close
تبلیغات در اینترنت
نماینده
loading...

نورباران ویژه ممسنی و رستم

نماینده

بازگردد عاقبت این در؟ بلی          رونماید یار سیمین بر؟ بلی

تقریباً یک سال پس از نشست اولی که تحت عنوان "بررسی عوامل خشونت در ممسنی و رستم و ارائه‌ی راهکارهایی برای رفع آن" با برخی نمایندگان و کاندیدهاهای نمایندگی دور نهم ممسنی و رستم داشتیم- بر آن شدیم تا با حضور نمایندگان ادوار مختلف ممسنی و رستم جلسه‌ای تحت عنوان "علل عدم توسعه و پیشرفت ممسنی و ارائه راهکارهایی برای این عدم پیشرفت" در تهران برگزار نماییم.
در این راستا علاوه بر هماهنگی‌های لازم از عده‌ای از صاحبنظران و اندیشمندان شهر و دیارمان خواستیم در زمینه اینکه از نمایندگان محترممان چه بخواهیم، ما را یاری و همراهی کنند و چکیده و خلاصه‌ی نظرات این دوستان و بزرگان را در چند سؤال با نمایندگان محترم مطرح نمودیم. قبل از ارائه نظرات نمایندگان، تلفیقی از سؤالات مردم و نقطه‌نظرات خودمان رابه عنوان مقدمه مطرح نمودیم که به قرار زیراست:
 

نورباران بازدید : 627 چهارشنبه 10 ارديبهشت 1393 زمان : 12:51 نظرات ()

مدیر عامل شرکت فرابورسی پتروشیمی ممسنی با ارسال نامه‌ای به سازمان بورس در خصوص تغییرات قیمت سهم شرکت شفاف سازی کرد.
سید جواد احمدی نژاد- مدیر عامل شرکت پتروشیمی ممسنی – با ارسال نامه‌ای به سازمان بورس گفت: هیچگونه تغییر با اهمیتی در وضعیت عملیاتی شرکت که منجر به تغییر قیمت سهام شود رخ نداده است. وی افزود: همچنین پیرو مذاکرات با کارشناسان سازمان بورس به استحضار می رساند میزان پیشرفت پروژه 6.05 درصد در پایان آبان ماه 92،در مقابل 100 درصد پیشرفت مطابق برنامه زمانبندی اولیه طرح است.
همچنین پیش بینی زمان اجرای طرح از تاریخ تامین منابع مالی 36 ماه است. گفتنی است چندی پیش دکتر شفیعی نماینده شهرستان‌های ممسنی و رستم از مشکلات پتروشیمی و اخذ فاینانس چینی و ادامه‌ی روند اجرایی پتروشیمی خبر داده‌بود.

نورباران بازدید : 409 پنجشنبه 28 آذر 1392 زمان : 13:13 نظرات ()

  در شماره ی قبل نیز نوشتیم که: بنا به تاکید بیشتر دوستان کاندیدا در انتخابات نهم مجلس مبنی بر مشغله‌های کاری،  همه‌ی آنها متفقاً ایام تعطیلات نوروزی 92 مدّنظرشان بود. پس از اتمام هماهنگی‌های مجدد، باز هم تعدادی از دوستانی که حضورشان می‌توانست در حال و هوای این مناظره و کیفیت‌بخشی آن تاثیر دوچندانی داشته باشد بنا به مشغله‌های کاری، عروسی بستگان و مهمانان نوروزی‌شان نتوانستند در این جمع صمیمی حضور پیدا کنند و در این نشست تنها چهار نفر از این عزیزان حضوریافتند و قرار بر این شد که بقیه‌ی دوستان در فرصت دیگری، با ما (نورباران) نشست داشته‌باشند که متاسفانه برای نشست دوم آقایان انصاری، بناوی، قائدی و گودرزی تاکنون به ما "نوربارانی‌ها" جوابی نداده اند ...

در شماره قبل بخش اول مصاحبه‌ی دوستان که شامل صحبت های آقایان رنجبر، مرادی و دهقان به مدت 10 دقیقه و صحبت آقای شفیعی به مدت 20 دقیقه نگاشته شد و بخش دوم مصاحبه‌، شامل نظرات دوستان راجع به "راهکارها و پیش‌بینی‌ها برای کم کردن بار خشونت در انتخابات" بیان کردند و دوستان در یک وقت بیست دقیقه‌ای و آقای مرادی  و آقای دهقان در دو وقت 10 دقیقه‌ای به بیان نظرات خود پرداختند.

لازم به ذکر مجدد است که "اگر در اندازه و حجم مطالب دوستان ناهماهنگی‌ای وجود دارد به سرعت بیان و حجم سخنان آنها در وقت مقررشان برمی‌گردد و اصلاحات و ویراستاری‌هایی که این عزیزان بعد از بازگرداندن مطلب انجام داده‌اند. ما ضمن تقدیر و تشکر خالصانه و فراوان از حضور این بزرگواران، صحبتهای این دوستان را که پس ازبازخوانی و اصلاح توسط خودشان به این دفتر عودت دادهشده، با رعایت امانتداری کامل روزنامه نگاری، منتشرنموده و امیدواریم که توانسته‌باشیم رضای حق و رضایت خاطر شما خوانندگان فهیم "نورباران" را برآورده کرده‌باشیم.

اظهارات دوستان شرکت کننده در این مصاحبه و دیگر مصاحبه های "نورباران" صرفاً نظر شخصی خود آنها است. "نورباران" آماده پذیرش و درج مطالب صاحب‌نظران و منتقدین مصاحبه‌ها و انعکاس نظرات آنها می‌باشد.
 

نورباران بازدید : 1802 یکشنبه 16 تير 1392 زمان : 16:50 نظرات ()
آسیب‎‌شناسی و چرایی خشونت در انتخابات های ممسنی با حضور نامزدهای مجلس نهم در "نــوربـاران"

اظهارات دوستان شرکت کننده در این مصاحبه و دیگر مصاحبه های "نورباران" صرفاً نظر شخصی خود مصاحبه شوندگان است. .
"نورباران" آماده پذیرش و درج مطالب صاحب‌نظران و منتقدین مصاحبه‌ها و انعکاس نظرات آنها می‌باشد.
ما دنبال این نیستیم که قاصر یا مقصری پیدا کنیم تا قصورات و تقصیرات را به گردنش بیندازیم و به دنبال طرح مسائل کلان سیاسی هم در این جلسه نیستیم، هدف از تشکیل جلسه -با توجه به مسائل و قومیت‌هایی که در شهرستان ممسنی هست و بالطبع قوه‌ی عَصَبیَّتِ موجود در شهرستان- تبیین ضرورت گفتمان در جامعه و بالطّبع بالابردن آستانه‌ی تحمل و صبر مردم بر اساس آموزه‌های دینی و ردِّ هر گونه تحمیل و تحمل آرا و عقاید افراطی دیگران و پرهیز از آبرو فروختن و عاطفه خریدن و آتش احساسات برافروختن مردم در جامعه‌ی ممسنی به نحو اولی می‌باشد.
هر چند که در کتاب مقدس ما به مسئله‌ی شعوبیّت و طایفه هم توجه شده ولی این مسئله، فقط و فقط بر اساس شناخت و معرفت انسان‌ها نسبت به همدیگر تعریف شده‌است و برتری و تفاضل هر قومی نسبت به دیگری را تنها در تقوا دانسته‌اند. کسانی که بخواهند با احساسات مردم و تحریک قوه‌ی عَصَبیَّتِ مردم، روشنایی‌ای برای پیداکردن مسیر گم شده‌شان داشته باشند، دقیقاً مثل اشخاصی هستند که راه را گم کرده‌اند و آرزوی صاعقه دارند. صاعقه زودگذر و لحظه‌ای روشن می‌کند ولی خساراتی که صاعقه به بار می‌آورد به مراتب بیشتر از روشنایی است که از آن حاصل می‌شود. ما نظرمان بر این است که در درجه ی اول بفهمیم و نظر دوستان را بدانیم که به عنوان نخبه‌ای از نخبگان شهرستان و یا نماینده‌ای از طیف وسیع نخبگانی که پشت سر داشته‌اند چه نظری بر چگونگی و ریشه‌های خشونت در انتخابات ممسنی و رستم دارند و چه پیش‌بینی‌هایی برای کم کردن بار خشونت در انتخابات داشته و دارند.
آستانه‌ی تحمل ما خیلی پایین بوده و به محض ناآرامی در شهرستان قتل رخ داده‌است، از جریان 8 آذر گرفته تا صندوق ذوالفقار و انتخابات دور نهم مجلس شورای اسلامی ممسنی و رستم. یعنی واقعاً ما در شرایط بحرانی و ناآرامی، حتی برای لحظه‌ای کوتاه نتوانسته‌ایم خویشتن‌داری کنیم و این بر این اساس بوده که آتش عَصَبیَّت بیش از حد شعله‌ور است و آنقدر تنور را داغ کرده‌ایم که حتی خود شاطر بسوزد. ما ضرورت تبیین و برنامه ی دوستان حاضر در این جلسه و اهداف، شاخص‌ها و اولویت‌های کاری عزیزان را جویا هستیم. از آنجا که در ممسنی و رستم توقعات مردم این  الزام را به وجودآورده که نمایندگان وقت با مردم دیدار چهره به چهره داشته‌باشند و برخی کاندیداها برای پوشش این کار کاروان های سنگین تبلیغی راه می اندازند که بیشتر به لشکرکشی شباهت داشته و پیامدهای سوئی دارد، چه بایدکرد؟
 

 

نورباران بازدید : 770 یکشنبه 15 ارديبهشت 1392 زمان : 16:44 نظرات ()

جناب آقای دکتر سلام، آن گاه که شمس عشق در افق اقبال شما طالع شد و دولت عشق را نصیب بردی و آفتابی بی سایه شدی، این همه را وامدار آنانی که دلیرانه و کریمانه فارغ از هر رنگ و ریایی صادقانه قدم شما را در وادی وکالت این قوم نهادند، شادمان و مسرور خدای را سپاس گفتم، گرچه من شما را زیارت نکرده‌ام ولی از دوستان و همکاران اوصاف شما را شنیده‌ام شادی و سرور من بی‌دلیل نبود چون همه از ویژگی‌های بارز شما آن هم سواد و توانایی‌هایتان صحبت می‌کردند، حال که دست به قلم شده‌ام شاید برای خودم هم تعجب‌آور باشد، که برای اولین بار می‌خواهم با کسی درد دل کنم که تا به حال او را ندیده و با او هم صحبت نشده‌ام، فقط می‌دانم حرفی برای گفتن دارید، نمی‌خواهم وقت گرانقدر شما را زیاد متصدع شوم- بگیرم، شاید فقط چند دقیقه...
***
جناب آقای دکتر شفیعی نماینده‌ی محترم شهرستان‌های ممسنی و رستم، شما نسبت به مسائل و مشکلات شهرستان‌ها آگاهی بیشتری دارید، ولی بنده حسب شناختی که نسبت به این قوم، فرهنگ و ساختار سیاسی، اقتصادی و اجتماعی‌اش دارم، تکلیفی احساس کردم که مسائل و مشکلات موجود را ریز به ریز شرح دهم و اگر حوصله به خرج دهید راه‌های برون رفت از این وضعیت را هم بیان نمایم ولی امیدوارم حداقل مطالبی که در ذیل عنوان می‌کنم به دقت مطالعه فرمایید تا شاید طی چهار سال آینده شاهد تغییرات اساسی و بنیادین در این دو شهرستان باشیم.
 

نورباران بازدید : 308 پنجشنبه 19 مرداد 1391 زمان : 17:41 نظرات ()

مرادی در نطق میان دستور در 6 دی 90

جناب آقای رئیس جمهور آیا بررسی كرده‌اید و می‌دانید كه تاكنون وعده‌ی شما عملی نشده است
با درود و سلام به پیشگاه امام عصر «عج»، مقام معظم رهبری، ملت شریف ایران، موكلین عزیز و شما همكاران ارجمند و با عرض تبریك میلاد حضرت امام محمد باقر و امام موسی كاظم علیهماالسلام.
در آستانه سال نو میلادی، سال‌روز میلاد پیامبر خدا حضرت عیسی علیه‌السلام وسال جدید میلادی را به هموطنان مسیحی و مسیحیان جهان تبریك عرض می كنم.
در آستانه‌ی نهم دی ماه قرار داریم لذا نهم دی ماه سال‌روز حضور پرشور، عظیم، كم‌سابقه و با معنای مردم ولایت مدار  را گرامی می‌دارم. همه‌ی دنیا می‌داند كه در نهم دی ماه مردم آمدند و از دین و نظام اسلامی و رهبری عزیز دفاع كردند و عاشورایی بودن خود را بر همگان اثبات نمودند و نشان دادند كه هیچ‌گاه ولی امر خود را در مقابل دشمنان داخلی و خارجی تنها نخواهند گذاشت. یك نكته را لازم است به مردم عزیز و ولایت مدار عرض كنم و آن این‌كه اكنون كه در آستانه انتخابات نهم قرار گرفته‌ایم باید مواظب شیطنت و مكر فتنه گران و جریان انحرافی باشیم و بدانیم كه آنان از هر دسیسه‌ای استفاده خواهند كرد تا مجلس نهم را به‌دست بگیرند و اگر موفق نشدند فریاد وا اسفا سرداده و غوغا سالاری به راه بیاندازند.
 از همه كسانی كه در بدست گرفتن كنترل هواپیمای بدون خلبان و بسیار پیشرفته ی جاسوسی امریكا نقش داشته و بویژه از پاسداران عزیز تشكر می كنم و به رئیس جمهور امریكا و تمامی سران سلطه و ایادی داخلی  و خارجی آنان اعلام می‌كنیم كه دست از اقدامات كثیف و خباثت آلود خود و دخالت در امور داخلی كشور ما و ملّت‌های مسلمان و آزادی خواه، بردارند و بدانند ایران اسلامی بسیار قوی‌تر از آن است كه آنان تصور می‌كنند. ملت و نیروهای بسیجی و نظامی ما اجازه كوچكترین حركتی را  علیه خود نخواهند داد و قاطعانه با آن برخورد خواهند نمود. از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور بخاطر راه‌اندازی واحد دانشگاهی ممسنی  و همچنین از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی به خاطر ارتقاء آموزشكده‌ی پیراپزشكی ممسنی به دانشكده و از دانشگاه‌های پیام نور و آزاد اسلامی و فنی و حرفه‌ای به خاطر توسعه‌ی كمی و كیفی دانشگاه‌های ممسنی  و رستم تشكر و قدردانی می‌كنم و چند نكته را در باره مسائل ملی و منطقه‌ای عرض می كنم.
1) با عنایت به این‌كه فعالیت غیر رسمی داوطلبین نمایندگی دوره نهم مجلس شورای اسلامی شروع شده است، همه كاندیداها و طرفداران آنان را به رعایت اخلاق اسلامی در گفتار و رفتار خود دعوت می‌كنم و از قوه قضائیه نیز درخواست دارم كه با اقدامات پیشگیرانه‌ی خود، مانع از بروز جرائم و تخلفات انتخاباتی شود و با افرادی كه اقدام به نشر اكاذیب، تهمت، افترا و تشویش اذهان عمومی علیه دیگر داوطلبین و مسئولین اجرایی می‌نمایند، قاطعانه برخورد نمایند.
2) به دولت متذكر می شوم كه با تورم و گرانی فزاینده‌ای كه در بازار به وجود آمده‌است، برخورد نموده و از افزایش قیمت‌ها جلوگیری نماید. قیمت برخی از كالاها و خدمات افزایش یافته و نگرانی بسیار عمیقی را برای مردم ایجاد كرده است.
3) از رئیس جمهور محترم و وزات نیرو درخواست دارم كه هر چه سریع‌تر وعده‌ی خود در مورد سد پارسیان را، عملی نمایند. جناب آقای رئیس جمهور به یاد داشته باشید كه در سفر دور سوم به استان فارس وعده‌ی شروع عملیات اجرایی و احداث سد پارسیان را در سال 89 و 90 به مردم دادید آیا بررسی كرده‌اید و می‌دانید كه تاكنون وعده‌ی شما عملی نشده است و مردم هنوز هم چشم انتظار شروع عملیات اجرایی این سد بزرگ هستند. آقای رئیس جمهور و وزیر محترم نیرو خوب می دانید كه، «دو صد گفته چون نیم كردار نیست» پس بیش از این معطل نكنید و به وعده خود عمل نمایید.
4) جناب آقای رئیس جمهور بارها متذكر شده‌ایم كه فكری به حال این همه نیروی بیكار بكنید. تعداد بسیار زیادی از مردم در كشور بیكارند و هیچ راه درآمدی ندارند. در ممسنی و رستم وضع نسبت به بقیه نقاط كشور بدتر است. ما در هر جلسه‌ای كه با مردم داریم از عدم اشتغال بسیار ناراحت و نگران هستند. در هر خانواده چند نیروی جوان جویای كار وجود دارد و منتظرند كه زمینه اشتغال آنان فراهم شود. شما كه در ابتدای سال 90 وعده دادید كه در این سال، دو میلیون و پانصد هزار شغل ایجاد كنید پس به وعده خود عمل كنید و ولی نعمتان خود را بیش از این منتظر نگذارید.
5) به وزیر و مسئولین ذی‌ربط در وزارت نفت و مدیران پتروشیمی ممسنی تذكر می‌دهم كه هر چه سریع‌تر زمینه‌ی شروع عملیات اجرایی پتروشیمی ممسنی را فراهم نمایند و قبلاً هم گفته ام و باز تكرار می نمایم كه در سال 1386 كلنگ ساخت پتروشیمی ممسنی به زمین زده شد و مردم ممسنی و كلیه سهام‌داران بویژه پذیره نویسان انتظار داشتند كه شاهد شروع بكار این پروژه‌ی بزرگ باشند. متأسفانه علی رغم این انتظار بحق مردم، تاكنون ساخت این پتروشیمی شروع نگردیده است و این باعث نارضایتی شدید مردم شده است.
6) همچنین لازم می دانم از وزیر نفت، مدیر عامل شركت ملی گاز ایران و زیر مجموعه به خاطر گازرسانی به 45 روستای ممسنی و رستم و از شركت آبفای روستایی و شهری در تأمین آب شرب برخی از روستاها و شهرهای نورآباد، مصیری و خومه زار و شروع عملیات آبرسانی به روستاهای پشت كوه رستم،كناره، مجموعه بردنگان و... تشكر  نمایم.
7) به وزیر آموزش و پرورش و وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی و وزارت بهداشت نیز تذكر می دهم كه هر چه زودتر نسبت به پرداخت مطالبات معوقه و مابه‌التفاوت افزایش حقوق بازنشستگان و فرهنگیان در نیمه دوم سال 86 و سال 87 و حقوق مربوط به مرخصی مناطق محروم پرسنل شبكه بهداشت و درمان ممسنی اقدام نمایند.
8) ضمن تشكر از وزارت راه و شهرسازی از جهت شروع عملیات اجرایی چند پروژه‌ی ملی در حوزه ممسنی و رستم از این وزارتخانه درخواست دارم كه هر چه سریع‌تر نسبت به تكمیل راه‌های اصلی و فرعی و روستایی در ممسنی و رستم اقدام نمایند.
 

:

نورباران بازدید : 316 سه شنبه 23 اسفند 1390 زمان : 17:56 نظرات ()
 عبدالرضا مرادی; نماینده مردم شریف ممسنی و رستم
طرح موضوع:  اخیراً مقام معظم رهبری در سفر به استان كرمانشاه و در دیدار 24/7/1390 خود با اساتید و دانشجویان دانشگاههای آن استان ، بحثی را پیرامون تغییر در نحوه انتخاب رئیس قوه مجریه مطرح كردند و طرح این موضوع باعث اظهار نظرهایی در مراكز دانشگاهی و تشكل ها و احزاب سیاسی و بین سیاسیون گردید و اكنون این سؤال مطرح می شود كه آیا تغییر در انتخاب رئیس قوه مجریه لازم و ضروری است؟ و چنانچه این تغییر ضروری است، به چه نحوی باید عمل شود. ؟
در پاسخ به این امر و چگونگی و چرایی آن ذكر چند نكته
 لازم است:
1- در حال حاضر مطابق اصل 6 قانون اساسی اداره امور كشور به اتكاء آراء عمومی می باشد كه این امر از طریق انتخابات رئیس جمهور، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای شوراها و نظایر این ها یا از راه همه پرسی در مواردی كه در اصول دیگر قانون اساسی آمده است معین میگردد. در اصل 104 قانون اساسی انتخاب رئیس جمهور را به رأی مستقیم مردم و برای مدت 4 سال واگذار نموده و انتخاب مجدد او را تنها برای یك دوره بلامانع اعلام كرده است. با توجه به تكلیف مقرر در اصول 6 و 104 قانون اساسی. آیا میتوان انتخاب رئیس جمهور را به نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی واگذار نمود؟ در همین خصوص با دقت نظر در اصول متعدد قانون اساسی از جمله اصل 177 و ذیل اصل 6 قانون اساسی و اصول مربوط به انتخاب رهبری، چنین به نظر می رسد كه انتخاب رئیس جمهور و وزراء توسط نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی منعی نداشته و با مانع قانونی روبرو نمیشود، زیرا : اولاً تغییر در قانون اساسی و یا بازنگری و تتمیم آن از اختیار ولی فقیه است. در اصل 177 قانون اساسی آمده است كه «بازنگری در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در موارد ضروری انجام میگیرد؛ و در همین زمینه مقام معظم رهبری پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام و طی حكمی خطاب به رئیس جمهور موارد اصلاح یا تتمیم قانون اساسی را به شورای بازنگری قانون اساسی پیشنهاد مینماید. ثانیاً چون در ذیل اصل6 قانون اساسی به اداره امور كشور از طریق همه پرسی اشاره شده است و با در نظر داشتن اصول مربوط به انتخاب رهبری كه از طریق مجلس خبرگان به طور غیر مستقیم صورت می گیرد به نظر می رسد كه به طریق اولی واگذار نمودن انتخاب رئیس جمهور پس از بازنگری در قانون اساسی و واگذاری آن به مجلس شورای اسلامی توسط نمایندگان ملت هیچ منعی ندارد.
ثالثاً چون نظام حاكم در كشور عزیزمان ایران، نظامی مبتنی بر جمهوریت و اسلامیت می باشد باید روشن شود كه آیا انتخاب رئیس جمهور آن می تواند به طور غیرمستقیم انجام گیرد.در پاسخ به این امر می توان گفت كه  نظام جمهوری در دنیا نظامی است كه در آن انتخاب مسئولین از طریق مراجعه مستقیم یا غیر مستقیم به آراء مردم صورت می گیرد. در انتخاب مستقیم، مردم خود شخصاً دست به انتخاب میزنند و در انتخاب غیر مستقیم این نمایندگان ملت در مجلس قانونگذاری هستند كه نسبت به انتخاب رئیس جمهور و یا نخست وزیر و وزراء اقدام می نمایند. بررسی نظامهای اجرایی در دنیا نشان میدهد كه در همین زمینه در برخی از كشورها انتخاب مستقیم و در برخی دیگر انتخاب غیر مستقیم اجرا میگردد و هیچ مشكلی هم در نحوه انتخاب ایجاد نشده است. به عبارتی دیگر آنچه در این امر مهم است این است كه مردم در انتخاب مسئول اجرایی كشور نقش داشته باشند خواه این نقش آفرینی مردم به صورت مستقیم باشد ، خواه غیرمستقیم.
با توجه به تكلیف مقرر در اصول 6 و 104 قانون اساسی. آیا میتوان انتخاب رئیس جمهور را به نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی واگذار نمود؟ در همین خصوص با دقت نظر در اصول متعدد قانون اساسی از جمله اصل 177 و ذیل اصل 6 قانون اساسی و اصول مربوط به انتخاب رهبری، چنین به نظر می رسد كه انتخاب رئیس جمهور و وزراء توسط نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی منعی نداشته و با مانع قانونی روبرو نمیشود،
2- طرح موضوع تغییر در ساختار نظام اجرایی در   جمهوری اسلامی ایران توسط مقام معظم رهبری بركت وجودی شخص ایشان و جایگاه ولایت مطلقه فقیه را بیش از پیش برای همگان نمایان
میسازد. آنچه مسلم است این است كه طرح این بحث توسط ولی فقیه دلالت بر این دارد كه در نظام ولایی هر جایی كه ضرورت تغییر و دگرگونی ایجاب نماید ولی فقیه به تكلیف الهی خویش عمل نموده و چراغ راه را برای ملت روشن می كند.
3- مقام معظم رهبری در سخنان خود رشد و بالندگی و نشاط و شادابی و تأثیرگذاری و قدرت و دوام جمهوری اسلامی ایران را بیش از هر چیز دیگری در راستای ایجاد جامعه اسلامی و امت اسلامی به منظور اینكه انسان ها به كمال معنوی و كمال الهی برسند مد نظر قرار داده است. مؤید این امر مراحل 5 گانه ای است كه در پاسخ سؤالات مطرح شده توسط ایشان ترسیم گردیده است این مراحل كه شامل تشكیل انقلاب اسلامی، تشكیل نظام اسلامی، تشكیل دولت اسلامی، تشكیل جامعه اسلامی و تشكیل امت اسلامی می گردد در هدف غایی و نهایی خود به كمال انسانی منتهی می گردد. بنابراین دقت در مفاد بیانات ولی امر مسلمین جهان دلالت بر این كه ایشان به لحاظ الهی بودن نظام جمهوری اسلامی ركود و پیری را در آن تا زمانی كه خارج از فرامین الهی حركت نكنند، قابل تصور نمی داند و اگر هم زمانی مردم از شیوه فعلی انتخاب رئیسه قوه مجریه احساس ركود نمایند كه البته این امر در آینده نزدیك محتمل نمی باشد موضوع تغییر ساختار نظام اجرایی و نحوه انتخاب رئیس جمهور از مستقیم به غیر مستقیم (توسط نمایندگان ملت آن هم پس از بازنگری در قانون اساسی) را به عنوان راه برون رفت از احساس ركود می داند.
4- مقام معظم رهبری در بحث تغییر ساختار نظام اجرایی، مراكز فكری و تصمیم گیری و تصمیم سازی بویژه حوزه و دانشگاه را مورد خطاب قرار داده است. با عنایت به اینكه ایشان «بحث تغییر در ساختار نظام اجرایی كشور از ریاستی به پارلمانی را به عنوان یك نمونه مطرح فرمودند و در همین زمینه نخبگان جامعه را جهت بررسی موضوع و راهكارهای عملی كردن آن، مأمور كردند لذا بر همه مراكز دانشگاهی و حوزوی و تشكل ها و احزاب و گروههای سیاسی، لازم كه جهت روشن كردن موضوع و راهكارها و روش های مختلف جلساتی را برگزار نموده و نظرات عملی و سیاسی خود را به جامعه و مسئولین ذیربط ارائه نمایند تا آنچه كه دغدغه معظم له است رفع گردد.
5- مطالعه قوانین اساسی كشورها نشان می دهد كه نظام های حكومتی متفاوتی بر كشورهای مختلف دنیا اعمال حاكمیت می نماید و این نظام ها از دیدگاههای متفاوت قابل بررسی است. از جمله این دیدگاهها و زوایا عبارتند از:
الف: انواع حكومت از حیث تعداد حاكمان
ب: انواع حكومت از حیث تمركز قدرت و پراكندگی آن در سطح یك كشور
ج: انواع حكومت از حیث مشاركت مردم
د: انواع حكومت از حیث جهان بینی الهی
در دنیای كنونی هر یك از این موارد طرفدارانی را به خود اختصاص داده و هر یك از این نظامها خود بحث های مفصلی دارد كه جای پرداختن به آن در این مقال نیست. آنچه كه مهم است این است كه نظامی مورد توجه ما می باشد كه مردم در آن نقش اساسی را ایفاء كنند.
6- ضرورت تغییر در ساختار نظام اجرایی و انتخاب آن توسط نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی در آینده نزدیك یك امر محتمل است كه در صورت لزوم با فرمان ولی فقیه عملی خواهد شد و چنانچه ایشان در آینده نزدیك این امر را لازم ندانند انتخاب رئیس جمهور با همین روش و شیوه فعلی ادامه خواهد داشت. /ق

 
نورباران بازدید : 424 دوشنبه 23 آبان 1390 زمان : 17:31 نظرات ()
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
همه ی کسانی که دستی در کار چاپ و انتشار دارند می دانند که بیرون آوردن یک نشریه چه مشقاتی دارد اما قدمی برداشته شده و باید سعی در ادامه ی آن به بهترین صورت ممکن را داشت و در این راه نیاز به مساعدت و همکاری همه ی اهل فن صاحبان اندیشه و قلم داریم و امیدواریم که بتوانیم مکانی برای بیان نظرات و اندیشه دوستانمان که همه ی هم شهرستانی هایمان در شهرستانهای ممسنی و رستم است باشیم و آنها نیز ما را از ارائه ی هرگونه مطلب ، نوشته ، پیشنهاد و انتقاد محروم ننمایند و نشریه ی نورباران را مکانی برای بیان آنها بدانند و ما هم سعی و تلاش خواهیم کرد که این نشریه این فرصت را به همه ی افراد با هر دیدگاه و نظری بدهد هر چند با آن مخالف باشیم . آدرس دفتر نشریه : نورآباد ممسنی – میدان معلم،خ کشاورز ، منازل سازمانی ، سمت چپ درب چهارم noorbaran99@yahoo.com noorbaran90@gmail.com پیامگیر: 30005825000019
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • لینک دوستان
 • وبلاگ روستای دهنو مرکزی
 • اخبار ستاد نمازجمعه ممسنی
 • مالکی- خبری-تحلیلی و اجتماعی
 • آپدیت آنلاین نود 32
 • خبر نورآباد
 • اداره راه وشهر سازی ممسنی
 • پایگاه خبری سرزمین سبز
 • شهر خبر
 • امید آل امیر
 • سایت خبری اداره ارشاد رستم
 • پایگاه اطلاع رسانی صالحین ممسنی
 • جامعه ایران
 • رجا نیوز
 • بانک وبلاگی ممسنی و رستم
 • سایت تخصصی شعر لری
 • بسیج دانش آموزی ممسنی
 • احمدرضا رنجبر
 • هیئت کاراته شهرستان ممسنی
 • تاریخ اصفهان
 • اخبار شهرستان های ممسنی و رستم
 • دهتینـــــــــــــــی
 • محسن زارعی
 • وبلاگ جوانان ممسنی و رستم
 • رستم وطن
 • مطبوعات فارس
 • دنیای تفریح و سرگرمی
 • وب سایت شهرستان رستم
 • امیرحشمت اله رحیمی بویراحمدی
 • سایت موزیک-گالری عکس
 • ممسنی وب
 • مهرزاد احمدی
 • پایگاه خبری شهرستان های ممسنی و رستم
 • امرالله یوسفی
 • مراسخون
 • خبرگزاری ندای رستم
 • پل فهلیان
 • ممسنی و رستم
 • عبدالرضا مرادی
 • مشایخ
 • فهلیان
 • پارینه برد
 • فردین علمداری
 • ناول دانلود
 • دیار ممسنی
 • چهره های موفق شهرستان ممسنی
 • پرسش و پاسخ در رستم
 • سایرت لری
 • امیر ایوب
 • سرزمین ادب و فرهنگ
 • بردنگان
 • لیدوما
 • فــــــرهـــنـــگ...تــــاریــــخ...ایران،فارس،ممسنی
 • ادیب عربی
 • به تکرار تمام با تو بودن ها
 • شکوفه های خاموشی
 • سایت ممسنی
 • به یاد اسماعیل عزیز
 • ممسنی .مورکی جاوید.بهلو.دیار خوبان
 • رستم شهر
 • دکتر مرتضی اشرافی
 • ماهور نیوز
 • محمدکریم حیدری-تهران
 • شولستان
 • ماهنامه لیدوما
 • درخید رستم
 • اخبار ممسنی
 • داریوش بادپا
 • ماهور زادگاه من
 • روستای بابامنیر
 • دیار دشمن زیاری
 • دشمن زیاری
 • سردشت
 • سایت خفرک
 • سرزمین لر
 • وبلاگ تخصصی مهندسی برق
 • غزل های علی قیصری
 • ممسنی جوان
 • احمد خاکیان
 • خبرگزاری شهرستان رستم
 • سامانه پیامک پارس لیدوما
 • روستاهای ایران-دانش بومی
 • دهیاری روستای حسین آباد
 • هیئت اباالفضل العباس ع شهرستان نورآباد ممسنی
 • آخرین مطالب ارسال شده
 • آرشیو
 • جمعه 01 خرداد 1394
 • سه شنبه 25 فروردين 1394
 • دوشنبه 24 فروردين 1394
 • شنبه 22 فروردين 1394
 • جمعه 21 فروردين 1394
 • پنجشنبه 20 فروردين 1394
 • چهارشنبه 19 فروردين 1394
 • سه شنبه 18 فروردين 1394
 • دوشنبه 17 فروردين 1394
 • يکشنبه 16 فروردين 1394
 • شنبه 15 فروردين 1394
 • جمعه 14 فروردين 1394
 • پنجشنبه 13 فروردين 1394
 • چهارشنبه 12 فروردين 1394
 • شنبه 23 اسفند 1393
 • دوشنبه 11 اسفند 1393
 • چهارشنبه 06 اسفند 1393
 • سه شنبه 05 اسفند 1393
 • دوشنبه 04 اسفند 1393
 • يکشنبه 03 اسفند 1393
 • شنبه 02 اسفند 1393
 • جمعه 01 اسفند 1393
 • پنجشنبه 30 بهمن 1393
 • چهارشنبه 29 بهمن 1393
 • يکشنبه 12 بهمن 1393
 • شنبه 11 بهمن 1393
 • پنجشنبه 09 بهمن 1393
 • چهارشنبه 08 بهمن 1393
 • سه شنبه 07 بهمن 1393
 • دوشنبه 06 بهمن 1393
 • يکشنبه 05 بهمن 1393
 • شنبه 04 بهمن 1393
 • جمعه 03 بهمن 1393
 • پنجشنبه 02 بهمن 1393
 • چهارشنبه 01 بهمن 1393
 • دوشنبه 29 دی 1393
 • شنبه 27 دی 1393
 • جمعه 26 دی 1393
 • پنجشنبه 25 دی 1393
 • چهارشنبه 24 دی 1393
 • سه شنبه 23 دی 1393
 • دوشنبه 22 دی 1393
 • يکشنبه 21 دی 1393
 • شنبه 20 دی 1393
 • جمعه 19 دی 1393
 • پنجشنبه 18 دی 1393
 • چهارشنبه 17 دی 1393
 • دوشنبه 15 دی 1393
 • يکشنبه 14 دی 1393
 • شنبه 13 دی 1393
 • جمعه 12 دی 1393
 • چهارشنبه 10 دی 1393
 • دوشنبه 08 دی 1393
 • يکشنبه 07 دی 1393
 • شنبه 06 دی 1393
 • دوشنبه 01 دی 1393
 • دوشنبه 17 آذر 1393
 • پنجشنبه 13 آذر 1393
 • چهارشنبه 12 آذر 1393
 • سه شنبه 11 آذر 1393
 • دوشنبه 10 آذر 1393
 • يکشنبه 09 آذر 1393
 • شنبه 08 آذر 1393
 • جمعه 07 آذر 1393
 • پنجشنبه 06 آذر 1393
 • سه شنبه 20 آبان 1393
 • دوشنبه 19 آبان 1393
 • يکشنبه 18 آبان 1393
 • شنبه 17 آبان 1393
 • دوشنبه 05 آبان 1393
 • يکشنبه 04 آبان 1393
 • شنبه 03 آبان 1393
 • جمعه 02 آبان 1393
 • پنجشنبه 01 آبان 1393
 • چهارشنبه 30 مهر 1393
 • سه شنبه 29 مهر 1393
 • دوشنبه 28 مهر 1393
 • يکشنبه 27 مهر 1393
 • سه شنبه 22 مهر 1393
 • شنبه 19 مهر 1393
 • جمعه 18 مهر 1393
 • پنجشنبه 17 مهر 1393
 • چهارشنبه 16 مهر 1393
 • سه شنبه 15 مهر 1393
 • دوشنبه 14 مهر 1393
 • يکشنبه 13 مهر 1393
 • شنبه 12 مهر 1393
 • پنجشنبه 10 مهر 1393
 • دوشنبه 17 شهريور 1393
 • جمعه 14 شهريور 1393
 • پنجشنبه 13 شهريور 1393
 • چهارشنبه 12 شهريور 1393
 • سه شنبه 11 شهريور 1393
 • دوشنبه 10 شهريور 1393
 • يکشنبه 09 شهريور 1393
 • شنبه 08 شهريور 1393
 • چهارشنبه 05 شهريور 1393
 • سه شنبه 04 شهريور 1393
 • دوشنبه 03 شهريور 1393
 • يکشنبه 02 شهريور 1393
 • شنبه 01 شهريور 1393
 • پنجشنبه 23 مرداد 1393
 • پنجشنبه 16 مرداد 1393
 • سه شنبه 14 مرداد 1393
 • دوشنبه 13 مرداد 1393
 • يکشنبه 12 مرداد 1393
 • جمعه 10 مرداد 1393
 • پنجشنبه 09 مرداد 1393
 • چهارشنبه 08 مرداد 1393
 • سه شنبه 07 مرداد 1393
 • دوشنبه 06 مرداد 1393
 • چهارشنبه 25 تير 1393
 • شنبه 21 تير 1393
 • جمعه 20 تير 1393
 • پنجشنبه 19 تير 1393
 • چهارشنبه 18 تير 1393
 • سه شنبه 17 تير 1393
 • يکشنبه 15 تير 1393
 • پنجشنبه 12 تير 1393
 • سه شنبه 10 تير 1393
 • دوشنبه 09 تير 1393
 • چهارشنبه 04 تير 1393
 • سه شنبه 03 تير 1393
 • دوشنبه 02 تير 1393
 • يکشنبه 01 تير 1393
 • شنبه 31 خرداد 1393
 • جمعه 30 خرداد 1393
 • پنجشنبه 29 خرداد 1393
 • يکشنبه 25 خرداد 1393
 • شنبه 24 خرداد 1393
 • پنجشنبه 22 خرداد 1393
 • چهارشنبه 21 خرداد 1393
 • يکشنبه 11 خرداد 1393
 • شنبه 10 خرداد 1393
 • جمعه 09 خرداد 1393
 • پنجشنبه 08 خرداد 1393
 • چهارشنبه 07 خرداد 1393
 • دوشنبه 05 خرداد 1393
 • شنبه 03 خرداد 1393
 • جمعه 02 خرداد 1393
 • پنجشنبه 01 خرداد 1393
 • سه شنبه 23 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 22 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 21 ارديبهشت 1393
 • شنبه 20 ارديبهشت 1393
 • جمعه 19 ارديبهشت 1393
 • پنجشنبه 18 ارديبهشت 1393
 • چهارشنبه 17 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 16 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 15 ارديبهشت 1393
 • چهارشنبه 10 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 09 ارديبهشت 1393
 • دوشنبه 08 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 07 ارديبهشت 1393
 • شنبه 06 ارديبهشت 1393
 • جمعه 05 ارديبهشت 1393
 • سه شنبه 02 ارديبهشت 1393
 • يکشنبه 24 فروردين 1393
 • شنبه 23 فروردين 1393
 • جمعه 22 فروردين 1393
 • پنجشنبه 21 فروردين 1393
 • چهارشنبه 20 فروردين 1393
 • دوشنبه 18 فروردين 1393
 • يکشنبه 17 فروردين 1393
 • شنبه 16 فروردين 1393
 • چهارشنبه 06 فروردين 1393
 • دوشنبه 04 فروردين 1393
 • چهارشنبه 21 اسفند 1392
 • سه شنبه 20 اسفند 1392
 • دوشنبه 19 اسفند 1392
 • سه شنبه 13 اسفند 1392
 • دوشنبه 12 اسفند 1392
 • يکشنبه 04 اسفند 1392
 • شنبه 03 اسفند 1392
 • جمعه 02 اسفند 1392
 • پنجشنبه 01 اسفند 1392
 • چهارشنبه 30 بهمن 1392
 • دوشنبه 28 بهمن 1392
 • يکشنبه 27 بهمن 1392
 • شنبه 26 بهمن 1392
 • دوشنبه 21 بهمن 1392
 • سه شنبه 15 بهمن 1392
 • دوشنبه 14 بهمن 1392
 • يکشنبه 13 بهمن 1392
 • شنبه 12 بهمن 1392
 • جمعه 11 بهمن 1392
 • پنجشنبه 10 بهمن 1392
 • چهارشنبه 09 بهمن 1392
 • سه شنبه 08 بهمن 1392
 • يکشنبه 06 بهمن 1392
 • جمعه 04 بهمن 1392
 • سه شنبه 01 بهمن 1392
 • دوشنبه 30 دی 1392
 • يکشنبه 29 دی 1392
 • شنبه 28 دی 1392
 • جمعه 27 دی 1392
 • پنجشنبه 26 دی 1392
 • چهارشنبه 25 دی 1392
 • سه شنبه 24 دی 1392
 • دوشنبه 23 دی 1392
 • يکشنبه 22 دی 1392
 • شنبه 21 دی 1392
 • پنجشنبه 19 دی 1392
 • يکشنبه 15 دی 1392
 • شنبه 14 دی 1392
 • جمعه 13 دی 1392
 • پنجشنبه 12 دی 1392
 • چهارشنبه 11 دی 1392
 • سه شنبه 10 دی 1392
 • دوشنبه 09 دی 1392
 • يکشنبه 08 دی 1392
 • شنبه 07 دی 1392
 • چهارشنبه 04 دی 1392
 • يکشنبه 01 دی 1392
 • شنبه 30 آذر 1392
 • پنجشنبه 28 آذر 1392
 • چهارشنبه 27 آذر 1392
 • سه شنبه 26 آذر 1392
 • دوشنبه 25 آذر 1392
 • يکشنبه 24 آذر 1392
 • شنبه 23 آذر 1392
 • جمعه 22 آذر 1392
 • سه شنبه 19 آذر 1392
 • شنبه 16 آذر 1392
 • چهارشنبه 13 آذر 1392
 • سه شنبه 12 آذر 1392
 • يکشنبه 10 آذر 1392
 • يکشنبه 03 آذر 1392
 • پنجشنبه 30 آبان 1392
 • چهارشنبه 29 آبان 1392
 • سه شنبه 28 آبان 1392
 • يکشنبه 26 آبان 1392
 • جمعه 24 آبان 1392
 • دوشنبه 20 آبان 1392
 • پنجشنبه 16 آبان 1392
 • يکشنبه 12 آبان 1392
 • شنبه 11 آبان 1392
 • جمعه 10 آبان 1392
 • چهارشنبه 01 آبان 1392
 • سه شنبه 30 مهر 1392
 • دوشنبه 29 مهر 1392
 • يکشنبه 28 مهر 1392
 • شنبه 27 مهر 1392
 • جمعه 26 مهر 1392
 • چهارشنبه 24 مهر 1392
 • سه شنبه 16 مهر 1392
 • دوشنبه 15 مهر 1392
 • يکشنبه 14 مهر 1392
 • شنبه 13 مهر 1392
 • جمعه 12 مهر 1392
 • پنجشنبه 11 مهر 1392
 • چهارشنبه 10 مهر 1392
 • سه شنبه 09 مهر 1392
 • دوشنبه 08 مهر 1392
 • شنبه 06 مهر 1392
 • جمعه 22 شهريور 1392
 • پنجشنبه 21 شهريور 1392
 • سه شنبه 19 شهريور 1392
 • دوشنبه 18 شهريور 1392
 • جمعه 15 شهريور 1392
 • پنجشنبه 14 شهريور 1392
 • چهارشنبه 13 شهريور 1392
 • يکشنبه 10 شهريور 1392
 • سه شنبه 29 مرداد 1392
 • دوشنبه 28 مرداد 1392
 • چهارشنبه 23 مرداد 1392
 • دوشنبه 21 مرداد 1392
 • چهارشنبه 16 مرداد 1392
 • دوشنبه 14 مرداد 1392
 • جمعه 11 مرداد 1392
 • پنجشنبه 10 مرداد 1392
 • پنجشنبه 20 تير 1392
 • دوشنبه 17 تير 1392
 • يکشنبه 16 تير 1392
 • شنبه 08 تير 1392
 • شنبه 01 تير 1392
 • پنجشنبه 30 خرداد 1392
 • شنبه 28 ارديبهشت 1392
 • يکشنبه 15 ارديبهشت 1392
 • سه شنبه 10 ارديبهشت 1392
 • يکشنبه 08 ارديبهشت 1392
 • سه شنبه 03 ارديبهشت 1392
 • شنبه 17 فروردين 1392
 • جمعه 27 بهمن 1391
 • شنبه 21 بهمن 1391
 • پنجشنبه 19 بهمن 1391
 • شنبه 14 بهمن 1391
 • چهارشنبه 04 بهمن 1391
 • جمعه 29 دی 1391
 • سه شنبه 05 دی 1391
 • سه شنبه 28 آذر 1391
 • يکشنبه 26 آذر 1391
 • دوشنبه 20 آذر 1391
 • جمعه 17 آذر 1391
 • سه شنبه 23 آبان 1391
 • جمعه 12 آبان 1391
 • چهارشنبه 19 مهر 1391
 • سه شنبه 18 مهر 1391
 • شنبه 15 مهر 1391
 • جمعه 07 مهر 1391
 • جمعه 31 شهريور 1391
 • جمعه 17 شهريور 1391
 • جمعه 20 مرداد 1391
 • پنجشنبه 19 مرداد 1391
 • يکشنبه 15 مرداد 1391
 • چهارشنبه 11 مرداد 1391
 • دوشنبه 09 مرداد 1391
 • جمعه 30 تير 1391
 • چهارشنبه 28 تير 1391
 • سه شنبه 20 تير 1391
 • سه شنبه 13 تير 1391
 • يکشنبه 07 خرداد 1391
 • جمعه 05 خرداد 1391
 • جمعه 15 ارديبهشت 1391
 • سه شنبه 12 ارديبهشت 1391
 • جمعه 01 ارديبهشت 1391
 • جمعه 25 فروردين 1391
 • پنجشنبه 17 فروردين 1391
 • سه شنبه 23 اسفند 1390
 • يکشنبه 23 بهمن 1390
 • دوشنبه 23 آبان 1390
 • دوشنبه 07 شهريور 1390
 • چهارشنبه 23 آبان 1380
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1239
 • کل نظرات : 313
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 15
 • آی پی امروز : 35
 • آی پی دیروز : 75
 • بازدید امروز : 179
 • باردید دیروز : 643
 • گوگل امروز : 6
 • گوگل دیروز : 10
 • بازدید هفته : 179
 • بازدید ماه : 12,932
 • بازدید سال : 72,495
 • بازدید کلی : 754,228