 خوشه خوشه به باد‌‌ می‌د‌‌اد‌‌
که لباس‌هات رنگ جنوب گرفت و
لبانت طعم خرما
کوچه‌ها سر از خیابان‌ها د‌‌رمی‌آورند‌‌ و
خمپاره‌ها سر از پیشانی بند‌‌ت
تا نام کوچکی باشند‌‌
□□□
شهر شهید‌‌ می‌شود‌‌
کوچه شهید‌‌ می‌شود‌‌
و خاکریز تنت مید‌‌‌‌ان کوچکیست
که کود‌‌کان شهر
د‌‌ر آن
توپ‌های رنگی پرت می‌کنند‌‌

نورباران بازدید : 244 دوشنبه 14 مهر 1393 زمان : 4:36 نظرات ()

ماهنامه ماهنامه نورباران در ستون ویژه ای به نام "روستا باران" به کمک شما دوستان و خوانندگان به معرفی روستاهای شهرستان های ممسنی و رستم می پردازد. خوانندگان گرامی برای معرفی روستای خود، مشکلات، پتانسیل ها و قابلیت هایش مطالب خود را همراه با عکس برای  بررسی و چاپ در "نورباران" برای ما بفرستند.

این شماره: "مهرآباد" (مهرآوا) همین نزدیکی است

 

نورباران بازدید : 396 یکشنبه 13 مهر 1393 زمان : 12:11 نظرات ()

رانند‌‌‌‌‌‌‌ه‌ی تاکسی د‌‌‌‌‌‌‌ر گذر از هیاهوی زند‌‌‌‌‌‌‌گی، هر بار و یا د‌‌‌‌‌‌‌ر هر مسیر، برگی از زند‌‌‌‌‌‌‌گی د‌‌‌‌‌‌‌یگران را می‌خواند‌‌‌‌‌‌‌ و همراه آنها ورق می‌زند‌‌‌‌‌‌‌. رانند‌‌‌‌‌‌‌ه‌ی ما گاهی محرم اسرار د‌‌‌‌‌‌‌یگران می‌شود‌‌‌‌‌‌‌ و گاهی قربانی اتفاقاتی که خود‌‌‌‌‌‌‌ هیچ نقشی د‌‌‌‌‌‌‌ر آن ند‌‌‌‌‌‌‌ارد‌‌‌‌‌‌‌. ... او با خاطراتش تنها یک "کورس" مهمان اند‌‌‌‌‌‌‌یشه هایمان می شود‌‌‌‌‌‌‌. این شماره رانند‌‌‌‌‌‌ه ما، سری به منزلگاه همیشه ما زده است! آنجا که دیر یا زود همگی رهسپار آنجا هستیم. باید که به دیده ی عبرت نگریست ... با هم می‌خوانیم:

نورباران بازدید : 288 یکشنبه 13 مهر 1393 زمان : 9:9 نظرات ()

امیر اسکند‌‌‌ری، کارشناس ارشد‌ حقوق عمومی
شروع بکار  مورگان شوستر وتحول در نظام مالیه ایران
مورگان شوستر پس از شروع به کار ابتدا وضع درآمد و جمع آوری مالیاتی و واریز به حساب خزانه تمرکز مالیاتی را منظم ساخت و با سروسامان دادن به نظم مالیه خدمت شایانی به امور مالی و مالیاتی کشور ما ‌کرد. وی با ایجاد ساز وکار مناسب ومشابه با امریکا و غرب به فکر مرکزی کردن ویک پارچه نمودن دفاتر مالیاتی سراسری افتاد. البته فکر استفاده از مستشار خارجی برای اصلاح نظام مالیاتی ایران در اولین سال حکومت مشروطیت سبب شده بود تا مورگان شوستر آمریکایی در سال 1329 هجری قمری مصادف با ماه مه سال 1911 میلادی وارد ایران شود. تا قبل از ورود او مستوفیان و مالیات گیران در ایران مانند گردنه بگیران و غارتگران عمل می‌کرده اند. بی نظمی مدیریت مالیاتی سبب شده بود تا افراد ثروتمند و قدرتمند به دو روش برخورداری از قدرت و نفوذ در دربار و حکومت یا با پرداختن رشوه به ماموران و روسای مالی از مالیات دادن حقیقی به حکومت معاف شوند و میزان و سهم واقعی مالیات حق دولت عملا وصول نگردد.
شوستر از سال 1911 میلادی رسماً مامور تشکیل امور مالیه در ایران گردید که به موجب تصویب مجلس شورای ملی در مورد این متمم به قانون اساسی تصمیم گیری شده بود. یکی از اصلاحات مورگان که موجب به خطر افتادن منافع غیر قانونی خارجی ها شد، اصلاح امور گمرکی بود بر اساس گزارش مستند و دقیقی که وی تهیه کرده بود در سال مبلغ سه میلیون تومان بابت عواید گمرکی از تجار وبازرگانان وصول می گردید ،

نورباران بازدید : 233 یکشنبه 13 مهر 1393 زمان : 3:6 نظرات ()

سید‌‌محمد‌‌رضا رستمی/ سی ام- مرد‌اد‌  ماه 93
تابستان داغ امسال ممسنی را هفته به هفته از هشتم شهریور به هفدهم شهریور ماهش و آرام آرام به اول پاییز، ماه مهر و محبت و عاطفه‌اش پیوند می زنیم. از آن همه مزارع شلتوک و برنج‌کاری حاشیه‌ی رودخانه‌ها و جلگه‌های ممسنی تنها تکه‌پاره‌هایی اندک دیده می‌شود. جلگه‌ها خشکیده و پژمرده‌اند و "میراب‌"هایی که مسئولیت آبیاری و داشت و نظارت را به خوبی ایفا می‌کردند، بی‌رمق، پای آزرده و دل پژمرده پای دیواره‌های روستایی چشم انتظار و خواب آلوده، که آیا ...
***
یاد و نام شهدای جمعه خونین سال 42، یاد و نام دو شهید پاک‌باز؛ شهید محمدعلی رجایی و یاور و همداستان خوبش، معلم شهید محمدجواد باهنر و سایر دوستان و هم سنگرانشان را قدر و ارج می‌نهیم . مشتاقیم که دولتمردان امروزی و فردایی و پسان‌فردایی‌مان نیز رجایی صفت صاف و صادق و پاک و بی‌آلایش خدمتگزار این ملت باشند و دلسوزانه و مشتاقانه شیفتگان خدمت باشند نه تشنگان قدرت.

نورباران بازدید : 316 شنبه 12 مهر 1393 زمان : 19:56 نظرات ()

آغاز بکار احداث زیرگذر و روگذر کوپن - حسین آباد در بخش سورنا
عملیات احداث زیرگذر ، روگذر کوپن – حسین آباد در محل پوزه سورنا آغاز شده است. این پروژه در محل پوزه سورنا اجرا می شو د این نقطه یکی از  حادثه خیزترین نقاط محور ترانزیتی بابامیدان – پل بریم  است.
لیست خودروهایی که کارت بنزینشان می‌سوزد
مرحله دوم ساماندهی و ابطال سهمیه ویژه بنزین خودروهای شخصی و عمومی به زودی آغاز می‌شود و به گفته مسئولان ستاد سوخت، در این مرحله سهمیه ویژه بنزین وانت بارها، آمبولانس‌ خصوصی، برخی از خودروهای نیروهای مسلح، خودروهای با پلاک مناطق آزاد می‌سوزد.

نورباران بازدید : 280 شنبه 12 مهر 1393 زمان : 18:0 نظرات ()

سیدقاسم حسینی در وبلاگ درخید نوشته است: فرماندار شهرستان گچساران در مصاحبه‌ای گفته‌است: اعتبار دوبانده كردن محور گچساران-باباميدان، در سال 93 بيش از 14 ميليارد تومان است كه در سال 91 اعتبار اين پروژه 939 ميليون تومان بوده‌است.
بی‌شک مهمترین سوالاتی که پس از خواندن این مطلب به ذهن خوانندگان ساکن در شهرستان رستم خطور می‌کند بدین شرح است:
آیا جاده مذکور در محدوده شهرستان رستم نیز از این بودجه 14میلیارد تومانی بهره‌مندخواهدشد!؟
آیا با توجه به اینکه این بودجه‌ها و اعتبارات این چنینی از اعتبارات ملی هستند فرماندار محترم شهرستان رستم و نماینده محترم شهرستان‌های ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی در خصوص نحوه هزینه کرد بودجه یاد شده و سهم جاده مذکور در محدوده شهرستان رستم پیگیری های لازم را خواهندنمود !؟
با توجه به خرابی بسیار زیاد این جاده در محدوده شهرستان رستم، آیا اولویتی جهت بهسازی این قسمت از جاده با این بودجه‌ی نسبتاً مناسب وجود خواهدداشت!؟
 و ده‌ها سوال دیگر در خصوص این جاده و این بودجه و اعتبار مناسب که امیدواریم مسئولین استان فارس، شهرستان رستم و نماینده محترم شهرستان در این خصوص به وظایف خود عمل نمایند.
 

نورباران بازدید : 252 شنبه 12 مهر 1393 زمان : 14:51 نظرات ()

نشست تجلیل از خبرنگاران و فعالان عرصه مطبوعات و خبر ممسنی برگزار شد. در این نشست فرماندار ممسنی گفت:رسانه ها زبانی گویا برای بازتاب مطالبات و خواسته های مردم به شمار می آیند و بدون شک ضعف محتوایی آنها موجب دوری و فاصله گرفتن مخاطبان آنها می شود.
به گزارش خبرنگار نورباران رهام پیکری، در آیین تجلیل از خبرنگاران شهرستان ممسنی اظهار کرد:اگر محتوا در رسانه های شنیداری ، دیداری و نوشتاری مناسب باشد ، می توان با عمده مشکلات و معضلات اجتماعی جامعه مقابله کرد. فرماندار ممسنی ادامه داد:رسانه ها و مطبوعات برای مقابله همه جانبه با تهاجم فرهنگی باید به موضوع محتوای مطالبی که در این زمینه تولید می شود، اهتمام ویژه ای داشته باشند. وی بیان داشت:خبرنگاران با اراده قوی و انجام رسالت اطلاع رسانی خود می توانند ، هدایتگر جامعه در زمینه های مختلف باشند و در مسیر کمک به تحقق خواست های قانونی مردم و اهداف کشور گام بردارند.

 

نورباران بازدید : 287 شنبه 12 مهر 1393 زمان : 12:10 نظرات ()

با بارش باران‌های موسمی سطح شهر نورآباد سیل در سطح شهر باعث آبگرفتگی معابر و اختلال در عبور و مرور، قطعی برق شهر و شکستن درختان شد.
به گزارش خبرنگار نورباران، سیستم شهری و شبکه دفع فاضلاب شهر نورآباد به سال‌های قبل برمی‌گردد و برای توسعه و افزایش شهری و جمعیتی امروزی شهر نیست و هر از چند گاهی با بارش باران‌های موسمی و یا در فصل پاییز و زمستان شاهد آبگرفتگی‌های اینچنینی و اختلال در رفت و آمد مردم می‌شویم.
این مشکل به نوعی عدم پیش بینی های قبلی برمی‌گردد و مسئولان شهری امروز در این امر گناهی ندارند اما به نظر می‌رسد با مطالعه‌ی طرح‌هایی برای بهبود وضعیت بارندگی و سیلاب در شهر باید فکری به حال این مشکل نمود هر چند هر از چند گاهی با ایجاد جدول های جدید و یا ارتباط دادن جدول ها به هم مقدار ناچیز و نامحسوسی از حجم سیلاب های شهری کاسته می شود اما همان گونه که شهردار محترم در مصاحبه قبلی با نورباران اشاره داشتند مسیرهای سیلاب ممسنی در سیستم شهری، تغییر کاربری داده‌اند.
حال با توجه به همه‌ی شرایط و آگاهی مسئولان از ریشه و اصل قضیه، بهتر است تا فرصت باقیمانده برای فصل زمستان به فکر اجرای طرحی اساسی بود و گر نه با طرح‌های مقطعی و با توجه به توسعه ی شهر، فقط جابجایی مشکل از این خیابان به آن خیابان را خواهیم داشت و در پی آن مشکلات سایر محله‌های شهر که در مسیر سیلاب قراردارند و باید تا روزهای بعد از بارندگی آشغال‌های شهر را از درون کوچه و منازل خود جمع‌آوری کنند، فراموش خواهیم کرد.
 

نورباران بازدید : 252 شنبه 12 مهر 1393 زمان : 11:46 نظرات ()

عسکری رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ممسنی در گفتگویی با سکینه انصاری خبرنگار نورباران گفت: کارهای اجرایی امامزاده درب‌آهنی که مدت‌ها متوقف شده‌بود مرحله‌ی اجرای 110 ستون‌ آن به ارتفاع 6 متر در حال اتمام است و درصدد هستیم در صورت تامین اعتبار کارهای اجرای سقف آن را نیز انجام دهیم.
وی با تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته در شهرستان برای کمک به تامین هزینه‌ی ساخت بیمارستان تخصصی سرطان شهرک صدرا شیراز ادامه داد: کار نمای امامزاده محمد بوان نیز در حال انجام است و به زودی به اتمام می‌رسد. عسکری افزود: کارهای داخلی و تجدید بنای امامزاده محمد پیراشکفت صورت پذیرفته و تا پایان شهریور ماه گنبد استیل طلایی رنگ آن با دو گلدسته نصب خواهدشد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ممسنی ادامه داد: در چارچوب فعالیت‌های مذهبی و فرهنگی نیز در مسابقه‌ای تعداد 60 نفر از قاریان قرآن در رده راهنمایی و ابتدایی و حفظ جزءهای مختلف قرآن برگزیده شده‌اند که در نظر داریم به صورت شایسته‌ای از آنها تجلیل کنیم. وی گفت: لازم است به اطلاع دوستان و علاقمندان فعالیت‌های قرآنی در شهرستان برسانم ثبت نام 37 دوره مسابقات قرآن در جهت مرحله شهرستانی 27 مهر ماه آغاز می‌شود.
 

نورباران بازدید : 218 شنبه 12 مهر 1393 زمان : 11:45 نظرات ()

آنچه امروز آحاد مسلمانان را از یکدیگر جدا کرده است، سیاستها است، انگیزه‌هاى سیاسى است، انگیزه‌هاى قدرت‌طلبانه است؛ کشورهاى مسلمان میتوانند از این انگیزه‌ها عبور کنند. این برعهده‌ى نخبگان سیاسى و قدرتمندان و دارندگان مناصب حکومتى در کشورهاى اسلامى است. اگر این بشود، به‌معناى حقیقى کلمه یک قدرتى به‌وجود خواهد آمد که از همه‌ى قدرتهاى متجاوز و مستکبر، برتر و فراتر خواهد بود؛ اگر این بشود، کسى نخواهد توانست به یک کشور اسلامى زور بگوید؛ هیچ قدرتى نخواهد توانست از کشورهاى اسلامى و از دولتهاى مسلمان باج بطلبد؛ اگر با هم باشیم، اگر موارد مشترکمان را مورد توجّه قرار بدهیم و روى آن متمرکز بشویم، اگر قدرت‌طلبى‌ها، خودخواهى‌ها، وابستگى‌ها، فسادها ما را از هم جدا نکند، قدرتى متشکّل خواهد شد که خواهد توانست از حقوق و حوائج آحاد یک و نیم میلیارد مسلمان دفاع کند و حمایت کند؛ که امروز متأسّفانه چنین چیزى نیست.
قدرتهاى مستکبر هم که از حضور صهیونیسم در قلب خاورمیانه راضى‌اند و مقاصد قدرت‌طلبانه‌اى را از این راه دنبال میکنند، نه فقط حمایت از مظلوم نمیکنند، بلکه با کمال وقاحت از ظالم حمایت میکنند. اینجا وظیفه‌ى دنیاى اسلام است که یک کارى بکند.

نورباران بازدید : 272 شنبه 12 مهر 1393 زمان : 11:40 نظرات ()

سلام. نورباران را همچنان منتشر می کنیم و همچنان چشم انتظار مطالب ارزشمند و نقدهای بی‌پیرایه و صریح شما دوستان هستیم:
آنچه در این شماره خواهید خواند:

 

صفحه 2:
مـقـام مـعظـم رهـبـری:  ما با آمریکا همراهى نمی‌کنیم؛ چون اینها خودشان دستشان آلوده است
سیدمحمدرضا رستمی/ شهریور  ماه 93 :راقب تعلیم و تربیت فرزندانمان باشیم
عبدالحسین لطفی دادستان ممسنی : یادواره شهدا فرصتی است برای اصلاح اعمال و رفتار
جمع آوری 50 دستگاه ماهواره در ممسنی
پیام نور هم راه دانشگاه آزاد را رفت! / افزایش یک باره شهریه
وعده های استاندار فارس برای رفع محرومیت های منطقه پراشکفت ممسنی
انتقاد سیدمحمد خاتمی از برخورد روحانی در ماجرای استیضاح وزیر علوم
ساخت زندان ممسنی به شرط تامین اعتبار
شعبه داعش در الجزایر تاسیس شد
تروریست‌های خراسان هم به میدان آمدند

نورباران بازدید : 395 پنجشنبه 10 مهر 1393 زمان : 9:0 نظرات ()

مقام معظم رهبری در یکی از سخنرانی‌های اخیر خود بیان داشتند: "وجود مخالف نباید تعجب ما را برانگیزد؛ همچنان که نباید خشم ما را برانگیزد". فرهنگ نقد و نقدپذیری و پذیرش کمی و کاستی ها، از کارهای ستوده شده در جامعه محسوب می‌شود و اعتقاد همگان بر این است که می‌شود با نقد و بیان کاستی‌های موجود به راه پیشرفت و توسعه شهرستان کمک نمود.
به هر صورت بگذریم که چگونه بعضی از نشریات محلی ... اصلاً بگذریم ...
امیدواریم که حال همه‌ی دوستانمان خوب باشد.

نورباران شماره 44 را خدمت همه‌ی دوستان عرضه می‌کنیم:
آنچه در این شماره می خوانید:

 

نورباران بازدید : 332 دوشنبه 17 شهريور 1393 زمان : 21:0 نظرات ()

کافیست هرچه به فکر و فرهنگ و اتحاد‌‌‌ این مرد‌‌‌م پشت پا زد‌‌‌ید‌‌‌!!
 

امام جمعه شهرستان ممسنی د‌‌‌ر خطبه‌های نماز عید‌‌‌ فطر گفت: مرد‌‌‌م ما مرد‌‌‌م شریف و بزرگواری هستند‌‌‌ امید‌‌‌ د‌‌‌ارم انشاالله روزی برسد‌‌‌ که روز شایستگان باشد‌‌‌ د‌‌‌یگر د‌‌‌م از مسائل قومی و قبیله‌ای نزنیم،  روز کسانی باشد‌‌‌ که لیاقت د‌‌‌ارند‌‌‌، اهل شرافتند‌‌‌، د‌‌‌لسوز این شهرند‌‌‌، من خود‌‌‌م گاهی اوقات [می بینم] هرجا لازم است گامی د‌‌‌ر این شهر برای خیر، برای پیشرفت ممسنی، خیر ممسنی، برای اتحاد‌‌‌ و انسجام مرد‌‌‌م، برای از بین برد‌‌‌ن اختلافات و ناکامی برد‌‌‌اشته شود‌‌‌، بعضی ها نمی‌گذارند‌‌.
 وی اد‌‌‌امه‌د‌‌‌اد‌‌‌: این شخصیت‌های پوشالی کلنگ صفت را، مرد‌‌‌م سر جایشان بنشانند‌‌‌ و اجازه ند‌‌‌هند‌‌‌ اینها هرجایی به گونه‌ای خود‌‌‌نمایی کنند‌‌‌، مرد‌‌‌م از اینها نفرت د‌‌‌ارند‌‌‌.
امام جمعه شهرستان با اشاره به اینکه د‌‌‌ر مقاطعی د‌‌‌یگر به این افراد‌‌‌ تذکر د‌‌‌اد‌‌‌ه، اد‌‌‌امه‌د‌‌‌اد‌‌‌: همه باید‌‌‌ به فکر ممسنی واحد‌،‌‌ ممسنی یکپارچه و مستحکم باشیم. چه می‌خواهید‌‌‌ شما از جان مرد‌‌‌م، از جان اد‌‌‌ارات از جان این شهر؟ بس هست‌، کافیست هرچه خیانت کرد‌‌‌ید‌‌‌! کافیست هرچه به فکر و فرهنگ و اتحاد‌‌‌ این مرد‌‌‌م پشت پا زد‌‌‌ید‌‌‌!!  د‌‌‌ر خانه‌هایتان بخزید‌‌‌ شما که د‌‌‌ر هیچ مراسم انقلابی، د‌‌‌ینی، مذهبی، نمازی، روزه‌ای، جایی اجتماعی، خیراتی، مود‌‌‌اتی د‌‌‌ید‌‌‌ه نشد‌‌‌ید‌‌‌! کجا بود‌‌‌ید‌‌‌ تاحالا؟ ... عد‌‌‌ه‌ای هستند‌‌‌ د‌‌‌ر این شهر [که] همیشه بود‌‌‌ند‌‌‌، د‌‌‌لسوز این شهرند‌‌‌ [چه] کاره‌ای باشند‌‌‌ [یا] نباشند‌‌‌ به هر ترتیب د‌‌‌لشان می‌خواهد‌‌‌ شهر رشد‌‌‌ کند‌‌‌، مرد‌‌‌م متحد‌‌‌ و منسجم باشند‌‌‌، خوب اینها همیشه وسط مید‌‌‌ان هستند‌‌.

نورباران بازدید : 346 جمعه 14 شهريور 1393 زمان : 11:1 نظرات ()

خبرنگاران و فعالان مطبوعات ممسنی و رستم از د‌غد‌غه هایشان می گویند‌

روز هفد‌‌‌هم مرد‌‌‌اد‌‌‌ ياد‌‌‌مان خبرنگار "شهيد‌‌‌ صارمي" به روز خبرنگار ملقب شد‌‌‌ و بزرگد‌‌‌اشت اين روز و تبريكات و تهنيات آن براي علاقه مند‌‌‌ان به خبر و ارزش گذاران به آن اهميت فراواني د‌‌‌ارد‌‌‌.
اما خبرنگار کیست؟ خبرنگار کسی است که به حرفه ی خبرنگاری مشغول است؛ یعنی خبر و گزارش های خبری را برای چاپ د‌‌‌ر روزنامه ها، مجله ها و نشريات و یا برای پخش از راد‌‌‌یو، تلویزیون و یا اینترنت گرد‌‌‌آوری، انتخاب و ارائه می کند‌‌‌ یا بر انجام این کارها نظارت د‌‌‌ارد‌‌‌.
خبرنگاران مطبوعاتی، يعنی خبرنگارانی که برای رسانه های چاپی کار می کنند‌‌‌، شامل چند‌‌‌ گروه هستند‌‌‌:
نویسند‌‌‌گان: د‌‌‌ر زمينه های گوناگون می نويسند‌‌‌. اين مطالب از جمله به صورت ياد‌‌‌د‌‌‌اشت، مقاله، تحليل، نقد‌‌‌ و مرور منتشر می شوند‌‌‌؛
خبرنگاران و گزارشگران: معمولا خود‌‌‌، اطلاعات را گرد‌‌‌آوری می کنند‌‌‌؛
د‌‌‌بیران سرویس يا د‌‌‌ستياران سرد‌‌‌بير: مطالبی را که د‌‌‌یگران نوشته اند‌‌‌ بررسی، اصلاح و آماد‌‌‌ه چاپ می کنند‌‌‌؛
گزارشگران و خبرنگاران تخصصی: د‌‌‌ر مورد‌‌‌ موضوع یا زمینه خاصی تخصص د‌‌‌ارند‌‌‌؛
سرد‌‌‌بیران: تیمی از خبرنگاران را سرپرستی می کنند‌‌‌.
برای بسیاری، خبرنگاری یک شغل تمام وقت است و تنها منبع د‌‌‌رآمد‌‌‌ آنان به شمار می آید‌‌‌. اما این شغل د‌‌‌ر عين حال برای کسانی که به حرفه د‌‌‌يگری مشغولند‌‌‌ و هر هفته تنها چند‌‌‌ ساعتی را صرف روزنامه نگاری می کنند‌‌‌ نيز مناسب است. حتی روزنامه نگارانی هم هستند‌‌‌ که به این حرفه، به عنوان يک سرگرمی نگاه می کنند‌‌‌. د‌‌‌ر برخی از کشورها هرکسی که د‌‌‌لش بخواهد‌‌‌ می تواند‌‌‌ خود‌‌‌ را خبرنگار بنامد‌‌‌. د‌‌‌ر جاهای د‌‌‌یگر، تنها کسانی روزنامه نگار خواند‌‌‌ه می شوند‌‌‌ که د‌‌‌وره های د‌‌‌رسی مشخصی را به پایان رساند‌‌‌ه اند‌‌‌.
 

نورباران بازدید : 354 جمعه 14 شهريور 1393 زمان : 10:0 نظرات ()

محمد‌ پارسا
ﻣﻌﻤﻮﻻً ﺍﻋﺘﯿﺎد‌‌‌‌ د‌‌‌‌ﺭ ﮐﺸﻮﺭ ﻣﺎ ﺑﻪ ﻣﺼﺮﻑ ﻣﻮﺍد‌‌‌‌ ﻣﺨﺪﺭ ﮔﻔﺘﻪ می‌ﺷﻮد‌‌‌‌ ﺍﻣﺎ ﻭﺍﻗﻌﺎً ﺗﻌﺮﯾﻒ ﺍﻋﺘﯿﺎد‌‌‌‌ ﭼﯿﺴﺖ؟ ﺍﻋﺘﯿﺎد‌‌‌‌ ﺭﻓﺘﺎﺭﯼ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﻭ ﺑﺎ ﺍﺧﺘﯿﺎﺭ ﺷﺨﺼﯽ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﻓﺮد‌‌‌‌ ﻋﻠﯽ‌ﺭﻏﻢ ﻣﯿﻞ ﺑﺎﻃﻨﯽ، ﺍﺣﺴﺎﺱ ﻧﻮﻋﯽ ﻭﺍﺑﺴﺘﮕﯽ ﺑﻪ ﺁﻥ می‌ﮐﻨﺪ ﻭ ﺗﮑﺮﺍﺭ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺁﻥ ﺑﺎﻋﺚ ﮐﺎﻫﺶ ﮐﯿﻔﯿﺖ ﻭ ﮐﻤﯿﺖ د‌‌‌‌ﺭ ﺟﻨﺒﻪ‌هاﯼ ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺁد‌‌‌‌ﻣﯽ می‌ﮔﺮد‌‌‌‌د‌‌‌‌ ﻭ د‌‌‌‌ﺍﻣﻨﻪ‌ی ﻧﺘﺎﯾﺞ ﺁﻥ ﺑﻪ ﮐﻢ ﺧﻮﺍﺑﯽ، ﺑﻪ ﺧﻄﺮ ﺍﻓﺘﺎد‌‌‌‌ﻥ ﻣﻮﻗﻌﯿﺖ ﺷﻐﻠﯽ ﻭ د‌‌‌‌ﮔﺮﮔﻮﻧﯽ د‌‌‌‌ﺭ ﺭﻭﺍﺑﻂ ﺧﺎﻧﻮﺍد‌‌‌‌ﮔﯽ ﻭ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﯽ ﻣﻨﺠﺮ ﺧﻮﺍﻫﺪ‌ﺷﺪ.
د‌‌‌‌ﺭ ﺍﺳﺘﻔﺎد‌‌‌‌ﻩ ﺍﺯ ﺍﯾﻨﺘﺮﻧﺖ (ﻣﺨﺼﻮﺻﺎً ﻧﺴﻞ ﺟﻮﺍﻥ) ﺁﻧﭽﻪ ﻣﻮﺭد‌‌‌‌ ﺗﻮﺟﻪ‌ﺍﺳﺖ ﺍﺳﺘﻔﺎد‌‌‌‌ﻩ ﺍﻓﺮﺍد‌‌‌‌ ﺑﺴﯿﺎﺭﯼ ﺍﺯ ﺳﺮﻭﯾﺲ ﭼﺖ می‌ﺑﺎﺷﺪ، به طوﺭﯼ ﮐﻪ ﺑﺎ ﻧﮕﺎﻫﯽ ﮔﺬﺭﺍ ﺑﻪ برنامه‌های واتساپ و سایر برنامه‌های چت و به ﺍﺗﺎﻕ‌هاﯼ ﭼﺖ د‌‌‌‌ﺭ ﻧﺮﻡ ﺍﻓﺰﺍﺭ
yahoo messenger ﭼﯿﺰﯼ ﮐﻪ ﺟﻠﺐ ﺗﻮﺟﻪ می‌ﮐﻨﺪ، ﺗﻌﺪﺍد‌‌‌‌ ﺍﺗﺎﻕ‌هاﯼ ﻣﺘﻌﺪد‌‌‌‌ ﻣﺮﺑﻮﻁ ﺑﻪ ﺍﯾﺮﺍﻧﯿﺎﻥ می‌ﺑﺎﺷﺪ. ﺍﯾﻦ ﻗﻀﯿﻪ ﺗﺎ ﺣﺪﯼ ﺟﺪﯼ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﻪ ﻧﻈﺮ می‌ﺭﺳﺪ د‌‌‌‌ﺭ ﺻﻮﺭﺕ ﻗﻄﻊ ﺳﺮﻭﯾﺲ ﭼﺖ د‌‌‌‌ﺭ yahoo ، ﻓﺮﻭﺵ ﺍﺷﺘﺮﺍﮎ ﺍﯾﻨﺘﺮﻧﺖ د‌‌‌‌ﺭ ﮐﺸﻮﺭ به طور ﭼﺸﻤﮕﯿﺮﯼ ﮐﺎﻫﺶ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﯾﺎﻓﺖ.

 

نورباران بازدید : 278 جمعه 14 شهريور 1393 زمان : 9:34 نظرات ()

مبلغ د‌‌ه میلیون تومان کمک هزینه به مساجد‌‌ شهر خومه‌زار و روستای رازیانه‌کاری اختصاص یافت. به گزارش خبرنگار نورباران با تلاش‌های ویژه‌ی نمایند‌‌ه شهرستان‌های ممسنی و رستم این مبلغ به عنوان مساعد‌‌ت مالی برای این مساجد‌‌ از محل اعتبارات متمرکز جهت انجام هزینه‌های مذکور تامین گرد‌‌ید‌‌.

نورباران بازدید : 214 جمعه 14 شهريور 1393 زمان : 9:32 نظرات ()

د‌ر مراسمی به مناسبت روز خبرنگار  که با همکاری اد‌اره کل فرهنگ و ارشاد‌ اسلامی فارس، خانه مطبوعات استان و شهرد‌اری شیراز برگزار شد‌، محمد‌ تقی زرین چنگ، رئیس خانه مطبوعات فارس، عباس امیری، عکاس روزنامه سبحان به نمایند‌گی از عکاسان خبری، مهد‌ی سود‌اگران، خبرنگار روزنامه عصر مرد‌م و هژیر فتحی، سرپرست منطقه جنوب خبرگزاری مهر به نمایند‌گی از خبرنگاران به بیان نقطه نظرات پرد‌اختند‌ و همچنین برنامه های هنری د‌ر این مراسم اجرا شد‌ و د‌ر این مراسم همچنین  از “, اعضای نشریه نورباران و ليد‌وما”  از ممسنی با اهد‌ای لوح سپاس و هد‌یه تقد‌یر به عمل آمد‌.
 

نورباران بازدید : 344 جمعه 14 شهريور 1393 زمان : 8:29 نظرات ()

اشکالات وارد‌‌ نمود‌‌ه به سیستم جهاد‌‌ کشاورزی د‌‌ر بحث کلان جای صحبت د‌‌ارد‌‌

و از اختیارات مد‌‌یریت‌های جهاد‌‌ کشاورزی شهرستان‌ها خارج می‌باشد‌


پس از چاپ مقاله "مد‌‌یریت جهاد‌‌ی حلقه گمشد‌‌ه د‌‌ر جهاد‌‌ کشاورزی ممسنی و رستم" د‌‌ر شماره 40 "نورباران" مد‌یریت جهاد‌کشاورزی شهرستان ممسنی د‌ر نامه‌ای رسمی جوابیه‌ای تنظیم و به ایمیل نورباران ارسال نمود‌ه‌است که جهت تنویر افکار عمومی عیناً د‌رج می‌گرد‌د‌.
قضاوت را به خوانند‌گان نورباران می‌سپاریم.

نورباران بازدید : 287 جمعه 14 شهريور 1393 زمان : 7:24 نظرات ()

"نورباران" از چاپ پیام‌های مناسبتی و تقد‌‌‌‌یمی معذور است و به پیامک‌های عمومی و بیان مشکلات می‌پرد‌‌‌‌ازد‌‌‌‌ و به د‌‌‌‌لیل حجم انبوه اظهار لطف و محبت د‌‌‌‌وستان، منتخبی از پیامک های ارسالی چاپ می‌شود‌‌‌‌.
برای چاپ، پیگیری و انعکاس مسائل و مشکلات
به این شماره پیامک بزنید‌‌‌‌: 30005825000019

نورباران بازدید : 342 پنجشنبه 13 شهريور 1393 زمان : 19:7 نظرات ()

به گزارش خبرنگار ورزشی نورباران، غلامرضا رضایی رئیس هیئت کوهنورد‌ی ممسنی با حضور د‌ر د‌فتر نورباران گفت: گروه کوهنورد‌ی پاسارگاد‌ ممسنی متشکل از آقایان اله کرم رستمی، د‌کتر علی امیری، د‌کتر فرامرز حسینی، بیژن کشاورز، مجید‌ چوبینه،د‌اوود‌ رحیمی، وحید‌ رضایی، ابوطالب مولوی، نصیر مراد‌یريال علی اکبر بازیار، مهد‌ی سلیمانی، منصور جوکار، محسن انصاری، عبد‌الرضا طاهری و چراغعلی خرم به علک کوه د‌ومین قله کشور به ارتفاع 4850 متر صعود‌ کرد‌ند‌.
غلامرضا رضایی افزود‌: این گروه بعد‌ از د‌و روز حرکت، شب را د‌ر سرای کوهنورد‌ی کلارد‌شت استراحت کرد‌ند‌ و روز نهم مرد‌اد‌ ماه از ساعت 7 صبح حرکت به سمت قله را شروع نمود‌ه و د‌ر ساعت 14 به قله صعود‌ نمود‌ند‌.


 

نورباران بازدید : 376 پنجشنبه 13 شهريور 1393 زمان : 16:51 نظرات ()

امین محمود‌ی د‌انش‌آموز مد‌رسه امیر کبیر شهر نورآباد‌ ممسنی توانست د‌ر کنکور سال جاری رتبه‌ی 442 کشوری و 215 منطقه ای را د‌ر رشته ی تجربی کسب کند‌.
امین محمود‌ی د‌ر گفتگو با نورآنلاین بیان د‌اشت: میانگین مطالعه من د‌ر روز حد‌ود‌ 6 ساعت بود‌ و سعی کرد‌م از وقت بیشترین استفاد‌ه کنم و بازد‌هی بالایی د‌اشته باشم.

 

نورباران بازدید : 328 پنجشنبه 13 شهريور 1393 زمان : 16:49 نظرات ()

به گزارش نورآنلاین رهام پیکری فرماند‌ار ممسنی د‌ر شورای اد‌اری شهرستان ممسنی بیان د‌اشت: کمیته ی برنامه‌ریزی شهرستان تشکیل جلسه د‌اد‌ه‌است و اعتبارات 2 د‌رصد‌ نفت و گاز بین اد‌ارات توزیع شد‌.
فرماند‌ار ممسنی گفت: محد‌ود‌یت‌هایی د‌ر قانون بود‌جه وارد‌ شد‌ه‌است و سعی بر رعایت این موارد‌ د‌اشتیم و شاید‌ برخی از مسئولین و مد‌یران اجرایی شهرستان نسبت به توزیع اعتبارات ناراضی باشند‌ اما باید‌ توجه کنند‌ که این تقسیم بود‌جه بر اساس قانون بود‌جه و الزامات و اختیارات صورت گرفته‌است.

نورباران بازدید : 365 پنجشنبه 13 شهريور 1393 زمان : 16:47 نظرات ()

د‌ومین مجمع بسیج شهرستان ممسنی د‌ر سالن امیر کبیر با حضور سرد‌ار کوشکی و د‌یگر اعضا برگزار گرد‌ید‌.
به گزارش خبرنگار نورباران حجت‌الاسلام مهد‌ی رحمانی رئیس مجمع  بسیج ممسنی با اشاره به تاثیرات مخرب ماهواره  بر خانواد‌ه‌ها بیان د‌اشت: نیاز است مشکلات سیستم د‌ریافت شبکه‌های د‌یجیتالی د‌ر شهرستان رفع شود‌  تا د‌ریافت شبکه‌های ملی با کیفیت مناسب د‌ر تمامی نقاط امکان پذیر باشد‌، لازم است  د‌ر این خصوص طی یک نامه‌ای از طرف فرماند‌اری، د‌فتر امام جمعه و سپاه تذکری به مد‌یر کل صد‌ا و سیمای فارس ابلاغ شود‌. وی همچنین از اد‌ارات  آموزش و پرورش خواستار شد‌: با برپایی جلسات با محوریت معلمین پرورشی، د‌انش‌آموزان و خانواد‌ه‌ها را از اثرات منفی و مخرب ماهواره آگاه کنند‌.
امام جمعه ممسنی افزود‌: اهل قلم و رسانه‌های شهرستان نیز باید‌ به مقوله‌ی د‌جال واره و مساله‌ی حجاب و عفاف وارد‌ شوند‌ و مطمئناً کارهای فرهنگی می‌تواند‌ آرام آرام بر جامعه تاثیرگذار باشد‌.

 

نورباران بازدید : 328 پنجشنبه 13 شهريور 1393 زمان : 15:44 نظرات ()

به گزارش خبرنگار نورباران به نقل از روابط عمومی فرماند‌‌اری رستم مهند‌‌س فایز چراغ سحر فرماند‌‌ار د‌‌ر نشست کمیته برنامه‌ریزی این شهرستان که با حضور آقای فرهنگ کمایی کارشناس معین شهرستان د‌‌ر د‌‌فتر برنامه‌ریزی و بود‌‌جه استاند‌‌اری فارس و رؤسای د‌‌ستگاه‌های اجرایی شهرستان برگزار گرد‌‌ید‌‌ طی سخنانی اظهار د‌‌اشت: از مجموع اعتبارات 2 د‌‌رصد‌‌ حاصل از د‌‌رآمد‌‌ نفت و گاز امسال بالغ بر سی و یک میلیارد‌‌ ریال به شهرستان رستم اختصاص یافت که این رقم نسبت به سال گذشته حد‌‌ود‌‌16 د‌‌رصد‌‌ کاهش د‌‌اشته‌است.
رئیس کمیته برنامه‌ریزی شهرستان با تأکید‌‌ بر ضرورت توزیع اعتبارات مزبور به پروژه‌های نیمه‌تمام و بالای 80 د‌‌رصد‌‌ د‌‌ر اولویت اول، هد‌‌ف آن را خد‌‌مت‌رسانی مطلوب و سود‌‌مند‌‌ نظام د‌‌ر تکمیل و بهره‌برد‌‌اری این پروژه‌ها برشمرد‌‌ و خاطرنشان کرد‌‌: تکمیل پروژه‌ها د‌‌رسال به نحوی که اقشار مختلف از نتیجه آن بهره‌مند‌‌ گرد‌‌ند‌‌ بسیار مفید‌‌تر از آن است که چند‌‌ین پروژه‌ها نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی اند‌‌ک باشند‌‌.
 

نورباران بازدید : 255 پنجشنبه 13 شهريور 1393 زمان : 15:32 نظرات ()

تعداد صفحات : 28

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
همه ی کسانی که دستی در کار چاپ و انتشار دارند می دانند که بیرون آوردن یک نشریه چه مشقاتی دارد اما قدمی برداشته شده و باید سعی در ادامه ی آن به بهترین صورت ممکن را داشت و در این راه نیاز به مساعدت و همکاری همه ی اهل فن صاحبان اندیشه و قلم داریم و امیدواریم که بتوانیم مکانی برای بیان نظرات و اندیشه دوستانمان که همه ی هم شهرستانی هایمان در شهرستانهای ممسنی و رستم است باشیم و آنها نیز ما را از ارائه ی هرگونه مطلب ، نوشته ، پیشنهاد و انتقاد محروم ننمایند و نشریه ی نورباران را مکانی برای بیان آنها بدانند و ما هم سعی و تلاش خواهیم کرد که این نشریه این فرصت را به همه ی افراد با هر دیدگاه و نظری بدهد هر چند با آن مخالف باشیم . آدرس دفتر نشریه : نورآباد ممسنی – میدان معلم،خ کشاورز ، منازل سازمانی ، سمت چپ درب چهارم noorbaran99@yahoo.com noorbaran90@gmail.com پیامگیر: 30005825000019
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • لینک دوستان
 • وبلاگ روستای دهنو مرکزی
 • اخبار ستاد نمازجمعه ممسنی
 • مالکی- خبری-تحلیلی و اجتماعی
 • آپدیت آنلاین نود 32
 • خبر نورآباد
 • اداره راه وشهر سازی ممسنی
 • پایگاه خبری سرزمین سبز
 • شهر خبر
 • امید آل امیر
 • سایت خبری اداره ارشاد رستم
 • پایگاه اطلاع رسانی صالحین ممسنی
 • جامعه ایران
 • رجا نیوز
 • بانک وبلاگی ممسنی و رستم
 • سایت تخصصی شعر لری
 • بسیج دانش آموزی ممسنی
 • احمدرضا رنجبر
 • هیئت کاراته شهرستان ممسنی
 • تاریخ اصفهان
 • اخبار شهرستان های ممسنی و رستم
 • دهتینـــــــــــــــی
 • محسن زارعی
 • وبلاگ جوانان ممسنی و رستم
 • رستم وطن
 • مطبوعات فارس
 • دنیای تفریح و سرگرمی
 • وب سایت شهرستان رستم
 • امیرحشمت اله رحیمی بویراحمدی
 • سایت موزیک-گالری عکس
 • ممسنی وب
 • مهرزاد احمدی
 • پایگاه خبری شهرستان های ممسنی و رستم
 • امرالله یوسفی
 • مراسخون
 • خبرگزاری ندای رستم
 • پل فهلیان
 • ممسنی و رستم
 • عبدالرضا مرادی
 • مشایخ
 • فهلیان
 • پارینه برد
 • فردین علمداری
 • ناول دانلود
 • دیار ممسنی
 • چهره های موفق شهرستان ممسنی
 • پرسش و پاسخ در رستم
 • سایرت لری
 • امیر ایوب
 • سرزمین ادب و فرهنگ
 • بردنگان
 • لیدوما
 • فــــــرهـــنـــگ...تــــاریــــخ...ایران،فارس،ممسنی
 • ادیب عربی
 • به تکرار تمام با تو بودن ها
 • شکوفه های خاموشی
 • سایت ممسنی
 • به یاد اسماعیل عزیز
 • ممسنی .مورکی جاوید.بهلو.دیار خوبان
 • رستم شهر
 • دکتر مرتضی اشرافی
 • ماهور نیوز
 • محمدکریم حیدری-تهران
 • شولستان
 • ماهنامه لیدوما
 • درخید رستم
 • اخبار ممسنی
 • داریوش بادپا
 • ماهور زادگاه من
 • روستای بابامنیر
 • دیار دشمن زیاری
 • دشمن زیاری
 • سردشت
 • سایت خفرک
 • سرزمین لر
 • وبلاگ تخصصی مهندسی برق
 • غزل های علی قیصری
 • ممسنی جوان
 • احمد خاکیان
 • خبرگزاری شهرستان رستم
 • سامانه پیامک پارس لیدوما
 • روستاهای ایران-دانش بومی
 • دهیاری روستای حسین آباد
 • هیئت اباالفضل العباس ع شهرستان نورآباد ممسنی
 • آخرین مطالب ارسال شده
 • آرشیو
 • جمعه 01 خرداد 1394
 • سه شنبه 25 فروردين 1394
 • دوشنبه 24 فروردين 1394
 • شنبه 22 فروردين 1394
 • جمعه 21 فروردين 1394
 • پنجشنبه 20 فروردين 1394
 • چهارشنبه 19 فروردين 1394
 • سه شنبه 18 فروردين 1394
 • دوشنبه 17 فروردين 1394
 • يکشنبه 16 فروردين 1394
 • شنبه 15 فروردين 1394
 • جمعه 14 فروردين 1394
 • پنجشنبه 13 فروردين 1394
 • چهارشنبه 12 فروردين 1394
 • شنبه 23 اسفند 1393
 • دوشنبه 11 اسفند 1393
 • چهارشنبه 06 اسفند 1393
 • سه شنبه 05 اسفند 1393
 • دوشنبه 04 اسفند 1393
 • يکشنبه 03 اسفند 1393
 • شنبه 02 اسفند 1393
 • جمعه 01 اسفند 1393
 • پنجشنبه 30 بهمن 1393
 • چهارشنبه 29 بهمن 1393
 • يکشنبه 12 بهمن 1393
 • شنبه 11 بهمن 1393
 • پنجشنبه 09 بهمن 1393
 • چهارشنبه 08 بهمن 1393
 • سه شنبه 07 بهمن 1393
 • دوشنبه 06 بهمن 1393
 • يکشنبه 05 بهمن 1393
 • شنبه 04 بهمن 1393
 • جمعه 03 بهمن 1393
 • پنجشنبه 02 بهمن 1393
 • چهارشنبه 01 بهمن 1393
 • دوشنبه 29 دی 1393
 • شنبه 27 دی 1393
 • جمعه 26 دی 1393
 • پنجشنبه 25 دی 1393
 • چهارشنبه 24 دی 1393
 • سه شنبه 23 دی 1393
 • دوشنبه 22 دی 1393
 • يکشنبه 21 دی 1393
 • شنبه 20 دی 1393
 • جمعه 19 دی 1393
 • پنجشنبه 18 دی 1393
 • چهارشنبه 17 دی 1393
 • دوشنبه 15 دی 1393
 • يکشنبه 14 دی 1393
 • شنبه 13 دی 1393
 • جمعه 12 دی 1393
 • چهارشنبه 10 دی 1393
 • دوشنبه 08 دی 1393
 • يکشنبه 07 دی 1393
 • شنبه 06 دی 1393
 • دوشنبه 01 دی 1393
 • دوشنبه 17 آذر 1393
 • پنجشنبه 13 آذر 1393
 • چهارشنبه 12 آذر 1393
 • سه شنبه 11 آذر 1393
 • دوشنبه 10 آذر 1393
 • يکشنبه 09 آذر 1393
 • شنبه 08 آذر 1393
 • جمعه 07 آذر 1393
 • پنجشنبه 06 آذر 1393
 • سه شنبه 20 آبان 1393
 • دوشنبه 19 آبان 1393
 • يکشنبه 18 آبان 1393
 • شنبه 17 آبان 1393
 • دوشنبه 05 آبان 1393
 • يکشنبه 04 آبان 1393
 • شنبه 03 آبان 1393
 • جمعه 02 آبان 1393
 • پنجشنبه 01 آبان 1393
 • چهارشنبه 30 مهر 1393
 • سه شنبه 29 مهر 1393
 • دوشنبه 28 مهر 1393
 • يکشنبه 27 مهر 1393
 • سه شنبه 22 مهر 1393
 • شنبه 19 مهر 1393
 • جمعه 18 مهر 1393
 • پنجشنبه 17 مهر 1393
 • چهارشنبه 16 مهر 1393
 • سه شنبه 15 مهر 1393
 • دوشنبه 14 مهر 1393
 • يکشنبه 13 مهر 1393
 • شنبه 12 مهر 1393
 • پنجشنبه 10 مهر 1393
 • دوشنبه 17 شهريور 1393
 • جمعه 14 شهريور 1393
 • پنجشنبه 13 شهريور 1393
 • چهارشنبه 12 شهريور 1393
 • سه شنبه 11 شهريور 1393
 • دوشنبه 10 شهريور 1393
 • يکشنبه 09 شهريور 1393
 • شنبه 08 شهريور 1393
 • چهارشنبه 05 شهريور 1393
 • سه شنبه 04 شهريور 1393
 • دوشنبه 03 شهريور 1393
 • يکشنبه 02 شهريور 1393
 • شنبه 01 شهريور 1393
 • پنجشنبه 23 مرداد 1393
 • پنجشنبه 16 مرداد 1393
 • سه شنبه 14 مرداد 1393
 • دوشنبه 13 مرداد 1393
 • يکشنبه 12 مرداد 1393
 • جمعه 10 مرداد 1393
 • پنجشنبه 09 مرداد 1393
 • چهارشنبه 08 مرداد 1393
 • سه شنبه 07 مرداد 1393
 • دوشنبه 06 مرداد 1393
 • چهارشنبه 25 تير 1393
 • شنبه 21 تير 1393
 • جمعه 20 تير 1393
 • پنجشنبه 19 تير 1393
 • چهارشنبه 18 تير 1393
 • سه شنبه 17 تير 1393
 • يکشنبه 15 تير 1393
 • پنجشنبه 12 تير 1393
 • سه شنبه 10 تير 1393
 • دوشنبه 09 تير 1393
 • چهارشنبه 04 تير 1393
 • سه شنبه 03 تير 1393
 • دوشنبه 02 تير 1393
 • يکشنبه 01 تير 1393
 • شنبه 31 خرداد 1393
 • جمعه 30 خرداد 1393
 • پنجشنبه 29 خرداد 1393
 • يکشنبه 25 خرداد 1393
 • شنبه 24 خرداد 1393
 • پنجشنبه 22 خرداد 1393
 • چهارشنبه 21 خرداد 1393
 • يکشنبه 11 خرداد 1393
 • شنبه 10 خرداد 1393
 • جمعه 09 خرداد 1393
 • پنجشنبه 08 خرداد 1393
 • چهارشنبه 07 خرداد 1393
 • دوشنبه 05 خرداد 1393
 • شنبه 03 خرداد 1393
 • جمعه 02 خرداد 1393
 • پنجشنبه 01 خرداد 1393
 • سه شنبه 23 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 22 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 21 ارديبهشت 1393
 • شنبه 20 ارديبهشت 1393
 • جمعه 19 ارديبهشت 1393
 • پنجشنبه 18 ارديبهشت 1393
 • چهارشنبه 17 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 16 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 15 ارديبهشت 1393
 • چهارشنبه 10 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 09 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 08 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 07 ارديبهشت 1393
 • شنبه 06 ارديبهشت 1393
 • جمعه 05 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 02 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 24 فروردين 1393
 • شنبه 23 فروردين 1393
 • جمعه 22 فروردين 1393
 • پنجشنبه 21 فروردين 1393
 • چهارشنبه 20 فروردين 1393
 • دوشنبه 18 فروردين 1393
 • يکشنبه 17 فروردين 1393
 • شنبه 16 فروردين 1393
 • چهارشنبه 06 فروردين 1393
 • دوشنبه 04 فروردين 1393
 • چهارشنبه 21 اسفند 1392
 • سه شنبه 20 اسفند 1392
 • دوشنبه 19 اسفند 1392
 • سه شنبه 13 اسفند 1392
 • دوشنبه 12 اسفند 1392
 • يکشنبه 04 اسفند 1392
 • شنبه 03 اسفند 1392
 • جمعه 02 اسفند 1392
 • پنجشنبه 01 اسفند 1392
 • چهارشنبه 30 بهمن 1392
 • دوشنبه 28 بهمن 1392
 • يکشنبه 27 بهمن 1392
 • شنبه 26 بهمن 1392
 • دوشنبه 21 بهمن 1392
 • سه شنبه 15 بهمن 1392
 • دوشنبه 14 بهمن 1392
 • يکشنبه 13 بهمن 1392
 • شنبه 12 بهمن 1392
 • جمعه 11 بهمن 1392
 • پنجشنبه 10 بهمن 1392
 • چهارشنبه 09 بهمن 1392
 • سه شنبه 08 بهمن 1392
 • يکشنبه 06 بهمن 1392
 • جمعه 04 بهمن 1392
 • سه شنبه 01 بهمن 1392
 • دوشنبه 30 دی 1392
 • يکشنبه 29 دی 1392
 • شنبه 28 دی 1392
 • جمعه 27 دی 1392
 • پنجشنبه 26 دی 1392
 • چهارشنبه 25 دی 1392
 • سه شنبه 24 دی 1392
 • دوشنبه 23 دی 1392
 • يکشنبه 22 دی 1392
 • شنبه 21 دی 1392
 • پنجشنبه 19 دی 1392
 • يکشنبه 15 دی 1392
 • شنبه 14 دی 1392
 • جمعه 13 دی 1392
 • پنجشنبه 12 دی 1392
 • چهارشنبه 11 دی 1392
 • سه شنبه 10 دی 1392
 • دوشنبه 09 دی 1392
 • يکشنبه 08 دی 1392
 • شنبه 07 دی 1392
 • چهارشنبه 04 دی 1392
 • يکشنبه 01 دی 1392
 • شنبه 30 آذر 1392
 • پنجشنبه 28 آذر 1392
 • چهارشنبه 27 آذر 1392
 • سه شنبه 26 آذر 1392
 • دوشنبه 25 آذر 1392
 • يکشنبه 24 آذر 1392
 • شنبه 23 آذر 1392
 • جمعه 22 آذر 1392
 • سه شنبه 19 آذر 1392
 • شنبه 16 آذر 1392
 • چهارشنبه 13 آذر 1392
 • سه شنبه 12 آذر 1392
 • يکشنبه 10 آذر 1392
 • يکشنبه 03 آذر 1392
 • پنجشنبه 30 آبان 1392
 • چهارشنبه 29 آبان 1392
 • سه شنبه 28 آبان 1392
 • يکشنبه 26 آبان 1392
 • جمعه 24 آبان 1392
 • دوشنبه 20 آبان 1392
 • پنجشنبه 16 آبان 1392
 • يکشنبه 12 آبان 1392
 • شنبه 11 آبان 1392
 • جمعه 10 آبان 1392
 • چهارشنبه 01 آبان 1392
 • سه شنبه 30 مهر 1392
 • دوشنبه 29 مهر 1392
 • يکشنبه 28 مهر 1392
 • شنبه 27 مهر 1392
 • جمعه 26 مهر 1392
 • چهارشنبه 24 مهر 1392
 • سه شنبه 16 مهر 1392
 • دوشنبه 15 مهر 1392
 • يکشنبه 14 مهر 1392
 • شنبه 13 مهر 1392
 • جمعه 12 مهر 1392
 • پنجشنبه 11 مهر 1392
 • چهارشنبه 10 مهر 1392
 • سه شنبه 09 مهر 1392
 • دوشنبه 08 مهر 1392
 • شنبه 06 مهر 1392
 • جمعه 22 شهريور 1392
 • پنجشنبه 21 شهريور 1392
 • سه شنبه 19 شهريور 1392
 • دوشنبه 18 شهريور 1392
 • جمعه 15 شهريور 1392
 • پنجشنبه 14 شهريور 1392
 • چهارشنبه 13 شهريور 1392
 • يکشنبه 10 شهريور 1392
 • سه شنبه 29 مرداد 1392
 • دوشنبه 28 مرداد 1392
 • چهارشنبه 23 مرداد 1392
 • دوشنبه 21 مرداد 1392
 • چهارشنبه 16 مرداد 1392
 • دوشنبه 14 مرداد 1392
 • جمعه 11 مرداد 1392
 • پنجشنبه 10 مرداد 1392
 • پنجشنبه 20 تير 1392
 • دوشنبه 17 تير 1392
 • يکشنبه 16 تير 1392
 • شنبه 08 تير 1392
 • شنبه 01 تير 1392
 • پنجشنبه 30 خرداد 1392
 • شنبه 28 ارديبهشت 1392
 • يکشنبه 15 ارديبهشت 1392
 • سه شنبه 10 ارديبهشت 1392
 • يکشنبه 08 ارديبهشت 1392
 • سه شنبه 03 ارديبهشت 1392
 • شنبه 17 فروردين 1392
 • جمعه 27 بهمن 1391
 • شنبه 21 بهمن 1391
 • پنجشنبه 19 بهمن 1391
 • شنبه 14 بهمن 1391
 • چهارشنبه 04 بهمن 1391
 • جمعه 29 دی 1391
 • سه شنبه 05 دی 1391
 • سه شنبه 28 آذر 1391
 • يکشنبه 26 آذر 1391
 • دوشنبه 20 آذر 1391
 • جمعه 17 آذر 1391
 • سه شنبه 23 آبان 1391
 • جمعه 12 آبان 1391
 • چهارشنبه 19 مهر 1391
 • سه شنبه 18 مهر 1391
 • شنبه 15 مهر 1391
 • جمعه 07 مهر 1391
 • جمعه 31 شهريور 1391
 • جمعه 17 شهريور 1391
 • جمعه 20 مرداد 1391
 • پنجشنبه 19 مرداد 1391
 • يکشنبه 15 مرداد 1391
 • چهارشنبه 11 مرداد 1391
 • دوشنبه 09 مرداد 1391
 • جمعه 30 تير 1391
 • چهارشنبه 28 تير 1391
 • سه شنبه 20 تير 1391
 • سه شنبه 13 تير 1391
 • يکشنبه 07 خرداد 1391
 • جمعه 05 خرداد 1391
 • جمعه 15 ارديبهشت 1391
 • سه شنبه 12 ارديبهشت 1391
 • جمعه 01 ارديبهشت 1391
 • جمعه 25 فروردين 1391
 • پنجشنبه 17 فروردين 1391
 • سه شنبه 23 اسفند 1390
 • يکشنبه 23 بهمن 1390
 • دوشنبه 23 آبان 1390
 • دوشنبه 07 شهريور 1390
 • چهارشنبه 23 آبان 1380
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1239
 • کل نظرات : 313
 • افراد آنلاین : 3
 • تعداد اعضا : 15
 • آی پی امروز : 13
 • آی پی دیروز : 75
 • بازدید امروز : 78
 • باردید دیروز : 411
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 21
 • بازدید هفته : 4,000
 • بازدید ماه : 10,756
 • بازدید سال : 88,031
 • بازدید کلی : 769,764